Начало Bulgarian Въпроси, свързани с играта Съвети и трикове

Полезно - Играйте Big Farm, където и да се намирате :)

FreyjaFreyja Guest Публикации: 3,258
редактирано 19.09.2018 в Съвети и трикове

Привет, фермери и фермерки!


Били ли сте някога в ситуация, в която искате да стартирате важен строеж, да произведе поредните стоки или просто да потърсите малко бонбони около вашите ферми, но сте твърде далеч от вашия компютър или лаптоп?

Може би сте някъде навън и мислите за това, което бихте направили, ако можехте да играете Big Farm точно там?

Е, ние може би имаме решение за вас. Както някои от вас вече знаят, има възможност да се играе Big Farm, когато пожелаете и където и да сте, директно от вашия таблет или смартфон, като използвате безплатното приложение, позволяващо да се играят флаш-игри, наречено Puffin Web Browser.

Кликнете ТУК, за да свалите Puffin от Google Play Store
Кликнете ТУК, за да свалите Puffin от iTunes App Store

Puffin е безплатно приложение за Android и IOS устройства, което е доста лесно за инсталиране и конфигуриране. @CuddlyFoxes, един от нашите EN Модератори, ни помогна да създадем този малък наръчник:



Android устройства


Нека сега да ви дадем няколко подсказки, които да имате предвид, след като сте инсталирали Puffin App на вашето мобилно устройство:

  • Въведете bigfarm.goodgamestudios.com в адресното поле на Puffin, за да зареди Big Farm. Не забравяйте да проверите дали вашите език и сървър са верни, преди да въведете потребителско име и парола.
  • За да се насладите на Big Farm по възможно най-добрия начин, не забравяйте да премахнете отметката от опцията "Блокиране на изскачащи прозорци". Разрешавайки изскачащите прозорци, ще можете да се възползвате от някои важни опции като Facebook връзка, нашия форум и нашия магазин!

    • Просто кликнете върху иконата за Опции в горния десен ъгъл на екрана:

    • След това иконата за Настройки:

    • И най-накрая, премахнете отметката от опцията "Блокиране на изскачащи прозорци":


  • За да въвеждете символи (вход в играта, съобщения, количества продукти), можете да щракнете върху бутона Вградена клавиатура в долния десен ъгъл на екрана:

  • За да улесните движението из околната среда, можете да използвате функцията за вграден геймпад, като кликнете върху иконата в долния десен ъгъл на екрана (точно до иконата за клавиатура):

  • Ако искате да проверите информация без да кликате, можете да го направите чрез активиране на тракпад. Просто кликнете на вградената икона в долния ляв ъгъл на екрана:

  • За по-качествена игра на вашето мобилно устройство ви препоръчваме да използвате режим Цял екран. 

  • Важно!!! Имайте предвид, че Big Farm е игра, разработена за настолен компютър, което означава, че можете да срещнете някои различия и проблеми при възпроизвеждането ѝ през мобилен браузър.

  • Важно!!! Puffin е приложение, разработено от CloudMosa Inc. GGS и екипът по Поддръжка не носят отговорност за проблеми, причинени от използването на това приложение

  • Системни изисквания: Android 4.0. Но Puffin препоръчва Android 4.4+ за по-добро изпълнение.



iOS Devices (Apple)


Нека сега да ви дадем няколко съвета, които да имате предвид, след като сте инсталирали Puffin на мобилното си устройство:

  • Въведете bigfarm.goodgamestudios.com в адресното поле на Puffin, за да зареди Big Farm. Не забравяйте да проверите дали вашите език и сървър са верни, преди да въведете потребителско име и парола.
  • За да се насладите на Big Farm по възможно най-добрия начин, не забравяйте да премахнете отметката от опцията "Блокиране на изскачащи прозорци". Разрешавайки изскачащите прозорци, ще можете да се възползвате от някои важни опции като Facebook връзка, нашия форум и нашия магазин!!

    • Просто кликнете върху иконата за Опции в горния десен ъгъл на екрана::

    • След това иконата за Настройки:

    • И накрая- позволете Изскачащите прозорци:


  • За да въвеждете символи (вход в играта, съобщения, количества продукти), можете да щракнете върху бутона Клавиатура:


  • За да се движите лесно из околната среда, можете да включите опцията за мишка, която ще активира видима мишка и тракпад:



  • За по-качествена игра на вашето мобилно устройство ви препоръчваме да използвате режим Цял екран.

  • Важно!!! Имайте предвид, че Big Farm е игра, разработена за настолен компютър, което означава, че можете да срещнете някои различия и проблеми при възпроизвеждането ѝ през мобилен браузър.

  • Важно!!! Puffin е приложение, разработено от CloudMosa Inc. GGS и екипът по Поддръжка не носят отговорност за проблеми, причинени от използването на това приложение

  • Системни изисквания: най-минималната версия iOS, изисквана от Puffin, е iOS 8.


Лесно е, нали?

Забавлявайте се, където и да се намирате!
Вашият Big Farm екип.


Post edited by Freyja on

Коментари

  • hohons (BG1)hohons (BG1) BG1 Публикации: 313
    редактирано 09.02.2017

    :)))

  • ksanti (BG1)ksanti (BG1) Публикации: 9
     :p   :p  юпиии...много съм щастлива!!!!!  :p  ;) отдавна чаках това... вече си имам играта на телефона!!!!  <3 
  • Silvya (BG1)Silvya (BG1) Публикации: 1
    Здравейте, 
    а има ли идея да се направи достъпна и за мобилни устройства ползващи Windows, Lumia например?
  • FreyjaFreyja Guest Публикации: 3,258
    редактирано 23.02.2017
    Silvya (BG1) каза:
    Здравейте, 
    а има ли идея да се направи достъпна и за мобилни устройства ползващи Windows, Lumia например?
    Здравей.
    Екипът на играта не е променил нищо, за да стане тя достъпна на мобилно устройство. Темата е посветена на мобилен браузър, позволяващ да се заобиколят част от изискванията на играта. :)
    А браузърът Puffin е достъпен само за устройства с android and iOS.
  • JORO_VINEV (BG1)JORO_VINEV (BG1) Публикации: 2
    Здравейте.Инсталирах браузера на телефона си.Играх 2-3 дена и след това ,при влючване на браузера ми показва грешка на страницата и играта не тръгва?
  • FreyjaFreyja Guest Публикации: 3,258
    Здравей.
    Ще опитам да потърся информация за проблема ти.
    Само искам да попитам каква грешка точно ти изписва?
  • JORO_VINEV (BG1)JORO_VINEV (BG1) Публикации: 2
    Здравейте.Не очаквах толкова бързо да се отговори на моя въпрос.Изписваше ми грешка 404.Така браузера беше безполезен.Днес го инсталирах отново този браузер и играта тръгна.Технически проблем ли имаше ,не знам ,но поне 3 седмици не можех да играя Биг Фарм на телефона.
  • FreyjaFreyja Guest Публикации: 3,258
    Добро утро.
    След като се е оправило с деинсталиране и наново инсталиране, предполагам, че проблемът е бил в баузъра, а не в сайта на играта.
    Радвам се, че всичко се е наредило. :)
  • TONI71 (BG1)TONI71 (BG1) BG1 Публикации: 5
    Здравейте, 
    Аз съм на 67 ниво и си играя на компютър и вечер на телефона, но от две вечери не ми дава да вляза от телефона да играя, а като си написах името и паролата ми направи нов профил и започнах от 1 ниво. Моля помогнете!!!
  • FreyjaFreyja Guest Публикации: 3,258
    TONI71 (BG1) каза:
    Здравейте, 
    Аз съм на 67 ниво и си играя на компютър и вечер на телефона, но от две вечери не ми дава да вляза от телефона да играя, а като си написах името и паролата ми направи нов профил и започнах от 1 ниво. Моля помогнете!!!
    Здравей.
    След като си с сдобил с нов профил, най-вероятно си на друг сървър, а не на българския. Използвай бутончето за изход от играта и когато се върнеш на началната страница, слез до най-долу на екрана и избери българското знаме и сървър България1. След това, с въвеждане на потребителското ти име и парола, би трябвало да си влезеш в твоя си профил. :)
  • TONI71 (BG1)TONI71 (BG1) BG1 Публикации: 5
    Freyja каза:
    TONI71 (BG1) каза:
    Здравейте, 
    Аз съм на 67 ниво и си играя на компютър и вечер на телефона, но от две вечери не ми дава да вляза от телефона да играя, а като си написах името и паролата ми направи нов профил и започнах от 1 ниво. Моля помогнете!!!
    Здравей.
    След като си с сдобил с нов профил, най-вероятно си на друг сървър, а не на българския. Използвай бутончето за изход от играта и когато се върнеш на началната страница, слез до най-долу на екрана и избери българското знаме и сървър България1. След това, с въвеждане на потребителското ти име и парола, би трябвало да си влезеш в твоя си профил. :)Съжалявам, но и това не ми помогна
  • TONI71 (BG1)TONI71 (BG1) BG1 Публикации: 5
    , Съжалявам,но и това не ми помогна
  • FreyjaFreyja Guest Публикации: 3,258
    Здравей отново.
    Трябва да знаеш, че не е възможно да създадеш нов акаунт с данните на стария- системата няма да ти позволи да дублираш потребителското име. Така че някъде грешиш. Или си на друг сървър, или си създал нов профил с данни, различни от твоите.
  • nevenkagenova3 (BG1)nevenkagenova3 (BG1) Публикации: 8
    Няма бутонче за излизане от играта
  • FreyjaFreyja Guest Публикации: 3,258
    Здравей.
    Може би си преместила екрана. Бутончето за изход се намира на същото място, на което е и когато играеш от компютър - в горния десен ъгъл на екрана. А можеш и просто да затвориш браузъра - при мен поне (от телефон), затварянето на браузъра действа като изход от играта - кара ме да се вписвам всеки път при влизане.
  • ДАРИЯ3 (BG1)ДАРИЯ3 (BG1) Публикации: 3
    Здравейте.Досега играех само от компютъра.Искам да играя и на телефона си със същия профил,но ме вкарава директно от началото на играта.Изобщ не ми търси потр.име и парола :(
  • FreyjaFreyja Guest Публикации: 3,258
    Здравей.
    Предполагам, използваш мобилната версия на играта.
    Ето ТУК можеш да прочетеш повече за нея, за да разбереш, че това е съвсем отделна игра от тази, която играем ние.
    Ако искаш да играеш настолната (нашата си) версия, моля да прочетеш първия пост в тази тема, за да разбереш как да го направиш.
  • FreyjaFreyja Guest Публикации: 3,258
    Здравейте!
    След преминаване към HTML5, тази тема вече не е актуална. Ето ТУК ще намерите нова информация, съобразена с промените в играта.
Тази дискусия е била затворена.