Начало Bulgarian Въпроси, свързани с играта

Малко въпроси и техните отговори

Уважаеми играчи,


След предложения, подадени от няколко общности, ние подготвихме списък с важни теми и въпроси, които екипът ни по развитие на играта коментира за вас:


1. По-малък интервал между кооперативните шампионати

Ние имаме много играчи, които се наслаждават на кооп първенства, но ние няма да променяме засега честотата. По този начин всеки може да играе всеки път, когато иска, без да трябва да се чака дълго за следващия шампионат, а и ще можете лесно да изберете да пропуснете едно първенство. Отделно от това ние работим по нова система, която ще позволява на кооперациите да отправят предизвикателства към други кооперации.

2. Прибиране на декорации и преместването им в други ферми

Декорациите са важен инструмент за всеки играч и развитието на цялата игра Big Farm е силно зависимо от тях. Чрез преместване на декорации от една ферма в друга, балансът на играта ще бъде нарушен и целият замисъл с декорациите и различните ферми ще бъде провален чрез постоянното местене на силни декорации от една ферма в друга, само когато е необходимо за намаляване на производствените разходи и бързо развитие на стопанството. Big Farm е силно стратегическо игра и ето защо това е важно всеки играч да управлява фермите си така, че всички производствени сгради и декорации да са балансирани.

3. По-добро и справедливо "Без болка няма печалба" събитие с атрактивни награди за всяко ниво

Събитието "Без болка няма печалба" ще бъде оптимизирано и ние ще вземем предвид вашата обратна връзка, докато правим това.

4. Търговия/ размяна на декорации, стоки, злато и долар вътре в кооператива

Ние разработваме концепция за обменна система, която ще може да работи в тази посока. Когато постигнем напредък в това, ще ви дадем повече подробности.

5. Кооперативен фонд за артикули

Ние все още анализираме дали тази идея може да бъде приложима.

6. Диалогов прозорец за потвърждение преди похарчване на злато

Към този момент прозорецът за потвърждение е нещо, което ние не планираме да въвеждаме, но вече направихме някои промени, като например добавянето на забавяне на бутона за закупуване от изскачащите оферти, промените в опциите за ъпгрейд, както и премахването на бутона за максимално количество при някои покупки. Всичко това е направено, за да придвижваме нещата в правилната посока.

7. Добавяне на повече тематични събития

Ние работим върху някои оптимизации за всички тематични събития, които трябва да донесат нови начини да им се насладите и евентуално нови теми също!

8. Бутон "Полей всички кооперативни дървета"

Ние ще се постараем да ви предложим решение на това, може би с помощта на кооперативното село. Ние вярваме, че можем да намерим по-добро решение от бутона "Полей всички", тъй като поливането на кооперативното дърво все още е много добра причина да посетите стопанствата на вашите приятели.

9. Ръчна активация на купен/спечелен бустер

Ползата от тези бонуси има огромно влияние върху механиката на играта механика и това означава, че има възможност за потенциален риск от злоупотреба с това, както и да се наруши балансът на събитието.

10. Нови кооперативни проекти

Можем да го направим!


Ние ще направим всичко възможно, за да запазим този информационен поток в следващите месеци и да отговорим на още повече въпроси и предложения на Общността.

С най-добри пожелания,
Екипът на Big Farm
«134

Коментари

  • kokos4e (BG1)kokos4e (BG1) Публикации: 432
    Успех :D
  • BlueFar (BG1)BlueFar (BG1) Публикации: 96
    Може би това,което ще кажа не е точно за тази тема,но понеже е най-новата за момента пиша тук. Обърнете внимание на състезанието,което е в момента-коопертивното.Не се показва,кои награди са спечелени.По никакъв начин не пречи на играта,но е дразнещо.
  • FreyjaFreyja Guest Публикации: 3,258
    Не е за тук, да, но няма значение. ;)
    Това е бъг, който вече е докладван и се работи по отстраняването му.
  • BlueFar (BG1)BlueFar (BG1) Публикации: 96
    Благодаря,съжалявам за спама. :)
  • polq7878 (BG1)polq7878 (BG1) BG1 Публикации: 100
    Искам да попитам защо изчезна кооп дървото и си остана старото за определено време ли се печели
  • FreyjaFreyja Guest Публикации: 3,258
    Здравей. За определено време е, да. Трябва отново да си го спечелите на следващия кооп. :)
  • alex06 (BG1)alex06 (BG1) Публикации: 1
    ЗДРАВЕЙТЕ! ИСКАМ ДА ПИТАМ КАК СЕ ДОБАВЯ КАСА ИИ ВИЗИТКА И ДР, КЪМ ЗАВЪРШЕН ПРОЕКТ.
    БЛАГОДАРЯ!
  • Loki137Loki137 Публикации: 161
    редактирано 29.05.2017
    Добро утро @alex06 (BG1) отваряш чата, най-отгоре има кръстосана вилица и лъжица наречена "Съвместен проект", натискаш там! Натискаш проекта, който искаш да заредиш! Има бутон "подробности за колекцията"! Натиснеш ли го ти се показват възможностите да заредиш артикули!
    Post edited by Loki137 on
  • inkis (BG1)inkis (BG1) Публикации: 14
    кога ще има златна седмица пак?
  • FreyjaFreyja Guest Публикации: 3,258
    inkis (BG1) каза:
    кога ще има златна седмица пак?
    Здравей.
    Златната седмица беше строго тематично събитие, което едва ли ще бъде повторено. А дори и да решат да го пуснат пак (или друго, подобно на него), никой не може да каже предварително кога ще се случи.
  • Mладен (BG1)Mладен (BG1) Публикации: 11
    Привет,
    А защо намалиха времето на фунията? Последните няколко пъти беше с продължителност 4 денонощия.

  • inkis (BG1)inkis (BG1) Публикации: 14
    благодаря Freyja
  • Mладен (BG1)Mладен (BG1) Публикации: 11
    Когато ти изчезва златото, на кой да се оплачеш? Защо няма място дето да си се оплакваме , без да ни набиват клинците? Място дето само ние си споделяме, а ако искат админите да го четат, ако искат да се включват там, но като нас - на равна нога.
  • FreyjaFreyja Guest Публикации: 3,258
    Когато ти изчезва златото, на кой да се оплачеш? Защо няма място дето да си се оплакваме , без да ни набиват клинците? Място дето само ние си споделяме, а ако искат админите да го четат, ако искат да се включват там, но като нас - на равна нога.
    Здравей.
    Ето ТОВА е мястото, където можете да се оплачете, когато ви липсва нещо в играта.
    Мястото, където си споделяте на воля, се нарича кооперативен чат, лични съобщения или например СТАЯТА ЗА СПАМ . Във форума има правила и админите са тук, за да следят спазването им. Съжалявам, че не ти харесва, но това е положението.
    Форумът е за обмяна на информация. И за да е лесна за намиране тази информация, трябва да има ред, който да се спазва от всички.
  • Mладен (BG1)Mладен (BG1) Публикации: 11
    Благодаря, Ива :) Хубав ден ! С уважение : Младен :)

  • Loki137Loki137 Публикации: 161
    редактирано 14.06.2017
    azzazz (BG1) каза:
    А когато изчезнат цели 3 кораба? Тук са 11   http://prntscr.com/fj7peq
    А тук се вижда че трябва да са 14.                http://prntscr.com/fj7q1k
    Само визуален бъг е и при мен се случва, но накрая на пристанището си ги обирам всички :)
  • todorininin (BG1)todorininin (BG1) BG1 Публикации: 26
    Добро утра! Па да питам нещо. От дека се вземат тези новите декори дето пише за тях налични чрез форума! Па ми аресааха ама как де ги вземем незнам. Не е по таз тема героична но за мен идеята да питам е прозаична. Благодарим предварително и да върнете бе-гето на поддръжка. 

                                                                                                           ваш  Бойко Борисов
  • Loki137Loki137 Публикации: 161
    Добро утра! Па да питам нещо. От дека се вземат тези новите декори дето пише за тях налични чрез форума! Па ми аресааха ама как де ги вземем незнам. Не е по таз тема героична но за мен идеята да питам е прозаична. Благодарим предварително и да върнете бе-гето на поддръжка. 

                                                                                                           ваш  Бойко Борисов
    Новите декори все още не са внедрени в играта! За сега само се наслаждавай :)
  • FreyjaFreyja Guest Публикации: 3,258
    Добро утра! Па да питам нещо. От дека се вземат тези новите декори дето пише за тях налични чрез форума! Па ми аресааха ама как де ги вземем незнам. Не е по таз тема героична но за мен идеята да питам е прозаична. Благодарим предварително и да върнете бе-гето на поддръжка. 

                                                                                                           ваш  Бойко Борисов
    И аз ще се включа в дискусията. :)
    Новите декори ще се раздават като награди само тук, във форума. Те ще заместят Огъня на общността.
    Но както Локи вече каза - все още не са внедрени и играта. Ще трябва да почакаш, а след това и да заслужиш някоя декорация. ;)

    А за "бе-гето на поддръжка" какво да кажа - и на мен ми се иска да го върнат, но такава е за момента политиката на ГГС. :(
  • Vely (BG1)Vely (BG1) Публикации: 181
    Freyja каза:
    Новите декори ще се раздават като награди само тук, във форума. Те ще заместят Огъня на общността.
    Къде ги виждате тези нови декорации?
    Къде ли не търсих, но явно стрелям на посоки.
  • FreyjaFreyja Guest Публикации: 3,258
    Vely (BG1) каза:
    Freyja каза:
    Новите декори ще се раздават като награди само тук, във форума. Те ще заместят Огъня на общността.
    Къде ги виждате тези нови декорации?
    Къде ли не търсих, но явно стрелям на посоки.
    Здравей и на теб.
    Намират се на 40 етаж в кулата с декорации. :)
  • nansity98 (BG1)nansity98 (BG1) Публикации: 3
    Здравейте :smile:
    Извинявам се за въпроса, но съм нова в играта (играя я от 3 дни) и искам да се включа в съвместен проект, но ми изписва, че преди това трябва да събера някаква колекция, а не знам нито как нито от къде. Моля за помощ! Благодаря предварително ! :smile:

  • FreyjaFreyja Guest Публикации: 3,258
    nansity98 (BG1) каза:
    Здравейте :smile:
    Извинявам се за въпроса, но съм нова в играта (играя я от 3 дни) и искам да се включа в съвместен проект, но ми изписва, че преди това трябва да събера някаква колекция, а не знам нито как нито от къде. Моля за помощ! Благодаря предварително ! :smile:

    Здравей, @nansity98 (BG1)
    Колекцията всъщност са артикули, които трябва да събереш, за да заредиш съвместен проект. Тези артикули се събират от нивите, градините и производствените сгради във фермата ти. Просто трябва да зареждаш всички тези сгради, за да събереш достатъчно артикули за един проект.
    Ето:

    А ето тук можеш да следиш по колко артикула си събрала от вид:


  • Vely (BG1)Vely (BG1) Публикации: 181
    Някой знае ли как точно се увеличава нивото на трудност на тематичните събития?
    Благодаря предварително!
  • FreyjaFreyja Guest Публикации: 3,258
    Здравей, @Vely (BG1).
    Ако разбирам правилно, искаш да играеш тематично събитие на по-високо ниво, отколкото в момента. За да се случи това, трябва да завършиш успешно нивото, на което те пуска автоматично, и да имаш финалната декорация построена някъде из фермите. И така следващият път, когато това събитие стартира, би трябвало да ти позволи да избереш ниво на сложност.
  • Vely (BG1)Vely (BG1) Публикации: 181
    редактирано 21.06.2017
    Много благодаря
    Няколко пъти последователно завършвам събитието, но не строя декорациите. Явно в това ми е грешката

    P.S. Не бях решил къде да ги сложа, но сега ще ги построя всичките. Жалко че вече започна новото
    Благодаря още веднъж

    P.S. Като съм започнал дано не ставам нахален, жетоните от блиц играта кога ще се получат?
  • FreyjaFreyja Guest Публикации: 3,258
    Vely (BG1) каза:

    P.S. Като съм започнал дано не ставам нахален, жетоните от блиц играта кога ще се получат?
    Когато някой Комюнити мениджър намери време да ви ги предаде. За съжаление, те отново са в намален състав, но се надявам някой да успее да свърши това до края на седмицата.
  • юкi (BG1)юкi (BG1) BG1 Публикации: 67
    Добър ден
    Току що стартира събитието на работниците.но в момента нямам налична локва със стриди
    е питам как да стартирам след като локвата ми свършва чак след 18часа и половина,докато се смени
    събитието ще свърши.Пускате събитие което не може да се играе.ще има и други като мен в същото положение. >:)
  • FreyjaFreyja Guest Публикации: 3,258
    юкi (BG1) каза:
    Добър ден
    Току що стартира събитието на работниците.но в момента нямам налична локва със стриди
    е питам как да стартирам след като локвата ми свършва чак след 18часа и половина,докато се смени
    събитието ще свърши.Пускате събитие което не може да се играе.ще има и други като мен в същото положение. >:)
    Здравей.
    Можеш да изпразниш някоя локва и евентуално в новата ще се появят... Евентуално...
    В момента водя дискусия на тази тема, защото аз също смятам, че най-правилно би било да има всички видове риби.

Оставяне на коментар

ПолучерКурсивЗачеркнатоOrdered listНеподреден списък
Емотикон
Изображение
Изравнете отлявоПодреждане в центъраПодравняване вдясноПревключете HTML изгледПревключване на цяла страницаПревключване на светлини
Пускане на изображение/файл