Начало Bulgarian Предложения, похвали и критика

Истината за купата на КП

papajapapaja Публикации: 13
Здравейте не намерих такава тема в търсачката!
И защото искам да чуя вашите мнения по този въпрос:)

Играя сравнително от скоро нямам претинции за супер играч но това което ме учудва е:
- За купата се наддава като на търг- тя неможе да се спечели с труд и злато!
Която кооперация наддаде най-много отива при нея.
1.учиш се да надцакваш индивидуално в мисиите - за да спечелиш ТР
2.кооперациите които веднъж са я спечелили не спират да се редят пак за нея - защото ще ги помислят за слабаци.

Нека Биг фарм помисли и за тези които също искат да я спечелят веднъж и всеки път дават всичко от себе си без да изкривяват смисъла на играта!
Post edited by papaja on
«13

Коментари

  • kalina2009 (BG1)kalina2009 (BG1) BG1 Публикации: 10
    редактирано 05.06.2015
    Здравей,
    аз съм от тези кооперации, дето пак се редят. Но не защото ще сме слабаци иначе - този път съвсем откровено играхме само за купата и не гоним никакво класиране. Просто въпросната купа е декорация, която помага, ако играеш с декор, каквито са повечето ферми при нас.
    Не разбирам какво имаш предвид под наддаване на търг, но ние я спечелихме вече за пети път и то само с труд и почти без злато. Повечето от нас си промениха фермите така, че да печелят повече ТР и резултата е налице.
  • Rumi88 (BG1)Rumi88 (BG1) BG1 Публикации: 332
    редактирано 05.06.2015
    подкрепям напълно papaja много е прав
  • Magika (BG1)Magika (BG1) Публикации: 1,909
    редактирано 05.06.2015
    Здравейте!

    Бих искала да направя малко уточнение. Никой не пречи на който и да е да спечели купата на КП. Всяка СИ, която достигне нужния брой ТР си я печели. Друг е въпроса вече за другите награди, череша и ябълка. Ако на един отбор му е трудно да спечели купата няма как да е в десятката, тъй като както беше писано и по-горе, всеки се стреми да спечели наградите и купата. Дори и отборите спечелили купата да спрат да играят, как някой друг ще ги изпревари за да се бори за череша или ябълка, след като той дори ТР за купата не може да спечели?
    Колкото до това дали ГГС са помислили за тези, които биха искали да я спечелят. Това вече беше направено и времето на КП беше удължено.
    Нали не се предполага, че всяка СИ би могла да я спечели. Това е състезание все пак и само успелите да се развият и да създадат добър отбор биха се справили. Щом това се получава при доста СИ, значи отбора който не успява би трябвало да се замисли какво му трябва за да успее и да го подобри или промени.

    Пожелавам успех на всички!
  • papajapapaja Публикации: 13
    редактирано 05.06.2015
    Много съм далеко от мисълта че всякя СИ може да я спечели.
    Но защо от 2770 кооперации само едни и същи и то по няколко пъти - това се опитвам да разбера?
    Дори да нямат място вече за купи пак ще искат да я вземат за да не я звеме друг:)

    Не би трябвало да се дава 2 или повече поредни пъти на едни и същи.
  • Magika (BG1)Magika (BG1) Публикации: 1,909
    редактирано 05.06.2015
    Както писах вече никой на никого не пречи да вземе купата. Не мога да разбера какво точно те притеснява?
  • papajapapaja Публикации: 13
    редактирано 05.06.2015
    Нямаме равен шанс - невъзможно е да се състезавам с такива играчи с по 30 патици,20 краварника.....
  • Mr. KiNg (BG1)Mr. KiNg (BG1) Публикации: 869
    редактирано 05.06.2015
    Ти явно дори не познаваш правилата на играта, но критикуваш. Купата не е награда за определени отбори, а за всички които достигнат нужната репутация. И както е написано и в описанието на купата, тя се печели за ''страхотно представяне'' а не се ''подарява'' на всеки. Във всяко събитие, състезание, първенство си има определени награди спрямо силата на играчите, респективно на отборите. Точно по тази причина наградата не е една а цели 50. Нищо не се постига наготово и с лекота. :)
  • papajapapaja Публикации: 13
    редактирано 05.06.2015
    Възможно е да не съм запозната с правилата - нямам претенции.
    За това искам да видя какво мислят и другите по въпроса. Всички ли мислят като вас?
  • preslav94 (BG1)preslav94 (BG1) BG1 Публикации: 1,781
    редактирано 05.06.2015
    В топ 10 винаги се въртят едни и същи отбори, защото:
    1. В тях са се събрали най-активните играчи в играта
    2. Няма 15 отбора, които по времето на едно кооперативно състезание да успеят да вземат трофея
    3. От всички кооперации, смятай че на 90% от отборите нямат количеството играчи или нивото за да спечелят трофея
  • Mr. KiNg (BG1)Mr. KiNg (BG1) Публикации: 869
    редактирано 05.06.2015
    papaja написа: »
    Възможно е да не съм запозната с правилата - нямам претенции.
    За това искам да видя какво мислят и другите по въпроса. Всички ли мислят като вас?

    Не разбира се, всеки има различно мнение и виждане за нещата. Просто когато аз бях твоето ниво се радвах на едно езеро. Сега има толкова много събития и декорации, острови, оферти и какво ли не и пак има недоволни, това ме изумява.
    Преди ако искаш някоя от златните декорации я купуваш, а сега можеш да я спечелиш по всевъзможни начини. Не сме виновни, че имаме даден брой патици, крави, кокошки или други производствени съоръжения. Трудили сме се дълго време за тях и с право печелим въпросната купа.
    Относно правилата, само ябълката и черешата зависят пряко от класацията на отборите. Всички други награди, както вече споменах, се печелят с достигане на нужните точки репутация. :)
  • vancheto1 ()vancheto1 () Публикации: 324
    редактирано 05.06.2015
    kalina2009 написа: »
    Здравей,
    аз съм от тези кооперации, дето пак се редят. Но не защото ще сме слабаци иначе - този път съвсем откровено играхме само за купата и не гоним никакво класиране. Просто въпросната купа е декорация, която помага, ако играеш с декор, каквито са повечето ферми при нас.
    Не разбирам какво имаш предвид под наддаване на търг, но ние я спечелихме вече за пети път и то само с труд и почти без злато. Повечето от нас си промениха фермите така, че да печелят повече ТР и резултата е налице.

    Само не ме убеждавайте , че купата се взима без злато. И в други теми играчи са се хвалели по колко жълтици харчат за мисиите, за да спечелят.
  • Mr. KiNg (BG1)Mr. KiNg (BG1) Публикации: 869
    редактирано 05.06.2015
    vancheto1 написа: »
    Само не ме убеждавайте , че купата се взима без злато. И в други теми играчи са се хвалели по колко жълтици харчат за мисиите, за да спечелят.

    Без изобщо да си давам усилия и без нито една жълтица ще имам 3 милиона репутация в края на КП. Това значи, че и отбор с 10 играча като мен (а има много по-силни от мен) може да спечели купата. Както знаем в един отбор може да има до 65 играча, което си е много повече от 10. Така, че проблема си е в това как играете. :)
  • vancheto1 ()vancheto1 () Публикации: 324
    редактирано 05.06.2015
    mr. King написа: »
    Без изобщо да си давам усилия и без нито една жълтица ще имам 3 милиона репутация в края на КП. Това значи, че и отбор с 10 играча като мен (а има много по-силни от мен) може да спечели купата. Както знаем в един отбор може да има до 65 играча, което си е много повече от 10. Така, че проблема си е в това как играете. :)

    Как играем то се вижда.Не съм от вчера в играта много добре съм запозната.Това не го вярвам, че играете без злато колкото и да ме убеждаваш :d
  • ivi3 (BG1)ivi3 (BG1) BG1 Публикации: 240
    редактирано 05.06.2015
    vancheto1 написа: »
    Само не ме убеждавайте , че купата се взима без злато. И в други теми играчи са се хвалели по колко жълтици харчат за мисиите, за да спечелят.

    Много те моля да ми дадеш линк към тези теми. Напълно е възможно купата да се спечели без злато, но никой не иска да признае, че не играе активно и че половината отбор е от "мъртви души". Активна игра без злато означава поне 10 часа прекарани във фермата. За КП е необходима и подготовка, както за всяко състезание. Оказва се, че много хора, включително и аз, не знаем, че има определени правила при играта на мисии. Целта е не да се биеш като пехливанин, а както казва играч от водещия в момента отбор: "Зная кога да спра и кога да се активирам". Ако се знаят тези правила и се спазват се печелят повече ТР. В основата както винаги е математиката. Думите на този играч ни накараха да се замислим и да почнем да смятаме, да сравняваме и да си правим изводи. Това съкрати разходите ни много, при мен с 2/3 от предното КП.
  • Mr. KiNg (BG1)Mr. KiNg (BG1) Публикации: 869
    редактирано 05.06.2015
    vancheto1 написа: »
    Как играем то се вижда.Не съм от вчера в играта много добре съм запозната.Това не го вярвам, че играете без злато колкото и да ме убеждаваш :d

    Аз не се опитвам да убеждавам никого, вярвай в каквото си искаш.
    Вместо да се чудиш как ли ние я печелим, помисли защо ти, а и останалите недоволни, не можете да я спечелите. Не е заради златото, нарича се постоянство. Ако отделяте повече време на играта, вместо да се оплаквате, може и да си я заслужите. :)
  • papajapapaja Публикации: 13
    редактирано 05.06.2015
    Точно в това е проблема! Вие знаете а ние не! Предлагам да се направи КП само за вас да си играете на воля:)
  • Ivakriva (BG1)Ivakriva (BG1) BG1 Публикации: 3,743
    редактирано 05.06.2015
    papaja написа: »
    Точно в това е проблема! Вие знаете а ние не! Предлагам да се направи КП само за вас да си играете на воля:)
    Mr. KiNg написа: »
    Не сме виновни, че имаме даден брой патици, крави, кокошки или други производствени съоръжения. Трудили сме се дълго време за тях


    Мисля, че всички отговори се крият в думите на Краля. Всеки от нас дълго време развива фермата си така, че да е максимално полезен за отбора. И всеки от нас продължава да работи. Там е истината... ;)
  • Stefany6 (BG1)Stefany6 (BG1) BG1 Публикации: 172
    редактирано 05.06.2015
    papaja написа: »
    Точно в това е проблема! Вие знаете а ние не! Предлагам да се направи КП само за вас да си играете на воля:)
    Кои са "Вас" ,играещите? Много е прав даже Mr King,всичко се постига с игра.Много лесно се казва,тия само злато хвърлят или накупени репутации.Защо някой без купа веднъж не спомене труда и прекараните пред компютрите часове на хората.
  • kalina2009 (BG1)kalina2009 (BG1) BG1 Публикации: 10
    редактирано 05.06.2015
    vancheto1 написа: »
    Само не ме убеждавайте , че купата се взима без злато. И в други теми играчи са се хвалели по колко жълтици харчат за мисиите, за да спечелят.
    Не мисля да убеждавам никого - правя близо два милиона репутация без нито една жълтица...но за цялото събитие нивите ми не са видели зеле или пшеница...дори през нощта, независимо от задачите...и всичко останало е стратегия, като си признавам, че моята ферма дори не е от най-силните. Ти ако искаш вярвай за златото. Да - хвалят се и харчат, защото имат друга цел, но ако целта е само купата - постижима е и без злато, но с много кокошки, крави и патици. И достатъчно активни играчи в СИ-то.
  • papajapapaja Публикации: 13
    редактирано 06.06.2015
    Не се заблуждавайте че само вие / първите СИ на КП/ играете. Но когато ви разгледа човек фермите и види с какво трябва да се пребори му става лошо! За това трябва да има различни КП. Както са състезанията в спорта- на категории :) eдно за вас, едно за простосмъртни.
    До тогава едно е ясно - купата отива при този който даде най-много злато!
  • Virginy (BG1)Virginy (BG1) BG1 Публикации: 885
    редактирано 06.06.2015
    Здравей papaja,

    да, състезанието е едно и също за всички СИ, без значение, че едни са доста развити (имат играчи с доста развити ферми), а други не са толкова добре развити.
    Но, както няколко хора вече споменаха, Купата се печели, ако групата ти спечели 31 787 000 точки репутация. Т.е. спечелването на Купата зависи единствено и само от активността в мисиите на всичките членове на Вашата група.
    Относно класацията на групите, за която казваш, че на първите места са все едни и същи групи - групите в топ 10 печеля Кооперативната ябълкова или черешова градина.
    Т.е. създателите на играта са направили така Кооперативното предизвикателство, че всяка група, която участва активно в мисии, да получи някаква награда (49-те награди за събиране на определен брой точки репутация и на финала 50-тата награда Купа), а за най-активните топ 10 групи има допълнителни специални награди (Кооперативната ябълкова или черешова градина).
    Пожелавам ти успех в мисиите и дано да успеете да съберете необходимите 31 787 000 точки репутация, за да спечелите Купата и да се радватетази наистина красива декорация.

    Поздрави,
    Virginy
  • papajapapaja Публикации: 13
    редактирано 06.06.2015
    Ето кой няма интерес да се променят правилата на КП. Защото така е по-лесно и ви устройва напълно. Но ако играехте с по-големи от вас - друга песен щяхте да пеете:)
    И понеже виждам че няма да ми помогнете за това ще си поприказвам директно с ГГС!
    А вие продължавайте да си купувате купите на КП - за попълване на колекцията:))
  • пиги1022пиги1022 Публикации: 2,736
    редактирано 06.06.2015
    papaja написа: »
    Ето кой няма интерес да се променят правилата на КП. Защото така е по-лесно и ви устройва напълно. Но ако играехте с по-големи от вас - друга песен щяхте да пеете:)
    И понеже виждам че няма да ми помогнете за това ще си поприказвам директно с ГГС!
    А вие продължавайте да си купувате купите на КП - за попълване на колекцията:))

    Както вече се изписа нееднократно никой не си купува купата. Ако не сте с развити ферми и не особено активни в мисиите по време на състезанието няма как да си спечелите купата. Развивайте се, така в следващите предизвикателства ще успеете и вие. Купата е за всеки отбор, който изпълни всички 50 задачи, никой не я получава даром или пък я е "купил" с долари или злато. :)
  • Mr. KiNg (BG1)Mr. KiNg (BG1) Публикации: 869
    редактирано 06.06.2015
    papaja написа: »
    Ето кой няма интерес да се променят правилата на КП. Защото така е по-лесно и ви устройва напълно. Но ако играехте с по-големи от вас - друга песен щяхте да пеете:)
    И понеже виждам че няма да ми помогнете за това ще си поприказвам директно с ГГС!
    А вие продължавайте да си купувате купите на КП - за попълване на колекцията:))

    Ако искаш и на папата се обади, все тая. Наградите са такива, каквито са и играчите които ги печелят. И ако ти си неспособен да спечелиш една купа, това не важи за останалите. :) Направо да ти писне от такива хора, всичко наготово искат да им се даде.
    Ти може да се трудиш от няколко седмици за фермата която имаш, ние нашите ги правим от години и с право печелим.
  • doroteq777 (BG1)doroteq777 (BG1) BG1 Публикации: 16
    редактирано 06.06.2015
    ЗДРАВЕЙТЕ!
    ВСЕКИ ПЕЧЕЛИ КУПАТА КАКТО НАМЕРИ ЗА ДОБРЕ, НАЛИ ЗА ТОВА Е СЪСТЕЗАНИЕ :) ОПРЕДЕЛЕНО ЗА НАС МОГА ДА КАЖА, ЧЕ УСПЯХМЕ ЕДВА КОГАТО УВЕЛИЧИХА ВРЕМЕТО, И ТО БЕЗ ЗЛАТНИ ПАРИЧКИ :) ОТНОСНО НАГРАДАТА ЧЕРЕША И ЯБЪЛКА, НЕ ВИЖДАМ ВЕЧЕ КАКВО ДА ГИ ПРАВЯ, И ТАЯ КУПА С ТАВА МИЖАВО ЩАСТИЕ :) СЪВЕТА МИ Е КЪМ СЪЗДАТЕЛИТЕ НА ТОВА СЪСТЕЗАНИЕ ДА СИ ПРОМЕНЯТ НАГРАДИТЕ!!! А ТОВА ЗА СПЛОТЯВАНЕТО НА ЕКИПА И ТАКИВА ПОДОБНИ С ТОВА КООПЕРАТИВНО Е ЕДНА ГОЛЯМА ЛЪЖА, ОСВЕН ИНТРИГИ И КАРАНИЦИ ДРУГО НЕ НОСИ ТОВА СЪСТЕЗАНИЕ В ОТБОРИТЕ! ИЛИ ГРЕША???
  • Mr. KiNg (BG1)Mr. KiNg (BG1) Публикации: 869
    редактирано 06.06.2015
    След въвеждането на дизайнера озеленител на практика всяка декорация дава еднакви точки спрямо заемащата площ. Един квадрат (1х1) може да дава максимум 8 точки. Дали ще се заеме от 2 декорации всяка с площ примерно 15, или от една с площ 30, на практика е едно и също.
    С други думи и купата и цветната алея могат да достигнат 128 точки щастие, но купата вече има половината, което я прави една от най-ценните декорации. :)
    Относно двете награди за топ отборите, предложение за промяната им има. И аз мислех да направя едно, но не ми хрумна подходяща замяна. :)
  • Stefany6 (BG1)Stefany6 (BG1) BG1 Публикации: 172
    редактирано 06.06.2015
    Ще се съглася с Доротея по въпроса.Пренаселихме с череши и ябълки,чак позагубихме интерес към КП.А относно кавгите,аз си ги дефинирам като "добронамерена спортна злоба".:d
  • kalina2009 (BG1)kalina2009 (BG1) BG1 Публикации: 10
    редактирано 07.06.2015
    Не се заблуждавайте че само вие / първите СИ на КП/ играете. Но когато ви разгледа човек фермите и види с какво трябва да се пребори му става лошо! За това трябва да има различни КП. Както са състезанията в спорта- на категории eдно за вас, едно за простосмъртни.
    До тогава едно е ясно - купата отива при този който даде най-много злато!
    Ами затова се нарича кооперативно състезанието - за целия колектив, не само за твоята ферма. По-големите изкарват повече точки и така помагат на по-малките. А като погледнах фермата на ръководителя на твоята СИ - не е много по-различна от моята...така че не разбирам какъв точно е проблема. Такива са правилата за всички - не си избираш срещу кого ще играеш. Въпрос на малко късмет и много стратегия, защото аз поне, така и не намерих точно описание как се формират точките от една мисия.
    И аз да ти потретя - купата отива при ВСЕКИ отбор, които събере тези почти 32 милиона репутация, а не само при първия/първите десет в класирането. Затова ако играете достатъчно хора, ще успеете и без злато.
    Късмет в мисиите:)
  • vancheto1 ()vancheto1 () Публикации: 324
    редактирано 07.06.2015
    Това е последният пост който пиша в тази тема.Много благодаря за съветите който ни дадохте за мисиите, че ние не знаехме до сега как се играят :d
    Нека всички знаят, че се гордея с отбора си, играхме честно и с много труд спечелихме така мечтаната декорация от КП купата.На 36-то място сме в класацията, но рамо до рамо с водещи СИ в топ 10 в първенството.
    Наистина създателите на big farm е добре да помислят и други отбори да могат да взимат голямата награда, според нивата на СИ и броя на играчите.
    Приятна игра и успех в битката на КП :d
  • papajapapaja Публикации: 13
    редактирано 07.06.2015
    Ура!
    Спечелихмеee и много сe радвам:)

    А сега по темата с моя скромен опит.
    Купата не се печели трудно а много трудно! Нужно е огромно желание защото малко не е достатъчно!
    Пожелавам на все повече Кооперации да я докоснат - струва си!

    и а щях да забравя: Ей големите, Благодаря за мотивацията :)

Оставяне на коментар

ПолучерКурсивЗачеркнатоOrdered listНеподреден списък
Емотикон
Изображение
Изравнете отлявоПодреждане в центъраПодравняване вдясноПревключете HTML изгледПревключване на цяла страницаПревключване на светлини
Пускане на изображение/файл