Начало Bulgarian Развлечение и забавление

Питай ме

2

Коментари

  • dogi137dogi137 Публикации: 568
    редактирано 05.05.2015
    Темата наистина е страхотна! Поздравления, Cleo! Дори не съм се съмнявал в теб!
    Я сега кажи на всички: Какво ти харесва в работата която вършиш в момента!?:)
  • CleoCleo Публикации: 629
    редактирано 06.05.2015
    dogi137 написа: »
    Темата наистина е страхотна! Поздравления, Cleo! Дори не съм се съмнявал в теб!
    Я сега кажи на всички: Какво ти харесва в работата която вършиш в момента!?:)

    Добро утро на всички! (при мен е 09:37ч :p). Dogi137, радвам се, че темата ти допада, дано и за другите да е така. Какво ми харесва в работата...хм, хубав въпрос :). Отговорът може и да ви изненада, но мога да ви уверя, че е искрен. Всичко ми харесва - от момента, в който пристигна на работното си място и нямам търпение да видя какво сте сътворили, докато ме е нямало, до момента, в който изключвам компютъра, всичко ми харесва. Харесва ми букета от личности, харесва ми всеки един от вас, харесват ми дискусиите, които водите, начина, по който обикновено изказвате позицията си, харесвам ролята си в целия този водовъртеж, харесва ми характера на форума!

    Бих искала да те попитам как си представяш форума ни след 1 година?
  • nikiiale (BG1)nikiiale (BG1) Публикации: 4
    редактирано 08.05.2015
    Въпрос: - Има ли и минимален шанс , един ден да имаме чат между всички играчи. Не знам как да го формулирам чат стая ли или нещо подобно. Форума е полезен но за комуникация между играчите далеч по удобно би било нещо подобно. Благодаря.
  • Magi85 (BG1)Magi85 (BG1) Публикации: 466
    редактирано 08.05.2015
    Здравейте и от мен едно въпросче.Ще има ли скоро забавни форумни игри.Последната със селфито не ми допадна,но се радвам на тези които са се осмелили да участват.Аз лично честичко проверявам и участвам ако мога и насърчавам съотборниците си.
  • XIPERION (BG1)XIPERION (BG1) Публикации: 78
    редактирано 09.05.2015
    Клео, как ти дойде идеята да създадеш подобна тема в която под формата на игра с всички нас да разбереш какво всъщност ни вълнува, какво точно желаем да се промени или създаде във форума и в играта, без по този начин да се създава някакво напрежение или негативно настроение ? Лично твое хрумване ли е или е заимствано от някъде другаде - форум, игра, статия посветена на отношенията в затворена група ( колектив ) или отношенията работодател - работници във фирма примерно ? Въпроса ми стана малко дълъг и с допълнение за което се извинявам :)
  • CleoCleo Публикации: 629
    редактирано 11.05.2015
    nikiiale написа: »
    Въпрос: - Има ли и минимален шанс , един ден да имаме чат между всички играчи. Не знам как да го формулирам чат стая ли или нещо подобно. Форума е полезен но за комуникация между играчите далеч по удобно би било нещо подобно. Благодаря.

    Здравей,

    Идеята е хубава, но към момента нямам информация за подобна промяна. Моля да имате предвид, че подобно въведение е свързано с изключително много технически фактори, но съм съгласна, че звучи забавно.

    За какво основно си комуникираш с други играчи?
    Magi85 написа: »
    Здравейте и от мен едно въпросче.Ще има ли скоро забавни форумни игри.Последната със селфито не ми допадна,но се радвам на тези които са се осмелили да участват.Аз лично честичко проверявам и участвам ако мога и насърчавам съотборниците си.

    Разбира се, постоянно се работи за идеи за оригинални и забавни игри и скоро ще ви изненадаме с нещо :)

    Какво според теб спира повече хора да участват в подобни игри?
    XIPERION написа: »
    Клео, как ти дойде идеята да създадеш подобна тема в която под формата на игра с всички нас да разбереш какво всъщност ни вълнува, какво точно желаем да се промени или създаде във форума и в играта, без по този начин да се създава някакво напрежение или негативно настроение ? Лично твое хрумване ли е или е заимствано от някъде другаде - форум, игра, статия посветена на отношенията в затворена група ( колектив ) или отношенията работодател - работници във фирма примерно ? Въпроса ми стана малко дълъг и с допълнение за което се извинявам :)

    Въпросът ти е чудесен и се радвам, че го зададе. Хрумването е мое, реших, че е време да бъдем откровени един с друг и да разберем какво ни вълнува, върху какво може да се работи и кое може да се промени. Ще се радвам повече хора да се включат и да изкажат позициите си - за играта, за форума, за мен, за комуникацията си с другите. Винаги съм готова да изслушам, да отговоря на въпрос и да помогна, ако ми е възможно.

    Какво според теб би било хубаво да се промени във форума, има ли нещо, което не ти допада?
  • XIPERION (BG1)XIPERION (BG1) Публикации: 78
    редактирано 11.05.2015
    Сложен въпрос ми зададе и ти. Туше.
    От към промяна - може би да се разчистят около 2/3 от темите, които вече не са актуални или са безсмислени след многото промени по играта, както и доста от мненията. Не ми харесва това, че форума на практика замира и в момента се посещава от една нищожна част от играчите. Наплива на нови е малък, старите вече рядко виждат смисъл да пишат в него и се информират за повечето неща от хора от своите СИ или от скайп дискусиите - без значение дали са на определена СИ или на приятелски групички от играта :) А малкото теми в които все още се пише активността на ден е 2-4 поста в повечето случаи - което е с десетки пъти по-малко отколкото само преди няколко месеца и стотици пъти по-малко отколкото преди година. Ако успеете да върнете болшинството играчи във форума, заинтригувате ги да общуват тук като място, където да обменят идеи, предложения или да се забавляват - форума, а и самата игра само ще спечелят.

    И още един въпрос - на колко години си и какви са професионалните ти планове за в бъдеще, когато по една или друга причина няма да изпълняваш вече тази функция на Community Manager ? :)
  • CleoCleo Публикации: 629
    редактирано 11.05.2015
    XIPERION написа: »
    Сложен въпрос ми зададе и ти. Туше.
    От към промяна - може би да се разчистят около 2/3 от темите, които вече не са актуални или са безсмислени след многото промени по играта, както и доста от мненията. Не ми харесва това, че форума на практика замира и в момента се посещава от една нищожна част от играчите. Наплива на нови е малък, старите вече рядко виждат смисъл да пишат в него и се информират за повечето неща от хора от своите СИ или от скайп дискусиите - без значение дали са на определена СИ или на приятелски групички от играта :) А малкото теми в които все още се пише активността на ден е 2-4 поста в повечето случаи - което е с десетки пъти по-малко отколкото само преди няколко месеца и стотици пъти по-малко отколкото преди година. Ако успеете да върнете болшинството играчи във форума, заинтригувате ги да общуват тук като място, където да обменят идеи, предложения или да се забавляват - форума, а и самата игра само ще спечелят.

    И още един въпрос - на колко години си и какви са професионалните ти планове за в бъдеще, когато по една или друга причина няма да изпълняваш вече тази функция на Community Manager ? :)

    Бих казала добър отговор. Напълно съм съгласна за големия брой теми, които не са актуални и мога да потвърдя, че това "разчистване" ще се случи съвсем скоро и най-вероятно ще е свързано и с други промени в устройването на форума. Всички сме свидетели на намалената активност и бих се радвала да обсъдим причините за това, както и идеите на играчите това да се промени. Имам желанието и енергията и вашата помощ е добре дошла. Що се отнася до въпроса ти, след няколко месеца навършвам 29. Работата тук ми доставя удоволствие, но ако имам възможност, бих искала да се развия в сферата на психологията и човешките взаимоотношения. Надявам се това да отговаря на въпроса ти :).

    И така, на проблема. Какво според теб би привлякло "старите" играчи обратно във форума, какво би ги заинтригувало?
  • XIPERION (BG1)XIPERION (BG1) Публикации: 78
    редактирано 11.05.2015
    Накара ме много сериозно да се замисля на последния ти въпрос. Доста сме говорили с други играчи по въпроса и така и не сме стигнали до някакво единодушие. Винаги, когато се появи нещо ново и качествено интереса в началото е много голям, но после колкото и да е добър даден продукт хората малко по малко се отдръпват. Създават се дрязги, омръзва им да гледат едни и същи муцуни в играта и форума, надделява монотонността на въпросите на новите играчи и най-често избива до лични "войнички" или кланови ( или СИ в случая )такива. Временно оживление настава, когато се появи нещо наистина много добро, като събитието за надграждане с пари и части от декорации ( макар, че и там имам забележка понеже първо ти дава със злато по дефаут и ако блееш гаргите олекваш набързо при надграждането с няколко стотака или хилядарки в бързината ). Също и при сериозни бъгове или проблеми - форума ври и кипи. Та...май ссе очертават само 2 начина отново да стане това, което беше - много добри нововъведения или пълни катастрофи при ъпгрейдите :D Преди време Магика пускаше във форума ни много игри - когато тя беше единтвената, която се занимаваше с него в продължение на месеци и беше наистина много добро изживяване. Също така имаше много голяма активност при форумните игри изискващи умение и креативност - веднага се сещам за Пасифлора - винаги пълна с невероятни идеи, баба50, пиги, blitzcrieg, Магика и още няколко члена на форума и играта с наистина голяма фантазия и желание да покажат най-доброто на което са способни. Повече подобни събития биха го оживили в положителна насока.

    Та...това е. Относно годините ти - не си прекалено млада за да си наивна и да мислиш, че знаеш всичко , нито прекалено стара за да си мислиш, че знаеш всичко поради опита и годините :D Давай все така.

    И последен въпрос от мен, докато поне двама-трима не те попитат нещо междувременно - ще споделиш ли с нас кое е най-голямото ти разочарование свързано с играта и с форума, както и когато натрупаш солиден брой отговори на въпросите си ще споделиш ли с всички във форума кои от идеите на играчите смяташ, че имат реален шанс да се изпълнят?
  • CleoCleo Публикации: 629
    редактирано 11.05.2015
    XIPERION написа: »
    Накара ме много сериозно да се замисля на последния ти въпрос. Доста сме говорили с други играчи по въпроса и така и не сме стигнали до някакво единодушие. Винаги, когато се появи нещо ново и качествено интереса в началото е много голям, но после колкото и да е добър даден продукт хората малко по малко се отдръпват. Създават се дрязги, омръзва им да гледат едни и същи муцуни в играта и форума, надделява монотонността на въпросите на новите играчи и най-често избива до лични "войнички" или кланови ( или СИ в случая )такива. Временно оживление настава, когато се появи нещо наистина много добро, като събитието за надграждане с пари и части от декорации ( макар, че и там имам забележка понеже първо ти дава със злато по дефаут и ако блееш гаргите олекваш набързо при надграждането с няколко стотака или хилядарки в бързината ). Също и при сериозни бъгове или проблеми - форума ври и кипи. Та...май ссе очертават само 2 начина отново да стане това, което беше - много добри нововъведения или пълни катастрофи при ъпгрейдите :D Преди време Магика пускаше във форума ни много игри - когато тя беше единтвената, която се занимаваше с него в продължение на месеци и беше наистина много добро изживяване. Също така имаше много голяма активност при форумните игри изискващи умение и креативност - веднага се сещам за Пасифлора - винаги пълна с невероятни идеи, баба50, пиги, blitzcrieg, Магика и още няколко члена на форума и играта с наистина голяма фантазия и желание да покажат най-доброто на което са способни. Повече подобни събития биха го оживили в положителна насока.

    Та...това е. Относно годините ти - не си прекалено млада за да си наивна и да мислиш, че знаеш всичко , нито прекалено стара за да си мислиш, че знаеш всичко поради опита и годините :D Давай все така.

    И последен въпрос от мен, докато поне двама-трима не те попитат нещо междувременно - ще споделиш ли с нас кое е най-голямото ти разочарование свързано с играта и с форума, както и когато натрупаш солиден брой отговори на въпросите си ще споделиш ли с всички във форума кои от идеите на играчите смяташ, че имат реален шанс да се изпълнят?

    Радвам се, че сериозно си се замислил и благодаря за откровения отговор. Аз също съм мислила доста по въпроса и търся причината в доста фактори. Предполагам, не е само едно нещо и надали някой може да даде конкретен отговор, но според мен можем да се концентрираме върху решение, а не върху причината в този случай. Може би повече събития ще помогнат, предполагам скоро ще разберем :). Имаме изключително много креативни и енергични личности във форума. Ти спомена някои от тях. Дано продължават в същия дух и дано към тях се присъединят още много. Годините няма да ги коментирам, действията ще покажат сами за себе си някой ден, най-вероятно :).

    Тайничко вмъкна няколко доста сериозни въпроси (не един), но така или иначе сме откровени.. :cool:. Разочарования от играта не мисля, че имам. Знам, че екипът дава всичко от себе си, за да забавлява мен и вас и аз се забавлявам. Допада ми духа на играта. Що се отнася до форума, разочарование е тежка дума май, но може би би ми допадало повече хората да са открити и в същото време уважаващи другия. Това не винаги се случва тук. Ще ми се да има и повече дискусии, повече разговори с доводи и конкретни доказателства за дадена теза, ще ми се да "покажем" на другите общности какво е български форум, български дух и интелект. За това ми е най-болно, знам и вярвам, че ние сме изключителна нация и ми се щеше да можем да го покажем тук. Разбира се, че ако имам конкретна информация за дадени предложения, ще споделя дали те могат да бъдат приложени в действие или не, но и мисля, че вие сами ще си усетите в каква посока върви форума и играта.

    Малко въпросче - какво според теб оказва най-голямо влияние върху настроението тук?
  • Magi85 (BG1)Magi85 (BG1) Публикации: 466
    редактирано 11.05.2015
    Разбира се, постоянно се работи за идеи за оригинални и забавни игри и скоро ще ви изненадаме с нещо :

    Какво според теб спира повече хора да участват в подобни игри?


    Ами мисля че повечето са неинформирани или свенливи.Аз почти не съм пропускала и винаги съм насърчавала съотборниците сии сме печелили няколко пъти.Който е играл и спечелил е повторил.Може и да си е до човека.Сигурно има доста играчи които не посещават форума и не знаят че има подобни игри.
  • ирина 2 (BG1)ирина 2 (BG1) Публикации: 11
    редактирано 11.05.2015
    моят град е хубав.
    :)
  • КМЕТИЦА (BG1)КМЕТИЦА (BG1) Публикации: 471
    редактирано 12.05.2015
    Добър вечер,и от моя милост,ако не сте ме забравили.Хубава темичка си отворила,да взема и аз да питам нещо? Повечето неща са ясни,доказвал съм го не веднъж.Но едно лично въпросче ме човърка.Не мислиш ли че,със стремежа си да направят играта интересна и забавна,екипът прави едно лошо дело,зависимост от Bigfarm,повечето играчи в челните редици,са до толкова облъчени от играта,че не мислят за нищо друго,не могат да изоставят фермите си и за една седмица,а винаги трябва да се борят за нещо,било то къщичка за кукли,или китка вълшебни минзухари,във форума ясно си личи че изпадат в агония ако нещо не им е както трябва,Не смяташ ли че в един прекрасен момент,когато играта се изчерпи,и не носи достатъчно приходи,и се наложи спирането и ,няма да си отговорна за деградирането на толкова много хора,ако не го осъзнаваш и ти си една от тях,зависима от BigFarm.Ще го докажа с факти че повечето хора имат зависимост към играта,показва го почти всяка актуализация,след обновяване на сървъра.
  • CleoCleo Публикации: 629
    редактирано 12.05.2015
    Magi85, благодаря за отговора, сигурна съм, че си права до голяма степен и честно казано малко ме хваща яд, че не можем да променим това. Разбира се, ако някой има идеи, да драска :). Ирина 2, не се и съмнявам, че градът ти е хубав ;).
    КМЕТИЦА написа: »
    Добър вечер,и от моя милост,ако не сте ме забравили.Хубава темичка си отворила,да взема и аз да питам нещо? Повечето неща са ясни,доказвал съм го не веднъж.Но едно лично въпросче ме човърка.Не мислиш ли че,със стремежа си да направят играта интересна и забавна,екипът прави едно лошо дело,зависимост от Bigfarm,повечето играчи в челните редици,са до толкова облъчени от играта,че не мислят за нищо друго,не могат да изоставят фермите си и за една седмица,а винаги трябва да се борят за нещо,било то къщичка за кукли,или китка вълшебни минзухари,във форума ясно си личи че изпадат в агония ако нещо не им е както трябва,Не смяташ ли че в един прекрасен момент,когато играта се изчерпи,и не носи достатъчно приходи,и се наложи спирането и ,няма да си отговорна за деградирането на толкова много хора,ако не го осъзнаваш и ти си една от тях,зависима от BigFarm.Ще го докажа с факти че повечето хора имат зависимост към играта,показва го почти всяка актуализация,след обновяване на сървъра.

    Здравей и на теб :) Хубаво е, че се включи и се радвам, че темата ти допада. На първо място не ми става много ясно какво имаш предвид под "лично" въпросче (това го казвам от любопитство), ако не те затруднява, ще е хубаво да разясниш ;). Що се отнася до засегнатата от теб тема, има твърде много променливи, за да се даде конкретен отговор. Какво е зависимост, дали винаги зависимостта е нещо лошо, различните характери пречупват зависимостите под различен ъгъл, тоест и резултатът е различен и тн и тн. Моето лично мнение е, че играта не създава зависимост, а малко бягство от реалността. Понякога всеки от нас има нужда от това. Дали ще гледаш филм за час и половина, ще почетеш книга или ще отидеш на концерт, за мен всичко това си е един вид бягство от ежедневието, от заобикалящата ни действителност. Не мисля, че това е лошо, поне не за мен. Другото, което си засегнал, е спиране на играта. Няма никакви подобни насоки или данни, играта е успешна, има изключително много идеи за развитие на вече създаденото и за прокарване на нови линии и функции в играта. И последното, което ще вмъкна, е че дали аз или някой друг е зависим от играта или от нещо друго, е личен избор, в света, в който живеем, това е най-ценната валута.

    Та моят въпрос към теб е какво се крие зад използваните от теб забавни фрази и "хаплив" език? :o
  • XIPERION (BG1)XIPERION (BG1) Публикации: 78
    редактирано 13.05.2015
    "Малко въпросче - какво според теб оказва най-голямо влияние върху настроението тук?"

    Поредния интересен въпрос. Личното ми мнение, което предполагам няма да съвпадне с това на мнозинството хора във форума и играта е, че това са взаимоотношенията на всеки един от нас в реалния свят. Дали със семейството и приятелите, дали с колегите и шефовете или подчинените на работното място - няма значение. Виждал съм изключително спокойни и коректни в отношенията си хора при много лош ден да избухват и да си изпускат нервите в играта или форума. Както и обратното - конфликтни личности, ако са имали хубав и приятен ден да са кротки като спящо до печката котенце в люта зима.

    Ето и моя въпрос към теб: Какво мислиш за комуникацията в чат стаите в скайп, които в болшинството активни СИ са заменили чатовете в играта? Мислиш ли, че е хубаво това, че много от играчите участват в подобни стаи без да гледат кой в коя СИ е, а единствено с цел комуникация, обсъждане на нови неща или забавление. И лично ти участваш ли в такива чат стаи, които не са свързани с определена СИ ?

    П.С. Съгласен съм с КМЕТИЦАТА - играта води до пристрастяване, затова превантивно на няколко седмици или месеца я спирам поне за месец. Твърде много тотално пристрастени има вече към нея, които не са изкарвали и 2 дена без да играят откакто са я започнали, което е крайно вредно :)
  • SystemSystem Публикации: 106,969
    редактирано 13.05.2015
    Cleo написа: »
    Радвам се, че сериозно си се замислил и благодаря за откровения отговор. Аз също съм мислила доста по въпроса и търся причината в доста фактори. Предполагам, не е само едно нещо и надали някой може да даде конкретен отговор, но според мен можем да се концентрираме върху решение, а не върху причината в този случай. Може би повече събития ще помогнат, предполагам скоро ще разберем :). Имаме изключително много креативни и енергични личности във форума. Ти спомена някои от тях. Дано продължават в същия дух и дано към тях се присъединят още много. Годините няма да ги коментирам, действията ще покажат сами за себе си някой ден, най-вероятно :).

    Тайничко вмъкна няколко доста сериозни въпроси (не един), но така или иначе сме откровени.. :cool:. Разочарования от играта не мисля, че имам. Знам, че екипът дава всичко от себе си, за да забавлява мен и вас и аз се забавлявам. Допада ми духа на играта. Що се отнася до форума, разочарование е тежка дума май, но може би би ми допадало повече хората да са открити и в същото време уважаващи другия. Това не винаги се случва тук. Ще ми се да има и повече дискусии, повече разговори с доводи и конкретни доказателства за дадена теза, ще ми се да "покажем" на другите общности какво е български форум, български дух и интелект. За това ми е най-болно, знам и вярвам, че ние сме изключителна нация и ми се щеше да можем да го покажем тук. Разбира се, че ако имам конкретна информация за дадени предложения, ще споделя дали те могат да бъдат приложени в действие или не, но и мисля, че вие сами ще си усетите в каква посока върви форума и играта.

    Малко въпросче - какво според теб оказва най-голямо влияние върху настроението тук?

    Здравейте и от мен!Гледам опитали сте да се замислите защо е така в форума!За мен отговора е един !Ще перафразирам леко любим писател който е казал:Да си известен в фейсбук (форума)е все едно да си с най големия х... в детската градина-файда няма!!!!Пауло Коелю:):).Искам да разбера какво е дал екипа на играта освен да иска да се купува злато и злато?Има ли нещо смислено освен подобрението на декорациите измислено и там пак на първо място е златото.Ако случайно объркаш и гориш??? Дефакто няма нищо за тези който са решили да играят без злато.Всичко е обвързано с злато.Питам има ли едно предложение от играчи прието или осъществено -без звуците-пука ми дали ще лае куче или ще ми куткудяка кокошка?Предложение от което ще се облагодеталстват всички играчи ,както тези който играят с злато,така и тези дето не виждат смисъл да дават реални пари за виртуална игра ???Е аз такова не виждам!!!Ето за това хората не влизат в форума просто няма за какво!!!Защото се получава кучето си лае кервана си върви!!!! И за да бъде по темата питам Клео!Клео мислите ли за тези който играят без злато или те за вас не са важни като играчи?Важни за вас са само тези който купуват злато ли?????Защото аз до тук не съм видял едно събитие съревнование,кп или каквото и да е да не е обвързано с злато!!!Защо няма едно предизвикателство или състезание, което да не зависи от злато?Просто да няма опция да се използва???
  • dogi137dogi137 Публикации: 568
    редактирано 14.05.2015
    Въпросът не е към мен, но ... Все едно и също, златото та златото! Е, злато има и ще го има, благодарение на него се случват нещата - както и в реалния живот! Аз искам да попитам, кога ще може и ще се изисква още повече злато за дадено събитие? ;) Не съм видял никъде до сега хора, които ползват злато да напишат, че са недоволни от тези, които не ползват такова! Всеки избира как да играе, дадена е възможност и смятам, че трябва да се спре с това "реване"?! Ех това грозде, колко е кисело...
    Приемете коментара ми като играч! В последно време съм такъв, единствено!
    Cleo, беше ме попитала как виждам форума след година?
    По същия начин! Населен с хора, които все от нещо са недоволни! Ту им млякото горещо, ту пък друго нещо!;) Все се надявам и търся да намеря доброто у хората, ама в последно време все по рядко го срещам! Писахме мнооого пъти, че това е само игра и сме тук за да релаксираме и да се позабавляваме! Да похарчим реални пари за виртуални забавления! Най-смешно е когато хора демонстриращи принципи и пишещи високопарно вършат точно обратното на това, което демонстрират! Не мога и не искам да се съобразявам с такива хора! Това ме накара и да пиша днес!
    Все пак се надявам, че след година форумът ще е място на което ще можеш да кажеш това което мислиш, както го чувстваш и всеки ще се съобрази с твоето мнение без да те изкара малоумен и да ти обясни колко си зле и не разбираш играта! Колко си тъп, че си даваш парите...
    Дами и Господа, парите са на този който си ги печели и ще си ги харчи както намери за добре! Аман от лицемерно поведение и лъже загриженост към "ближния"!
    Колеги "глупави" златари, харчете двойно повече, това се очаква от нас! На това разчита играта!;)

    Cleo, отговори на въпроса: Делиш ли играчите на златари и такива не харчещи и не купуващи злато? Аз отговорът го знам!:)
  • SystemSystem Публикации: 106,969
    редактирано 14.05.2015
    dogi137 написа: »
    Въпросът не е към мен, но ... Все едно и също, златото та златото! Е, злато има и ще го има, благодарение на него се случват нещата - както и в реалния живот! Аз искам да попитам, кога ще може и ще се изисква още повече злато за дадено събитие? ;) Не съм видял никъде до сега хора, които ползват злато да напишат, че са недоволни от тези, които не ползват такова! Всеки избира как да играе, дадена е възможност и смятам, че трябва да се спре с това "реване"?! Ех това грозде, колко е кисело...
    Приемете коментара ми като играч! В последно време съм такъв, единствено!
    Cleo, беше ме попитала как виждам форума след година?
    По същия начин! Населен с хора, които все от нещо са недоволни! Ту им млякото горещо, ту пък друго нещо!;) Все се надявам и търся да намеря доброто у хората, ама в последно време все по рядко го срещам! Писахме мнооого пъти, че това е само игра и сме тук за да релаксираме и да се позабавляваме! Да похарчим реални пари за виртуални забавления! Най-смешно е когато хора демонстриращи принципи и пишещи високопарно вършат точно обратното на това, което демонстрират! Не мога и не искам да се съобразявам с такива хора! Това ме накара и да пиша днес!
    Все пак се надявам, че след година форумът ще е място на което ще можеш да кажеш това което мислиш, както го чувстваш и всеки ще се съобрази с твоето мнение без да те изкара малоумен и да ти обясни колко си зле и не разбираш играта! Колко си тъп, че си даваш парите...
    Дами и Господа, парите са на този който си ги печели и ще си ги харчи както намери за добре! Аман от лицемерно поведение и лъже загриженост към "ближния"!
    Колеги "глупави" златари, харчете двойно повече, това се очаква от нас! На това разчита играта!;)

    Cleo, отговори на въпроса: Делиш ли играчите на златари и такива не харчещи и не купуващи злато? Аз отговорът го знам!:)

    Ти къде видя в поста ми че съм против тези ,който играят с злато???Чети внимателно а че си писал за самото заяждане си личи от пръв поглед!!!Браво похвали се че играеш с злато сега да ти ръкопляскаме ли?Ето това е проблема че играещите с злато-не всички разбира се се имате за нещо повече от другите играчи!!!Казваш -аман от лицемерно поведение и загриженост за ближния? А ти с какво помогна като модератор в форума?Направи ли едно малко усилие това да се промени и форума да стане това което беше?Не си а и няма как като влизаш на високосна година !
  • CleoCleo Публикации: 629
    редактирано 15.05.2015
    XIPERION написа: »
    "Малко въпросче - какво според теб оказва най-голямо влияние върху настроението тук?"

    Поредния интересен въпрос. Личното ми мнение, което предполагам няма да съвпадне с това на мнозинството хора във форума и играта е, че това са взаимоотношенията на всеки един от нас в реалния свят. Дали със семейството и приятелите, дали с колегите и шефовете или подчинените на работното място - няма значение. Виждал съм изключително спокойни и коректни в отношенията си хора при много лош ден да избухват и да си изпускат нервите в играта или форума. Както и обратното - конфликтни личности, ако са имали хубав и приятен ден да са кротки като спящо до печката котенце в люта зима.

    Ето и моя въпрос към теб: Какво мислиш за комуникацията в чат стаите в скайп, които в болшинството активни СИ са заменили чатовете в играта? Мислиш ли, че е хубаво това, че много от играчите участват в подобни стаи без да гледат кой в коя СИ е, а единствено с цел комуникация, обсъждане на нови неща или забавление. И лично ти участваш ли в такива чат стаи, които не са свързани с определена СИ ?

    П.С. Съгласен съм с КМЕТИЦАТА - играта води до пристрастяване, затова превантивно на няколко седмици или месеца я спирам поне за месец. Твърде много тотално пристрастени има вече към нея, които не са изкарвали и 2 дена без да играят откакто са я започнали, което е крайно вредно :)


    Здравей,

    На първо място бих искала да се извиня в забавянето на отговора ми, надявам се да ми бъде простено :) Истината е, че вчера тук бе почивен ден (Деня на бащата) и нямаше как да се вкюча. Смятам, че коментарът ти за настроенията във форума е напълно реален, стигала съм до същите наблюдения. Разбира се, има и други фактори, но да, реалния живот до голяма степен определя и поведението ни в играта и форума.

    Надявам се да не те разочаровам много, но всъщност нямам кой знае каква информация за скайп канали и не участвам в такъв. Чувала съм понякога, че дадени СИ го използват като метод за комуникация, но наистина нямам наблюдения и не бих искала да коментирам, без да разполагам с детайли, но може би отново опираме до правото на избор на всеки индивид.

    По скалата от 1 до 10, като 10 е най-високото, каква реална оценка би дал на екипа на форума? Предварително благодаря за искреността и се надявам да аргументираш оценката си. :)

    Rum.75_74Player, наистина не знам какво да кажа, усещам силно напрежение в изказванията ти и ако трябва да съм честна, това напряга и мен. Не ме притесняват коментарите ти и мога да отговоря доста сбито на всичко, но отново бих те помолила за малко повече позитивизъм и по-малко критика към другите. Всички функции в играта могат да бъдат изполвани със злато и без злато. Всеки играч определя поведението си и не мисля, че който и да е има право да съди едните или другите. Разбира се, аз не разделям играчите на "златари" и на такива, които не харчат пари за играта. Не разбирам защо тази тема е толкова обсъждана. Според мен всеки трябва да приеме другия такъв, какъвто е. Ако той е преценил, че ще си помага със злато, ок; ако е сметнал, че и без злато играта го забавлява, пак ок.

    dogi 137, благодаря и на теб за коментарите. Надявам се по-често да виждаме твоето, а и мнението на всички играчи.

    Нямам въпроси към вас, но позицията ви по вече обсъжданите теми е важна за мен.

    Желая хубав петък на всички! :)
  • Magika (BG1)Magika (BG1) Публикации: 1,909
    редактирано 15.05.2015
    Здравейте и от мен! Темата е чудесна, поздравления, Клио!

    Бих искала да изкажа мнението си като играч по някои засегнати въпроси.

    1. Какво ни е дал екипа на играта?

    Дал ни е самата игра, която не е никак малка. Три ферми, 3 острова и допълнителни функции. Играта постоянно се актуализира и има нови неща.
    Дали те се харесват, както и самата игра е въпрос на вкус и предпочитания.

    2. Има ли нещо смислено, което да е без злато? Има ли поне едно осъществено предложение от играчи, което да облагодетелства всички?

    Да, има и не е само едно. Няма да ги изреждам, ще напиша само две: увеличаването на нивата на сградите и корабчето.

    3. Злато и пак злато, всичко е обвързано със злато.

    Всеки си изкарва хляба от някъде. Тези хора са решили да го правят по този начин. Предлагат нещо за, което полагат много труд, ами нормално е да имат възнаграждение за това. Никой не задължава някого да им плаща за това, всеки има избор.
    Играта може да се играе и без злато, пак пиша зависи кой какво търси в нея.

    4. За това не влизат хората във форума.

    Всъщност причините поради, които може да се сметне, че хората не влизат във форума са комплексни.
    Една от основните причини за мен е негативността и нетолерантността на някои хора. Смятам, че може да се изкаже критика или да се сигнализира за технически проблем без нерви. А ако има проблем след някоя актуализация да се приемат нещата по-спокойно, а не като че ли света свършва защото играта е спряла. Това мисля, че е основния проблем защото повечето хора играят за разтоварване, а тук влизат за да прочетат нещо свързано с нея и не желаят да се натоварват по този начин.

    5. Има ли едно събитие, което да не е обвързано със злато.

    Няма лошо да може да се приключи едно събитие със злато. Това дава възможност на хората, които не са успели по някаква причина, да го направят ако решат разбира се. За някои може да не е от толкова голямо значение, че не са завършили събитието и спечелили определена награда, но други държат на това.

    Играта дава много възможности зависи кой как я разбира и какво търси в нея.

    Към Клио въпрос нямам, само искам да и пожелая да продължава все така!

    Надявам се темата да запази добрия си тон и позитивност!



  • Ivakriva (BG1)Ivakriva (BG1) BG1 Публикации: 3,743
    редактирано 15.05.2015
    Според правилата на темата, мога да задам въпрос и към друг, не само към Клио.
    Та моят въпрос е към всички, употребяващи думата "златар" като нещо недобро.
    Мен към кои бихте причислили? Не купувам и не използвам често, но имам. И харча понякога дори в мисии. :rolleyes:

    И друг път съм го казвала- игра е, бе!!! Всеки сам избира как, с кого, къде и колко ще играе. Нека не надничаме на другите в паничката. Събрали сме се уж за да ни е весело, нали? Ми нека го правим такова!
  • Magika (BG1)Magika (BG1) Публикации: 1,909
    редактирано 15.05.2015
    Аз лично наричам "златари" играчите, които играят с много злато. Правя го в случаите когато се обсъжда нещо и трябва да пиша "защото той играе с много злато" и ми е полесно да пиша "защото е златар". Не го правя с лоша умисил и не влагам някаква критика. Нямам нищо против тези играчи. Всеки има право да прецени как ще играе, щом играта дава тази възможност.

    П.П. Итересно ми е как ги наричат в играта Empire, след като там вместо злато купуват рубини. ;)
  • inka70inka70 Публикации: 39
    редактирано 15.05.2015
    Ама хайде стига с това злато бе хора, смешно е вече:) След като има такава възможност естествено ще се купува а и на всеки парите са си негови както намери за добре така да ги харчи. Едни нямат време, други търпение, трети избиват комплекси но това си е тяхна работа. Последните обаче според мен предизвикват отлив от форума защото е жалко и елементарно да се явиш да се захвалиш колко си велик защото си похарчил 40-50лв за шепа виртуални жълтички. Чудно ако играем в чуждестранен сървър където се мятат евра на поразия дали ще сме толкова ербап:) Или да наричаш хората „охлЬОви” /цитирам baba50/ понеже видиш ли имат глупостта да имат и други занимания освен тази игра. Винаги може да се намери кой да похарчи повече въпроса е дали го смята за необходимо. Вместо да се обсъжда във форума играта /каквото мисля е предназначението му/ той е място за надмятане кой дал 20лв кой 25 или кой нямал 20 и безумно се ядосва на този дето имал. Ако някой посмее да зададе въпрос свързан с играта единствения отговор от екипа е „пиши на поддръжката” или мантрата за кеша и рефреша. Ами че нищо интересно не виждам аз в това или разтоварващо, каквато би трябвало да е ролята на една игра. Всъщност влизам само за да проверя за актуализации, ако се сетят да пращат лични на всеки играч когато предстои това да се случва хич няма и да го погледна този форум.
  • Magika (BG1)Magika (BG1) Публикации: 1,909
    редактирано 15.05.2015
    Здравей, inka70!

    Има някои проблеми за които сме безсилни, тъй като нямаме правата да помогнем. Би ли предложила, какво да напишем, когато не можем да помогнем за тези проблеми и единствения вариант е потребителя да се обърне към екипа по поддръжка.

    Има много играчи, които не знаят, че след поддръжка и актуализация трябва да се направят стандартните процедури. За това първо започваме от тях.

    Ако имаш някакво предложение може да го споделиш с нас.
  • inka70inka70 Публикации: 39
    редактирано 15.05.2015
    Magika написа: »
    Здравей, inka70!

    Има някои проблеми за които сме безсилни, тъй като нямаме правата да помогнем. Би ли предложила, какво да напишем, когато не можем да помогнем за тези проблеми и единствения вариант е потребителя да се обърне към екипа по поддръжка.

    Има много играчи, които не знаят, че след поддръжка и актуализация трябва да се направят стандартните процедури. За това първо започваме от тях.

    Ако имаш някакво предложение може да го споделиш с нас.

    Например на лични да им пишете тривиалните неща за да не ги четем всички отново. Не вярвам това да е затруднение за вас но все пак не знам, изказвам само мъглява идея как да има по-малко излишни според мен неща. Разбира се те са полезни за човек който не ги знае но нужно ли е всеки път всички да ги четем. Така или иначе ако някой има желание ще се осведоми и сам, щом не го е направил явно толкова му е потенциала, може би персонално трябва пък да му се каже:) Това без да обиждам никого го казвам, играят и деца те няма как да знаят естествено.
  • Magika (BG1)Magika (BG1) Публикации: 1,909
    редактирано 15.05.2015
    inka70 написа: »
    Например на лични да им пишете тривиалните неща за да не ги четем всички отново. .

    Не е никакво затруднение за нас, но всъщност ти сама си си отговорила защо не може да им пишем на личини и защо се налага понякога да се четат едни и същи въпроси и отговори.
    Знам, че някои от вас се дразнят от това, но не всички сме еднакви, има хора, които не са толкова на ти с it технологиите, а и както си писала играят и деца.
  • SystemSystem Публикации: 106,969
    редактирано 15.05.2015
    Magika написа: »
    Здравейте и от мен! Темата е чудесна, поздравления, Клио!

    Бих искала да изкажа мнението си като играч по някои засегнати въпроси.

    1. Какво ни е дал екипа на играта?

    Дал ни е самата игра, която не е никак малка. Три ферми, 3 острова и допълнителни функции. Играта постоянно се актуализира и има нови неща.
    Дали те се харесват, както и самата игра е въпрос на вкус и предпочитания.

    2. Има ли нещо смислено, което да е без злато? Има ли поне едно осъществено предложение от играчи, което да облагодетелства всички?

    Да, има и не е само едно. Няма да ги изреждам, ще напиша само две: увеличаването на нивата на сградите и корабчето.

    3. Злато и пак злато, всичко е обвързано със злато.

    Всеки си изкарва хляба от някъде. Тези хора са решили да го правят по този начин. Предлагат нещо за, което полагат много труд, ами нормално е да имат възнаграждение за това. Никой не задължава някого да им плаща за това, всеки има избор.
    Играта може да се играе и без злато, пак пиша зависи кой какво търси в нея.

    4. За това не влизат хората във форума.

    Всъщност причините поради, които може да се сметне, че хората не влизат във форума са комплексни.
    Една от основните причини за мен е негативността и нетолерантността на някои хора. Смятам, че може да се изкаже критика или да се сигнализира за технически проблем без нерви. А ако има проблем след някоя актуализация да се приемат нещата по-спокойно, а не като че ли света свършва защото играта е спряла. Това мисля, че е основния проблем защото повечето хора играят за разтоварване, а тук влизат за да прочетат нещо свързано с нея и не желаят да се натоварват по този начин.

    5. Има ли едно събитие, което да не е обвързано със злато.

    Няма лошо да може да се приключи едно събитие със злато. Това дава възможност на хората, които не са успели по някаква причина, да го направят ако решат разбира се. За някои може да не е от толкова голямо значение, че не са завършили събитието и спечелили определена награда, но други държат на това.

    Играта дава много възможности зависи кой как я разбира и какво търси в нея.

    Към Клио въпрос нямам, само искам да и пожелая да продължава все така!

    Надявам се темата да запази добрия си тон и позитивност!



    Magika ще замълча не че няма какво да кажа но за да запазя добрия тон и за да бъда толерантен!!!!!
  • Magika (BG1)Magika (BG1) Публикации: 1,909
    редактирано 15.05.2015
    Rum.75_74Player написа: »
    Magika ще замълча не че няма какво да кажа но за да запазя добрия тон и за да бъда толерантен!!!!!

    Сигурна съм, че можеш да споделиш с нас каквото имаш и пак да запазиш добрия тон и да бъдеш толерантен. Това, че няма да си съгласен с мен в случая, не означава, че не си толерантен, от значение е начина по който ще го напишеш. Ако искаш опитай, а аз обещавам, че няма да го приема като заяждане. :)
  • SystemSystem Публикации: 106,969
    редактирано 15.05.2015
    Magika написа: »
    Сигурна съм, че можеш да споделиш с нас каквото имаш и пак да запазиш добрия тон и да бъдеш толерантен. Това, че няма да си съгласен с мен в случая, не означава, че не си толерантен, от значение е начина по който ще го напишеш. Ако искаш опитай, а аз обещавам, че няма да го приема като заяждане. :)

    Ти няма ама друг ще го приеме!!!Това че не слагам усмихнати човечета и че казвам директно каквото мисля не означава че не съм толерантен или че имам против някой !Както също мисля че правото да отговориш на даден пост в който те обвиняват или засягат не е заяждане!
  • inka70inka70 Публикации: 39
    редактирано 15.05.2015
    Magika написа: »
    Не е никакво затруднение за нас, но всъщност ти сама си си отговорила защо не може да им пишем на личини и защо се налага понякога да се четат едни и същи въпроси и отговори.
    Знам, че някои от вас се дразнят от това, но не всички сме еднакви, има хора, които не са толкова на ти с it технологиите, а и както си писала играят и деца.

    Всъщност не разбирам каква е пречката да им пишете на лични. Не че на мен ми пречи да чета едно и също но това е основното което запълва форума освен драмите там със златото. Ако това се разчисти би могло да се види какво вълнува наистина играчите и изобщо към нещо друго има ли интерес и какво е то. Това според мен разбира се, никой не е длъжен да се съглася и няма да си губя времето с убеждаване.

Оставяне на коментар

ПолучерКурсивЗачеркнатоOrdered listНеподреден списък
Емотикон
Изображение
Изравнете отлявоПодреждане в центъраПодравняване вдясноПревключете HTML изгледПревключване на цяла страницаПревключване на светлини
Пускане на изображение/файл