Начало Bulgarian Място за обсъждане на официалните съобщения

Актуализация - Твърде късно за Новогодишна нощ? - 03.02.2016

2

Коментари

  • Daff (BG1)Daff (BG1) Публикации: 23
    Вярно е, че кучето и прасето ги дава по малко но мисля, че има предостатъчно време да се съберат. От както е почнало събитието аз съм активна в играта и те са ми на 37% и 42% за сметка на първите които са вече на около 70%. Все пак има още 10 дни ще съберем всичко не се притеснявайте :smile: А аз имам един интересен въпрос: случайно дали има някой събрал някое животно на 100% защото се чудя дали когато събереш животното играта спира да ти пуска от него? И така ако например накрая са ти останали прасе и куче а другите си ги събрал дали пуска само тях? Интересно ми е, някой има ли поглед над нещата ?
  • CleoCleo Публикации: 629
    Daff (BG1) каза:
    Вярно е, че кучето и прасето ги дава по малко но мисля, че има предостатъчно време да се съберат. От както е почнало събитието аз съм активна в играта и те са ми на 37% и 42% за сметка на първите които са вече на около 70%. Все пак има още 10 дни ще съберем всичко не се притеснявайте :smile: А аз имам един интересен въпрос: случайно дали има някой събрал някое животно на 100% защото се чудя дали когато събереш животното играта спира да ти пуска от него? И така ако например накрая са ти останали прасе и куче а другите си ги събрал дали пуска само тях? Интересно ми е, някой има ли поглед над нещата ?
    Здравей Daff,

    Радвам се, че така добре напредваш в събитието и се надявам да ти допада. След като едно животно бъде събрано на 100%, системата продължава да "пуска" чипове с това животно, тъй като има опция за допълнително събиране. След като всички животни бъдат събрани на 100%, тази опция се отключва и вие можете да повишите щастието на декорацията, ако събитието е все още активно. Дори да не сте отключили тази опция (тоест да имате само 1 или две събрани на 100% животни), допълнително събраните от вас животни (от които имате вече 100%) не се губят, а се натрупват след отключването на опцията. Надявам се вече да е ясен механизма, но ако имате още въпроси, сме тук, за да помагаме :)

    Желая на всички хубав уикенд!
  • Virginy (BG1)Virginy (BG1) BG1 Публикации: 885
    редактирано 12.02.2016
    Здравейте,

    ето малко разяснения относно събитието:

    • Относно събирането на 100% на зодиакалните знаци:
    След достигане на 100% за даден зодиакален знак, играта продължава да брой, като 101% и така нататък. Или по друг начин казано - когато достигнете 100% за даден зодиакален знак, Вие ще получавате допълнително щастие за декорацията, НО допълнителното щастие ще бъде добавено към Вашата декорация, веднъж щом съберете всичките зодиакални знаци на 100%. Така че, можете да сте събрали допълнително щастие вече (т.е. да сте над 100% за даден зодиакален знак), но ще получите това щастие само, ако завършите изцяло събитието (т.е. съберете всички знаци на 100%). 
    Пример:
    Завършили сте само зодиакалния знак Тигър на 100%. Вие ще продължавате да събирате зодиакални чипове за Тигър и тези чипове може да Ви дадат някакво допълнително щастие за декорацията Ви. Но допълнителното щастие, което сте събрали, ще бъде реално добавено към декорацията само, когато завършите всички зодиакални знаци на 100%.

    • Относно получаването на отделните бонуси на декорацията:
    Трябва да завършите даден зодиакален знак на 100%, за да получите неговия ефект, т.е. всяко завършено животно ще добави неговия бонус веднага, щом достигнете тези 100%.
    Пример:
    Ако сте достигнали 100% на зодиакалните чипове Плъх само, +2 щастието за този зодиак ще се добавят, правейки декорацията с 12 щастие и добавяйки Цветовете на лотус. В момента, в който завършите зодиаците Плъх и Тигър, щастието на Вашата декорация ще се увеличи до 26 (10 базово щастие, 2 за завършване на Плъх, 14 за завършване на Тигър) и Цветовете на лотуса разбира се ще си останат там. :smile: 
    Завършвайки Плъх, Тигър и Прасе, ще остави щастието на 26, ще добави Цветовете на лотус иииии ще намали размера на декорацията с 1х1.
    Не е необходимо да завършите всичките 12 зодиака, за да получите някои от бонусите. 

    • Размер на щастието и размер на декорацията:
    Както по-горе е написано, събирането на чипове на вече завършени на 100% зодиакални знаци, може да допринесе за увеличаване на щастието на декорацията. Това увеличение е на базата на цялото щастие на декорацията, а не на отделен зодиакален знак. Т.е. не е +5 за Тигър, +7 за Дракон, а по-скоро се добавя (пример, не знам стойността всъщност) 20-30 точки отгоре.
    Размерът на декорацията няма да е по-малък от 5х5, колкото и чипове над 100% за зодиакалните знаци Прасе и Куче да съберете, тъй като това ще е една малка "лудост".


    Поздрави,
    Virginy

    П.П. Cleo ме изпревари с обяснението. :wink: 
    Post edited by Virginy (BG1) on
  • Daff (BG1)Daff (BG1) Публикации: 23
    Благодаря ви за отговора!! Много се извинявам ако го е пишело в официалната тема на събитието, признавам си не погледнах :blush: 
  • Virginy (BG1)Virginy (BG1) BG1 Публикации: 885
    Здравей @Daff (BG1) ,

    няма за какво да се извиняваш, за това, че питаш и искаш информация. :smile: 
    А относно въпросната информация, не това го няма в Официалното съобщение, тъй като в тези съобщения има само основна информация за дадена актуализация/събитие.


    Поздрави,
    Virginy
  • Darena2 (BG1)Darena2 (BG1) Публикации: 111
    Пак да попитам:Вече 5-ти ден играя активно-по 8-10 часа на ден и 10 от зодиите вървят нормално-при тях имам от 45 до 75%,което означава между 9 и 15% на ден за дадена зодия.При това положение тези 10 зодии при това темпо на игра ще ги завърша до 12-я ден.ОБАЧЕЕЕЕЕЕЕЕЕ-двете най-интересни зодии-КУЧЕ И ПРАСЕ,които  биха качили щастието двойно не вървят ама хич добре.Кучето е на 23,а прасето на 16%.От какво е причинено това меко казано некоректно отношение към играчите?Наистина този двоен стандарт при събирането на зодиите е доста дразнещ.Моето лично обяснение е ,че отново ГГС се правят на големи тарикати и не изпитват грам уважение към играчите,които ги хранят.
  • preslav94 (BG1)preslav94 (BG1) BG1 Публикации: 1,781
    Darena2 (BG1) каза:
    ОБАЧЕЕЕЕЕЕЕЕЕ-двете най-интересни зодии-КУЧЕ И ПРАСЕ,които  биха качили щастието двойно не вървят ама хич добре.
    Къде е показано, че Кучето и Прасето удвояват щастието??? Те само намалят размера на декора.
  • Darena2 (BG1)Darena2 (BG1) Публикации: 111
    preslav94 (BG1) каза:
    Darena2 (BG1) каза:
    ОБАЧЕЕЕЕЕЕЕЕЕ-двете най-интересни зодии-КУЧЕ И ПРАСЕ,които  биха качили щастието двойно не вървят ама хич добре.
    Къде е показано, че Кучето и Прасето удвояват щастието??? Те само намалят размера на декора.
    Никъде не е казано-въпрос на елементарна математика.Например при 100 щастие и размер на декорацията 7на 7-т.е 49 кв.м-имаме 2 щастие на квадратен метър,докато при същото щастие 100 и размер на декорацията 5 на 5-т.е 25 кв.м-се получава 4  щастие на квадратен метър,което реално е двойно повече щастие на кв.м.Дано си разбрал логиката,но това е основен принцип при оценяване стойността на декорациите.Доколкото знам-максимално възможното щастие на кв.м е 8,което означава щастие 200 за декорация с размери 5 на 5.
  • preslav94 (BG1)preslav94 (BG1) BG1 Публикации: 1,781
    Не е точно така- декорите 2х2 могат до 40 щастие да се вдигат, демек за 1х1 макса е 10 щастие.
    И въпреки това, аз не гледам моите декори колко щастие дават за единица площ, а като цяло колко щастие и какъв размер са. 
  • BIGNIKI (BG1)BIGNIKI (BG1) BG1 Публикации: 70

    За тези които играят без злато ще получат декорация 7х7 със щастие 120  в това число съм и аз защото тук съм за удоволствие а това да купувам злато не ми го доставя иначе за коледа си купувам реални прасенца но да не се отвличаме от темата а за останалите играчи ще получат 5х5 и щастие

    120+бонуса който ще докарат за повече от 100%

     ето ви и нагледно за мен той е 2 щастие

    http://prntscr.com/a2n8p3

  • Winnie the Pooh (BG1)Winnie the Pooh (BG1) Публикации: 156
    Ето го и моя напредък.
    http://prntscr.com/a2nyg0
  • Darena2 (BG1)Darena2 (BG1) Публикации: 111
    АЗ-като много тъп и упорит искам пак да попитам:ЗАЩО ВЕЧЕ ШЕСТИ ПОРЕДЕН ДЕН ЧИПОВЕТЕ ЗА ЗОДИИ КУЧЕ И ПРАСЕ СА НЯКОЛКО ПЪТИ ПО-МАЛКО ОТ ПОЛУЧАВАНИТЕ ЧИПОВЕ ЗА ОСТАНАЛИТЕ 10 ЗОДИИ?ТОВА УМИШЛЕНО ЛИ Е НАПРАВЕНО ЗА ВСИЧКИ ИГРАЧИ,ИЛИ САМО АЗ СЪМ КАРЪК И САМО ПРИ МЕН Е ТАКА?
  • ivi3 (BG1)ivi3 (BG1) BG1 Публикации: 240
    Нали виждаш снимките, при всички е така. Кучето напредва, но прасето ще е готово за Коледа.
  • Darena2 (BG1)Darena2 (BG1) Публикации: 111
    Колко пъти на ден има фойерверки-и някой може ли да сподели през колко часа се появяват?
  • Winnie the Pooh (BG1)Winnie the Pooh (BG1) Публикации: 156
    Мисля, че се появяват през около 3 часа +/- 10 мин, но точно време не мога да кажа. Виждал съм ги в 9 сутринта. Вчера ги хванах в 10:30 сутринта и около 12:30 на обяд
  • Darena2 (BG1)Darena2 (BG1) Публикации: 111
    Мисля, че се появяват през около 3 часа +/- 10 мин, но точно време не мога да кажа. Виждал съм ги в 9 сутринта. Вчера ги хванах в 10:30 сутринта и около 12:30 на обяд
    Мерси-днес ги чакам от 8.30 и още ги няма
  • Ivakriva (BG1)Ivakriva (BG1) BG1 Публикации: 3,743
    В момента ги има.
  • ivi3 (BG1)ivi3 (BG1) BG1 Публикации: 240
    Да оспамя и аз темата. Нямат определен час и са по 5-6 минути, а не часове.
  • Darena2 (BG1)Darena2 (BG1) Публикации: 111
    ivi3 (BG1) каза:
    Да оспамя и аз темата. Нямат определен час и са по 5-6 минути, а не часове.
    Достатъчно време,за да си харчим златото
  • vez96 (BG1)vez96 (BG1) BG1 Публикации: 35
    това ще се разглобява масово...язък за парите  от колелото...:))

  • Winnie the Pooh (BG1)Winnie the Pooh (BG1) Публикации: 156
    Аз понеже май изпуснах нещо - колко зодии остават до края? И горе-долу кога се падата кучето и прасето?
  • Virginy (BG1)Virginy (BG1) BG1 Публикации: 885
    Здравей @Winnie the Pooh (BG1) ,

    остават 6 дни и 9 часа и 5 животни до края на събитието.
    Предполагам, че последния ден на събитието ще е като първия, т.е. наградите за активност ще са за събиране на всякакви задиакални чипове, т.е. Кучето ще е на 20.02, а Прасето на 21.02 (това са само мои предположения).


    Поздрави,
    Virginy
  • paula2 (BG1)paula2 (BG1) BG1 Публикации: 30

    Здравейте,искам да попитам има ли информация колко е максимума бонус точки на катинарчето,благодаря.

  • Darena2 (BG1)Darena2 (BG1) Публикации: 111
    paula2 (BG1) каза:

    Здравейте,искам да попитам има ли информация колко е максимума бонус точки на катинарчето,благодаря.

    Аз досега съм на 10-дано да ги докарам до20-тогава при 5 на 5 декорация и 150 щастие ще е супер.
  • preslav94 (BG1)preslav94 (BG1) BG1 Публикации: 1,781
    Не знам и аз- всичките ми животни, които са завършени са ми на 104%, само тигъра 105%, и до момента ми дава 15 щастие бонус
  • Winnie the Pooh (BG1)Winnie the Pooh (BG1) Публикации: 156
    Virginy каза:
    Здравей @Winnie the Pooh (BG1) ,

    остават 6 дни и 9 часа и 5 животни до края на събитието.
    Предполагам, че последния ден на събитието ще е като първия, т.е. наградите за активност ще са за събиране на всякакви задиакални чипове, т.е. Кучето ще е на 20.02, а Прасето на 21.02 (това са само мои предположения).


    Поздрави,
    Virginy
    Благодаря за отговора. Вариантите не са много де, ако им следваме логиката така трябва да се падат. Остана да се опитаме да ги съберем

    preslav94 (BG1) каза:
    Не знам и аз- всичките ми животни, които са завършени са ми на 104%, само тигъра 105%, и до момента ми дава 15 щастие бонус
    При мен тигъра е на 107%, всички завършени (без маймуната, кучето и прасето) и съм на 25 допълнително щастие
  • Virginy (BG1)Virginy (BG1) BG1 Публикации: 885
    Здравейте,

    искам да споделя мнението си на играч относно събирането на зодиакалните чипове, в частност чиповете за зодиакалните знаци Куче и Прасе.
    Вече имам няколко зодиакални знака на 100% (и малко отгоре) и забелязах, че сега доста по-често ми се падат чипове за животни, които все още не са ми на 100%. Нещо повече, понеже въпросните Куче и Прасе са ми с най-малко проценти - забелязах, че когато събирам продукция от нивите си, доста по-често ми се падат въпросните два зодиакални знака, отколкото другите, които също не са ми на 100%.
    Т.е. да, тези зодиакални знаци може би най-трудно се събират, но все пак не е невъзможно. :wink: 



    Поздрави,
    Virginy
  • Darena2 (BG1)Darena2 (BG1) Публикации: 111
    Истината е,че кучето и прасето само златце ги лекуват-т.е отново си дойдохме на приказката,че парица е царица.
  • Virginy (BG1)Virginy (BG1) BG1 Публикации: 885
    редактирано 20.02.2016
    Здравейте скъпи съфорумци, 

    относно фойерверките - днес от 7:33-7:34 има фойерверки на всеки час. Официално е обявено в Twitter, че целият уикенд ще има фойерверки на всеки час, така че имайте го в предвид при събиране на реколтата. :wink: 
    Приятно забавление!



    Поздрави,
    Virginy
    Post edited by Virginy (BG1) on
  • v3sy (BG1)v3sy (BG1) Публикации: 32
    Като имам 14 допълнителен бонус това на 14 усмивки ли се равнява

Оставяне на коментар

ПолучерКурсивЗачеркнатоOrdered listНеподреден списък
Емотикон
Изображение
Изравнете отлявоПодреждане в центъраПодравняване вдясноПревключете HTML изгледПревключване на цяла страницаПревключване на светлини
Пускане на изображение/файл