Начало Bulgarian Въпроси, свързани с играта

Всичко за конете

Доста търсих във форума как се отглеждат, развъждат и състезават коне, кога да купим кон от пазара за коне и кога да се въздържим, но никъде няма пояснения. За конете на пазара трябва да има инфо какво означава например зелена лентичка в дясно от коня и други подробности. Тук-там се споменава по нещо, но като цяло липсва тема обединяваща всички въпроси свързани с конете. Малцина са напредналите играчи с конете. Те сами са търсили и намирали начините за развъждане, купуване и състезаване на коне, което е чест за тях. Отварям тази тема с надежда по-силните да споделят своя опит, а по-изостаналите като мен да задават въпроси, на които биха могли да получат добри напътствия. Би могло тази тема да се развие, както са развити повечето теми в раздела Съвети и трикове. Крайно недостатъчна, дори оскъдна е информацията като цяло за конете. Надявам се темата да предизвика интерес.

Коментари

  • tomita (BG1)tomita (BG1) Публикации: 15
    Аз също имам въпроси за конете и не са ми ясни някои неща и напълно подкрепям идеята да се развие тема за конете.
  • tarantulazla (BG1)tarantulazla (BG1) Публикации: 10
    ivanfudulskiq GuestGerkata19, Minka, KossjoUser, 222SSS, са с най-добрите коне в нашия сървър. Някои от тях много са ми помогнали и аз за благодарност ги понабийвам от време на време, но и те яко ме пляскат като им падна:))))) Моля да помогнат, защото има специфики,  които уж са прости, но не винаги се сеща човек!!!!!!
  • woman (BG1)woman (BG1) Публикации: 53
    Като начало аз също искам да благодаря на играчите, които много ми помогнаха и ми помагат по всички въпроси свързани с конете. Ще се радвам, ако темата се развие, за да е полезна на другите играчи. Намерих в немския и в английския форум помощ инструкция за конете, но ще трябва някой да преведе. Ако има желаещи, веднага ще предоставя линка. Ако няма, ще ми се наложи аз да опитам с моите скромни познания. Дори ще помоля екипът на форума да помогне.
  • woman (BG1)woman (BG1) Публикации: 53
    Знам, че ще направя двупостие, но се налага. Изчаках известно време, а никой не споделя опита си. Добре. Ще разкажа за наученото и постигнатото до сега. Накрая ще оставя линковете по темата от английския и руския форум. Който има желание, нека да преведе и да остави помощта си за всички играчи.
    Благодаря на алба и 222SSS за помощта и ръководството при трениране и развъждане на коне и за съветите им при състезанията и събиране на златни и обикновени подкови. Благодаря и на ivanfudulski, който се отзова на мои въпроси и също ми помогна със съвети.
    И така, ето как вървях стъпка по стъпка до сега:

    Стъпка 1. Два коня с ниво 0 се тренират до ниво 13-14, след което се развъждат. Получава се кон с ниво 13 или 14
    Стъпка 2. Купуват се още два коня с ниво 0 и тренират до ниво 13, след което се развъждат. Получава се кон с ниво 13 или 14
    Стъпка 3.  Двата коня с ниво 13 или 14 се тренират до ниво 26-27 и се развъждат. Получава се кон с тяхното ниво 26-27
    Стъпка 4. Взимат се още два коня и се тренират от 0 до 14 ниво. Развъждат се. Получава се кон с ниво 14
    Стъпка 5. Взимат се пак два коня и тренират от 0 до 14 ниво. Развъждат се. Получава се кон 14 ниво
    Стъпка 6. Двата развъдени от стъпки 4 и 5 тренират до 27 ниво и се развъждат. Получава се кон 27 ниво.
    Стъпка 7. Конете от стъпка 3 и стъпка 6 тренират от ниво 27 до ниво 40. Развъждат се и се получава кон с ниво 40.
    Пазарът се отключва. От тук нататък се купуват коне от пазара, за да не се тръгва от ниво 0. Там се предлагат коне на близки нива.
    Стъпка 8. Купуват се два коня от пазара с близки нива. Тренират най-много до 13 нива нагоре и се развъждат.
    Стъпка 9. Купуват се още два коня с близки нива и се тренират до 13 нива нагоре.
    Стъпка 10. Развъждат се конете от стъпки 8 и 9. Полученият се тренира 13 нива нагоре.
    Така се продължава, докато се стигне кон близък до коня от стъпка 7, тоест ниво 40 или близко до него.
    Стъпка 11. Така тренирания кон от стъпка 10 се развъжда с коня 40 ниво от стъпка 10. Полученият кон тренира 13 нива нагоре.
    Нататък се следи само пазара. Колкото по-високо става нивото на основния ви кон, толкова по-високи нива коне ще излизат на пазара. Купуват се по два коня с близки нива, за да може с тренировките да се вдигат и да се развъдят. Това е схемата за развъждането.
    Има и особености.
    При отглеждането конете получават качества. Има 6 нива на качество на отглеждане, които се показват със съответен символ и в него цифри от 1 до 6:
    1 Обикновен
    2 Необикновен
    3 Рядко
    4 Изключително
    5 Невероятно
    6 легендарен
    При тренировките конете получават ефекти, които също са 6:
    издържливост,
    сила,
    скорост,
    пъргавост,
    отскок,
    елегантност.
    При развъждане на два коня се дава възможност за избор на ефекти. Трябва да се обмисля кои ефекти ще направят коня по-добър в състезанията и да се маркират, за да може новия кон да ги наследи. Когато конете се развъждат или купуват, добре е да се избират с добри качества и ефекти.
    Малко за тренировките. Една тренировка трябва да бъде максимум с 1980 подкови. Това е оптималния брой, за да не се разпиляват подковите. Добре е първо да се съберат повече подкови и тогава да се тренира. С малък брой подкови тренирането е много бавно. Конят се тренира до момент, в който цифрата на нивото стане трицифрена, а когато се отиде на развъждане, долу излизат едни проценти, които трябва да са над 80% на трите дисциплини от тренировките.
    За подковите. Печелят по следния начин:
    Златните подкови се взимат от състезаването на конете. Преди да развъдите, състезавайте конете. Дори да загубите, пак взимате златни подкови, макар и малко. Играйте усилено на турнирите и се състезавайте с Джордж, Лестър и Теса.
    Обикновените подкови идват от кораба. Най-важното в кораба са продуктите от островите. Те се получават от семена, които се купуват от търговеца на специални семена и декорации. Купуват се със спечелените камъни, раковини или ваучери, спечелени от работата на островите. Колкото по-добре се развива островът, толкова повече камъни, раковини или ваучери ще спечелите. От там ще можете да купите повече семена, които да сеете в парника, а полученото да давате на кораба. От там идват обикновените подкови. Ако развивате и пазара, от там излизат оферти, които дават и обикновени подкови.
    До тук по тази схема, получих кон с качество 3 Рядко, с 4 ефекта на 61 ниво. Получих го от коне с качества 1 Обикновен и 2 Необикновен. Имаха по 3 ефекта, а развъждането даде още един. Така ефектите на новия кон станаха 4.

    Купих от пазара кон с добро качество и ефекти, който тренира. Чакам да получа подобен на него за развъждане и продължавам. Когато имам нов резултат, ще пиша.

    Накрая обещаните линкове:

    от Английския форум:
    Help instructions & tips for horse breeding & training
    https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/en/discussion/41175/help-instructions-tips-for-horse-breeding-training/p1

    https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/en/search?Page=p50&Search=horse Update - January 29th - Horse Ranch: Player versus Player competitions

    от руския форум: Немного о лошадях....
    https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/ru/discussion/95097/nemnogo-o-loshadyah














  • ivanfudulski (BG1)ivanfudulski (BG1) BG1 Публикации: 381
    сила,пъргавост и издръжливост не са ефекти а само увеличават нивото на коня но другите 3 са ефекти
  • Ivakriva (BG1)Ivakriva (BG1) BG1 Публикации: 3,743
    Включи се, Ванка. Виж каква хубава тема- точно като за теб. Знаеш много, помогна на много хора, включително и на мен. Сподели опита си или поне тази част от него, която вече така или иначе вече си споделил с нас. :smiley: 
  • Pena9 (BG1)Pena9 (BG1) BG1 Публикации: 65
    редактирано 05.11.2015
    Може ли някой да ми каже какво предимство ми дава по-високото качество на коня ми? Ако изправя кон с качество 3 и 75 стойност на развъждане срещу кон с качество 2 и 100 стойност на развъждане ще го бия ли?
    И защо виждаме само стойността на развъждане, но не  и качеството на конкурентния кон?
    Post edited by Pena9 (BG1) on
  • himik (BG1)himik (BG1) BG1 Публикации: 236
    Кой ще победи никой не може да ти каже.Принципно колкото по-високо качество е коня толкова ефектите на развъждане са повече и по-големи.
  • Pena9 (BG1)Pena9 (BG1) BG1 Публикации: 65
    А ефектите пък, съответно, повишават стойността на развъждане :)Благодаря за отговора.
  • ivanfudulski (BG1)ivanfudulski (BG1) BG1 Публикации: 381
    ми не е така 
  • ivanfudulski (BG1)ivanfudulski (BG1) BG1 Публикации: 381
    аз не бих взел на сериозно съвет от играч на който още не съм му срещнал коня по състезанията >:)
  • woman (BG1)woman (BG1) Публикации: 53
    редактирано 23.11.2015
    След доста четене в английския форум стигнах до следното: за да се получи кон с по-високо качество (символ с цифра пред коня), трябва да се развъдят два коня трето поколение развъждане. Схемата е описана в тема, която оставих в началото, но пак ще оставя:
    https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/en/discussion/41175/help-instructions-tips-for-horse-breeding-training/p1
    Само схема може да се види тук:
    https://us.v-cdn.net/6025126/uploads/attachments/2908320/15004.png
    Според нея чак, когато се стигне до двете трети поколения, може да се получи кон с определени цифра и символ на качество. До колкото разбрах от форума, за целта се развиват коне с близки нива и еднакви качества.
    Пример:
    започва се с 8 коня ниво 0. Тренират се до 13-14 ниво. Развъждат се два по два. Това е първото развъждане.
    Получените коне тренират още 13 нива. Пак се развъждат два по два. Това е второто развъждане.
    Получените тренират отново 13 нива и пак се развъждат. Това е вече третото развъждане.
    Получените два коня са трето поколение развъдени и ще дадат по-високо ниво на качество.
    Не съм тествала още. Сега започнах да работя по тази схема. Не съм прочела още и дали през тези стъпки се получават коне с някакво качество въпреки, че тръгват от 0.
    Това, което разбрах за по-високите нива коне е, че се развъждат купен с купен кон, близки по ниво и с еднакво качество, или равъждан с развъждан кон близки по нива, с еднакво качество.
    Вероятно имат значение още фактори: цвят на конете, цвят на грива и опашка и т.н. По мои наблюдения най-силни са сивите коне с петна. След тях са тъмнокафявите със златни грива и опашка. Следват тъмнокафявите с тъмнокафяви грива и опашка, светлокафяви и светли (пясъчни). Може и да греша, но това са моите наблюдения. Няма гаранция, че от развъждане между златен и друг кон ще се получи един от двата, нито ако сив се развъди със златен, че ще се получи един от двата.
    Забелязах и още нещо. Конете със златни грива и опашка, наричани от мен златни, могат да тренират много нива нагоре с по 1980 подкови. Един го вдигнах от 14 до 36 ниво в една дисциплина и спрях, защото за сега не виждам смисъл. Освен това при развъждане на златен и тъмнокафяв, получих тъмнокафяв кон. Тук все още нямам много наблюдения. Със сив кон нищо не съм правила, защото на пазара го няма. Идва само със специалните оферти за чували злато, което аз няма да дам. Ако някой е постигнал сив кон от развъждане и има представа как се е получил, нека сподели. Ще бъде интересно всеки да споделя какво се получава при развъждането.
    Ето и основните напътствия в коневъдството: https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/en/discussion/104087/horse-breeding-and-stable-tutorial
    Тук са описани накратко процесите и термините, които се използват.
    Ако някой има на сърце и може да допълни темата. Ще се радвам и тук да се получи дискусия, която да помогне на лутащите се по-млади играчи да се ориентират. А ако има желаещи да превеждат, ще е още по-добре. Понеже форума ни е оставен на самотек, хайде сами да си го направим както трябва.

    Благодаря предварително.
  • woman (BG1)woman (BG1) Публикации: 53
    редактирано 24.11.2015
    Здравейте,
    Сега ще споделя как получих конче 61 ниво, с качество 3 и с 4 ефекта. Още се учех при алба и не знаех почти нищо за развъждането. След няколко развъждания направихме два коня: единият беше с качество 2, другият с качество 0. След тренировките единият стигна 59 ниво, другият - 64 ниво. Така след развъждането им се получи кон с ниво 61, качество 3, с 4 ефекта. Тогава не водех статистика и не си записвах много. Сигурно някъде из файловете имам записано тези два коня, родителите, след колко развъждания са получени и от какви коне. Родословието дава оскъдни данни.
    Сега съпоставям практиката с прочетеното. Още не съм тествала вариантите при развъждане. Моля ако някой от играчите има наблюдения и е натрупал известен опит, да сподели. Още не съм дочела докрай всичко в чуждия форум. Мисля обаче, че имаме достатъчно силни играчи, които могат да помогнат да разбулим тайните на играта :-)

    Ето получения от мен кон и неговото родословие:

  • anna2004 (INT1)anna2004 (INT1) Публикации: 3
    редактирано 06.12.2015
    Как да си взема втори кон за да ги развъдя?  <3:*<3  
    Post edited by anna2004 (INT1) on
  • himik (BG1)himik (BG1) BG1 Публикации: 236
    Ако имаш свободна позиция на нея има стрелка.Като застанеш на нея ще ти изпише-купи кон- или нещо от сорта.Просто натискаш и готово.Другия начин е чрез пазара но за отключването му се изисква да имаш кон поне 40 ниво.
  • woman (BG1)woman (BG1) Публикации: 53
    https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/bg/discussion/10623/aktualizaciya-otglezhdane-na-kone-11-12-2014 Благодаря на Иван (ivanfudulski) за линка. Мисля, че ще бъде полезен на всички.

  • ivanfudulski (BG1)ivanfudulski (BG1) BG1 Публикации: 381
    и един съвет в този линк трябва да четете и между редовете  >:)
  • ivanfudulski (BG1)ivanfudulski (BG1) BG1 Публикации: 381
    woman (BG1) каза:
    След доста четене в английския форум стигнах до следното: за да се получи кон с по-високо качество (символ с цифра пред коня), трябва да се развъдят два коня трето поколение развъждане. Схемата е описана в тема, която оставих в началото, но пак ще оставя:
    https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/en/discussion/41175/help-instructions-tips-for-horse-breeding-training/p1
    Само схема може да се види тук:
    https://us.v-cdn.net/6025126/uploads/attachments/2908320/15004.png
    Според нея чак, когато се стигне до двете трети поколения, може да се получи кон с определени цифра и символ на качество. До колкото разбрах от форума, за целта се развиват коне с близки нива и еднакви качества.
    Пример:
    започва се с 8 коня ниво 0. Тренират се до 13-14 ниво. Развъждат се два по два. Това е първото развъждане.
    Получените коне тренират още 13 нива. Пак се развъждат два по два. Това е второто развъждане.
    Получените тренират отново 13 нива и пак се развъждат. Това е вече третото развъждане.
    Получените два коня са трето поколение развъдени и ще дадат по-високо ниво на качество.
    Не съм тествала още. Сега започнах да работя по тази схема. Не съм прочела още и дали през тези стъпки се получават коне с някакво качество въпреки, че тръгват от 0.
    Това, което разбрах за по-високите нива коне е, че се развъждат купен с купен кон, близки по ниво и с еднакво качество, или равъждан с развъждан кон близки по нива, с еднакво качество.
    Вероятно имат значение още фактори: цвят на конете, цвят на грива и опашка и т.н. По мои наблюдения най-силни са сивите коне с петна. След тях са тъмнокафявите със златни грива и опашка. Следват тъмнокафявите с тъмнокафяви грива и опашка, светлокафяви и светли (пясъчни). Може и да греша, но това са моите наблюдения. Няма гаранция, че от развъждане между златен и друг кон ще се получи един от двата, нито ако сив се развъди със златен, че ще се получи един от двата.
    Забелязах и още нещо. Конете със златни грива и опашка, наричани от мен златни, могат да тренират много нива нагоре с по 1980 подкови. Един го вдигнах от 14 до 36 ниво в една дисциплина и спрях, защото за сега не виждам смисъл. Освен това при развъждане на златен и тъмнокафяв, получих тъмнокафяв кон. Тук все още нямам много наблюдения. Със сив кон нищо не съм правила, защото на пазара го няма. Идва само със специалните оферти за чували злато, което аз няма да дам. Ако някой е постигнал сив кон от развъждане и има представа как се е получил, нека сподели. Ще бъде интересно всеки да споделя какво се получава при развъждането.
    Ето и основните напътствия в коневъдството: https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/en/discussion/104087/horse-breeding-and-stable-tutorial
    Тук са описани накратко процесите и термините, които се използват.
    Ако някой има на сърце и може да допълни темата. Ще се радвам и тук да се получи дискусия, която да помогне на лутащите се по-млади играчи да се ориентират. А ако има желаещи да превеждат, ще е още по-добре. Понеже форума ни е оставен на самотек, хайде сами да си го направим както трябва.

    Благодаря предварително.
    един кон повече от 13 нива няма смисъл да се вдига губиш подкови само а тренировките не трябва да са по 1980 а точно по 2000 независимо че пише интензивна тренировка цвета няма значение поне според мен и още само това което е мое предположение мисля че има значение и на колко дни е коня но все още следя тези неща и не съм сигурен 
  • woman (BG1)woman (BG1) Публикации: 53
    Ванка, благодаря ти, че се включи в дискусията за конете :-) Моля те, пиши, когато имаш резултат от наблюденията какво значение има на колко дни е коня.
  • woman (BG1)woman (BG1) Публикации: 53
    редактирано 20.02.2016
    Здравейте,

    Мина доста време, откакто пуснах темата. Вече съм близо до ниво 100. Направих доста развъждания. Правих и доста грешки. Трябваше да се науча първо на търпение, после да не бързам, да премислям внимателно и чак тогава да действам. Сега, придобила вече известен опит, ще започна да обяснявам отначало, за да подредя наученото. Така ще е по-лесно да се ориентират начинаещите играчи, а на по-късен етап и играчите, достигнали определени нива на конете си. Ще се постарая темата да бъде полезна за всички, които играят играта с конете.

    Ще започна от схемата от английския форум, която пуснах в началото на темата.


    По тази схема се развъждат конете. Нивата на конете в тази схема се движат в следния порядък: 0, 14, 27, 40, 53, 66, 78, 90, 100 До 66 ниво конете тренират по 13 нива, а нагоре по 12. Ако конят е ниво по-високо от посочения ред, е добре. Не трябва да пада под нивата, отбелязани в този ред.

    В тренировките трябва да се има предвид следното:

    ·         Една тренировка да се прави за 1980 или най-много 2000 подкови. Това е оптималния брой и не се губят подкови.

    ·         Трите дисциплини трябва да имат еднакви цифри в края на тренировките. Когато наближи желаното крайно ниво, подковите се добавят бавно и се гледа плъзгача да влезне само с 1 в желаното ниво. Това се прави с цел да няма загуба на подкови. Пример: конят трябва да стигне 14 ниво на една дисциплина. Върви се до края на 13 и влиза само с 1 в 14 ниво. По същия начин се правят другите две дисциплини.

    Ето как работи схемата:

    Купуват се 2 коня 0 ниво. Може да ги именуват a1 и b1 както е в схемата. Тренират до 14 ниво в трите дисциплини да е еднакво трениран. Развъждат се. Получава се кон 14 ниво. Именува се  a2. Това е двойката от талбицата a1-b1. Тази двойка коне след развъждането дава кон a2

    Купуват се още два коня 0 ниво. Това ще са конете c1 и d1. Тренират до 14 ниво. Развъждат се. Те ще дадат кон b2 на 14 ниво.

    Двата нови коня a2 и b2 тренират до 27 ниво и се клонират. Ще дадат кон a3, който ще е 27 ниво. Той тренира до 40 ниво и спира да изчака другарчето си. На това ниво пазарът вече е отворен.

    По същия начин се прави дясната половина от таблицата e, f, g, h, докато се получи кон b3. Този b3 тренира до 40 ниво.

    Двата коня а3 и в3 станали 40 ниво, се клонират. Новият кон от тях ще е a4  и ще е 40 ниво. Тренира до 53 ниво в трите дисциплини.

    По тази схема се прави още един кон 53 ниво. Но вместо да се тръгва от ниво 0, гледаме пазара. Купуваме коне с близки нива така, че след тренировките да се получи кон с ниво от табличката с нивата или малко над тези нива.

    Когато сме готови и с втория 53 ниво, двата коня се клонират. Новия кон ще бъде 53 ниво и ще носи качествата и ефектите на родителите си.

    Малко за това как се избират коне от пазара. Гледа се първо нивото на коня, дали след тренировки ще се вмести в таблицата с нивата и кога трябва да спре да тренира, за да се вмести там. Гледат се нивата на трите му дисциплини. Гледа се какви ефекти има и дали са добри според описанието за тях. Гледа се какво качество има, ако има такова. Ето нагледно:

    Това са два коня, които бяха на моя пазар и са родители на един от конете ми. Виждат се техните качества и ефекти, техните нива и стойностите на трите дисциплини. Купените коне са тренирани до нивото, на което се купуват. Ако всичко им е силно, може направо да се развъждат, но това ще обясня на по-късен етап, в следващата част от темата. Добре е да си записвате родословието на конете. Така ще следите кое как се получава при вас. Можете да споделите мнение, ако забележите нещо важно неспоменато в темата.

    За имената на конете. Добре е да се именува по схемата, или като мен. Моите коне са назовани купен 0 или развъден 14 където 0 и 14 са нивото, от което тръгва да расте коня. Така само като погледнете името, ще знаете този кон от къде е тръгнал и какво качество носи.

    Пример: Ако пред кончето има цифра за качество, и то е 1, конят ми става 1Развъден 27 Това означава, че този кон има качество, тръгва да се развива от 27 ниво и ще расте до 40 ниво или до ниво, с което ще се изравнява нивото на друг кон така, че новия кон да влезне в табличката с нивата. Това е само препоръка. Всеки да кръщава конете си както иска така, че да му е удобно и приятно да играе :-)

    Сега за качествата. При отглеждането конете получават качества. Има 6 нива на качество на отглеждане, които се показват със съответен символ и в него цифри от 1 до 6:

    1 Обикновен

    2 Необикновен

    3 Рядко

    4 Изключително

    5 Невероятно

    6 легендарен

    Всяко качество има своята емблема - символ. Кръгче, капка, триъгълник и т.н. За сега това не е от значение обаче. Няма още достатъчна яснота за качествата, но състезанията се правят не по качества а по ефекти. Качествата са нещо като марка на коня. Както е при колите. Марка Трабант, Москвич, Волга, Шкода, Волво, Мерцедес. Но не марката прави колата, а другите неща. При конете важни са другите неща. Това са ефектите.

    За ефектите.

    Всяка дисциплина има по два ефекта. Ето как са разпределени:

    Обяздване – ефекти: Елегантност и пъргавост. Елегантност е добре да има цифра над 15 (стига до 28). Пъргавост трябва да е над 4 (стига до 7).

    Препятствия – ефекти: Отскок и Сила. Отскок трябва да е над 15 (стига до 28). Сила трябва да е над 4 (стига до 7).

    Състезание – ефекти: Скорост и Издържливост. Скорост трябва да е над 15 (стига до 28). Издържливост трябва да е над 4 (стига до 7).

    Изборът на ефекти е важен. По тях се определя силата на коня в дадена дисциплина. Когато имаш даден силен ефект, гледаш с кой кон можеш да развъждаш, за да запазиш ефекта. Това обаче на по-късен етап ще се разясни как става.

    За развъждането.

    При развъждане на два коня, трябва да се има предвид, че родителите изчезват. Остава само новия получен кон, наследил от тях качество и ефекти.

    Преди да развъдим два коня, първо трябва да наложим конете там, където е бутона за развъждането. В ляво горе и долу се избира по един кон, които ще развъждаме. Това са родителите, от които се получава новия кон. В дясно се появява бъдещия кон. Ето какво е важно да се следи, за да се получи добър кон. Родителите, в ляво. Имат цифри за всяка дисциплина. Те показват до колко е трениран коня. Трите цифри за дисциплините трябва да са еднакви или много близки. Цифрите на двата коня също трябва да са еднакви или много близки. Така се оформя силата на новия кон – цифрите под него в дясно. Новият кон може да получи и качество на развъждане от 1 до 6. Качеството излиза в ляво от главата на новия кон и е в розов символ на съответното ниво за качество. В дясно от главата на новия кон е показано неговото ниво, от което тръгва да тренира. Дясната част на развъждането е разделена на две. Горната половина показва новия кон, долната показва едни проценти за всяка дисциплина. Тези проценти трябва да са поне 79, а най-добре над 82. При малък процент, новият кон тренира по-бавно, по-дълго време и за повече подкови. При по-голям процент, новият кон бързо и с лекота достига желаното ниво без да хаби подкови. За да се увеличат процентите на новия кон, родителите трябва да тренират още в съответната дисциплина.

    При налагане на конете се гледа дали новият кон ще има ефекти. Ако родителите имат ефекти, новият кон ще ги прихване. Обаче ако играта дава по-малко на брой ефекти, отколкото имат родителите, и ако родителските ефекти са добри и трябва да се запазят, търси се друг кон за развъждане. Ефектите на новия кон се виждат в дясна горна половина в дясно от новия кон, в колонка. Не бива да се бърза с развъждането. Добре е да се огледа всичко, за да не се изгуби ценен ефект придобит от родителите. Ето и снимка за нагледност на обясненията:



    Ще има продължение. Само да стигна ниво 100 и ще довърша темата. Приятна игра на всички :-)

    БЛАГОДАРЯ ТИ ВАНКА :-)



    Post edited by woman (BG1) on
  • Viktor K (BG1)Viktor K (BG1) Публикации: 32

    Здравейте, аз поствам формули за ефектите. Могат да хвърлят малко светлина върху това какви ефекти са ни нужни при състезание в различните дисциплини. Намерих информацията от неофициален англоезичен източник и не знам доколко е достоверна (но тъй като другите писания на автора са ок, предполагам, че е надеждна).


    Състезание: базовото ниво на коня (което се повишава чрез тренировки на арената, за да се спечелят точки опит) + издръжливост х3 + сила х2 + пъргавост х1 + скорост х1

    Прескачане на препятствия: базовото ниво на коня (което се повишава чрез тренировки на зоната за прескачане на препятствия, за да се спечелят точки опит) + сила х3 + пъргавост х2 + издръжливост х1 + отскок х1

    Обяздване: базовото ниво на коня (което се повишава чрез тренировки на манежа, за да се спечелят точки опит) + пъргавост х3 + издръжливост х2 + сила х1 + елегантност х

  • vez96 (BG1)vez96 (BG1) BG1 Публикации: 35
    И аз да споделя за краткия период във веселие разбрах че има игра с конете...Иван загатна но нищо това което иска да споделя е че кончето не се клонира когато се вдигнат 13..12,,,или 10 нива а когато почне да се тренира трудно...иска подкови..мисля че проблема идва от пазара...:))

  • woman (BG1)woman (BG1) Публикации: 53
    редактирано 22.02.2016

    Здравейте Viktor K и vez96, написаното в темата е това, което трябва да се знае. Няма проблем от пазара. Просто vez96 вероятно не си избрала подходящия кон от там. В следващата част ще опиша как се избират коне от пазара, как се развъждат така, че да имат добри ефекти, как се получават качествата и как се пресмята базовото ниво на коня във всяка дисциплина. С това отговарям и на Viktor K Има известни неточности в отбелязаното в поста, които предстои да изясня и опиша. Развивам темата на база не само четено в чужди форуми, но повече на база собствен опит и от споделена опитност с мен от добри играчи.

    Благодаря ви Viktor K и vez96 за споделеното. Надявам се и други да се включат в дискусията като вас :-)

    ВАНКА, БЛАГОДАРЯ ТИ :-)


  • gotencks (BG1)gotencks (BG1) BG1 Публикации: 3
    редактирано 28.03.2019
    Здравейте,
    много се радвам, че откривам обяснение за конете, макар и късно.
    Може би не му е тук мястото, но ще си позволя да драсна няколко реда с моята ситуация и въпроси и ще се радвам, ако на някой му се занимава да ме "светне" за някои неща.
    Аз така и си нямам идея какво да правя и започнах така:
    1. купих 2 коня от конюшната, тренирах всяка една характеристика до 10-15. Развъдих ги и получих нов кон: тъмно кафяв, златни грива и опашка, елегантност + 5, поколение 0. Вдигнах го до 40 ниво на всяка характеристика.
    2. купих си 2 коня от магазина: обикновен и с качество на развъждане 2 близки нива (10-14), тренирах ги до 21 ниво на всяка характеристика и двата. Развъдих ги и получих карамелено конче с по-тъмни грива и опашка, ниво 21 в момента на всички, качество на развъждане 2, елегантност +9, поколение 0.

    Защо след развъждане резултантните ми коне пак са поколение 0? Според схемите не става ясно на всяко развъждане ли расте поколението или в специални условия. Аз никъде нямам родословно дърво на коня...

    Как се повишават стойностите на ефектите? Предполагам, че ако развъдя кон с родители с еднакви ефекти, би трябвало да ми прави сбор на еднаквите... Покачване на стойностите на ефектите някой може ли да каже как става? И какво става ако родителите са с еднакви ефекти?

    Не съм много сигурна сега какво е удачно да правя (събирам подкови само, че свършиха) и дебна да си купя хубав кон от магазина, който пак не съм много сигурна кое ниво трябва да е и с какви качество и ефекти след като прочетох темата. Наистина ли конете от развъждане до развъждане трябва да се вдигат точно по 13 нива?
    Съвсем се обърках и даже не мога да определя крайната цел, камо ли процеса за постигането й.

    Четох в една тема и за кооперативна ливада за коне, където изобщо не ми стана ясно какви са тези любовни метри, как се развъждат там, как се използва и т.н -> на мен навсякъде ми показва празни полета за кооперативна ливада...

    Всяка помощ и предложение ще са високо ценени.
    Благодаря!
    Post edited by gotencks (BG1) on
  • ferma13 (BG1)ferma13 (BG1) BG1 Публикации: 6
    woman (BG1) каза:
    Знам, че ще направя двупостие, но се налага. Изчаках известно време, а никой не споделя опита си. Добре. Ще разкажа за наученото и постигнатото до сега. Накрая ще оставя линковете по темата от английския и руския форум. Който има желание, нека да преведе и да остави помощта си за всички играчи.
    Благодаря на алба и 222SSS за помощта и ръководството при трениране и развъждане на коне и за съветите им при състезанията и събиране на златни и обикновени подкови. Благодаря и на ivanfudulski, който се отзова на мои въпроси и също ми помогна със съвети.
    И така, ето как вървях стъпка по стъпка до сега:

    Стъпка 1. Два коня с ниво 0 се тренират до ниво 13-14, след което се развъждат. Получава се кон с ниво 13 или 14
    Стъпка 2. Купуват се още два коня с ниво 0 и тренират до ниво 13, след което се развъждат. Получава се кон с ниво 13 или 14
    Стъпка 3.  Двата коня с ниво 13 или 14 се тренират до ниво 26-27 и се развъждат. Получава се кон с тяхното ниво 26-27
    Стъпка 4. Взимат се още два коня и се тренират от 0 до 14 ниво. Развъждат се. Получава се кон с ниво 14
    Стъпка 5. Взимат се пак два коня и тренират от 0 до 14 ниво. Развъждат се. Получава се кон 14 ниво
    Стъпка 6. Двата развъдени от стъпки 4 и 5 тренират до 27 ниво и се развъждат. Получава се кон 27 ниво.
    Стъпка 7. Конете от стъпка 3 и стъпка 6 тренират от ниво 27 до ниво 40. Развъждат се и се получава кон с ниво 40.
    Пазарът се отключва. От тук нататък се купуват коне от пазара, за да не се тръгва от ниво 0. Там се предлагат коне на близки нива.
    Стъпка 8. Купуват се два коня от пазара с близки нива. Тренират най-много до 13 нива нагоре и се развъждат.
    Стъпка 9. Купуват се още два коня с близки нива и се тренират до 13 нива нагоре.
    Стъпка 10. Развъждат се конете от стъпки 8 и 9. Полученият се тренира 13 нива нагоре.
    Така се продължава, докато се стигне кон близък до коня от стъпка 7, тоест ниво 40 или близко до него.
    Стъпка 11. Така тренирания кон от стъпка 10 се развъжда с коня 40 ниво от стъпка 10. Полученият кон тренира 13 нива нагоре.
    Нататък се следи само пазара. Колкото по-високо става нивото на основния ви кон, толкова по-високи нива коне ще излизат на пазара. Купуват се по два коня с близки нива, за да може с тренировките да се вдигат и да се развъдят. Това е схемата за развъждането.
    Има и особености.
    При отглеждането конете получават качества. Има 6 нива на качество на отглеждане, които се показват със съответен символ и в него цифри от 1 до 6:
    1 Обикновен
    2 Необикновен
    3 Рядко
    4 Изключително
    5 Невероятно
    6 легендарен
    При тренировките конете получават ефекти, които също са 6:
    издържливост,
    сила,
    скорост,
    пъргавост,
    отскок,
    елегантност.
    При развъждане на два коня се дава възможност за избор на ефекти. Трябва да се обмисля кои ефекти ще направят коня по-добър в състезанията и да се маркират, за да може новия кон да ги наследи. Когато конете се развъждат или купуват, добре е да се избират с добри качества и ефекти.
    Малко за тренировките. Една тренировка трябва да бъде максимум с 1980 подкови. Това е оптималния брой, за да не се разпиляват подковите. Добре е първо да се съберат повече подкови и тогава да се тренира. С малък брой подкови тренирането е много бавно. Конят се тренира до момент, в който цифрата на нивото стане трицифрена, а когато се отиде на развъждане, долу излизат едни проценти, които трябва да са над 80% на трите дисциплини от тренировките.
    За подковите. Печелят по следния начин:
    Златните подкови се взимат от състезаването на конете. Преди да развъдите, състезавайте конете. Дори да загубите, пак взимате златни подкови, макар и малко. Играйте усилено на турнирите и се състезавайте с Джордж, Лестър и Теса.
    Обикновените подкови идват от кораба. Най-важното в кораба са продуктите от островите. Те се получават от семена, които се купуват от търговеца на специални семена и декорации. Купуват се със спечелените камъни, раковини или ваучери, спечелени от работата на островите. Колкото по-добре се развива островът, толкова повече камъни, раковини или ваучери ще спечелите. От там ще можете да купите повече семена, които да сеете в парника, а полученото да давате на кораба. От там идват обикновените подкови. Ако развивате и пазара, от там излизат оферти, които дават и обикновени подкови.
    До тук по тази схема, получих кон с качество 3 Рядко, с 4 ефекта на 61 ниво. Получих го от коне с качества 1 Обикновен и 2 Необикновен. Имаха по 3 ефекта, а развъждането даде още един. Така ефектите на новия кон станаха 4.

    Купих от пазара кон с добро качество и ефекти, който тренира. Чакам да получа подобен на него за развъждане и продължавам. Когато имам нов резултат, ще пиша.

    Накрая обещаните линкове:

    от Английския форум:
    Help instructions & tips for horse breeding & training
    https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/en/discussion/41175/help-instructions-tips-for-horse-breeding-training/p1

    https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/en/search?Page=p50&Search=horse Update - January 29th - Horse Ranch: Player versus Player competitions

    от руския форум: Немного о лошадях....
    https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/ru/discussion/95097/nemnogo-o-loshadyah














    Някой ще обясни ли  кон 2,3  качество примерно 13 ниво купено от пазара докъде се тренира Като описаната схема започва от 0 качество средно по 13 нива нагоре и се развъждат.Като се замисля те са с поне 1 ефект и ще се изгубят
    като описаната схема за 2  27 ниво  а за 3  40ниво и се губят слотове
  • ivanfudulski (BG1)ivanfudulski (BG1) BG1 Публикации: 381
    това беше преди сега за да не губиш нивото го тренирай на ливадата а иначе нивото за момента няма голямо значние даже никакво хихи
  • ferma13 (BG1)ferma13 (BG1) BG1 Публикации: 6
    Ако обичаш по ясно какво значи да не губиш нивото,след ката е определено ниво няма как да падне,а на ливадата е само подсилване?
  • ivanfudulski (BG1)ivanfudulski (BG1) BG1 Публикации: 381
    ти май си мислиш че разбираш много от коне ма не е така като казвам че ниво се печели и губи значи е така а това дето е писала емилия демек woman съм и го диктувал аз дума по дума а и на ливадата се вдигат и нива на коня но не тези 6 те а другото ниво с макс 200 просто вдигай трите най големи икони на колелото
  • ferma13 (BG1)ferma13 (BG1) BG1 Публикации: 6
    Отскоро съм в играта 4 месеца  около 80 ниво съм играя малко интензивно
    Нямам претенции че разбирам за конете  затова питам и търся инфо
    и малко по подробно и елементарно
    1 развъдих  по схемата  8 коня,стигнах  2 коня до 40 ниво исках да ми се получи кон 3 качество но не се получава ,спрях и търся варианти

    А в ливадата пуснах 1 кон който да кажем се занимавам постоянно от известно време
    Предполагам всички разбраха че развъдените коне с по малко  подкови вдигат нивата
  • ferma13 (BG1)ferma13 (BG1) BG1 Публикации: 6
    При тренировките конете получават ефекти, които също са 6:
    издържливост,
    сила,
    скорост,
    пъргавост,
    отскок,
    елегантност.
    За тези ли става въпрос на ливадата,ако е за тях вдигам по малко, но и там има тънкости

Оставяне на коментар

ПолучерКурсивЗачеркнатоOrdered listНеподреден списък
Емотикон
Изображение
Изравнете отлявоПодреждане в центъраПодравняване вдясноПревключете HTML изгледПревключване на цяла страницаПревключване на светлини
Пускане на изображение/файл