Начало Bulgarian Място за обсъждане на официалните съобщения

Конкурс: Любимо ястие на Big Farm

135

Коментари

  • dogi137 (BG1)dogi137 (BG1) BG1 Публикации: 1,120
    редактирано 02.02.2014
    Само не мога да разбера, защо се дрънкаме сега?
    Да ви кажа, според мен не е редно самите участници да коментират конкурса!
    Работили са, нека сега тези които сме мързелували да имаме възможност да изкажем мнение за тяхната работа!:)
  • eser1987eser1987 Публикации: 190
    редактирано 02.02.2014
    dogi1372 написа: »
    Само не мога да разбера, защо се дрънкаме сега?
    Да ви кажа, според мен не е редно самите участници да коментират конкурса!
    Работили са, нека сега тези които сме мързелували да имаме възможност да изкажем мнение за тяхната работа!:)
    е да , но нали като коментирате повлиявате на вота на другите играчи, които все още не са гласували ( това честно ли е).
    и затова съм против да ми се цитира името(ако друг иска, нека да го коментират) и името на другите играчи от моята група, но аз искам честни вотове, кой както вижда и оценява в очите си.
    затова отновно Ви моля, не искам името ми да фигурира до края на конкурса, това е от мен.
    леко, съвестно или несъвестно гласуване на всички!
  • dogi137 (BG1)dogi137 (BG1) BG1 Публикации: 1,120
    редактирано 02.02.2014
    eser1987 написа: »
    е да , но нали като коментирате повлиявате на вота на другите играчи, които все още не са гласували ( това честно ли е).
    и затова съм против да ми се цитира името(ако друг иска, нека да го коментират) и името на другите играчи от моята група, но аз искам честни вотове, кой както вижда и оценява в очите си.
    затова отновно Ви моля, не искам името ми да фигурира до края на конкурса, това е от мен.
    леко, съвестно или несъвестно гласуване на всички!

    eser след като искаш името ти да не фигурира спри да го рекламираш ти!
    Имам чувството, че сме в детската градина! Това е ИГРА!!!

    Купуването и продаването на гласове е престъпление!:)
  • пиги1022пиги1022 Публикации: 2,736
    редактирано 02.02.2014
    Когато писахме проблемните постове тогава никой не знаеше как ще бъдем оценявани. Как е възможно да си мислите, че сме поздравили участник, за да го злепоставим и да обърнем вота срещу някой друг, след като и не сме подозирали, че сами ще се оценяваме с анкета?:( Я се замислете малко!

    А и вече си противоречите - изяснете - злепоставяме ли някого, за да не гласуват за него или цитирайки изопачаваме вота като " караме" други да гласуват за него?:d
  • shirin999shirin999 Публикации: 123
    редактирано 02.02.2014
    dogi1372 написа: »
    Само не мога да разбера, защо се дрънкаме сега?

    то това ако е дрънкане,какво беше снощи във форума?!...не беше редно да ми подценяват работата,нали?нито пък да ми цитират името!ето това имам предвид че снощи ме злепоставиха тук едно хубаво,заради вота и работата ми,и сега "дрънкам"опивайки се да обясня,че съм тук за да се забавлявам,а не да бъда злепоставена....

    Приятна игра на всички и повече усмивки без нерви :)
  • eser1987eser1987 Публикации: 190
    редактирано 02.02.2014
    dogi1372 написа: »
    eser след като искаш името ти да не фигурира спри да го рекламираш ти!
    Имам чувството, че сме в детската градина! Това е ИГРА!!!

    Купуването и продаването на гласове е престъпление!:)
    за съжаление не мога да сменя името си във форума първо
    второ - колко пъти ще повтарям едно и също нещо, ти отново не си ме разбрал(а).
    трето - недей ми казва ,че правя реклама на себе си, виж останалите просто... а и ти ми правиш сега, като ми копираш постовете.
  • eser1987eser1987 Публикации: 190
    редактирано 02.02.2014
    пиги1022 написа: »
    Когато писахме проблемните постове тогава никой не знаеше как ще бъдем оценявани. Как е възможно да си мислите, че сме поздравили участник, за да го злепоставим и да обърнем вота срещу някой друг, след като и не сме подозирали, че сами ще се оценяваме с анкета?:( Я се замислете малко!

    А и вече си противоречите - изяснете - злепоставяме ли някого, за да не гласуват за него или цитирайки изопачаваме вота като " караме" други да гласуват за него?:d
    пиги, донякъде си права с постовете, но имам впредвид, след като почне гласуването миличка.
    а и темата със злепоставянето или поздрава не е към теб, а към друг(а)
  • Magika (BG1)Magika (BG1) Публикации: 1,909
    редактирано 02.02.2014
    Здравейте!

    Наблюдавам анкетата постоянно. Факта, че някои участници и то от една СИ напреднаха страшно бързо, говори само едно-гласува се по СИ.
    Не знам защо се получава така дали не разбрахте правилата на конкурса или просто не гласувате по съвест.
    Това става ясно още от следните факти:
    1. Един играч, който за всички е безспорен фаворит до днес сутринта беше доста назад в класирането - на 5-то място със значителна разлика от първите;
    2. За играчи, които не са изпълнили условията на конкурса са дадени доста гласове, а за такива, които са ги изпълнили има само 3-4 гласа;
    3. Почти еднакви ястия и работи са с голяма разлика в гласовете.

    Основно изискване на конкурса: да се направи фермата или част от нея от храна-приготвена собственоръчно или готова; каквато и да е храна(приготвена собственоръчно или готова) да се аранжира с картинки, снимки или фигурки от фермата-герои, животни, сгради, декорации.

    Дадохме ви възможност да изберете сами победителите, има още много време, моля ви гласувайте по съвест, нека да спечелят най-креативните.
  • hotwindhotwind Публикации: 494
    редактирано 02.02.2014
    пиги1022 написа: »
    Когато писахме проблемните постове тогава никой не знаеше как ще бъдем оценявани. Как е възможно да си мислите, че сме поздравили участник, за да го злепоставим и да обърнем вота срещу някой друг, след като и не сме подозирали, че сами ще се оценяваме с анкета?:( Я се замислете малко!


    Принципно си права, но това важи за форум с нормални взаимоотношения, а този просто е болен, ако се замисли човек и погледне вота на предишната анкета и прочете коментарите под нея, не му трябва много, за да разбере какво ще се случи, и какво ще се случва, от сега нататък. Виждам как назрява нов конфликт, и е въпрос на време да стане нещо, лошото е, че няма значение кой ще "победи", мир няма да има, за съжаление...
  • Ivakriva (BG1)Ivakriva (BG1) BG1 Публикации: 3,743
    редактирано 02.02.2014
    Magika написа: »
    Здравейте!

    Наблюдавам анкетата постоянно. Факта, че някои участници и то от една СИ напреднаха страшно бързо, говори само едно-гласува се по СИ.
    Не знам защо се получава така дали не разбрахте правилата на конкурса или просто не гласувате по съвест.
    Досега си мълчах, защото съвсем наскоро напуснах тази СИ и не знам как биха реагирали, ако го кажа аз. Но е очевидно как се гласува. И въпреки дискусията по повод споменаването на имена, ще кажа мнението си: Пасифлора е безспорният победител за мен ( и гласувах за това), а от останалите водещи в класацията, единствено творението на Есер заслужава.
  • пиги1022пиги1022 Публикации: 2,736
    редактирано 02.02.2014
    Не разбирам какъв е проблема. Все пак не сме на парламентарни избори - в онлайн игра сме. Да не поискате сега и ден за размисъл и забрана за употреба на алкохол през седмицата, докато е активна анкетата?:d Какво толкова, че някой е казал кой му е фаворита? На голям проблем го направихте. Няма да цитирам - знам, че този до когото е адресиран поста ще разбере.
  • pasiflora (BG1)pasiflora (BG1) Публикации: 21
    редактирано 02.02.2014
    Здравейте!
    Които и да бъдат победителите, победата им ще бъде е напълно заслужена, защото всеки е вложил нещо от себе си и се е постарал. Не трябва де се подценява работата на никой! Нека не търсим конспирации, подмолни действия и т.н. Всеки гласува според личните си предпочитания – хора всякакви, вкусове различни.
    За мен това е игра – за забавление и разпускане, достатъчен ми е стреса и натоварването в ежедневието. Така че въобще не си го слагам на сърце! Ако съм сред победителите ще се радвам, разбира се, ако не – здраве да е, ще има и други форумни игри! По-важното е да сме позитивно настроени и да се забавляваме!

    Не търся скрити подбуди и мотиви в действията на никого и не виждам нищо лошо в това, че едни участници поздравяват други за работата им. Дори сега не смея и да благодаря, за да не се приеме като агитация.
    Това е от мен, повече няма да пиша до края на конкурса!
  • hotwindhotwind Публикации: 494
    редактирано 02.02.2014
    Magika написа: »
    Здравейте!
    Наблюдавам анкетата постоянно. Факта, че някои участници и то от една СИ напреднаха страшно бързо, говори само едно-гласува се по СИ.
    Не знам защо се получава така дали не разбрахте правилата на конкурса

    Никъде в правилата не е забранено гласуването по СИ, щом коментарите по обсъждане на нещо, съвсем нормално се групират по СИ, и се смята за редно, защо сега да е различно, нали все едни хора участват, какъвто ред е създаден - такива ще са резултатите.
  • melek833 (BG1)melek833 (BG1) Публикации: 197
    редактирано 02.02.2014
    Да, доста болни!
    Във форума приятното се превръща в неприятно,удоволствието в негатизъм,доволството във недоволство,
    и м.др.
    Направиха анкета, стигна се до разни конфликти,направиха конкурс-пак конфликт.
    Вече се чудя дали живота е труден в България, или хората правят трудна България !?!?
  • dogi137 (BG1)dogi137 (BG1) BG1 Публикации: 1,120
    редактирано 02.02.2014
    Ами да, върлува страшен грип!:)
  • melek833 (BG1)melek833 (BG1) Публикации: 197
    редактирано 02.02.2014
    dogi1372 написа: »
    Ами да, върлува страшен грип!:)

    То ако е грип, добре.
    Ми то стана малариа!!!
    (Маларията от италиански: mal'aria, „лош въздух“).

    Малко хумор няма да е лошо:
    Честито Петльов Ден!!!
    Наздраве на празнуващите!!!
  • hotwindhotwind Публикации: 494
    редактирано 02.02.2014
    пиги1022 написа: »
    Не разбирам какъв е проблема.
    Или си затваряш очите пред него, вперила си поглед в една посока, и не се оглеждаш, не се ослушваш, газиш наред...
  • пиги1022пиги1022 Публикации: 2,736
    редактирано 02.02.2014
    hotwind написа: »
    Или си затваряш очите пред него, вперила си поглед в една посока, и не се оглеждаш, не се ослушваш, газиш наред...

    :eek: И това как го разбра?
  • hotwindhotwind Публикации: 494
    редактирано 02.02.2014
    пиги1022 написа: »
    :eek: И това как го разбра?
    Чета......
  • пиги1022пиги1022 Публикации: 2,736
    редактирано 02.02.2014
    Между редовете. :d

    Участвам в състезанието и поздравих човека, който според мен се е справил най-добре. Къде е проблема - обясни ми? Способна съм да призная, че някой е по-добър от мен - това лошо ли е?
  • hotwindhotwind Публикации: 494
    редактирано 02.02.2014
    Както ти казах, гледай по-комплексно на случващото се, не можеш да го изрежеш от общата картина, и да коментираш само него, и аз пуснах между редовете неща, който разбрал - разбрал, който не е - да се спасява колективно:rolleyes:. Аз вече съм си запазил място на първия ред, сега поръчвам пуканките:). Веднъж се намесих в чужда битка, и до сега съжалявам за това...

    п.п. И как човек няма да си направи изводи, на анкетата за кулата, посетена-гласували, 2 100-160, на тази 2 600-160. Просто това са активните...
  • nelly_dimitrova (BG1)nelly_dimitrova (BG1) Публикации: 18
    редактирано 02.02.2014
    Здравейте,чета и гласувам,и мислех да не се бъркам,но буйната ми натура не издържа.Вярно е , не може да спечели всеки,трябва този който заслужава и се потрудил най-много.Шмекеруването,едва ли ще помогне на някой,хората не са слепи и затова протестират,защо трябва да се засягат играчи които не играят четно.Успех на най-добрите,на мен ми харесват няколко и съм гласувала за тях.
  • baba50 (BG1)baba50 (BG1) Публикации: 473
    редактирано 02.02.2014
    Приказка за Big Farm

    Ферма имало една с хиляди села.
    Копаели там фермерите работливи,
    докато оставали без сили.
    Но.. само в СИ били щастливи
    и в скромните си ниви..!
    ДА!...Не било това
    мирна тихичка игра...?
    Между тези хиляди села
    избухвала често словесна война.
    Форумът бил бойното поле.
    Всеки посетител щял да разбере.
    Новост щом се появила там,
    да не поглеждаш чак, от срам.
    Всеки свойта гвардия повеждал
    и пред нищичко глава не свеждал!
    Ругатни, обидни думи..
    святкали като куршуми...

    "Любимо ястие" -конкурс се появил.
    С желание фермерите заредил,...
    но накрая нервите взривил.

    Кой каквото можел трябвало да сготви,
    ястие с картинки и герои да приготви.
    Дните бързо отлетяли,
    фермерите снимките видяли,
    в анкета гласовете щедро дали.
    А коректни ли са?...
    След време, биха те разбрали!

    И сега, ето на
    отново повод за война!
    Ех..каква игра!.....
    Уж е ферма- С крави и яйца..???
    Ами ако беше за война???....
  • hotwindhotwind Публикации: 494
    редактирано 03.02.2014
    Хехех, фермата вече е в минало време:) вижда ли и се вече края:confused:
  • baba50 (BG1)baba50 (BG1) Публикации: 473
    редактирано 03.02.2014
    hotwind написа: »
    Хехех, фермата вече е в минало време:) вижда ли и се вече края:confused:

    Хехехе:cool: бабите разказват винаги в минало време...особенно приказки....а заглавието е "Приказка....."
    точно за такива, като Вас, които само пишат" без да помислят".
    Ако беше в сегашно време, какъв ли щеше да е Вашият коментар...???:confused:
    Всъщнос, личи си негативизма, след като и това събуди у Вас негативност и прозира хъс за заяждане и подигравка...нека всеки сам прецени, но за мен Вие избивате комплекси тук и намерихте с баба, която не е толкова интелигентна( с моя трети клас)....:) не бих могла да претендирам дори за грамотност.

    Написах я за да разведря обстановката и да се усети духът на ИГРА....вярвам, че на останалите фермери няма да пречи, а това, че за Вас е камъче в обувката Ви, ми е тоооолкова безразлично!
    Как да Ви пожелая весела и приятна седмица, та нали може да бъде поредното камъче в обувкта Ви.
  • dogi137 (BG1)dogi137 (BG1) BG1 Публикации: 1,120
    редактирано 03.02.2014
    baba50 написа: »
    Написах я за да разведря обстановката и да се усети духът на ИГРА....

    И успя!:).....
    Баба може да е с 3-ти клас /което не го вярвам/, ама много е видяла, много е живяла и е умна!
    А дядо какви ли неща още и е разказал от фронта?:rolleyes:
    Сполай ти бабо!
  • hotwindhotwind Публикации: 494
    редактирано 03.02.2014
    Не искам да заливам хората с многословие, за това ще кажа само - "Каквото повикало, такова се обадило".
  • dogi137 (BG1)dogi137 (BG1) BG1 Публикации: 1,120
    редактирано 03.02.2014
    Де го чукаш, де се пука? Ние си говорим с баба, а то барабар Петко с мъжете!

    Поздрав "дебелоокия"!
  • hotwindhotwind Публикации: 494
    редактирано 03.02.2014
    Теб пък кой те брои, не ми е ясно:confused:
  • пиги1022пиги1022 Публикации: 2,736
    редактирано 03.02.2014
    hotwind написа: »
    Теб пък кой те брои, не ми е ясно:confused:

    А после аз газя на ред! ;)

Оставяне на коментар

ПолучерКурсивЗачеркнатоOrdered listНеподреден списък
Емотикон
Изображение
Изравнете отлявоПодреждане в центъраПодравняване вдясноПревключете HTML изгледПревключване на цяла страницаПревключване на светлини
Пускане на изображение/файл