Начало Bulgarian Място за обсъждане на официалните съобщения

Списъкът на Дядо Коледа

Здравейте,

Извинявам се за забавянето на информацията.
Очакваме коментарите ви за новите промени в тази тема.


Поздрави,
Virginy
«134

Коментари

  • ivi3 (BG1)ivi3 (BG1) BG1 Публикации: 240
    Утре ще започне ли събитие свързано с наближаващата Коледа? Няма официално съобщение, а в чуждите форуми е публикувано на 20 11??????? Няма мод, няма КМ и какво да правим останалите, които продължаваме да играем? Щом ще е така да махат  българския форум, а ние ще си четем чуждите. Може да ни прехвърлят към японския сървър, че да изучим по още един език :'(B)
  • Ivakriva (BG1)Ivakriva (BG1) BG1 Публикации: 3,743
    Хихихихи. Хайде да не е японския, че ще е трудно да пишем. ;)
    Попрочетох доста из чуждите форуми и ще се опитам да обобщя какво научих.

    Утре, по някое време, ще започне събитие, наречено "Списъкът на Дядо Коледа".
    От това, което прочетох, останах с впечатлението, че ще е нещо средно между "Силоза", пазара и кооперативното предизвикателство.

    "Дядо Коледа прави всичко възможно, за да подготви всички подаръци навреме за Коледа. Въпреки това, той не разполага с някои от продуктите, които са от вашата ферма, така че той ще изпрати искания към доброволците, които са готови да му помогнат в подготовката за празника. 

    Вашият отбор е готова да участва в конкурса? Ако станете наистина добър помощник за Дядо Коледа, той ще ви възнагради със специална отборна декорация! Също така ще бъдат насърчавани и малките постижения. Тонове малки, но полезни награди ви очакват. 

    Списъкът на Дядо Коледа се състои от 5 етапа:


    • Етапи 1-4 имат едни и същи условия. Всеки от тях продължава една седмица.

    • Етап 5 ще бъде изненада за всички отбори.

    • Всеки етап ще става все по-сложен от предишните.

    • За да получите специална украса за всички участници, всеки отбор трябва да работи усърдно и задружно.


    • Всеки отбор ще получи седмична задача от Дядо Коледа в съответствие с нивото си.

      • Продължителността на поръчката е 7 дни. 6 дни всеки играч ще работи по нея индивидуално. В последния ден можете да получите по-голяма помощ от приятелите си.

      • На 7-ия ден, всички съотборници ще бъдат в състояние да помогнат на участниците, които не разполагат с време, за да изпълняват поръчките си. Задължителните елементи ще се променят и зависят от нивото на играча. 

      • Веднага след като първото дарение се направи, тогава задачата трябва да бъде изпълнена на 100%. Отборът ще бъде в състояние да участва в следващите етапи на събитието, само ако всички членове изпълнят всички поръчки напълно (100%) *

      • Всеки участник ще бъде в състояние да реши за себе си дали иска да помогне на отбора в етапите на събитието. Ако един играч знае, че той няма да има достатъчно време, за да играе през седмицата, той може да прескача изпълнението на съответната задача. Все пак, това ще се отрази на крайния резултат и първенството като цяло.

      • В диалогов прозорец ще се показва напредъка на всеки, и вие ще ​​сте в състояние да анализирате играта на всеки играч.Тази информация ще бъде видима за всички участници.

      • Ако член на отбора дари повече продукти, отколкото е необходимо за седмицата, то той леко повишава нивото на щастие на наградата.

      • Вас ви очакват изключителни награди, които ще бъдат от малки за незначителна активност до нови, потресаващи декорации.Тази украса ще показва напредъка ви по време на събитието. Колкото повече задачи изпълните, толкова по-добра ще бъде декорацията. Промяната на наградата може да бъде значителна - от зимно иглу до леден замък. 


      • Как да стигнем до тези награди?

        • Всеки път, когато вие дарявате стоки и сте изпълнили една от поръчките на Дядо Коледа, ще добавите точки за напредъка, който ще бъде общ за целия отбор.

        • В допълнение към този напредък, ще намерите индикатор лично щастие. Този индикатор показва качеството на декорацията и точките на щастието, които ще притежава накрая декорацията ви. 

        • Щастието зависи от нивото на играча. Ако по време на предизвикателството играчът повиши ниво, изчислението ще се промени и щастието ще се увеличи съответно. 

        • След като всички индивидуални поръчки са изпълнени, ще можете да добавите още продукти за подобряване на вашата декорация.

        • Ако участник напусне отбора или бъде премахнат по време на един от етапите на събитието, всичко, което е допринесъл за събитието, ще бъде загубено. 

        Леден замък

        • Всеки отбор, който вземе участие в събитието ще получи декорация "Снежно иглу" Тази украса може да се подобри при по-активно участие.

        • При завършване на всеки етап от събитието, вие ще видите една нова, подобрена визуално, така и от гледна точка на щастието украса.

        • Всяка декорация има базово ниво на щастие, което е в съответствие с нивото на играча.Основното ниво може да се увеличи в резултат на по-голяма активност и повишаване на нивото.

        • Ако седмичната задача не е изпълнена, вие ще имате възможност да опитате отново през следващата седмица. И така до края на цялото събитие. За съжаление, това ще означава, че не можете да отворите последната и с най-голямо щастие декорация. 

        • Бъдете внимателни: Ако поне един от членовете на вашият отбор не успее да достигне до 100%, то целият отбор ще трябва да повтори задачата през следващата седмица. Уверете се, че всички участници в събитието са завършили индивидуалните си задачи. 

        Награди за добра работа 

        • Всеки участник, който дари повече от исканите продукти по време на един от етапите, ще отключи функцията "Награда за активност."  

        • Отключването и получаването на допълнителни награди за дейност ще е възможно при достигане на определено ниво на щастие.

       

  • Ivakriva (BG1)Ivakriva (BG1) BG1 Публикации: 3,743
    Мисля, че към настоящия момент няма кой да ми се скара за двупостие. :smiley: 
    Ето линкове към темата от руския и от английския форум.
    https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/ru/discussion/113347/spisok-pozhelaniy-santy
    https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/en/discussion/113333/upcoming-event-santas-wish-listПостарах се в най-общи линии да преведа съобщението. Но не съм много добра нито с руския, нито с английския, така че приемам забележки относно превода.
  • trevata (BG1)trevata (BG1) BG1 Публикации: 279
    И какво да разбираме... ако един не се справи, горят всички? Аз очаквах освен отборното, да има и индивидуално състезание.
  • HELLO (BG1)HELLO (BG1) Публикации: 69
    Много полезна информация. Благодаря ти. :)
  • Ivakriva (BG1)Ivakriva (BG1) BG1 Публикации: 3,743
    trevata (BG1) каза:
    И какво да разбираме... ако един не се справи, горят всички? Аз очаквах освен отборното, да има и индивидуално състезание.
    Ами то донякъде си е индивидуално състезание в отборното. С тази разлика, че ако някой не се справи, друг ще трябва да му помогне. Или губят всички. От една страна това е добре за този, който помага, защото печели допълнително. Но ако не се намери помощник, губи целият отбор.
  • Mr. KiNg (BG1)Mr. KiNg (BG1) Публикации: 869
    Ако някой играч не се справи това ще повлияе на точките на декорацията, няма да ''провали цялото събитие. :)
  • megiaq (BG1)megiaq (BG1) Публикации: 8
      много благодаря за инфото
    и в тоя ред на мисли приемаме играчи  за проекта B) ,пък ако ви хареса при нас може и да останете ::ДДД заповядайте работливи джуджета във УЮТЕН ДОМ :)
  • elvedina (BG1)elvedina (BG1) Публикации: 2
    megiaq (BG1) каза:
      много благодаря за инфото
    и в тоя ред на мисли приемаме играчи  за проекта B) ,пък ако ви хареса при нас може и да останете ::ДДД заповядайте работливи джуджета във УЮТЕН ДОМ :)

  • elvedina (BG1)elvedina (BG1) Публикации: 2
    :D;;D;D;D;D;D;D;D;D

  • Winnie the Pooh (BG1)Winnie the Pooh (BG1) Публикации: 156
    Боже какви абсурдни количества :neutral: 
  • trevata (BG1)trevata (BG1) BG1 Публикации: 279
    редактирано 23.11.2015
    Ivakriva (BG1) каза:
    trevata (BG1) каза:
    И какво да разбираме... ако един не се справи, горят всички? Аз очаквах освен отборното, да има и индивидуално състезание.
    Ами то донякъде си е индивидуално състезание в отборното. С тази разлика, че ако някой не се справи, друг ще трябва да му помогне. Или губят всички. От една страна това е добре за този, който помага, защото печели допълнително. Но ако не се намери помощник, губи целият отбор.

    Какво допълнително печели този, който помогне на 2ма, 3ма човека примерно, за да изпълнят поръчката си? Награда за активност или  Повече щастие за декорацията?
    Доколкото разбрах, декорацията ще е обща, не индивидуална?

    И друго ме тормози... някои знае ли, примерно ако 6 дена имам да дарявам 2000 храна за кокошки, дали на 7-мия, когато могат да ми помагат, това ще си остане така? Тоест, дали на 7мия ден продуктите, които са ми останали, ще се сменят с други, за да може да е по трудно? Ако е така, то ако съм дарил 80 процента от дадена стока и накрая ми я смени... няма ли да е лееко тъпо и нечестно? Макар да пише, че ако не сме сигурни за успяжането в даден продукт, да не го започваме..

    Post edited by trevata (BG1) on
  • qwer (BG1)qwer (BG1) Публикации: 44
    Здравейте помагачи на Дядо Коледа !
    Имам въпрос - освен тази Обща игра ще има ли и индивидуална?Защото в нашата СИ играем редовно само 2-ма и предполагам че няма да се включим.
  • himik (BG1)himik (BG1) BG1 Публикации: 236
    От това което разбрах от питанката в събитието ако някой отсъства или реши да не се включи въобще останалите ще могат да изпълнят мисиите и без тях.Ако е така това е много добре и за нас тъй като активни са едва 1/3 отбор.
  • DDavidoff (BG1)DDavidoff (BG1) BG1 Публикации: 13
    Аз пък не разбирам какъв е смисъла от това събитие? Даряват се луди количества, а за награда получаваш една огромна декорация!!! А текущите награди са абсурдно мижави :p
    Цялото събитие е една голяма набутвация!
  • trevata (BG1)trevata (BG1) BG1 Публикации: 279
    Прав си, поне първата седмица започва така. Наистина наградите са невидими така да се изразя, а количествата продукти са главомолни, особено някои. Дано да си заслужава, но ще се пробва. Ще пробваме, да видим... накрая дано ни изненадат с нещо, за което си е заслужавало блъскането 42 дена...
  • inags (BG1)inags (BG1) Публикации: 4
    Добре, може ли все пак някой от админите или някой от по-големите нива да ни обясни дали се печели само една декорация накрая или всяка седмица получаваш по една....... Защото ако се бъхтим 5 седмици и буквално изхвърляме продуктите си за една декорация накрая, мисля, че е страшно безмислено изобщо да се захващаме.... Още повече, че наградите за бонус работа са направо смешни...
  • Mr. KiNg (BG1)Mr. KiNg (BG1) Публикации: 869
    • Всяка Съвместна игра (Кооператив), която вземе участие в това събитие, ще получи декорация Снежно иглу. Тази декорация може да бъде подобрена, вземайки участие в събитието.

    • Завършвайки стъпките на събитието, ще отключите подобряването на визуалните характеристики и на щастието на декорацията.

    Тоест декорацията е една. С всяка стъпка се променя вида и точките и щастие. :)
  • Ivakriva (BG1)Ivakriva (BG1) BG1 Публикации: 3,743
    inags (BG1) каза:
    Добре, може ли все пак някой от админите или някой от по-големите нива да ни обясни дали се печели само една декорация накрая или всяка седмица получаваш по една....... Защото ако се бъхтим 5 седмици и буквално изхвърляме продуктите си за една декорация накрая, мисля, че е страшно безмислено изобщо да се захващаме.... Още повече, че наградите за бонус работа са направо смешни...
    Всичко, което пишем тук, е почерпено от собствения ни опит. А конкретно за това събитие- все още всичко е в сферата на предположенията. Няма как да обясним нещо, с което не сме се сблъсквали досега. Всички четем едно и също и просто го тълкуваме и правим изводи. Според мен, анализирайки всичко изписано, декорацията ще е една в края на събитието.
  • trevata (BG1)trevata (BG1) BG1 Публикации: 279
    Аз анализирайки всичко, взимам да се отказвам... иска главомолни количества от някои продукти, като около 7 000 абълков пай например, 8 000 мед и т.н. ще ме извиняват, ама малко прекалено. Освен това, декора като го гледам е 7 на 7.... не е ли малко тъпо? С днешните събития, от които имаш къде, къде избор за декори, на това пространство 7 на 7 може да сложиш немалко декорации и сумирайки, щастието скача доста.
    Единственото, заради което ще го играя, е че е нещо ново, имам възможност и ресурс и се надявам, да ни изненадат с нещо. 
    Иначе и наградите за стъпките са невидими направо. Нямат нужда от повече коментар.

    Получава се, 'много шум за нищо'. Някои ще кажат, че декора ще стане с много щастие... е колко да е? 400? 500? 900? Окей, аз ще си направя труда да сметна парите, които бих спечелил от вложените продукти при дядо мраз и после съм убеден, че ако с тия пари ъпгрейдна няколко декорации с Озеленитела, то ще ми излезе същото, че дори и по-добре, откъм нерви, труд, време и т.н. и т.н.

    Но ще продължа да играя, дано има някакви изненади и понататъчните награди да дигнат нивото, че тия стават, ако си от 1во до 10то ниво.
  • Mr. KiNg (BG1)Mr. KiNg (BG1) Публикации: 869
    редактирано 23.11.2015
    Явно пак трябва да си говорим за декорации и точки щастие. След въвеждането на дизайнера озеленител на практика размера на декорацията не е от значение. Един квадрат от фермата или 1х1 може да дава максимум 8 точки. С други думи дали декора е 2х2, 5х5 или 7х7 няма никакво значение, защото максималните точки ще са площта умножена по 8 или 7*7*8 = 392. Друг е въпросът дали тази декорация, за която ще се борим 42 дни (това са 6 седмици, а не 5) може да се надгражда.
  • trevata (BG1)trevata (BG1) BG1 Публикации: 279
    Аз говоря за съвсем различно нещо. Всичките пари, изсипани в продукти за тази декорация 7 х 7, мога да ги използвам за озеленителя и да си направя декорации с голямо щастие и с малък размер.И докато тук ще дам сумати млн. само за да я притежавам, то в другия случай, ще дам сумати млн. за голямо щастие, но ъпгрейдната максимално дето се вика и в тоя ред на мисли, ако въпросната декорация не е с наистина голямо щастие от това събитие за коледа, то не просто не си заслужава, ами е бая на минус.... защото и наградите на стъпките за щастието са незначителни.
  • ivanfudulski (BG1)ivanfudulski (BG1) BG1 Публикации: 381
    по тъпо нещо не бях виждал този път направо убиха рибата ужас
  • gan40 (BG1)gan40 (BG1) Публикации: 1
    Пълна простотия!!!Ще дам над 20 милиона за седмицата срещу нищо.16 щастие е 100 царевица-идиоти пълни!
  • Mr. KiNg (BG1)Mr. KiNg (BG1) Публикации: 869
    Явно ти си най-умния!!! Или не можеш да забележиш, че събитието не е 3 минути, а 42 дни. Тоест щастието на декорацията тепърва ще се увеличава, ама кой да мисли като може да дрънка глупости.
  • kalpazan82 (BG1)kalpazan82 (BG1) BG1 Публикации: 44
    ако не игарят всияки,в отбора какво се сучва тогава с дарените продукти?
  • Sk1lle7 (BG1)Sk1lle7 (BG1) BG1 Публикации: 82
    отиват при оня дето клати гората
  • Virginy (BG1)Virginy (BG1) BG1 Публикации: 885
    Здравейте,

    след като се поразрових малко в английския форум, нека да споделя малко допълнително информация относно това събитие:
    1. Декорацията ще може да се надгражда с Грета озеленителката :smile: 
    2. Ако някой не е изпълнил докрай поръчката си, в неделя, когато е времето за приятелска помощ, всеки член на групата, който е започнал собствената си поръчка, ще може да помага на съотборниците си. Имайте също така предвид, че необходимите продукти за изпълнение на поръчката, могат да бъдат променени в зависимост от нивото на помагащия играч. Т.е. ако необходимите продукти са например маслини, а играч 20-то ниво иска да помогне, съответно той/тя няма как да дари маслини.
    3. Предадено е на екипът на играта, че бутонът за максимум даряване съответно не предупреждава, че надвишаваш исканото количество или не спира на исканото количество.
    4. Взето е предвид малкото количество на наградите за усърдна работа и съответно може да има прамяна там.
    Когато имам повече информация, ще я споделя отново.


    Поздрави,
    Virginy
  • Darena2 (BG1)Darena2 (BG1) Публикации: 111
    С извинение,фермери и фермерки,ама тоя път господата от ГГС чупиха окончателно тъпомера.Ще отбележа 3 основни неща:1.Междинните бонуси за достигнато щастие са не подигравка,ами обида към нас.2.Трябва да се бъхтиш цели 42 дена за една декорация-мастодонт с размери 7 на 7,за която максималното щастие е 162-т.е. по около3.3 на кв.метър-пълен нонсенс,за което в зависимост от достигнатото ниво трябва да изхарчиш по груби сметки между 5 и 50 милиона.3.Не знам умишлено,или не при даряване на продукти бутонът е направен така,ще не спира на необходимите количества,а ти взима цялата наличност от склад-така от необходими 840 лавандула ми взе 1800,а от 200 храна за магарета ми обра всичките 1300.Ей на тия мурафети аз им викам евтини номера от селски вечеринки-и официално заявявам,че повече няма да набутам и един пробит цент.Очаквам и други мнения-може пък аз да не съм прав.
  • Mr. KiNg (BG1)Mr. KiNg (BG1) Публикации: 869
    редактирано 24.11.2015
    Тази декорация 7х7 ще може да се надгражда с дизайнерът озеленител, тоест ще достига 7*7*8 или 392 точки щастие, не 162. :) Бутонът дарява повече от необходимото, защото просто 100% не е максимума. Може да се дарява стока и над необходимата и по този начин точките щастие на декорацията се увеличават.
    Post edited by Mr. KiNg (BG1) on

Оставяне на коментар

ПолучерКурсивЗачеркнатоOrdered listНеподреден списък
Емотикон
Изображение
Изравнете отлявоПодреждане в центъраПодравняване вдясноПревключете HTML изгледПревключване на цяла страницаПревключване на светлини
Пускане на изображение/файл