Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Jocul Sugestii, laudă, critică

Competitie-sugestie

Ce spuneti de un concurs intre ferme,bazat pe poze?..cine vrea,face poza la ferma sa si cea mai votata si frumoasa ferma castiga.

Comentarii

  • ELA48 (INT1)ELA48 (INT1) Postări: 60
    Alabela sugestia este buna,ti s-a aprobat pina acum? eu as  completa ideea ta  sa fie facute poze la ferme si sa se faca o clasificare o fermelor dupa :) arata si sa se afiseze acest clasament, sper ca cineva din studio GG  se ne vada si auda :)  
  • mariachi (RO1)mariachi (RO1) Postări: 7,850
    vom face un astfel de concurs in luna martie. pregatiti-va fermele ;)

  • daniel fermier (RO1)daniel fermier (RO1) RO1 Postări: 546
    vom face un astfel de concurs in luna martie. pregatiti-va fermele ;)


    super.. in mod normal vor castiga cei care au si casele niv max cu GOLD.. :) 
  • mariachi (RO1)mariachi (RO1) Postări: 7,850
    vom face un astfel de concurs in luna martie. pregatiti-va fermele ;)


    super.. in mod normal vor castiga cei care au si casele niv max cu GOLD.. :) 
    nu neaparat. o invazie de stegulete de carnaval pe acoperisuri nu inseamna si mai multa frumusete.  ;)
  • ady5eu (RO1)ady5eu (RO1) RO1 Postări: 36
    am o propunere de bun simt si care cred ca va fi apreciata de toti jucatorii bf.
    Inventati o casuta intr-un colt unde sa apara toate superpromotiile voastre si de care sar in sus de bucurie cand imi blocheaza neincetat jocul si pentru care in bucuria mea pierd intr-una la misiuni, timp pierdut cu inchiderea lor sau inchiderea paginilor ce se deschid de pe urma accesarii involuntare a acestora , si care s-au inmultit ca paduchii fara ca multi jucatori sa fie incantati de aceste superoferte ale omenosilor gs.De asemenea as aprecia si reintroducerea flashului sa putem juca normal , incarcare mai rapida si reducerea bugurilor care apar nonstop.
  • G74 (RO1)G74 (RO1) RO1 Postări: 274
    La aşa zisele 'premii la alegere' între jetoane de construcţie şi mâncare galbenă îmi apare mereu a doua oară oferta şi se blochează pagina. Consider că atâta vreme cât DIN FERICIRE arhitectul a dispărut, (şi nimeni nu-i simte lipsa) jetoanele de construcţie sunt total inutile şi nu văd logica pentru care cineva le-ar alege. Iar la a 'alege' dintre mâncare de găini, porci şi vaci mi se pare că ggs ne ia de cretini, ca şi cum ne-ar pune să alegem între o monedă de un ban, una de 10 bani şi una de 50 de bani... normal că ai 'libertatea de a alege', dar cum trebuie să fii ca să nu alegi ce e mai valoros? Cred că sunt în asentimentul multora dacă propun să se renunţe la aceste premii şi să se acorde direct mâncarea galbenă de vaci, ca să scăpăm de nervi, blocaje şi ce mai vine la pachet.
  • Artemis (FormerMod)Artemis (FormerMod) Guest Postări: 282
    Bună seara, 
      
    Am să spun dezvoltatorilor opinia ta despre respectiva recompensă la alegere și despre problema care face pagina să se blocheze. Sunt și eu de acord cu ce ai scris, nu în totalitate însă, doar pe jumătate, și am să spun și de ce (e doar punctul meu de vedere). 
      
    Sunt de acord că probabil un număr de jucători nu mai consideră jetoanele de construcție o recompensă foarte atractivă, în special cei care deja sunt foarte dezvoltați cu fermele, dar jucătorii care încă nu au ferma dezvoltată (intru și eu în această categorie) se bucură atunci când reușesc să își pună la crescut în nivel două clădiri în același timp, adică construim într-o zi ceea ce în mod normal ar fi durat două zile (să zicem două livezi în loc de una singură). Eu una aleg mereu acele jetoane. 
      
    Dar nu e foarte corect pentru cei care nu își doresc aceste jetoane (fie pentru că nu au nevoie de ele deloc, fie pentru că au ajuns deja la limita de 50 și nu ar mai avea rost să le aleagă).  
    Jetoanele sunt valoroase pentru câțiva jucători, dacă pentru alții jetoanele de construcție sunt un premiu fără valoare, corect ar fi fost ca și pentru ei acea recompensă la alegere să fi avut alternative care să fi fost la fel de valoroase cum sunt jetoanele pentru cealaltă grupă de jucători care își doresc jetoanele. Ca un exemplu pentru ce am spus, eu cred că mai bine s-ar fi oferit ca alternativă câteva jetoane pentru roata norocului sau niște produse din alge (dar într-un număr mai convenabil, nu 10 cum e acum pentru hrana portocalie) sau alt produs valoros. În acest fel, recompensa ar fi convenabilă atât pentru cel care dorește jetoanele de construcție, cât și pentru cel care își dorește altceva. Desigur, pe lângă asta, să se repare și problema care face pagina să se blocheze atunci când alegem ceea ce ne dorim ca să scăpăm de nervi, blocaje şi ce mai vine la pachet, dupa cum ai spus si tu.  
      
    O seară frumoasă! :) 
  • G74 (RO1)G74 (RO1) RO1 Postări: 274
    Corect @Artemis.
    Doar că o minimă de logică în sprijinul a ceea ce ai spus (în opinia mea, desigur!) despre exemplul cu două livezi ar sugera că trebuie să construieşti NON-STOP la simplu sau la dublu, ceea ce mă duce cu gândul la resursele financiare implicate non-stop, chestie care la un moment dat frizează aproape imposibilul. Normal însă că tot e mai bine aşa decât cu Steve-din-an-în-paşti.
    Dar asta e doar ca exerciţiu de logică, nu are mult de a face cu mecanica jocului; sper să se găsească soluţia convenabilă pentru cât mai mulţi. Până atunci, spor tuturor la dezvoltat fermele, cu şi fără jetoane de construcţie ;)
  • maria_7474 (RO1)maria_7474 (RO1) RO1 Postări: 127
    Buna,pe mine si colegii mei ne ajuta jetoanele ptr ca putem pune la imbunatatit cladiri cu timpi mari,dar le-am cam terminat pe majoritatea,dar macar asa nu ne blocam slotul principal, pentru o zi sau 2,dar s-ar putea scoate limita de 50 de jetoane,cred ca ar fi folositor pentru cei ce au nevoie de multe jetoane.Si da,niste premii mai atractive ca alternativa,ar fi mai bine.
  • BGD_2 (RO1)BGD_2 (RO1) RO1 Postări: 459
    Si eu vanez jetoanele tot pentru slotul extra pentru construit. Alte premii sunt inutile pentru mine.
  • G74 (RO1)G74 (RO1) RO1 Postări: 274
    Revin: aceeaşi problemă cu blocatul! Dacă tot vrea majoritatea jetoane, fie: dar să se elimine ceva, ori 'posibilitatea' de a alege dintre unul cu moţ şi unul fără moţ, ori la 'premiu' cu totul, şi asta pentru a evita comentariile cu referiri anatomice sau activ-fiziologice! Şi în aceeaşi ordine de idei, vin şi 'premiile' în momeli de peşte absolut şi total inutile câtă vreme nu se repară pescuitul la undiţă!!! S-auzim de bine!
  • Artemis (FormerMod)Artemis (FormerMod) Guest Postări: 282
    Bună seara, 
      
    Da, problema încă este în joc din nefericire, și nu apare doar la jetoane și hrană portocalie, am văzut că apare la mai multe recompense care se dau la alegere! Atunci când s-a terminat evenimentul cu târgul și mi-am ales un premiu, după ce am ales o data premiul dorit (un staul) a apărut apoi să aleg a doua oară și bineînțeles că am primit mesaj de eroare. 
    Am însă din partea lor un răspuns referitor la problema care ne nemulțumește: un developer își da silința să descopere care este cauza pentru care se întâmplă problema. 
    Eu sper să facă cât de curând această descoperire, și pe mine mă enervează deseori să reîmprospătez pagina cu jocul după ce aleg premiul de la o recompensa la alegere și îmi da cu eroare :(
  • G74 (RO1)G74 (RO1) RO1 Postări: 274
    Mulţumesc.
    Şi problema cu pescuitul... tot aşa se străduiesc/ îşi dau silinţa să o rezolve?
    Rămân la sugestia mea: până găsesc hiba, să renunţe la acest sistem de premiere şi să dea ceva simplu, şi gata!
  • DragosSimona (RO1)DragosSimona (RO1) RO1 Postări: 9
    Buna ziua!

    Cei din cooperativa armycoop fura ferme pe banda rulanta de cativa ani incoace. Aseara ne-au mai furat o ferma(ilona) pe care au golit-o de resurse. Este o problema pe care n-ati rezolvat-o in atatia ani de zile. NU SE POATE ASA CEVA! ASTA E LIPSA DE RESPECT, IMPLICARE, ETC.. Este un joc in care se baga bani, reali!.
    REZOLVATI PROBLEMA ASTA MAI REPEDE. E BATAIE DE JOC!!!
  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    Buna seara!
    DragosSimona, ai postat acest continut in 3-4 postari diferite, care nu aveau nici o legatura cu ce scrii tu mai sus. Ceea ce faci acum se cheama spam si este interzis prin regulament. Iti inteleg foarte bine supararea, neputinta si revolta, dar nu ai dreptul sa creezi spam pe forum, care nu este nici al tau, nici al meu, nici al jucatorilor, ci al GGS care a facut si regulamentul. Nu imi doresc ca dupa ce ca esti suparata, sa mai fiu si nevoita sa te sanctionez, pentru ca ai actionat gresit pe forum.
    Faceti toata echipa tichete la support in care explicati situatia si prezentati dovezi asa cum scrie in regulament.
    Mult succes!

Lasati un comentariu

BoldCursivTăiat cu o linieOrdered listListă neordonată
Emoticon
Imagine
Aliniere la stângaAliniere la centruAliniere la dreaptaComutați vizualizarea HTMLComutați întreaga paginăLumini de comutare
Adăugați imagine/fişier