Strona główna Polish Pytania ogólne Big Farm

Świat marzeń Grety i Tessy

DianaDiana Moderator, Guest Posty: 4,037
Witajcie 
Mam do Was pytanie :smile:
Co lubicie w świecie marzeń Grety ,Tessy a czego nie lubicie?

Komentarz

  • Greta jest grą sojuszową i dlatego wymaga się odpowiedzialnej współpracy graczy w prowadzeniu projektów. A że powoduje wiele emocji z powodu konfliktu interesów graczy prowadzi do wielu niesnasek. Od pewnego czasu nie wchodze na Gretę a robię tylko Tessę. Nie zdobywam diamentów (w duzych ilościach ) z Grety gdyż nie chcę brać udziału w przepychankach słownych. Aby osiągnąć wysokie wyniki  przez sojusz to wymaga sie aby osoba prowadzącą  kierowała gretą przez całą dobę i jednocześnie zadowalała wszystkie osoby zarejestrowane na Grecie. W związku z tym, że nie wszyscy siedzą na Grecie cały czas to po uruchomieniu projektu informuje się o tym członków sojuszu na głównej farmie aby pomogli zakończyć projekt. Wiele razy wchodziłem po takim komunikacie na Grete i dorzucałem do projektu brakujące produkty. Zwykle nie było tego bardzo dużo i nie otrzymywałem nawet min bonusu 200 pkt. Ale powodowało to, że w następnym projekcie też nie miałem tego tyle aby otrzymać bonus punktowy. Greta bardzo promuje tych co cały czas siedzą na Grecie, a szczególnie prowadzącego,  kosztem innych wydarzeń na głównej farmie (misje, jarmark). Powoduje to b.duży konflikt interesów związanych z kolejnością włączania projektów preferując siedzących na Grecie. Konflikty powodują opuszczanie sojuszu. Często zdarza się,że niektórzy włączają sobie projekty na 1 poziomie tuż po 12 w nocy aby zgarnąć premię za pierwsze właczenie. Najlepiej będzie wyrzucić ten event gdyż przynosi zbyt dużo nieporozumień w sojuszu kosztem wzajemnej współpracy. Innym przykładem z ostatniej Grety jest niemożliwość usunięcia gracza z Grety gdy został usunięty z sojuszu. Będąc usunięty z sojuszu robi bardzo duże szkody na Grecie.     
  • Kaspaldo (PL1)Kaspaldo (PL1) PL1 Posty: 349
    zlikwidowac klasyfikacje indywidualną  na grecie
  • Wprowadzic limit punktow jaki trzeba osiagnac by wziasc nagrody z Grety .Zniecheciloby to graczy ktorzy na Grete wchodza tylko po to by zebrac krysztaly nie dajac z siebie nic albo bardzo malo a korzystaja z pracy innych graczy. Spowodowaloby to zaprzestanie klotni wsrod graczy.
    Oraz wprowadzenie mozliwosc usuniecia gracza z Grety.
  • Klasyfikacja indywidualna może być, tylko należałoby zlikwidować premie w postaci diamentów za zajęcie pierwszych miejsc, a zastąpić ją np. jakimiś skrzyniami. Natomiast zaoszczędzone diamenty przeznaczyć na pulę nagród zespołowych
  • karadok (PL1)karadok (PL1) PL1 Posty: 1,122
    edytowano 16.05.2023
    Oooo, to ja od razu odpowiem :) We wszystkich Krainach lubię fakt, że otrzymuję za nie diamenty i prawdę mówiąc tylko z tego powodu do nich zaglądam. Poważnie - kiedyś mnie nawet Greta bawiła ze względu na element rywalizacji opartej na projektach sojuszu (oryginalny pomysł - bardzo dobry - szkoda, że Greta nie odbywa się na normalnych farmach) i współpracy sojuszniczej, ale to już dawno mi przeszło, gdyż wszystko inne zniechęca. I tak do tej grupy zalicza się:

    1. Ciągłe budowanie wszystkiego od początku. Event trwa tylko tydzień i by cokolwiek sensownego osiągnąć trzeba naprawdę mieć czas na rozbudowę, zgromadzenie zasobów, a potem jeszcze na grę... Do tego Kraina jest co tydzień - zawsze jakaś jest (inna nazwa i trochę inne założenia w każdej z Krain, ale tak naprawdę robi się to samo: szybciutko nabuduj, potem rozbuduj, a na koniec siedź i zbieraj). To właśnie przez to ciągłe budowanie od początku nie znoszę już Krain. 

    2. Ranking sojuszniczy za diamenty w Krainie Grety - totalnie zniechęca do współpracy. Jak nie raz już pisałam za ranking ten dostaje się zbyt dużą ilość diamentów w porównaniu do ilości zdobywanej za miejsce sojuszu w rankingu ogólnym, a jednocześnie przyznawane punkty do tego rankingu za dodawane produkty i miejsce są niesprawiedliwe. Usunęłabym ten ranking i zapomniała, że w ogóle kiedykolwiek istniał, natomiast zamiast niego dołożyłabym zabrane diamenty do nagród za wysiłek, które zdobywa cały sojusz.

    3. Misje w Krainie Tessy - lubię MS, ale nie w tym wydaniu. Nie lubię misji, w których nic nie zbieram i muszę czekać aż godzinę, by misja się skończyła (często zostawiam wtedy Krainę w ogóle do następnego zalogowania). Nie lubię tego, że nie mam rozbudowanej ani farmy, ani maszyn i że ciągną mi się te misje jak flaki z olejem... Jak bym miała układać te trzy Krainy, to Tessa z misjami wypada najgorzej. W MS nawet jak nie wygrywam, to za każdym razem mogę pobawić się w różne strategie, mogę popróbować różnych rozwiązań - na Tessie nie mam na to czasu. W ogóle to tych Tess jest za dużo... Dobrze, że nikt nie wpadł na pomysł utworzenia Krainy Tessy dla każdego wydarzenia indywidualnego obecnego w grze: Tessa z misjami, Tessa z silosem, Tessa z silosem rybnym, Tessa z UFO, Tajemniczą Azją, z ratunkiem dla świnki czy złotych rybek... ;)

    4. Drażni mnie, że Kraina Grety nie jest traktowana jak event sojuszniczy i dzieje się równolegle z innymi wydarzeniami sojuszniczymi. Uważam, że akurat ta Kraina powinna odbywać się w czasie, gdy nie odbywa się inny event sojuszniczy. O ile nie przeszkadza mi, że mamy nałożone na siebie wydarzenia indywidualne, o tyle wydarzenia sojusznicze powinny odbywać się pojedynczo: albo MS, albo jarmark, albo Greta...


    Przyznam szczerze, że gdyby diamenty nie były mi potrzebne w kosmicznych ilościach, to bym sobie te Krainy darowała zupełnie.
  • sk0rpion (PL1)sk0rpion (PL1) PL1 Posty: 35
    Greta !!!!
    Moim zdaniem nie powinna się nakładać z MS oraz Jarmarkiem
    Jest wtedy problemem i bieganiem oraz szybką próbą wykonania zadań co kłoci się z logiką oraz czasem:)
    Powinna być jako wydarzenie sojuszowe oraz oddzielona od MS oraz Jarmarku.
    Każde z tych wydarzeń to oddzielny temat i nie powinny się nakładać na siebie.

  • Dogberry11 (PL1)Dogberry11 (PL1) PL1 Posty: 1,627
    Piszę już od lat, że eventów jest za dużo, zbyt wiele na raz i co ... grochem o ścianę . myślę ze  w pogoni za zyskami utracono pierwotny cel gry. 
    Greta i Tessa od początku mi się nie podobają, ale diamenty są potrzebne do paru rzeczy na farmie, Nie ma wyjścia, jakoś trzeba je zdobyć no i  gram w te dwie Panie , może się nie uśmiecham, ale co robić. Tyle, że gra bez spinania się, to moja dewiza
  • Kaspaldo (PL1)Kaspaldo (PL1) PL1 Posty: 349
    sk0rpion (PL1) powiedział(a):
    Greta !!!!
    Moim zdaniem nie powinna się nakładać z MS oraz Jarmarkiem
    Jest wtedy problemem i bieganiem oraz szybką próbą wykonania zadań co kłoci się z logiką oraz czasem:)
    Powinna być jako wydarzenie sojuszowe oraz oddzielona od MS oraz Jarmarku.
    Każde z tych wydarzeń to oddzielny temat i nie powinny się nakładać na siebie.

    dokładnie tak , na dodatek jest w innym oknie niz pozostałe farmy ,,jest to utrudnienie :)
    Zarobione tam dolary równiez powinny przejśc na główna farme  ,nie tylko złoto tam zakupione :)
    Dogberry11 ma rację ,jest przesyt wszystkiego ,powoduje  to niechęć graczy i co raz mniejsze zaangażowanie sojuszników ,doszło do tego ,że zaczeliśmy wybierać eventy które robimy a które odpuszczamy,
    oprócz gry jest też życie realne a gra niestety przy tych ilościach wszystkiego pochłania dużo czasu :)
  • trojan (PL1)trojan (PL1) PL1 Posty: 59
    edytowano 24.05.2023
    Witam,duzym błędem grety jest brak funkcji-usuń gracza.Następny problem to drabinka,powinna być zlikwidowana lub wprowadzone minimum towaru ,oby nie bylo tak że za zrzucone jabłka z 1 sadu gwarantują już punkty w tabelce bo często gracze tak robią.
    Post edited by trojan (PL1) on
  • Dogberry11 (PL1)Dogberry11 (PL1) PL1 Posty: 1,627
    Kaspaldo (PL1) powiedział(a):
    sk0rpion (PL1) powiedział(a):
    Greta !!!!
    Moim zdaniem nie powinna się nakładać z MS oraz Jarmarkiem
    Jest wtedy problemem i bieganiem oraz szybką próbą wykonania zadań co kłoci się z logiką oraz czasem:)
    Powinna być jako wydarzenie sojuszowe oraz oddzielona od MS oraz Jarmarku.
    Każde z tych wydarzeń to oddzielny temat i nie powinny się nakładać na siebie.

    dokładnie tak , na dodatek jest w innym oknie niz pozostałe farmy ,,jest to utrudnienie :)
    Zarobione tam dolary równiez powinny przejśc na główna farme  ,nie tylko złoto tam zakupione :)
    Dogberry11 ma rację ,jest przesyt wszystkiego ,powoduje  to niechęć graczy i co raz mniejsze zaangażowanie sojuszników ,doszło do tego ,że zaczeliśmy wybierać eventy które robimy a które odpuszczamy,
    oprócz gry jest też życie realne a gra niestety przy tych ilościach wszystkiego pochłania dużo czasu :)
    Ja już dawno robię tylko kilka eventów, resztę odpuszczam bo szkoda czasu s zyski nieadekwatne do zaangażowania. No i po raz kolejny napiszę, że nagrody są badziewne. Teraz chyba cukierki są do zbierania (nie zbieram), s nagrody pozal się Boże.
    Niestety możemy pisać, efektów i tak nie ma i nie będzie 
  • karadok (PL1)karadok (PL1) PL1 Posty: 1,122
    Kaspaldo (PL1) powiedział(a):
    dokładnie tak , na dodatek jest w innym oknie niz pozostałe farmy ,,jest to utrudnienie :)
    Zarobione tam dolary równiez powinny przejśc na główna farme  ,nie tylko złoto tam zakupione :)
    Dogberry11 ma rację ,jest przesyt wszystkiego ,powoduje  to niechęć graczy i co raz mniejsze zaangażowanie sojuszników ,doszło do tego ,że zaczeliśmy wybierać eventy które robimy a które odpuszczamy,
    oprócz gry jest też życie realne a gra niestety przy tych ilościach wszystkiego pochłania dużo czasu :)
    Nie zgodzę się. Zarobione na Grecie dolary nie powinny przechodzić na farmę główną - zbyt duże ułatwienie prowadzące do nadużyć. Przecież tam się zarabia setki milionów!!! Już to widzę - wchodzę sobie sobie na Gretę i mam ot tak kasy jak lodu. Nawet nic robić nie muszę, by te dolary mi się dopisywały - wystarczy, że tam po prostu jestem, bo kasa przecież leci za to, że sojusz zdobywa kolejne poziomy... Ba, nawet lepiej, jak nic nie robię, bo wtedy więcej zaoszczędzę i więcej na główne konto przejdzie :)

    Zgodzę się natomiast z głosami, że usunięcie/odejście gracza z sojuszu powinno skutkować automatycznym usunięciem gracza z Krainy. 


  • Tella (PL1)Tella (PL1) PL1 Posty: 156
    Największe błędy Krainy Grety to:
    1. jednoczesne występowanie Grety i wydarzeń sojuszowych
    2. niesprawiedliwy ranking sojuszowy 
    3. brak możliwości usunięcia gracza z Grety.

    Największy błąd Tessy: zbyt długo trwające misje.

    Zaletą obu Krain jest możliwość zdobycia diamentów.
  • Kaspaldo (PL1)Kaspaldo (PL1) PL1 Posty: 349
    karadok (PL1) powiedział(a):
    Kaspaldo (PL1) powiedział(a):
    dokładnie tak , na dodatek jest w innym oknie niz pozostałe farmy ,,jest to utrudnienie :)
    Zarobione tam dolary równiez powinny przejśc na główna farme  ,nie tylko złoto tam zakupione :)
    Dogberry11 ma rację ,jest przesyt wszystkiego ,powoduje  to niechęć graczy i co raz mniejsze zaangażowanie sojuszników ,doszło do tego ,że zaczeliśmy wybierać eventy które robimy a które odpuszczamy,
    oprócz gry jest też życie realne a gra niestety przy tych ilościach wszystkiego pochłania dużo czasu :)
    Nie zgodzę się. Zarobione na Grecie dolary nie powinny przechodzić na farmę główną - zbyt duże ułatwienie prowadzące do nadużyć. Przecież tam się zarabia setki milionów!!! Już to widzę - wchodzę sobie sobie na Gretę i mam ot tak kasy jak lodu. Nawet nic robić nie muszę, by te dolary mi się dopisywały - wystarczy, że tam po prostu jestem, bo kasa przecież leci za to, że sojusz zdobywa kolejne poziomy... Ba, nawet lepiej, jak nic nie robię, bo wtedy więcej zaoszczędzę i więcej na główne konto przejdzie :)

    Zgodzę się natomiast z głosami, że usunięcie/odejście gracza z sojuszu powinno skutkować automatycznym usunięciem gracza z Krainy. 


    Moze i masz racje z tymi dolarami ale ,zeby rozbudować gretę również sa potrzebne miliony  :)
  • karadok (PL1)karadok (PL1) PL1 Posty: 1,122
    edytowano 22.05.2023
    Racja, są potrzebne :) Ale właśnie dlatego sposób zdobywania dolarów na Grecie jest bardzo dobry - czy jest się online, czy też jest się nieobecnym, dolary i planety za każdy zdobyty poziom sojuszu wpadają nam same na konto. Nie musimy sami kombinować, na czym tu zarobić, więc możemy od razu skupić się na rozbudowie tego, co potrzebne jest sojuszowi do projektów i nie zawracać sobie głowy sianiem słoneczników czy róż :) 

    Miałam przyjemność grać różne Grety - od takich bardzo zorganizowanych, przez takie na luzie, na samotnym graniu kończąc. W każdej opcji (oprócz może ostatniej, ale to wyjątkowo trudne robić Gretę samemu, więc nie ma się co dziwić) rozbudowa i dolary w pewnym momencie przestają być kłopotem, a rozbudowa to już bardziej "dopieszczenie farmy" :)

    Podsumowanie: już teraz niektóre sojusze borykają się z problemem graczy, którzy wchodzą na Gretę i nic bądź bardzo mało w oczach innych sojuszników robią.  Jeżeli dołożymy do tego, że wszystkie zarobione dolary trafiają na główne konto, to tym bardziej nie będzie to mobilizowało takich osób do współpracy i rozbudowy farmy w Krainie. Wchodzę, siedzę tydzień i mam diamenty + miliony dolarów (tu dodam, że w przypadku topowych sojuszy to będą miliardy :)) Oczywiście to jeden ze scenariuszy, bo można też wprowadzić kilka niskopoziomowych (multi)kont na Gretę w rozwiniętym sojuszu i potem mieć za co rozwijać takie małe konto, albo wpłacać wszystko z takich "figurantów" na konto sojuszu, by mieć na wysokie wzmocnienia sojusznicze w innych eventach. Wyobraźnia podsuwa różne pomysły :)
     


    Post edited by karadok (PL1) on
  • Po co są takie pytania skoro naszego zdania nikt nie barze pod uwagę? Po co ktoś chce rzekomo poznać zdanie graczy na temat czegoś skoro i tak zdanie graczy to marginalny temat?
    Dziwnym trafem takie pytanie pojawia się odkąd zespół testuje ile może wyciągnąć kasy wsadzajac Grete co tydzień. Czemu Tessy nie ma? Czyżby większość to olewala i nie wplacala pieniędzy? Czemu nie ma Tessy z misjami? Czyżby ludzie mieli przesyt misji i wcale w ta wersje nie grali?
    Jak tak pozamieniacie jeszcze Tessy na Grety to ludzie też przestaną je robić. Bo ile można? To jest nudne a co więcej większość ludzi ma też swoje życie prywatne. Oczywiście są maniacy bogaci albo bezrobotni co siedzą i klikaja cały dzień żeby,,wygrać''. Tylko co wygrać? Nagrody pozamieniane. Żałosny bonus do wkładu czasowego i zainwestowanego złota (Jak ktoś nim gra). Rzuca się nam ochlapy od jakiegoś czasu i jeszcze się nas pyta co lubimy a czego nie. 
    NIE DLA GRETY 3-4 razy w miesiącu!!!!!
  • Półpasierb (PL1)Półpasierb (PL1) PL1 Posty: 48
    edytowano 26.05.2023
    Dogberry11 (PL1) powiedział(a):
    Kaspaldo (PL1) powiedział(a):
    sk0rpion (PL1) powiedział(a):
    Greta !!!!
    Moim zdaniem nie powinna się nakładać z MS oraz Jarmarkiem
    Jest wtedy problemem i bieganiem oraz szybką próbą wykonania zadań co kłoci się z logiką oraz czasem:)
    Powinna być jako wydarzenie sojuszowe oraz oddzielona od MS oraz Jarmarku.
    Każde z tych wydarzeń to oddzielny temat i nie powinny się nakładać na siebie.

    dokładnie tak , na dodatek jest w innym oknie niz pozostałe farmy ,,jest to utrudnienie :)
    Zarobione tam dolary równiez powinny przejśc na główna farme  ,nie tylko złoto tam zakupione :)
    Dogberry11 ma rację ,jest przesyt wszystkiego ,powoduje  to niechęć graczy i co raz mniejsze zaangażowanie sojuszników ,doszło do tego ,że zaczeliśmy wybierać eventy które robimy a które odpuszczamy,
    oprócz gry jest też życie realne a gra niestety przy tych ilościach wszystkiego pochłania dużo czasu :)
    Ja już dawno robię tylko kilka eventów, resztę odpuszczam bo szkoda czasu s zyski nieadekwatne do zaangażowania. No i po raz kolejny napiszę, że nagrody są badziewne. Teraz chyba cukierki są do zbierania (nie zbieram), s nagrody pozal się Boże.
    Niestety możemy pisać, efektów i tak nie ma i nie będzie 
    E tam narzekasz i biadolisz. Doceń to że możesz poprzez szukanie cukierków dostać nasionko róży, wędkę, wabik na ryby ( zaszaleli bo aż 10 szt) dwa żetony do koła (A może wylosujesz zlotniczki?) oraz dwa fioletowe humusy i cudowną dekorację których już nikt nie używa ( chyba że ktoś dopiero zaczął grac). To jest właśnie to co pisałem wyżej. Dostajemy śmieci. To samo jest w światowych - 70% rzeczy to śmiecie. Ale dopóki lud będzie gonił za śmieciami tak twórcy nie za bardzo będą się przykładać żeby wprowadzić coś nowego. Bo skoro wszyscy cisną o śmiecie (nasiona kwiatków, podkowy,nasiona rzepaku,ryżu,fiolkow ( to jest mega nagroda gratulacje dla pomyslodawcy) to po co robić coś nowego? Dajmy plebsowi chlam w postaci produktu A może jakiś jelen to kupi. Tak samo super oferty dla idiotow. Najpierw dekorka w prezencie za darmo potem szukaja jelenia co kupi za 5 tys zl. Zreszta jak czlowiek tak patrzy na oferty kupna to jest to serio skonstruowane dla ludzi umyslowo uposledzonych. Więc nie ma o co gonić za wszelką cenę. A trochę szkoda bo kiedyś człowiek jakąś motywację miał. Teraz jest ZEROWA. 
    Post edited by Półpasierb (PL1) on
  • karadok (PL1)karadok (PL1) PL1 Posty: 1,122
    edytowano 26.05.2023
    Półpasierb (PL1) powiedział(a):
    Po co są takie pytania skoro naszego zdania nikt nie barze pod uwagę? Po co ktoś chce rzekomo poznać zdanie graczy na temat czegoś skoro i tak zdanie graczy to marginalny temat?

    Ponieważ, wbrew pozorom, zdanie graczy jest brane pod uwagę, aczkolwiek nie jest głównym wyznacznikiem polityki firmy. Jeżeli pomysł graczy jest zbieżny z pomysłem na grę firmy, to jest on implementowany, np. pomysł na "magazyn budynków" pojawił się na naszym forum i teraz coś takiego funkcjonuje w grze; wzięte zostały również pod uwagę opinie graczy na temat Parku Rozrywki - wydłużono czas stania stoisk, dodano możliwość wyrzucania niepotrzebnych stoisk bez konieczności ich stawiania na minimalnym czasie, by się ich pozbyć. Jak dobrze poszukać, to się tego trochę znajdzie :) Jeżeli jednak gracze chcą za każdy event otrzymywać w nagrodę licencje na wydobycie złota, złotniczki, fiolety, czyli walutę premium, to raczej nie dziwi, że takie głosy pod uwagę brane nie są...

    Ponadto ilu graczy, tyle opinii. "Zdanie graczy" nie jest jedno. Każdy ma swoją wizję. I tak np. wyżej padł pomysł 
    wprowadzenia limitu punktów, które musiałby zdobyć gracz, by otrzymać za Gretę diamenty. Ja uważam ten pomysł za bardzo zły i nasilający jeszcze bardziej "granie na siebie". Wtedy dopiero bowiem zamiast grać duże projekty dla sojuszu, bardziej będzie się opłacało dokładać tylko do małych projektów, gdzie mamy pewność, że dostaniemy za nie punkty (przy dużych ryzykujemy, że pomimo iż dokładamy, to nie dostajemy za to żadnych punktów). Kusić będzie również włączanie projektów malutkich tylko dla siebie :) Takie rozwiązanie przy obecnym rankingu i sposobie naliczania punktów za dodane produkty do projektu to strzał w stopę. No i proszę: dwóch graczy i dwie różne opinie na ten sam temat. 

    Idąc dalej: nie podoba Ci się Greta 3-4 razy w miesiącu? Ja uważam to za świetny pomysł - cztery razy w miesiącu szansa na pokaźną ilość diamentów :)

    I teraz sobie wyobraź, że połowa graczy na naszym serwerze (u mnie widnieje ponad 11 tyś osób w rankingu) myśli tak samo jak ja, a druga połowa tak samo jak Ty... Który głos ma wziąć GGS pod uwagę? Twój czy mój? A może jeszcze jakiś inny, który gdzieś na jakimś innym forum lub discordzie się pojawił...?


     
    Post edited by karadok (PL1) on
  • Dogberry11 (PL1)Dogberry11 (PL1) PL1 Posty: 1,627
    ha, istnieją jak piszecie dwie strony medalu ale między nimi jest jeszcze kant :);) Z tymi diamentami im więcej potrzebuję, tym więcej trzeba na w grze siedzieć i choćby nie wiem jak kombinować, to się tego nie przeskoczy. Ale oprócz gry jest jeszcze normalny świat, dlatego gram dla sportu i tyle, sukcesów dużych nie odnotowuję na moje potrzeby diamentów ile ugram- wystarczy.

     z tą realizacją pomysłów graczy to jednak nie ma co GGS za bardzo chwalić. Od lat dobijam się z pomysłami, na forum piszę i w zasadzie góra na palcach dwóch rąk można policzyć sukcesy w tym zakresie
  • Jeromir (PL1)Jeromir (PL1) PL1 Posty: 5
    Tak, gdzieś tam zgadzam się z wieloma powyższymi wypowiedziami... Może tylko jedna rzecz, która mi najbardziej przeszkadza cieszyć się w 100% z Grety.

    System rywalizacji i punktów w ramach sojuszu. Pojedynczej osobie nie opłaca się brać projektów trudniejszych, za więcej gwiazdek i podejmować jakieś ryzyko, bo nawet jak podbije sojusz w klasyfikacji o jakieś 2000 punktów, to sojusz dostanie może o 100 diamentów więcej na koniec Grety. Już lepiej nabijać kukurydzę na jednej gwiazdce, bo za to też masz 1000 punktów do klasyfikacji wewnątrz sojuszu, a za 1. miejsce dostaniesz 3500 diamentów. To prowadzi do niezdrowej rywalizacji, bo osoba która robi trudniejsze rzeczy, ryzykuje i dłużej gra (żeby cały sojusz miał jak najlepszy wynik) - może i tak nie dostać 1. miejsca za wysiłek.
    Proponowałbym zmienić system rywalizacji w ramach sojuszu na indywidualne nagrody za wysiłek, które byłyby proporcjonalne do wykonywanych projektów (żeby chociażby mleko, migdały i babeczki na 2. gwiazdce było więcej warte od kukurydzy na pierwszej).

    Wybaczcie długi esej, ale starałem się wykazać lukę w tym systemie. Powodzenia na farmie!
  • karadok (PL1)karadok (PL1) PL1 Posty: 1,122
    edytowano 27.05.2023
    Dogberry11 (PL1) powiedział(a):

     z tą realizacją pomysłów graczy to jednak nie ma co GGS za bardzo chwalić. Od lat dobijam się z pomysłami, na forum piszę i w zasadzie góra na palcach dwóch rąk można policzyć sukcesy w tym zakresie
    Oczywiście :) Ale też nie jest tak, że głosy graczy w ogóle nie są brane pod uwagę. Poza tym chciałam pokazać, że to nie tak, że każdy pomysł graczy jest dobry. Na forum pojawia się wiele pomysłów (zdań czy opinii) i często obok tego, że są to tylko hasła, są one mocno niedopracowane (brak rzetelnych argumentów), jednostronne i wcale nie przedstawiają zdania większości (to, że się w poście użyje sformułowania "gracze chcą", nie oznacza, że autor wypowiada się w imieniu większości). Co dla jednego gracza jest świetnym rozwiązaniem, dla drugiego może być kulą u nogi. To wszystko nie jest zero-jedynkowe. Napiszę szczerze: więcej niż połowa pomysłów, na które natknęłam się na naszym forum, to pomysły biorące pod uwagę tylko i wyłącznie perspektywę zgłaszającego, które już w pierwszej (pobieżnej) analizie są dla większości bardziej szkodliwe niż pomocne.


  • MonikaGien (PL1)MonikaGien (PL1) PL1 Posty: 178
    Witam, czy możemy się dowiedzieć dlaczego już kolejny raz będzie trzecia Greta pod rząd? Ja nie gram Grety i nie mam możliwości zdobywania diamentów. 
  • DianaDiana Moderator, Guest Posty: 4,037
    MonikaGien (PL1) powiedział(a):
    Witam, czy możemy się dowiedzieć dlaczego już kolejny raz będzie trzecia Greta pod rząd? Ja nie gram Grety i nie mam możliwości zdobywania diamentów. 
    Obecnie Zespół testuje Gretę i sprawdza jak to wszystko działa.
    Diana 
  • jola62 (PL1)jola62 (PL1) PL1 Posty: 1,188
    ja tam lubię Tessę, bo można dzialać samemu. Mimo to nie wchodzę tam za każdym razem, bo po prostu brak czasu, trzeba glowną farmę ogarnąc :) A na gretę jeszcze rzadziej,bo potrzeba się zmowić z kilkoma osobami(tak z 5 wystarczy) by odpowiednio budować i dzialać jednocześnie. (co 3 godziny). diamenty zrobili bardziej potrzebne od dolarow, na szczęście w lidze farmerskiej też się zdażają, więc ptrwa to dlużej o tyle. gralem już10 lat, pogram następne. prędzej zamkną serwery , niż ja skończę :)
  • gapa1808 (PL1)gapa1808 (PL1) PL1 Posty: 12
    dlaczego Gretę i inne tego typu wydarzenia musimy budować od początku? 6 dni i znów i znów i tek w kółko?Jakie cele? To jest strasznie nudne za taką cenę 
  • jola62 (PL1)jola62 (PL1) PL1 Posty: 1,188
    mi pasuje. Za jaką kasę? darmo masz. oczywiście jeśli chcesz. co innego zwykle farmy, tam coś zlota każdy zostawił.

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieOrdered listLista nieuporządkowana
Emoji
Obraz
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik