Strona główna Polish Sugestie, pochwały i krytyka

A gdyby tak...

Witam mam pytanie :) Otóż grałam w wersje mobilną trochę naszej gry i ku memu zdziwieniu zauważyłam tam: Pieczywo! Rogaliki! Wełnę! Owce! Pióra! możliwość wytwarzania krawieckich majstersztyków :) Dlaczego by nie wprowadzić i tu czegoś takiego? Mleko kóz wprowadzić i możliwość robienia kozich serów! To również fajne jest. Piekarnia powinna być tak naprawdę Cukiernią bo wypiekamy w niej tylko ciasta dlaczego by nie stworzyć oddzielnej piekarni do wypieku różnego rodzaju pieczywa a naszą ówczesną przemianować na Cukiernię? No i słynne mięso, naprawdę wytwórnia wędlin i kiełbas by nie zaszkodziła :) a wręcz przeciwnie :) 
Pozdrawiam cieplutko :)

Komentarz

  • jola62 (PL1)jola62 (PL1) PL1 Posty: 1,188
    Wędlin nie będzie.  to pewne.  Ja o czym innym, są już bloki, domy dla kóz, świń, krów, może jakieś ogrody semiramidy dla sadów?

  • Dogberry11 (PL1)Dogberry11 (PL1) PL1 Posty: 1,627
    Nigdy nie wiadomo, kontraktów na świnie też miało nie być a są. masarnia mogłaby być
  • jola62 (PL1)jola62 (PL1) PL1 Posty: 1,188
    edytowano 24.09.2022
    dla nas by mogła, ale świat poprawności politycznej się oburzy, bo zabijamy niewinne zwierzęta w ten sposób :)

    Dziwne, że w ogóle hodujemy jakieś zwierzęta, przecież one produkują metan i ocieplają klimat ziemi :)   Mieszanie gry z rzeczywistością...
  • karadok (PL1)karadok (PL1) PL1 Posty: 1,122
    Tak teoretycznie: po co nam nowy budynek produkcyjny? Abstrahując, że na rozwiniętej farmie i tak nie ma go gdzie postawić, to co to za różnica, czy produkuję szarlotkę, czy salami... (pomijam kwestie odczuć i poglądów, bo tu ilu graczy, tyle zdań). A im więcej produktów, tym więcej typów misji w MS, których nie będzie można zrobić i zostanie się z nimi "na zero" przez pół godziny... 

    Gra, by zrobiła się ciekawsza, potrzebuje nowych eventów. Czegoś, co ponownie sprawiłoby, że z chęcią byśmy się logowali, a nie tak z przyzwyczajenia - odwalić swoje i pójść dalej. A jeżeli nie nowych eventów, to przynajmniej zaktualizowanych starych. Spójrzmy na taki Oktoberfest. Po raz kolejny do nas zawitał i nic nowego (przynajmniej na razie) nie przyniósł. Dalej główną nagrodą jest rozległy dom, który kiedyś był marzeniem, a przecież dziś jest na wyciągnięcie ręki za złote jabłka. Więc jak się ten Oktoberfest przeanalizuje, to nagle się okazuje, że nie bardzo jest po co się wysilać... I wychodzi na to, że robimy go tylko z przyzwyczajenia...
  • Dogberry11 (PL1)Dogberry11 (PL1) PL1 Posty: 1,627
    karadok (PL1) powiedział(a):
    Tak teoretycznie: po co nam nowy budynek produkcyjny? Abstrahując, że na rozwiniętej farmie i tak nie ma go gdzie postawić, to co to za różnica, czy produkuję szarlotkę, czy salami... (pomijam kwestie odczuć i poglądów, bo tu ilu graczy, tyle zdań). A im więcej produktów, tym więcej typów misji w MS, których nie będzie można zrobić i zostanie się z nimi "na zero" przez pół godziny... 

    Gra, by zrobiła się ciekawsza, potrzebuje nowych eventów. Czegoś, co ponownie sprawiłoby, że z chęcią byśmy się logowali, a nie tak z przyzwyczajenia - odwalić swoje i pójść dalej. A jeżeli nie nowych eventów, to przynajmniej zaktualizowanych starych. Spójrzmy na taki Oktoberfest. Po raz kolejny do nas zawitał i nic nowego (przynajmniej na razie) nie przyniósł. Dalej główną nagrodą jest rozległy dom, który kiedyś był marzeniem, a przecież dziś jest na wyciągnięcie ręki za złote jabłka. Więc jak się ten Oktoberfest przeanalizuje, to nagle się okazuje, że nie bardzo jest po co się wysilać... I wychodzi na to, że robimy go tylko z przyzwyczajenia...
    Oktobertfestu w ogóle nie robię, poza pierwszym razem. To jest straszny paździerz. O tych nowych eventach i potrzebach piszę już od lat - zero reakcji ze strony GGS. Tak się zakonserwowali na tych starych, że szkoda gadać. Nagrody w nich też są kiepskie i kompletnie nieprzydatne. Renowacja eventów jak najbardziej wskazana, ale na to trzeba nowej krwi w GGS, a tej nie ma. W marketingu to już są "biedne psy". A przecież wystarczy, np. wprowadzić opcje wyboru nagrody głównej w evencie (nie między dwoma słabymi dekoracjami jak jest) - choćby złote jabłka w nagrodę, albo premie czasowe itp. Jak widzę nagrodę w postaci huśtawki za wydawanie złota to mi się kolka włącza ze śmiechu. To była fajna nagroda 6-7 lat temu:( (póki co dobrze wychodzi kasowanie nagród, choćby w mistrzostwach światowych, albo ostatnio w wioskowym jarmarku).
    Można napisać morze wniosków, to i tak grochem o ścianę. Tylko ta farma obsydianowa jest nowa,  korzyści - można podciągnąć budynki za badania. A najlepsze jajo będzie jak za dwa lata wprowadzą to bez obsydianów:)))
    I tak to się kręci. Poza tym są gracze, którzy pakują -ich pieniądze- tak nieprawdopodobną kasę w tę grę (chyba, że to boty GGS), że kompletnie nie opłaca się robić zmian , bo po co. Obserwuję takiego jednego gracza - dla sportu. W góra 3 lata doszedł już prawie do mojego poziomu - no ile wydał kasy to szkoda gadać. Mając takich sponsorów kto się będzie szarpał na nowości i nowe wyzwania?  I żeby nie było, też darzyło mi się to i owo kupić, ale teraz nie znajduję motywacji do tych działań.
    Pozostaje robić swoje bez spinania czego sobie i innym życzę :):)
  • Basia777 (PL1)Basia777 (PL1) PL1 Posty: 375
    Karadok ..Jeśli ty masz takie podejście do gry ...? to przepraszam !!.., ale wieje nudą   :(  również gra staje się nudna !!! 
      Nie  można bez przerwy siać i robić cały czas to samo .. :( Gra powinna się rozwijać by nie była nudna !!! Właśnie powinna 
    wprowadzać coś nowego - świeżego ! by było co robić . 
    Uważam że powinny być zmiany !! ...mamy na pola marchewki ..? , a jak wiadomo 
    kto lubi marchewki ..? oczywiście króliczki ..!! . Fajnie by było je mieć na farmie !!!! :) 
    Mimo tych wszystkich ewentów, mistrzostw , farmy cukrowej ..itp , gra przestaje cieszyć !!! , jestem w grze od ładnych paru lat ..i właśnie gra przestaje mnie  ..
    przyciągać ..jak było to na początku BF .., wtedy  wszystko cieszyło i ciągneło do gry ..
    teraz zaczyna zniechęcać do wejścia , myślę że sporo osób może to samo odczuwać ..? :(:(:( 

  • miki1948 (PL1)miki1948 (PL1) PL1 Posty: 440
    Wprowadzili coś nowego ligę  ale punkty nie dają za zebranie towaru tylko za codzienne odbieranie  i stale tyle samo po 30 sztuk. Zbierać codziennie to nim uzbieram ponad 7000 to ile czasu mi zajmie?tak samo jak te kamienie osydianowe też nie ma ich w żadnych nagrodach tylko te skrzynie z towarem nikomu nie potrzebne 
  • Dogberry11 (PL1)Dogberry11 (PL1) PL1 Posty: 1,627
    parę lat i uzbiera się, trudno 
  • miki1948 (PL1)miki1948 (PL1) PL1 Posty: 440
    Możliwe ,ale prędzej mi życia zabraknie  
  • Nuka (PL1)Nuka (PL1) PL1 Posty: 575
    miki1948 (PL1) powiedział(a):
    Wprowadzili coś nowego ligę  ale punkty nie dają za zebranie towaru tylko za codzienne odbieranie  i stale tyle samo po 30 sztuk. Zbierać codziennie to nim uzbieram ponad 7000 to ile czasu mi zajmie?tak samo jak te kamienie osydianowe też nie ma ich w żadnych nagrodach tylko te skrzynie z towarem nikomu nie potrzebne 
    to chyba nie o ligę tylko o unię farmerów chodzi.
    Punkty trzeba faktycznie codziennie odbierać. Ale ilość może być różna. 30 to max, jak ktoś nie odbierze jednego dnia, kolejnego będzie mniej. Minimum to 2, max to właśnie 30.
    Dwa razy dostaliśmy więcej tych punktów (na początku i chyba po 2 tyg unii). Możemy też je co kilka dni kupić za złote jabłka. Więc każdy kiedyś uzbiera. 
    I może z czasem Zespół to trochę dopracuje...
    Niedawno zdobyłam kolejny poziom unii. Miałam do wykonania kilka nowych zadań. Zdobyłam m.in. ludzika, który miał mi zwiększać o 3% produkcję w fabrykach na smakoszu.
    Tylko np. w młynie wodnym nic mi się nie zmieniło. Przed nagrodą miałam tam gotowe 88 karmy, po zdobyciu nagrody było tyle samo...
    Podobnie z humusami. Kompostownik daje tyle samo, co przed zdobyciem nagrody...
    miałam +5% w fabrykach z dekoracji, teraz mam niby +8%... Tylko szkoda, że te zdobyte niedawno % nic nie dają... szkoda, że światełko dane na kompostownik też nic nie zwiększy...
  • karadok (PL1)karadok (PL1) PL1 Posty: 1,122
    Bonusy z procentów dotyczą podstawowej produkcji i sumują się z innymi bonusami z procentów (co oznacza, że najpierw sumujemy wszystkie, które aktualnie posiadamy, a potem dopiero przeliczamy, jaki to daje bonus)

    Podstawowa produkcja w kompostowniku na max na 8 poziomie to 32. Zobacz, ile teraz produkujesz i przelicz, ile to jest dodatkowych procentów (czyli Twoja aktualna produkcja minus 32, podzielić przez 32 i razy 100% ), a potem porównaj to z tymi dodatkowymi procentami z bonusów unii, światełkiem, ewentualnie dekoracji, które posiadasz. Nie zobaczysz różnicy w produkcji, póki nie zwiększysz sumy swoich bonusów ponad to, co już Ci gra dolicza. 

    Co do młyna wodnego (jest podobnie, jak w przypadku kompostownika): 
    Ja mam taką sytuację. Mam 5% z dekoracji na fabryki na smakoszu. I podniosło mi produkowaną karmę o 1 (podstawowa produkcja to 10, więc 5% to 0,05 z 10 czyli 0,5 karmy - gra zaokrągla w górę do pełnej jednostki). Jeżeli teraz zdobędę Georga i dostanę dodatkowe 3% to będzie to razem 8% czyli 0,08, czyli wciąż 1. Żeby produkcja w młynie mi wzrosła, musiałabym łącznie uzbierać minimum 11%. Wtedy będzie to 1,1 dodatkowej karmy, które gra zaokrągli mi do dodatkowych 2.

    Głupie te obliczenia, ale przynajmniej w moim przypadku się sprawdzają. 

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieOrdered listLista nieuporządkowana
Emoji
Obraz
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik