Strona główna Polish Dyskusje dotyczące Oficjalnych Ogłoszeń

Powraca Oktoberfest !

Dobry dzień!!!
Zapraszam do dyskusji odnośnie nowej aktualizacji Tutaj zapoznacie się z jej treścią.
Diana

Komentarz

  • karadok (PL1)karadok (PL1) PL1 Posty: 1,122
    Chciałabym zapytać, o tę nowość:

    Tuż przed Halloween mamy dla Was kilka niespodzianek: postanowiliśmy zmienić domyślnie funkcję pomijania miejsca budowy na stałe miejsce budowy . Nadal możecie wybrać inne miejsce na budowanie aby zakończyć wcześniej w oknie, ale teraz domyślnie sugerowane jest stałe miejsce na budowanie. Widzisz, w ciągu najbliższych kilku tygodni będzie wiele do zrobienia!

    O co chodzi? Bo totalnie nie rozumiem. 
  • Dogberry11 (PL1)Dogberry11 (PL1) PL1 Posty: 1,627
    To jest jakaś nowomowa, zrozumieć informacje coraz trudniej. Nawijają makaron na uszy, a z tego kompletnie nic nie wynika 
  • nora2224 (PL1)nora2224 (PL1) PL1 Posty: 2
    A może chodzi o to  że w nagrodę dadzą nam 

    pole budowy będzie obowiązywało na każdej farmie osobno -))

    albo jak zwykle opiszą jak bajkę trochę podrasują i wyjdzie że już to mamy żeby tylko się coś działo na grze 
  • DianaDiana Moderator, Guest Posty: 4,037
    karadok (PL1) powiedział(a):
    Chciałabym zapytać, o tę nowość:

    Tuż przed Halloween mamy dla Was kilka niespodzianek: postanowiliśmy zmienić domyślnie funkcję pomijania miejsca budowy na stałe miejsce budowy . Nadal możecie wybrać inne miejsce na budowanie aby zakończyć wcześniej w oknie, ale teraz domyślnie sugerowane jest stałe miejsce na budowanie. Widzisz, w ciągu najbliższych kilku tygodni będzie wiele do zrobienia!

    O co chodzi? Bo totalnie nie rozumiem. 

    Witam :)
    tak trochę to jest niezrozumiale nawet dla mnie ale spytałam się QA o co tu chodzi i to jest odpowiedź wcześniej: wstępnie wybrany został slot na żetony (ponieważ slot na żetony jest używany domyślnie jako pierwszy, gdy masz wystarczającą ilość żetonów) teraz: wstępnie wybrany jest ten z  najkrótszym czasem budowy 


    Diana
  • karadok (PL1)karadok (PL1) PL1 Posty: 1,122
    Chyba załapałam :) Dziękuję Diano :)



  • DianaDiana Moderator, Guest Posty: 4,037
    karadok (PL1) powiedział(a):
    Chyba załapałam :) Dziękuję Diano :)



    Nie ma za co .Starałam się aby było to jasne w OO, ale chyba mi nie wyszło.
    Diana
  • jola62 (PL1)jola62 (PL1) PL1 Posty: 1,188
    edytowano 03.09.2022
    teraz zrozumiałe. Gdy masz 50 żetonów, nie musisz budować z tego slotu? tylko wybiera zwykły. Ale co ma do tego czas budowy?  Samo przerzuci , gdy rozpocznę budowanie  najpierw np. na 30 godzin na zwykłym, a potem budowe na 12 godzin na slocie z żetonów, to system zmieni i na tym  z żetonami bedzie 30h, a na zwykłym 12h ?  tak  to ma być?
  • karadok (PL1)karadok (PL1) PL1 Posty: 1,122
    edytowano 03.09.2022
    Ja zrozumiałam, że po prostu będzie się automatycznie wyświetlał slot budowy z najniższym czasem do zakończenia budowy, a nie jak do tej pory slot za żetony konstrukcyjne (gdy jest używany). Zasady działania/włączania budowy w slotach powinny być bez zmian - źle zrozumiałam?


  • Dogberry11 (PL1)Dogberry11 (PL1) PL1 Posty: 1,627
    Sam już nie wiem, za głupi jestem. To w końcu jak to będzie? Kolejne wyjaśnienia komplikują sytuację. Żeby choć raz coś było jasne...
  • DianaDiana Moderator, Guest Posty: 4,037
    karadok (PL1) powiedział(a):
    Ja zrozumiałam, że po prostu będzie się automatycznie wyświetlał slot budowy z najniższym czasem do zakończenia budowy, a nie jak do tej pory slot za żetony konstrukcyjne (gdy jest używany). Zasady działania/włączania budowy w slotach powinny być bez zmian - źle zrozumiałam?


    Tak ja tez tak to rozumiem, ale jeszcze nie testowałam, nie ma co budować jutro poproszę o screena może wtedy będzie to jasne.
    Diana 
  • sk0rpion (PL1)sk0rpion (PL1) PL1 Posty: 35
    Dzień dobry Diano:)
    Nie wiem w czym problem u mnie w stadninie :)
    Otóż , w chwili obecnej posiadam w platynowej 1249 pkt
    Aby przejść dalej potrzebuję jednego punktu.
    Hmmm , zdobyłem kolejne cztery wyścigi , więc to powinno dać 16 kolejnych punktów a tym samym powinienem już przejść do ostatniej grupy :)))
    Mimo zdobycia kolejnych 16 punktów dalej wynik wskazuje 1249 W czym tkwi problem ????
    Jeśli możesz wyjaśnić będę wdzięczny:)
    Pozdrawiam :)
  • karadok (PL1)karadok (PL1) PL1 Posty: 1,122
    Aby przejść do diamentowej ligi, potrzebujesz oprócz 1250 pkt 50 zwycięstw. Przy punktacji 1249 zaczyna się odliczanie. Zwyciężysz 50 razy (nie musi być pod rząd), to automatycznie wejdziesz do diamentowej ligi. 


  • sk0rpion (PL1)sk0rpion (PL1) PL1 Posty: 35
    To znaczy że jest to jedno wielkie oszustwo :)
    1249 punktów i STOP !!!
    Nie ma szans przy takiej ilości niezbędnych wygranych kiedy na 10 wyścigów wygrywasz 1 lub 2 :)
    24 godziny na dobę trzeba by dulczeć przed ekranem komputera :)
    SUPER zabawa :)
    Cóż , konie tylko do Platyny  - Diamentowa niestety przy tej możliwości wygrywania ODPADA :)
    Szkoda czasu na taką zabawę w Stadninie :)
    Dzięki karadok za odpowiedź 
    Pozdrawiam:)
  • sk0rpion (PL1)sk0rpion (PL1) PL1 Posty: 35
    Przepraszam że zawracałem głowę pytaniem :)
    Doczytałem jakie warunki należy spełnić aby wejść do Ligi Diamentowej :)
    Na ten czas moje możliwości kończą się na Lidze Platynowej :)
    Pozdrawiam :)
  • Nuka (PL1)Nuka (PL1) PL1 Posty: 575
    W tytule tej dyskusji mamy "Powraca Oktoberfest"
    Ja bym chciała, aby powróciły poprzednie nagrody w mistrzostwach...
    Ostatnio mieliśmy 12 złotych skrzyń, dziś dostaliśmy tylko 2...
    a do tego 5 zielonych... z nasionkami...

    5+2 to 7
    czyli dostaliśmy mniej, niż ostatnio
    a byliśmy w tym samym przedziale nagród.
    No i te zielone są dużo słabsze niż złote...
    Dlaczego nagrody zostały zabrane?
  • Również chciałabym się zapytać gdzie jest reszta skrzynek ?????
     Za pozycję 3 -5 w srebrnej lidze otrzymywaliśmy 10 złotych skrzynek  po tych MS  4 (!!!!) oraz jakieś badziewne zielone skrzynki.  O zawartości jednych i drugich skrzynek nie wspomnę. Złote skrzynki zdominowały szklarniaki . Żenada i wstyd , jeżeli uważacie że jest to zmiana na lepsze.
  • karadok (PL1)karadok (PL1) PL1 Posty: 1,122
    Również nagrody w Mistrzostwach Światowych troszkę się zmieniły. Nagrodą nr 99 nie jest już 5 tajemniczych złotych skrzyń, tylko 5 złotych pudełek tematycznych. To duża różnica. W jednych można zdobyć fiolety i licencje, a w drugich walutę do wydarzeń...
  • Dogberry11 (PL1)Dogberry11 (PL1) PL1 Posty: 1,627
    karadok (PL1) powiedział(a):
    Również nagrody w Mistrzostwach Światowych troszkę się zmieniły. Nagrodą nr 99 nie jest już 5 tajemniczych złotych skrzyń, tylko 5 złotych pudełek tematycznych. To duża różnica. W jednych można zdobyć fiolety i licencje, a w drugich walutę do wydarzeń...
    Faktycznie! A to spryciule. Po raz kolejny potwierdziła się moja teoria że zmiany zawsze są na gorsze dla graczy. Jeżeli zespół myśli, że to kogoś zmusi do wydania pieniędzy, cóż myślcie tak dalej. Ja już od dawna nie dochodzę do 100 w mistrzostwach, bo już nie mam do tego siły. Taka zmiana nagród demotywuje.
  • Chyba czas pomału kończyć przygodę z Big Farm, po wielu latch już tylko taki głos rozsądku... spotkać się raz w tygodniu z sojuszem na wirtualne piwko, bo więcej tu już nic nie zostaje, robi się straszna beznadzieja, a jedyne co ggs wymyśla to nowe pudełeczka, tyle ze g... warte. Dziwna polityka firmy, bo wiadomo, ze gracze grają o nagrody, lubią nagrody, a tu cały czas sie je zabiera, żeby mieli jak najmniej i ilościowo i jakościowo. 
  • sk0rpion (PL1)sk0rpion (PL1) PL1 Posty: 35
    WinnerKuba44 :)
    Masz rację , coraz większa bieda w tej grze :)
    I chyba słuszna uwaga :)
    Czas powoli się zbierać :))
    Robi się totalna beznadzieja :)
    Pozdrawiam :)







  • Nuka (PL1)Nuka (PL1) PL1 Posty: 575

    Faktycznie, w światowych już nie ma złotych skrzyń...
    Zrobiłamm zrzut na potwierdzenie tego, że już o tym wiemy...
    Na co Zespół liczy? Zę tego nie zauważymy? Że będziemy grać ze względu na te dziwne czerwone skrzynie w ms? Nie warto.
    Zespole, zabierasz nam jakąkolwiek motywację do dalszej gry.
    Ostatnio ktoś z mojego sojuszu w skrzyni miał użyźnione pole poz 10...
    ja miałam chlew poz 1...
    gdzie tu sprawiedliwość? jak z takiej losowości czerpać motywację do walki w kolejnych ms?
    a jeśli chodzi o mistrzostwa światowe, gdzie tam szukać jakiejś motywacji aby walczyć o komplet nagród w każdej kategorii?

    w OO czytamy m.in. o poprawianiu kolejnych błędów:
    "
    • W Stadninie  podczas treningu konia strzałka zwiększająca poziom nie zasłania już poziomu konia w danej dyscyplinie"
    Zespole, kiedyś ta strzałka była z prawej strony, kiedyś nie zasłaniała poziomów... Potem były poprawki, które to zepsuły... Zepsułeś, teraz naprawiasz... Czy warto z tego się cieszyć?
  • Dogberry11 (PL1)Dogberry11 (PL1) PL1 Posty: 1,627
    No niestety coraz bardziej paździerzowo robi się i tyle. Na serio gram już tylko dwa eventy (lejek rybny i jarmark) reszta do spojrzenia i od przypadku do przypadku. Nagrody to już zjazd w dół straszliwy. wymyślają nowe waluty, unie cuda wianki. Niestety lifting słaby  chociaż naiwnych nie brakuje
  • MonikaGien (PL1)MonikaGien (PL1) PL1 Posty: 178
    Witam, chciałam napisać że ta zmiana nagród to są jawne kpiny z graczy. Już wcześniejsza zmiana nagród w Lidzie Mistrzowskiej doprowadziła do tego, że teraz trzeba bardzo uważać żeby nie awansować do niej, bo nikt tam nie chce grać. Widać, że tym z góry chyba przestało zależeć na graczach. 
  • DianaDiana Moderator, Guest Posty: 4,037
    Dzień dobry  :)
    Przekazałam wszystkie Wasze opinie na temat zmiany nagród.
    Diana
  • karadok (PL1)karadok (PL1) PL1 Posty: 1,122
    edytowano 09.10.2022
    Jako że zakończenie Oktoberfestu już za chwilkę, to pokusiłam się dodać swoje "trzy grosze" o tymże evencie.

    Na wstępie zaznaczyć muszę, że już któryś raz z kolei mam okazję się w Oktoberfest w BF bawić, więc patrzę na niego z perspektywy osoby, która doskonale zdaje sobie sprawę, co może osiągnąć w tym evencie (albo raczej, czego na pewno nie osiągnie ;)) I tak, event jest dla mnie trudny, skoro nie jestem w stanie zdobyć wszystkich nagród za wysiłek, grając swoim normalnym tempem (taki mam subiektywny podział trudności eventów). Teraz więc nastąpić powinno przeanalizowanie, czy warto w takim razie się sprężać i inwestować, by te nagrody za wysiłek (a przy okazji pkt do rankingu indywidualnego i sojuszu) zdobywać. Z moich analiz wychodzi, że nie. Złota musiałabym użyć niewspółmiernie dużo i najzwyczajniej w świecie bardziej opłaca mi się te wszystkie niezdobyte nagrody kupić za jabłka (fiolety), a dekoracje próbować wykręcić w Warsztacie Mikołaja...

    Podobnie rzecz się ma z nagrodami za miejsce w rankingu sojuszu i indywidualnym - rozległy dom i elegancką zagrodę dla kaczek mogę kupić za jabłka, a łąkę przyjaźni za monety mistrzostw albo wylosować (o ile będę miała szczęście) ze skrzynki za MS. Interesujące wydają się być tylko złote skrzynki w skromnej liczbie 5 -  skromnej, bo to przecież duży event, a za 1 czy 2 miejsce w cotygodniowych MS jest ich więcej, a za miejsca 3-5 tylko o 1 mniej. W rankingu indywidualnym mamy natomiast skrócony czas budowy i dekoracje. Znów, dekoracje można próbować wykręcić u Mikołaja, a skrócony czas budowy...? No cóż, nie jest on dla mnie tak atrakcyjny, jak skrócony czas produkcji czy bonus zwiększający zbiory (pomijam już fakt, że skrócony czas budowy mogę sobie wyprodukować w laboratorium). Pudełka są dla mnie nagrodą mało istotną, więc je najzwyczajniej w świecie pomijam.

    Wniosek: robię ten event, ale... bez emocji. Jakieś nagrody tam wpadną, ale żeby to było coś wartego uwagi? Niestety nie. Czekamy na Oktoberfest cały rok. Rozgrywamy go długo (trwa ponad 20 dni). Ale na dłuższą metę jest to tylko dodatek do standardowych eventów (jak MS czy silos), który robię gdzieś w międzyczasie i "po łebkach". A przecież powinno być na odwrót: jako duże wydarzenie, na które gracze czekają cały rok, powinno stanowić główną rozrywkę. 

    Jeszcze jedno: podczas eventu zbieramy monety króla Ludwika, za które możemy sobie coś kupić. I przyznam, że to też jest problem, bo żeby cokolwiek kupić, trzeba się wstrzelić w czas wyświetlania oferty. Jeżeli ma się pecha i na ofertę się nie trafi, to nic się nie kupi (pomijam fakt, że wciąż są te same dekoracje, które chyba od początku eventu nie zostały zmienione i dla graczy, którzy kupili je we wcześniejszych edycjach, nie są zbyt atrakcyjne). Dlatego zamiast wyskakujących okazjonalnie ofert, wolałabym, skoro już w ogóle musimy bawić się w te monety, by pojawił się normalny sklep w Centrum Handlowym. 
    Post edited by karadok (PL1) on
  • jola62 (PL1)jola62 (PL1) PL1 Posty: 1,188
    Ja zacząłem z impetem, wszędzie pomidory, wody, brukwie, a potem jakoś siadło, bo przecież zwykle rzeczy też trzeba siać i   chyba po tygodniu już przestałem tam zaglądać, po prostu za długi. A wygrane nie adekwatne do poświęcenia...więc bez problemu, że go już nie ma :)
  • Dogberry11 (PL1)Dogberry11 (PL1) PL1 Posty: 1,627
    W moim przypadku to kolejny event do zapomnienia. Zagrałem w to raz i wystarczy. Nagrody nieadekwatne do wysiłku, szkoda czasu na takie dziadostwo.

    W ogóle nagrody w eventach w większości przypadków to porażka - przecież to co jest w kole fortuny za jesienne żetony to pusty śmiech, ja już nawet nie kręcę, szkoda czasu a żetony niech leżą i śniedzieją, kompletnie nieprzydatne...

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieOrdered listLista nieuporządkowana
Emoji
Obraz
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik