Strona główna Polish Dyskusje dotyczące Oficjalnych Ogłoszeń

Przyszłość jest tutaj: Gotowi na Unię Farmerów?

2

Komentarz

  • Dogberry11 (PL1)Dogberry11 (PL1) PL1 Posty: 1,627
    edytowano 19.07.2022
    Punkty są przyznawane za poziom oraz kiedy dołączono do gry.
    Pytanie jest jak to cholerstwo ma niby działać, jak zdobyć punkty tej unii?
    Je nie wiem, może gdzieś to napisano?
    Jak przejść na kolejny poziom? Same niewiadome 
  • karadok (PL1)karadok (PL1) PL1 Posty: 1,122
    Losowe punkty odbierasz codziennie - tak jak nagrodę za dzienne logowanie.


    Ponadto punkty można kupić za złote jabłka. Tyle na razie udało mi się dowiedzieć.

    Poziomy osiągasz za punkty i wykonane zadania - jak najedziesz na pasek unii, to pojawi się info. U mnie jest tak:


  • Dogberry11 (PL1)Dogberry11 (PL1) PL1 Posty: 1,627
    No tak, na telefonie to słabo widać, ale dziękuję za informacje. Poza tym aktualizacja bez odrobiny informacji to kicha. Znowu, jak kto głupi, trzeba szukać po grze gdzie te punkty unii można zdobyć. Zrobiłem te zadania, odblokowalem graczy no i stóp. Zero  info z GGS. Dlaczego, pytam, musimy bawić się w poszukiwania? Nawet, jeśli to demo, to powinno być o tym coś więcej. Cholery można dostać 
  • DianaDiana Moderator, Guest Posty: 4,037
    edytowano 19.07.2022
    Dziewczyna z L. (PL1) powiedział(a):
    cała ta unia działa od kilku minut i już jest pięknie....

    ile osób w sojuszu, tyle różnych ilości pkt, mimo zrobienia tych samych zadań......

    ja zrobiłam te 5 zadań, odebrałam darmowe pkt, kupiłam za jabłka i mam 462 pkt, inne osoby zrobiły to samo i mają 602, 792, 1062.....  coś źle robię czy twórcy unii sami nie wiedzą, ile pkt powinniśmy dostać?


    PS - nie było warto czekać, niestety..... :(
    Witam :)
    Punkty te są oparte na dwóch czynnikach: roku rejestracji gracza i poziomie gracza w momencie rozpoczęcia Uni Farmerskiej” , więc różnią się w zależności od gracza.CM to sprawdził taka jest odpowiedź: nie otrzymujesz punktów za wykonywanie zadań. Punkty, które otrzymali, są najprawdopodobniej z ich „nagrody weterana farmera”, która skaluje się wraz z czasem, w którym grali w BF i na jakim poziomie się znajdują. Aby awansować, gracz musi : Zbierać wystarczającą ilość punktów (zakup w sklepie, darmowe codzienne zbieranie, nagroda dla weterana lub za złote jabłka) ORAZ wykonać wszystkie zadania aktualnego poziomu --> Te zadania mają swoje własne nagrody: niektóre dają postać Twojej  drużynie  inne po prostu przedmioty (ale żadne z zadań nie daje premii w postaci punktów unijnych)"
    Diana 
    Post edited by Diana on
  • ta unia to znowu zabawa dla dużych farm. Ilości potrzebne do osiągnięcia poziomu są mega wysokie. Ale kogo to obchodzi? 
  • nie bierzesz pod uwagę NAGRODY ZA DOŚWIADCZENIE FARMERSKIE każdy dostaje tyle darmowych punktów na ile zasłużył wcześniejszą grą :)
    kolejna pogoń za króliczkiem ale tu nie ma radości z gonienia ani nawet z dogonienia czegokolwiek...
  • DianaDiana Moderator, Guest Posty: 4,037
    edytowano 19.07.2022
    Jak zdobywać punkty:

    Kupowanie w sklepie w grze
    Codzienne darmowe zbieranie punktów --> 2 - 30 punktów, w zależności od tego, jak często zbierałeś punkty w ciągu ostatnich 7 dni   -opcja darmowa
    2x nagroda dla weterana farmera --> dla graczy, którzy byli już zarejestrowani przed rozpoczęciem Unii --> Gracz może zebrać 2x punkty (1x bezpośrednio po uruchomieniu Unii 1x po 14 dniach) --> Można je znaleźć w zakładce "darmowe punkty unii"  Punkty te są oparte na dwóch czynnikach: Rok rejestracji gracza i poziom gracza w momencie startu Uni 
    Do kupienia są za złote jabłka w sklepie z nagrodami.

    Punkty otrzymujecie po wykonaniu wszystkich zadań.

    Aby osiągnąć poziom 2, potrzebujesz 2 rzeczy: Ukończ 5 zadań Zbierz punkty Unii (dodatkowo do zadań)
    Jak widać tutaj: możecie najechać kursorem na pasek, aby zobaczyć, czego potrzebujecie

    Diana

  • karadok (PL1)karadok (PL1) PL1 Posty: 1,122
    Jest jeszcze jedno źródło punktów unii: oferty w sklepie BigFarm - do koloru, do wyboru... 


  • Dogberry11 (PL1)Dogberry11 (PL1) PL1 Posty: 1,627
    edytowano 19.07.2022
    karadok (PL1) powiedział(a):
    Jest jeszcze jedno źródło punktów unii: oferty w sklepie BigFarm - do koloru, do wyboru... 


    Czyli znowu za kasę wszystko - to po co się męczyć? Czyżby kolejny event do zapomnienia?
    Sprawdziłem - masakra. Pełno punktów unii do kupienia. Ducha rywalizacji to nie zabiło, to go unicestwiło.
    Szkoda zachodu z tym eventem, Zespół na dzień dobry zgodnie z praktyką zarżnął własne dzieło.
    Post edited by Dogberry11 (PL1) on
  • karadok (PL1)karadok (PL1) PL1 Posty: 1,122
    Tej całej unii nie nazwałabym eventem. To raczej coś jak książka w bibliotece albo poziom w grze. Kiedyś się na bonusy uzbiera, odpowiedni poziom zdobędzie :) 


  • jola62 (PL1)jola62 (PL1) PL1 Posty: 1,188
    Ale co daje ten poziom unii? jaki bonus?
  • Jack Olson (PL1)Jack Olson (PL1) PL1 Posty: 18
    edytowano 19.07.2022
    Wykonałem wszystkie zadania I poziomu i teraz muszę zdobywać punkty. Troche to potrwa. Chyba wykonanie zadań powinno być przepustką do awansu.
    Post edited by Jack Olson (PL1) on
  • Nuka (PL1)Nuka (PL1) PL1 Posty: 575
    Dziewczyna z L. (PL1) powiedział(a):
    cała ta unia działa od kilku minut i już jest pięknie....

    ile osób w sojuszu, tyle różnych ilości pkt, mimo zrobienia tych samych zadań......

    ja zrobiłam te 5 zadań, odebrałam darmowe pkt, kupiłam za jabłka i mam 462 pkt, inne osoby zrobiły to samo i mają 602, 792, 1062.....  coś źle robię czy twórcy unii sami nie wiedzą, ile pkt powinniśmy dostać?


    PS - nie było warto czekać, niestety..... :(
    Mamy rózną ilość tych punktów, bo ten prezent, który był do odebrania zależał od naszej aktywności przed wprowadzeniem tej unii.

    Więc chyba to zdecydowało o tym, że jedni mają więcej, inni mniej.
    Te 5 zadań raczej nie miało na to wpływu, w nagrodach za każde z tych zadań było coś innego.
  • PandaPanda Moderator, Guest Posty: 2,139
    Czesc

    Unia rolników to impreza dla osób indywidualnych. To trochę jak zbieranie punktów doświadczenia + nagrody za codzienne logowanie.
    Jest dostępny od 2. poziomu gracza. Ma 13 poziomów.
    Aby awansować na poziom 2, potrzebujesz 2 rzeczy: ukończ 5 pierwszych zadań i zbierz 2100 punktów związku.

    jak zdobywasz punkty:
    1/ darmowe punkty dzienne - w zależności od tego, jak często zbierałeś punkty w ciągu ostatnich 7 dni. To 2-30 punktów.
    2/ punkty nagrody dla doświadczonych rolników - część od razu, część za 14 dni
    3/ kupując punkty za złote jabłka
    4/ zakup w sklepie z grami za prawdziwe pieniądze

    To, że każdy gracz w sojuszu ma inną liczbę punktów, nawet jeśli wykonał wszystkie zadania, nie jest błędem. Wynika to ze sposobu zdobywania punktów. Wpływa na to również przyznanie pierwszej części punktów z nagrody dla weteranów. Różni się to dla każdego gracza w zależności od roku, w którym zaczął grać i jaki poziom gracza osiągnął.
  • karadok (PL1)karadok (PL1) PL1 Posty: 1,122
    edytowano 19.07.2022
    jola62 (PL1) powiedział(a):
    Ale co daje ten poziom unii? jaki bonus?
    Każdy poziom pozwala w ramach bonusu odblokować nagrody. Zgarnąć można m.in. członków drużyny unii (postacie w BF), które dają bonusy do zbiorów (na pierwszym poziomie np. Tessa daje +3% do zbiorów na polach). Nagrody można sprawdzić w zadaniach, a postacie i ich bonusy także w drużynie unii:





  • PandaPanda Moderator, Guest Posty: 2,139
    Według mnie.
    Nie chodzi tylko o pieniądze. Ciesz się z gry. To nie wyścig. Każdy może grać we własnym tempie. Gra daje każdemu wybór. Kto chce kupić, kupi punkty. To kwestia wyboru każdego.

  • Diana powiedział(a):
    Dziewczyna z L. (PL1) powiedział(a):
    cała ta unia działa od kilku minut i już jest pięknie....

    ile osób w sojuszu, tyle różnych ilości pkt, mimo zrobienia tych samych zadań......

    ja zrobiłam te 5 zadań, odebrałam darmowe pkt, kupiłam za jabłka i mam 462 pkt, inne osoby zrobiły to samo i mają 602, 792, 1062.....  coś źle robię czy twórcy unii sami nie wiedzą, ile pkt powinniśmy dostać?


    PS - nie było warto czekać, niestety..... :(
    Witam :)
    Punkty te są oparte na dwóch czynnikach: roku rejestracji gracza i poziomie gracza w momencie rozpoczęcia Uni Farmerskiej” , więc różnią się w zależności od gracza.CM to sprawdził taka jest odpowiedź: nie otrzymujesz punktów za wykonywanie zadań. Punkty, które otrzymali, są najprawdopodobniej z ich „nagrody weterana farmera”, która skaluje się wraz z czasem, w którym grali w BF i na jakim poziomie się znajdują. Aby awansować, gracz musi : Zbierać wystarczającą ilość punktów (zakup w sklepie, darmowe codzienne zbieranie, nagroda dla weterana lub za złote jabłka) ORAZ wykonać wszystkie zadania aktualnego poziomu --> Te zadania mają swoje własne nagrody: niektóre dają postać Twojej  drużynie  inne po prostu przedmioty (ale żadne z zadań nie daje premii w postaci punktów unijnych)"
    Diana 
    Diano, dzięki za info! To trochę rozjaśnia sprawę.

    jeszcze muszę pomarudzić - taki zgrzyt mam, bo 200 lvl zrobiłam w rok, goniłam z jęzorem na wierzchu, żeby dogonić innych, a teraz wychodzi na to, że mój lvl jest mało co wart, skoro mam krótki staż w grze. Jakkolwiek by na to nie patrzeć, czuję się zawiedziona tą aktualizacją:(
  • Dogberry11 (PL1)Dogberry11 (PL1) PL1 Posty: 1,627
    Najlepsze jest to, że za kasę każdy gracz może w trymiga olać zdobywanie czegokolwiek, ma to podane na tacyPanda powiedział(a):
    Według mnie.
    Nie chodzi tylko o pieniądze. Ciesz się z gry. To nie wyścig. Każdy może grać we własnym tempie. Gra daje każdemu wybór. Kto chce kupić, kupi punkty. To kwestia wyboru każdego.

    Cieszyc się z gry można, ale patrząc na opcje zakupu za pieniądze   i kompletne oderwanie (przynajmniej ja tak to odbieram) od ducha rywalizacji w grze, to raczej odruch zwany pokłonem dla Neptuna się pojawia. :'(:s
  • Tata11 (PL1)Tata11 (PL1) PL1 Posty: 11
    Zrobiono pierwsze zadanie w Unii , kupiono co było za serduszka złote, i nadal brakuje do 2100 dużo punktów. Do drugiego zadania nie można więc przejść.  Coś nie tak z matematyką :-)
    Pozdrawiam
    Tata11.
  • Dogberry11 (PL1)Dogberry11 (PL1) PL1 Posty: 1,627
    Wychodzi na to, że event trwa dni 14. W ostatnim dniu dostaniemy 2 część punktów unii. Jeżeli kupię może jeszcze raz punkty za złote monety pozbieram te żałosne ilości co kilkanaście godzin, to mam szanse przeskoczyć do drugiego poziomu i koniec. O ile nie potrwa to dłużej, zrobienie wszystkich poziomów jest niewykonalne! To po co takie paździerze się nam serwuje?
    Chyba, że wydam kasę ... Po moim....
  • karadok (PL1)karadok (PL1) PL1 Posty: 1,122
    To nie jest event. Unii nie robi się na czas. Ona nie zniknie. To jest jak zdobywanie doświadczenia. Tylko zamiast zdobywania punktów za zbiory, odbierasz je raz dziennie i/lub raz na tydzień kupujesz za złote jabłka i tyle. I tak, potrzeba tych punktów dużo (do drugiego poziomu 2100), ale na tym to właśnie polega. Zapewne każdy następny poziom będzie wymagał zebrania jeszcze większej ilości punktów. To wszystko ma się ciągnąć. Stąd możliwość kupienia punktów za złoto - dla tych co z czekaniem mają kłopot ;) 
  • PandaPanda Moderator, Guest Posty: 2,139
    Cześć
    Karadok ma rację. Unia nie jest ograniczona w czasie. Każdy może grać we własnym tempie.
    Za 14 dni otrzymamy drugą część nagrody dla doświadczonych rolników.

    Zdobycie punktów zajmie więcej czasu. Możesz też skorzystać z opcji kupowania punktów. Jeśli jesteś tak niecierpliwy.
  • Dogberry11 (PL1)Dogberry11 (PL1) PL1 Posty: 1,627
    No jak będzie z Unią czas pokaże, oby trwała dłużej niż 14 dni - zobaczymy  ;)
    Ilości punktów unii do kolejnych etapów będą horrendalne, zważywszy na oferty zakupu za  kasę. Jak Unia będzie cały czas aktywna, to spokojnie sobie to będę zbierał. I tu jest odpowiedź na moją niecierpliwość. Mnie nie chodziło o to że nie mogę zdobyć punktów od razu tylko o ducha gry. Możliwość zakupu za kasę po prostu zabija tę grę. Nie oszukujmy się, akurat to wydarzenie, event czy jakby to nie nazwać można było zrobić bez wsparcia pieniężnego. Te bonus y nie są znowu takie super, żeby je mieć natychmiast. Poza tym, jak mam kasę i gram złotem,  to 3-5 % więcej zbiorów nie ma znaczenia.
    Czekać potrafię naprawdę długo  :)
  • karadok (PL1)karadok (PL1) PL1 Posty: 1,122
    edytowano 20.07.2022
    Dogberry11 (PL1) powiedział(a):
    (...) Nie oszukujmy się, akurat to wydarzenie, event czy jakby to nie nazwać można było zrobić bez wsparcia pieniężnego. Te bonus y nie są znowu takie super, żeby je mieć natychmiast. Poza tym, jak mam kasę i gram złotem,  to 3-5 % więcej zbiorów nie ma znaczenia.
    (...)
    I to są święte słowa :) W tym przypadku możliwość kupienia punktów to strzał w stopę Zespołu. Gracze domagają się nowości. Nowość właśnie otrzymali. Tylko co to za nowość, którą "ukończyć" można w kilka chwil? Jednemu ta unia na lata starczy, drugiemu na miesiąc i po miesiącu znów będzie, że nudno, że trzeba wprowadzić coś nowego i znowu nie będzie czasu na naprawę starych i dobrze znanych błędów/zmian, które od lat niemiłosiernie drażnią graczy (a na pewno mnie ;)).

    Wciąż postuluję, by Zespół w końcu pochylił się i poświęcił swój czas na:

    - naprawę wzmocnień w jarmarku,
    - przeskakiwanie produktów w silosie,
    - zaliczenie budynków tematycznych do puli budynków zaliczających zadania poboczne,
    - usunięcie z fioletowych pudełek i ze skrzyń zwykłych wodorostów, które i tak zdobywamy w Zatoce Syrenek czy z produkcji w Stoczni,
    - zwiększenie pojemności magazynu na dekoracje,
    - stworzenie oddzielnego magazynu na statki (wyodrębnienie ich z puli dekoracji),
    - przywrócenie wyświetlania w magazynach wszystkich produktów, nawet jeżeli ich aktualnie nie posiadamy
    - umożliwienie zdobywania punktów rywalizacji przez naszego konia nie tylko w "obronie" (gdy ktoś nam rzuci wyzwanie), ale również gdy my wyzwania rzucamy
    - zlikwidowanie na Grecie nagród w postaci diamentów za ranking wewnątrzsojuszowy i przeniesienie ich do puli nagród za wysiłek dla całego sojuszu (za ranking wewnątrzsojuszowy nagród być nie musi, ewentualnie wystarczą pudełka - jak w przypadku jarmarku czy MS)

    I znów, to tyle co mi akurat do głowy przyszło, a pewnie inni jeszcze swoje by dołożyli...


  • Dogberry11 (PL1)Dogberry11 (PL1) PL1 Posty: 1,627
    Po prostu usługa dostępna bez jakiegokolwiek wysiłku w ogóle nie smakuje. Nasuwa mi się tu porównanie, ale niecenzuralne  :) Niestety to się graczom cały czas proponuje

    Do naprawy i zrobienia dodalbym magazyn na niepotrzebne budynki. 
  • Rollo (PL1)Rollo (PL1) PL1 Posty: 90
    Witam.
     Mam pytanie odnośnie Unii Farmerów  czy to jest wersja demonstracyjna czy jest to wydarzenie które jest ukończone  i nie będzie resetowane w postępie jaki robimy obecnie ?

    Pytam bo z tablicą było podobnie na początku nikt nigdzie nie napisał że jest to tylko demonstracja tego co możemy zdobyć a jak ludzie wyłożyli złoto to restart i od początku ( ciekawe czy były rekompensaty za wydane złoto ? )

    PS. Co do wzmocnień na jarmarku to działają prawidłowo tylko zespół nie napisał dlaczego w taki sposób działają i jaki jest tego powód. 
     
  • jola62 (PL1)jola62 (PL1) PL1 Posty: 1,188
    karadok (PL1) powiedział(a):
    Dogberry11 (PL1) powiedział(a):
    (...) Nie oszukujmy się, akurat to wydarzenie, event czy jakby to nie nazwać można było zrobić bez wsparcia pieniężnego. Te bonus y nie są znowu takie super, żeby je mieć natychmiast. Poza tym, jak mam kasę i gram złotem,  to 3-5 % więcej zbiorów nie ma znaczenia.
    (...)
    I to są święte słowa :) W tym przypadku możliwość kupienia punktów to strzał w stopę Zespołu. Gracze domagają się nowości. Nowość właśnie otrzymali. Tylko co to za nowość, którą "ukończyć" można w kilka chwil? Jednemu ta unia na lata starczy, drugiemu na miesiąc i po miesiącu znów będzie, że nudno, że trzeba wprowadzić coś nowego i znowu nie będzie czasu na naprawę starych i dobrze znanych błędów/zmian, które od lat niemiłosiernie drażnią graczy (a na pewno mnie ;)).

    Wciąż postuluję, by Zespół w końcu pochylił się i poświęcił swój czas na:

    - naprawę wzmocnień w jarmarku,
    - przeskakiwanie produktów w silosie,
    - zaliczenie budynków tematycznych do puli budynków zaliczających zadania poboczne,
    - usunięcie z fioletowych pudełek i ze skrzyń zwykłych wodorostów, które i tak zdobywamy w Zatoce Syrenek czy z produkcji w Stoczni,
    - zwiększenie pojemności magazynu na dekoracje,
    - stworzenie oddzielnego magazynu na statki (wyodrębnienie ich z puli dekoracji),
    - przywrócenie wyświetlania w magazynach wszystkich produktów, nawet jeżeli ich aktualnie nie posiadamy
    - umożliwienie zdobywania punktów rywalizacji przez naszego konia nie tylko w "obronie" (gdy ktoś nam rzuci wyzwanie), ale również gdy my wyzwania rzucamy
    - zlikwidowanie na Grecie nagród w postaci diamentów za ranking wewnątrzsojuszowy i przeniesienie ich do puli nagród za wysiłek dla całego sojuszu (za ranking wewnątrzsojuszowy nagród być nie musi, ewentualnie wystarczą pudełka - jak w przypadku jarmarku czy MS)

    I znów, to tyle co mi akurat do głowy przyszło, a pewnie inni jeszcze swoje by dołożyli...


    Popieram w szczególności :  - przywrócenie wyświetlania w magazynach wszystkich produktów, nawet jeżeli ich aktualnie nie posiadamy. Powinno być widać, ZERO, a do tego jaka jest cena sprzedaży.  A tak to trzeba zostawiać 1 sztukę, żeby widzieć :(((((((
  • karadok (PL1)karadok (PL1) PL1 Posty: 1,122
    edytowano 20.07.2022
    Wzmocnienia w jarmarku nie działają prawidłowo, gdyż włączenie indywidualnego przez jedną osobę blokuje możliwość włączenia u każdego innego, jak również blokuje włączenie wzmocnienia sojuszowego. I na odwrót, włączenie sojuszowego blokuje włączenie indywidualnego. Nie oszukujmy się, nie jest to zamierzone działanie. Błąd zgłaszałam już w 2019, gdzie w ramach odpowiedzi usłyszałam, że może w następnym jarmarku już wszystko będzie działać poprawnie. Już trzy lata się czekam...
  • Dogberry11 (PL1)Dogberry11 (PL1) PL1 Posty: 1,627
    Wszystko fajnie ale nie odbiegajmy od tematu Unii farmerów. Ciekawe czy to wersja demonstracyjna czy nie . To by był dopiero kawał ze  strony Zespołu :'(
  • Rollo (PL1)Rollo (PL1) PL1 Posty: 90
    edytowano 20.07.2022
    Dlatego pytam czy to ostateczna wersja czy za chwilę ogłoszą restart bo znając życie i ostatni numer z tablicą tutaj też może być ten sam numer zrobiony .
    Więc po co w to na razie wchodzić ?

    • Witajcie  
      Unia Farmerów nadejdzie wraz z następna aktualizacją. Dostępna będzie ekskluzywna wersja pokazowa.
      Diana


      Chyba znalazłem odpowiedz u góry na swoje pytanie :)   To jest ekskluzywna wersja pokazowa . Wystarczyło zerknąć na posty od początku.

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieOrdered listLista nieuporządkowana
Emoji
Obraz
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik