Strona główna Polish Dyskusje dotyczące Oficjalnych Ogłoszeń

Centrum nagród

13»

Komentarz

  • Rollo (PL1)Rollo (PL1) PL1 Posty: 90


    • Dogberry11 PL1Dogberry11 (PL1) Posty: 1,480
      Faktycznie wypasione farny to masakra. Jak kiedyś zobaczyłem farmę główną z oborami tematycznymi, a bylo ich z 50 a może i więcej, to od razu odpuściłem rywalizację. Żeby była szansa wałki w miarę równorzędnej trzeba by wprowadzić limity co do pól, budynków itp. Ale kto się odważy? Z latawcami dało się ale też nie odrazu. W ogóle musiałaby nastąpić rewolucja obejmująca nie tylko limity budowanych elementów farm ale i eventy/wydarzenia itd. Składniki wymagane w nich musiałyby wypadać ze wszystkiego na farmach. A tak to mamy specjalizacje, szczególnie na głównej farmie gdzie jest od groma pól lub obór tematycznych. W sadach raczej takich farm nie spostrzegłem, ale może nie miałem szczęścia...
      Po takiej rewolucji mogłoby być nieco łatwiej rywalizować, ale tylko nieco łatwiej.
      Zdroworozsądkowe podejście popieram, w końcu na farmie życie nie kończy się 
    Witam was :)
          
             Mogę zrozumieć irytację aktualizacją która miała za zadanie zbalansować rozgrywkę i nagrody jakie można dostać za wydarzenia ale pisanie że mają być limity na budynki pola lub inne obiekty to totalna hipokryzja i przerysowanie pomysłu na grę ....
             Tutaj na tym forum jedna z szefowych aktywnego sojuszu napisała mi kiedyś że jest to gra strategiczna bardzo wziąłem sobie  te słowa wtedy do siebie.  Przez cały czas buduję farmy pod kontem balansu do wydarzeń i widzę że ma to efekt a co za tym idzie są i wyniki bez siedzenia 24 godz. na dobę :)))
             Widzę też pewną konsekwencję aktualizacji dla osób które poszły w same pola burząc budynki produkcyjne. Powrót oznacza dużo czasu lub worek złota bo laboratorium nie przyspieszy budowy ze względu na braki katalizatorów a do tego dołożyło się pole konstrukcyjne które też sporo kosztuje. Trudno każdy ma prawo robić na swojej farmie co chce przy takich metamorfozach zawsze jest ryzyko że z czasem coś może się zmienić.
     
             Ogólnie każdy na swojej farmie buduje co chce i jak chce w ilościach jakie mu się podobają i tak powinno zostać jedynym wyznacznikiem dla każdego są wydarzenia które weryfikują  czy dobrze balansuje swoje zasoby czy też nie . I nie ma zgody na limity na budowanie jakie teraz mamy bo to nie poprawi rozgrywki.
  • karadok (PL1)karadok (PL1) PL1 Posty: 1,122
    edytowano 21.04.2022
    A co to jest "zdroworozsądkowe" podejście? Dla każdego gracza to coś zupełnie innego. Dla jednego zrównoważony rozwój (czyli wszystkiego po trochu), dla drugiego same pola/obory/czy co tam chce, bo tym wygrywa większość misji i silos, a na tym mu zależy, a dla trzeciego logowanie raz w tygodniu. To my decydujemy, jak gramy i co jest dla nas ważne. I nie zgadzam się, że to jakiś problem. Jeżeli miałabym wskazywać na coś palcem, to moim zdaniem jest to możliwość przyspieszania produkcji za złoto, istnienie samych fioletów w grze oraz możliwość wykręcenia jakichkolwiek punktów/wzmocnień w KF czy szkole (tej, której nazwy nie pamiętam). Moim zdaniem to właśnie zaburza rozgrywkę, jak również niesprawiedliwość nagród w eventach (np. jarmark, gdzie za wygranie brązowej ligi jest/był ten sam budynek, co za wygranie diamentowej, a przecież brązowych lig nie dość że jest ponad 50, to czasem jedno wyzwanie wystarczy, by ją wygrać. Ludzie specjalnie spadają niżej, by bez wysiłku potem zdobyć cenne nagrody).

    W każdej grze online mamy wybór: inwestujemy realne pieniądze albo czas. Jeżeli nie inwestuje się ani jednego, ani drugiego, to nie oszukujmy się, najlepsi nie będziemy nigdy. Teraz mamy sytuację, że zabrano nam stały dopływ fioletów i złota (z nagród za wysiłek), ale znów, to trochę gaszenie pożaru wiadrem wody. Za chwilę, gdy topowi gracze wymienią już 72 domy z bloku na te potrójne, to będą wydawać jabłka właśnie na fiolety i katalizatory, bo podejrzewam, że budynków tematycznych mają już całe magazyny, a jak wspominałam wcześniej, nic innego wg mnie się nie opłaca. Tak więc te jabłka jeszcze się czkawką nam odbiją, bo właśnie "mały" gracz najwięcej na tej zmianie traci. A całości dopełnia fakt, że przecież by zrobić przyzwoity (nie jakiś kosmiczny) wynik, chociażby w MS, wcale nie trzeba wypasionej farmy i tony złota, a jedynie opracowania taktyki pod swoją farmę i swoje możliwości. 

    I na koniec: limity na cokolwiek nie poprawią rywalizacji, wręcz odwrotnie. Gdyby wszystkie farmy były takie same, nie byłoby żadnej rywalizacji - byłoby nudno i przewidywalnie (i w gruncie rzeczy dopiero wtedy odczulibyśmy na poważnie siłę złota, fioletu i braku czasu). W tym właśnie jest cała zabawa ze strategicznej gry, by wykombinować sobie, w jaki sposób osiągnąć to, na czym nam zależy. Dojść do tego, że pewne rzeczy nam się nie opłacają, pomimo iż inni je zachwalają. Wykombinować, co poświęcić, by potem coś zdobyć. Znaleźć swój własny sposób na grę. I na koniec zdać sobie sprawę, że by gra rzeczywiście dawała satysfakcję, nie należy patrzeć na porażki/przegrane jako "niesprawiedliwość", a raczej czerpać z nich inspirację i wciąż cierpliwie piąć się w górę. W myśl zasady: kiedyś i ja będę duży i silny... ;)
  • Dogberry11 (PL1)Dogberry11 (PL1) PL1 Posty: 1,627
    Tak tylko wrzuciłem temat z tymi farmami i budynkami. I zgadzam się, że zdroworozsądkowe podejście do gry  to dla każdego inne :) U mnie jest to w miarę zrównoważony stan posiadania budynków na głównej innych farmach  i tak zostanie, choć mógłbym zaszaleć i zakasować paru graczy, tylko po co? ;)
    Brązową ligę już nie nie jest tak łatwo wygrać, niestety  szaleństwo zeszło niżej, ale trudno:) Gramy dla zabawy :):):)
  • karadok (PL1)karadok (PL1) PL1 Posty: 1,122
    edytowano 22.04.2022
    Dogberry11 (PL1) powiedział(a):
    (...)
     mógłbym zaszaleć i zakasować paru graczy, tylko po co? ;)
    (...)
    Jak bym siebie słyszała :) Pytanie, które zadaję sobie już od jakiegoś czasu - po co lecieć i się ścigać, starać się, kiedy albo coś już mam, albo nie mam i wcale nie potrzebuję, albo nawet przy maksymalnym moim wysiłku i tak nie mam szans tego zdobyć... 

    A co do lig - fakt, ja oceniam z punktu widzenia pojedynczego gracza, który wejdzie sobie do jakiegoś małego sojuszu, zrobi jedno, dwa wyzwania i pierwsze miejsce ma w kieszeni. W przypadku całego sojuszu to trochę gorzej, ale w gruncie rzeczy zasada jest ta sama. Dlatego może tak nie znoszę jarmarku. Jest w moim przekonaniu totalnie niesprawiedliwy dla graczy w wyższych ligach (niesprawiedliwy dla sojuszy spoza topowej trójki względem graczy z top3 z niższej ligi).

    Swego czasu próbowałam wymyślić jakieś rozwiązanie i jedyne, do czego doszłam, to że nagrody z top3 niższej ligi powinny być gwarantowane dla wszystkich sojuszy/graczy z wyższej ligi (oczywiście nie mogłyby być zbyt dobre, ale to kwestia dopasowania - ktoś mądry musiałby to przeanalizować, by nie były one ani zbyt słabe, ani zbyt mocne :)). I tak za wygranie brązowej ligi masz np. kurnik/złotniczki/dekorację/jakąś ilość złotych jabłek (no co tam mądre głowy wymyślą ;)), czyli wszyscy ze srebrnej ligi bez względu na miejsce również otrzymują właśnie ten zestaw: kurnik/złotniczki/dekorację/jabłka. Za wygranie srebrnej jest znów inna dekoracja/2x więcej złotniczków niż z brązowej/budynek inny niż kurnik, ale też inny niż budynek w lidze złotej/2x więcej jabłek niż w brązowej i znów te nagrody są automatycznie przyznawane wszystkim w lidze złotej, itd. aż do diamentowej. Można byłoby się zastanowić, by sojusze, które spadają do ligi niżej nie otrzymywały tych topowych nagród z ligi niższej (albo otrzymywały jedynie jakąś ich część), tak by naprawdę opłacało się pozostać w lidze wyżej i sojusze widziałyby sens w robieniu jarmarku. Same nagrody za wysiłek wg mnie nikogo do działania nie mobilizują. Takie moje luźne przemyślenia :) Czy dobre? Nie mam pojęcia...


  • Nuka (PL1)Nuka (PL1) PL1 Posty: 575
    edytowano 31.05.2022
    Dlaczego nie ma nowej edycji sklepu z jabłkami?
  • DianaDiana Moderator, Guest Posty: 4,037
    amik23 (PL1) powiedział(a):
    Dlaczego nie ma nowej edycji sklepu z jabłkami?
    Nie dostałam jeszcze żadnej informacji brak centrum nagród już zgłosiłam.
    Diana
  • Nuka (PL1)Nuka (PL1) PL1 Posty: 575
    Diana powiedział(a):
    amik23 (PL1) powiedział(a):
    Dlaczego nie ma nowej edycji sklepu z jabłkami?
    Nie dostałam jeszcze żadnej informacji brak centrum nagród już zgłosiłam.
    Diana
    To czekamy na jakąś informację.
    Pozdrawiam :)
  • DianaDiana Moderator, Guest Posty: 4,037
    amik23 (PL1) powiedział(a):
    Diana powiedział(a):
    amik23 (PL1) powiedział(a):
    Dlaczego nie ma nowej edycji sklepu z jabłkami?
    Nie dostałam jeszcze żadnej informacji brak centrum nagród już zgłosiłam.
    Diana
    To czekamy na jakąś informację.
    Pozdrawiam :)
    Już jest do jutra :)
    Diana
  • Nuka (PL1)Nuka (PL1) PL1 Posty: 575
    Diana powiedział(a):
    amik23 (PL1) powiedział(a):
    Diana powiedział(a):
    amik23 (PL1) powiedział(a):
    Dlaczego nie ma nowej edycji sklepu z jabłkami?
    Nie dostałam jeszcze żadnej informacji brak centrum nagród już zgłosiłam.
    Diana
    To czekamy na jakąś informację.
    Pozdrawiam :)
    Już jest do jutra :)
    Diana
    :)
    A jutro dadzą kolejne?
  • DianaDiana Moderator, Guest Posty: 4,037
    amik23 (PL1) powiedział(a):
    Diana powiedział(a):
    amik23 (PL1) powiedział(a):
    Diana powiedział(a):
    amik23 (PL1) powiedział(a):
    Dlaczego nie ma nowej edycji sklepu z jabłkami?
    Nie dostałam jeszcze żadnej informacji brak centrum nagród już zgłosiłam.
    Diana
    To czekamy na jakąś informację.
    Pozdrawiam :)
    Już jest do jutra :)
    Diana
    :)
    A jutro dadzą kolejne?
    Pewnie tak 

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieOrdered listLista nieuporządkowana
Emoji
Obraz
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik