Strona główna Polish Pytania ogólne Big Farm

Farma Obsydianowa

SystemSystem Posty: 106,969
edytowano 30.09.2021 w Pytania ogólne Big Farm
Ta dyskusja została utworzona z komentarzy wydzielonych z: Globalne wydarzenie punktowe.
«1

Komentarz

  • miki1948 (PL1)miki1948 (PL1) PL1 Posty: 440
    Witam chciałabym odnieść się do nowej farmy wulkanicznej. Zanim cokolwiek można kupić to najpierw trzeba badać dany przedmiot przez 48 godz. Można już kupić tylko pytam za co, skoro chroniczny brak fioletowych dolarów żeby było ,ciekawiej to każą  produkować na targ tylko ; z tą różnicą że zanim nazbieram towaru na targ to muszę wydać więcej na nasiona i gdzie tu leży interes albo jakikolwiek zarobek.Można siać pomidory darmowe ,ale ile za nie płacą tak jak za kwiatki  i po co to wogóle zaczynać 
  • DianaDiana Moderator, Guest Posty: 4,037
    miki1948 (PL1) powiedział(a):
    Witam chciałabym odnieść się do nowej farmy wulkanicznej. Zanim cokolwiek można kupić to najpierw trzeba badać dany przedmiot przez 48 godz. Można już kupić tylko pytam za co, skoro chroniczny brak fioletowych dolarów żeby było ,ciekawiej to każą  produkować na targ tylko ; z tą różnicą że zanim nazbieram towaru na targ to muszę wydać więcej na nasiona i gdzie tu leży interes albo jakikolwiek zarobek.Można siać pomidory darmowe ,ale ile za nie płacą tak jak za kwiatki  i po co to wogóle zaczynać 
    Witam :)
    Postaraj się na farmie wulkanicznej postawić jak najwięcej dekoracji, wtedy koszty produkcji nie są aż tak wysokie.
    Diana
  • Dogberry11 (PL1)Dogberry11 (PL1) PL1 Posty: 1,627
    Z tymi dolarami to faktycznie jest problem, małe ilości, zarobić też nie ma za bardzo na czym, wulkaniczna farma będzie długo się budować, może do 2044?
  • DianaDiana Moderator, Guest Posty: 4,037
    Dogberry11 (PL1) powiedział(a):
    Z tymi dolarami to faktycznie jest problem, małe ilości, zarobić też nie ma za bardzo na czym, wulkaniczna farma będzie długo się budować, może do 2044?
    Zarabiasz na kontraktach, na sprzedaży np orek itd. Jak masz zadowolenie na minusie to jest łatwiej.
    Diana
  • miki1948 (PL1)miki1948 (PL1) PL1 Posty: 440
    Tak tylko zanim te orki wybuduje  to potrwa może ze 2 lata bo wszystko musi się badać potrzeba na każde badanie 15 tyś kamyczków ,i mało ich dają  wiadomo za złoto jest więcej ale i tak kropla w morzu potrzeb

  • DianaDiana Moderator, Guest Posty: 4,037
    miki1948 (PL1) powiedział(a):
    Tak tylko zanim te orki wybuduje  to potrwa może ze 2 lata bo wszystko musi się badać potrzeba na każde badanie 15 tyś kamyczków ,i mało ich dają  wiadomo za złoto jest więcej ale i tak kropla w morzu potrzeb

    Podałam orki jako przykład.
    Diana 
  • Dogberry11 (PL1)Dogberry11 (PL1) PL1 Posty: 1,627
    Prędzej zaorzę tę farmę niż kupię orki :)
    W ogóle zbalansowana ta farma jest słabo, zapotrzebowanie na obsydiany potężne, na dolary również. Nie chcę budować  w jeden dzień całej farmy.
    Czy dolary obsydianowe nie mogłyby się pojawić jako nagrody w silosach, mistrzostwach sojuszniczych itp.?
    Nawet małe ilości byłyby mile widziane....
    Pewnie zachwiałoby to balansem gry...
  • jola62 (PL1)jola62 (PL1) PL1 Posty: 1,188
    edytowano 04.10.2021
    Na razie opłaca się łapać dymki, idzie więcej zebrać niż z pomidorów. chciałem jeszcze strusie zrobić, ale już mi zabrakło obsydianu i czekam 3 dzień... mogłem pitaji nie robić, moj błąd. Dobre jest pola podnieść chociaż na 2 lvl, wtedy zyski są, ale fakt nigdy duże...poczekam , kiedyś chyba targ zacznie być na wyższych lvl, bo teraz zero... Cóż trzeba się uzbroić w cierpliwość i czekać...

    Acha, a błąd z magazynem co jakiś czas się pojawia:) po przelogowaniu wraca do normy.
  • Dogberry11 (PL1)Dogberry11 (PL1) PL1 Posty: 1,627
    jola62 (PL1) powiedział(a):
    Na razie opłaca się łapać dymki, idzie więcej zebrać niż z pomidorów. chciałem jeszcze strusie zrobić, ale już mi zabrakło obsydianu i czekam 3 dzień... mogłem pitaji nie robić, moj błąd. Dobre jest pola podnieść chociaż na 2 lvl, wtedy zyski są, ale fakt nigdy duże...poczekam , kiedyś chyba targ zacznie być na wyższych lvl, bo teraz zero... Cóż trzeba się uzbroić w cierpliwość i czekać...

    Acha, a błąd z magazynem co jakiś czas się pojawia:) po przelogowaniu wraca do normy.
    Dymki potwierdzam, faktycznie dają więcej niż pomidory. Oznacza to jednak siedzenie kamieniem i wypatrywanie; chyba jednak nie o to chodzi w grze?
  • jola62 (PL1)jola62 (PL1) PL1 Posty: 1,188
    Dogberry11 (PL1) powiedział(a):
    jola62 (PL1) powiedział(a):
    Na razie opłaca się łapać dymki, idzie więcej zebrać niż z pomidorów. chciałem jeszcze strusie zrobić, ale już mi zabrakło obsydianu i czekam 3 dzień... mogłem pitaji nie robić, moj błąd. Dobre jest pola podnieść chociaż na 2 lvl, wtedy zyski są, ale fakt nigdy duże...poczekam , kiedyś chyba targ zacznie być na wyższych lvl, bo teraz zero... Cóż trzeba się uzbroić w cierpliwość i czekać...

    Acha, a błąd z magazynem co jakiś czas się pojawia:) po przelogowaniu wraca do normy.
    Dymki potwierdzam, faktycznie dają więcej niż pomidory. Oznacza to jednak siedzenie kamieniem i wypatrywanie; chyba jednak nie o to chodzi w grze?
    Oczywiście, ale jeśli się akurat siedzisz i są to warto myszką sięgnąć :)
  • Karolineczka7 (PL1)Karolineczka7 (PL1) PL1 Posty: 519
    edytowano 05.10.2021
    no właśńie zauważyłem ze tam ciągle brakuje dolarów, a z pomidorów licho się zbiera :/
    mówicie że z dymków?... no cóż trochę będę klikał bo jakoś nie da się tej farmy rozbudować - może to początkowe problemy

    faktycznie dymki na niskim poziomie są najlepszą formą dochodu :)
  • DianaDiana Moderator, Guest Posty: 4,037
    Karolineczka7 (PL1) powiedział(a):
    no właśńie zauważyłem ze tam ciągle brakuje dolarów, a z pomidorów licho się zbiera :/
    mówicie że z dymków?... no cóż trochę będę klikał bo jakoś nie da się tej farmy rozbudować - może to początkowe problemy

    faktycznie dymki na niskim poziomie są najlepszą formą dochodu :)
    Witam :)
    Ważne jest też ,aby postawić jak najwięcej dekoracji. Przy minusowym zadowoleniu koszty są mniejsze. Pola ulepszać w miarę możliwości ,co pozwoli na szybszą realizację kontraktów.
    Diana 
  • miki1948 (PL1)miki1948 (PL1) PL1 Posty: 440
    Właśnie dobrze by było żeby i te obsydiany były jako nagroda za np ms lub silos nawet rybny zamiast tych kutrów i tak nie ma co z nimi zrobić 

  • DianaDiana Moderator, Guest Posty: 4,037
    miki1948 (PL1) powiedział(a):
    Właśnie dobrze by było żeby i te obsydiany były jako nagroda za np ms lub silos nawet rybny zamiast tych kutrów i tak nie ma co z nimi zrobić 

    Dobry wieczór  :)
    Przekazałam ,ale odpowiedzi jeszcze nie dostałam.
    Diana
  • trojan (PL1)trojan (PL1) PL1 Posty: 59
    Farma obsydianowa to piękna sprawa,warto ją budować i rozbudowywać-pozdrawiam.
  • jeszcze jakiś problem z magazynem już kilka razy wyskakiwało mi że magazyn jest pełny, przekazywałem produkty do kontraktu, a magazyn dalej nie działał i produkty niby zbierało ale w magazynie ich nie przybywało, przelogowywanie przeważnie pomaga ale utraconych produktów już nie oddaje :/
  • DianaDiana Moderator, Guest Posty: 4,037
    Karolineczka7 (PL1) powiedział(a):
    jeszcze jakiś problem z magazynem już kilka razy wyskakiwało mi że magazyn jest pełny, przekazywałem produkty do kontraktu, a magazyn dalej nie działał i produkty niby zbierało ale w magazynie ich nie przybywało, przelogowywanie przeważnie pomaga ale utraconych produktów już nie oddaje :/
    Dobry wieczór :)
    Jutro to zgłoszę.
    Diana
  • miki1948 (PL1)miki1948 (PL1) PL1 Posty: 440
    Z pewnością żadnej odpowiedzi się nie doczekam w sprawie obsydianów  w jakichkolwiek nagrodach  bo i po co ma ktoś się szybko dorobić zresztą i tak ona rządzi się swoimi prawami bo ma swoje dolary  
  • DianaDiana Moderator, Guest Posty: 4,037
    miki1948 (PL1) powiedział(a):
    Z pewnością żadnej odpowiedzi się nie doczekam w sprawie obsydianów  w jakichkolwiek nagrodach  bo i po co ma ktoś się szybko dorobić zresztą i tak ona rządzi się swoimi prawami bo ma swoje dolary  
    Niestety odpowiedzi nie mam,ale co jakiś czas zgłaszam fakt ,aby obsydian pojawił się w nagrodach.
    Diana
  • miki1948 (PL1)miki1948 (PL1) PL1 Posty: 440
    Dziękuję Diano za odpowiedź  mam nadzieję że kiedyś dodadzą jako nagrodę nie tylko w lidze farmerskiej
  • miki1948 (PL1)miki1948 (PL1) PL1 Posty: 440
    Kolejny raz piszę na temat farmy obsydianowej  nim cokolwiek na niej postawie to miną lata . Każde badanie trwa 12 dni ,nawet przez taki długo czas nie sposób uzbierać obsydianów . Skoro można wrzucać takie byle jakie nagrody końcowe w ms jakieś tekturowe pudełka to można wrzucić obsydiany albo w pudeło wrzucić  same tylko kamienie runiczne i tam innebzdury
  • DianaDiana Moderator, Guest Posty: 4,037
    miki1948 (PL1) powiedział(a):
    Kolejny raz piszę na temat farmy obsydianowej  nim cokolwiek na niej postawie to miną lata . Każde badanie trwa 12 dni ,nawet przez taki długo czas nie sposób uzbierać obsydianów . Skoro można wrzucać takie byle jakie nagrody końcowe w ms jakieś tekturowe pudełka to można wrzucić obsydiany albo w pudeło wrzucić  same tylko kamienie runiczne i tam innebzdury
    Tak przekazałam już Twoje sugestie, ja omijam badania na farmę główną, robie tylko badania na farmę obsydianową tam trzeba mniej obsydianu(  środkowa zakładka).
    Diana
  • jola62 (PL1)jola62 (PL1) PL1 Posty: 1,188
    przypominam, że wciąż coś jest źle z magazynem na obsydianowej. I dopiero przelogowanie pomaga by można było zebrać z pól, mimo, że miejsce jest w magazynie, a często te pierwsze pole się traci, bo zbierze mimo to, ale nie załaduje.
  • DianaDiana Moderator, Guest Posty: 4,037
    jola62 (PL1) powiedział(a):
    przypominam, że wciąż coś jest źle z magazynem na obsydianowej. I dopiero przelogowanie pomaga by można było zebrać z pól, mimo, że miejsce jest w magazynie, a często te pierwsze pole się traci, bo zbierze mimo to, ale nie załaduje.
    Dobry wieczór :)
    Jutro ponownie zgłoszę ten błąd.
    Diana
  • miki1948 (PL1)miki1948 (PL1) PL1 Posty: 440
    Nie mam pojęcia jak mam zrobić badanie tylko na farmie obsydianowej  skoro pokazuje mi że nie spełniłam poprzednich badań dopiero po badaniu kur czy jeszcze świń mogę badać następne na obsydianowej 

  • DianaDiana Moderator, Guest Posty: 4,037
    miki1948 (PL1) powiedział(a):
    Nie mam pojęcia jak mam zrobić badanie tylko na farmie obsydianowej  skoro pokazuje mi że nie spełniłam poprzednich badań dopiero po badaniu kur czy jeszcze świń mogę badać następne na obsydianowej 

    O tych badaniach pisałam 

    Diana
  • miki1948 (PL1)miki1948 (PL1) PL1 Posty: 440
    U mnie te badania chwilowo nie działają bo nie spełniłam jeszcze poprzednich  warunków i chcąc nie chcąc muszę wybadać jeszcze kury i świnie i dopiero może odblokuje  kłódki z następnych tańszych badań 

  • DianaDiana Moderator, Guest Posty: 4,037
    miki1948 (PL1) powiedział(a):
    U mnie te badania chwilowo nie działają bo nie spełniłam jeszcze poprzednich  warunków i chcąc nie chcąc muszę wybadać jeszcze kury i świnie i dopiero może odblokuje  kłódki z następnych tańszych badań 

    Mogę się mylić ,ale nie trzeba robić badań kur i świń żeby te co pokazałam zrobić. Ja do dziś dnia ich nie zrobiłam. Pewnie inne warunki trzeba spełnić.
    Diana  
  • miki1948 (PL1)miki1948 (PL1) PL1 Posty: 440
    Odkryłam sama żeby robić te badania to musiałam najpierw  zbadać loże na 2 poziom i dlatego teraz nie muszę badać tych krów i kaczek  nie potrzebnie pole badałam  i te krowy  bo po zbadaniu loży kłódki spadły i pokolei mogę badać na farmie i znacznie taniej 
  • sk0rpion (PL1)sk0rpion (PL1) PL1 Posty: 35
    • Mam pytanie dotyczące Niebieskiego domu.
      Zakup za jabłka - ulepszenia za jabłka - ok smile
      Zatem pytanie smile
      Zakup domu niebieskiego za złoto 
      Jak forma kosztów w ulepszaniu do poziomu 10 ????
      Złoto ??
      Dolary?
      Proszę o odpowiedź ponieważ mam dylemat czy dokonać zakupu za jabłka zlote czy też bardziej dla mnie opłacalnej formy - złoto - kwestią jest tylko koszt podnoszenia i jego forma
      Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za udzielenie odpowiedzi 
      23 lipca Komentarz
    • sk0rpion PL1
      sk0rpion (PL1) earned the First Anniversary badge.
      Thanks for sticking with us for a full year.
      4 lipca Komentarz

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieOrdered listLista nieuporządkowana
Emoji
Obraz
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik