Strona główna Polish Problemy techniczne i błędy

Nierówny podział nagród dla poszczególnych sojuszników przez system.

Witam ,
mam pytanie dotyczące  schematu przyznawania nagród dla poszczególnych sojuszników w sojuszu skierowane głownie do  GGS , ale tez proszę o głosy czy u innych jest podobnie.
Chodzi przede wszystkim o mistrzostwa, ale nie tylko.  Sytuacja powtarza się właściwie w każdych mistrzostwach, ale i innych wydarzeniach też.

Od czego zależy przydział dla poszczególnych sojuszników np złotych licencji za wygranie mistrzostw w swojej lidze????

Czemu tak jest ,ze niektórzy sojusznicy zajmujący dość wysokie miejsca w klasyfikacji wewnątrz sojuszu nie otrzymują żadnych licencji, a niektórzy otrzymują np 3 złote licencje, mimo,że zajęli miejsca znacznie dalsze niż w pierwszej 10. 

Zauważyliśmy,że nie ma tu reguły, choć sojusznicy o wyższych poziomach, tym samym wyżej klasyfikujący się wewnątrz sojuszu mają czasem ZERO licencji, a ci mniejsi mają ich więcej.    o Tym samym, moja farma, która ma mniejszy poziom zyskuje więcej,niby dla mnie dobrze  , ale dla pozostałych sojuszników niekoniecznie .Czasem tez zauważam,że robiąc mniej punktów w mistrzostwach otrzymuje licencje, a w niektórych jak np moja farma zdobyła znacznie więcej punktów nie otrzymałam żadnych licencji, ale tez np wyższe farmy też ich nie otrzymały, a otrzymali Ci, którzy mieli znacznie mniej punktów.
 Oczywiście cieszymy się ,ze ktoś otrzymuje, bo u nas nie ma takich , co nie wkładają pracy, ale tez nie chcemy nikogo krzywdzić, by Ci którzy pracują i wpłacają złoto tez nie zostawali z niczym, bo nagrody w postaci miernej liczby fioletów, jakie są im przyznawane nie rekompensują ich  wysiłku  . Chodzi o sprawiedliwość, bo zależy nam, by Ci którzy dla punktacji sojuszu robią dużo nie poczuli się w pewien sposób wykorzystywani, ale nie przez nas sojuszników tylko przez system..  

 W ten sposób nie premiując ich, niestety  GGS  nie działa dla dobra graczy. Chce tu zadać pytanie , czy wkładając dość dużo własnego czasu  a i bardzo często złota nie zasługują na odpowiednio sprawiedliwą gratyfikację. To oni swoja pracą tez decydują o tym , czy my mniejsi możemy się szybciej rozwijać . Wyjaśniam tez,że pytania kto ile otrzymał zadajemy sobie bardzo często po mistrzostwach i ta niesprawiedliwość w rozdziale zaczęła nas zastanawiać, albo tez pomijanie zdecydowanie lepiej rozbudowanych farm. 
Do support nie pisze, bo naprawdę chyba szkoda czasu. Szybciej doczekam się na śnieg w czerwcu niż na ich odpowiedź, więc mam nadzieję na przekierowanie tego pytania przez moderatorów właśnie do support. Na ich pytania chyba odpowiadają.

Komentarz

  • DianaDiana Moderator, Guest Posty: 4,037
    iksto (PL1) powiedział(a):
    Witam ,
    mam pytanie dotyczące  schematu przyznawania nagród dla poszczególnych sojuszników w sojuszu skierowane głownie do  GGS , ale tez proszę o głosy czy u innych jest podobnie.
    Chodzi przede wszystkim o mistrzostwa, ale nie tylko.  Sytuacja powtarza się właściwie w każdych mistrzostwach, ale i innych wydarzeniach też.

    Od czego zależy przydział dla poszczególnych sojuszników np złotych licencji za wygranie mistrzostw w swojej lidze????

    Czemu tak jest ,ze niektórzy sojusznicy zajmujący dość wysokie miejsca w klasyfikacji wewnątrz sojuszu nie otrzymują żadnych licencji, a niektórzy otrzymują np 3 złote licencje, mimo,że zajęli miejsca znacznie dalsze niż w pierwszej 10. 

    Zauważyliśmy,że nie ma tu reguły, choć sojusznicy o wyższych poziomach, tym samym wyżej klasyfikujący się wewnątrz sojuszu mają czasem ZERO licencji, a ci mniejsi mają ich więcej.    o Tym samym, moja farma, która ma mniejszy poziom zyskuje więcej,niby dla mnie dobrze  , ale dla pozostałych sojuszników niekoniecznie .Czasem tez zauważam,że robiąc mniej punktów w mistrzostwach otrzymuje licencje, a w niektórych jak np moja farma zdobyła znacznie więcej punktów nie otrzymałam żadnych licencji, ale tez np wyższe farmy też ich nie otrzymały, a otrzymali Ci, którzy mieli znacznie mniej punktów.
     Oczywiście cieszymy się ,ze ktoś otrzymuje, bo u nas nie ma takich , co nie wkładają pracy, ale tez nie chcemy nikogo krzywdzić, by Ci którzy pracują i wpłacają złoto tez nie zostawali z niczym, bo nagrody w postaci miernej liczby fioletów, jakie są im przyznawane nie rekompensują ich  wysiłku  . Chodzi o sprawiedliwość, bo zależy nam, by Ci którzy dla punktacji sojuszu robią dużo nie poczuli się w pewien sposób wykorzystywani, ale nie przez nas sojuszników tylko przez system..  

     W ten sposób nie premiując ich, niestety  GGS  nie działa dla dobra graczy. Chce tu zadać pytanie , czy wkładając dość dużo własnego czasu  a i bardzo często złota nie zasługują na odpowiednio sprawiedliwą gratyfikację. To oni swoja pracą tez decydują o tym , czy my mniejsi możemy się szybciej rozwijać . Wyjaśniam tez,że pytania kto ile otrzymał zadajemy sobie bardzo często po mistrzostwach i ta niesprawiedliwość w rozdziale zaczęła nas zastanawiać, albo tez pomijanie zdecydowanie lepiej rozbudowanych farm. 
    Do support nie pisze, bo naprawdę chyba szkoda czasu. Szybciej doczekam się na śnieg w czerwcu niż na ich odpowiedź, więc mam nadzieję na przekierowanie tego pytania przez moderatorów właśnie do support. Na ich pytania chyba odpowiadają.
    Witam :)
    Nagrody przyznawane są losowo.Czasem jeden sojusznik dostanie licencje a inny dostaje np humus.
    Diana
  • XxasieczekxX (PL1)XxasieczekxX (PL1) PL1 Posty: 2,305
    Nawet nie spodziewałam się że tak jest, dość niesprawiedliwe, zwłaszcza dla tych Graczy którzy ciężko pracują a nie zawsze zostaną nagrodzeni licencją na złoto. Myślałam że cały sojusz dostaje te nagrody.
  • Dogberry11 (PL1)Dogberry11 (PL1) PL1 Posty: 1,627
    Niestety, muszę potwierdzić, że jest to losowe i zaangażowanie jest pomijane. Pisałem już kiedyś o zawartości skrzyń - losowość jest bez sensu. Kogo to jednak obchodzi?
  • XxasieczekxX (PL1)XxasieczekxX (PL1) PL1 Posty: 2,305
    Dogberry11 (PL1) powiedział(a):
    Niestety, muszę potwierdzić, że jest to losowe i zaangażowanie jest pomijane. Pisałem już kiedyś o zawartości skrzyń - losowość jest bez sensu. Kogo to jednak obchodzi?
    Wyżej Gracz nie napisał o skrzynkach, to akurat zrozumiałe że losowo przynajmniej się przyzwyczaiłam. Myślałam że chodzi o nagrody w top 10 czy 5 w lidze złotej.
  • iksto (PL1)iksto (PL1) PL1 Posty: 12
    Witam, 
     dla mnie akurat to nie jest zrozumiałe i przyzwyczaić się trudno. Zróżnicowanie nagród przynależnych  sojuszowi za zajęcie nagradzanego miejsca nie powinno wystąpić tylko powinno być jednakowe dla wszystkich,a jeżeli już zróżnicowanie to ustalone według jakiegoś sensownego kryterium.
    Niechby ilość licencji w skrzyni była różna, nawet zerowa dla tych, którzy zdobyli zero, choć u nas taki przypadek prawie nie występuje jak decydujemy o grze w danych mistrzostwach, ale żeby żadnej dla tych którzy zdobyli miejsca w pierwszej 10 wewnątrz sojuszu ....... Skoro inne ujawnione nagrody dostajemy jednakowe, to czemu prezenty w skrzyniach niesprawiedliwie przydzielone ??? Niech np. pierwsza 10 może liczyć na coś więcej niż....  bardzo wyczekiwany..... filet do szklarni. 
    Mało tego, czemu wciąż tego złota nie otrzymują kilka razy Ci sami sojusznicy??? Np 2 razy nie otrzymują , raz otrzymują... itd.   Czy to ma być celowa demotywacja prowadząca ku temu , by zmniejszyli zaangażowanie, bo wkrótce do tego to doprowadzi. Żeby jeszcze te fiolety były w jakiejś ilości nie wywołującej uśmiechu..przez łzy.
    Obserwacja nie wynika z jednego wydarzenia, bo mogłaby być odebrana przez nas jako incydent.Trafiło się ...ok. trudno , zdarza się, ale my mniej więcej zaczęliśmy prowadzić obserwację nagród tak ok pół roku temu, jak nie dłużej.
    Czyli nie jest wykluczona sytuacja,że gracz ,który z jakiś powodów nie weźmie udziału w mistrzostwach otrzyma licencje po otworzeniu skrzyni, a inny pracujący sojusznik fiolet do szklarni... coż dodać.... 

    Myślę ,ze jest tu  duże pole do popisu dla kreatorów  pomysłów w tej grze .Często chybionych niestety. Nie wspomnę już o doborze graczy do misji, które w tak cudowny sposób łączą te szóstki zawodników,że czasem mniejszy gracz zastanawia się ...warto tę misję  rozpoczynać.... i cieszy się jak dziecko, gdy ten większy odkłada , bo tylko wtedy dopiero ma szanse na jakiś sensowny wynik za miejsce

    Ale dziękuje za odpowiedź moderatorki i dziękuję innym graczom za podzielenie się swoimi opiniami i obserwacjami

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieOrdered listLista nieuporządkowana
Emoji
Obraz
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik