Strona główna Polish Pytania ogólne Big Farm

Kraina Marzen

2

Komentarz

  • DianaDiana Moderator, Guest Posty: 4,037
    Różana Tereska (PL1) powiedział(a):
    kierownik (PL1) powiedział(a):
    Dlaczego na gry.pl nie ma Krainy Marzen.
    PODBIJAM STARTOWE PYTANIE WĄTKU NA KTÓRE NIE MA ŻADNEJ ODPOWIEDZI

    Dlaczego na gry.pl nie ma Krainy Marzeń? Kolejny raz jesteśmy olani? Przenieść na główny serwer też się nie możemy więc rozumiem, że serwerów partnerskich gra fair play nie obowiązuje? We wszelkich rankingach konkurencjach jesteśmy traktowani tak jak każdy inny gracz więc dlaczego też nie mamy wszystkich udogodnień?
    Witaj :)
    Kraina Marzeń jest tylko dostępna na serwerze głównym.
    Diana
  • XxasieczekxX (PL1)XxasieczekxX (PL1) PL1 Posty: 2,305
    Różana Tereska (PL1) powiedział(a): Przenieść na główny serwer też się nie możemy więc rozumiem, że serwerów partnerskich gra fair play nie obowiązuje? We wszelkich rankingach konkurencjach jesteśmy traktowani tak jak każdy inny gracz więc dlaczego też nie mamy wszystkich udogodnień?
    Przenieść z obecnym kontem nie można, ale właściwie jest opcja że można zarejestrować się od nowa na głównych serwerach. Ale zaczynać od początku:( Widzę konto już masz, zapewne dla dostępu na forum. A reszta Graczy z gry.pl :( Sprawa serwera partnerskiego oczywiście jest przykra. Nie wiem czemu został pominięty jeśli chodzi o wgranie Krainy Marzeń.
  • MAark (PL1)MAark (PL1) PL1 Posty: 51
    no niestety taka sytuacja i nikt nie pomoze 
  • Mewi (PL1)Mewi (PL1) PL1 Posty: 14
    Witam, 
    czy ktoś z Was wie, dlaczego codzienne zadania Krainy Marzeń czasem się zmieniają w trakcie ich trwania? Właśnie mnie to spotkało i te "stare" już rozpoczęte przepadły - bardzo nieładnie z ich strony :(
    Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam :)
  • karadok (PL1)karadok (PL1) PL1 Posty: 1,122
    Prawdopodobnie dlatego, że awansowałeś/awansowałaś na wyższy poziom. U mnie zmieniają się zadania w trakcie ich trwania, gdy właśnie awansuję na wyższy poziom. Nie za każdym razem jednak, a tylko czasami.

    Podejrzewam, że wymagania w zadaniach codziennych powiązane są z naszym poziomem, a raczej przedziałami poziomowymi, w którym się znajdujemy. Według mnie (ale to na razie hipoteza) każdy przedział poziomowy (np. poziom 10-20, potem 20-30 - to mój przykład totalnie z głowy) ma swoje wymagania w zadaniach i w momencie, gdy wskakujemy w wyższy przedział (czyli w tym przykładzie 21) - zmieniają się zadania, które akurat mamy z niższego przedziału.




  • jola62 (PL1)jola62 (PL1) PL1 Posty: 1,188
    przedziałow nie zanm, ale tak jest, gdy się awansuje czasami je zmienia.
  • neferetka (PL1)neferetka (PL1) PL1 Posty: 538
    Miałam tak samo uzbierałam już sporo produktów, niewiele brakło do końca, a tu pyk i po zadaniu i rób od nowa trudniejsze;( nie powinno tak być ;(((((
  • Dogberry11 (PL1)Dogberry11 (PL1) PL1 Posty: 1,627
    No cóż, nazwa adekwatna do wyzwań, mamy marzenie że zadanie zrobimy, a tu ciach i marzyć trzeba od nowa
  • Mewi (PL1)Mewi (PL1) PL1 Posty: 14
    @Dogberry11, dobre, naprawdę :D 
    @karadok i jola62, hmm.. mozecie miec racje z tymi poziomami.. Uważam jednak, że to mega nie fair. Niechby wskakiwały nowe i trudniejsze, ale dopiero po wykonaniu starych. Dotąd zdarzało się, że dostawałam nowe w ciągu dnia, ale nie zbiegło się w czasie tak, bym miała stare niezrobione i nie wiedziałam, ze mogą przepaść. Tym bardziej, że jeśli jest, jak piszecie, to ten wątpliwie zaszczytny awans na wyższy poziom może nas spotkać na krotko, np. godzinę przed północą, a wtedy nie ma szans na skończenie zarówno jednych jak i drugich  :p:disappointed:
  • Dogberry11 (PL1)Dogberry11 (PL1) PL1 Posty: 1,627
    Mewi (PL1) powiedział(a):
    @Dogberry11, dobre, naprawdę :D 
    @karadok i jola62, hmm.. mozecie miec racje z tymi poziomami.. Uważam jednak, że to mega nie fair. Niechby wskakiwały nowe i trudniejsze, ale dopiero po wykonaniu starych. Dotąd zdarzało się, że dostawałam nowe w ciągu dnia, ale nie zbiegło się w czasie tak, bym miała stare niezrobione i nie wiedziałam, ze mogą przepaść. Tym bardziej, że jeśli jest, jak piszecie, to ten wątpliwie zaszczytny awans na wyższy poziom może nas spotkać na krotko, np. godzinę przed północą, a wtedy nie ma szans na skończenie zarówno jednych jak i drugich  :p:disappointed:
    Tak wskazywałaby logika, ale ten termin jest niektórym obcy. Zmiana zadania powinna występować po  jego wykonaniu a nie wraz ze zmianą poziomu. Nie znalazłem na ten temat ani słowa  z GGS . Nigdzie.
    Tylko czemu mnie to nie dziwi
  • karadok (PL1)karadok (PL1) PL1 Posty: 1,122
    edytowano 27.12.2019
    Odliczanie czasu w Krainie Marzeń coś szwankuje...

    Wyświetlała mi się informacja, że Kraina zniknie za ~16h (ramka czerwona), natomiast czas do wyliczenia/przyznania nagrody za drugi tydzień pokazywał ~5 minut (ramka niebieska). I tu gra zrobiła mi niespodziankę: Kraina Marzeń skończyła się jednak po 5 minutach, w momencie gdy upłynął czas odliczający wypłatę nagrody za drugi tydzień... Szkoda, bo liczyłam, że przez te 16 godzin coś jeszcze zarobię...



  • tajka (PL1)tajka (PL1) PL1 Posty: 66
    Z kilku zrealizowanych kontraktów nie dodało mi narzędzi. Chcę zbudować maszynę i nie mogę. Czy jest to błąd występujący u wszystkich?
  • karadok (PL1)karadok (PL1) PL1 Posty: 1,122
    edytowano 18.01.2020
    Uzupełniam temat zmiany zadań codziennych w trakcie ich trwania:

    Przeprowadziłam doświadczenie (albo raczej zwróciłam uwagę ;) ) i rzeczywiście zadania zmieniają się, gdy osiągniemy w Krainie Marzeń konkretny poziom. Wygląda to tak:

    poziom 11 - pojawiają się zadania codzienne
    poziom 21 - pierwsza zmiana
    poziom 41 - druga zmiana
    poziom 61 - trzecia zmiana

    Za każdym razem, gdy osiągałam powyższe poziomy (21, 41, 61) nie tylko zmieniały się zadania, ale również ich wymagania, oczywiście na wyższe. 

    Nie udało mi się awansować powyżej 70 lvl, więc nie wiem, czy gdzieś wyżej jeszcze nie następuje jakaś zmiana (poziom 81?). Jeżeli więc ktoś wie coś więcej, bardzo proszę niech da znać. 

    edit 18/01/2020: zadania codzienne pojawiły mi się na 11 poziomie, a nie jak pisałam wcześniej na 13.
    Post edited by karadok (PL1) on
  • Potem jest zmiana przy przekroczeniu 101 lvl. Doszłam do 170, więcej zmian nie było.
  • Dogberry11 (PL1)Dogberry11 (PL1) PL1 Posty: 1,627
    Szacunek za taki poziom :) 

  • Paralusek (PL1)Paralusek (PL1) PL1 Posty: 694
    edytowano 11.01.2020
    karadok (PL1) powiedział(a):
    Uzupełniam temat zmiany zadań codziennych w trakcie ich trwania:

    Przeprowadziłam doświadczenie (albo raczej zwróciłam uwagę ;) ) i rzeczywiście zadania zmieniają się, gdy osiągniemy w Krainie Marzeń konkretny poziom. Wygląda to tak:

    poziom 13 - pojawiają się zadania codzienne
    poziom 21 - pierwsza zmiana
    poziom 41 - druga zmiana
    poziom 61 - trzecia zmiana

    Za każdym razem, gdy osiągałam powyższe poziomy (21, 41, 61) nie tylko zmieniały się zadania, ale również ich wymagania, oczywiście na wyższe. 

    Nie udało mi się awansować powyżej 70 lvl, więc nie wiem, czy gdzieś wyżej jeszcze nie następuje jakaś zmiana (poziom 81?). Jeżeli więc ktoś wie coś więcej, bardzo proszę niech da znać. 

    Karadok,  w klasyfikacji byłam kilkanscie  pozycji za Tobą,(67 poziom) dostałas diamenty?  bo ja nie dostałam jeszcze do tej pory...a pytalam innych, piszą że dostali
    ps. pytanie niewazne, własnie przed chwilka wpłynęły mi te diamenty;-)))
    Post edited by Paralusek (PL1) on
  • jola62 (PL1)jola62 (PL1) PL1 Posty: 1,188
    Czasami wchodzą z opóźnieniem, nie do wszystkich w tym samym czasie.
  • karadok (PL1)karadok (PL1) PL1 Posty: 1,122
    edytowano 18.01.2020
    @Katarzyna12344 (PL1) dziękuję :)

    Mamy więc (najprawdopodobniej) pełną listę zmian w zadaniach codziennych Krainy Marzeń:

    poziom 11 - pojawiają się zadania codzienne
    poziom 21 - pierwsza zmiana
    poziom 41 - druga zmiana
    poziom 61 - trzecia zmiana
    poziom 101 - czwarta zmiana

    edit 18/01/2020: zadania codzienne pojawiły mi się na 11 poziomie, a nie jak pisałam wcześniej na 13.


    Post edited by karadok (PL1) on
  • b-ula (PL1)b-ula (PL1) PL1 Posty: 3
    kiedy znow będzie Kraina Marzen
  • DianaDiana Moderator, Guest Posty: 4,037
    b-ula (PL1) powiedział(a):
    kiedy znow będzie Kraina Marzen
    Witaj :smile:
    Nie mamy informacji,kiedy rozpocznie się kolejna edycja Krainy Marzeń.
    Diana
  • vio (PL1)vio (PL1) PL1 Posty: 2
    edytowano 19.01.2020
    Czy ktoś może podrzucić jakiś link -jak skutecznie prowadzić Krainę Marzeń Tessy...Wyszukiwarka niestety nie działa
    Viola


    Zainteresowało mnie głównie to ,że czołowi gracze mają natej farmie prawie same domy i magazyny...o co Chodzi ?
  • DianaDiana Moderator, Guest Posty: 4,037
    edytowano 19.01.2020
    vio (PL1) powiedział(a):
    Czy ktoś może podrzucić jakiś link -jak skutecznie prowadzić Krainę Marzeń Tessy...Wyszukiwarka niestety nie działa
    Viola


    Zainteresowało mnie głównie to ,że czołowi gracze mają natej farmie prawie same domy i magazyny...o co Chodzi ?
    Witaj  :)
    https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/pl/discussion/200519/poradnik-video#latest
    to jest link do poradnika stworzonego przez gracza.Budowanie domów,ulepszanie powoduje, że gracze dość szybko zdobywają punkty doświadczenia w Krainie Marzeń.
    Diana
  • vio (PL1) powiedział(a):
    Czy ktoś może podrzucić jakiś link -jak skutecznie prowadzić Krainę Marzeń Tessy...Wyszukiwarka niestety nie działa
    Viola


    Zainteresowało mnie głównie to ,że czołowi gracze mają natej farmie prawie same domy i magazyny...o co Chodzi ?


    witam
    nie ma w tym wielkiej filozofii
    a wiec, zamiast wchodzic  do KM  w normalnym trybie,wchodzisz  w opcję z a ZŁOTO
    JAK WIDZISZ NIE MOGE WEJŚC, BO NIE MAM TYLE ZŁOTA, masz zaznaczone na czerwono, co i jak, wchodzac  w tą opcję, dostajesz budynki za złoto postawione juz, ale ich budowa też bedzie za  złoto, wogóle wszystko za  złoto, wiec jesli chcesz oddac pensję za obrazki,,to droga wolna..tyle w  skrócie..
  • big bamber (PL1)big bamber (PL1) PL1 Posty: 85
    edytowano 12.04.2020
    Dzień Dobry, 

    Ja przychodzę z Nagrodami za ranking KM, Za pozycję 38 700, nagroda to 724 diamentów.
    Za  pozycję 38 711, też jest 724 diamentów.

    A za pozycję 11 148, jest 1504.... To jest ok. 30 tysięcy miejsc mniej, a jest tylko ok. dwa razy więcej diamentów .... 

    Czy to jest do końca sprawiedliwe....?
  • Dogberry11 (PL1)Dogberry11 (PL1) PL1 Posty: 1,627
    W tej grze akurat nie jest to słowo zbyt popularne ani właściwe;)
  • alaska01 (PL1)alaska01 (PL1) PL1 Posty: 227
    edytowano 19.06.2020
    Może mi ktoś to wyjaśnić ? myślałam że tam zdobywa sie diamenty a nie je traci :(
    tymczasem zauważyłam że ich ilość regularnie spada , oto dowód

    a już po chwili .......


    czy to ma jakiś sens ???
    dodam tylko że w chwili gdy skonczyłam pisac post , diamentów jest już 1305 i nadal leci w dół :|
  • jola62 (PL1)jola62 (PL1) PL1 Posty: 1,188
    Krupcia (PL1) powiedział(a):
    Może mi ktoś to wyjaśnić ? myślałam że tam zdobywa sie diamenty a nie je traci :(
    tymczasem zauważyłam że ich ilość regularnie spada , oto dowód

    a już po chwili .......


    czy to ma jakiś sens ???
    dodam tylko że w chwili gdy skonczyłam pisac post , diamentów jest już 1305 i nadal leci w dół :|
    tracisz miejsce w rankingu to i ilość diamentow za te miejsce spada  . Nie widzę tu żadnej nieprawidlowości, masz jeszcze diamenty z własnej farmy i te napewno nie spadają.
  • alaska01 (PL1)alaska01 (PL1) PL1 Posty: 227
    Oo, wiec to tak tam działa !
    dziekuje za wyjaśnienie :) a jako komentarz sparafrazuję Juliusza Cezara - przybyłam , zobaczyłam , (nie)zwycieżyłam :/
    niestety nie mam tam czego szukac ....chyba że wczorajszego dnia :)
  • jola62 (PL1)jola62 (PL1) PL1 Posty: 1,188
    A mi się podoba :) pogram troszkę rozwinę farmę i 3-4 tysiące diamentów zdobyte. Na głownej tak latwo nie jest.
  • miki1948 (PL1)miki1948 (PL1) PL1 Posty: 440
    Witam sprawa dotyczy Grety dopiero się skończyła miała byś Tessa z mistrzostwami  weszłam a jej nie ma tylko znowu Greta  nie miałam ochoty tam zaglądać ale weszłam i nie można tego cofnąć 

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieOrdered listLista nieuporządkowana
Emoji
Obraz
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik