Strona główna Polish Pytania ogólne Big Farm Porady i Triki

Miejsce połowów - jak obliczyć liczbę złowionych ryb?

Od jakiegoś czasu nurtuje mnie pytanie, w jaki sposób obliczyć liczbę złowionych ryb?

Jest łowisko, w którym zostało 29 ryb do złowienia. Wysyłam zatem łódź o parametrach:
- czas łowienia 1:24:00
- ryby złowione na godzinę 19
- zanęta +10%

Wg moich obliczeń powinno być 84/60 * 19 * 1,1 = 29,26 - czyli łowisko powinno zostać puste.

Tymczasem po wysłaniu łodzi okazuje się, że w łowisko dostępna jest jeszcze 1 ryba. Taka sytuacja pojawiła się kilkakrotnie na różnych łowiskach i łodziach

Gdzie jest błąd w moich obliczeniach?

Komentarz

  • Dodam jeszcze, że pojemność łodzi wynosiła 37, więc wszystko powinno się zmieścić.
  • XxasieczekxX (PL1)XxasieczekxX (PL1) PL1 Posty: 2,305
    Przykładowo jeśli masz jacht i trzeba złowić 29 ryb w zależności od pojemności podstawowej łodzi musisz również dodać zamrażalkę, ale 29 rybek to wejdzie w łódź bez problemu. Musisz obliczyć sobie czas łowienia i liczbę złowionych rybek na godzinę. Czyli czas razy liczba rybek równa się pojemność. Niestety u Ciebie wynika że złowisz ponad 20 sztuk, jeśli na godzinę przypada Ci 19 rybek. Do jachtu musisz dodać Lisę (ruda kobieta). Zwiększy czas i wtedy łowisko będzie wyczyszczone i nie zostanie jedna rybka.
  • Obliczyłam liczbę ryb, jaka powinna się złowić. Złowiła się jedna mniej.

    Pytanie do twórców gry, gdzie w algorytmie jest znak = i zaokrąglenie do pełnej ryby, skoro przy obliczeniach ciągiem "zjada" mi jedną rybę.
  • XxasieczekxX (PL1)XxasieczekxX (PL1) PL1 Posty: 2,305
    Jeśli masz 29 rybek do złowienia, czas łowienia 1:24, a na godzinę 19 rybek można złowić, to wiadome że złowisz 28 i zabraknie jednej. Gdyby był czas 1:30 to by było pusto. Brakuje Ci 6 minut :P
  • Kotulka (PL1) powiedział(a):
    Od jakiegoś czasu nurtuje mnie pytanie, w jaki sposób obliczyć liczbę złowionych ryb?

    Jest łowisko, w którym zostało 29 ryb do złowienia. Wysyłam zatem łódź o parametrach:
    - czas łowienia 1:24:00
    - ryby złowione na godzinę 19
    - zanęta +10%

    Wg moich obliczeń powinno być 84/60 * 19 * 1,1 = 29,26 - czyli łowisko powinno zostać puste.

    Tymczasem po wysłaniu łodzi okazuje się, że w łowisko dostępna jest jeszcze 1 ryba. Taka sytuacja pojawiła się kilkakrotnie na różnych łowiskach i łodziach

    Gdzie jest błąd w moich obliczeniach?
    Moim zdaniem masz błąd doliczając 10% z zanęty. Ona dodaje Ci ryby na statku, a nie wpływa na liczbę wyłowionych ryb (czas łowienia i ryby złowione na godzinę). Do portu pewnie dopłynęło Ci 29 ryb, ale wyłowionych było 28.
  • XxasieczekxX (PL1) powiedział(a):
    Jeśli masz 29 rybek do złowienia, czas łowienia 1:24, a na godzinę 19 rybek można złowić, to wiadome że złowisz 28 i zabraknie jednej. Gdyby był czas 1:30 to by było pusto. Brakuje Ci 6 minut :P
    Nie brakuje mi 1 rybki, ponieważ właśnie dlatego dokładam zanętę, czyli +10% do szybkości.
    W efekcie nie łowię 19 ryb/h tylko 20,9 ryb/h.
    Czyli w 84 min powinnam złowić 29,26 ryb, a łowi tylko 28.
  • Katarzyna12344 (PL1) powiedział(a):
    Moim zdaniem masz błąd doliczając 10% z zanęty. Ona dodaje Ci ryby na statku, a nie wpływa na liczbę wyłowionych ryb (czas łowienia i ryby złowione na godzinę). Do portu pewnie dopłynęło Ci 29 ryb, ale wyłowionych było 28.
    Na pewno ta nie jest. Przy zastosowaniu większej liczby zanęt i zwiększeniu szybkości połowu np. o 70%. Liczba ryb w łowisku zmienia się zgodnie z moimi obliczeniami lub zostaje w nim jedna ryba więcej niż obliczam.
  • karadok (PL1)karadok (PL1) PL1 Posty: 1,122
    To ja zadam tu moje pytanie odnośnie zanęt. Jak one działają, a dokładnie co zwiększają? Liczbę wyłowionych ryb na godzinę? Sama z zanęt nie korzystam, bo z obliczeń mi wychodzi, że jedna zanęta daje mi w mojej konfiguracji mniej niż jeden Roy, ale właśnie się zastanawiam, czy podnosi ona ilość ryb wyłowionych na godzinę, czy ryb w ogóle?
  • Już sobie znalazłam. Wraz z podwyższaniem poziomu łodzi zmniejsza się "czas łowienia obliczony w oparciu o dostępne ryby i pojemność łodzi". Gdy dodamy załogę i zanęty zmienia się on jeszcze o kilkadziesiąt sekund.
    I tak oto, w przypadku powyżej, spodziewałabym się:
    141/60 * 32 * 1,1 = 82,72, czyli 82 ryb
    a będzie ich:
    139/60 * 32 * 1,1 = 81,55, czyli tylko 81 ryb

  • karadok (PL1) powiedział(a):
    Sama z zanęt nie korzystam, bo z obliczeń mi wychodzi, że jedna zanęta daje mi w mojej konfiguracji mniej niż jeden Roy, ale właśnie się zastanawiam, czy podnosi ona ilość ryb wyłowionych na godzinę, czy ryb w ogóle?
    Jedna zanęta daje mniej niż jeden Roy, ale zobacz ile kosztuje.
    Roy 15000
    1 zanęta: z miecznika 5500, z homara 5100, z łososia 4200 (biorąc pod uwagę, że do produkcji potrzebujemy ryb, które można sprzedać na targu)

    Ja używam konfiguracji 2 Roy'e i kilka zanęt. I tak dla mojego kutra (poziom 4 - 12 ryb i czas połowu 2:21:00), mamy:
    - bez Roy'a i zanęt: 141/60 * 12 = 28,2, czyli 28 ryb
    - 1 Roy (+10): 141/60 * (12+10) = 51,7, czyli 51 ryb
    - 5 zanęt (+50%): (141/60)/1,5 * 10 = 35,25, czyli 35 ryb
    - 2 Roy'e (+20) i 5 zanęt (+50%) = (141/60)*1,5 * (12+20) = 112,8, czyli 112 ryb

    Nie takie złe te zanęty, ale wg mnie samych się nie opłaca.

  • karadok (PL1)karadok (PL1) PL1 Posty: 1,122
    Tak naprawdę nigdy nie używałam zanęt, bo:

    a) nie łapię, co zwiększają: czy ilość ryb łapanych na godzinę czy ilość ryb ogólnie złapanych (niby różnicy nie ma, ale no po prostu nie umiem tego policzyć), a:
    b) w moim układzie, zanęty dają mniej niż 1 Roy, a ten dodatkowy Roy zapełnia mi cały statek (i łowię maksymalną pojemność kutra)*

    i tak w Twoim przykładzie: 2 Roy'e (+20) i 5 zanęt (+50%) = (141/60)*1,5 * (12+20) = 112,8, czyli 112 ryb,
    jednak gdyby zamiast 5 zanęt dać 5 Roy'ów, zamiast 112 ryb byłoby 192, tylko jaka to by była różnica w kosztach.. 

    *Zamieniając jednego Roya na zanętę liczba łowionych ryb mi spada tak(sprawdzałam zwykłą zanętę +10%), że nie wykorzystuję całkowitej pojemności statku (w obliczeniach mi wychodzi, że będę łowić mniej ryb na godzinę z zanętą niż Royem). Teoretycznie o więcej niż 10 liczbę złowionych ryb powinna podnosić zanęta +20%, ale ona działa tylko na mieczniki, dorsze i te trzecie.. No ale znów: czy ja podnoszę o te procenty liczbę złowionych ryb na godzinę, czy cały połów - niestety nie mogę się doliczyć (ogólnie różnica w wyborze metody daje różnicę ryby, dwóch w wyniku, więc może wychodzi na to samo, tylko ja gdzieś błąd robię).

    Inna sprawa, że o zanęty krzyczą na targowisku, więc ich nie zużywam, bo weź potem 1000 zanęt wyprodukuj...

    Kotulka (PL1) powiedział(a):
    Już sobie znalazłam. Wraz z podwyższaniem poziomu łodzi zmniejsza się "czas łowienia obliczony w oparciu o dostępne ryby i pojemność łodzi". Gdy dodamy załogę i zanęty zmienia się on jeszcze o kilkadziesiąt sekund.
    I tak oto, w przypadku powyżej, spodziewałabym się:
    141/60 * 32 * 1,1 = 82,72, czyli 82 ryb
    a będzie ich:
    139/60 * 32 * 1,1 = 81,55, czyli tylko 81 ryb

    Ale to naturalne: im więcej ryb łowisz na godzinę, tym szybciej je złowisz i mniej czasu spędzisz na łowisku. 

    W tym przypadku czas łowienia obliczony w oparciu o dostępne ryby i pojemność łodzi skrócił Ci się w właśnie dlatego, że ryb w łowisku masz mniej niż mogłabyś wyłowić w 2:21h (moje podejrzenie, że właśnie wyławiasz ostatnie 81 ryb z łowiska). U mnie tak się właśnie dzieje, gdy moje możliwości połowów przekraczają możliwości łowiska. Przykład: kuter powinien łowić przez 2:45h (pojemność 195), ale że ryb w łowisku jest sto, to w 100% załadowany statek złowi wszystko w mniej więcej połowę maksymalnego czasu łowienia łodzi. Ale w żadnym razie nie oznacza to, że to samo ustawienie dałoby ten sam efekt przy łowisku, gdzie mamy 500 ryb. Tam złowiłabym pełne 195 w 2:45h.



  • W tym przypadku czas łowienia obliczony w oparciu o dostępne ryby i pojemność łodzi skrócił Ci się w właśnie dlatego, że ryb w łowisku masz mniej niż mogłabyś wyłowić w 2:21h (moje podejrzenie, że właśnie wyławiasz ostatnie 81 ryb z łowiska).
    W przykładzie ze screena, łowisko było pełne. Zobacz, że samych dorszy mam 193. A jak wysyłam w jednym czasie 2 takie same łodzie, na to samo łowisko, z czego pierwsza zbiera 15 ryb a druga 1, to wracają po tym samym czasie.

    Co do pozostałych kwestii. Wszystko trzeba sobie skalkulować. Są przypadki, gdzie opłaca się Roy'a lub gdzie wystarczy tylko zanęta.
    Często mam tak, że łodzie stoją, bo brakuje ryb na łowisku, by było po co wysyłać łódź.

    Oferty z targu zawsze można odrzucić. Ja odrzucam jakąś połowę z nich, bo mi nie pasują. W tym większość czasowych i właśnie tych z zanętami.
  • karadok (PL1)karadok (PL1) PL1 Posty: 1,122
    Kotulka (PL1) powiedział(a):

    W tym przypadku czas łowienia obliczony w oparciu o dostępne ryby i pojemność łodzi skrócił Ci się w właśnie dlatego, że ryb w łowisku masz mniej niż mogłabyś wyłowić w 2:21h (moje podejrzenie, że właśnie wyławiasz ostatnie 81 ryb z łowiska).
    W przykładzie ze screena, łowisko było pełne. Zobacz, że samych dorszy mam 193. A jak wysyłam w jednym czasie 2 takie same łodzie, na to samo łowisko, z czego pierwsza zbiera 15 ryb a druga 1, to wracają po tym samym czasie.

    A to w takim razie zaskakujące, ponieważ u mnie podstawowym czasem połowu jest ten ze statku i ilość łowionych ryb na godzinę. Jeżeli zredukuję czas podróży i mam ryby w łowisku, to łowię czas wyświetlany przy łodzi (u mnie 2:45h, a raczej czas potrzebny do załadowania pojemności statku czyli 2:36) i teraz steruję tym czasem zwiększając liczbę łowionych ryb na godzinę (oczywiście tam, gdzie można). Wszystkie obliczenia się zgadzają (chociaż faktycznie pojawiają się jakieś dodatkowe sekundy, z którymi nie wiem, co zrobić). Zupełnie nie mam pojęcia, czemu zniknęły Ci 3 minuty. Sonar ich nie zabiera, zanęta sama w sobie też nie. A skoro masz ryby w łowisku, to powinnaś łowić albo do zapełnienia pojemności statku, albo maksymalny czas łowienia.. 

    Kotulka (PL1) powiedział(a):

    Co do pozostałych kwestii. Wszystko trzeba sobie skalkulować. Są przypadki, gdzie opłaca się Roy'a lub gdzie wystarczy tylko zanęta.
    Często mam tak, że łodzie stoją, bo brakuje ryb na łowisku, by było po co wysyłać łódź.

    Oferty z targu zawsze można odrzucić. Ja odrzucam jakąś połowę z nich, bo mi nie pasują. W tym większość czasowych i właśnie tych z zanętami.

    Właśnie z tą opłacalnością, to jest najciekawsze pytanie :)
  • pexi (CZ1)pexi (CZ1) CZ1 Posty: 28,812
    Cześć
    Znalazłem w oficjalnym ogłoszeniu.
    Przynęta da ci premię za ilość ryb, którą złowisz w ciągu godziny, i zmniejszy ilość czasu, którą musisz spędzić na morzu, więc skróci twoją podróż.

    Będą 2 rodzaje przynęt:

    Wspólna przynęta dla wszystkich ryb: 10% premii.

    Specjalna przynęta dla 1 ryby: 15-25% premii.
  • jola62 (PL1)jola62 (PL1) PL1 Posty: 1,188
    edytowano 07.02.2019
    parę razy stosowałem przynęty, ale nie skojarzyłem co dają, więczaprzestałem, tak jak i wędek nie uzywam, wyjatkowo w czasie silosu się zdazy.

    Ja tam wolę brigidy, roye i victory, np kuter 6lvl 6brigit, 6 royow, co daje 195 dla szybkich połowów, i 7 zamrażarek 4 roye 1 victor co daje 307 ryb w dłuugim okresie np.na noc :) a mam 2 kutry na 5 poziomie do wylawiania resztek z łowisk, lub krewetek na pierwszych lowiskach. 


  • Napiszę tak wiem że bardzo się starasz obliczyć ile trzeba zanęty rybaków itd. tylko ja powiem jedno to i tak o kant kuli .Martfisz się o jedną rybę niezłowioną a ja się spytam o te ryby które w złodziejski sposób KRADNIE!!! ggs z połowu dzisiaj potrącili mi ponad 180 homara 90 pare dorsza i tak dalej to jest dopiero problem z którym trzeba walczyć ,nie to że obniżyli sprzedaż o 83% wartości to teraz jeszcze jakieś rafy rekiny i ośmiornice i inne kłody pod nogi graczowi i to ma być balans gry to kpina a nie gra ,sami doprowadzicie do zgonu jak tak dalej będzie , tylko nowości za walutę premium to chore i to bardzo jesteście tak pazerni że nawet szkoda o tym pisać bo każdy o tym wie a szkoda nerwów
  • karadok (PL1)karadok (PL1) PL1 Posty: 1,122
    Ale tu nikt z niczym nie walczy, tu próbujemy zrozumieć zasadę działania. Walczyć możesz w supporcie, nie na forum, gdzie nawet moderatora żadnego nie ma, by Twoje żale przekazał do kogokolwiek wyżej. A jeżeli chodzi o "jakieś rafy i rekiny", to istniały od początku wprowadzenia połowów, więc nie jest to żadna nowość ani tajemnica. Tak, obcina nam połowy, jeżeli nie stosujemy sonarów, załóg czy innej ochrony. Tak, nawet jeżeli stosujemy jakąś ochronę, to możemy trafić na coś, przed czym się nie ochroniliśmy, więc i tak zmniejszy nam połów. I tak, im większy ładunek, tym większe straty w połowie przy "działaniu" takiego niebezpieczeństwa. Masz z tym kłopot, załącz screen'a, podaj konkretne dane, a i nad działaniem niebezpieczeństw będziemy się zastanawiać, ale nie w kontekście, że są, tylko jak działają i jak najskuteczniej im zapobiec (o ile w ogóle się da).

    Została nas na forum garstka. Żaden moderator nie przyjdzie nam z pomocą, nie rozwieje wątpliwości, nie udzieli informacji i nie zgłosi za nas problemu. Możemy liczyć tylko na siebie, więc zamiast narzekać, zrób coś, by problem rozwiązać, bo od wypisywania, że GGS jest pazerne (co przecież wszyscy tu doskonale wiedzą), nic się nie zmieni.
  • mse (PL1)mse (PL1) PL1 Posty: 144
    Krzystofpylak79 (PL1) powiedział(a):
    Napiszę tak wiem że bardzo się starasz .....
    Karadok wytłumaczyła bardzo dobrze :) 
    dodam od siebie: to jest gra, wlaśnie gra - musi być jakaś trudność i zamieszanie. trzeba czasem ruszyć głową, tak dla treningu. Nie zaszkodzi ;)
  • malwina-m (PL1)malwina-m (PL1) PL1 Posty: 4,022
    Karadok świetnie wytłumaczyła !...zawsze o chodzi o to, by zrozumieć zasady działania [powtórzę] i jeżeli o coś pytamy, to właśnie dlatego, że ruszamy głową, aż nie raz ta głowa boli ;) od tego ruszania...bo ni w ząb nie idzie zakumać tej kreatywności zespołu.
    A nie przypominam sobie, żeby kiedykolwiek zostało nam rzetelnie wytłumaczone...i teraz w to uwierzę, że faktycznie społeczność BF nie chce zdziercy...natomiast, że nie lubiła bliźniaków czy innych rzeczy nigdy.

    A nad statkami trzeba pomyśleć i używać ochronkę, statki pełne ryb wrócą do portu.
  • jola62 (PL1)jola62 (PL1) PL1 Posty: 1,188
    A ja nie używam ochronek. Jak mi przywiozą 270 zamiast 300 to trudno. Jakbym zamiast zamrażarki wstawił ochronkę, to też mi mniej zbierze :) , albo zamiast roya to też mniej wyłowią i to napewno!! a tak jest szansa :)

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieOrdered listLista nieuporządkowana
Emoji
Obraz
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik