Strona główna Polish Sugestie, pochwały i krytyka

Stocznia, połów na głębokim morzu

Przy wyborze łodzi do połowu na głębokim morzu nie wyświetla się nazwa łodzi więc nie sposób wysłać konkretnej łodzi - a po to chyba nadajemy im nazwy.

Komentarz

  • Hej  :) Zauważyliście różnice w rozbudowie stoczni,chodzi o czas. U mnie czas rozbudowy z 7 na 8 lvl z widoku farmy kwiatowej jest o 12h i 48min. krótszy niż z widoku miejsca połowów!!!Pisze to bo może ktoś nie zwrócił uwagi a można zaoszczędzić mnóstwo czasu.Produkcja zanęt też jest tańsza ale o tym już ktoś pisał.
                                                             Pozdrawiam wszystkich  :)
































  • malwina-m (PL1)malwina-m (PL1) PL1 Posty: 4,022

    Maciusiu jak zawsze popieram ! czas i ceny są inne, przez kwiatową taniej i krócej, przez rybołówstwo drożej i dłużej...i jest to już trochę czasu...jestem ciekawa ilu Graczy straciło ?

    PS. a ta pusta przestrzeń w Twoim poście to w celu ??? może znów rewelacyjny totem

  • Hej malwina  :) Szczerze nie mam pojęcia skąd taki wygląd postu,pewnie coś źle klikłem,sory  :(
  • tesciowa (PL1)tesciowa (PL1) PL1 Posty: 3
    mam do złowienia 203 ryby, do tego 8% straty.....jeśli dobrze liczę to 8% z 203 daje 16,24 szt.    Wysłałam kuter poziom 4 z lodówkami i obsadą, który łowi 257 ryb........jakim cudem na łowisku zostały 4 ryby? czy ktoś jest w stanie mi to wyjaśnić? 
  • Katarzyna12344 (PL1)Katarzyna12344 (PL1) PL1 Posty: 204
    edytowano 25.04.2018
    tesciowa (PL1) powiedział(a):
    mam do złowienia 203 ryby, do tego 8% straty.....jeśli dobrze liczę to 8% z 203 daje 16,24 szt.    Wysłałam kuter poziom 4 z lodówkami i obsadą, który łowi 257 ryb........jakim cudem na łowisku zostały 4 ryby? czy ktoś jest w stanie mi to wyjaśnić? 
    257 to pojemność statku. Może nie dopasowałaś odpowiedniej załogi do tej ilości? Jeszcze trzeba tak ustawić załogę, żeby czas łowienia x liczba ryb na godzinę dał 257. Mam kutry na 6 lvl., żeby złowić taką ilość muszę załadować na statek oprócz lodówek jednego ludka od czasu łowienia (Victor) i trzy od szybkości (Roy).
    Jest jeszcze inne wyjaśnienie. Jak miałaś na łowisku 203 ryby to powinnaś dopasować lodówki i czas łowienia x szybkość łowienia na co najmniej 203 ryby. Stratę z łowiska odlicza dopiero w drodze powrotnej. Jeżeli ustawiłaś wyposażenie na mniej (odejmując od razu stratę) to ryby zostały na łowisku.
  • jola62 (PL1)jola62 (PL1) PL1 Posty: 1,188
    edytowano 28.04.2018
    na kutrze poziom 4 nie ma mozliwości złowienia 257 ryb, max to 241 :)  bo jak napisała katarzyna trzeba jeszcze ludzi z sieciami i linami, by wszystko dograć jak nalezy :) pomijając pojemność najlepiej na kalkulatorze przeliczyć czas łowienia x ilość wyławianych ryb w godzinę, jakie wyskakują , gdy kompletujesz łodź, moze cos źle wybrałaś, ?
    Post edited by jola62 (PL1) on
  • XxasieczekxX (PL1)XxasieczekxX (PL1) PL1 Posty: 2,305
    Serio mnie się nie chce siedzieć na kalkulatorze lub obmyślać ile będę miała strat, nie zawsze mam na to czas. Właśnie zauważyłam że dużo rybek nie odejmuje z łowiska, skoro kuter zapowiadał na większe łupy. Zazwyczaj daje 3 ludków i zamrażalki, czasem zabezpieczenie ale widzę to za mało :(
  • Świniarz (PL1)Świniarz (PL1) PL1 Posty: 550
    malwina-m (PL1) powiedział(a):

    Maciusiu jak zawsze popieram ! czas i ceny są inne, przez kwiatową taniej i krócej, przez rybołówstwo drożej i dłużej...i jest to już trochę czasu...jestem ciekawa ilu Graczy straciło ?

    PS. a ta pusta przestrzeń w Twoim poście to w celu ??? może znów rewelacyjny totem


    Teraz zauważyłem te posty - na kwiatowej jest obiekt skracający czas budowy... 
  • XxasieczekxX (PL1)XxasieczekxX (PL1) PL1 Posty: 2,305
    Prośba do Graczy (wędkarzy) którzy obcykali system połowów w małym paluszku. Kilku Graczy zdradziło mi już swoje sposoby, bywało że były gorsze od mojego lub w połowie. Ponieważ jeden sposób był dobry pod kątem wydatków bo wydałam mało na wyposażenie ale za to mało ryb.
    Najbardziej nurtuje mnie kuter poz. 5, załadunek 3 osoby, zanęta, zabezpieczenie, wędka, zamrażalki - mój sposób. Ale w kutrze ilość połowu ponad 250 połów przypływający 150 około. Gdzie ta stówa? Generalnie chyba się nie opłaca ulepszać kutry bo różnica pomiędzy faktycznym połowem jest o 30 sztuk ryb, a suma pokazywana w możliwościach połowu znacznie większa co nie przelewa się w praktyce.
    Stosowałam różne triki, bez zamrażalek sama załoga. Typu 5 Roy, ogólnie różne miksy. W zasadzie nie chce mi się kalkulować ile wydaje, więc o finanse mi się nie rozchodzi zazwyczaj na koncie na plusie. Więc mam prośbę do Graczy o możliwość przedstawienia mi sposobu który da mi najwięcej ryb. Oszustwem jest że szacunkowy połów wynosi 250 a połów w rzeczywistości to 150. Strata wielka.
  • jola62 (PL1)jola62 (PL1) PL1 Posty: 1,188
    max dla kutra 5lvl to 266 przy 6 zamrażarkach, 4 royach i russelu, oczywiście im dalsze lowisko, to wieksze straty, ale zanet czy innych nie warto dawać :) jak masz czas to 6 brigit i 5 royow najlepeij na ostrygi... ja mam głownie już na 6 lvl i 5 wykorzystuję do dokończenia lowiska gdy zostało jakieś 160 max do wyłowienia :)  Kiedyś sprawdzałem i łowienie z zamrażarkami, czy bez jesli chodzi o ogólny zysk w dolarach to jest to samo (po odjęciu cen wysyłki) , ale jesli potrzeba duuużo ryb np. do silosa to warto wyslać zamrażarki ( albo na noc)
    przy 6 lvl głownie slę, 6 brigit 6 royów(195 ryb), albo 7 zamrażarek, 4 roye i 1 victor (307 ryb) oczywiście trzeba liczyć się ze startami, ale te są rożne, czasami żadne, czasami 10%, ale idzie z rybek uzbierać dziennie z 5 mln...tylko trzeba siedzieć i wysylać, ostatnio mi się nie chce :)
  • XxasieczekxX (PL1)XxasieczekxX (PL1) PL1 Posty: 2,305
    @Yalenka Uważam że Gracz @jola62 (PL1) powinien zostać nagrodzony za pomoc mojej osobie i wyjaśnienie jak i na forum i szczegółowe wyjaśnienie w wiadomości na priv. Miałam problem z ogarnięciem kutrów, dzięki Graczowi mam większe ilości złowionych ryb z połowu i większe zyski. System działa idealnie. Dziękuję :)
  • YalenkaYalenka Guest Posty: 2,496
    XxasieczekxX (PL1) powiedział(a):
    @Yalenka Uważam że Gracz @jola62 (PL1) powinien zostać nagrodzony za pomoc mojej osobie i wyjaśnienie jak i na forum i szczegółowe wyjaśnienie w wiadomości na priv. Miałam problem z ogarnięciem kutrów, dzięki Graczowi mam większe ilości złowionych ryb z połowu i większe zyski. System działa idealnie. Dziękuję :)
    Witam

    Cieszymy się że sobie pomagacie nawzajem ;) A jeśli chcesz możesz sama nagrodzić i podziękować  temu graczowi na przykład dając mu zaczarowane wędki ;)
    Jeden pomocny post nie jest podstawą do przyznania nagrody forumowej.

    Pozdrawiam,
    Yalenka
  • Dogberry11 (PL1)Dogberry11 (PL1) PL1 Posty: 1,627
    Yalenka powiedział(a):
    XxasieczekxX (PL1) powiedział(a):
    @Yalenka Uważam że Gracz @jola62 (PL1) powinien zostać nagrodzony za pomoc mojej osobie i wyjaśnienie jak i na forum i szczegółowe wyjaśnienie w wiadomości na priv. Miałam problem z ogarnięciem kutrów, dzięki Graczowi mam większe ilości złowionych ryb z połowu i większe zyski. System działa idealnie. Dziękuję :)
    Witam

    Cieszymy się że sobie pomagacie nawzajem ;) A jeśli chcesz możesz sama nagrodzić i podziękować  temu graczowi na przykład dając mu zaczarowane wędki ;)
    Jeden pomocny post nie jest podstawą do przyznania nagrody forumowej.

    Pozdrawiam,
    Yalenka
    I to by było na tyle w kwestiach nagród...
  • XxasieczekxX (PL1) powiedział(a):
    Prośba do Graczy (wędkarzy) którzy obcykali system połowów w małym paluszku. Kilku Graczy zdradziło mi już swoje sposoby, bywało że były gorsze od mojego lub w połowie. Ponieważ jeden sposób był dobry pod kątem wydatków bo wydałam mało na wyposażenie ale za to mało ryb.
    Najbardziej nurtuje mnie kuter poz. 5, załadunek 3 osoby, zanęta, zabezpieczenie, wędka, zamrażalki - mój sposób. Ale w kutrze ilość połowu ponad 250 połów przypływający 150 około. Gdzie ta stówa? Generalnie chyba się nie opłaca ulepszać kutry bo różnica pomiędzy faktycznym połowem jest o 30 sztuk ryb, a suma pokazywana w możliwościach połowu znacznie większa co nie przelewa się w praktyce.
    Stosowałam różne triki, bez zamrażalek sama załoga. Typu 5 Roy, ogólnie różne miksy. W zasadzie nie chce mi się kalkulować ile wydaje, więc o finanse mi się nie rozchodzi zazwyczaj na koncie na plusie. Więc mam prośbę do Graczy o możliwość przedstawienia mi sposobu który da mi najwięcej ryb. Oszustwem jest że szacunkowy połów wynosi 250 a połów w rzeczywistości to 150. Strata wielka.
    mam wszystkie kutry na 6. Moim zdaniem optymalne ustawienie na dalekie łowiska to 3X lodówka, 3xRoy, 1 Victor + wszystkie ochrony. Kuter przywozi na bank 243 ryb. Koszt jednej osłony to 5 tys, tyle kosztuje 1 szt. miecznika, więc przy dalszych łowiskach, gdzie ryzyko utraty ryb jest duże to się opłaca. Koszt wysłania takiego kutra to 190 tys, ale z łowisk gdzie są mieczniki przywozi ryb za ponad milion. Na bliższe łowiska albo z mniejszą liczbą ryb wysyłam 3xRoy, 1x Victor i osłonki (195 ryb). Jak zależy mi na czasie to dodaję Brigitte. Oczywiście kombinacji jest mnóstwo. Trzeba jeszcze dopasować kuter do liczby ryb na łowisku i tak np. jak mam ich ponad 800 to wysyłam 4 kutry 1 lodówka, 3 Roy, 1 Victor i osłony. Można też w różny sposób korygować czas kutra. Przy wysyłce jest informacja ile kutra nie będzie. Liczbą Brigitte i Roya można dopasować czas, kiedy następny raz będzie się w grze. Na początku może to wydawać się pracochłonne, ale po pewnym czasie robi się to automatycznie. Już wiem ile kuter ma pojemności i jaki mniej więcej czas, gdy dodam poszczególne elementy. Stosuję tą metodę od dłuższego czasu. Teraz już nie liczę ile na rybach zarobiłam, ale na brak kasy nie narzekam. Na szczęście czasy, kiedy ciułałam dolary na ulepszenia albo działki poszły w zapomnienie :)
  • XxasieczekxX (PL1)XxasieczekxX (PL1) PL1 Posty: 2,305
    Yalenka powiedział(a):

    Cieszymy się że sobie pomagacie nawzajem ;) A jeśli chcesz możesz sama nagrodzić i podziękować  temu graczowi na przykład dając mu zaczarowane wędki ;)
    Jeden pomocny post nie jest podstawą do przyznania nagrody forumowej.

    Pozdrawiam,
    Yalenka
    Oczywiście że nagrodziłam, bo warto. Dodam że to nie jedyny pomocny post nie bez powodu zareagowałam i generalnie nie każdego proponuje do nagrody.

    Dogberry11 (PL1) powiedział(a):
    I to by było na tyle w kwestiach nagród...
    No niestety...:( 
  • Dogberry11 (PL1)Dogberry11 (PL1) PL1 Posty: 1,627
    Zaczarowane wędki, można kupić po 190 złota za sztuke, taka oferta mnie rozwala. Ale mnie GGS na wędkę nie złowi :hushed:
  • jola62 (PL1)jola62 (PL1) PL1 Posty: 1,188
    XxasieczekxX (PL1) powiedział(a):
    Yalenka powiedział(a):

    Cieszymy się że sobie pomagacie nawzajem ;) A jeśli chcesz możesz sama nagrodzić i podziękować  temu graczowi na przykład dając mu zaczarowane wędki ;)
    Jeden pomocny post nie jest podstawą do przyznania nagrody forumowej.

    Pozdrawiam,
    Yalenka
    Oczywiście że nagrodziłam, bo warto. Dodam że to nie jedyny pomocny post nie bez powodu zareagowałam i generalnie nie każdego proponuje do nagrody.

    Dogberry11 (PL1) powiedział(a):
    I to by było na tyle w kwestiach nagród...
    No niestety...:( 
    nie dla nagród na szczęście pomagam, jesli mogę :)

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieOrdered listLista nieuporządkowana
Emoji
Obraz
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik