Strona główna Polish Informacje zwrotne od farmerów

Jarmark wioskowy - jak wybrać?




Otrzymaliśmy od Was opinie, że Wielu z Was byłoby bardziej zadowolonych, jeśli szef sojuszu lub kierownicy mieliby większą kontrolę nad rozpoczynaniem wyzwań. Oto nasz pomysł - zobaczcie czy Wam się podoba! 

Rozważamy dodanie nicków Graczy którzy rozpoczynają wyzwanie na czacie sojuszniczym, jednak wpadliśmy także na pomysł dodania nowego okna dialogowego dla szefów sojuszu i kierowników, w którym mogliby określić kiedy inni członkowie będą mogli rozpocząć wyzwanie, oraz jego maksymalną długość. Dla przykładu, moglibyście ustawić opcję możliwości rozpoczęcia wyzwania dopiero po dwóch godzinach od zakończenia ostatniego. Dzięki temu, moglibyście nadal zbierać punkty, gdy nie ma w Grze nikogo kto byłby w stanie włączyć wyzwanie bez tej opcji, nie ryzykując przy tym rozpoczęcia wyzwania bez wiedzy o inicjatorze, oraz mając nieco więcej kontroli nad całym procesem (bez wykluczania innych członków sojuszu z możliwości rozpoczęcia wyzwań, gdy nie jesteście akurat online). 

Czy chcielibyście zobaczyć takie rozwiązanie w grze? Czy mogłoby ono zostać zaimplementowane także w innych wydarzeniach? 

Wasz Zespół BigFarm

Komentarz

  • Pomysł, pewnie dobry, ale powiem szczerze, że obawiam się, iż kolejne okno (możliwość) przysporzy informatykom tyle kłopotu, że WJ prędko nie zobaczymy. Nie mówiąc już o tym, że to kolejne prawdopodobieństwo błędów, trudnych do odnalezienia :) Jak dla mnie mogłaby zostać opcja, że tylko szef i kierownicy mogą uruchomić wyzwanie. W końcu, przecież wiedzą, że ich długo nie będzie i mogą wybrać jakieś dłuższe, a pozostali członkowie przy okazji trochę skrzyneczek zbiorą. Oczywiście, o ile Zespół przywróci te dłuższe wyzwania, bez których moim zdaniem Jarmarku ukończyć się nie da. .
  • YalenkaYalenka Guest Posty: 2,496
    Katarzyna12344 (PL1) powiedział(a):
    Pomysł, pewnie dobry, ale powiem szczerze, że obawiam się, iż kolejne okno (możliwość) przysporzy informatykom tyle kłopotu, że WJ prędko nie zobaczymy. Nie mówiąc już o tym, że to kolejne prawdopodobieństwo błędów, trudnych do odnalezienia :) Jak dla mnie mogłaby zostać opcja, że tylko szef i kierownicy mogą uruchomić wyzwanie. W końcu, przecież wiedzą, że ich długo nie będzie i mogą wybrać jakieś dłuższe, a pozostali członkowie przy okazji trochę skrzyneczek zbiorą. Oczywiście, o ile Zespół przywróci te dłuższe wyzwania, bez których moim zdaniem Jarmarku ukończyć się nie da. .
    Witam

    Dziękuję za przełamanie pierwszych lodów i komentarz :) Jak tylko zbierzemy więcej informacji od Was prześlemy je do Zespołu gry ;)

    Pozdrawiam,
    Yalenka
  • FarmerEdi (PL1)FarmerEdi (PL1) PL1 Posty: 85
    witam  dlamnie jako kierownika wystarczy informacja na czacie kto wlaczyl wyzwanie 
    pozdrawiam 
  • Dogberry11 (PL1)Dogberry11 (PL1) PL1 Posty: 1,627
    Pomysł ciekawy, Dobrze by było wiedzieć, kto włacza wyzwanie. To ograniczenie  z tymi 2 godzinami niespecjalnie mnie przekonuje, no nie wiem czy to nie spowalnia wykonywnaia zadań WJ. A w jakich innych wydarzeniach niby to miałoby być zaimplementowane? I w jakiej formie?
  • XxasieczekxX (PL1)XxasieczekxX (PL1) PL1 Posty: 2,305
    Super opcja z ustawieniem kolejnego wyzwania, bo czasami nie ma komu załączyć, bywa rożnie a ktoś z sojuszu czeka na wyzwanie bo akurat jest w grze. Oby to przeszło i nie zawierało błędów.
  • Jiper powiedział(a):




    Otrzymaliśmy od Was opinie, że Wielu z Was byłoby bardziej zadowolonych, jeśli szef sojuszu lub kierownicy mieliby większą kontrolę nad rozpoczynaniem wyzwań. Oto nasz pomysł - zobaczcie czy Wam się podoba! 

    Rozważamy dodanie nicków Graczy którzy rozpoczynają wyzwanie na czacie sojuszniczym, jednak wpadliśmy także na pomysł dodania nowego okna dialogowego dla szefów sojuszu i kierowników, w którym mogliby określić kiedy inni członkowie będą mogli rozpocząć wyzwanie, oraz jego maksymalną długość. Dla przykładu, moglibyście ustawić opcję możliwości rozpoczęcia wyzwania dopiero po dwóch godzinach od zakończenia ostatniego. Dzięki temu, moglibyście nadal zbierać punkty, gdy nie ma w Grze nikogo kto byłby w stanie włączyć wyzwanie bez tej opcji, nie ryzykując przy tym rozpoczęcia wyzwania bez wiedzy o inicjatorze, oraz mając nieco więcej kontroli nad całym procesem (bez wykluczania innych członków sojuszu z możliwości rozpoczęcia wyzwań, gdy nie jesteście akurat online). 

    Czy chcielibyście zobaczyć takie rozwiązanie w grze? Czy mogłoby ono zostać zaimplementowane także w innych wydarzeniach? 

    Wasz Zespół BigFarm

    Ja jako kierownik w sojuszu jestem za ale pozwól że przedstawię waszą propozycję Kaski naszej szefowej
  • malwina-m (PL1)malwina-m (PL1) PL1 Posty: 4,022
    edytowano 11.09.2018

    Ja proszę w WJ o:

    1. Listę graczy sojuszu -> bez niej żadne sojuszowe wydarzenie nie ma sensu...musi być widać co robi lub nie robi każdy gracz

    2. Wyzwania włącza szef i włączają kierownicy i proszę żeby to włączanie było widoczne na czacie.

    3. I fajnie, gdyby była jakaś pula dekorek do WJ, np. 3 zestawy i pojawiały się po kolei.

    Post edited by malwina-m (PL1) on
  • Gaja68 (PL1)Gaja68 (PL1) PL1 Posty: 299
    edytowano 11.09.2018
    Jestem za ujawnianiu nicków graczy którzy włączyli wyzwanie i dobrze aby to byli kierownicy lub szefowie.
    Poza tym bez listy graczy którzy akurat robią to wyzwanie nie  wiem  kto działa a kto sobie odpuszcza, to jest potrzebne. 

    Edit/ Niezwiązane z tematem usunęłam z Twojej wypowiedzi. Proszę zapoznać się z regulaminem sekcji. Następny tego typu post usunę w całości i proszę sobie to wziąć do serca.
    Yalenka
    Post edited by Yalenka on
  • Karolineczka7 (PL1)Karolineczka7 (PL1) PL1 Posty: 519
    edytowano 12.09.2018
    jak dla mnie wystarczy, żeby było widać kto rzuca wyzwanie, do tego opcja która była ze 10 min tylko szefostwo, a później każdy też zła nie była bo dodatkowe okna czy kolejki pewnie znowu pogorszą i tak lichą płynność gry (************************************* ) więc na razie lepiej tego nie modernizować...



    Edit/ Niezwiązane z tematem usunęłam z Twojej wypowiedzi. Proszę zapoznać się z regulaminem sekcji. Następny tego typu post usunę w całości i proszę sobie to wziąć do serca. 
    Yalenka

    Post edited by Yalenka on
  • YalenkaYalenka Guest Posty: 2,496
    Witam

    W tym temacie padło konkretne pytanie od Zespołu gry i oczekujemy konkretnej odpowiedzi na nie.

    Przykładowa odpowiedź której oczekujemy:
    Chciałabym/ chciałbym by tylko szefowie sojuszu oraz kierownicy mieli możliwość rzucania wyzwań i by ta informacja była widoczna na czacie sojuszniczym.

    lub/oraz

    Bardzo chętnie zobaczę nową funkcję w grze z nowym oknem dialogowym dla szefów i kierowników sojuszu. 

    lub 
    Uważam, że opcja nowego okna dialogowego byłaby zbyt skomplikowana...

    etc.



    Nie zamieszczamy nic dodatkowego odnośnie tego co chcielibyście jeszcze zobaczyć lub otrzymać w Wioskowym Jarmarku.  Po tym wpisie wszystkie posty niezgodne z wymogami będę usuwać bez dodatkowych informacji.

    Pozdrawiam,
    Yalenka
  • Tylko szef i kierownicy + widoczne na czacie + zakładka aktywności wewnątrz sojuszu. Jako szef wiem kto jest aktywny i na tyle doświadczony aby mógł uruchamiać, zawsze mogę nadać rangę kierownika takiej osobie nawet chociażby tylko na czas WJ. Młodzi członkowie lub mało aktywni nie mają doświadczenia i czasami próbują na oślep aby sobie sprawdzić działanie tracąc przy tym niepotrzebnie np wzmocnienia lub włączając zbyt trudne wyzwania.
    Ewentualnie dodać jeszcze jedną rangę "włączacza wyzwań".
  • maRuda (PL1)maRuda (PL1) PL1 Posty: 119
    edytowano 12.09.2018
    widoczna lista rzucających wyzwanie\ graczy biorących udział w wyzwaniu :+1:
    nowe okno dialogowe :-1:
    możliwość rzucania wyzwań tylko przez kierowników\szefów :-1:
    ograniczenia dla nie-szefów i nie-kierowników co do długości\trudności wyzwań :+1:
    Post edited by maRuda (PL1) on
  • XxasieczekxX (PL1)XxasieczekxX (PL1) PL1 Posty: 2,305
    Dobra fajnie że się spełniły oczekiwania Graczy i jest wykaz kto rzuca wyzwanie, ja mam jednak wielką prośbę, aby to szef i kierownicy decydowali o tym jakie wyzwanie załączyć. Niestety funkcja możliwości włączenia wyzwania przez każdego Gracza w sojuszu to u Nas problem, zgłaszam info w sojuszu aby nie puszczać długich wyzwań, bywa że jednak są one załączone. Wiem w zasadzie że mam zaufanych kierowników, jednak jak każdy ma wolną rękę może szaleć. Nie jest to dobre. 
  • XxasieczekxX (PL1)XxasieczekxX (PL1) PL1 Posty: 2,305
    Niestety ponawiam wątek, ponieważ sprawa jest dla mnie ważna. A temat widzę nikogo nie interesuje. U Nas w sojuszu jednak występuje problem taki że nie każdy rozumie jakiej długość wyzwań puścić. Puszczają długie, gdzie często informuje o tym aby jednak za dnia były krótkie dzięki którym można zdobyć szybko dość punktów. Błagam aby możliwość puszczenia wyzwań mieli kierownicy i szef.
    Bo jednak jak jest w sojuszu ponad 40 osób to jednak nie zawsze idzie się w wirtualu dogadać jak należny. Więc tak domagam się i będę się domagać. Bo w wydarzeniu Wioskowy Jarmark przez takie coś jesteśmy blokowani a ja już mam brak słów na Graczy którzy są w sojuszu i nie rozumieją.
  • Mirka64 (PL1)Mirka64 (PL1) PL1 Posty: 117
    edytowano 07.03.2020
    Daj funkcję kierownika wszystkim, wtedy obraz się całkowicie wyświetli i problem rozwiązany. Nie tylko w tym wypadku. Różnie bywa, nie wiesz kto ma farmę prócz u ciebie w innym sojuszu i to robota celowa. Wielu jest też takich "gości" czysto złośliwych. 
      Ps. Szczęście, że u nas w tak malutkim sojuszu nie ma takich problemów, a wygrywamy każdy jarmark - bez złota. Nie zawsze duża grupa znaczy sukces.
    Post edited by Mirka64 (PL1) on
  • Malwa621 (PL1)Malwa621 (PL1) PL1 Posty: 127
    Zgadzam się, że możliwość puszczania wyzwań powinni mieć tylko szef i kierownicy
  • DianaDiana Moderator, Guest Posty: 4,037
    Witam
    Szef sojuszu może wybrać kto będzie mógł włączyć wyzwanie  tu są informacje : https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/pl/discussion/207346/nowy-wioskowy-jarmark-rozpoczyna-sie-dzisiaj#latest
    Diana
Sign In to comment.