Strona główna Polish Problemy techniczne i błędy

Jak to nazwać??

Nie mogłam doczekać się produkowania żetonów w laboratorium - kosztem 90 tys. złota postanowiłam rozbudować i ..... nic, kolejny raz zrobiłam to samo i dalej laboratorium mam na 24 poziomie. Powiecie - napisz do supportu - natychmiast po fakcie napisałam - oczywiście "nowe zgłoszenie zostało przyjęte i zostanie opracowane tak szybko jak to możliwe.". Ostatni raz napisałam kilka miesięcy temu w czasie wydarzenia - silos- kiedy wylogowałam się z pewnym zdobyciem licencji - jakież było moje zdumienie, kiedy rano licznik był taki jak przed wylogowaniem. Napisałam - czekam na odpowiedz kilka miesięcy i pewnie poczekam jeszcze kilka .... lat. To już nie jest śmieszne, bo jest to strata realnych 350 PLN. W jaki inny sposób można doczekać się sprawiedliwości i poważnego traktowania graczy?

Komentarz

  • wiosenka66 (PL1)wiosenka66 (PL1) PL1 Posty: 477
    Przestać kupować. Zresztą, przy obecnych cenach "gorących ofert", czyli konieczności zakupu 180 000 sztuk zł za prawie 5 stówek, kupowanie jest rzeczą absurdalną.
  • A jak myślisz?? oczywiście, że zaprzestałam. Chodzi mi tylko, że wypuszczają w grę niedopracowaną nowość i dlaczego ja mam ponosić konsekwencje ich niedoróbek?? Support się nie odzywa, więc może ktoś na forum będzie kompetentny mi pomóc
  • DemonaDemona Posty: 2,160
    Witaj,

    proszę o przesłanie do mnie na PW swojego numeru ticketa.  Postaram się zgłosić ten problem Asi zaraz po powrocie, a to już niedługo.

    Pozdrawiam serdecznie,
    Demona
  • Asia07Asia07 Posty: 2,493
    PlayerTosia (PL1) powiedział(a):

    Nie mogłam doczekać się produkowania żetonów w laboratorium - kosztem 90 tys. złota postanowiłam rozbudować i ..... nic, kolejny raz zrobiłam to samo i dalej laboratorium mam na 24 poziomie. Powiecie - napisz do supportu - natychmiast po fakcie napisałam - oczywiście "nowe zgłoszenie zostało przyjęte i zostanie opracowane tak szybko jak to możliwe.". Ostatni raz napisałam kilka miesięcy temu w czasie wydarzenia - silos- kiedy wylogowałam się z pewnym zdobyciem licencji - jakież było moje zdumienie, kiedy rano licznik był taki jak przed wylogowaniem. Napisałam - czekam na odpowiedz kilka miesięcy i pewnie poczekam jeszcze kilka .... lat. To już nie jest śmieszne, bo jest to strata realnych 350 PLN. W jaki inny sposób można doczekać się sprawiedliwości i poważnego traktowania graczy?

    Cześć! 

    Na prośbę Demony, z którą jesteś w kontakcie, zweryfikowałam zaistniałą sytuację. Twój ticket oczekuje od tygodnia na odpowiedź i ta wpłynie możliwe szybko, ale w Twoim przypadku nie ma żadnego zgłoszenia oczekującego miesiącami na odpowiedź. 


    Proszę o odrobinę cierpliwości a wszystko się z pewnością wyjaśni. 

    Pozdrawiam
  • Asiu pozwól, że nie zgodzę się z Tobą - do dnia dzisiejszego odpowiedzi od suportu w sprawie braku licencji za wydarzenie silos nie otrzymałam, a było to zimą lub wczesną wiosną (wybacz jestem starszą osobą i niestety dokładnie kiedy to było nie pamiętam).

    Jest mi po prostu po ludzku żal, że wprowadzają twórcy gry nowy produkt (wg mnie niedopracowany - chodzi mi o laboratorium), a my gracze ze swoich skromnych zasobów finansowych ponosimy za to wymierne konsekwencje. Dodatkowo nie wiem po jakim czasie i jak zostanie sprawa załatwiona.

  • martom (PL1)martom (PL1) Posty: 839
    edytowano 16.08.2016
    Asia07 powiedział(a):
    PlayerTosia (PL1) powiedział(a):

    Nie mogłam doczekać się produkowania żetonów w laboratorium - kosztem 90 tys. złota postanowiłam rozbudować i ..... nic, kolejny raz zrobiłam to samo i dalej laboratorium mam na 24 poziomie. Powiecie - napisz do supportu - natychmiast po fakcie napisałam - oczywiście "nowe zgłoszenie zostało przyjęte i zostanie opracowane tak szybko jak to możliwe.". Ostatni raz napisałam kilka miesięcy temu w czasie wydarzenia - silos- kiedy wylogowałam się z pewnym zdobyciem licencji - jakież było moje zdumienie, kiedy rano licznik był taki jak przed wylogowaniem. Napisałam - czekam na odpowiedz kilka miesięcy i pewnie poczekam jeszcze kilka .... lat. To już nie jest śmieszne, bo jest to strata realnych 350 PLN. W jaki inny sposób można doczekać się sprawiedliwości i poważnego traktowania graczy?

    Cześć! 

    Na prośbę Demony, z którą jesteś w kontakcie, zweryfikowałam zaistniałą sytuację. Twój ticket oczekuje od tygodnia na odpowiedź i ta wpłynie możliwe szybko, ale w Twoim przypadku nie ma żadnego zgłoszenia oczekującego miesiącami na odpowiedź. 


    Proszę o odrobinę cierpliwości a wszystko się z pewnością wyjaśni. 

    Pozdrawiam

    Pozwól, że i ja wypowiem się na temat WASZEGO SUPPORTU !  Niestety, ale również czekam od suportu odpowiedź na moje zgłoszenia i to już parę ładnych miesięcy. Jeszcze trochę a dotrze do pół roku oczekiwania. W takim położeniu jak ja, istnieje wielu ludzi. I każdemu z nas chcecie wmówić, że nie mamy  żadnego zgłoszenia oczekującego  miesiącami na odpowiedź ?  Mnie to już lotto...  bo to co mi zginęło, to i tak nie odzyskam, nawet już teraz mi jest to bez znaczenia, ale nie przejdę obojętnie na takie wypowiedzi jakie tutaj zaserwowałaś.

    Pozdrawiam..
  • Asia07Asia07 Posty: 2,493
    edytowano 17.08.2016
    PlayerTosia (PL1) powiedział(a):

    Asiu pozwól, że nie zgodzę się z Tobą - do dnia dzisiejszego odpowiedzi od suportu w sprawie braku licencji za wydarzenie silos nie otrzymałam, a było to zimą lub wczesną wiosną (wybacz jestem starszą osobą i niestety dokładnie kiedy to było nie pamiętam).

    Jest mi po prostu po ludzku żal, że wprowadzają twórcy gry nowy produkt (wg mnie niedopracowany - chodzi mi o laboratorium), a my gracze ze swoich skromnych zasobów finansowych ponosimy za to wymierne konsekwencje. Dodatkowo nie wiem po jakim czasie i jak zostanie sprawa załatwiona.

    Cześć Tosiu!

    Poproszę o nr tego zgłoszenia w wiadomości prywatnej. Jest jedna jedyna wiadomość od Ciebie, starsza od tej najświeższej, opracowana przez nasz Support około 160 dni wstecz. Nie odpisałaś na nią. Starszych zgłoszeń nie mamy. Może coś nie wpłynęło pod właściwy adres. Prośba o kontakt prywatny. 


    Asia
  • przy kupnie gratis fiolety i inne a dostaniesz tylko złoto  koniec z kupowaniem złota , oni z nas robią dojną krowę nic w zamian nie dają jak to można nazwać jak giną nakładki śnieżne czy nakładki na drzewa śnieżne z magazynu.... każdy sobie dopowie jak to nazwać 

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieOrdered listLista nieuporządkowana
Emoji
Obraz
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik