Strona główna Polish Dyskusje dotyczące Oficjalnych Ogłoszeń

15.08.2018 | Witajcie na Wioskowym Jarmarku!

1615

Komentarz

  • Dogberry11 (PL1)Dogberry11 (PL1) PL1 Posty: 1,627
    edytowano 21.08.2018
    https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/pl/discussion/182236/wazna-informacja-dot-jarmarku-wioskowego#latest

    Czytacie oficjalne ogłoszenia?
    Z tym usuwaniem to chyba nie do końca jest w porządku, ja sobie zbieram to co niby ma być usunięte, przez dłuższy okres czasu i nic mi się nie dopisało a tu taki pasztet. Czy to będzie ciecie jak leci po wszystkich?
    Doszedłem do 36 nagrody z 50 możliwych w tym wydarzeniu i nie kojarzę żebym coś dostał podwójnie (chociaż może nie widzę?). Czy jesteście w stanie zweryfikować kto coś dostał a kto nie podwójnie lub wielokrotnie?
    Dlaczego za błędy znowu płaca gracze? 
    Dlaczego za  oszczędność mam być karany?
  • No brawo 
    Genialne rozwiązanie okradanie graczy zamiast zrobić choć raz coś dobrze, gra zamula, ale kogo to obchodzi 
    cieszę się że nie kupuje zlota bo na  taki badziew szkoda nawet grosza
  • YalenkaYalenka Guest Posty: 2,496
    edytowano 21.08.2018
    Witam

    Nikt nikogo nie będzie z niczego okradał. Jeśli u kogoś pojawiła się sytuacje gdzie otrzymał kilkukrotnie więcej nagród niż miał otrzymać, stan ten zostanie usunięty z konta gracza, na podstawie bazy danych z serwera.

    Dla przykładu zamieszczam zrzut z nieprawidłowymi ilościami szybkich nawozów. Jak można się domyślić jest to liczba o wiele za duża.



    Miłego wieczoru,
    Yalenka

  • Dogberry11 (PL1)Dogberry11 (PL1) PL1 Posty: 1,627
    Yalenka powiedział(a):
    Witam

    Nikt nikogo nie będzie z niczego okradał. Jeśli u kogoś pojawiła się sytuacje gdzie otrzymał kilkukrotnie więcej nagród niż miał otrzymać, stan ten zostanie usunięty z konta gracza, na podstawie bazy danych z serwera.

    Dla przykładu zamieszczam zrzut z nieprawidłowymi ilościami szybkich nawozów. Jak można się domyślić jest to liczba o wiele za duża.



    Miłego wieczoru,
    Yalenka

    Oby tak było, pożyjemy - zobaczymy
  • Hania22222 (PL1)Hania22222 (PL1) PL1 Posty: 166
    Yalenko, czy ja dobrze rozumiem, że jak mi nie pomnażało nagród - to nic mi nie zostanie zabrane?
  • YalenkaYalenka Guest Posty: 2,496
    Hania22222 (PL1) powiedział(a):
    Yalenko, czy ja dobrze rozumiem, że jak mi nie pomnażało nagród - to nic mi nie zostanie zabrane?
    Witam

    Dobrze zrozumiałaś.

    Pozdrawiam,
    Yalenka
  • zaczarowana28 (PL1)zaczarowana28 (PL1) PL1 Posty: 3,043
    a ja tak zapytam czysto teoretycznie, jak komuś dało 2x złota skrzynie w obu miał złotniczki, które wysiał, złoto zużył to co mu w takim razie odbiorą jak nie ma już ani skrzyń, ani złotniczka, ani złota?
  • gender (PL1)gender (PL1) PL1 Posty: 20
    trochę to wygłada na wyłudzanie złota... zdobyłam 3 licencje, czyli 6 tys złota, w związku z tym zainwestowałam je w jarmark w dobrej wierze, teraz czytam, ze może te licencje mi zabiorą, żart,bo mam więcej niż 3 licencje. Gdybym wiedziała, ze ten jarmark to lipa, nie wydałabym ani 1 złota, dolara nawet też, wydałam na jarmark, bo zdobyłam na nim. proponuję ogarnijcie się w końcu, a jak robicie błędy to wy za nie ponoście konsekwencje.
  • Będziemy mieć teraz okazję do pracy nad błędami, które wystąpiły podczas pierwszego uruchomienia i mamy nadzieję, że będziemy mogli przedstawić wam wydarzenie w ulepszonej wersji przy kolejnej edycji.
    Mam tylko nadzieje (chociaż doświadczenie podpowiada inaczej) że ta "ulepszona wersja" nie będzie oznaczać, że licencja stanie się niemożliwa do zdobycia, a Zespół nie wymyśli takich pułapów nagród, jak w lejkach. Event w tej wersji jest ciekawy, o wiele lepszy od MS :smile: Wreszcie wydarzenie, w którym liczy się nie tylko ile ktoś złota wydaje. Tu trzeba faktycznie pomyśleć i przyjąć jakąś strategie gry. Wiadomo, że z gigantami nasz maleńki sojusz nie powalczy, ale te nagrody, które teraz Zespół przygotował i wspólna zabawa w trakcie realizacji wydarzenia nam się podoba ;)

  • wlod5 (PL1)wlod5 (PL1) PL1 Posty: 6
    witam:)))
    moja propozycja za błędy w grze odbieżcie pensje swoim informatykom, to chyba jacyś nieudacznicy, odwracanie kota
    ogonem staje się smutne po raz kolejny:((((
    pozdrawiam:))))
  • MrocznyŻniwiarz (PL1)MrocznyŻniwiarz (PL1) PL1 Posty: 197
    edytowano 22.08.2018
    wlod5 (PL1) powiedział(a):
    witam:)))
    moja propozycja za błędy w grze odbieżcie pensje swoim informatykom, to chyba jacyś nieudacznicy, odwracanie kota
    ogonem staje się smutne po raz kolejny:((((
    pozdrawiam:))))

    Popieram rękami i nogami, dlaczego to znów gracze mają płacić za kompletną nieudolność informatyków?

    A także rozumiem że wszystkim graczom zostanie zwrócona wydana nawet sztuka złota na wzmocnienia skoro też nie działały prawidłowo....????

    Ja wydałem całe 100 sztuk złota  :D a i to widać całkiem niepotrzebnie, zatem oczekuję na zwrot zanim sam zostanę okradziony...

    A co z graczami  którzy jak już ktoś wspomniał, np. pootwierali skrzynie, wysiali złotniczki , wydobyli złoto w kopalniach?
    Ja proponuję im rachunki do domu powysyłać... :D
  • qwasiarz (PL1)qwasiarz (PL1) PL1 Posty: 59


    Miłego wieczoru,
    Yalenka

    Przyjmując, że to faktycznie zawyżone ilości to na jakiej podstawie GGS chce dla każdego z graczy indywidualnie ustalić ile powinien mieć??  
    Skoro do tej pory zawsze było "pod kreskę" bo podobno nie dało się jednostkowo rozpatrywać przypadków to teraz nagle pojawiła się taka opcja??

    Czas spędzony w grze nie jest miarodajny bo wystarczy umiejętne podejście do tematu i w minutę można wszystkie nagrody zdobyć jak sojusz ma strategię dlatego prosiłbym o wyjaśnienie z podaniem sposobu jak chcecie to obliczyć żebym mógł sobie sprawdzić czy wyjdzie mi to samo...  :D

  • Torian (PL1)Torian (PL1) PL1 Posty: 86
    Na obecną chwilę uważam, że Jarmark jest dla graczy, którzy mają bardzo dobrze rozbudowane farmy, dużo czasu i/lub wodorostów, i/lub złota. Patrząc na to ile czasu poświęciłem na Jarmark i ile zdobyłem punktów osobistych to szanse na zdobycie wszystkich nagród osobistych (i bardziej zależy mi na dekoracji, niż na licencjach :P ) mam bardzo nikłe, jak pewnie wielu graczy, chociaż mogę się mylić, bo cztery razy jakieś ktosie włączały długie wyzwania w czasie, w którym sojusz mógł zrobić kilka krótkich (ale w sumie nie miałbym nic przeciwko zmniejszeniu puli punktów potrzebnych do zdobycia poszczególnych nagród osobistych i zmniejszeniu licencji do jednej, ale tylko przy jednoczesnym zapętleniu otrzymywania nagród).

    Kilka punktów dotyczących Wioskowego Jarmarku (WJ):
    1. Okno Jarmarku powinno otwierać się na stronie, gdzie wyzwania mają jedną gwiazdkę i trwają maksymalnie 30 minut. W ten sposób można by uniknąć przypadkowych kliknięć, zarówno tych dokonanych w pośpiechu, jak i przez osoby nieznające mechaniki eventu, a złośliwcom utrudniło włączanie długich wyzwań, bo musieliby je znaleźć (co, przy wprowadzeniu informacji na czacie kto uruchomił wyzwanie, ułatwiałoby wyłapanie takich "członków" sojuszu).
    (Tu osobista refleksja: raczej na to nie liczę, biorąc pod uwagę dotychczasowe podejście GGS do gry, uważam, że otwieranie okna Jarmarku na trudnych i długich wyzwaniach zostało zrobione celowo, bo ktoś z firmy liczy, że przez to gracze będą wydawać - i kupować - złoto na wzmocnienia... Cóż, mogę się mylić, ale...)
    2. Ten punkt wynika z pierwszego. Pięć minut po uruchomieniu wyzwania szef sojuszu, jak i osoba, która uruchomiła event powinni mieć możliwość zakończenia wyzwania bez względu na to czy produkty zostały zebrane, czy też nie (argumenty za - patrz punkt pierwszy).
    3. Skoro BigFarm jest grą strategiczną to rodzaj produktów wymaganych do wyzwania powinien być jawny od samego początku, a nie ogólnikowy, jak teraz i widoczny dopiero po wykonaniu wyzwania (wtedy to już za późno). Umożliwiałoby to opracowanie dobrej strategii i ułatwiło udział w Jarmarku tym osobom, które nie mają czasu, żeby czekać, aż pojawi się wyzwanie z konkretnym produktem do zebrania. W tej chwili jest to zwykła loteria i marnowanie czasu wielu osobom (a podobno GGS szanuje graczy). Inne rozwiązanie to opcja widoczna w oknie wybranego wyzwania: "Pokaż produkty", a jej wybór pociągałby za sobą zwiększenie ilości wymaganych produktów o 10-20 procent. W przypadku wprowadzeniu funkcji z punktu drugiego ten punkt może być zbędny.

  • YalenkaYalenka Guest Posty: 2,496
    Witam

    Zespół posiada precyzyjne dane z serwera przedmiotów zdobytych podczas wydarzenia. Dzięki czemu może stwierdzić, które przedmioty są dodatkowe uzyskane z powodu błędów w liniach nagród, oraz które zostały prawidłowo zdobyte. Jest w stanie określić, co powinien mieć gracz, a to oznacza również, że przedmioty zdobyte przed wydarzeniem nie  zostaną zabrane z kont graczy.

    Miłego dnia,
    Yalenka
  • Kaspaldo (PL1)Kaspaldo (PL1) PL1 Posty: 349
    edytowano 22.08.2018
    No i wszystko wiadomo ,kto jest winien -gracze ,bo zaduzo mają nawozu ? więc trzeba im szybko zabrać ,szkoda tylko że tak szybko zespół nie działał przy roslinkach brzegowych i innych stratach .Kto poniósł straty -gracze a zespół ani me ani be nie wspomnę o rekompensacie ,zespół nawet nie uważał tego za strate graczy i nic nam się nie należy 
  • A co w przypadku gdy się wymieniło muszelki i kamienie na humus w czasie trwania JW stracę humus ?
  • YalenkaYalenka Guest Posty: 2,496
    Szymon S (PL1) powiedział(a):
    A co w przypadku gdy się wymieniło muszelki i kamienie na humus w czasie trwania JW stracę humus ?
    Proszę przeczytać ten WPIS.

    Pozdrawiam,
    Yalenka
  • gender (PL1)gender (PL1) PL1 Posty: 20
    jeżeli moję 3 licencje były zdobyte w sposób nieprawidłowy i mają być zabrane, to proszę o dopisanie mi wydanego podczas wydarzenia złota, bo gdybym wiedziała, ze to lipa nie wydałabym ani szeląga,a produkty z wodorostów zdobyte z wioskowej łodzi też przepadną, a licencje ze skrzyń z wioskowej łodzi i koła fortuny też?, bo w trakcie trwania wydarzenia. dobrze, że sezon koński się nie skończył, bo pewnie te 2 licencje też byście zabrali. ogarnijcie się i zmieńcie informatyków, 
  • YalenkaYalenka Guest Posty: 2,496
    gender (PL1) powiedział(a):
    jeżeli moję 3 licencje były zdobyte w sposób nieprawidłowy i mają być zabrane, to proszę o dopisanie mi wydanego podczas wydarzenia złota, bo gdybym wiedziała, ze to lipa nie wydałabym ani szeląga,a produkty z wodorostów zdobyte z wioskowej łodzi też przepadną, a licencje ze skrzyń z wioskowej łodzi i koła fortuny też?, bo w trakcie trwania wydarzenia. dobrze, że sezon koński się nie skończył, bo pewnie te 2 licencje też byście zabrali. ogarnijcie się i zmieńcie informatyków, 
    Witam

    Wydaje się, że zupełnie nie rozumiesz na czym polegał błąd. Jeśli otrzymałaś 3 licencje jest to jak najbardziej prawidłowa liczba, ponieważ widzisz taką liczbę w oknie dialogowym nagród.
    Natomiast gdyby tych licencji dopisało Ci się 6 lub więcej, to własnie ten nadmiar zostałby usunięty z Twojego konta.

    Pozdrawiam,
    Yalenka
  • gender (PL1)gender (PL1) PL1 Posty: 20
    jeśli tak to dobrze, zobaczymy, bo podczas wydarzenia przybyło mi więcej licencji, ale jak pisałam, ze skrzyń z wioski i koła fortuny, jesli informatycy umieją  je odróżnić jestem spokojna, dziękuję za wyjaśnienia i pozdrawiam:)
  • Karolineczka7 (PL1)Karolineczka7 (PL1) PL1 Posty: 519
    edytowano 22.08.2018
    podsumowując modle się żebym nie dostał pandy-balona!
    zebrałem wszystkie możliwe nagrody i nic cennego podwójnie nie zauważyłem więc powinienem czuć się spokojnie, a niestety tak nie jest :/

    było miesiąc dłużej pisać to wydarzenie albo dać je na miesiąc na serwer testowy, a tak znowu wyszło ze pracują u Was, delikatnie mówiąc, kiepscy informatycy...
  • YalenkaYalenka Guest Posty: 2,496
    edytowano 22.08.2018
    Karolineczka7 (PL1) powiedział(a):
    podsumowując modle się żebym nie dostał pandy-balona!
    zebrałem wszystkie możliwe nagrody i nic cennego podwójnie nie zauważyłem więc powinienem czuć się spokojnie, a niestety tak nie jest :/

    było miesiąc dłużej pisać to wydarzenie albo dać je na miesiąc na serwer testowy, a tak znowu wyszło ze pracują u Was, delikatnie mówiąc, kiepscy informatycy...
    Witam 

    Jeśli nie zauważyłeś nienaturalnego przyrostu karm, nawozów , humusów  czy też szybkich nawozów to raczej nie powinieneś się martwić . Błąd nie wystąpił u wszystkich graczy. U niektórych graczy tylko w nagrodach za wsparcie. Jeżeli natomiast dane serwera pokazują, że jednak otrzymałeś niektóre nagrody podwójnie zostaną one usunięte z Twojego konta w grze, ale tylko te z listy podanej w ogłoszeniu.

    P.S. Ten Hotfix nie usunie przedmiotów, dotyczy on jedynie naprawy wzmocnień oraz przedmiotów z listy nagród za aktywność oraz za wsparcie ;)

    Pozdrawiam,
    Yalenka
  • Sensei (PL1)Sensei (PL1) PL1 Posty: 3,162
    Czyli rozumiem że zwykłe i premium karmy i nawozu które się podwójnie dopisały do kont to one nie zostaną usunięte ??
  • Moya (PL1)Moya (PL1) PL1 Posty: 68
    Nieźle....
    Ja "swój" błąd chyba kojarzę... Dwa lub trzy razy w odstępie kilku minut wyskoczyło mi okienko z karmą (chyba dla świń). Byłam pewna, że to taki sam błąd, jaki mam podczas zaglądania do budy dla psa - czasem dopiero za drugim, trzecim razem zalicza mi trening i dopisuje PD. Nie umiem określić, czy ta karma rzeczywiście została dopisana do mojego konta. W zasadzie nawet żałuję, że nie ma jej na liście "rzeczy do zwrotu", nie miałabym oporów przed wymianą jej na balon...
    Problem polega na tym, że ja kompletnie nie wierzę w kompetencje GGS. Sprawiedliwość i równe traktowanie graczy pamiętam do dzisiaj - polegało na tym, że w ub. roku dostałam bana za to, że zostały mi podwojone zielone dolary na koncie. Do dzisiaj żałuję, że ich wtedy nie wydałam (jak zrobiła chyba większość), tylko czekałam, aż to naprawią.
    Inna sprawa - bzdurą jest ocenianie aktywności na podstawie czasu zalogowania. Gdy jestem w domu moja kropka jest zazwyczaj zielona - a to nie znaczy, że coś w grze robię.
    Pomijam to, że jedna wypowiedź (obliczanie na podstawie czasu gry, etc.) nie pasuje mi do drugiej (zespół dokładnie wie...).

    Moja rada: ludziki, róbcie screeny ze wszystkiego, co wam przyjdzie do głowy, bo czuję że problemy dopiero się zaczną.
  • Dogberry11 (PL1)Dogberry11 (PL1) PL1 Posty: 1,627
    Moya (PL1) powiedział(a):
    Nieźle....
    Ja "swój" błąd chyba kojarzę... Dwa lub trzy razy w odstępie kilku minut wyskoczyło mi okienko z karmą (chyba dla świń). Byłam pewna, że to taki sam błąd, jaki mam podczas zaglądania do budy dla psa - czasem dopiero za drugim, trzecim razem zalicza mi trening i dopisuje PD. Nie umiem określić, czy ta karma rzeczywiście została dopisana do mojego konta. W zasadzie nawet żałuję, że nie ma jej na liście "rzeczy do zwrotu", nie miałabym oporów przed wymianą jej na balon...
    Problem polega na tym, że ja kompletnie nie wierzę w kompetencje GGS. Sprawiedliwość i równe traktowanie graczy pamiętam do dzisiaj - polegało na tym, że w ub. roku dostałam bana za to, że zostały mi podwojone zielone dolary na koncie. Do dzisiaj żałuję, że ich wtedy nie wydałam (jak zrobiła chyba większość), tylko czekałam, aż to naprawią.
    Inna sprawa - bzdurą jest ocenianie aktywności na podstawie czasu zalogowania. Gdy jestem w domu moja kropka jest zazwyczaj zielona - a to nie znaczy, że coś w grze robię.
    Pomijam to, że jedna wypowiedź (obliczanie na podstawie czasu gry, etc.) nie pasuje mi do drugiej (zespół dokładnie wie...).

    Moja rada: ludziki, róbcie screeny ze wszystkiego, co wam przyjdzie do głowy, bo czuję że problemy dopiero się zaczną.
    Niestety masz rację, mnie w zeszłym roku konto zablokowali przy tym słynnym podwojeniu dolarów, chociaż wcale ich nie dostałem podwójnie, tylko po prostu miałem ich dużo, ponad 600 mln. I uznali, że nie moge tyle mieć zaoszczędzonych. Teraz będzie podobnie, zrobią jak im wygodnie i tyle.'Jak nas ciachną to się nie pozbieramy, a w nagrodę jakąś głupią dekorację dadzą, nie wiadomo po co, kpina? cynizm? wyrzuty  sumienia? zadośćuczynienie?
  • aurelka40 (PL1)aurelka40 (PL1) PL1 Posty: 103
    ZENUUUUUUUUUUAAAAAAAAAAAAAAAAAA
  • YalenkaYalenka Guest Posty: 2,496
    aurelka40 (PL1) powiedział(a):
    ZENUUUUUUUUUUAAAAAAAAAAAAAAAAAA
    Dobry wieczór 

    Możesz mi powiedzieć co Twój komentarz wnosi do dyskusji? Bo to co robisz to ja nazywam po prostu spamem. Następny tego typu wpis zaowocuje punktami karnymi na Twoje koto.

    Pozdrawiam,
    Yalenka
  • malwina-m (PL1)malwina-m (PL1) PL1 Posty: 4,022

    Chciałam uprzejmie zapytać czy punkt widzenia zespołu zależy od wydarzenia na placu ?

    Muszę wtrącić inny temat...bo akurat problem ten sam...

    https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/pl/discussion/178683/rośliny-brzegowe/p3

    To w końcu można Gracza indywidualnie rozliczyć czy nie można ???

    Przy brzegowych podobno nie było takich możliwości i pewnie by się znalazło parę innych spraw, gdzie też coś przepadło bo ... nic nie wiadomo...

    A jakimś cudem WJ może być dokładnie przewertowane...miło by było uzyskać sensowne wyjaśnienie.

  • JiperJiper Guest Posty: 495
    Witam,

    Wioskowy jarmark to odrębne wydarzenie w grze, dlatego szczegółowe dane z eventu są zapisywane na serwerze. Według oficjalnego ogłoszenia Zespół obliczy średni wynik dla każdego Gracza, gdyż rozpatrywanie każdego z osobna zajęłoby wieki.
    Serwer nie przechowuje informacji na temat tego co sadzi dany Gracz (czyt. roślin brzegowych), więc nie ma możliwości uzyskania precyzyjnych danych dotyczących tego problemu. 

    Pozdrawiam,
    Jiper
  • aurelka40 (PL1)aurelka40 (PL1) PL1 Posty: 103
    edytowano 22.08.2018
    a wedlug mnie pojawilo sie cos fajnego co przyciaglo uwage graczy
    nasza szefowa super babka poswiecila 4 dni na wlacanie non toper wyzwań co zaowocowało licki w szerokim gronie sojuszników a ze poszlo pewnie nie po mysli i znow za duzo wygralismy to sie znow nie spodobalo
    i jak widać można takie bledy zweryfikować indywidualnie gdzie traci ggs 
    a jak traca gracze to juz nie dzaiala 
    no coz nie powtorze slow bo juz yalenka mnie sprowadziła na ziemie 

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieOrdered listLista nieuporządkowana
Emoji
Obraz
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik