Strona główna Polish Dyskusje dotyczące Oficjalnych Ogłoszeń

9.01.2018 | Nowy horyzont i szczegóły sezonu jeździeckiego

Witajcie Farmerzy!

W Oficjalnych Ogłoszeniach pojawiła się zapowiedź najnowszej aktualizacji.
Całe ogłoszenie możecie znaleźć  pod tym linkiem :
https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/pl/discussion/170958/9-01-2018-nowy-horyzont-i-szczegoly-sezonu-jezdzieckiego/p1?new=


Zachęcam do komentowania i wyrażania swojej opinii na temat nadchodzących wydarzeń.

W imieniu Zespołu Big Farm oraz własnym pozdrawiam serdecznie,
Yalenka

Komentarz

  • zaczarowana28 (PL1)zaczarowana28 (PL1) PL1 Posty: 3,043
    edytowano 09.01.2018
    Horyzont bardzo ładny, ale pod warunkiem, że będzie za $ , jak za górę złota, to cofam 3 pierwsze słowa  ;)

    Jedyne co mnie zaniepokoiło to ten wpis:

     inne zmiany w generalnym balansie gry

    jak Zepsół zaczyna grzebać coś w balansie, nie wróżyło to nigdy nic dobrego... obym się myliła... ;)

    czekam na więcej szczegółów, bo niemiłych niespodzianek nie lubię :-1:
  • YalenkaYalenka Guest Posty: 2,496
    Witajcie!

    Aktualizacja zaplanowana jest między godziną 14:00 a 15:00 dzisiaj.

    Pozdrawiam,
    Yalenka
  • U mnie są problemy z zasiewaniem i zbiorem z pol.
    Do tego gra po prostu wariuje nie wiedziałem dlaczego, ale po info o aktualizacji już wiem.
    Są to wstępne kłopoty jakie nas czekają już dziś po południu.
  • Dogberry11 (PL1)Dogberry11 (PL1) PL1 Posty: 1,627
    zaczarowana28 (PL1) powiedział(a):
    Horyzont bardzo ładny, ale pod warunkiem, że będzie za $ , jak za górę złota, to cofam 3 pierwsze słowa  ;)

    Jedyne co mnie zaniepokoiło to ten wpis:

     inne zmiany w generalnym balansie gry

    jak Zepsół zaczyna grzebać coś w balansie, nie wróżyło to nigdy nic dobrego... obym się myliła... ;)

    czekam na więcej szczegółów, bo niemiłych niespodzianek nie lubię :-1:
    Z niecierpliwością czekam na ukryte zmiany
  • malwina-m (PL1)malwina-m (PL1) PL1 Posty: 4,022
    edytowano 09.01.2018

    Zapytam o to samo: a ten czekoladowy horyzont to za dolarki czy złoto ? bo to bardzo istotne, skoro aż tak wyodrębnione w OO...

    Z koników powtórka...dobrze...bo angielski domek bardzo ładny :D

    Mam nadzieję że "te inne działania" poprawią jakość gry, skończą się napisy - błąd albo później...zacznie gra chodzić płynnie...bo na razie jest tak, jakby chciała i nie mogła...

    No i zobaczymy co balansik :D dla nas przygotował...

  • YalenkaYalenka Guest Posty: 2,496
    malwina-m (PL1) powiedział(a):

    Zapytam o to samo: a ten czekoladowy horyzont to za dolarki czy złoto ? bo to bardzo istotne, skoro aż tak wyodrębnione w OO...


    Witaj horyzont powinien być już widoczny w ofercie u Fridy ;) i jest dostępny za złoto ;)

    ~Yalenka

  • Sensei (PL1)Sensei (PL1) PL1 Posty: 3,162
    A co możemy rozumieć przez to że '' ...Ulepszeniami starszych cześci gry któeym przydałaby sie optymalizacja''?? Czego tu sie można spodziewać ?
  • Niestety w ofercie u Fridy nie znajduję u siebie nowego horyzontu...Ale to i tak nie niewielka strata. Za złoto go nie kupię.
  • Pyzka23 (PL1)Pyzka23 (PL1) PL1 Posty: 44
    ja też go nie widzę :D
  • sylwiazelazna (PL1)sylwiazelazna (PL1) PL1 Posty: 5,746

    Inne zmiany

    Ta aktualizacja przyniesie także kilka wstępnych zmian, dzięki którym Zespół będzie gotowy na reorganizację gry w przyszłości (np. aktualizację listy nagród

    Inne zmiany

    Ta aktualizacja przyniesie także kilka wstępnych zmian, dzięki którym Zespół będzie gotowy na reorganizację gry w przyszłości (np. aktualizację listy nagród, inne zmiany w generalnym balansie gry, oraz wdrożenie nowych wydarzeń). Ponadto Zespół wprowadzi małe zmiany w sposobie zarządzania zasobami gry, jednak nie będzie to miało bezpośredniego wpływu na Graczy, z wyjątkiem nieznacznego przyspieszenia niektórych procesów w Grze.  , oraz wdrożenie nowych wydarzeń). Ponadto Zespół wprowadzi małe zmiany w sposobie zarządzania zasobami gry, jednak nie będzie to miało bezpośredniego wpływu na Graczy, z wyjątkiem nieznacznego przyspieszenia niektórych procesów w Grze.  


    Chciałam spytać co oznacza -
    inne zmiany w generalnym balansie gry?????? co to ten balans i jakie zmiany maja w nim być,bo na razie jest to masło maślane nierozumiane przez graczy,przynajmniej ja pojęcia nie mam co to ten balans rozumiany przez szanowny zespól i jakie zmiany w nim maja być????


    Proszę również o rozwinięcie tego zdania i napisania tego tak żeby to było jakkolwiek dla graczy zrozumiałe:
    Ponadto Zespół wprowadzi małe zmiany w sposobie zarządzania zasobami gry,

    Po pierwsze dla mnie zarządzanie farma to sprzedaż,zbieranie zbiorów,wgląd do stanu magazynowego produktów towarów itp, więc nie wiem co zespół ma na myśli pisząc zarządzanie farmą a o drugie jakie zmiany w tym temacie mają nastąpić???????????

    Tych informacji w oo już bardziej służbowo i niezrozumiale dla graczy to chyba nie można pisać,z tego co jest tu podane to w sumie nic nie wiadomo po za tym,że będą grzebać i to dużo grzebać i zmieniać ale w czym i jak to już nie wiadomo wcale.


  • Dogberry11 (PL1)Dogberry11 (PL1) PL1 Posty: 1,627
    Przypominam, że zmiany są wprowadzane dla dobra graczy. Zmiany mają sprawić, że gra jest dla nas prostsza w użytkowaniu, sprawia nam przyjemność i sprawiać,  że chcemy do niej wracać. Nie wszyscy potrafią grać w grę zgodnie z założeniami, dlatego zespół stale wprowadza udogodnienia (balans gry nie ma tu znaczenia, a wspomina się o nim przez grzeczność).
    Wprowadzane nowości stają się wyzwaniem dla graczy a zdobywane nagrody mają znaczenie drugorzędne, najważniejszy jest zakup złota za pieniądze, aby twórcy gry mieli środki do tworzenia nowych atrakcyjnych eventów  w grze.
    Zdarzające się zawirowania w grze są zdarzeniami sporadycznymi i po prostu niewartymi jakiegokolwiek wyjaśniania. Mechanika gry  generuje czasem błędy, które gracze złośliwie interpretują jako wpadki starającego umilić im czas zespołu 

    Piszę do oporu, z każdą chwilą  ta gra stacza się dzięki jej twórcom. Jest coraz gorzej i lepiej nie będzie.

  • malwina-m (PL1)malwina-m (PL1) PL1 Posty: 4,022
    edytowano 10.01.2018

    Dog...przeczytałam 3 razy :D i zaczęłam się zastanawiać dlaczego po raz pierwszy nic nie kumam z Twojej pisaniny (?)

    Czytając OO przypomniał mi się tak zwany "bełkot medyczny lub prawniczy" po wysłuchaniu którego na pewno wiesz jedno :p ile Cię ta wątpliwa przyjemność będzie kosztować...nic więcej...

    Tu jest podobnie, optymalizacja, balansik, poprawa jakości, reorganizacja, zmiany zarządzania, przyśpieszenia, opóźnienia itd. itd. itd...kto wie o co chodzi, ręka w górę, poproszę na podium i słucham wyjaśnienia.

    Post edited by malwina-m (PL1) on
  • Dogberry11 (PL1)Dogberry11 (PL1) PL1 Posty: 1,627
    malwina-m (PL1) powiedział(a):

    Dog...przeczytałam 3 razy :D i zaczęłam się zastanawiać dlaczego po raz pierwszy nic nie kumam z Twojej pisaniny (?)

    Czytając OO przypomniał mi się tak zwany "bełkot medyczny lub prawniczy" po wysłuchaniu którego na pewno wiesz jedno :p ile Cię ta wątpliwa przyjemność będzie kosztować...nic więcej...

    Tu jest podobnie, optymalizacja, balansik, poprawa jakości, reorganizacja, zmiany zarządzania, przyśpieszenia, opóźnienia itd. itd. itd...kto wie o co chodzi, ręka w górę, poproszę na podium i słucham wyjaśnienia.

    Ja to tak dla żartu napisałem:) Pusty śmiech mnie ogarnia jak czytam o tych poprawkach nowościach itp.:)
    A potem nie działa to nie działa tamto itd. 
  • farm boy (PL1)farm boy (PL1) PL1 Posty: 15,161
    edytowano 10.01.2018
    A ja myślałem że pisałeś do CM o wyjaśnienia  i taka odpowiedz dostałeś :D:D:D:D
  • sylwiazelazna (PL1)sylwiazelazna (PL1) PL1 Posty: 5,746
    sylwiazelazna (PL1) powiedział(a):

    Inne zmiany

    Ta aktualizacja przyniesie także kilka wstępnych zmian, dzięki którym Zespół będzie gotowy na reorganizację gry w przyszłości (np. aktualizację listy nagród

    Inne zmiany

    Ta aktualizacja przyniesie także kilka wstępnych zmian, dzięki którym Zespół będzie gotowy na reorganizację gry w przyszłości (np. aktualizację listy nagród, inne zmiany w generalnym balansie gry, oraz wdrożenie nowych wydarzeń). Ponadto Zespół wprowadzi małe zmiany w sposobie zarządzania zasobami gry, jednak nie będzie to miało bezpośredniego wpływu na Graczy, z wyjątkiem nieznacznego przyspieszenia niektórych procesów w Grze.  , oraz wdrożenie nowych wydarzeń). Ponadto Zespół wprowadzi małe zmiany w sposobie zarządzania zasobami gry, jednak nie będzie to miało bezpośredniego wpływu na Graczy, z wyjątkiem nieznacznego przyspieszenia niektórych procesów w Grze.  


    Chciałam spytać co oznacza -inne zmiany w generalnym balansie gry?????? co to ten balans i jakie zmiany maja w nim być,bo na razie jest to masło maślane nierozumiane przez graczy,przynajmniej ja pojęcia nie mam co to ten balans rozumiany przez szanowny zespól i jakie zmiany w nim maja być????


    Proszę również o rozwinięcie tego zdania i napisania tego tak żeby to było jakkolwiek dla graczy zrozumiałe:
    Ponadto Zespół wprowadzi małe zmiany w sposobie zarządzania zasobami gry,

    Po pierwsze dla mnie zarządzanie farma to sprzedaż,zbieranie zbiorów,wgląd do stanu magazynowego produktów towarów itp, więc nie wiem co zespół ma na myśli pisząc zarządzanie farmą a o drugie jakie zmiany w tym temacie mają nastąpić???????????

    Tych informacji w oo już bardziej służbowo i niezrozumiale dla graczy to chyba nie można pisać,z tego co jest tu podane to w sumie nic nie wiadomo po za tym,że będą grzebać i to dużo grzebać i zmieniać ale w czym i jak to już nie wiadomo wcale.


    Ja dalej czekam na opowiedz na zadane pytania....doczekam się jakiejś odpowiedzi????
  • AleksZ (PL1)AleksZ (PL1) PL1 Posty: 4
    Zebrałam wszelkie siły żeby doczekać do północy na silos rybny - jest godz. 00:10 i nic oprócz namiotu z Mistrzostwami i Psikusami ( notabene jak się już pokazują, to dlaczego nie ma do kupienia wędek? - swego czasu były....)
    Umknęła mi jakaś informacja o zmianie startu silosa?
  • zaczarowana28 (PL1)zaczarowana28 (PL1) PL1 Posty: 3,043
    AleksZ (PL1) powiedział(a):
    Zebrałam wszelkie siły żeby doczekać do północy na silos rybny - jest godz. 00:10 i nic oprócz namiotu z Mistrzostwami i Psikusami ( notabene jak się już pokazują, to dlaczego nie ma do kupienia wędek? - swego czasu były....)
    Umknęła mi jakaś informacja o zmianie startu silosa?
    Zaglądaj do tematu z Nowinkami, tam Moderatorzy zamieszczają aktualizację dat eventów, najnowsza rozpiska jest taka : :) Silosu rybnego chyba nie będzie, 14.01 o 23.59 ma ruszyć zwykły silos.
    https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/pl/discussion/comment/3777732/#Comment_3777732

    Dobry wieczór Farmerzy!
    Zamieszczam dla Was daty nadchodzących wydarzeń.

    Sojusznicze Święto Ciężkiej Pracy ~ 04/01 23:59 - 08/01 23:29
    Mistrzostwa Sojusznicze ~10/01 23:59  -14/01 23:39 (11/01 00:00)
    Na ratunek Złotym rybkom ~ 09/01 23:59 - 19/01 23:29
    Sezon jeździecki 2018 ~  11/01 14:00 - 22/02 13:59
    Święto Ciężkiej Pracy ~od 14 stycznia 23:59 do 18 stycznia 12:29
    Mistrzostwa sojusznicze ~ 19/01 23:59 - 23/01 23:29
    Sojusznicze Święto Ciężkiej Pracy ~23/01 23:59 - 27/01 23:29
    Mistrzostwa sojusznicze ~ 27/01 23:59 -31/01 23:29

    Wydarzenia tematyczne:
    Ciężarówka z przysmakami (farma smakosza)~ 02/01 14:00 - 08/01 13:59
    Smak Hawajów ~ 05/01 09:00 - 11/01 21:59
    Ślubne przygotowania (farma kwiatowa)~ 10/01 14:00 - 16/01 13:59
    Ciężarówka z przysmakami (farma smakosza)~ 16/01 23:59 - 22/01 23:59
    Ślubne przygotowania (farma kwiatowa)~ 23/01 14:00 - 29/01 13:59
    Ciężarówka z przysmakami (farma smakosza)~ 30/01 14:00 - 05/02 13:59
    UFO ~ 12/01  9:00 -18/01 21:59
    Bliżej Natury ~ 19/01 9:00 - 25/01 21:59
    Czas na bajkę ~ 26/01 9:00 - 01/02 22:00 

    Pozdrawiam,
    Yalenka


  • AleksZ (PL1)AleksZ (PL1) PL1 Posty: 4
    zaczarowana28 (PL1) powiedział(a):
    AleksZ (PL1) powiedział(a):
    Zebrałam wszelkie siły żeby doczekać do północy na silos rybny - jest godz. 00:10 i nic oprócz namiotu z Mistrzostwami i Psikusami ( notabene jak się już pokazują, to dlaczego nie ma do kupienia wędek? - swego czasu były....)
    Umknęła mi jakaś informacja o zmianie startu silosa?
    Zaglądaj do tematu z Nowinkami, tam Moderatorzy zamieszczają aktualizację dat eventów, najnowsza rozpiska jest taka : :) Silosu rybnego chyba nie będzie, 14.01 o 23.59 ma ruszyć zwykły silos.
    https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/pl/discussion/comment/3777732/#Comment_3777732

    Dobry wieczór Farmerzy!
    Zamieszczam dla Was daty nadchodzących wydarzeń.

    Sojusznicze Święto Ciężkiej Pracy ~ 04/01 23:59 - 08/01 23:29
    Mistrzostwa Sojusznicze ~10/01 23:59  -14/01 23:39 (11/01 00:00)
    Na ratunek Złotym rybkom ~ 09/01 23:59 - 19/01 23:29
    Sezon jeździecki 2018 ~  11/01 14:00 - 22/02 13:59
    Święto Ciężkiej Pracy ~od 14 stycznia 23:59 do 18 stycznia 12:29
    Mistrzostwa sojusznicze ~ 19/01 23:59 - 23/01 23:29
    Sojusznicze Święto Ciężkiej Pracy ~23/01 23:59 - 27/01 23:29
    Mistrzostwa sojusznicze ~ 27/01 23:59 -31/01 23:29

    Wydarzenia tematyczne:
    Ciężarówka z przysmakami (farma smakosza)~ 02/01 14:00 - 08/01 13:59
    Smak Hawajów ~ 05/01 09:00 - 11/01 21:59
    Ślubne przygotowania (farma kwiatowa)~ 10/01 14:00 - 16/01 13:59
    Ciężarówka z przysmakami (farma smakosza)~ 16/01 23:59 - 22/01 23:59
    Ślubne przygotowania (farma kwiatowa)~ 23/01 14:00 - 29/01 13:59
    Ciężarówka z przysmakami (farma smakosza)~ 30/01 14:00 - 05/02 13:59
    UFO ~ 12/01  9:00 -18/01 21:59
    Bliżej Natury ~ 19/01 9:00 - 25/01 21:59
    Czas na bajkę ~ 26/01 9:00 - 01/02 22:00 

    Pozdrawiam,
    Yalenka

    dzięki za pomoc, ślepota ze mnie - nie zauważyłam :)

  • YalenkaYalenka Guest Posty: 2,496
    Witajcie

    W tym miesiącu nie pojawi się silos rybny ;) Natomiast Święto pracy które wystartuje 14.01 będzie to wersja bez elementu dla sojuszy ;)


    sylwiazelazna (PL1) powiedział(a):
    sylwiazelazna (PL1) powiedział(a):

    Inne zmiany

    Ta aktualizacja przyniesie także kilka wstępnych zmian, dzięki którym Zespół będzie gotowy na reorganizację gry w przyszłości (np. aktualizację listy nagród

    Inne zmiany

    Ta aktualizacja przyniesie także kilka wstępnych zmian, dzięki którym Zespół będzie gotowy na reorganizację gry w przyszłości (np. aktualizację listy nagród, inne zmiany w generalnym balansie gry, oraz wdrożenie nowych wydarzeń). Ponadto Zespół wprowadzi małe zmiany w sposobie zarządzania zasobami gry, jednak nie będzie to miało bezpośredniego wpływu na Graczy, z wyjątkiem nieznacznego przyspieszenia niektórych procesów w Grze.  , oraz wdrożenie nowych wydarzeń). Ponadto Zespół wprowadzi małe zmiany w sposobie zarządzania zasobami gry, jednak nie będzie to miało bezpośredniego wpływu na Graczy, z wyjątkiem nieznacznego przyspieszenia niektórych procesów w Grze.  


    Chciałam spytać co oznacza -inne zmiany w generalnym balansie gry?????? co to ten balans i jakie zmiany maja w nim być,bo na razie jest to masło maślane nierozumiane przez graczy,przynajmniej ja pojęcia nie mam co to ten balans rozumiany przez szanowny zespól i jakie zmiany w nim maja być????


    Proszę również o rozwinięcie tego zdania i napisania tego tak żeby to było jakkolwiek dla graczy zrozumiałe:
    Ponadto Zespół wprowadzi małe zmiany w sposobie zarządzania zasobami gry,

    Po pierwsze dla mnie zarządzanie farma to sprzedaż,zbieranie zbiorów,wgląd do stanu magazynowego produktów towarów itp, więc nie wiem co zespół ma na myśli pisząc zarządzanie farmą a o drugie jakie zmiany w tym temacie mają nastąpić???????????

    Tych informacji w oo już bardziej służbowo i niezrozumiale dla graczy to chyba nie można pisać,z tego co jest tu podane to w sumie nic nie wiadomo po za tym,że będą grzebać i to dużo grzebać i zmieniać ale w czym i jak to już nie wiadomo wcale.


    Ja dalej czekam na opowiedz na zadane pytania....doczekam się jakiejś odpowiedzi????
    Sylwio,
    Zespół nie udzielił nam szczegółowych informacji dotyczących nadchodzących zmian, ale możesz wypatrywać ich w OO, które na pewno z czasem zostaną podane do informacji ogólnej ;)
    Jeśli chodzi o zarządzanie zasobami gry tutaj chodzi o zmiany w dolnym pasku okna gry w funkcji zarządzanie farmą. Na przykład targ organiczny został umieszczony teraz na ostatniej pozycji po otwarciu tej funkcji z paska w grze.

    Pozdrawiam,
    Yalenka
  • sylwiazelazna (PL1)sylwiazelazna (PL1) PL1 Posty: 5,746
    Dziękuje za odpowiedz 
  • Eventy na smakoszu ledwie udało mi się zrobić ale na kwiatowej chyba nie zdążę jestem na 2 etapie znowu ktoś nie pomyślał.
  • jola62 (PL1)jola62 (PL1) PL1 Posty: 1,188
    ja jestem przy końcu 5 etapu, ale też mam wątpliwości czy zdążę ostatni :((( takie ilości....a to tylko 3 jakość, a rozwinąć już raczej niewiele można, bo to zależne o ilosci , a nie od jakosci łak czy innych, bo głowną przeszkodą to wypadajki,a nie  zbieranie  :((

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieOrdered listLista nieuporządkowana
Emoji
Obraz
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik