Strona główna Polish Pytania ogólne Big Farm

Tajemnicza Azja

Moje pytanie chcę skierować do twórców tej gdy, oraz do Moderatorów, aby przekazali je dalej.

Mianowicie, mam 6 chlewów, raz na godzinę polecą mi AŻ 2 szt żurawi (niebotyczna ilość)
oraz z sadów leci po 4 szt, i to nie z każdego (na 19 sadów MOŻE z 3 poleci - czyli 12 szt żurawi) Proszę mi powiedzieć JAK... JAK,..... JAKIM cudem mam nazbierać 11 000!!!!! żurawi przy takiej szansie wypadania.... no ludzie... nie mam zamiaru wydawać złota na jakąś żałosną nagrodę która i tak pójdzie na przemiał..... czy tfurcy już na prawdę upadli na sam dół i walczą z wciągającym ich mułem??? czy ktoś kto odpowiada na MATEMATYKĘ i LOSOWOŚĆ oraz CZĘSTOTLIWOŚĆ w tej grze zamienił się rozumem z burakiem ???? dziecko w przedszkolu jest mądrzejsze. 

Proszę zróbcie coś z tym bo to ludzkie pojęcie przechodzi....

ps. jeśli jest już gdzieś podobny temat, to z góry przepraszam, ale piszę z telefonu i wyszukiwarka mi szwankuje.

Pozdrawiam 
Veronka 

Komentarz

  • malwina-m (PL1)malwina-m (PL1) PL1 Posty: 4,022
    Veronka nie sądzę że akurat o Azji jest temat...na pewno nie...natomiast o wypadajkach pisaliśmy nie raz, nie dwa, że mocno kranik przykręcony :p...ja maxy zrobiłam tylko dlatego że latem była strzelanka...a teraz to pewnie cieniutko...skoro jest jak piszesz.
  • Dogberry11 (PL1)Dogberry11 (PL1) PL1 Posty: 1,627
    Niestety bez fajerwerków nie idzie zrobić najwyzszego poziomu, chyba że za złoto. 
  • glamurka (PL1)glamurka (PL1) PL1 Posty: 74
    żurawie dobrze lecą z młyna, ja z 160 szt paszy z brukwi (8 min sie prdukuje) otyrzymuje 50 szt żurawi, wiec jeśli ktoś ma lepiej ulepszony młyn to bedzie wiecej zgarniał, wystarczy troche posiedziec i sie uzbiera
  • jola62 (PL1)jola62 (PL1) PL1 Posty: 1,188
    żurawie ogólnie lecą ze wszytkiego, ale podstawą zebrania jest MŁYN. Najlepiej klepać mokrą dla świń z brukwi. do tego silos i kompostownik. i laboratorium nawet jeśli jest na innej farmie niż głowna. Wię ilość obór czy chlewó właściwie nie ma znaczenia, trzeba siać brukiew na polach i robić na okrągło młyn.

  • "ps. jeśli jest już gdzieś podobny temat, to z góry przepraszam, ale piszę z telefonu i wyszukiwarka mi szw0ankuje."

    Mi niestety też.. był taki fajny temat na forum.... 
    mogę go wyszukać, ale nie da się wejść :(( W każdym razie wypadajki są mocno przykręcone :((
  • xVeronkax (PL1)xVeronkax (PL1) PL1 Posty: 175
    jola62 (PL1) powiedział(a):
    żurawie ogólnie lecą ze wszytkiego, ale podstawą zebrania jest MŁYN. Najlepiej klepać mokrą dla świń z brukwi. do tego silos i kompostownik. i laboratorium nawet jeśli jest na innej farmie niż głowna. Wię ilość obór czy chlewó właściwie nie ma znaczenia, trzeba siać brukiew na polach i robić na okrągło młyn.
    no niby tak, ale jaki sens jest kręcić karmę i ją sprzedawać tylko dlatego aby zdobyć te żurawie. 
    Ciągle ponosimy jakieś straty....
    Złoto, złoto i złoto, tylko to się liczy :( smutne 
  • Zgadzam się ze ostatnie poziomy eventow tematycznych są trudne do zrobienia, chodź dopóki mieliśmy fajerwerki to nie było nawet tak złe, ale twoje podejście tez mnie zaskakuje. Skoro uruchamiasz event a tym bardziej na najwyższym poziomie to w jakim celu to robisz? Ja dla niektórych nagród za niektóre etapy i końcowej nagrody, wiec ponoszony kosz przy kręceniu morka karma jest nieistotny. Tym bardziej, ze jest to najlepszy sposób na zbieranie przedmiotów w każdym etapie w którym wylatują z młyna. Oczywiście z nastawieniem, ze mam wystarczająco czasu a szczególnie chęci aby takie poziomy robić. 

    Tyle czasu mamy takie wydarzenia, a ty jesteś już doświadczonym graczem, wiec dziwi mnie, ze nie wiesz na jakich obiektach robi się tak na prawdę żurawie :).

    Jeśli jest ci ciężko, nie chcesz produkować tyle mokrej karmy, kupować produktów, to czy nie lepiej uruchomić event na niższym poziomie? Zrobić go w 3/4 dni i mieć spokój, a przy okazji tez zgarnąć nagrody i ozdobę, którą również możesz przemielić :) Po co się męczyć, złościć i narzekać? :P.
  • xVeronkax (PL1)xVeronkax (PL1) PL1 Posty: 175
    Wiem, że na karmie idzie szybko zdobyć żurawie, ja spokojnie skończę ten event na maksymalnym poziomie, ale biorę pod uwagę że są takie osoby które grają mniej niż ja a też by chcieli mieć dekorację z dość sporym zadowoleniem, a taka ilość wypadajek im to niestety uniemożliwia. Ja pewnie gdybym nie miała czasu na granie to wzięłabym niższy poziom, ale i tak ilości są wygórowane, a szanse wypadajek są zaniżone

    Pozdrawiam 
  • HavaoHavao Guest Posty: 963
    Witam,

    Osobiście zazwyczaj robię wydarzenia na 5 (czasami na 6) poziomie, bo uważam, że ten poziom jest optymalny do zrobienia przy spokojnej grze.
    Poziom 7 jest poziomem eksperckim i wymaga dużo większych nakładów pracy/ złota niż pozostałe i jest to oczywiste. 

    Istnieją różne sposoby na obejście trudności tego poziomu, m.in. nawóz, humus i karma z wodorostów, dzięki którym nie trzeba używać złota, a można podgonić nieco swój wynik. 
    Dobra z wodorostów wbrew pozorom nie służą jedynie do zdobywania punktów reputacji :) Można je także wykorzystać do innych rzeczy w grze m.in do robienia wydarzeń na najtrudniejszych poziomach.

    Jednym słowem - coś za coś. Jeśli ktoś wybiera najtrudniejszy poziom w Grze, musi liczyć się z tym, że jego ukończenie będzie trudne, albo nawet bardzo trudne bez użycia wodorostów/ złota.

    PS. Jeśli ktoś chciałby mieć po prostu wyższe zadowolenie dekoracji - zawsze można poczekać na naszą architektkę krajobrazu i tam ulepszyć obiekt :)

    Pozdrawiam,
    Havao


  • xVeronkax (PL1) powiedział(a):
    Wiem, że na karmie idzie szybko zdobyć żurawie, ja spokojnie skończę ten event na maksymalnym poziomie, ale biorę pod uwagę że są takie osoby które grają mniej niż ja a też by chcieli mieć dekorację z dość sporym zadowoleniem, a taka ilość wypadajek im to niestety uniemożliwia. Ja pewnie gdybym nie miała czasu na granie to wzięłabym niższy poziom, ale i tak ilości są wygórowane, a szanse wypadajek są zaniżone

    Pozdrawiam 
    Niestety ale bardzo rzadko w grach można zdobyć najlepsze ozdoby/ czy tam inne rzeczy  mając mało czasu na grę, wiec mnie tam to wcale nie dziwi. Przykre, ale tacy gracze jeśli nie poświecą więcej czasu to na pewno nie zdobędą takich nagród. Najgorsze gdy eventy przestają być do zrobienia bez złota, to to już jest ewidentne przegięcie. Przykładowo ostatni Oktoberfest, w którym nie można było nawet zdobyć wszystkich nagród za aktywność bez użycia złota.
  • xVeronkax (PL1)xVeronkax (PL1) PL1 Posty: 175
    Havao powiedział(a):

    Dobra z wodorostów wbrew pozorom nie służą jedynie do zdobywania punktów reputacji :) Można je także wykorzystać do innych rzeczy w grze m.in do robienia wydarzeń na najtrudniejszych poziomach.


    Tutaj Havao się z Tobą nie zgodzę :) 
    Miałam krok w którym zbierałam kwiaty wiśni, i sady jechałam fioletem, i niestety słabo, słabiutko leciały kwiaty. 
  • Dogberry11 (PL1)Dogberry11 (PL1) PL1 Posty: 1,627
    xVeronkax (PL1) powiedział(a):
    Havao powiedział(a):

    Dobra z wodorostów wbrew pozorom nie służą jedynie do zdobywania punktów reputacji :) Można je także wykorzystać do innych rzeczy w grze m.in do robienia wydarzeń na najtrudniejszych poziomach.


    Tutaj Havao się z Tobą nie zgodzę :) 
    Miałam krok w którym zbierałam kwiaty wiśni, i sady jechałam fioletem, i niestety słabo, słabiutko leciały kwiaty. 
    Niestety, nigdzie nie jest napisane, ze użycie wodorostów gwarantuje 100% pewności wypadania elementów potrzebnych w wydarzeniu, w Twoim przypadku-  kwiatów wiśni. Wodorosty dają na 100% natychmiastowy zbiór i tyle, Reszta wypada losowo.
    Zresztą niewiele rzeczy daje 100% czegokolwiek, więc musisz uzbroić się w cierpliwość , takie życie
  • xVeronkax (PL1)xVeronkax (PL1) PL1 Posty: 175
    edytowano 11.10.2017
    Dogberry11 (PL1) powiedział(a):

    Niestety, nigdzie nie jest napisane, ze użycie wodorostów gwarantuje 100% pewności wypadania elementów potrzebnych w wydarzeniu, w Twoim przypadku-  kwiatów wiśni. Wodorosty dają na 100% natychmiastowy zbiór i tyle, Reszta wypada losowo.
    Zresztą niewiele rzeczy daje 100% czegokolwiek, więc musisz uzbroić się w cierpliwość , takie życie
    Masz rację, przepraszam :) w sumie teraz tak doszłam do wniosku że źle zrozumiałam, i Havao miał na myśli przyspieszanie zbierania produktów do eventu lub udostępniania :D

    ahhhh co ta gorączka i przeziębienie robi z ludźmi .... mózg mi zaćmiło hahaha :) 


    Ale nie odbiegając od tematu, nadal uważam że szanse na wypadanie dodatkowych przedmiotów do eventów zostały zmniejszone, i już o tym na forum pisano :)
    Także miejmy nadzieję, że zespół coś z tym zrobi :) 

    Dobrej nocy 
  • Dogberry11 (PL1)Dogberry11 (PL1) PL1 Posty: 1,627
    xVeronkax (PL1) powiedział(a):
    Dogberry11 (PL1) powiedział(a):

    Niestety, nigdzie nie jest napisane, ze użycie wodorostów gwarantuje 100% pewności wypadania elementów potrzebnych w wydarzeniu, w Twoim przypadku-  kwiatów wiśni. Wodorosty dają na 100% natychmiastowy zbiór i tyle, Reszta wypada losowo.
    Zresztą niewiele rzeczy daje 100% czegokolwiek, więc musisz uzbroić się w cierpliwość , takie życie
    Masz rację, przepraszam :) w sumie teraz tak doszłam do wniosku że źle zrozumiałam, i Havao miał na myśli przyspieszanie zbierania produktów do eventu lub udostępniania :D

    ahhhh co ta gorączka i przeziębienie robi z ludźmi .... mózg mi zaćmiło hahaha :) 


    Ale nie odbiegając od tematu, nadal uważam że szanse na wypadanie dodatkowych przedmiotów do eventów zostały zmniejszone, i już o tym na forum pisano :)
    Także miejmy nadzieję, że zespół coś z tym zrobi :) 

    Dobrej nocy 
    Nie liczę że zespół coś zrobi ograniczyli wypadanie (częstotliwość) i tyle i tego nie zmienią, pozostaje czekaći nie tracić nadziei..
  • jola62 (PL1)jola62 (PL1) PL1 Posty: 1,188
    Nie ma co czekać, skoro zmniejszyli, to nie po to by teraz zwiększyć :(  ale fajerwerki od czasu do czasu mogliby dać. dawno nie było.
  • YalenkaYalenka Guest Posty: 2,496
    xVeronkax (PL1) powiedział(a):
    Moje pytanie chcę skierować do twórców tej gdy, oraz do Moderatorów, aby przekazali je dalej.

    Mianowicie, mam 6 chlewów, raz na godzinę polecą mi AŻ 2 szt żurawi (niebotyczna ilość)
    oraz z sadów leci po 4 szt, i to nie z każdego (na 19 sadów MOŻE z 3 poleci - czyli 12 szt żurawi) Proszę mi powiedzieć JAK... JAK,..... JAKIM cudem mam nazbierać 11 000!!!!! żurawi przy takiej szansie wypadania.... no ludzie... nie mam zamiaru wydawać złota na jakąś żałosną nagrodę która i tak pójdzie na przemiał..... czy tfurcy już na prawdę upadli na sam dół i walczą z wciągającym ich mułem??? czy ktoś kto odpowiada na MATEMATYKĘ i LOSOWOŚĆ oraz CZĘSTOTLIWOŚĆ w tej grze zamienił się rozumem z burakiem ???? dziecko w przedszkolu jest mądrzejsze. 

    Proszę zróbcie coś z tym bo to ludzkie pojęcie przechodzi....

    ps. jeśli jest już gdzieś podobny temat, to z góry przepraszam, ale piszę z telefonu i wyszukiwarka mi szwankuje.

    Pozdrawiam 
    Veronka 
    Dobry wieczór 

    Zadałam pytanie Zespołowi gry, czy częstotliwość wypadajek z eventów zostały zmienione i odpowiedz brzmi, że tu absolutnie nic się nie zmieniło. Istnieją różne poziomy trudności i warto wybrać taki, który będziemy w stanie ukończyć. Macie możliwość wykorzystania nawozów, humusów i karm z wodorostów, dzięki którym nie musicie używać złota, a możecie szybciej ukończyć dany event :)

    Pozdrawiam,
    Yalenka
    .
  • xVeronkax (PL1)xVeronkax (PL1) PL1 Posty: 175
     Yalenka powiedział(a):
    xVeronkax (PL1) powiedział(a):

    Dobry wieczór 

    Zadałam pytanie Zespołowi gry, czy częstotliwość wypadajek z eventów zostały zmienione i odpowiedz brzmi, że tu absolutnie nic się nie zmieniło. Istnieją różne poziomy trudności i warto wybrać taki, który będziemy w stanie ukończyć. Macie możliwość wykorzystania nawozów, humusów i karm z wodorostów, dzięki którym nie musicie używać złota, a możecie szybciej ukończyć dany event :)

    Pozdrawiam,
    Yalenka
    .
    Dziękuję bardzo Yalenko za odpowiedź :) 

    Pozdrawiam
  • Dogberry11 (PL1)Dogberry11 (PL1) PL1 Posty: 1,627
    Yalenka powiedział(a):
    xVeronkax (PL1) powiedział(a):
    Moje pytanie chcę skierować do twórców tej gdy, oraz do Moderatorów, aby przekazali je dalej.

    Mianowicie, mam 6 chlewów, raz na godzinę polecą mi AŻ 2 szt żurawi (niebotyczna ilość)
    oraz z sadów leci po 4 szt, i to nie z każdego (na 19 sadów MOŻE z 3 poleci - czyli 12 szt żurawi) Proszę mi powiedzieć JAK... JAK,..... JAKIM cudem mam nazbierać 11 000!!!!! żurawi przy takiej szansie wypadania.... no ludzie... nie mam zamiaru wydawać złota na jakąś żałosną nagrodę która i tak pójdzie na przemiał..... czy tfurcy już na prawdę upadli na sam dół i walczą z wciągającym ich mułem??? czy ktoś kto odpowiada na MATEMATYKĘ i LOSOWOŚĆ oraz CZĘSTOTLIWOŚĆ w tej grze zamienił się rozumem z burakiem ???? dziecko w przedszkolu jest mądrzejsze. 

    Proszę zróbcie coś z tym bo to ludzkie pojęcie przechodzi....

    ps. jeśli jest już gdzieś podobny temat, to z góry przepraszam, ale piszę z telefonu i wyszukiwarka mi szwankuje.

    Pozdrawiam 
    Veronka 
    Dobry wieczór 

    Zadałam pytanie Zespołowi gry, czy częstotliwość wypadajek z eventów zostały zmienione i odpowiedz brzmi, że tu absolutnie nic się nie zmieniło. Istnieją różne poziomy trudności i warto wybrać taki, który będziemy w stanie ukończyć. Macie możliwość wykorzystania nawozów, humusów i karm z wodorostów, dzięki którym nie musicie używać złota, a możecie szybciej ukończyć dany event :)

    Pozdrawiam,
    Yalenka
    .
    Zaraz, zaraz, od kiedy to użycie nawozów, humusów i karm z wodorostów przyspiesza -zwiększa ilość wypadajek w eventach? użyłem ich parę razy i jakoś nie zauważyłem zwiększonej ilości a czasami nawet jest wręcz odwrotnie, owszem ilości  na polach można zwiększyć sady przyspieszyć, ale np liczę muszelek otrzymuje losowo, tj. np. nawet kilka razy używając przyspieszacy nie dostaję nic, skądinąd one też z nieba nie spadają i ma się ich ograniczoną ilość.

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieOrdered listLista nieuporządkowana
Emoji
Obraz
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik