Strona główna Polish Sugestie, pochwały i krytyka

Wyspiarska farma

2

Komentarz

• tyniektyniek Posty: 2
    edytowano 24.08.2014
    Witam. Przychylam się do wypowiedzi o ogromnych kosztach i małych zyskach z wyspiarskiej farmy. Zobaczymy co będzie dalej. Ale mam też problem z nadaniem wyspie nazwy. Niby wszystko jest OK wchodzę , wpisuję nazwę i nic , ciągle odpowiedź że nazwa nieprawidłowa i to już tak kilka dni.
  • WesolaFarmaWesolaFarma Posty: 6
    edytowano 25.08.2014
    Witam, czy tylko ja zauważyłam że aby na tej wyspie coś wyprodukować to trzeba zapłacić jakieś kosmiczne sumy a jak chce się sprzedać wyprodukowany towar to dostajemy jakieś groszowe sumy ???????????????????? U was też tak jest ???????????????????????? Mam nadzieję że ta wyspa nie zniknie za dużo w nią włożyłam :( to byłoby nieuczciwe !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • KRZEMO (PL1)KRZEMO (PL1) PL1 Posty: 1,534
    edytowano 25.08.2014
    WesolaFarma napisał użytkownik: »
    Witam, czy tylko ja zauważyłam że aby na tej wyspie coś wyprodukować to trzeba zapłacić jakieś kosmiczne sumy a jak chce się sprzedać wyprodukowany towar to dostajemy jakieś groszowe sumy ???????????????????? U was też tak jest ???????????????????????? Mam nadzieję że ta wyspa nie zniknie za dużo w nią włożyłam :( to byłoby nieuczciwe !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

To jest jak najbardziej uczciwe. Dlaczego? A dlatego, że w Dziale Oficjalnych Ogłoszeń jasno było napisane, że wyspa znika po okresie 30 dni. Zapoznaj się z tym ogłoszeniem a następnie wskaż gdzie w nim jest brak uczciwości ;)
    edytowano 25.08.2014
    takie info powinno być wysyłane do każdego gracza a nie na forum gdzie ja osobiście zajrzałam ze 3 razy :(

Ja nawet nie wiem gdzie tej informacji należy szukac i dlatego uważam że jest to oszustwo i cała sytuacja jest nieuczciwa , takie ważne informacje powinny docierać bezpośrednio do graczy i tyle !!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • edytowano 25.08.2014
    Czy ja wiem?Zrozumiałabym gdybyś nie był(a) w sojuszu to ok możesz nie wiedzieć.Lecz jak dobrze widzę jesteś w sojuszu.
    Proste rozwiązanie to wytypujcie kogoś do zaglądania na forum i tyle.
    edytowano 25.08.2014
    a tam ble ble ble to że jestem w sojuszu to nie znaczy że musze wszystko wiedzieć i być tu 24 godz na dobę , zycie to życie a gra to gra i powinna uczciwie traktowac graczy bez względu czy ktos jest w sojuszu czy też nie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! mam rozumieć że gdybym nie była w sojuszu to mam prawo byc niedoinformowana ??????? to głupie i zdania nie zmienię ważne informację muszą być podawane każdemu graczowi osobiście i koniec kropka !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • Asia07Asia07 Posty: 2,493
    edytowano 27.08.2014
    WesolaFarma napisał użytkownik: »
    takie info powinno być wysyłane do każdego gracza a nie na forum gdzie ja osobiście zajrzałam ze 3 razy :(

Ja nawet nie wiem gdzie tej informacji należy szukac i dlatego uważam że jest to oszustwo i cała sytuacja jest nieuczciwa , takie ważne informacje powinny docierać bezpośrednio do graczy i tyle !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Witam,

informacje o tym, że farma jest 30- dniowym wydarzeniem znajdują się nie tylko na forum, gdzie od kilku tygodni pojawiały się wskazówki i informacje na ten temat, ale widnieją również w samej grze. Znajdziesz je choćby w tym miejscu:

jxWAYMwsPv1jO.png
  • fikcja (PL1)fikcja (PL1) Posty: 27
    edytowano 27.08.2014
    Ja też już też przestałam rozbudowywać wyspę. Za dużo kasy na nią idzie a profity niewielkie. Produkuję tylko do wyczerpania przekazanych wcześniej dolarów i zaczynam wielką akcję burzenia :)
    Przy następnym pojawieniu się wyspy nie wiem czy na nią polecę...
  • XxasieczekxX (PL1)XxasieczekxX (PL1) PL1 Posty: 2,305
    edytowano 27.08.2014
    Nie wiem czy źle zrozumiałam, ale z jednego postu wynika że jak minie 30 dni to usunie się wyspa, to jasne wiem, ale znów nastąpi 30 dni i tak w kółko?
  • Psotna Farmerka (PL1)Psotna Farmerka (PL1) PL1 Posty: 2,602
    edytowano 27.08.2014
    XxasieczekxX napisał użytkownik: »
    Nie wiem czy źle zrozumiałam, ale z jednego postu wynika że jak minie 30 dni to usunie się wyspa, to jasne wiem, ale znów nastąpi 30 dni i tak w kółko?

NIE :) Może być w trójkąt :p
    Czyli jest, nie ma, znowu jest ;) Sorry... hahahaha
    To tak na rozładowanie atmosfery było ;)
  • makao (PL1)makao (PL1) PL1 Posty: 507
    edytowano 27.08.2014

edytowano 27.08.2014
    Dla mnie to żadna informacja a jedynie wiadomość ze jakiś konkurs trać ma 30 dni i składa się z 3 etapów i nic więcej !!
    edytowano 27.08.2014
    Niech mi ktoś powie kto mi odda ponad 20 mln kasy jakie włożyłam w tę fikcyjną wyspę ????????
    edytowano 27.08.2014
    makao napisał użytkownik: »
    Hej,Psotna Farmerka2, z tym rozładowaniem atmosfery to trochę przesadziłaś.

Witaj Makao :)
    Nie moja wina, że nie masz poczucia humoru ;(
    Zaś Xsiaczek zadaje tak banalne pytania, że czasami trudno się powstrzymać przed trochę przewrotną odpowiedzią na nie. Zresztą już nie pierwszy raz pyta o jedno i to samo ;):p
    A wszędzie jest podane, że wyspa będzie wydarzeniem cyklicznym. Czego tu można nie kumać :confused:
    Trochę luzu by Ci się przydało Makao :) Pozdrawiam

P.S. A przesadza to się kwiatki ;)
  • makao (PL1)makao (PL1) PL1 Posty: 507
    edytowano 27.08.2014

edytowano 27.08.2014
    Hej! Masz aspirację, aby udawać najmądrzejszą na całym Forum, ale efekt tego marny.
    Temat uważam za wyczerpany.

Masz rację, temat wyczerpany. Szkoda sobie strzępić języka na samą noc. Dobranoc
    edytowano 28.08.2014

Hej XxasieczekxX!
    Po upływie 30 dni, farma zostanie cofnięta do początkowego poziomu. Będzie jak w "DNIU ŚWISTAKA"

No naprawde duzo mi wyjasniles tyle ze ja o tym wiem, a chodzilo mi o to czy jak minie ten okres 30 dni czy znow to samo w kolko bedzie. Ale ok PsotnaFarmerka jakos wyjasnila :P

Ps. Sorry ze moje pytania sa banalne, ale tego pytania na pewno nie zadawalam. A ze na ten temat jest tyle nie stworzonych historii chcialam odczytac jasno przejrzycie jak ma to wygladac.

Oby dwoje siebie warci jestescie, PsotnaFarmerka niby pomocna bo widac, ale bardzo wymadrzala az za bardzo.
    edytowano 28.08.2014
    XxasieczekxX napisał użytkownik: »
    Oby dwoje siebie warci jestescie, PsotnaFarmerka niby pomocna bo widac, ale bardzo wymadrzala az za bardzo.

Jeszcze raz i na spokojnie. Wyspa znika po 30 dniach, to już wiesz. To co jest możliwe do sprzedania, będzie sprzedane i wymienione na muszelki, jeśli sama nie sprzedaż zostanie sprzedane automatycznie.
    Po jakimś czasie (Asia nie podała co jaki okres czasu ma się pojawiać wyspa) wyspa pojawi się ponownie na 30 dni i zabawę na niej, budowanie, sianie i zbieranie trzeba będzie zacząć od początku.
    Czy teraz już jasne?
    To wszystko było napisane w oficjalnych ogłoszeniach, spróbuj je przeczytać jeszcze raz na spokojnie, a na pewno znajdziesz te informacje w tekstach Asi.
    edytowano 29.08.2014
    Dzięki za wysiłek włożony, chociaż jakbyś odp. z przymusu, nie którzy nie są tak bystrzy jak Ty i uwierz czytam aktualizacje co do słowa, tylko to jest tak czasami specyficznie napisane i zagmatwane że nie ogarniam. Następnym razem jeśli pojawi się moje "banalne" pytanie to nie musisz odp. jeśli to takie śmieszne :P
    edytowano 29.08.2014
    Psotna Farmerka2 napisał użytkownik: »
    (...)
    Po jakimś czasie (Asia nie podała co jaki okres czasu ma się pojawiać wyspa) wyspa pojawi się ponownie na 30 dni i zabawę na niej, budowanie, sianie i zbieranie trzeba będzie zacząć od początku.(...)

Hej Psotna Farmerko,

uzupełniam brakującą informację :) Wyspa nie pojawi się zaraz po zakończeniu bieżącego wydarzenia. Pomiędzy kolejnymi edycjami będzie odstęp przynajmniej miesiąca, do nawet dwóch miesięcy czasu. To będzie ruchome. Nie ma jednak ryzyka, że tuż po zakończeniu pierwszej edycji wyspy, natychmiast pojawi się kolejna. Trzeba kilka tygodni odczekać.

Pozdrawiam i życzę powodzenia w grze
  • edytowano 29.08.2014
    Witam.
    Chciałam się spytać czy do stadniny oprócz podków będą potrzebne też muszelki z wyspy,
    czy też mogę je wszystkie wymienic na nasiona?
  • zaczarowana28 (PL1)zaczarowana28 (PL1) PL1 Posty: 3,043
    edytowano 29.08.2014
    Asia07 napisał użytkownik: »
    Hej Psotna Farmerko,

uzupełniam brakującą informację :) Wyspa nie pojawi się zaraz po zakończeniu bieżącego wydarzenia. Pomiędzy kolejnymi edycjami będzie odstęp przynajmniej miesiąca, do nawet dwóch miesięcy czasu. To będzie ruchome. Nie ma jednak ryzyka, że tuż po zakończeniu pierwszej edycji wyspy, natychmiast pojawi się kolejna. Trzeba kilka tygodni odczekać.

Pozdrawiam i życzę powodzenia w grze

Asiu a czy możesz zdradzić informację, czy po zakończeniu wyspy kapitan będzie od Nas żądał do pełnego załadunku na statku również produktów ze szklarni?? bo jak nawet 2 miesiące ma nie być wyspy, to nam nasionek egzotycznych nie wystarczy do szklarni:( Poza tym po zakończeniu wyspy jak otrzymamy muszelki część osób stanie przed dylematem czy może wymienić muszle na ozdoby, czy jednak będzie konieczność zrobienia wielkich zapasów nasion do szklarni..
  • Aquarius (PL1)Aquarius (PL1) Posty: 152
    edytowano 29.08.2014
    zaczarowana28 napisał użytkownik: »
    Asiu a czy możesz zdradzić informację, czy po zakończeniu wyspy kapitan będzie od Nas żądał do pełnego załadunku na statku również produktów ze szklarni?? bo jak nawet 2 miesiące ma nie być wyspy, to nam nasionek egzotycznych nie wystarczy do szklarni:( Poza tym po zakończeniu wyspy jak otrzymamy muszelki część osób stanie przed dylematem czy może wymienić muszle na ozdoby, czy jednak będzie konieczność zrobienia wielkich zapasów nasion do szklarni..

Niestety jak raz uruchomiłaś wyspę, to kapitan będzie chciał od Ciebie już ZAWSZE owoce ze szklarni.
    W wielu postach o tym pisałem, że to nieuczciwe ze strony GGS, ale Asia zawsze zbywała mnie farmazonami.
    Dlatego, lepiej robić zapasy nasion...choć jak długo wyspy ponownie nie będzie, to nie wystarcza na długo, a wtedy długie oczekiwania na odprawienie statku. Ja więcej wyspy nie uruchamiam, póki nie będzie na niej korzystnych zmian, a jak skończą mi się nasiona...no cóż...pozostaje tylko PODZIĘKOWAĆ GGS, za "miłe" traktowanie graczy:)
    edytowano 29.08.2014
    Aquarius2 napisał użytkownik: »
    Niestety jak raz uruchomiłaś wyspę, to kapitan będzie chciał od Ciebie już ZAWSZE owoce ze szklarni.
    W wielu postach o tym pisałem, że to nieuczciwe ze strony GGS, ale Asia zawsze zbywała mnie farmazonami.
    Dlatego, lepiej robić zapasy nasion...choć jak długo wyspy ponownie nie będzie, to nie wystarcza na długo, a wtedy długie oczekiwania na odprawienie statku. Ja więcej wyspy nie uruchamiam, póki nie będzie na niej korzystnych zmian, a jak skończą mi się nasiona...no cóż...pozostaje tylko PODZIĘKOWAĆ GGS, za "miłe" traktowanie graczy:)

czytałam posty na ten temat, ale ciągle mam nadzieję , iż to "ZAWSZE" będzie obowiązywało tylko podczas trwania eventu karaibskiego, a po nim statek wróci do "normalności" .. nie ma rzetelnej i wyczerpującej informacji w tym temacie - pewnie wiele osób wymieni sobie muszelki na oazy - nie mając świadomości, że tym samym zablokują sobie pełen załadunek statku - bo im muszelek na nasiona w pewnym momencie zabraknie :(
    edytowano 29.08.2014
    arkadiusz 20052 napisał użytkownik: »
    Witam.
    Chciałam się spytać czy do stadniny oprócz podków będą potrzebne też muszelki z wyspy,
    czy też mogę je wszystkie wymienic na nasiona?

Muszelki są przeznaczone przede wszystkim do robienia zakupów u kupca muszelek. Możecie je tam wydać w całości lub zaoszczędzić na potem - ponieważ niewykluczone, że w przyszłości kupiec poszerzy swoją ofertę. Niekoniecznie musi to mieć miejsce już przy następnej edycji wyspy, to dopiero wstępne plany. Decyzja należy do Was, ale jeśli ktoś myśli o zachowaniu muszelek na stajnię, obecnie naprawdę nie ma takiej potrzeby. Ze stajnią będą związane przede wszystkim podkowy. Tutaj muszelek - przynajmniej na początku - nie będziecie potrzebowali. Nie wiadomo, jak się sytuacja rozwinie w dalszej przyszłości, ale początki stajni na pewno będą wymagały przede wszystkim podków. Te należy zbierać.

Obecne wydanie wyspy, czy przyszłe wydarzenie związane z aktywacją stajni dla koni, to tak naprawdę początek zmian. Wszystko to będzie rozwijane i optymalizowane o dalsze funkcje i wydarzenia, by w efekcie końcowym zatoczyć pełne koło i uwypuklić znaczenie głównej farmy jeszcze wyraźniej.

Czeka Was seria nowości i niespodzianek, ale o tym wszystkim będziemy informować przy kolejnych zapowiedziach aktualizacji.

Pozdrawiam
  • edytowano 29.08.2014
    Dzięki Asiu za odpowiedź.
    edytowano 29.08.2014
    czytałam posty na ten temat, ale ciągle mam nadzieję , iż to "ZAWSZE" będzie obowiązywało tylko podczas trwania eventu karaibskiego, a po nim statek wróci do "normalności" .. nie ma rzetelnej i wyczerpującej informacji w tym temacie - pewnie wiele osób wymieni sobie muszelki na oazy - nie mając świadomości, że tym samym zablokują sobie pełen załadunek statku - bo im muszelek na nasiona w pewnym momencie zabraknie :(

Witaj Zaczarowana :)
    Muszę Cię niestety "rozczarować" hahaha :p ale w wielu miejscach na forum przede wszystkim CM Asia wypowiadała się już na temat statku i tego, że Kapitan będzie przez cały czas od momentu odblokowania wyspy i szklarni wymagał od Nas do pełnego załadunku i wypłynięcia statku owoców egzotycznych.
    Napisała wyraźnie, że nie ma już powrotu do starej wersji statku. Może się Nam to podobać lub nie, ale GGS postawiło na taką nową jego koncepcję i musimy się odnaleźć w tej rzeczywistości.
    Jedyne co mogę poradzić wszystkim Graczom, którzy odblokowali wyspę, to oszczędzanie owoców egzotycznych (czyli wysyłanie statkiem jak najmniejszej ich ilości) aby wystarczyły Nam jak najdłużej :)
    To samo tyczy się muszelek... moim zdaniem szkoda ich tracić na ozdoby, a warto kupować za nie wyłącznie nasiona do szklarni, w dodatku te specjalne, bo opłacalność jest taka sama jak zwykłych, ale czas wysiewu zdecydowanie atrakcyjniejszy.
    Pamiętajcie, że Gra cały czas się zmienia i to co w tej chwili Nam się nie podoba, wcale nie musi tak wyglądać w przyszłości, kiedy po odblokowaniu stajni zatoczymy pełne koło.
    Pozdrowionka dla Wszystkich :)
    edytowano 29.08.2014
    Psotna Farmerka2 napisał użytkownik: »
    Witaj Zaczarowana :)
    Muszę Cię niestety "rozczarować" hahaha :p ale w wielu miejscach na forum przede wszystkim CM Asia wypowiadała się już na temat statku i tego, że Kapitan będzie przez cały czas od momentu odblokowania wyspy i szklarni wymagał od Nas do pełnego załadunku i wypłynięcia statku owoców egzotycznych.
    Napisała wyraźnie, że nie ma już powrotu do starej wersji statku. Może się Nam to podobać lub nie, ale GGS postawiło na taką nową jego koncepcję i musimy się odnaleźć w tej rzeczywistości.
    Jedyne co mogę poradzić wszystkim Graczom, którzy odblokowali wyspę, to oszczędzanie owoców egzotycznych (czyli wysyłanie statkiem jak najmniejszej ich ilości) aby wystarczyły Nam jak najdłużej :)
    To samo tyczy się muszelek... moim zdaniem szkoda ich tracić na ozdoby, a warto kupować za nie wyłącznie nasiona do szklarni, w dodatku te specjalne, bo opłacalność jest taka sama jak zwykłych, ale czas wysiewu zdecydowanie atrakcyjniejszy.
    Pamiętajcie, że Gra cały czas się zmienia i to co w tej chwili Nam się nie podoba, wcale nie musi tak wyglądać w przyszłości, kiedy po odblokowaniu stajni zatoczymy pełne koło.
    Pozdrowionka dla Wszystkich :)

Dzięki Psotna, ale wolałabym aby to CM odniósł się do tych kwestii, bo między nami graczami możemy sobie jedynie domniemywać jak to będzie.. Nie podano nam wcześniej informacji, iż wyspa będzie pojawiać się w odstępach nawet 2 miesięcznych - to sporo czasu - nasion na tak długi czas raczej nie wystarczy - nawet przy pakowaniu do statku minimalnej ilości produktów... więc i szklarnia i statek będą stały odłogiem - trochę to dla mnie nie ma sensu... ale pożyjemy.. zobaczymy.. Pozdrawiam ;)
    edytowano 29.08.2014
    (...)Nie podano nam wcześniej informacji, iż wyspa będzie pojawiać się w odstępach nawet 2 miesięcznych - to sporo czasu - nasion na tak długi czas raczej nie wystarczy - nawet przy pakowaniu do statku minimalnej ilości produktów... więc i szklarnia i statek będą stały odłogiem - trochę to dla mnie nie ma sensu... ale pożyjemy.. zobaczymy.. (...)

Informację o tym, że wyspa będzie się pojawiała w odstępach nawet dwumiesięcznych Asia podała powyżej. Co prawda pojawiła się ona dopiero dzisiaj, ale zawsze to coś. Wydarzenie z wyspą jeszcze się nie skończyło i zostało trochę czasu, aby nazbierać muszelek choćby produkując przysłowiowy sok pomarańczowy :) Poza tym nikt nie powiedział, że kupiec muszelek nie będzie się pojawiał między wydarzeniem z wyspą choćby na krótki czas, co da możliwość wymiany muszelek na nasiona do szklarni tym, którzy jeszcze będą posiadać ich zapas.
    Natomiast co do kwestii statku i owoców egzotycznych Asia pisała tak:

(...)Statek kapitana Barnacle można załadować w wymiarze 2/3 czyli bez uwzględniania egzotycznych owoców i poczekać na jego odpłynięcie.(...) Możliwości zablokowania statku nie ma i takowej nie będzie, ponieważ Gracze wkładający większy wysiłek w grę, poświęcający jej więcej czasu mają prawo do dodatkowej bonifikaty z tego tytułu, dodatkowych podków i przywilejów z tytułu pełnego ukończenia wydarzenia.(...)
    Nie ma takiej opcji, by przywrócić Ci możliwość odesłania statku po niepełnym załadunku wcześniej niż u innych Graczy, którzy przeszli na wyspę. (...)
    Statek będzie kursował w rytmie 6-godzinnym, jeśli go w pełni załadujecie towarami, a jeśli tak nie będzie, odpłynie dwa razy na dobę. Równie dobrze, za kilka tygodni mogą pojawić się dalsze zmiany, z którymi ktoś się będzie zgadzał, a ktoś inny nie. (...)
    (...)Wracając do tematyki wyspy... Big Farm jest grą, która się wciąż rozwija i jest aktualizowana niemal w tygodniowych odstępach czasu. W takich grach należy liczyć się ze zmianą sytuacji po każdej aktualizacji, bo każda wnosi ze sobą jakieś zmiany. Zmiany obowiązują od momentu ich wprowadzenia. Jeśli coś było wcześniej inaczej, należy do przeszłości, ponieważ od "teraz" jest nowa sytuacja w grze, w której znajdują się wszyscy Gracze. Zarówno "przed", jak i "po" aktualizacji, była mowa o tym, że statek, aby mógł odpłynąć potrzebuje pełnego załadunku. Nic się w tej kwestii nie zmieniło.(...)

(...)Każdy to może postrzegać na swój własny sposób, ale przywrócenie dawnej wersji kapitana Barnacle po prostu nie będzie miało miejsca w świecie gry. Nikt nie mówi o kwestiach technicznych. Nastąpiła zmiana, gra poszła naprzód wraz z jedną z aktualizacji. Teraz jest inaczej niż było wcześniej, ale zasada pozostaje ta sama. Pełny załadunek statku umożliwia jego odprawę. Dla przykładu: jeśli za pół roku zespół podejmie decyzję, aby dodać do gry - sama nie wiem - hodowlę żyraf afrykańskich i kapitan będzie chciał zabrać ze sobą w podróż taką żyrafę, albo mu ją dostarczycie, albo poczeka na odprawę statku i odpłynie w planowanym czasie bez niej. (...)
    (...) Dwukrotne odpłynięcie statku to - jeśli się zastanowić - naprawdę nie koniec świata. Dwa razy na dobę "trzeba" o tym myśleć, dwa razy na dobę zrobić załadunek... Takie jest moje prywatne zdanie na ten temat. Oczywiście, że lepiej byłoby mieć wybór - chce odprawić statek, odsyłam go bez pełnego załadunku, ale to się naprawdę nie zdarzy. Kapitan nie wypłynie przed czasem bez kompletu towarów. I te afrykańskie żyrafy, których się "przyczepiłam" w ostatnim porównaniu, jeśli kiedyś miałyby wejść do gry i kapitan zaprosi je na pokład, też tego nie zmienimy. Trzeba będzie czekać na odprawę statku lub je przekazać.

Ufff... trochę się napracowałam, ale jeśli komuś te informacje podane już przez CM Asię wydają się niepełne lub zbyt zagmatwane, to oczywiście pytajcie, a my poczytamy i ewentualnie uzupełnimy swoją wiedzę na ten temat :)
  • Jack Olson (PL1)Jack Olson (PL1) PL1 Posty: 18
    edytowano 29.08.2014
    z tego co widzę na forum to ta wyspa to nie jest takie cudo? A ja chciałem dowiedzieć się czemu nie mam samolotu. Może ktoś wie?

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieOrdered listLista nieuporządkowana
Emoji
Obraz
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik