Strona główna Polish Pytania ogólne Big Farm

Chiński Nowy Rok 2023

No i mamy chiński event
Niestety mają cały rok czasu zespół nie wykorzystał okazji, żeby unowocześnić ten event.  Ani nagrody w poszczególnych dniach  ani sama dekoracja nie powala. Nawet mi się nie chce sprawdzać, ale z tego co widzę smoki i węże znowu lecą jak na lekarstwo.
To jest żałosne - nagroda w pierwszym dniu rozmiar 4x4 PD 35 + 19 zadowolenia wioski. Niech mi ktoś uzasadni sens gry o coś takiego i wydawania dolarów  i złota. Poza tym po co grać o dekorację nawet tę końcową, nie bójmy powiedzieć, dość kiepskiej jakości w porównaniu z tym co można teraz  kupić, np. za 1000 złota w ofertach, gdzie przelicznik PD na 1 pole jest porównywalny? A wychodzi to taniej :) i bez spinania się i czekania na fajerwerki.

Kolejny event nie przystaje  do zmienionej mechaniki gry. Zresztą te stare eventy wszystkie takie są, np. czas na bajkę, nie z tego świata itd. Dlaczego nikomu nie chce się tego od lat  poprawić?

Aż mi się taki cytat humorystyczny przypomniał z klasyki:
Hmmm, to są pytania , na które nie oczekuję odpowiedzi, te odpowiedzi znam i nawet gdybym ich nie znał to i tak byłyby mi one obojętne, jak zresztą i pytania. Znam wszystkie możliwe pytania i wszystkie możliwe odpowiedzi i jeśli mimo to je zadaję, to tylko dlatego, że jest to niestety mój obowiązek! Co się zaś tyczy wspomnianego przeze mnie obowiązku, to pragnę również dodać, iż mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i glos...zrozumieliście?"

Znowu event kompletnie nieopłacalny a szkoda 

Komentarz

  • DianaDiana Moderator, Guest Posty: 4,037
    Dogberry11 (PL1) powiedział(a):
    No i mamy chiński event
    Niestety mają cały rok czasu zespół nie wykorzystał okazji, żeby unowocześnić ten event.  Ani nagrody w poszczególnych dniach  ani sama dekoracja nie powala. Nawet mi się nie chce sprawdzać, ale z tego co widzę smoki i węże znowu lecą jak na lekarstwo.
    To jest żałosne - nagroda w pierwszym dniu rozmiar 4x4 PD 35 + 19 zadowolenia wioski. Niech mi ktoś uzasadni sens gry o coś takiego i wydawania dolarów  i złota. Poza tym po co grać o dekorację nawet tę końcową, nie bójmy powiedzieć, dość kiepskiej jakości w porównaniu z tym co można teraz  kupić, np. za 1000 złota w ofertach, gdzie przelicznik PD na 1 pole jest porównywalny? A wychodzi to taniej :) i bez spinania się i czekania na fajerwerki.

    Kolejny event nie przystaje  do zmienionej mechaniki gry. Zresztą te stare eventy wszystkie takie są, np. czas na bajkę, nie z tego świata itd. Dlaczego nikomu nie chce się tego od lat  poprawić?

    Aż mi się taki cytat humorystyczny przypomniał z klasyki:
    Hmmm, to są pytania , na które nie oczekuję odpowiedzi, te odpowiedzi znam i nawet gdybym ich nie znał to i tak byłyby mi one obojętne, jak zresztą i pytania. Znam wszystkie możliwe pytania i wszystkie możliwe odpowiedzi i jeśli mimo to je zadaję, to tylko dlatego, że jest to niestety mój obowiązek! Co się zaś tyczy wspomnianego przeze mnie obowiązku, to pragnę również dodać, iż mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i glos...zrozumieliście?"

    Znowu event kompletnie nieopłacalny a szkoda 
    Witam:))
    Przekazałam.
    Diana
  • jola62 (PL1)jola62 (PL1) PL1 Posty: 1,188
    ja tym razem odpuścilem. nawet jesli to będzie za 250 przy 5x5 to podobnych mam już duzo. Kiedyś gdy każda byla potrzebna to bylo coś. Może maluczkim, ale oni mogą nie dać rady tyle nazbierać na wszystko. Podobniebyło z wyspami, kosztowne, a zysk... tteraz po zmianch kilka razy już w wyspę zagrałem, ale to moze się znowu skończyć. Raczej takich samych zestawow 2 na farmie jak postawię, to czy zadziala 2x  ? dla przykladu np.te piaskowe fortece, zamki itp. jeśli będą 2 cale zestawy to zysk z nich będzie podwójny? 
  • karadok (PL1)karadok (PL1) PL1 Posty: 1,122
    edytowano 22.01.2023
    Niestety na farmie działają bonusy tylko z jednego zestawu, nawet jak postawisz ich więcej (cytując informacje: posiadanie wielu kopii tego samego zestawu na jednej farmie nie zapewnia dodatkowych premii).

    A co do samego eventu - ja go lubię. Podoba mi się w nim to, że ścigam się tylko i wyłącznie sama z sobą. Nie ma tu żadnych rankingów, w których muszę przegonić x graczy, by cokolwiek dostać i sama decyduję, czy chcę zawalczyć o główną nagrodę, czy też jednak zatrzymać się gdzieś po środku. 

    Minusy związane są z niedopracowaniem w postaci:

    1. braku informacji o początkowej wielkości dekoracji (czyli nie wiem też, jaka będzie po obniżeniu jej wielkości poprzez znaki. Mogę się tylko domyślać na podstawie poprzednich eventów)

    2. braku informacji o poziomie dekoracji (jako osobie grającej w Park Rozrywki zależy mi na dekoracjach konkretnego poziomu. Teraz zupełnie nie wiem, gdzie się zatrzymać, by w odpowiedni poziom trafić, ewentualnie, czy swoje tempo zbierania przyspieszyć)

    3. braku możliwości pomięcia animacji w kole (to całe kręcenie trwa zbyt długo, a jako że kręcę podczas fajerwerków, to każda sekunda się liczy). W ogóle z tym kołem coś jest nie tak: czasem ni z tego, ni z owego (bez zwalniania) zatrzymuje się na 1. To samo działo się rok temu.





    Post edited by karadok (PL1) on
  • Ja nie rozumiem tego eventu. jezeli skompletowales dany znak powien byc zablokowany,
    Zbieram ciagle szczury i rozne inne nie potrzebne mi zwierzeta , a weza mam 23% :)
  • DianaDiana Moderator, Guest Posty: 4,037
    spiman417 (PL1) powiedział(a):
    Ja nie rozumiem tego eventu. jezeli skompletowales dany znak powien byc zablokowany,
    Zbieram ciagle szczury i rozne inne nie potrzebne mi zwierzeta , a weza mam 23% :)
    Witam  :)
    Tu masz informację odnośnie tego eventu https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/pl/discussion/118187/03-02-2016-za-pozno-na-nowy-rok-nie-najwyzszy-czas.
    Z doświadczenie wiem ze znaki węża i smoka zbierają się najtrudniej. 
    Diana
  • Malwa621 (PL1)Malwa621 (PL1) PL1 Posty: 127
    Teraz jeszcze do węża i smoka dołączył królik, w zeszłym roku też się ciężko zbierał... Ten event był ciężki kiedy był błąd fajerwerków i dawały razy 7, a po poprawce jest masakra, jest baaaardzo ciężko...
    Ja go robię tylko dlatego, bo go lubię, bo dekoracja jest nieopłacalna, jeśli przeliczyć wysiłek, w jaki w to trzeba włożyć i zasoby...
  • Malwa621 (PL1)Malwa621 (PL1) PL1 Posty: 127
    karadok (PL1) powiedział(a):

    3. braku możliwości pomięcia animacji w kole (to całe kręcenie trwa zbyt długo, a jako że kręcę podczas fajerwerków, to każda sekunda się liczy). W ogóle z tym kołem coś jest nie tak: czasem ni z tego, ni z owego (bez zwalniania) zatrzymuje się na 1. To samo działo się rok temu.





    O tak, z tym kołem też jest coś nie tak, bo się zatrzymuje dziwnie często na 1 i jakby się zacina na chwilę przy tej cyfrze ;)
  • Dogberry11 (PL1)Dogberry11 (PL1) PL1 Posty: 1,627
    Postanowiłem sprawdzić, tak dla sportu , jak to jest z tym kołem. Zakręciłem za dolary. Trzy razy pod rząd zatrzymało się na jedynce z takim zacięciem, jakby ktoś hamulec zaciągnął. Algorytm ustawiony odpowiednio, nikt mi nie wmówi, ze tu jest coś losowego. To jest bujda na resorach.
     W kasynie z jednorękim bandytą wygrać nie można - tu tak samo- szkoda zachodu

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieOrdered listLista nieuporządkowana
Emoji
Obraz
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik