Strona główna Polish Sugestie, pochwały i krytyka

Magazyn (y)

W toku dyskusji o dekoracjach nasunął mi się taki wniosek odnośnie magazynów. Czy nie możnaby zrobić magazynu na każdej z farm na budynki aktualnie niepotrzebne? Dlaczego pytam. 
Wybudowałem powiedzmy zwykłą pasiekę do poziomu maksymalnego. Potem udało mi się zdobyć morską a nie mam miejsca niestety i muszę zburzyć tę starą żeby postawić nową. Nie mam możliwości żonglowania dekoracjami, nie mam możliwości rozbudowy kwiatowej (ale może potem będę miał itd.)
Gdyby mieć taki magazyn mógłbym tam wrzucić niepotrzebny aktualnie budynek, a po uzyskaniu miejsca wstawić go z powrotem , np. z połową czasu potrzebnego do wybudowania na maksymalny poziom. Takie niszczenie budynków jest po prostu nieekonomiczne, no krew mnie zalewa jak tak muszę robić np. z kaczkami 

Komentarz

  • Rollo (PL1)Rollo (PL1) PL1 Posty: 90
    Witaj :)

       Twój pomysł bardzo mi się podoba :) Takiej rotacji używam do dekoracji dających bonusy do wydarzeń .
    Mając taką możliwość o jakiej piszesz można by było w parę minut stworzyć farmę pod każde wydarzenie :) Magazyny mam pełne budynków produkcyjnych z górnej półki a takich jak ja graczy w tej grze jest więcej . Dostając  taki prezent  byłbym nie osiągalny na wydarzeniach dla zwykłych graczy. 
      Chyba nie o to Ci chodziło ale wolałem od razu napisać jak można to wykorzystać. Dlatego jeśli by to miało wejść musiało by być nie opłacalne do wykorzystywania w wydarzeniach bo inaczej  balans na wydarzeniach przestał by istnieć. 
  • Dogberry11 (PL1)Dogberry11 (PL1) PL1 Posty: 1,627
    proponowałem żeby wstawienie budynku z magazynu trwało połowę czasu ( albo i cały czas czemu nie) jego wybudowania. Poza tym można przecież w takich przypadkach wyłączyć możliwość przyspieszania złotem. Wtedy nie dałoby rady robić farmy pod ewenty
    Zresztą,  jak ktoś gra złotem to i tak nie dam rady go przeskoczyć :)
    Rzucam pomysł , może kontrowersyjny ale i tak na nic nie liczę, poziom tkwienia w posadach jest tak duży, ze szkoda gadać. Zmiany dla dobra graczy i tak nie spodziewam się żadnej.
  • DianaDiana Moderator, Guest Posty: 4,037
    Witam :)
    Jutro przekażę Twój pomysł z magazynem na aktualnie  niepotrzebne budynki.
    Diana 
  • karadok (PL1)karadok (PL1) PL1 Posty: 1,122
    edytowano 20.06.2022
    Pomysł ciekawy i na pierwszy rzut oka super, ale im bardziej nad tym myślę, tym bardziej widzę możliwości do kombinowania. Zupełnie jak napisał wyżej Rollo - można sobie tworzyć farmę pod konkretne wydarzenia i czas postawienia takich budynków nie do końca jest ograniczeniem, gdyż w grze mamy nagrody w postaci skróconego czasu budowy, jak również sami możemy ten bonus wyprodukować w Laboratorium, albo przyspieszyć budowę złotem. Z resztą jak spojrzymy na czasy budowy budynków na niskich poziomach, to już w ogóle nie ma to znaczenia (osobiście z takiej opcji bym korzystała). Dostawienie sobie ogrodów, pól i łąk na 1 poziomie na czas trwania eventów z wypadajkami (Oktoberfest, Złoty Tydzień, zbieranie gwizdków, może nawet Globalne wydarzenie i sianie tulipanów...).

    Kolejne zagrożenie wynikające z gromadzenia budynków tematycznych "na zapas", które widzę (bo osobiście nie wierzę, że gromadzenie budynków zwykłych ma jakikolwiek sens), to znów pogłębianie przepaści pomiędzy nowymi i starymi graczami. Na moim przykładzie: w tym momencie wymieniam domy z MS i PR na rozległe domostwa za jabłka. Żeby to zrobić, muszę te stare domy zburzyć (przestaną istnieć). Gdybym mogła je schować, to oczywiście skorzystałabym z takiej opcji (chyba każdy by skorzystał ;)) i miałabym je zachowane na chwilę, gdy wprowadzony do gry zostanie drugi apartamentowiec (a nie oszukujmy się, będzie prędzej czy później, z resztą podobnie jak powiększone zostaną farmy o kolejne pola - takie moje proroctwo :)) Byłabym więc gotowa. Teraz muszę je zburzyć i gdyby były ponownie potrzebne, zacząć na nie zbierać i rozbudowywać od początku, co daje jakiekolwiek możliwości dogonienia mnie przez nowych graczy. Niewielkie, ale jednak... 

    Tu warto również podkreślić, że rozbudowa poziom po poziomie trwa dłużej niż rozbudowa cięgiem wszystkich poziomów na raz, gdyż eliminujemy czas, kiedy gracza nie ma online i nie włącza kolejnego poziomu rozbudowy. Wystarczy włączyć rozbudowę i samo leci (nawet jeżeli ma trwać to tydzień, dwa, miesiąc) - nic nie trzeba pilnować. I co najlepsze, wykorzystuję wtedy tylko 50 żetonów dodatkowego slotu, a nie 9 czy 10x 50, jak by to było normalnie (to w przypadku chęci wykorzystania dodatkowego slotu rozbudowy, by nie zajmować sobie głównego). 

    Całą strategia BF opiera się na decyzjach dotyczących budynków (ilości, jakości) i czasie (który możemy poświęcić na grę). Jeżeli umożliwimy graczom gromadzenie już rozbudowanych budynków, to wyeliminujemy konieczność podejmowania przemyślanych decyzji i pozwolimy na niekończące się testowanie strategii, co moim osobistym zdaniem przyczyni się do zwiększenia różnic pomiędzy graczami. Im lepiej rozwinięta i działająca farma, tym szybciej osiąga się swoje cele, a tym samym zwiększą swoją przewagę nad innymi. 

    Nie umiem jednoznacznie określić, jak ten pomysł rzeczywiście wpłynie na grę. Z punktu widzenia pojedynczego gracza, jest fantastyczny, ale gdzieś z tyłu głowy pojawia się myśl, że może on zadziałać nie tak, jak byśmy tego chcieli...

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieOrdered listLista nieuporządkowana
Emoji
Obraz
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik