Strona główna Polish Pytania ogólne Big Farm

Znikajace nagrody

Mam pytanie nastepujace.
Dlaczego zastaja zabierane nagrody za zlote jablka?
Konkretnie chodzi o rozlegly dom.czy ta nagroda zostanie przywrocona?

takie posuniecia dzialaja tylko ze szkda dla calej gry,Silniesi gracze odchodza coraz bardziej od calego peletonu,Gra nie daje szansy by w wolniejszym tempie gracze zdobywali te same nagrody co gracze grajacy w najsilniejszych sojuszach.Przepasc tylko sie poglebia.Nie wiadomo co budowac ,bo niewiadomo czy zwolnie miejsce na farmie wymieniajac takie domy.

Komentarz

  • DianaDiana Moderator, Guest Posty: 4,037
    Bobik (PL1) powiedział(a):
    Mam pytanie nastepujace.
    Dlaczego zastaja zabierane nagrody za zlote jablka?
    Konkretnie chodzi o rozlegly dom.czy ta nagroda zostanie przywrocona?

    takie posuniecia dzialaja tylko ze szkda dla calej gry,Silniesi gracze odchodza coraz bardziej od calego peletonu,Gra nie daje szansy by w wolniejszym tempie gracze zdobywali te same nagrody co gracze grajacy w najsilniejszych sojuszach.Przepasc tylko sie poglebia.Nie wiadomo co budowac ,bo niewiadomo czy zwolnie miejsce na farmie wymieniajac takie domy.
    Witam
    Nie zostały zabrane. W ogłoszeniu dotyczącym nowego centrum nagród była informacją że nagrody mogą się zmieniać i taka zmiana nastąpiła.
    https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/pl/discussion/215722/centrum-nagrod#latest
    Diana  
  • Dogberry11 (PL1)Dogberry11 (PL1) PL1 Posty: 1,627
    Takie ogłoszenie faktycznie było i to jest jedna strona medalu. Druga jest taka, że to była za dobra za łatwa nagroda dla graczy, żeby ją zdobyć w inny sposób trzeba wygrać światowe mistrzostwa. No i ciach. Za chwilę skasują pozostałe nagrody np. te obory. W zamian dostaniemy jakieś paździerze i cześć. Informacja o zmianach jest wygodna, zawsze można się powołać. I to jest właśnie ten kant między stronami medalu.
    Mój apel jest taki, że jak macie możliwość kupujcie co lepsze nagrody bo potem nie będzie - pewnie że trzeba dużo jabłek no ale inaczej nie da się

  • jola62 (PL1)jola62 (PL1) PL1 Posty: 1,188
    nie zdążyłem nazbierać, miałem 145000  :((  nawet jakby powiedzieli, ze go nie będzie, to nie zdążyłem, więc co za różnica, czy mówią, czy nie? Gdyby na samym początku napisali, że zniknie za miesiąc, to po prostu  nie zdążyłem i trudno, ale tak, to zrobili nas w bambuko, zbierasz, zbierasz i lipa. A wszystko teraz zmieniaja, będzie coraz trudniej... I co mam teraz nazbierać 150 000 zlotych jablek i czekać rok, może przywrócą? na 200% nie przywrócą.
  • Dogberry11 (PL1)Dogberry11 (PL1) PL1 Posty: 1,627
    Faktycznie pech, może kup sobie oborę za 150000? też może wyparować:( w tej grze wszystko jest możliwe...
  • DianaDiana Moderator, Guest Posty: 4,037
    jola62 (PL1) powiedział(a):
    nie zdążyłem nazbierać, miałem 145000  :((  nawet jakby powiedzieli, ze go nie będzie, to nie zdążyłem, więc co za różnica, czy mówią, czy nie? Gdyby na samym początku napisali, że zniknie za miesiąc, to po prostu  nie zdążyłem i trudno, ale tak, to zrobili nas w bambuko, zbierasz, zbierasz i lipa. A wszystko teraz zmieniaja, będzie coraz trudniej... I co mam teraz nazbierać 150 000 zlotych jablek i czekać rok, może przywrócą? na 200% nie przywrócą.
    Nagrody się będą zmieniać ,rozległy dom się pojawi znowu pewnie za jakiś czas.
    Diana
  • Dziekuje za odpowiedz.Jednak "Za jakis czas" to jest malo precyzyjna odpowiedz bo moze to byc faktycznie za pol roku.Jakie sa kryteria zmieniania tych nagrod?Dlaczego nie zamieniono jakiegos kurnika tylko te nagrode na jaka oczekiwal caly serwer?I Nastepne pytanie:Jaki jest okres czasu do nastepnej zmiany nagrod?
    Mam jescze jedno pytanie odnosnie innej nagrody.
    Co nieliczni maja wystawione monumenty.Znacznie to podnosi farme,jednak zostalo to zapomniane.
    Czy wydawcy przewiduja co z tym zrobic by inni gracze wyrownali szanse i mogli monument zdobyc,a posiadajacy taka dekoracje mogli by to ulepszac jak to maja inni gracze?
    Czy poprostu silny bedzie jeszcze silniejszy  a slabszy za jakis czas stwierdzi ze po co mi tu grac jak karty sa juz rozdane?
  • karadok (PL1)karadok (PL1) PL1 Posty: 1,122
    Nie sądzę, by rozdanie w tym momencie każdemu graczowi monumentu w jakikolwiek sposób wyrównało szanse. Bo jak niby? Wyliczyć średnią z posiadanych już bonusów? Przecież każdy inwestował w co innego. Pozwolić rozbudować dalej? To przecież znów ktoś będzie miał lepszy, a ktoś gorszy... Z resztą w moim przekonaniu monument sam w sobie  wcale tak znacznie nie podnosi jakości farmy. To tylko jeden z wielu elementów. Dziś możesz go bez problemu zastąpić odznaką z tablicy. Wychodzi na to samo. 




  • DianaDiana Moderator, Guest Posty: 4,037
    Bobik (PL1) powiedział(a):
    Dziekuje za odpowiedz.Jednak "Za jakis czas" to jest malo precyzyjna odpowiedz bo moze to byc faktycznie za pol roku.Jakie sa kryteria zmieniania tych nagrod?Dlaczego nie zamieniono jakiegos kurnika tylko te nagrode na jaka oczekiwal caly serwer?I Nastepne pytanie:Jaki jest okres czasu do nastepnej zmiany nagrod?
    Mam jescze jedno pytanie odnosnie innej nagrody.
    Co nieliczni maja wystawione monumenty.Znacznie to podnosi farme,jednak zostalo to zapomniane.
    Czy wydawcy przewiduja co z tym zrobic by inni gracze wyrownali szanse i mogli monument zdobyc,a posiadajacy taka dekoracje mogli by to ulepszac jak to maja inni gracze?
    Czy poprostu silny bedzie jeszcze silniejszy  a slabszy za jakis czas stwierdzi ze po co mi tu grac jak karty sa juz rozdane?
    Witam  :)
    Kryteria zmiany nagród znane są tylko twórcą gry. Monumenty na tę chwile nie wrócą ,też były dostępne nielicznym graczom tak jak teraz fabryka.  Moim zdaniem monument nie daje takich korzyści jak odznaki.
    Diana
  • Kryteria zmiany nagród znane są tylko twórcą gry. Monumenty na tę chwile nie wrócą ,też były dostępne nielicznym graczom tak jak teraz fabryka.  Moim zdaniem monument nie daje takich korzyści jak odznaki.
    Diana

    Dobrze,jakos te wyjasnienia mnie nieprzekonuja.Jesli cos jest w grze aktywne to powinien byc do tego dostep.Jesli to jest zaszlosc to poprostu wylaczyc te monumenty i tyle.Gracze korzystaja i z odznak i z monumentow..Jesli to jest nic nie warte  to dlaczego wszyscy je trzymaja na farmach a nie schowali do  schowka?
    To wyglada tak jak w zawodach  np formuly 1 bylo:Dawniej byly dostepne dyfuzory w pojazdach pozniej je zniesiono.I  nie ma czegos takiego ze kto wczesniej to zalozyl do bolidu to ma.Nowi  by tego nie mieli ze wzgledu na nowe przepisy.Dazac do rownania szans zdemontowano to ze wszystkich pojazdow  wiec nie ma tu promowania  starych wyjadaczy jak to sie ma w tej grze
    W tej kwestii wyrazilem swoja opinie.



  • DianaDiana Moderator, Guest Posty: 4,037
    Bobik (PL1) powiedział(a):
    Kryteria zmiany nagród znane są tylko twórcą gry. Monumenty na tę chwile nie wrócą ,też były dostępne nielicznym graczom tak jak teraz fabryka.  Moim zdaniem monument nie daje takich korzyści jak odznaki.
    Diana

    Dobrze,jakos te wyjasnienia mnie nieprzekonuja.Jesli cos jest w grze aktywne to powinien byc do tego dostep.Jesli to jest zaszlosc to poprostu wylaczyc te monumenty i tyle.Gracze korzystaja i z odznak i z monumentow..Jesli to jest nic nie warte  to dlaczego wszyscy je trzymaja na farmach a nie schowali do  schowka?
    To wyglada tak jak w zawodach  np formuly 1 bylo:Dawniej byly dostepne dyfuzory w pojazdach pozniej je zniesiono.I  nie ma czegos takiego ze kto wczesniej to zalozyl do bolidu to ma.Nowi  by tego nie mieli ze wzgledu na nowe przepisy.Dazac do rownania szans zdemontowano to ze wszystkich pojazdow  wiec nie ma tu promowania  starych wyjadaczy jak to sie ma w tej grze
    W tej kwestii wyrazilem swoja opinie.



    Myślę ,że produkują w monumentach fioletowe humusy nawóz i karmę ,maja też inne bonusy i pewnie z tego powodu mają je na farmie.
    Diana 
  • gladia (PL1)gladia (PL1) PL1 Posty: 53
    Dogberry11 (PL1) powiedział(a):
    [...]
    Mój apel jest taki, że jak macie możliwość kupujcie co lepsze nagrody bo potem nie będzie - pewnie że trzeba dużo jabłek no ale inaczej nie da się

    Ja przeczuwałam, że to, co dobre, to szybko się skończy, więc zdążyłam kupić 5 rozległych domów. I gdy już  miałam prawie uzbierane na szósty to zniknął z centrum nagród. 
  • karadok (PL1)karadok (PL1) PL1 Posty: 1,122
    Bobik (PL1) powiedział(a):

    Dobrze,jakos te wyjasnienia mnie nieprzekonuja.Jesli cos jest w grze aktywne to powinien byc do tego dostep.Jesli to jest zaszlosc to poprostu wylaczyc te monumenty i tyle.Gracze korzystaja i z odznak i z monumentow..Jesli to jest nic nie warte  to dlaczego wszyscy je trzymaja na farmach a nie schowali do  schowka?
    To wyglada tak jak w zawodach  np formuly 1 bylo:Dawniej byly dostepne dyfuzory w pojazdach pozniej je zniesiono.I  nie ma czegos takiego ze kto wczesniej to zalozyl do bolidu to ma.Nowi  by tego nie mieli ze wzgledu na nowe przepisy.Dazac do rownania szans zdemontowano to ze wszystkich pojazdow  wiec nie ma tu promowania  starych wyjadaczy jak to sie ma w tej grze
    W tej kwestii wyrazilem swoja opinie.



    Długo zastanawiałam się, co Ci napisać, bo przyznam, że zupełnie nie rozumiem Twojego podejścia. W grze jest wiele "nieaktywnych" obiektów, których nie można już wygrać bądź kupić. Monument to tylko jeden z nich. Nagroda, która oczywiście, że daje bonusy, ale nie oszukujmy się, gracze mocno pracowali, by te bonusy zdobyć. To nie tak, że któregoś dnia zalogowali się i te monumenty spadły im z nieba... I oczywiście, że mają je na farmach. Dlaczego mieliby by ich nie mieć? Inni mają dekoracje +1 do produkcji (tych też już nie ma w grze), a jeszcze inni super dekoracje-baloniki (patrz, tych też już nie można zdobyć), no i oczywiście maszyna na gumy kulki (kolejny relikt przeszłości)... W gruncie rzeczy każda dekoracja za sezon koński jest jednorazowa. Dekoracje zwiększające produkcję, które można było kupić, a dziś już ich nie ma w ofertach. A to tylko te obiekty, z których zdaję sobie sprawę - pewnie są jeszcze inne.

    Gra ciągle się zmienia - raz na naszą korzyść, raz nie. I rozdawanie nagród, na które inni musieli zapracować  wszystkim jak popadnie, tylko dlatego, że ktoś inny je ma, nie jest dla mnie wcale wyrównywaniem szans. To tylko slogan. Eventy wygrywa się nie faktem posiadania monumentu, czy jakiegoś innego budynku, a taktyką dopasowaną do swoich możliwości. Nie oczekujmy cennych nagród za sam fakt zalogowania się do gry. 


  • DianaDiana Moderator, Guest Posty: 4,037
    gladia (PL1) powiedział(a):
    Dogberry11 (PL1) powiedział(a):
    [...]
    Mój apel jest taki, że jak macie możliwość kupujcie co lepsze nagrody bo potem nie będzie - pewnie że trzeba dużo jabłek no ale inaczej nie da się

    Ja przeczuwałam, że to, co dobre, to szybko się skończy, więc zdążyłam kupić 5 rozległych domów. I gdy już  miałam prawie uzbierane na szósty to zniknął z centrum nagród. 
    Ten dom nie zniknął ,pojawi się za jakiś czas, zmieniła się oferta ,która co jakiś czas będzie się zmieniać.
    Diana
  • Szkoda ze tworcy nic z monumentami nie planuja.Nic nie napisane jest by je rozdawac za darmo.Ale jak mamy zlote jabluszka nic nie stoi na przeszkodzie by taki monument byl dostepny zalozmy za 500 tys jablek.
    Ja mam taki monument,jednak nie ma jak go ulepszyc bo ulepszenia sa niedostepne,a szkoda.

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieOrdered listLista nieuporządkowana
Emoji
Obraz
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik