Strona główna Polish Sprawdź, co kryje archiwum!

Adobe Flash Player

martaola1 (PL1)martaola1 (PL1) Guest Posty: 191
edytowano 02.08.2017 w Sprawdź, co kryje archiwum!
Witam serdecznie.
Uprzejmie zwracam się z prośbą do Moderatorów Forum gry Big Farm o przekazanie poniższego do władz wyższych a po uzyskaniu odpowiedzi o umieszczenie jej na łamach Forum.
Problem jest/wydaje mi się na tyle poważny i ma duże znaczenie dla rozwoju gry i dla Nas samych - Graczy, że uważam, że Firma GGS powinna zająć oficjalne stanowisko w sprawie.

Adobe podało oficjalny termin, w którym przestanie rozwijać technologię Flash. Macie czas do końca 2020 r., żeby się nią nacieszyć.

Firma Adobe tym samym po prostu pogodziła się z nieuniknionym. Flash od lat borykał się z problemami z wydajnością, licznymi lukami bezpieczeństwa oraz znacznie skracał on czas pracy na baterii urządzeń mobilnych. Google, Mozilla, Apple i inni od lat krytykowali tę technologię, domagając się, żeby czym prędzej zniknęła z przestrzeni publicznej.

2020 r. – koniec technologii Flash


Od dzisiaj ta informacja jest już oficjalna. W oficjalnym komunikacie firmy Adobe możemy przeczytać, że planuje ona zakończyć jakiekolwiek wsparcie dla tej technologii do końca 2020 r. Do tego czasu nadal ukazywać się będą aktualizacje związane z bezpieczeństwem Flasha i nowe funkcje, jednak los tej technologii wydaje się być przesądzony.

W oficjalnym oświadczeniu możemy przeczytać też, że w wybranych rejonach geograficznych Flash zakończy swój żywot nieco szybciej. Chodzi tu o rozwijające się rynki, gdzie dystrybuowane są przestarzałe wersje tej technologii, często z naruszeniem licencji Adobe.

Wsparcie dla tej technologii o wiele wcześniej postanowiły zakończyć takie firmy, jak Microsoft, Google, Apple, czy Mozilla, które w swoich przeglądarkach już od jakiegoś czasu stawiają na nowsze technologie: HTML5 i WebGL. Google posunęło się nawet do tego, że od września 2015 r. Chrome blokował domyślnie wszystkie reklamy i inne elementy poboczne stworzone we Flashu.

Flash od dawna postrzegany był, jako bardzo dziurawa technologia. Skala problemu była na tyle duża, że powstały specjalne firmy, specjalizujące się w szukaniu luk w tym oprogramowaniu. Zamiast upubliczniać znalezione przez siebie luki, sprzedawały wiedzę o nich każdemu, kto chciał za nią zapłacić.


Jako, że gra Big Farm opiera się na technologii Flash proszę o ustosunkowanie się Firmy GGS lub Jej Przedstawiciela co Wydawca gry zamierza z tym zrobić i czy gra wraz z końcem definitywnym technologii Flash zwyczajnie zakończy swój żywot czy też planowane są zmiany i to dość duże w przejściu na inny format np. HTML5 ?

Za wszelką odpowiedź będę wdzięczna.


Komentarz

  • zaczarowana28 (PL1)zaczarowana28 (PL1) PL1 Posty: 3,043
    edytowano 03.09.2017
    Szkoda, że nikt z Moderatorów nie wypowiedział się w temacie...
    Tak sobie przypomniałam o tej Dyskusji, bo dziś w telewizorze, przestała mi działać jedna aplikacja, bo producent Telewizora przestał wspierać aplikacje działające na wtyczce Adobe..  :o
    więc jak widać ta technologia przechodzi do lamusa...

    Na blogu GGS przeczytałam, że w połowie 2018 r. będą przenosić GG Empire do technologi HTML5..
    https://www.goodgamestudios.com/blog/

    a co z Big Farm , czy są takie plany?? 
    czy gra po prostu zaczyna juź umierać śmiercią naturalną??
    Czy jakiś Moderator nie boi podjąć się tematu i dopytać w tej sprawie??
  • Miejmy nadzieję, że gra nie umrze jak swoi poprzednicy (GG Farmer i GG Farm Fever), chociaż nie wiem co było przyczyną usunięcia poprzedników. Big Farm cały czas się rozwija, masa aktualizacji i ulepszeń, więc raczej GGS podejmie kroki o zmianie formatu gry.
  • zaczarowana28 (PL1)zaczarowana28 (PL1) PL1 Posty: 3,043
    edytowano 04.09.2017
    @Yalenka skoro jesteś na forum, to proszę dopytaj w temacie,,
    bardzo nie lubię, kiedy Moderatorzy znajdują czas, aby liczyć do sryliona w różnych zabawach, a unikają odpowiedzi na istotne pytania.. 
    Miesiąc minął od zapytania!
  • sylwiazelazna (PL1)sylwiazelazna (PL1) PL1 Posty: 5,746
    Ja również podpinam się pod pytaniem...
  • HavaoHavao Guest Posty: 963
    Witam,

    Sprawa jest tak odległa, że nie ma co się martwić co będzie w 2020 roku z Grą.
    Zespół na razie nie ujawnia szczegółów związanych z końcem Adobe Flash Player i BigFarm, ale myślę, że póki gra jest rentowna to jest duża szansa, że gra zostanie przeprojektowana tak jak Empire.

    Jeśli dostaniemy konkretne informacje co dalej z Grą, damy Wam znać.
    Warto też śledzić blog GGS, gdzie czasem można dowiedzieć się czegoś ciekawego o planach firmy.

    PS. Liczenie do miliona z Graczami jest spoko ;P

    Pozdrawiam,
    Havao
  • Nie mogę przejść z HTML na Adobe Flash Player.... przejście nie działa.

  • Sensei (PL1)Sensei (PL1) PL1 Posty: 3,162
    TereskaTereska (PL1) powiedział(a):
    Nie mogę przejść z HTML na Adobe Flash Player.... przejście nie działa.

    Uwaga: 
    Przełącznik HTML5 to proces wieloetapowy, a niektóre procesy mogą kończyć się przed innymi. Z tego powodu jest prawdopodobne, że użytkownicy logujący się w godzinach tuż przed aktualizacją będą zmuszeni do korzystania z wersji HTML5 i nie będą mogli używać przycisku przełącznika. Jest to znane i zamierzone, a po aktualizacji wszystko będzie w HTML5. - Nie potrzebujemy raportów na ten temat.'


    z Angielskiego forum ;)
  • ja też gram tzn grałem na Puffin bo teraz już się nie da. Widzę tylko kawałek farmy i nie mogę przesuwać ekranu. Kompletnie nie da się grać. Joanna333 masz jakiś pomysł? jak mamy grać na komórce? czy musimy to przeczekać? pytanie ile czasu i czy W ogóle coś się zmieni .... bo obawiam się że tak jak jesteśmy przyblokowali tak już zostanie.... proszę kto może to poradzicie..jak grać w bf na komórce...
Ta dyskusja została zamknięta.