Αρχική Greek Ερωτήσεις για το παιχνίδι

νησί - καράβι

manolis05manolis05 Αναρτήσεις: 7
επεξεργάστηκε 08.07.2015 σε Ερωτήσεις για το παιχνίδι
Θα εχουμε 4 φαρμα στο παιχνιδι.αν ναι,ποτε?
Post edited by manolis05 on
«1318

Σχόλια

• SystemSystem Αναρτήσεις: 106,969
    επεξεργάστηκε 19.03.2014
    δεν το γνωρίζουμε ακόμα :)
  • manolis05manolis05 Αναρτήσεις: 7
    επεξεργάστηκε 19.03.2014
    ok.Ευχαριστω.
  • SystemSystem Αναρτήσεις: 106,969
    επεξεργάστηκε 19.03.2014
    κλειδώνει :)
  • NAVARA 4x42NAVARA 4x42 Αναρτήσεις: 7
    επεξεργάστηκε 05.06.2014
    ρε αλάνια έχει καταλάβει κανείς τι ακριβώς θα κάνει το λιμάνι και που θα στέλνουμε τα αγαθά μας ; π.χ. θα μπορώ να στείλω αγαθά σε άλλη φάρμα (ρωτάω μια ασχετίλα)

για πείτε ρε συμπαίκτες .
  • ευαα2ευαα2 Αναρτήσεις: 236
    επεξεργάστηκε 05.06.2014
    NAVARA 4x42 έγραψε: »
    ρε αλάνια έχει καταλάβει κανείς τι ακριβώς θα κάνει το λιμάνι και που θα στέλνουμε τα αγαθά μας ; π.χ. θα μπορώ να στείλω αγαθά σε άλλη φάρμα (ρωτάω μια ασχετίλα)

για πείτε ρε συμπαίκτες .

....οχι δεν θα πηγαινουν τα αγαθα σε αλλη φαρμα .......αυτα τα εμπορευεσαι ......τα παιρνει και φευγει .....οπωσ με την βεντουρα ....η γιατροσ που δινεισ τροφη κοτασ και γουρουνιων και ενεργοποιηται για μια ωρα η πατουσα ..... (1 βαθμο φημησ απο καθε μαζεμα )....καπωσ ετσι θα ειναι κι αυτο ....
  • gianaras5gianaras5 Αναρτήσεις: 1
    επεξεργάστηκε 05.06.2014
    θα μου πει καποιος πως μπορω να εχω περισοτερη χωριτηκοτιτα στα γουρουνια εχω 700 και θελουν 733
  • GuestΦιφι (GR1)GuestΦιφι (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 587
    επεξεργάστηκε 05.06.2014
    Με χαρα ειδα οτι το καραβι θελει και γαιδουρια.Φωρτοσα 300 οσοι και οι βουλευτες μας και το εστειλα στον αγηριστο χαχαχαχα
  • angi filiangi fili Αναρτήσεις: 1
    επεξεργάστηκε 05.06.2014
    τι γινεται οταν καποιος δεν εχει ολα τα εμπορευματα που μας ζηταει να φορτωσουμε? χανουμε το μπονους?
  • Jenny19792Jenny19792 Αναρτήσεις: 125
    επεξεργάστηκε 05.06.2014
    νομίζω πως είναι από τις καλύτερες αλλαγές που έχουν γίνει μέχρι τώρα. και καταρχήν να πω ότι είναι από τις λίγες αναβαθμίσεις (η πρώτη που θυμάμαι εγώ) που κράτησε τόσο λίγο και δεν προέκυψαν προβλήματα. και είναι κάτι που μπορούμε οι περισσοτεροι να κάνουμε με επιτυχία. ίσως όχι με την 1η φορά γιατί σήμερα ήταν και θέμα τύχης. κανείς δεν ήξερε τι θα μας ζητάει (και είναι διαφορετικά τα προιόντα για το καθένα μας) για να έχουμε τις αποθήκες μας γεμάτες. προσωπικά είχα πουλήσει το κεικ φρούτων που ζητούσε και δεν είχα, ούτε προλάβαινα φυσικά να βάλω εκτός αν χρησιμοποιούσα χρυσό. επειδή λοιπόν δε παίζω με χρυσό θα πω ότι η 1η μου μεταφορά ήταν ανεπιτυχής γιατί φόρτωσα μόνο τα 5 από 6 προιόντα που ζητούσε. αλλά αυτό δε με πτοεί.

το συμπέρασμα είναι ότι πρέπει να έχουμε τις αποθήκες μας γεμάτες για την επόμενη φορά.

το θέμα είναι το εξής. το καράβι θα επιστέψει μετά από 6 ώρες σε αυτούς που θα ολοκληρώσουν με επιτυχία τη μεταφορά. αυτό ισχύει και σε όσους δεν φορτώσουν πλήρως το καράβι; ή εκεί είναι άγνωστο πότε θα επιστρέψει; ξέρει κανείς;
  • manolis05manolis05 Αναρτήσεις: 7
    επεξεργάστηκε 05.06.2014
    GuestΦιφι έγραψε: »
    Με χαρα ειδα οτι το καραβι θελει και γαιδουρια.Φωρτοσα 300 οσοι και οι βουλευτες μας και το εστειλα στον αγηριστο χαχαχαχα[/QUOTE

χαχαχα.καλα καλα το εκανες.
  • ChouvnekUserChouvnekUser Αναρτήσεις: 17
    επεξεργάστηκε 05.06.2014
    δεν έχω καταλάβει.... οκ αν δεν φορτώσουμε όλα τα προϊόντα είναι ανεπιτυχής η μεταφορά και δεν παίρνουμε το μπόνους φόρτωσης. τα υπόλοιπα προϊόντα που βάλαμε τα πληρωνόμαστε; έμενα μου λέει πχ 106 αγριολούλουδα=1000 δολάρια. τα πήρα τα δολάρια; θα τα πάρω όταν γυρίσει το καράβι; ή επειδή δεν είχα όλα όσα ζήταγε χάνω και τα δολάρια και τα αγριολούλουδα; δεν κατάλαβα πως παίζεται.... φορτώνεις τα προϊόντα μόνο αν τα έχεις όλα; ή φορτώνεις ότι έχεις;
  • καμελια (GR1)καμελια (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 20
    επεξεργάστηκε 05.06.2014
    Απ΄ότι κατάλαβα τα λεφτά για το κάθε ένα που φορτώνεις τα παίρνεις κανονικά. Όταν τα φορτώσεις όλα τότε παίρνεις και τους μπόνους φόρτωσης.
  • ChouvnekUserChouvnekUser Αναρτήσεις: 17
    επεξεργάστηκε 05.06.2014
    α οκ! ευχαριστώ!
  • dimagior3dimagior3 Αναρτήσεις: 64
    επεξεργάστηκε 05.06.2014
    Παιδιά μου θυμίζει hay day ( για όσους το ξέρουν ).
  • NAVARA 4x42NAVARA 4x42 Αναρτήσεις: 7
    επεξεργάστηκε 05.06.2014
    Όπως είδα τα πληρώνεσαι όσα και να φορτώσεις ...
    και όπως σωστά είπε ένας συμπαίκτης παραπάνω , το θέμα είναι να έχουμε τις αποθήκες μας γεμάτες για να το γεμίζουμε στο 100% το καράβι μας .

Τώρα όμως θέλω να ρωτήσω κάτι άλλο .

Μας συμφέρει περισσότερο να τα στέλνουμε με το καράβι ή να τα πουλάμε από την λίστα . Για τα προιόντα της φάρμας καλοφαγάδων νομίζω δεν μας συμφέρει πολύ .

Για πείτε και εσείς όμως άποψη .

ΥΓ. ανυπομονώ να δω και τα άλλα τι θα κάνουν π.χ. αυτό με το αεροπλάνο και τα υπόλοιπα ...
  • Jenny19792Jenny19792 Αναρτήσεις: 125
    επεξεργάστηκε 05.06.2014
    συμφέρει γιατί σου δίνει περισσότερα. για παράδειγμα εμένα μου ζητούσε 81 κέικ φρούτων το οποίο κοστίζει
    81 x 680=55.080 και ο καπετάνιος μου έδινε 100.000 άρα συμφέρει
  • m.t62m.t62 Αναρτήσεις: 10
    επεξεργάστηκε 05.06.2014
    Θέλει οπωσδήποτε να κρατάς αποθήκη. Συμφέρει από άποψη κέρδους δολαρίων και σου δίνει και βαθμούς εμπειρίας. Πολύ καλή αναβάθμιση και προσθήκη στο παιχνίδι.
  • stratosskistratosski Αναρτήσεις: 294
    επεξεργάστηκε 05.06.2014
    m.t62 έγραψε: »
    Θέλει οπωσδήποτε να κρατάς αποθήκη. Συμφέρει από άποψη κέρδους δολαρίων και σου δίνει και βαθμούς εμπειρίας. Πολύ καλή αναβάθμιση και προσθήκη στο παιχνίδι.
    εξαρτατε τι ζητας
    αν ζητας αστερακια καντο
    νομιζω οτι γενικα συμφερει
  • stratosskistratosski Αναρτήσεις: 294
    επεξεργάστηκε 05.06.2014
    Jenny19792 έγραψε: »
    νομίζω πως είναι από τις καλύτερες αλλαγές που έχουν γίνει μέχρι τώρα. και καταρχήν να πω ότι είναι από τις λίγες αναβαθμίσεις (η πρώτη που θυμάμαι εγώ) που κράτησε τόσο λίγο και δεν προέκυψαν προβλήματα. και είναι κάτι που μπορούμε οι περισσοτεροι να κάνουμε με επιτυχία. ίσως όχι με την 1η φορά γιατί σήμερα ήταν και θέμα τύχης. κανείς δεν ήξερε τι θα μας ζητάει (και είναι διαφορετικά τα προιόντα για το καθένα μας) για να έχουμε τις αποθήκες μας γεμάτες. προσωπικά είχα πουλήσει το κεικ φρούτων που ζητούσε και δεν είχα, ούτε προλάβαινα φυσικά να βάλω εκτός αν χρησιμοποιούσα χρυσό. επειδή λοιπόν δε παίζω με χρυσό θα πω ότι η 1η μου μεταφορά ήταν ανεπιτυχής γιατί φόρτωσα μόνο τα 5 από 6 προιόντα που ζητούσε. αλλά αυτό δε με πτοεί.

το συμπέρασμα είναι ότι πρέπει να έχουμε τις αποθήκες μας γεμάτες για την επόμενη φορά.

το θέμα είναι το εξής. το καράβι θα επιστέψει μετά από 6 ώρες σε αυτούς που θα ολοκληρώσουν με επιτυχία τη μεταφορά. αυτό ισχύει και σε όσους δεν φορτώσουν πλήρως το καράβι; ή εκεί είναι άγνωστο πότε θα επιστρέψει; ξέρει κανείς;
    καθε 6 ωρες επιστρεφει
    απο την ωρα που εχει ερθει εχεις μολις μπεις στην φαρμα σου 6 ωρες χρονο να ξαναφωρτωσεις
  • celestine (GR1)celestine (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 370
    επεξεργάστηκε 05.06.2014
    dimagior3 έγραψε: »
    Παιδιά μου θυμίζει hay day ( για όσους το ξέρουν ).

Ακριβώς!!!
  • greenman93gr (GR1)greenman93gr (GR1) Αναρτήσεις: 5
    επεξεργάστηκε 24.06.2015
    Μετά από κάθε ολοκληρωμένη μεταφορά, το καράβι θα αποχωρεί και θα επιστρέφει μετά από 6 ώρες. Κι αυτό το διάστημα θα εμφανίζεται πάνω από το λιμάνι.
    Όταν αυτό το διάστημα των 6 ωρών περάσει, το καράβι θα επιστρέφει και θα σας περιμένει στην φάρμα σας -ακόμα κι αν δεν είστε ενεργός την ώρα της άφιξης του. Από την στιγμή που θα είστε ενεργοί στο παιχνίδι, το καράβι θα παραμένει στην φάρμα σας 6 ώρες.

Καλησπερα σε ολους
    το καραβι στη δικη μου φαρμα παρολο που ελειπα ολη τη μερα , αντι να με περιμενη οπως ελεγε η ενημερωση ηρθε στις 12:10 τα μεσανυχτα
    και με το που ηρθε εβγαλε ενα πολυ ωραιο κοκκινο μνμ σφαλματος και δεν υπαρχει πουθενα
    καθαρισα cookies , cache περασα ξανα την τελευταια εκδοση του flash , αλλα τιποτα
    αδικος κοπος.
    το εχει παθει και αλλος , ή εχω την αποκλειστικοτητα ?
    Post edited by greenman93gr (GR1) on
  • greenman93gr (GR1)greenman93gr (GR1) Αναρτήσεις: 5
    επεξεργάστηκε 06.06.2014
    Ακυρο παιδια ευχαριστω
    μετα απο 1 ωρα ξεκολησε, μεχρι να ξαναρθει βλεπουμε
    παντως δεν ειναι ακριβως οπως τα ελεγαν
    αυτο πηγενοερχετε , εισαι δεν εισαι ενεργος στο παιχνιδι
  • natalia23natalia23 Αναρτήσεις: 2
    επεξεργάστηκε 06.06.2014
    Ναι και εμένα το καράβι έρχεται αλλά προσπαθώ να είμαι ενεργή στο παιχνίδι. Πρέπει λέει να το φορτώσεις.
  • nickpowernickpower Αναρτήσεις: 2
    επεξεργάστηκε 06.06.2014
    εγω παντως ακομα το περιμενω να επιστρεψει
  • blackcataniablackcatania Αναρτήσεις: 4
    επεξεργάστηκε 06.06.2014
    Κι εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω με τη giota1705. Βγάζει error και το ο χρόνος έχει κολλήσει.
  • Κατερίνα ΛέλουΚατερίνα Λέλου Αναρτήσεις: 3
    επεξεργάστηκε 06.06.2014
    Και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω.katerina.lelou.Βγάζει error και ο χρόνος έχει κολλήσει και δεν δείχνει τίποτα.
  • ΤΑΚΗΣ ΒΕΡΙΝΟΤΑΚΗΣ ΒΕΡΙΝΟ Αναρτήσεις: 1
    επεξεργάστηκε 06.06.2014
    Το ίδιο πρόβλημα και εδώ...Error και άφαντο το καράβι!
  • Manoz (GR1)Manoz (GR1) Αναρτήσεις: 12
    επεξεργάστηκε 06.06.2014
    +1 error με το καράβι, όπως και οι υπόλοιποι
  • Alexandra772Alexandra772 Αναρτήσεις: 3
    επεξεργάστηκε 06.06.2014
    το ιδιο κι εγω παιδια, εικονιδιο με error και η ωρα κολλημενη
  • GirlZenGirlZen Αναρτήσεις: 32
    επεξεργάστηκε 06.06.2014
    Καλημέρα σε όλους!Συστήνω ηρεμία γιατί απ ότι κατάλαβα θα γίνει Hotfix στις 3. Δηλαδή θα φτιάξουνε το πρόβλημα που νομίζω πως όλοι το έχουμε!Καλή συνέχεια!

Σχολιάστε

Έντονη γραφήΠλάγια γραφήΔιαγραφήOrdered listΜη ταξινομημένη λίστα
Χαρακτήρες Emoji
Εικόνα
Στοίχιση αριστεράΣτοίχιση στο κέντροΣτοίχιση δεξιάΕναλλαγή προβολής HTMLΕναλλαγή πλήρους σελίδαςΕναλλαγή φωτισμού
τοποθέτησε την εικόνα/αρχείο