Αρχική Greek Ερωτήσεις για το παιχνίδι

Συνεργείο-Υδραγωγείο

ANDRfarm (GR1)ANDRfarm (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 14
επεξεργάστηκε 31.08.2016 σε Ερωτήσεις για το παιχνίδι
θα ήθελα να μου πει κάποιος αν ξέρει πια κτήρια επηρεάζει η ύπαρξη συνεργείου σε κάθε φάρμα και αν είναι πιο χρήσιμο σε κάποια φάρμα (Λουλουδιών, καλοφαγάδων, κυρίως) σε σχέση με τις άλλες.
Την ίδια ερώτηση θα έκανα και για το υδραγωγείο.
Ευχαριστώ.
Post edited by -NEMESIS- on

Σχόλια

• myrsini154 (GR1)myrsini154 (GR1) Αναρτήσεις: 66
    επεξεργάστηκε 30.12.2013
    Το συνεργείο βοηθά στα κτίρια επεξεργασίας,χρειάζονται λιγότερα προιόντα στην παρασκευή,θα στο πρότεινα στην βασική φάρμα,στις άλλες είναι πλεονασμός.Το υδραγωγείο δίνει το πλεονέκτημα λιγότερου λιπάσματος στους οπωρώνες στο επίπεδο 5,καταναλώνουμε το μισό λίπασμα,χρήσιμο για την βασική μας φάρμα,στις άλλες δύο,είναι άχρηστο !!!!
    Ξέχασα εντελώς τις τροφές,ευχαριστώ neda 712,διάβασε παρακάτω,δεν είναι πλήρης η περιγραφή υδραγωγείου,που έχω γράψει !!!!
  • neda71 (GR1)neda71 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 284
    επεξεργάστηκε 30.12.2013
    Καλησπέρα και καλή εδομάδα!
    Το υδραγωγείο μειώνει την ποσότητα τροφής και λιπάσματος που χρειάζονται οι σταύλοι και οι οπωρώνες σου. Σε κάθε επίπεδο αναβάθμισης η μείωση είναι 10%.
    Πχ στο 1ο επίπεδο υδραγωγείου:
    - στη βασική φάρμα θα χρειάζεσαι 9 τροφές σε κότες,γουρούνια,αγελάδες... 9 λιπάσματα για τις μηλιές και 27 λιπάσματα για τις κερασιές.
    - στη φάρμα καλοφαγάδων... 9 λιπάσματα για τις αμυγδαλιές και 9 φύλλα και κλαδιά για τις κατσίκες.
    - στη φάρμα λουλουδιών... 9 ρευστό λίπασμα για τους ελαιώνες και οπωρώνες εσπεριδοειδών και 9 μελίτωμα για το μελισσοκομείο.
    Συμφωνώ ότι πιο χρήσιμο είναι στη βασική φάρμα.
  • milpol (GR1)milpol (GR1) Αναρτήσεις: 88
    επεξεργάστηκε 06.02.2016
    Καλημερα , τωρα που εβαλα το υδραγωγειο μειωνεται το λιπασμα και η συγκομιδη??
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Απάντηση ✓
    όπως χαρακτηριστικά αναφέρουν και οι πληροφορίες στον διαδραστικό κύκλο του υδραγωγείου , το υδραγωγείο μειώνει τις ποσότητες τροφής και λιπάσματος , δεν επηρεάζει τις συγκομιδές .

Φιλικά
  • annakar (GR1)annakar (GR1) Αναρτήσεις: 5
    Καλησπέρα έχτισα στη βασική μου φάρμα ένα υδραγωγείο και το συνεργείο στο πρώτο επίπεδο.Την πρώτη ημέρα χρειαζόμουν λιγότερα λιπάσματα και τροφές στους οπωρώνες και τους στάβλους και λιγότερα προϊόντα ώστε να μπορέσω να τα παράξω. Αυτό το βλέπω ακόμα και τώρα γιατί σε όλα αυτά η ποσότητα που έχω δεν είναι σε δεκάδες αλλά σε μονάδες. Την επόμενη μέρα όμως σταμάτησαν να λειτουργούν και εδώ και μια βδομάδα κάθε φορά που ξεκινάω μια παραγωγή μου παίρνει ολόκληρη δεκάδα. μήπως γνωρίζει κανείς αν έχει συμβεί και σε κάποιον άλλο ή γιατί γίνετε αυτό και τι μπορώ να κάνω;
  • annakar (GR1)annakar (GR1) Αναρτήσεις: 5
    επεξεργάστηκε 31.08.2016
    Καλησπέρα έχτισα στη βασική μου φάρμα ένα υδραγωγείο και το συνεργείο στο πρώτο επίπεδο.Την πρώτη ημέρα χρειαζόμουν λιγότερα λιπάσματα και τροφές στους οπωρώνες και τους στάβλους και λιγότερα προϊόντα ώστε να μπορέσω να τα παράξω. Αυτό το βλέπω ακόμα και τώρα γιατί σε όλα αυτά η ποσότητα που έχω δεν είναι σε δεκάδες αλλά σε μονάδες. Την επόμενη μέρα όμως σταμάτησαν να λειτουργούν και εδώ και μια βδομάδα κάθε φορά που ξεκινάω μια παραγωγή μου παίρνει ολόκληρη δεκάδα. μήπως γνωρίζει κανείς αν έχει συμβεί και σε κάποιον άλλο ή γιατί γίνετε αυτό και τι μπορώ να κάνω;
    Γεια σας ,
    υπήρχε ένα σφάλμα το οποίο επιλύθηκε στο χθεσινό σύντομο hotfix.
    Αν συνεχίσετε να έχετε πρόβλημα ενημερώστε με να το δούμε εκ νέου 

Φιλικά
    Γεια σας ,
    υπήρχε ένα πρόβλημα στο υδραγωγείο , αλλά επιλύθηκε με το προχθεσινό hotfix .
    Αν συνεχίζετε να έχετε πρόβλημα ενημερώστε με 
    Φιλικά
  • Ερμής (GR1)Ερμής (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 302
    Ο χρήστης neda71 (GR1) είπε:
    Καλησπέρα και καλή εδομάδα!
    Το υδραγωγείο μειώνει την ποσότητα τροφής και λιπάσματος που χρειάζονται οι σταύλοι και οι οπωρώνες σου. Σε κάθε επίπεδο αναβάθμισης η μείωση είναι 10%.
    Πχ στο 1ο επίπεδο υδραγωγείου:
    - στη βασική φάρμα θα χρειάζεσαι 9 τροφές σε κότες,γουρούνια,αγελάδες... 9 λιπάσματα για τις μηλιές και 27 λιπάσματα για τις κερασιές.
    - στη φάρμα καλοφαγάδων... 9 λιπάσματα για τις αμυγδαλιές και 9 φύλλα και κλαδιά για τις κατσίκες.
    - στη φάρμα λουλουδιών... 9 ρευστό λίπασμα για τους ελαιώνες και οπωρώνες εσπεριδοειδών και 9 μελίτωμα για το μελισσοκομείο.
    Συμφωνώ ότι πιο χρήσιμο είναι στη βασική φάρμα.
    Αφού υπάρχει ο οπωρώνας ροδάκινων στη φάρμα καλοφαγάδων, δεν καταλαβαίνω γιατί δεν είναι χρήσιμο και εκεί;
    Επίσης, γιατί ενώ έχω υδραγωγείο στην κεντρική φάρμα με μέγιστη αναβάθμιση με αφήνει να βάλω και 2ο. Τι θα γίνει; θα έχει -100% τα έξοδα παραγωγής και τα λιπάσματα;  :/
    Συνεργείο και υδραγωγείο καθώς και εργαστήριο και σκυλόσπιτο  , μπορείς να βάλεις μόνο από ένα  σε κάθε φάρμα , 
    δεν σε αφήνει να βάλεις άλλο , απλά δεν σου λέει ότι έφτασες στο όριο , αλλά αν προσέξεις δεν είναι ενεργή  η σχετική επιλογή αγοράς 

Φιλικά
    Ο χρήστης -NEMESIS- είπε:
    Συνεργείο και υδραγωγείο καθώς και εργαστήριο και σκυλόσπιτο  , μπορείς να βάλεις μόνο από ένα  σε κάθε φάρμα , 
    δεν σε αφήνει να βάλεις άλλο , απλά δεν σου λέει ότι έφτασες στο όριο , αλλά αν προσέξεις δεν είναι ενεργή  η σχετική επιλογή αγοράς 

Φιλικά
    Ευχαριστώ Νέμεσις. Σωστά έχεις δίκαιο, δεν το παρατήρησα.

Εξήγησε μου όμως αν μπορείς και το προηγούμενο που ρώτησα:

Αφού υπάρχει ο οπωρώνας ροδάκινων στη φάρμα καλοφαγάδων, δεν καταλαβαίνω γιατί δεν είναι χρήσιμο και εκεί;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων
    επεξεργάστηκε 23.03.2017
    Αυτό είναι καθαρά προσωπική επιλογή ,
    σε αυτό το παιχνίδι δεν υπάρχει το απόλυτα  σωστό και λάθος , αλλά το τι κρίνει ο κάθε παίκτης ότι θέλει και τον συμφέρει
    Τα συγκεκριμένα κτίρια , αγοράζονται  και αναβαθμίζονται  με χρυσό , και τον χρυσό  του ο κάθε παίκτης τον διαθέτει όπου νομίζει καλύτερα 
    Φιλικά
    Ο χρήστης -NEMESIS- είπε:
    Αυτό είναι καθαρά προσωπική επιλογή ,
    σε αυτό το παιχνίδι δεν υπάρχει το απόλυτα  σωστό και λάθος , αλλά το τι κρίνει ο κάθε παίκτης ότι θέλει και τον συμφέρει
    Τα συγκεκριμένα κτίρια , αγοράζονται  και αναβαθμίζονται  με χρυσό , και τον χρυσό  του ο κάθε παίκτης τον διαθέτει όπου νομίζει καλύτερα 
    Φιλικά
    Ok δε διαφωνώ. Αλλά η απορία μου είναι οτι ευνοεί τον οπωρώνα ροδάκινων, σωστά; 
    Ευνοεί όλους τους στάβλους και οπωρώνες , σε όποια φάρμα είναι 
    Φιλικά

Σχολιάστε

Έντονη γραφήΠλάγια γραφήΔιαγραφήOrdered listΜη ταξινομημένη λίστα
Χαρακτήρες Emoji
Εικόνα
Στοίχιση αριστεράΣτοίχιση στο κέντροΣτοίχιση δεξιάΕναλλαγή προβολής HTMLΕναλλαγή πλήρους σελίδαςΕναλλαγή φωτισμού
τοποθέτησε την εικόνα/αρχείο