Αρχική Greek Συστάσεις παιχτών

Κακόβουλη συμπεριφορά παικτών άλλου συνεταιρισμού

ZEPOS (GR1)ZEPOS (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 5
επεξεργάστηκε 05.09.2021 σε Συστάσεις παιχτών

Εμεις ολοι παιχτες και φιλοι των Σμων JOKER και ΝΕΟΙ ΚΑΙ ΩΡΑΙΟΙ δηλωνουμε εγγραφως προς τον συντονιστη του ελληνικου σερβερ και την Διοικηση του παιχνιδιου Big Farm με εδρα την Γερμανια την απεραντη αηδια αλλα και καταφωρη δυσφορια μας απεναντι στις γραπτες αναιτιες, δολιες, τραμπουκικες και φασιστικου χαρακτηρα
επιθεσεις του αρχηγου του Σμου ******** παιχτη T*******
προς τους αρχηγους και παιχτες των Σμων JOKER και ΝΕΟΙ ΚΑΙ ΩΡΑΙΟΙ με αηδιαστικα προσβλητικους χαρακτηρισμους και εκβιαστικες δημοσιευσεις στον τοιχο του Σμου του! Σκοπος του ειναι να παρακωλυσει με αντιδεοντολογικο και εκβιαστικο τροπο το παιχνιδι που αγαπαμε και παιζουμε ομορφα και να διαλυσει οποιους Σμους η συνεργασιες Σμων δεν μπορει να νικησει με θεμιτο τροπο... Η συνεχιζομενη συμπεριφορα του μας υποχρεωνει να αντιδρασουμε συλλογικα με καθε νομιμο τροπο απεναντι του και απεναντι στις χυδαιες προσπαθειες του χωρις επομενη ειδοποιηση!

Αν νομιζει οτι βρισκεται σε λαθος παιχνιδι η δεν του αρεσουν οι κανονισμοι και οι θεμιτες δυνατοτητες του παιχνιδιου ας αποχωρησει ο ιδιος... Επισης αν νομιζει οτι αδικειται ας παρουσιασει τις αποδειξεις του στην διοικηση του παιχνιδιου!
Τελος επειδη η διακινηση προσωπικης αλληλογραφιας, χωρις την εγγραφη συναινεση του συντακτη της, ειναι εκτος απο ανηθικη και παρανομη και διωκεται ποινικα... κατι που θα επρεπε να γνωριζει ο συγκεκριμενος παιχτης, οταν εκβιαζει ανθρωπους με αυτο, αλλα και οποιοσδηποτε σοβαρος ανθρωπος -κατι που γινεται εδω και χρονια κατα κορον στο παιχνιδι απο καποιους- σας ενημερωνουμε οτι...

Το παραπανω κειμενο ειναι δημοσιο και μπορει διακινηθει και να μεταφραστει ελευθερα με την ηδη συμφωνη γνωμη των συντακτων του.

Για την συγγραφη και την αναρτηση με την συμφωνη γνωμη και των δυο Σμων

Manmanager

Post edited by -NEMESIS- on

Σχόλια

• -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Καλημέρα σας και καλή Χρονιά.
    Όπως σας έχω εξηγήσει και σας έχω παρακαλέσει πολλές φορές στο παρελθόν , στα φόρουμ της G.G.S  δν πρέπει να αναφερόμαστε ονομαστικά στις πράξεις και τις ενέργειες άλλων παικτών , οι οποίες αφορούν το παιχνίδι .Μιλάμε χωρίς ονόματα
    Κατανοώ την αγανάκτηση και τον εκνευρισμό σας , αλλά θα σας  παρακαλούσα να σεβαστείτε τους κανονισμούς  των φόρουμ 

Γνωρίζω την περίπτωση που αναφέρεστε και έχω ενημερώσει σχετικά το αρμόδιο τμήμα της εταιρίας .
    Σε παρόμοιες περιπτώσεις , όπως σας έχω προτείνει κατά καιρούς , πρέπει να με ενημερώνετε με προσωπικό μήνυμα και  να κάνετε αναφορά προς την υποστήριξη  , δίνοντας όλα τα σχετικά στοιχεία που έχετε στην διάθεση σας 

Τέλος να θυμίσω προς όλη την αγαπητή κοινότητα , ότι βρισκόμαστε σε ένα παιχνίδι , ο σκοπός που έχουμε κάνει εγγραφή είναι η διασκέδαση μας και όχι να γεμίσουμε την ζωή μας με περισσότερα προβλήματα , ειδικά αυτούς τους δύσκολους για όλους μας καιρούς

Στην διάθεση σας για ότι με χρειαστείτε 

Φιλικά
  • ZEPOS (GR1)ZEPOS (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 5
    Παλι εκ μερους ολων των θιγομενων προσωπων δηλωνουμε το εξης ως πρωτο και τελευταιο μας σχολιο στην απαντηση σας. Επειδη οι ευθυνες εχουν ονομα και επωνυμο και στην συγκεκριμενη περιπτωση id γνωστου κακοβουλου παιχτη και αρχηγου Σμου και επειδη πιστευουμε οτι το κειμενο μας δεν προσβαλλει και δεν στοχοποιει κανεναν που δεν το επεδιωξε ο ιδιος με τις επαναλαμβανομενες αθλιοτητες του για αυτο αναφεραμε το ονομα του και την ιδιοτητα του ως αρχηγου Σμου... Σεβομαστε τις αρχες του Forum αλλα πρεπει κι ο καθενας να καταλαβαινει επιτελους σε αυτο το παιχνιδι ποιος κανει τι ακριβως... και ποιοι απαντανε τι ακριβως! Αν δεν γινεται σαφες αυτο στην ελληνικη γλωσσα νομιζω καποιοι απο εμας μπορουμε να το γραψουμε πολυ ευκολα και σε απταιστα γερμανικα...

Ευχαριστουμε για την αμεση ανταποκριση σας
    Καλη Χρονια!
    Φιλικα Παντα
    Κατανοώ την αγανάκτηση σας , αλλά στο φόρουμ δν μπορούμε να αναφέρουμε ονόματα παικτών και συνεταιρισμών , για κανένα λόγο .
    Αυτό είναι θέμα που αφορά την υποστήριξη και μόνο .

Μπορείτε να μεταφράσετε το κείμενο σας σε όποια γλώσσα επιθυμείτε , αλλά σε καμία από αυτές τις μεταφράσεις δν μπορείτε να αναφερθείτε σε άλλους παίκτες και ομάδες ονομαστικά στα φόρουμ.
    Όπως σας ενημέρωσα ήδη , αυτά τα στοιχεία τα δίνετε στην υποστήριξη και μόνο

Ευχαριστώ για την κατανόηση και τον σεβασμό των  Γ.Ο.Χ 
  • ΜΑΡΙΑ ΠΑΝΑΘΑ 13 (GR1)ΜΑΡΙΑ ΠΑΝΑΘΑ 13 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 1
    επεξεργάστηκε 21.02.2021

Σας κάναμε παράπονα  πριν καιρό για τον αρχηγό κάποιου συνεταιρισμού  που μας αποκαλούσε πρόβατα δεν είδα κάποια τιμωρία και για αυτό έχει το θράσος να συνεχίζει να στέλνει  μηνύματα σε παίχτες  και σε έμενα προσωπικά επιμένει να ακολουθήσω αυτόν και να μου μιλάει αρνητικά για την αρχηγό που έχω επιλέξει και κάποιο μέλος από εκεί που μου έκανε επίθεση γιατί δεν πήγα μαζί τους…

Όμως εγώ έχω ξεκαθαρίσει την θέση μου ότι θέλω να είμαι στον συνεταιρισμό που έχω επιλέξει εγώ και αυτά τα άτομα δεν μπορούν να καταλάβουν ότι εγώ μόνο εκεί θέλω να είμαι με αποτέλεσμα να μην έχω διάθεση για το παιχνίδι ενώ όπως όλοι ξέρουμε ότι μπαίνουμε εδώ για να χαλαρώσουμε από αλλά και αλλά και όχι να φοβόμαστε να πάμε σε μια ομάδα γιατί θα ακούμε διάφορα από άλλες ομάδες είμαστε σε τέτοια ηλικία που μπορούμε να κρίνουμε ποιον συνεταιρισμό θέλουμε να ακολουθήσουμε.  

θα παρακαλούσα πολύ τον συντονιστή και την εταιρία να πάρουν θέση γιατί δεν είμαι η μονή

για αυτό σας γράφω γιατί πρέπει να σταματήσει όλο αυτό που γίνεται.

Ο χρήστης MARIA ORIGINALE (GR1) είπε:

Σας κάναμε παράπονα  πριν καιρό για τον αρχηγό κάποιου συνεταιρισμού  που μας προκαλούσε πρόβατα δεν είδα κάποια τιμωρία και για αυτό έχει το θράσος να συνεχίζει να στέλνει  μηνύματα σε παίχτες  και σε έμενα προσωπικά επιμένει να ακολουθήσω αυτόν και να μου μιλάει αρνητικά για την αρχηγό που έχω επιλέξει και κάποιο μέλος από εκεί που μου έκανε επίθεση γιατί δεν πήγα μαζί τους…

Όμως εγώ έχω ξεκαθαρίσει την θέση μου ότι θέλω να είμαι στον συνεταιρισμό που έχω επιλέξει εγώ και αυτά τα άτομα δεν μπορούν να καταλάβουν ότι εγώ μόνο εκεί θέλω να είμαι με αποτέλεσμα να μην έχω διάθεση για το παιχνίδι ενώ όπως όλοι ξέρουμε ότι μπαίνουμε εδώ για να χαλαρώσουμε από αλλά και αλλά και όχι να φοβόμαστε να πάμε σε μια ομάδα γιατί θα ακούμε διάφορα από άλλες ομάδες είμαστε σε τέτοια ηλικία που μπορούμε να κρίνουμε ποιον συνεταιρισμό θέλουμε να ακολουθήσουμε.  

θα παρακαλούσα πολύ τον συντονιστή και την εταιρία να πάρουν θέση γιατί δεν είμαι η μονή

για αυτό σας γράφω γιατί πρέπει να σταματήσει όλο αυτό που γίνεται.

Γεια σας,
    όπως σας έχω εξηγήσει για να υπάρξει έλεγχος παραβατικής συμπεριφοράς κάποιου  παίκτη πρέπει να κάνετε αναφορά στην υποστήριξη.
    Στην περίπτωση που πραγματικά η συμπεριφορά του χρήζει τιμωρίας , τότε αυτή θα επιβληθεί χωρίς όμως να ανακοινωθεί , γτ θεωρείτε προσωπικό δεδομένο .Άρα ο συγκεκριμένος παίκτης που αναφέρετε μπορεί όντως να έχει τιμωρηθεί και να μν το γνωρίζετε. 
    Καθημερινά δεχόμαστε αναφορές  για προσβλητικές και ενοχλητικές συμπεριφορές παικτών. Δυστυχώς είναι πολύ εύκολο σε κάποιον/κάποιους , κρυμμένοι πίσω από την ανωνυμία ενός υπολογιστή να προσβάλουν και να παρενοχλούν .Κατανοούμε την δίκαια αγανάκτηση σας και κάνουμε ότι μπορούμε βάση των κανονισμών του παιχνιδιού.
    Αλλά σας επαναλαμβάνω ότι όποιες ενέργειες και να λάβουμε , δν θα τις ανακοινώσουμε σε κανένα , παρά μόνο σε αυτόν που θα δεχτεί κάποια πιθανή ποινή

Εσείς συνεχίζετε να κάνετε αναφορά για ότι σας ενοχλεί και εμείς θα είμαστε στην διάθεση σας

Φιλικά
  • ZEPOS (GR1)ZEPOS (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 5
    Υπαρχει ενα κουμπακι στην καρτελα καθε παικτη που λεγεται αγνοηση... οι σκεπτομενοι ανθρωποι το ανακαλυψαν απο την πρωτη ανοησια που τους ηρθε στο γραμματοκιβωτιο! Τα υπολοιπα ειναι μαλλον προφασεις εν αμαρτιες η να χαμε να λεγαμε...
  • no name4 (GR1)no name4 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 3
    επεξεργάστηκε 31.08.2021
    Καλησπέρα 
    Υπάρχει ένας παίχτης ........ που μπαίνει στης φάρμες και παρενοχλεί της κοπέλες 
    Τον ειχαμε βαλει μια φορα παλια αλλα ηταν τοσο ανάγωγος  που τον βγάλαμε έξω  αμέσως μετά απο παράπονα κοριτσιων παιχτων στον συνεταιρισμο μας 
    Τωρα εχει επιστρεψει ξανα και απειλη να μας σκοτωσει εγραψε στα μνμ του με καραμπινα αν δεν τον βαλουμε μεσα Καλα εννοειται δεν θα τον βαλουμε ξανα δεν του δινουμε σημασια αν και πιο παλια ειχαμε κανει παραπονα στους υπευθηνους της φαρμας αλλα ουτε αυτοι  εδωσαν  σημασια και ετσι απλως το αναφερω Εχει δημιουργησει πολλους παιχτες ενω ειναι το ιδιο προσωπο ...................και εχει και συνεταιρισμο που λεγετε .............
    Λογικα εχει ψυχολογικα βερεους τυπου και κατι τετοιοι καταλληγουν στη φυλακη οποτε να προσεχετε με αυτον τον θεωρω επικινδυνο 
    Εχω γνωστο στη Διευθυνση  Διωξης Ηλεκτρονικου Εγκληματος και θα δωσω τα μνμ του ωστε μεσο τον ηλεκρονικων του ιχνη να φτασουν σε αυτον συντομα εως τοτε απολυτη προσοχη !!!!

Post edited by -NEMESIS- on
    επεξεργάστηκε 31.08.2021
    Ο χρήστης no name4 (GR1) είπε:
    Καλησπέρα 
    Υπάρχει ένας παίχτης ........ που μπαίνει στης φάρμες και παρενοχλεί της κοπέλες 
    Τον ειχαμε βαλει μια φορα παλια αλλα ηταν τοσο ανάγωγος  που τον βγάλαμε έξω  αμέσως μετά απο παράπονα κοριτσιων παιχτων στον συνεταιρισμο μας 
    Τωρα εχει επιστρεψει ξανα και απειλη να μας σκοτωσει εγραψε στα μνμ του με καραμπινα αν δεν τον βαλουμε μεσα Καλα εννοειται δεν θα τον βαλουμε ξανα δεν του δινουμε σημασια αν και πιο παλια ειχαμε κανει παραπονα στους υπευθηνους της φαρμας αλλα ουτε αυτοι  εδωσαν  σημασια και ετσι απλως το αναφερω Εχει δημιουργησει πολλους παιχτες ενω ειναι το ιδιο προσωπο ...................και εχει και συνεταιρισμο που λεγετε .............
    Λογικα εχει ψυχολογικα βερεους τυπου και κατι τετοιοι καταλληγουν στη φυλακη οποτε να προσεχετε με αυτον τον θεωρω επικινδυνο 
    Εχω γνωστο στη Διευθυνση  Διωξης Ηλεκτρονικου Εγκληματος και θα δωσω τα μνμ του ωστε μεσο τον ηλεκρονικων του ιχνη να φτασουν σε αυτον συντομα εως τοτε απολυτη προσοχη !!!!

Γεια σας,
    κατανοώ την αγανάκτηση σας και γνωρίζουμε για την συμπεριφορά του συγκεκριμένου ατόμου.Θα σας παρακαλούσα όμως τα εξής:
    . στα φόρουμ δν αναφερομαστε δημόσια ονομαστικά σε nickname άλλων παικτών και συνεταιρισμών.Περιγράφουμε τα γεγονότα χωρίς ονόματα.Αυτός είναι και ο λόγος που αναγκάστηκα , βάση των Γ.Ο.Χ ,να σβήσω τα στοιχεία  που αναφέρατε στην τοποθέτηση σας.Μπορείτε εντός του παιχνιδιού , πάντα με προσωπικά μηνύματα , να ενημερώσετε όποιους συμπαίκτες σας εσεις κρίνετε , για το συγκεκριμένο άτομο και την συμπεριφορά του.
    .κάνουμε αγνόηση  του συγκεκριμένου ατόμου και δν του απαντάμε σε καμία περίπτωση
    .δίνουμε τα στοιχεία στον υπεύθυνο mod/CM του server μας με προσωπικό μήνυμα
    .κάνουμε αναφορά στην υποστήριξη του συγκεκριμένου ατόμου δίνοντας όλα τα παραίτητα στοιχεία για την χυδαία και επικίνδυνη συμπεριφορά του.

Στην διάθεση σας για ότι χρειαστείτε

Φιλικά

• Φευγάτη (GR1)Φευγάτη (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 201
    Δυστυχώς αναγκάζομαι να επανέλθω στη συζήτηση που αφορά την κακή συμπεριφορά αρχηγού συνεταιρισμού και παικτών του.
    Οι συγκεκριμένοι μη γνωρίζοντας  την ευγενή άμιλλα στέλνουν απειλητικά μηνύματα και εκφοβίζουν συμπαίκτες του συνεταιρισμού μας επειδή τόλμησαν να τους περάσουν σε αποστολή.
    Αναφέρονται σε μποτάκια και πολλά σενάρια επιστημονικής φαντασίας και απειλούν ότι θα κλείσουν τους λογαριασμούς συμπαικτών μου.
    Ας καταλάβουν επιτέλους το ότι είναι πρωταθλητές αυτό δε τους δίνει κανένα δικαίωμα να συμπεριφέρονται με αυτό τον τρόπο σε παίκτες άλλων συνεταιρισμών.
    Ας σταματήσουν τον εκφοβισμό και τις απειλές γιατί το μόνο που καταφέρνουν είναι να αποκτούν άσχημη φήμη και γίνονται παράδειγμα προς αποφυγήν...αν αυτό θέλουν να καταφέρουν τότε το έχουν κερδίσει με το σπαθί τους.

Ευχαριστώ!

Ο χρήστης Φευγάτη (GR1) είπε:
    Δυστυχώς αναγκάζομαι να επανέλθω στη συζήτηση που αφορά την κακή συμπεριφορά αρχηγού συνεταιρισμού και παικτών του.
    Οι συγκεκριμένοι μη γνωρίζοντας  την ευγενή άμιλλα στέλνουν απειλητικά μηνύματα και εκφοβίζουν συμπαίκτες του συνεταιρισμού μας επειδή τόλμησαν να τους περάσουν σε αποστολή.
    Αναφέρονται σε μποτάκια και πολλά σενάρια επιστημονικής φαντασίας και απειλούν ότι θα κλείσουν τους λογαριασμούς συμπαικτών μου.
    Ας καταλάβουν επιτέλους το ότι είναι πρωταθλητές αυτό δε τους δίνει κανένα δικαίωμα να συμπεριφέρονται με αυτό τον τρόπο σε παίκτες άλλων συνεταιρισμών.
    Ας σταματήσουν τον εκφοβισμό και τις απειλές γιατί το μόνο που καταφέρνουν είναι να αποκτούν άσχημη φήμη και γίνονται παράδειγμα προς αποφυγήν...αν αυτό θέλουν να καταφέρουν τότε το έχουν κερδίσει με το σπαθί τους.

Ευχαριστώ!

Καλησπέρα και καλή εβδομάδα,
    κανείς δν έχει δικαίωμα και δν μπορεί να σας εκφοβίσει .
    Κάνετε τις ενέργειες τις οποίες σας έχω συμβουλέψει εδώ και χρόνια:
    -βάζετε σε αγνόηση των /τους παίκτες που σας παρενοχλούν
    -δν τους απαντάτε με τπ και για κανένα λόγο
    - κάνετε σχετική αναφορά προς την υποστήριξη

Όσο αφορά τα λεγόμενα bots
    :
    είναι παράνομα λογισμικά και απαγορεύονται η χρήση τους  στο παιχνίδι,
    -όποιος έχει στοιχεία ,μας τα δίνει μέσω σχετικού εισιτηρίου προς την υποστήριξη
    -και φυσικά δν ενοχλεί κανέναν στο παιχνίδι με απειλητικά μηνύματα . είτε  είναι πρωταθλητής είτε τελευταίος.

Να θυμίσω ότι οποιαδήποτε μορφή ιντερνετικής απειλής είναι παράνομη και διώκεται ποινικά από την  Διεύθυνση Δίωξης Ηλεκτρονικού Εγκλήματος .

Στην διάθεση σας για οτιδήποτε

Φιλικά

• Φευγάτη (GR1)Φευγάτη (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 201
    Προσπάθησα να κάνω συζήτηση με τον αρχηγό τους ο οποίος δεν γνωρίζει τον διάλογο και κάνει προσωπική επίθεση με σεξιστικά σχόλια και χυδαίες ύβρεις.
    Και σε αγνόηση να τον βάλεις έχει τόσες πολλές φάρμες που συνεχίζει να στέλνει από εκεί. 
    Λυπάμαι ειλικρινά που μετά από τόσο χρόνια το επίπεδο του ελληνικού σέρβερ έχει πέσει τόσο χαμηλά εξαιτίας κάποιων  που καλπάζοντας πάνω στο καλάμι τους πιστεύουν πως έχουν το δικαίωμα να φέρονται με αυτό τον απαράδεκτο τρόπο σε παίκτες άλλων συνεταιρισμών.

Ο χρήστης Φευγάτη (GR1) είπε:
    Προσπάθησα να κάνω συζήτηση με τον αρχηγό τους ο οποίος δεν γνωρίζει τον διάλογο και κάνει προσωπική επίθεση με σεξιστικά σχόλια και χυδαίες ύβρεις.
    Και σε αγνόηση να τον βάλεις έχει τόσες πολλές φάρμες που συνεχίζει να στέλνει από εκεί. 
    Λυπάμαι ειλικρινά που μετά από τόσο χρόνια το επίπεδο του ελληνικού σέρβερ έχει πέσει τόσο χαμηλά εξαιτίας κάποιων  που καλπάζοντας πάνω στο καλάμι τους πιστεύουν πως έχουν το δικαίωμα να φέρονται με αυτό τον απαράδεκτο τρόπο σε παίκτες άλλων συνεταιρισμών.

Τα πράγματα είναι απλά 

-καμία συζήτηση με τέτοια άτομα
    -αγνόηση σε όλες τις φάρμες του
    -και αναφορά και για πολλαπλούς λογαριασμούς
    -και για απρεπή συμπεριφορά

Φιλικά

Σχολιάστε

Έντονη γραφήΠλάγια γραφήΔιαγραφήOrdered listΜη ταξινομημένη λίστα
Χαρακτήρες Emoji
Εικόνα
Στοίχιση αριστεράΣτοίχιση στο κέντροΣτοίχιση δεξιάΕναλλαγή προβολής HTMLΕναλλαγή πλήρους σελίδαςΕναλλαγή φωτισμού
τοποθέτησε την εικόνα/αρχείο