Αρχική Greek Συζήτηση σχετικά με επίσημες ανακοινώσεις

συζήτηση σχετικά με τον διαγωνισμό του FIFA world cup

-NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
Γεια σας ,
εδώ μπορείτε να συζητάτε σχετικά με τον διαγωνισμό του Παγκοσμίου κυπέλλου

Φιλικά
«1

Σχόλια

• -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Γεια σας ,
    ας πούμε για αρχή , λίγα πράγματα για αυτόν τον διαγωνισμό. 
    Ο διαγωνισμός τρέχει ταυτόχρονα σε όλα τα φόρουμ της GGS .
    Κάθε κοινότητα συμμετέχει ξεχωριστά και λαμβάνει μέρος σε μια σειρά από κουίζ , που έχουν ερωτήσεις στην γλώσσα της κάθε κοινότητας
    Υπάρχει μια  σειρά ερωτήσεων που πρέπει να απαντηθούν σωστά , έτσι ώστε η κάθε κοινότητα να μαζέψει ένα αριθμό πόντων , για να ξεκλειδωθεί το επόμενο κουίζ 
    Κάθε μέλος της κοινότητας μας που απαντάει σωστά στις ερωτήσεις , δίνει 1 πόντο στην κοινότητα μας  Εμείς θέλουμε 20 πόντους για να ξεκλειδώσουμε το επόμενο κουίζ , άρα θέλουμε 20 μέλη μας να απαντήσουν σωστά στις ερωτήσεις του πρώτου εύκολου κουίζ
    Για να αρχίσετε θα πατήσετε στο παρακάτω λινκ που σας έχω δώσει και εδώ αλλά και στην Ε.Α 

Τρέχον κουίζ

πατήστε στο παρακάτω λινκ για το πρώτο κουίζ

https://www.surveymonkey.de/r/9M6TK89

θα σας μεταφέρει σε ένα νέο παράθυρο 

επιλέγετε το δικό μας παιχνίδι ,δηλαδή Big  Farm

πατάτε εκεί που γράφει ΕΠΟΜΕΝΟ ,σας μεταφέρει στην επόμενη καρτέλα όπου εκεί συμπληρώνετε σωστά το όνομα της φάρμας σας και τον server μας .GR1

πατάτε πάλι στο ΕΠΟΜΕΝΟ 

και εισέρχεστε στο κουίζ με τις 12 ερωτήσεις

Οι περισσότερες ερωτήσεις είναι πολλαπλής  επιλογής , δηλαδή κάτω από την κάθε ερώτηση σας δίνονται 4 πιθανές απαντήσεις , εσείς επιλέγετε αυτή που θεωρείτε σωστή και την τσεκάρετε 

μόλις ολοκληρώσετε την διαδικασία πατάτε το ΕΓΙΝΕ

οι απαντήσεις καταγράφονται και αναμένετε την πορεία που θα έχει η κοινότητα μας , ανάλογα με το τι θα κάνουν τα υπόλοιπα μέλη μας , ώστε να ξεκλειδώσουμε σαν κοινότητα το επόμενο κουίζ με τις νέες ερωτήσεις

Οι διαχειριστές θα μας ενημερώνουν κάθε Δευτέρα -Τετάρτη και Παρασκευή για την πορεία της κάθε κοινότητας 

θα σας ενημερώνω με την σειρά μου για την πρόοδο μας,  και όταν ξεκλειδώσουμε το επόμενο κουίζ(με μια δέσμη λίγο πιο δύσκολων ερωτήσεων) , θα σας δώσω τον νέο σύνδεσμο για να μεταβείτε σε αυτό

Μν σας κουράσω άλλο για τώρα , θα τα δούμε όλα στην συνέχεια

Καλή μας επιτυχία

Όπως σας είπα και πιο πάνω,
    θα έχουμε ενημέρωση 3 φορές την εβδομάδα για την πρόοδο της κάθε κοινότητας στο αντίστοιχο κουίζ, από την διαχείριση του παιχνιδιού.
    Εμείς με την σειρά θα σας ενημερώνουμε για την πορεία της κοινότητας μας, αλλά για λόγους συμμετοχής ,δν θα σας λέμε είμαστε στους 10 ή  15 από τους 20 πόντους που χρειαζόμαστε ,
    αλλά θα σας λέμε 
    • χρειαζόμαστε περισσότερη προσπάθεια
    • ή πάμε καλά 
    • ή είμαστε πολύ κοντά, κ.τ.λ
    και θα σας το δείχνουμε τν πρόοδο μας ,  με ένα σχετικό γράφημα /εικόνα
    όπως για παράδειγμα

ή

και κάτι σαν

Είθισται οι CM/mods ,να μν λαμβάνουμε μέρος στους διαγωνισμούς (για ευνόητους λόγους).Ζητήσαμε από την διαχείριση σε αυτόν τον διαγωνισμό , επειδή αφορά την κοινότητα μας , να διαγωνιστούμε για να βοηθήσουμε και εμείς στην πρόοδο της κοινότητας μας , αλλά να αποκλειστούμε από την κλήρωση των ανταμοιβών.
    Το αίτημα μας έγινε αποδεκτό , άρα θα μπορούμε και εμείς  να απαντήσουμε στις ερωτήσεις  των κουίζ αλλά δν θα λάβουμε μέρος στην κλήρωση για τις ανταμοιβές .
    όσο αφορά τις ανταμοιβές τώρα:
    • κάθε μέλος που θα ολοκληρώσει σωστά και με επιτυχία  ένα τουλάχιστο σκέλος του διαγωνισμού, θα μπει αυτόματα στην κλήρωση για τις ανταμοιβές(εκτός CM/mods) 
    • μετά το τέλος του διαγωνισμού 11 μέλη από κάθε κοινότητα , μετά από κλήρωση θα πάρουν τις ανταμοιβές , ανάλογα με το πιο στάδιο /κουίζ ,ολοκλήρωσε η κοινότητα 
    • οι απαντήσεις σας καταγράφονται αυτόματα , κανείς δν μπορεί  να δει ποιος απάντησε σωστά ή λάθος
    • δν υπάρχει χρονικός περιορισμός στην απάντηση της κάθε ερώτησης 
    • οι ερωτήσεις θα έχουν αυξανόμενο βαθμό δυσκολίας , αλλά έχετε άφθονο χρόνο να απαντήσετε και φυσικά να πάρετε όποια βοήθεια επιθυμείτε , αν δυσκολευτείτε σε κάποια /ες ερώτηση /εις
    • το σύστημα έχει σχεδιαστεί έτσι ώστε να καταγράφονται αυτόματα οι σωστές απαντήσεις και να δίνετε έτσι η πρόοδος και η πορεία κάθε κοινότητας

Φιλικά
    επεξεργάστηκε 06.07.2018
    Bravo , bravo bravo 

Όπως καταλάβατε ολοκληρώσαμε με επιτυχία το πρώτο εύκολο κουίζ!

Περνάμε στο δεύτερο μεσαίας δυσκολίας και θα το αρχίσουμε πατώντας στο παρακάτω σύνδεσμό, με τους τρόπους που σας έχω εξηγήσει προχθές 

Για να ολοκληρώσουμε το δεύτερο κουίζ , θέλουμε 50  πόντους , άρα θέλουμε λίγη μεγαλύτερη προσπάθεια.
    Θυμηθείτε , δν σας πιέζει ο χρόνος απάντησης σε κάθε ερώτηση και μπορείτε να πάρετε την βοήθεια που εσείς επιθυμείτε

Καλή μας επιτυχία

Post edited by -NEMESIS- on
  • HipTasos2 (GR1)HipTasos2 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 339
    Πω,πω,μου βγηκε το λαδι να το συμπληρωσω,ευτυχως θυμόμουν τη βουβουζελα!
    Καλή σας εβδομάδα ,
    πάμε σχετικά καλά , χρειαζόμαστε λίγη περισσότερη προσπάθεια όμως

για να ολοκληρώσουμε και το δεύτερο  κουίζ και να περάσουμε στο τρίτο 
    Σας θυμίζω ότι θέλουμε 50 πόντους σε αυτή την φάση , οπότε μν αργείτε, πάρτε μέρος

Καλή μας επιτυχία 
    Πάμε πολύ καλά ,
    θέλουμε πολύ λίγη προσπάθεια ακόμη για να ξεκλειδώσουμε το 3 κουίζ

Πάρα πάρα πολύ κοντά είμαστε για την ολοκλήρωση του 2 κουίζ ,πάρα πολύ κοντά

Μια ελάχιστη προσπάθεια και περνάμε στο 3 κουίζ

Ποσοι χρειαζονται ακομη να το συμπληρωσουν;
    Εχω διαβασει για το επομενο και θα τα ξεχασω!
    Ελάχιστοι ,
     την Δευτέρα φυσιολογικά θα περάσουμε στο επόμενο

Φιλικά
    Γεια σας ,
    όπως σας έχω ενημερώσει , κάθε Δευτέρα-Τετάρτη και Παρασκευή , η διαχείριση μας δίνει την πρόοδο των κοινοτήτων στον διαγωνισμό .
    Γνωρίζω ότι την Παρασκευή θέλαμε ελάχιστη προσπάθεια για να ολοκληρώσουμε και το 2 κουίζ,Μέχρι την Δευτέρα δν θα μας δώσουν την πρόοδο μας, θέλω να πιστεύω ότι τα καταφέραμε και θα σας δώσω και το 3 κουίζ.
    Όσοι επιθυμούν , φυσικά και συνεχίζουν να λαμβάνουν μέρος στο τρέχον κουίζ , για να μπούνε στην κλήρωση των ανταμοιβών, για τους 11 παίκτες από κάθε κοινότητα.

Φιλικά
    επεξεργάστηκε 09.07.2018
    Πως να σας εξηγήσω πόσο κοντά είμαστε, για να περάσουμε στο 3 κουίζ
    ας πούμε ότι βρισκόμαστε στην παράταση , όπως τότε με την Τσεχία , λίγο πριν ο Δέλλας πάρει την κεφαλιά και στείλει την μπάλα στα δίχτυα

https://www.dailymotion.com/video/xts1yh

και μια ολόκληρη χώρα στα ......αστέρια

πιο κοντά δν γίνεται 

Γεια σας ,
    πριν από λίγο μας ενημέρωσε η διαχείριση

"Αποφασίσαμε να παρατείνουμε τον χρόνο διάρκειας του διαγωνισμού κατά μία εβδομάδα. Ως εκ τούτου, η ημερομηνία λήξης είναι η νύχτα τις  22 Ιουλίου και θα δώσουμε τις τελικές βαθμολογίες στις 23./7/2018"

Την Τετάρτη θα γνωρίζω , αν τελικά............... σκοράραμε και εμείς στην παράταση ,όπως τότε  ο Τραινός και έτσι θα μπορούμε να περάσουμε στο 3 κουίζ, με το επόμενο πακέτο ανταμοιβών για εσάς,
    είμαι βέβαιος ότι θα τα καταφέρετε.

Φιλικά
    επεξεργάστηκε 11.07.2018
    Bravo bravo bravo είσαστε αστέρια
    ναι όπως καταλάβατε , το βάλαμε το γκολάκι

και περάσαμε στο τελευταίο δύσκολο κουίζ,πατήστε στον παρακάτω σύνδεσμο

https://www.surveymonkey.de/r/9MBKXKT

Θυμάστε υποθέτω τον τρόπο , για να εισαχθείτε , θέλουμε και πάλι 50 πόντους,έχουμε μέχρι και την Κυριακή 22 Ιουλίου για να απαντήσουμε στις ερωτήσεις ,
    ευκολάκι για ποδοσφαιρόφιλους όπως εσείς

Ότι θέλετε με ρωτάτε 

Καλή μας επιτυχία
    Τα παιδια του Ζεβεδαιου ποιον ειχανε πατερα;
    Ποιο ειναι πιο βαρυ; Ένα κιλο σιδερο ή ένα κιλο βαμβακι;
    Δε μπορουσαν να βαλουν τετοιες ερωτησεις να τις βρω αμεσως,που εψαχνα νυχτιατικα να βρω ποιος ηταν ο Χερμπεργκερ και ποιες σοφες κουβεντες ειχε πει;
    Και στο τελος δε θα κερδισω και τιποτα,θα μεινω με τη χαρα της συμμετοχης!
    Υπαρχει και 4ο κουιζ ή τελειωσαμε;
  • Jenny1979 (GR1)Jenny1979 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 1,639
    Ο χρήστης HipTasos2 (GR1) είπε:
    Δε μπορουσαν να βαλουν τετοιες ερωτησεις να τις βρω αμεσως,που εψαχνα νυχτιατικα να βρω ποιος ηταν ο Χερμπεργκερ και ποιες σοφες κουβεντες ειχε πει;
    χαχαχαχαχαχαχαχαχχαχαχαχα
    κ που έψαχνες βραδιάτικα μήπως κατάλαβες τελικά τι ακριβώς είχε πει???
    γιατί τρεις φράσεις είχε πει κ καμία δε ταίριαζε ακριβώς με τις δυο που έγραφε στο κουίζ κατά την ταπεινή μου άποψη, 
    θα ήθελα να μας δοθούν οι απαντήσει στο τέλος.. έτσι να ικανοποιήσουμε την περιέργειά μας
    τη δική μου έστω, να δω την ατάκα του Herberger
    είμαι περίεργη να μάθω ποιο θεωρείται σωστό κ γιατί...
    που ξέρετε... μπορεί να έχουμε ενστάσεις να κάνουμε κ να δικαιωθούμε... λέμε τώρα
    αλλά τις απαντήσεις να μας τις δώσουν παρακαλώ πολύ!
    όχι δν θα έχουμε και άλλο κουίζ
    επεξεργάστηκε 12.07.2018
    Ο χρήστης Jenny1979 (GR1) είπε:

θα ήθελα να μας δοθούν οι απαντήσει στο τέλος.. έτσι να ικανοποιήσουμε την περιέργειά μας
    τη δική μου έστω, να δω την ατάκα του Herberger
    είμαι περίεργη να μάθω ποιο θεωρείται σωστό κ γιατί...
    που ξέρετε... μπορεί να έχουμε ενστάσεις να κάνουμε κ να δικαιωθούμε... λέμε τώρα
    αλλά τις απαντήσεις να μας τις δώσουν παρακαλώ πολύ!
    Γεια σας ,
    όποιος χρειάζεται βοήθεια σε κάτι ,να επικοινωνήσει μαζί μέσω Π.Μ
    Σε εσας, νομίζω εχθές ,  έλυσα όσες σχετικές απορίες είχατε και είμαι στην διάθεση σας , όπως και στην δίαθεση όλων , για ότι χρειαστείτε.
    Φιλικά
    Στον διαγωνισμό , όπως σας ενημερώσαμε , μετράει η συμμετοχή ,
    επειδή σας δυσκολεύει το 3 κουίζ , θα δεχτούμε και συμμετοχές με λανθασμένες απανήσεις
    (καλά βρείτε και καμιά σωστή :))
    Οπότε πάρτε μέρος στο 3 κουίζ μας και μπείτε στην κλήρωση για τις ανταμοιβές.
    Και πάλι ότι βοήθεια χρειαστείτε , είμαι στην διάθεση σας ,όπως πάντα.

Καλές απαντήσεις

• Jenny1979 (GR1)Jenny1979 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 1,639
    Ο χρήστης -NEMESIS- είπε:
    Γεια σας ,
    όποιος χρειάζεται βοήθεια σε κάτι ,να επικοινωνήσει μαζί μέσω Π.Μ
    Σε εσας, νομίζω εχθές ,  έλυσα όσες σχετικές απορίες είχατε και είμαι στην διάθεση σας , όπως και στην δίαθεση όλων , για ότι χρειαστείτε.
    Φιλικά
    η ανάρτησή μου ήταν προς την εταιρεία 
    δεν απευθύνθηκα προσωπικά σε εσένα , δεν είπα πως δεν έλυσες απορίες , απλώς ζήτησα τις απαντήσεις στο τέλος γιατί απορώ για κάποιες ερωτήσεις που είχε το κουίζ  
    προς αποφυγήν παρεξηγήσεως το επισημαίνω
    Σε όποια ερώτηση δυσκολεύεστε , είμαι στην διάθεση σας.
    Εφόσον μετράει η συμμετοχή σας και όχι να είναι όλες οι απαντήσεις σωστές , δν είναι νομίζω απαραίτητο , να μας τις δώσουν ,
    αλλά θα το ζητήσω , μετά το τέλος του διαγωνισμού ,για να λυθεί κάθε περιέργεια και αμφιβολία σας

Φιλικά
    Αααα,ωραια,γιατι μαλλον τα εκανα λιγο μαντάρα,ηταν και βραδυ αργα κι αυτος ο Χερμπεργκερ δεν ειπε και κατι ξεκαθαρα!
    Εμαθα ομως ,οφειλω να ομολογησω,διάφορα ρεκορ,πότε εγινε το 1ο Μουντιαλ,πού  θα γινει το επομενο,ανοιξαν οι ορίζοντές μου!
    Και κατι αλλο ασχετο,οταν εχουμε νεα ενημερωση (το παζάρι εννοω) να μας λες πριν να παρουμε κανενα υπογλωσσιο,τοση χαρα πως να την αντεξουμε;
    Είσαστε παικταράδες , σκοράρετε κατά ριπάς ,συνεχίστε έτσι και το 3 κουίζ είναι δικό σας.

Τα πάτε εξαιρετικά , σκοράρετε συνεχώς και είμαστε πολύ κοντά, συνεχίστε έτσι

επεξεργάστηκε 19.07.2018
    Γεια σας ,

πάμε πολύ καλά , σε σχέση με τις  συμμετοχές σας μ  από την Δευτέρα μέχρι και σήμερα.
    Είμαστε πολύ κοντά  , αλλά θέλουμε μερικές συμμετοχές ακόμα για να ολοκληρώσουμε το 3 και τελευταίο κουίζ και έχουμε διορία μέχρι και τις 22 Ιουλίου

Δώστε τον καλύτερο εαυτό σας και μν ξεχνάτε,
    μετράει η σωστή συμμετοχή-ολοκλήρωση του κουίζ  και όχι να απαντήσετε σωστά σε όλες τις ερωτήσεις

Καλή διασκέδαση

Καλησπερα,22 Ιουλιου νομιζω,οχι Αυγουστου
  • VasilisPlayer2 (GR1)VasilisPlayer2 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 137
    επεξεργάστηκε 19.07.2018
    http://prntscr.com/k882bv 
    εμενα να δεις τη βγαζει
    Καλησπερα,22 Ιουλιου νομιζω,οχι Αυγουστου
    Ιουλίου ναι , λάθος μου εκ παραδρομής,
    ευχαριστώ
    Ο χρήστης VasilisPlayer2 (GR1) είπε:
    http://prntscr.com/k882bv 
    εμενα να δεις τη βγαζει
     Θα πατήσετε στον σύνδεσμο που σας έχω δώσει 
     https://www.surveymonkey.de/r/9MBKXKT
    και δν θα έχετε πρόβλημα πιστεύω
    αν έχετε ενημερώστε με σας παρακαλώ
    Φιλικά
    Είμαστε πολύ κοντά , αλλά θέλουμε λίγη προσπάθεια , πολύ λίγη , για να ολοκληρώσουμε τον διαγωνισμό με επιτυχία

Είναι κρίμα , για μια μικρή ακόμη προσπάθεια , να χάσετε το 3 πακέτο ανταμοιβής
    Θέλω να πιστεύω ότι το Σ/Κ θα τα καταφέρετε,
    έτσι και αλλιώς θα το μάθουμε την Δευτέρα

Καλή σας επιτυχία

επεξεργάστηκε 20.07.2018

Φτάσαμε λοιπόν στο τέλος  του ποδοσφαιρικού διαγωνισμού ,που τελειώνει τα μεσάνυχτα της Κυριακής 

Τρέχει σε όλα τα φόρουμ, για όλα τα παιχνίδια της GGS και θέλουμε πραγματικά να σκοράρετε αυτό το GOAL,
    έτσι ώστε όχι μόνο οι νικητές παίκτες μας να πάρουν ΟΛΕΣ αυτές τις υπέροχες ανταμοιβές,
    αλλά και οι αντίστοιχοι συντονιστές ,να έχουν το  δικαίωμα, να περηφανεύονται  για την κοινότητα τους στο κανάλι των διαχειριστών!! B)

Αν δεν το έχετε κάνει ήδη (το Quiz # 3) ΠΑΡΑΚΑΛΟΎΜΕ να  το κάνετε τώρα!

Χρειάζεστε μόνο 4 σωστές απαντήσεις, για μια έγκυρη καταχώρηση και αν κάνατε ήδη τα Quiz 1 ή 2 μπορείτε ακόμα να κάνετε το # 3 ,πάρα πολύ εύκολα.

Διαδώστε το  στα συνεταιρισμό  σας, αν γνωρίζετε κάποιον που δεν έχει κάνει ακόμα το 3 Quiz , τώρα είναι η στιγμή 

Είμαστε τόσο κοντά που θα ήταν κρίμα , να μην  ολοκληρώσετε όλες τις φάσεις του  και ποτέ δεν ξέρετε,
    μπορεί να είστε ένας από τους τυχερούς νικητές !!

Δεν θα έχουμε περισσότερες ενημερώσεις, θα μάθουμε  τη Δευτέρα, αν είμαστε ή όχι,μέσα στους  νικητές!

Καλή τύχη σε όλους σας! :)
Sign In to comment.