Αρχική Greek Συζήτηση σχετικά με επίσημες ανακοινώσεις

Συζήτηση σχετικά με την διάσωση των χρυσόψαρων

Γεια σας ,
σε αυτό το θέμα μπορείτε να συζητήσετε σχετικά με την νέα ενημέρωση, για την διάσωση των χρυσόψαρων

Φιλικά
«136

Σχόλια

• SmallSpot (GR1)SmallSpot (GR1) Αναρτήσεις: 930
    επεξεργάστηκε 19.11.2017
    Καλό σας απόγευμα. Όλα ωραία και όλα καλά. Όσο περνάει ο καιρός, όλο και περισσότερες ώρες θα πρέπει να διαθέτουμε στο παιχνίδι. Μήπως έχουν ξεχάσει οι ..."αρμόδιοι" οτι η ημέρα έχει ΜΟΝΟ 24 ώρες ?? Δηλαδή, πώς το έχουν δει ??  Να ΜΗΝ δουλεύουμε, να ΜΗΝ κοιμόμαστε, να ΜΗΝ τρώμε, να ΜΗΝ πηγαίνουμε μία βόλτα να ξεσκάσουμε,  να ΜΗΝ έχουμε καμία κοινωνική επαφή γιατί δεν θα έχουμε διαθέσιμο χρόνο. Ακόμα ακόμα να ΜΗΝ πηγαίνουμε ούτε στην τουαλέτα. ΕΛΕΟΣ !!!!!!!!!!!!!!  Όλα από μίνι ιβέντς ξεκινάνε και μετά τα ... τρώμε στην μάπα μονίμως. Μέχρι πού θα πάει αυτό ??  Τώρα μας βάζουν και τα χρυσόψαρα !!! Όλα τά 'χει η μαριωρή, ο φερετζές της έλειπε !!!  Τί να πω πια !!!  Δεν έχω λόγια !!!

Κατά τ'  άλλα, το παιχνίδι "σέρνεται". Έχουμε πάρα πολλά προβλήματα. Και αυτοί, αντί να κοιτάξουν να φτιάξουν τα υπάρχοντα, βάζουν και καινούρια. Πρέπει να υπάρχει και αυτό που λέμε "λογική" μερικές φορές.
  • Alexandra-- (GR1)Alexandra-- (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 137
    οσο δινουμε παιρνουν...ας ξεκινησουμε απο το πρωταθλημα...απο 1 φορα το μηνα εγινε 2 .. .μετα 4...μηπως να ξεκινησει απο εμας  το ευχαριστουμε αλλα δεν θα παρουμε;;;δηθεν ταχα σκεφτηκαν ερχονται γιορτες κ θα το βαζουν 2 φορες το μηνα ξανα ....μιλαω για τον εαυτο μου παντα κ σεβομενη τα μελη του συν/μου κ της κοινοτητας  αλλα δεν παει αλλο...παγκοσμιο 1 φορα το χρονο λεει...στο 3μηνο ηταν παλι εδω...φαρμες εχουμε κ αδειασαν απ ολα...επισης ζωη κ υποχρεωσεις εκτος pc...ας το δουν οι υπευθυνοι γιατι κ οι λιγοι που εμειναν θα την κανουν με ελαφρα...ωραια τα καινουργια αλλα με μετρο....
  • TAKIS (GR1)TAKIS (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 77
    Ο χρήστης Alexandra-- (GR1) είπε:
    οσο δινουμε παιρνουν...ας ξεκινησουμε απο το πρωταθλημα...απο 1 φορα το μηνα εγινε 2 .. .μετα 4...μηπως να ξεκινησει απο εμας  το ευχαριστουμε αλλα δεν θα παρουμε;;;δηθεν ταχα σκεφτηκαν ερχονται γιορτες κ θα το βαζουν 2 φορες το μηνα ξανα ....μιλαω για τον εαυτο μου παντα κ σεβομενη τα μελη του συν/μου κ της κοινοτητας  αλλα δεν παει αλλο...παγκοσμιο 1 φορα το χρονο λεει...στο 3μηνο ηταν παλι εδω...φαρμες εχουμε κ αδειασαν απ ολα...επισης ζωη κ υποχρεωσεις εκτος pc...ας το δουν οι υπευθυνοι γιατι κ οι λιγοι που εμειναν θα την κανουν με ελαφρα...ωραια τα καινουργια αλλα με μετρο....

καλησπέρα παλιέ μου αρχηγέ ,χαίρομαι που αναχαράζεις ένα θέμα που εδώ και πολύ καιρό θεωρώ ότι θα προβληματίζει και πάρα  πολλούς  συνεταιρισμούς αλλά και πάρα πολλούς παίκτες .πράγματι όλοι μας θα έχουμε αντιληφθεί αυτό που αναφέρεις και παίκτες αλλά και αρχηγοί συνεταιρισμών . πράγματι  από τον καιρό που βάλανε το πρωτάθλημα κάθε εβδομάδα κανείς πια δεν μπορεί να αντεπεξέλθει στις  ανάγκες των φαρμών του  και το παγκόσμιο επίσης είναι ένα μεγάλο θέμα. 
    ναι είχαν πει μία φορά τον  χρόνο και τώρα το έφεραν νωρίτερα .
    ας το δουν λοιπόν όλοι οι υπεύθυνοι και εσείς όλοι οι αρχηγοί των συνεταιρισμών για να σταματήσουν να  έρχονται έτσι τα γεγονότα . 
    θα ήθελα τέλος να σου δώσω τα θερμά  μου  συγχαρητήρια για τον εντοπισμό των προβλημάτων  και εύχομαι να σε ακολουθήσουν και  άλλοι αρχηγοί ώστε να βρεθεί μια λύση .
    εις το επανιδειν

• wilmaflintstone (GR1)wilmaflintstone (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 731
    Από την ανακοίνωση φαίνεται περίπλοκο, αλλά σε τέτοια είμαστε συνηθισμένοι. Όπως υπάρχουν κ κάποια σημεία που χρήζουν περαιτέρω εξηγήσεων , αλλά μάλλον μας τα κρατάνε για έκπληξη. Κ  όπως το είπε κ η Μένια πιο πάνω, όλα τα' χε η Μαριωρή, ο φερετζές της έλειπε,  τα χρυσόψαρα κ οι ψύλλοι! Άντε βρε, κ εις ..κατώτερα, το επόμενο ζωύφιο οι κατσαρίδες...μπλιαχ!!!
    Τακη μου ετσι ειναι τα πραγματα καλες οι πρωτιες αλλα δεν μπορουμε ν απαιτουμε συνεχεια απο ατομα κ ειδικα με μικροτερες φαρμες που υπαρχουν σε καθε συν/σμο να συμμετεχει ...κ να μην απαιτουμε υπαρχουν ατομα με φιλοτιμο που θελουν να συμμετεχουν οποτε ας το δουν ολοι οι αρχηγοι οπως λες κ εσυ...εμεις επιλεξαμε να πεσουμε κατηγορια σε αυτο το πρωτ γιατι το κακο παραεγινε...ας το δουν κ αλλοι...
    ετσι ειναι αλεξανδρα μου 
    πρεπει να σταματησει αυτο το κακο γιατι οπως ειπες θα ακολουθησουν παρα πολλοι την εξοδο του παιχνιδιου 
    ασε οτι στεγνωσαμε απ ολα 
    αντκειμενα δολλαρια και χρυσο οποιος παιζει
    ας ζητησουμε αν αλλαξει το παιχνιδι 
    και να ξεκουραζομαστε λιγο ωστε να εχει και ενδιαφερον
  • AmazingLilian (GR1)AmazingLilian (GR1) Αναρτήσεις: 2
    Καλησπέρα.
    Πολύ σωστά όλα τα παραπάνω και συμφωνώ ότι ζούμε πλέον για να παίζουμε στη φάρμα με άλλα λόγια γινόμαστε όλο και καλύτεροι πελάτες της επιχείρησης.
    Ας σκεφτούμε λοιπόν ότι όσο η επιχείρηση κάνει καλούς τζίρους όσα προφορικά παράπονα κι αν γίνουν δεν θα τα λάβει πολύ έως και καθόλου υπόψη της. 
    Νομίζω ότι θα πρέπει να αφήσουμε για λίγο κατά μέρος τις φιλοδοξίες-ανταγωνισμούς και κάθε συνεταιρισμός (ειδικά όσοι κάνουν πρωταθλητισμό) να σκεφτεί σοβαρά μια και δυο και όσες αποχές χρειασθούν μέχρι να λάβουν οι ιθύνοντες το μήνυμα. Πιο αποτελεσματικός τρόπος δεν υπάρχει.
    πολυ σωστα λιλη τα λες, αλλα ισως να μην χρειαζεται ακομα αποχη χρειαζεται μια σοβαρη προταση προς την εταιρεια να λαβουν το μυνημα οτι δεν θελουμε παρ πολλοι εδω μεσα να ερχεται το πρωταθλημα καθε παρασκευη αλλωστε δεν εχει νοημα να ερχεται ενα πρωταθλημα καθε παρασκευη το λεει και η ιδια η λεξη 
    πρωταθλημα......... εινα ιμια ολοκληρη σαιζον προετοιμασιας και αποδεικνυεις τις ικανοτητες σου 
    τωρα να ερχεται καθε παρασκευηειναι πρωταθλημα ?δεν υπαρχει προετοιμασια 
    αρα δεν αρμοζει η λεξη .

και επ ευκαιρια πρεπει να  αναφερθει και το παγκοσμιο πρωταθλημα που ειχαν πει οτι θα  ερχεται μια φορα τον χρονο !!!!!!!!!!
    και ερωτω ?τωρα ,γιατι μπορει  να κανω και λαθος 
    περασε ενας χρονος απο το προηγουμενο  πρωταθλημα?

εν κατακλιδη δεν μπορει να εχουμε επι 31 μερες τον μηνα και επι 24ωρου βασει παντα κατι αν τρεχει
    εχουμες και προσωπικη ζωη 
    εχουμε δουλειες 
    εχουμε οικογενειες
    εχουμε και τον υπνο μας που τον εχουμε χασει και στο τελος θα αρρωστησουμε κιολαςαπ το ξενυχτι.
    ακομα ας θυμηθουμε οτι τον επεμενο μηνα για μας τους Ελληνες ερχονται  και τα 
    Χριστουγεννα
    δηλαδη τι θα γινει θα  ειμαστε πισω απο εναν υπολογιστη για καποιο πρωταθλημα 
    ας το δουν οι ειδικοι της υποστηριξης και να το βαλει παλι σε ενα ευλογο χρονικο διαστημα 

καθε μηνα ?
    καθε τριμηνο ?δεν ξερω 
    θα δουμε
  • HipTasos2 (GR1)HipTasos2 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 339
    Καλησπερα,ηδη με επιασε φαγουρα διαβαζοντας για ψυλλους,σκεφτειτε τι θα γινει οταν θα πεφτουν  απο τις στανες!
    Μετα την επιτυχια του γατοσπιτου,τωρα εκτος απο καρδουλες θα κυνηγαμε και ψυλλους!
    Να σας θυμισω οτι πλησιαζουν Χριστουγεννα,καιρος για  στολισμα,γλυκα,βολτες με τα παιδια μας, με φιλους!
    Ειμαι σιγουρη οτι οι του σχεδιαστικου τμηματος αυτο θα κανουν!
    καθε 3μηνο τακη μου να δεις τι ωραιο που θα ειναι...κ ποσο ενδιαφερον θ αποκτησει ξανα!!!!
    εγω προσωπικα ειμαι απολυτα συμφωνος με το καθε 3μηνο και θα εχει κα ιπερισσοτεορ ενδιαφεορν 
    εγω δεχομαι την αντιαπραθεση ,αλλα  δεν ξερουμε αυτον που εχει αντιθετη  και γνωμη ειναι αδικο να μην τον γνωριζουμε .δεν νομιζετε?
    γι αυτο ο γνωστος- αγνωστος ας σταματησει να βαζει συνεχεια LOL πιστευω οτι ουτε καν ξερει γιατι μιλαμε ουτε καν εχει διαβασει τις σκεψεις μας.

γιατι αν ηξερε τουλαχιστον  αυτη την φορα δεν θα το κανε το LOL
    ελπιζω επωνυμα να βγει να  το συζητησουμε και ας εκθεσει τις αποψεις του
    αλλα  ας διαβασει πρωτα τι ζηταμε
    βγηκαν νωριτερα οι ψυλλοι ....αυτο που λεμε ειναι καλο για ολη τη κοινοτητα...αλλα δυστυχως δεν εχει τα κοτσια να βγει να μιλησει εμαθε μονο τα lol ..τα ηξερε κ στο χωριο του!!! αλλο ν αγοραζεις γκλιτσες κ αλλο 70  ιντσες!!!!
    ετσι κυρια αλεξανδρα ακριβως οπως τα λες 
    ο καθε κυριος/κυρια κρυβεται πισω απο την ανωνυμια του και κανει αισχη
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    Γεια σας ,
    αν δν κάνω λάθος , δν υπήρχε ενημέρωση ότι το WWC θα ήταν για μία φορά ή θα το έβαζαν μια φορά κάθε χρόνο,
    ξαναδιάβασα προσεκτικά όλες τις σχετικές Ε.Α και στο αρχικό Αγγλικό κείμενο , δν βρήκα κάτι που να αναφέρει για μία φορά τον χρόνο(αν δν το θυμάμαι καλά , παρακαλώ διορθώστε με ) .
    Σύμφωνα με τα όσα έλεγαν οι συντονιστές από άλλες χώρες , οι παίκτες, τους ζητούσαν επίμονα να ξαναέρθει το παγκόσμιο πρωτάθλημα διακομιστών ,
     από όλη την Ελληνική κοινότητα μόνο 2 μέλη μου έθεσαν σχετικό αίτημα  και για αυτό δν το  μετέφερα όσο αφορούσε  τον GR server , γτ το θεώρησα μειοψηφία .

Είναι γεγονός ότι τα συνεχόμενα συνεταιριστικά events, έχουν  κουράσει τους παίκτες του  παιχνιδιού και για αυτό και προσωπικά , αλλά και όλοι οι υπόλοιποι υπεύθυνοι κοινοτήτων ,έχουμε ζητήσει να επανασχεδιαστεί το πρόγραμμα και να μν είναι τόσο αγχωτικό,

δν έχουμε κάποια απάντηση σε αυτό , η επίσημη θέση του σχεδιαστικού τμήματος είναι ότι η συμμετοχή στα γεγονότα του παιχνιδιού δν είναι υποχρεωτική και δν επηρεάζει την εξέλιξη των παικτών
    και ότι ο σχεδιασμός  να υπάρχουν πολλά δρώμενα , γίνεται ώστε οι παίκτες να έχουν επιλογή σε ποια θέλουν ή όχι να λάβουν μέρος
    προσπαθούμε να εξηγήσουμε , ότι εφόσον μιλάμε για συνεταιριστικά γεγονότα , δν γίνεται οι παίκτες να "κρεμάσουν" την ομάδα τους και έτσι συμμετέχουν, από ομαδική διάθεση και όχι επειδή το επιθυμούν 
    Θα συνεχίσουμε τις συζητήσεις μαζί τους για το συγκεκριμένο θέμα και θα σας ενημερώσω.

Τώρα όσο αφορά τα lol , είναι αλήθεια ότι κάποια μέλη της κοινότητας μας ,κάνουν κατάχρηση σε αυτή την δυνατότητα και δείχνουν και μια ....εμμονή , αλλά εφόσον το σύστημα τους δίνει αυτή την επιλογή,
    δν μπορώ να επέμβω σε αυτό,ούτε και μπορούμε να τους υποχρεώσουμε να διαφωνήσουν δημόσια, αν δν το επιθυμούν 
    και βέβαια δν μπορούμε και να χαρακτηρίσουμε αυτή την δραστηριότητα τους ή την διατήρηση της ανωνυμίας τους στην διαφωνία  , ως" αίσχος" 
    το μόνο που μπορώ να κάνω για αυτό, είναι να ελέγχω, αν πρόκειται για μοναδικό ή πολλαπλό προφίλ και αν είναι μαζικά , οπότε τότε παραβαίνουν τους Γ.Ο.Χ , αλλά μέχρι τώρα ,στην συγκεκριμένη συζήτηση δν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο .

Τέλος να θυμίσω , ότι το κάθε θέμα παίρνει ένα τίτλο , που δείχνει το περιεχόμενο της συζήτησης, έτσι ώστε όλη η κοινότητα να βρίσκει εύκολα και γρήγορα τις πληροφορίες που επιθυμεί ανά περίπτωση  και το συγκεκριμένο αφορά το νέο γεγονός , για  την διάσωση των χρυσόψαρων.

Φιλικά
  • ANATOLI (GR1)ANATOLI (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 36
    επεξεργάστηκε 20.11.2017
    Συμφωνώ κι εγώ και τα μέλη του συνεταιρισμού ΑΙΓΑΙΟ με τις διαμαρτυρίες που διατυπώθηκαν παραπάνω από τους συμπαίκτες. Τα συνεχόμενα πρωταθλήματα και event μας έχουν εξουθενώσει και μας έχουν αφήσει ταπί και ψύχραιμους. Ταπί οι φάρμες, ψύχραιμοι εμείς, αλλά και η ψυχραιμία έχει κάποια όρια, δεν είναι ανεξάντλητη.
    Πρέπει το παιχνίδι να κρατήσει μια ισορροπία, ώστε και αμείωτο να κρατάει το ενδιαφέρον μας και να μη μας κουράζει. Δυστυχώς όποιος δεν μπορεί να παρακολουθήσει αυτόν το ρυθμό, μένει πίσω και χάνει τελικά το ενδιαφέρον του.
    Προφανώς και βγήκαμε λίγο έξω από το θέμα μας, που είναι τα χρυσόψαρα και οι νέες αλλαγές στο παιχνίδι, αλλά κάπου πρέπει να εκφραστούμε κι εμείς.
    επεξεργάστηκε 20.11.2017
    Πολύ καλημέρα σας και καλή εβδομάδα. Θέλω να πω κάποια πράγματα. Το οτι θα χρυσόψαρα, με την ανάγνωση της Ε.Α., μοιάζει λιγάκι περίπλοκο, όπως είπε και η Γεωργία λίγο πιο πάνω, δεν μας ανησυχεί. Έχουμε μάθει πλέον στα δύσκολα. Η "παγίδα" που βλέπω εγώ είναι οι ψύλλοι που είναι αναδυόμενο. Θα πρέπει, με τα χρυσόψαρα, να μην παίρνουμε καθόλου "ανάσα" μιας και θα πρέπει να τους ... κυνηγάμε.Βέβαια δεν ξέρω και πόσοι ψύλλοι θα χρειάζονται για μία τροφή. Ας περιμένουμε να το δούμε. Όσο για αυτό που λένε συνεχώς οι δημιουργοί του παιχνιδιού, οτι δηλαδή μας βάζουν ταυτόχρονα πολλά δρώμενα για να μπορούμε να έχουμε επιλογή, μπορώ να πω οτι "τ' ακούω βερεσέ". Τί σημαίνει αυτό ??  Δεν νομίζω να υπάρχει παίκτης παγκοσμίως που παίζει ένα παιχνίδι και επιλέγει τα δρώμενα. Ή παίζεις ή δεν παίζεις. Αν κρίνω από τον εαυτό μου, εγώ συμμετέχω σε όλα. Στο μόνο που επιλέγω είναι το νησί που "ανοίγω" μόνο των Βίκινγκς. Και αυτό το κάνω "χαλαρά" για να μαζέψω κάποιες ρουνικές πέτρες, να έχω, για να μπορώ να αγοράζω σπόρους για το θερμοκήπιο. Αυτά .... Θα το πω για πολλοστή φορά ..... καλό μας κουράγιο.
    επεξεργάστηκε 20.11.2017
    Γεια σας ,
    1) Οι έφοροι κήποι θα που θα είναι διαθέσιμοι στην καλοφαγάδων θα έχουν μέγεθος 5x7

2) το event των χρυσόψαρων θα έχει συνολική διάρκεια 10 ημέρες,

3) το update θα γίνει σήμερα, αλλά δεν γνωρίζουμε ακόμη ακριβώς πότε,

4) Από τη στιγμή που θα χρησιμοποιείτε το μύλο για να δημιουργήσετε τροφή χρυσόψαρων , θα πάρετε τα σημεία εκμετάλλευσης για το WWC2, από το γεγονός,

5) από το πόση τροφή  θα δίνετε στα χρυσόψαρα, θα έχετε την δυνατότητα να τα ταΐσετε  για αρκετές ώρες, ώστε να μπορείτε να οργανώσετε το παιχνίδι σας και να  αναβαθμίζετε τη σχετική συνεταιριστική λίμνη σας,

6)Η αναβάθμιση της λίμνης , θα σας δίνει επίσης την ευκαιρία να δώσετε υψηλότερες ποσότητες τροφής, ώστε να μην μείνουν χωρίς τροφή τα χρυσόψαρα σας ,  για μεγάλο  χρονικό διάστημα

7) το γεγονός της λίστας του Santa , θα έρθει στις φάρμες σας τον Δεκέμβριο , ακριβής ημερομηνίες θα σας δώσουμε όταν τις μάθουμε 

Φιλικά
    Γεια σας
    το σχετικό update είναι προγραμματισμένο μεταξύ 17.00-18.00

Φιλικά
  • Danae Top (GR1)Danae Top (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 76
    Καλησπερα
    Μπραβο στον σχεδιαστη του ιβεντ χρυσοψαρο
    εξυπνο ιβεντ , σε 10 ημερες  θα εχουν πεταξει πολλα δολαρια απο το ταμειο μας και ετσι σιγα σιγα θα ερθει η πολυποθητη εξισορροπηση και διορθωση.....(του λαθους εννοω ,να μας επιτρεψουν στην αρχη των βαθεων υδατων να πουλαμε τα ψαρια ακριβα)

αν επρεπε να γραψω την αποψη μου σε αλλη κατηγορια , διορθωστε με 
  • wilmaflintstone (GR1)wilmaflintstone (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 731
    Αίσχος! Γυρνάω από τη δουλειά κ κάθομαι να φάω στη φάρμα. Βλέπω να πετάγονται από παντού οι περιβόητοι ψύλλοι, μόνο που αυτοί είναι γομάρια! Μια φορά ψύλλους δν τους λες!! Σκέτη αηδία! Γιατί τους έφτιαξαν τόσο μεγάλους?
    κ γιατί να είναι ψύλλοι?
    Έλεος με την κάθε πα...χαζομάρα που σκέφτονται!

• FARMA-KOMENOS (GR1)FARMA-KOMENOS (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 75
    επεξεργάστηκε 20.11.2017
    Ήθελα να ρωτήσω οι ανταμοιβές κατάταξης ανάλογα με την βαθμίδα είναι σωστές;
    Γιατί μου φαίνεται παράξενο ο πρώτος να παίρνει τόσα πολλά μετά έχει 1-5 και μετά 1-1000..

Μετά είδα ότι έχει και άλλες ανταμοιβές..
    Να διαγραφεί η ερώτηση.!!
  • pardalo (GR1)pardalo (GR1) Αναρτήσεις: 7
    καλησπερα σας , χαιρομαι που βλεπω πολυ καλους παικτες μεγαλων λεβελ να σχολιαζουν.
    ειμαι 119 λεβελ και με το ζορι μπορω να ανταπεξελθω στις αναγκες των τελευταιων μηνων. 
    α) δυο φορες το μηνα πρωταθλημα που σημαινει οτι αν δεν παιξω ο συνεταιρισμος μου κινδυνευει να πεσει.
    που σημαινει οτι αναγκαστικα  ''αδειαζω''
    β) συνεταιριστικος σκληρα εργαζομενος : ενα απο τα πιο ωραια ιβεντ με παρα πολυ εμγαλη δυσκολια. που και παλι δεν μπορω να επιλεξω να μην παιξω γιατι δεν θα βοηθησω τον συνεταιρσμο. ο σχεδιασμος ομως ειναι εντελως αστοχος. δεν γινεται να περιμενετε απο ενα παικτη 100-120 λεβελ να μαζεψει 35 εκατομμυρια ποντους... τα δωρα ειναι 'απιαστο ονειρο΄'
    ΟΛΑ αυτα ειναι ομορφα και ωραια. και βοηθουν τους παικτες να μην βαριουνται αλλα οχι με τετοιο ρυθμο.
    μια φορα στις 10 μερες ιβεντ και ξεκουραση 3-4 ημερων προκειμενου να μπορεσουμε να αναπληρωσουμε οτι χασαμε. υπαρχει ανταγωνισμος και σκληρος μαλιστα αλλα πως περιμενετε να μεγαλωσουμε τις φαρμες μας οταν δεν μας μενει σαλιο ?? οταν καθε μερα υπαρχει και ενα καινουργιο ιβεντ? 
    πριν προλαβει να τελειωσει το πρωταθλημα , καπακι σκληρα εγραζομενος , καπακι ξανα πρωταθλημα...
    πως στο καλο θα αναπληρωσω τους ειδικους σπορους? 
     γ) το γεγονος του χρυσοψαρου ειναι ενα ωραιο κονσεπτ αλλα διαλεξατε λαθος στιγμη να το φερεται προς τα εξω. εχουμε παραλληλα παγκοσμιο πρωταθλημα και σε 2 μερες ξανα σκληρα εργαζομενος.
    οοι μικροι συνεταιρισμοι εχουμε τεραστιο προβλημα να ανταπεξελθουμε σε ολα σε τοσο συντομο διαστημα.. δεν προλαβαινουμε να αποθηκευσουμε τροφες, σπορους κτλ. οι περισσοτερες αποστολες πλεον βγαινουν off με το τρακτερακι κ δεν συλλεγουμε...
    γ πρεπει να βοηθηθουμε ολοι και περισσοτερο εμεις οι μικροτεροι ουτως ωστε αργοτερα να γινουμε πιο χρησιμοι. κουραστηκαμε,
  • pardalo (GR1)pardalo (GR1) Αναρτήσεις: 7
    επεξεργάστηκε 21.11.2017
    καλησπερα, στο γεγονος των χρυσοψαρων  η φαρμα μου εχει κολλησει
    α) δεν μπορώ να ψαρέψω χρυσόψαρα με δολάρια πάρα μονό με χρυσό
    β) δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω τους ψήλους προκείμενου να φτιάξω δολώματα και να τα χρησιμοποιήσω.
    γ)δεν μου δείχνει καμία διάφορα όταν κάνω δωρεά σφαιριδίων χρυσόψαρου στην λίμνη του χωρίου

τι πρέπει να κάνω εγώ τώρα που χάνω μία μέρα χωρίς να μπορώ να συλλέξω και να κάνω ότι πρέπει να κάνω για το ιβεντ?

ευχαριστώ εκ των προτέρων,
  • HipTasos2 (GR1)HipTasos2 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 339
    Δε νομιζω οτι τους ενδιαφερουν  παικτες τετοιων επιπεδων,που παιζουν με ο,τι τους δινει η εταιρια.
    Το παιχνιδι ειναι μονο για οσους αγοραζουν χρυσο και μην πουν οτι αν δε θες μην παιζεις.
    Οταν ανηκειες σε ομαδα,αν εχεις φιλοτιμο,οφειλεις να βοηθησεις.
    επεξεργάστηκε 21.11.2017
    Γεια σας ,
    επειδή δέχομαι πολλές ερωτήσεις σχετικά με το γεγονός θα προσπαθήσω να σας βοηθήσω όσο μπορώ

-μαζεύετε ψύλλους από τις συγκομιδές σας στους στάβλους σας σε βασική και καλοφαγάδων

-στον ανεμόμυλο της βασικής και στον νερόμυλο των καλοφαγάδων έχει προστεθεί η επιλογή παραγωγής ,νιφάδων, δολωμάτων και σφαιριδίων , εφόσον έχετε τα απαιτούμενα υλικά για να αρχίσει η παραγωγή 

-ενώ στο Όλεγκ υπάρχει και η επιλογή να τον στείλετε να ψαρέψει χρυσόψαρα 

-αλλά και η επιλογή χρησημοποιόντας το μίνι game ψαρέματος , με τα δολώματα που έχετε δημιουργήσει στους μύλους σας , να ψαρέψετε χρυσόψαρα 

-
    τα χρυσόψαρα που πιάνετε , αποθηκεύονται αυτόματα στην γυάλα των χρυσόψαρων 

όπου εκεί τα ταΐζετε ανάλογα με τις τροφές που έχετε δημιουργήσει στους μύλους σας , η μπάρα δεξιά σας δείχνει για πόσες ώρες/ημέρες το έχετε αυτό ενεργό,
    αλλά και την μέχρι τώρα ατομική και συνεταιριστική ευτυχία του σχετικού διακοσμητικού του event 

-στην λίμνη του συνεταιριστικού χωριού σας , δωρίζετε σφαιρίδια που αυξάνουν την δυνατότητα αποθήκευσης τροφών για τα χρυσόψαρα που ήδη έχετε συλλέξει

αυτά για αρχή 

καλή σας διασκέδαση 

Φιλικά

Post edited by -NEMESIS- on
    επεξεργάστηκε 21.11.2017
    Καλησπέρα. Μπορώ να ρωτήσω κάτι ?? Πού χρησιμοποιούμε τα σφαιρίδια και πού τις νιφάδες ??  Απ'  ό,τι κατάλαβα, τα σφαιρίδια είναι η τροφή των χρυσόψαρων. Οι νιφάδες τί είναι ??

Και .... Γεωργία, τί ήθελες βρε κορίτσι μου και μελέτησες τις κατσαρίδες ?? Οι ψύλλοι που μας έφεραν είναι σαν κατσαρίδες. Άσε που είναι και τεράστιοι. Δεν έχω καταλάβει ακόμα αν είναι ψύλλοι ... μεταλλαγμένοι ή ... εξωγήινοι. χαχαχα
    Post edited by SmallSpot (GR1) on
Sign In to comment.