Αρχική Greek Τεχνικά προβλήματα & σφάλματα

Σύνδεση στο φόρουμ

-NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
Γεια σας ,
μετά το τελευταίο update της Vanilla στα φόρουμ μας , τα παράπονα από τους παίκτες ότι αντιμετωπίζουν πρόβλημα σύνδεσης , αυξάνονται .
Το θέμα το έχω συζητήσει με την υποστήριξη αλλά και με την Vanilla και είναι πρόβλημα που αφορά όλα τα φόρουμ μας σε όλους τους κόσμους και τα παιχνίδια της GGS και εμφανίζεται κυρίως σε παίκτες που έχουν συνδεθεί στο νέο φόρουμ από πολλαπλά προφίλ και τους αναγνωρίζει σαν πολλαπλούς χρήστες και έτσι τους αρνείται την σύνδεση σαν χρήστες αλλά τους επιτρέπει μόνο σαν φιλοξενούμενους .
Σαν πρώτο βήμα θα κάνετε τις ενέργειες που σας έχω δώσει στο παρελθόν σε αντίστοιχα προβλήματα σύνδεσης: 
  • καθαρισμό προσωρινών αρχείων (όχι κωδικών)
  • επανεκκίνηση σελίδας παιχνιδιού (γιατί το πρόβλημα παρουσιάζετε κυρίως .από την επιλογή εισόδου από το κουμπί φόρουμ του παιχνιδιού )
  • επανεκκίνηση browzer
  • αλλαγή browzer
  • εισαγωγή στο φόρουμ με επιλογή από το google - Greek Big Farm forum

αν το πρόβλημα παραμένει να γίνει προσεκτική αλλαγή κωδικού στην  φάρμα  
  • κλείσιμο και επανεκκίνηση σελίδας παιχνιδιού
  • και εκ νέου προσπάθεια εισόδου στο φόρουμ από το παιχνίδι με τον νέο κωδικό
Είναι πολύ πιθανό το πρόβλημα να παραμένει και η συμβουλή της Vanilla μέχρι την επίλυση του προβλήματος είναι να προσπαθείτε συνεχόμενα να συνδεθείτε μ εφόσον έχετε κάνει το βήμα με την προσεκτική αλλαγή κωδικού στο παιχνίδι ,μέχρι να σας κάνει δεκτούς 
Εκ μέρους της GGS και της Vanilla σας ζητούμε συγγνώμη για την ταλαιπωρία 
Φιλικά
η ομάδα του
B.F

Σχόλια

• -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    επεξεργάστηκε 15.09.2016
    Γεια σας,
    πολύ παίκτες συνεχίζουν να με ενημερώνουν ότι δεν μπορούν να συνδεθούν σαν χρήστες στο φόρουμ μας παρά τα βήματα που τους έχω δώσει για αυτό .
    Πριν λίγα λεπτά ενημέρωσα εκ νέου για αυτό την διαχείριση και την Vanilla  και η απάντηση τους ήταν: 

Il Corsaro
     Community Manager

"we are working on a solution, but until we don't have one please tell them to clear cookies data before logging , e.t.c  it"

εργαζόμαστε πάνω σε αυτό , αλλά μέχρι να βρούμε λύση , παρακαλούμε πείτε στους χρήστες μας , να κάνουν καθαρισμό προσωρινών αρχείων ,
    κ.τ.λ ,πριν συνδεθούν ,

Εκ μέρους της GGS και της  Vanilla σας ζητούμε συγγνώμη για την ταλαιπωρία σας .

Φιλικά
    Post edited by -NEMESIS- on
  • efthimia (GR1)efthimia (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 1,698
    Εχθες το βραδυ δεν μπορουσα να μπω στο φορουμ ουτε σαν επισκεπτης.Εμφανιζοταν η ιστοσελιδα της Vanilla που ελεγε οτι κανουν συντηριση.Ακολουθησα ολα οσα συμβουλεψε ο συντονιστης αλλα και παλι τιποτε δεν γινοταν.Τωρα καταφερα να μπω στο φορουμ απο την φαρμα και μονο απο αυτην (Google Chrome).Ελπιζω να μεινει ετσι και να μην αντιμετωπισω ξανα το ιδιο προβλημα.
    Ειλικρινα εχω αγανακτησει γιατι απο τον Μαιο εχω προβλημα με το φορουμ και εχω δοκιμασει οτι browser ξερω.Εχει καταντησει κουραστικο.Οταν ειχαμε το παλιο φορουμ δεν αντιμετωπιζαμε κανενα προβλημα.
    Προχειροτητα στο παιχνιδι,προχειροτητα στο φορουμ....Ελεος πια...Κουραστηκαμε με αυτη την κατασταση... 

Φυσικα αναφερομαι στην εταιρεια και οχι στο συντονιστη.Ο Nemesis οσο μπορει βοηθαει...

Γεια σας ,
    εχθές το βράδυ έκανε η Vanilla συντήρηση , κανείς δεν μπορούσε να μπεί .
    Γενικά σας εξήγησα , ελπίζω να επιλυθεί σύντομα
    Φιλικά
  • Jenny1979 (GR1)Jenny1979 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 1,639
    επεξεργάστηκε 10.06.2016
    καλησπέρα
    έχει καταντήσει κουραστικό το θέμα με το φόρουμ, να μη ξέρουμε πότε θα μπορούμε να μπούμε κ πότε όχι 
    χτες είχα πρόβλημα κ με το παιχνίδι που κάνοντας καθαρισμό ιστορικό κ cookies μπήκα αλλά κάθε φορά που κάνω καθαρισμό χάνω το φόρουμ
    την προηγούμενη φορά ήμουν εκτός μια εβδομάδα δηλαδή τι θα γίνει?
    θα συμφωνήσω με τη συμπαίχτριά μου @efthimia (GR1)  για προχειρότητα παντού 
    συγνώμη για το ένα, συγνώμη για το άλλο καταντάει γραφικό στο τέλος και λύσεις δε βλέπω
    είναι σαν να μη μας ακούει κανείς κ μη μου πείτε να ανοίξω εισιτήριο στην υποστήριξη για τα παράπονά μου...
    να μου απαντήσει ποιος ??? 
    έχω γράψει στην υποστήριξη από το Φεβρουάριο παρακαλώ πολύ κ ακόμα περιμένω, μόνο 2 αυτοματοποιημένες απαντήσεις μου έχουν στείλει, το τελευταίο τον Απρίλιο άρα τώρα να περιμένω το επόμενο. κάθε 2 μήνες στέλνουν κ κάτι για να νομίζω ότι δε με έχουν ξεχάσει
    είναι δυνατόν?? δηλαδή που πρέπει να απευθυνθώ για να εισακουστώ? 
    συγνώμη για την αγανάκτηση αλλά ..... το ένα πρόβλημα πίσω το άλλο, μας ρίχνουν στα βαθιά μας λένε κολυμπήστε είμαστε δίπλα σας κ μετά πνιγόμαστε κ απλά μας κοιτάζουν λέγοντας ένα συγνώμη
    πόση υπομονή πια?
    Post edited by Jenny1979 (GR1) on
    επεξεργάστηκε 10.06.2016
    Γεια σας ,
    και τα 2 θέματα ,τα έχω δώσει στα αρμόδια τμήματα ,τόσες φορές που ούτε και εγώ θυμάμαι .
    Κάποια θέματα θέλουν να τα χειρίζονται μόνο εργαζόμενοι στην εταιρία και αυτό ισχύει για όλες τις χώρες του παιχνιδιού, έχουν ή όχι υποστήριξη στην γλώσσα τους .
    Δεν είναι διαχειριστές , είναι εξουσιοδοτημένα άτομα που εργάζονται στα κεντρικά της εταιρίας και έχουν επιφορτιστεί με κάποια ειδικά θέματα και για αυτό όλη αυτή  η καθυστέρηση.
    Κανένας CM/GGS δεν μπορεί να κάνει κάτι πάνω σε αυτό  , πρέπει να αποφασίσει η εταιρία να  διευθετήσει διαφορετικά τα ζητήματα- αιτήματα των παικτών .
    Φιλικά
    Γεια σας ,
    σήμερα το απόγευμα , μεταξύ 16.00-19.00 , σταδιακά και σε όλα τα φόρουμ , θα έχουμε μία συντήρηση από την εταιρία που διαχειρίζεται τα φόρουμ μας , την Vanilla.
    Φιλικά 
  • efthimia (GR1)efthimia (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 1,698

Σχολιάστε

Έντονη γραφήΠλάγια γραφήΔιαγραφήOrdered listΜη ταξινομημένη λίστα
Χαρακτήρες Emoji
Εικόνα
Στοίχιση αριστεράΣτοίχιση στο κέντροΣτοίχιση δεξιάΕναλλαγή προβολής HTMLΕναλλαγή πλήρους σελίδαςΕναλλαγή φωτισμού
τοποθέτησε την εικόνα/αρχείο