Αρχική Greek Ιδέες, έπαινοι και κριτική

Πολλά και Διάφορα

ΜΕΛΠΩΜΕΝΗ (GR1)ΜΕΛΠΩΜΕΝΗ (GR1) Αναρτήσεις: 54
επεξεργάστηκε 17.02.2016 σε Ιδέες, έπαινοι και κριτική
Καλησπέρα σας, έχω πάρα πολύ καιρό να μπω στο φόρουμ για να καταθέσω την άποψή μου σχετικά με την εξέλιξη του παιχνιδιού και τα προβλήματα που παρουσιάζει αλλά νομίζω ότι ήρθε η ώρα να γίνει κι αυτό.     Όταν πριν από χρόνια επέλεξα την συγκεκριμένη φάρμα για να μπορώ να χαλαρώνω στον ελεύθερο χρόνο μου, δεν φανταζόμουν ποτέ ότι ένα παιχνίδι διασκέδασης θα γινόταν τόσο αγχωτικό, αλλά και απογοητευτικό συνάμα !!!!

Ξεκινώ λοιπόν να αναλύω τα προβλήματα που εγώ συνάντησα το τελευταίο διάστημα μέσα στο κατ΄ευφημισμόν παιχνίδι διασκέδασης.
1)  Όταν ξεκίνησε το πιλοτικό πρόγραμμα για την προβολή των βίντεο, δεν σας κρύβω ότι χάρηκα πολύ γιατί όλοι μας θα παίρναμε ένα έξτρα δωράκι κάθε φορά που θα βλέπαμε μια διαφήμιση της εταιρείας.   Μόλις όμως έγινε η εγκατάσταση του κτιρίου για την προβολή των βίντεο σταμάτησα να βλέπω, και απο τότε μέχρι σήμερα πάνε πολλοί μήνες που δεν έχω ξαναδεί. 
Ετσι μου έμεινε το κτίριο, να το κοιτάω και να το καμαρώνω !!!!! 
Κάποιοι είπαν να κάνουμε εγκατάσταση στον ZENMATE, άδικος κόπος δεν άλλαξε τίποτα.
Απογοήτευση !!!
2)  Πήρε η εταιρεία απόφαση να αναβαθμίσουμε τις φάρμες μας.  Με μια πρώτη ματιά η κίνηση αυτή φάνηκε θετική, όμως προέκυψαν προβλήματα από αυτή την απόφαση  και αναφέρω μερικά που με ενοχλούν και με απασχολούν γιατί ξαφνικά αισθάνομαι παίκτρια 3ης κατηγορίας.
      α)  Στις δύο από τις τρεις φάρμες μου έχω μπλέ σπιτάκια, τον καιρό όμως που τα έφτιαξα η οικονομική κατάσταση  ήταν τελείως διαφορετική από την σημερινή.   Τότε υπήρχαν τα χρήματα και έτσι μπορούσα να ξοδέψω για την αγορά χρυσού.    
Τώρα όμως δεν μπορώ.   Αφού λοιπόν δεν μπορώ να αναβαθμίσω τα σπιτάκια  δεν θα έχω εργάτες και αυτό σημαίνει ότι δεν μπορώ να αναβαθμίσω τις εγκαταστάσεις  με αποτέλεσμα να μην μπορώ να προχωρήσω στο παιχνίδι και να είμαι ανταγωνιστική.   
      β)   Οι αναβαθμίσεις είναι πανάκριβες και πολύωρες και για να μπορέσει κάποιος να τα φτιάξει όλα αυτά θέλει πολλά χρήματα και πάρα πολύ μεγάλο χρονικό διάστημα, εκτός βέβαια εάν χρησιμοποιήσει χρυσό, κάτι που για πολλούς απο εμάς είναι αδύνατον.   
      γ)   Δεν μας έφταναν τα διακοσμητικά που είναι άσχετα μεταξύ τους και δεν ταιριάζουν καθόλου με τις φάρμες, ξαφνικά θα πρέπει να γεμίσουμε και σημαιάκια.    Γιατί θα πρέπει κάποιος που θέλει και μπορεί να κάνει τις αναβαθμίσεις να γεμίσει την φάρμα του με σημαιάκια ???   Ολο αυτό μου θυμίζει το "Μεγάλο μας Τσίρκο".  
Το κίτς σε όλο του το μεγαλείο !!!  
3)    Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί,  ενώ τρέχει ένα ιβέντ και ταυτόχρονα μια φάρμα νησιού  ξαφνικά  να παρουσιάζονται και άλλα δρώμενα  με αποτέλεσμα αφ΄ενός να αγχωνόμαστε για να τα προλάβουμε όλα (εγχείρημα, ιβέντ, φάρμα νησιού, άλογα, πλοίο, μέλισσες κλπ) και αφ΄ετέρου το παιχνίδι να κολλάει τόσο πολύ που να χρειάζεται να κάνουμε συνεχώς ανανέωση σελίδας.  
4)    Τώρα όσον αφορά το νέο φόρουμ, τι να πει κανείς !!!  Θέλεις manual για να μπορέσεις να το καταλάβεις.  Θεωρώ ότι το προηγούμενο ήταν πολύ καλύτερο και λιγότερο περίπλοκο.  Δυστυχώς το νέο απεδείχθη σκέτη αποτυχία.   Αυτό φαίνεται και απο την συμμετοχή των παικτών, στο προηγούμενο φόρουμ έγραφαν πολλοί περισσότεροι από ότι τώρα, εκτός και αν συντρέχουν άλλοι λόγοι.

Οταν ξεκίνησα να παίζω το συγκεκριμένο παιχνίδι ήμουν πάρα πολύ ενθουσιασμένη.   Τα γραφικά του παιχνιδιού με ξετρέλαναν απο την αρχή παρόλο που δεν υπήρχαν τότε κινούμενες εικόνες, ούτε δρώμενα και ιβέντ όπως τώρα.  Εντούτοις με την πάροδο των χρόνων μπορεί το παιχνίδι να έχει εξελιχθεί  όμως οι περισσότεροι απο εμάς είμαστε δυσαρεστημένοι.   Εγώ δεν σας κρύβω ότι ο λόγος που παραμένω είναι η υπέροχη παρεούλα που έχουμε φτιάξει στον συνεταιρισμό μας, είναι όλοι τους καταπληκτικά παιδιά και περνάμε υπέροχα.  

Εάν πραγματικά ενδιαφέρεστε να μας κρατήσετε στο παιχνίδι ακούστε τα παράπονα μας και πράξτε ανάλογα, γιατί μην ξεχνάτε ότι οι ευχαριστημένοι πελάτες είναι οι καλύτεροι διαφημιστές.

Σας εύχομαι καλό βράδυ.

«134

Σχόλια

• Alena Lili2Alena Lili2 Αναρτήσεις: 113
    επεξεργάστηκε 23.04.2015
    Σήμερα θα σας δυσαρεστήσω , έχω σοβαρό παράπονο με τους σχεδιαστές του παιχνιδιού Πριν ανακαλύψω αυτό το παιχνίδι έπαιζα άλλη φάρμα Εδώ και 2 χρόνια είμαι εδώ κάθε μέρα με την φάρμα μου και τους συμπαίκτες μου Μου αρέσει πραγματικά το παιχνίδι αλλά δύστυχος οι σχεδιαστές του παιχνιδιού κοιτάζοντας το κέρδος (Αυτό το θεωρώ φυσικό , κανένας δεν δουλεύει για την δόξα μόνο ) χαλάνε το παιχνίδι και απωθούν κατά την γνώμη μου τους νέους παίκτες από το παιχνίδι Εγώ η ίδια που υποστηρίζω το παιχνίδι σκέπτομαι πλέων πολύ σοβαρά να ψάξω να βρω κάτι καινούριο 1ο Δεν βρίσκω παίκτες για τον συνεταιρισμό μου (αυτοί που μπαίνουν στο παιχνίδι είναι ή μικρά παιδιά ή κάποιοι οι οποίοι με τοις νέες αποστολές δυσανασχετούν γιατί είναι παγίδες και για τους ενήλικες ακόμα) 2ο Το παιχνίδι εξελίσσετε , όπως στις προηγούμενες φάρμες που είχα , Τζόγος Ναι μην σας κακό-φανεί έτσι εξελίσσετε δυστυχώς Βάζετε παγίδες , όπως σε άλλα παρόμοια παιχνίδια τύπου φάρμας , με μόνο σκεπτικό πως θα πλουτίσει η εταιρεία Ξέρω ότι όταν κάποιος σχεδιάζει ένα παιχνίδι ο βασικός κανόνας είναι το κέρδος αλλά κάντε το με τρόπο... όχι με παγίδες τύπου αποστολών.....Εγώ αν το σκέπτομαι ακόμα είναι γιατί έχω την ομάδα μου που δεν θέλω να την εγκαταλείψω Αλλά αν σήμερα έψαχνα ξανά παιχνίδι και έβλεπα αυτά που ζητάνε οι σχεδιαστές θα εγκατέλειπα χωρείς να απασχολήσω κάποιον Οι συντονιστές του παιχνιδιού είναι άψογοι και πρόθυμοι να εξυπηρετήσουν Απαντούν άμεσα και όσο μπορούν ποιο γρήγορα , είναι η καρδιά του παιχνιδιού Όμως με βηματοδότη θα το παρομοίαζα.... Αλλά από ότι καταλαβαίνω έχουν μικρή δικαιοδοσία οπότε δεν ακούγονται ποιο ψιλά .... Κρίμα πραγματικά κρίμα να αφήσετε τόσο όμορφο παιχνίδι να χαθεί ....Θα φανεί στο άμεσο μέλλον ..... Δεν έχω κάτι να προσθέσω απλά λυπάμαι προκαταβολικά για την εξέλιξη του παιχνιδιού αν δεν το Σκεφτούν ποιο σωστά ώστε αντί να απωθούν να τραβάνε παίκτες .... και ξέρετε η καλύτερη διαφήμιση είναι από τους ίδιους τους παίκτες του παιχνιδιού
    Post edited by Alena Lili2 on
  • elpida32elpida32 Αναρτήσεις: 75
    επεξεργάστηκε 23.04.2015
    Alena Lili2 έγραψε: »
    Σήμερα θα σας δυσαρεστήσω , έχω σοβαρό παράπονο με τους σχεδιαστές του παιχνιδιού Πριν ανακαλύψω αυτό το παιχνίδι έπαιζα άλλη φάρμα Εδώ και 2 χρόνια είμαι εδώ κάθε μέρα με την φάρμα μου και τους συμπαίκτες μου Μου αρέσει πραγματικά το παιχνίδι αλλά δύστυχος οι σχεδιαστές του παιχνιδιού κοιτάζοντας το κέρδος (Αυτό το θεωρώ φυσικό , κανένας δεν δουλεύει για την δόξα μόνο ) χαλάνε το παιχνίδι και απωθούν κατά την γνώμη μου τους νέους παίκτες από το παιχνίδι Εγώ η ίδια που υποστηρίζω το παιχνίδι σκέπτομαι πλέων πολύ σοβαρά να ψάξω να βρω κάτι καινούριο 1ο Δεν βρίσκω παίκτες για τον συνεταιρισμό μου (αυτοί που μπαίνουν στο παιχνίδι είναι ή μικρά παιδιά ή κάποιοι οι οποίοι με τοις νέες αποστολές δυσανασχετούν γιατί είναι παγίδες και για τους ενήλικες ακόμα) 2ο Το παιχνίδι εξελίσσετε , όπως στις προηγούμενες φάρμες που είχα , Τζόγος Ναι μην σας κακό-φανεί έτσι εξελίσσετε δυστυχώς Βάζετε παγίδες , όπως σε άλλα παρόμοια παιχνίδια τύπου φάρμας , με μόνο σκεπτικό πως θα πλουτίσει η εταιρεία Ξέρω ότι όταν κάποιος σχεδιάζει ένα παιχνίδι ο βασικός κανόνας είναι το κέρδος αλλά κάντε το με τρόπο... όχι με παγίδες τύπου αποστολών.....Εγώ αν το σκέπτομαι ακόμα είναι γιατί έχω την ομάδα μου που δεν θέλω να την εγκαταλείψω Αλλά αν σήμερα έψαχνα ξανά παιχνίδι και έβλεπα αυτά που ζητάνε οι σχεδιαστές θα εγκατέλειπα χωρείς να απασχολήσω κάποιον Οι συντονιστές του παιχνιδιού είναι άψογοι και πρόθυμοι να εξυπηρετήσουν Απαντούν άμεσα και όσο μπορούν ποιο γρήγορα , είναι η καρδιά του παιχνιδιού Όμως με βηματοδότη θα το παρομοίαζα.... Αλλά από ότι καταλαβαίνω έχουν μικρή δικαιοδοσία οπότε δεν ακούγονται ποιο ψιλά .... Κρίμα πραγματικά κρίμα να αφήσετε τόσο όμορφο παιχνίδι να χαθεί ....Θα φανεί στο άμεσο μέλλον ..... Δεν έχω κάτι να προσθέσω απλά λυπάμαι προκαταβολικά για την εξέλιξη του παιχνιδιού αν δεν το Σκεφτούν ποιο σωστά ώστε αντί να απωθούν να τραβάνε παίκτες .... και ξέρετε η καλύτερη διαφήμιση είναι από τους ίδιους τους παίκτες του παιχνιδιού

συνφωνω και εγω μαζι σου ...παιζω αρκετο καιρο και ηταν πολυ καλητερο στο ξηκηνιμα του ..εχει γινει πολυ κουραστικο και ακριβο ..... αλλιως δεν μπορεις να πρωχορισεις ....κυριως οταν εισαι μελος σε συν/μο ..αν παιζεις μονος σου δεν εχεις κανενα θεμα να τρεχεις .... παιζεις οσο θελεις και οποτε θελεις ... εγω θα ηθελα να προσθεσω και αυτο με τα εβεντ βαλτε κατι νεο γεμισαμε πυργους και καταρακτες και φυτιες μια αλαγη να εχει ενα ενδιαφερον .... ευχαριστω ..καλη συνεχεια σε ολους
  • GuestΦιφι (GR1)GuestΦιφι (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 587
    επεξεργάστηκε 11.01.2016
    Και ξαφνηκα σου ερχετε η κεραμιδα! 2η συν/κη μεσα σε λιγες μερες.Τα παντα ακομα και σε ενα παιχνιδη ολα ειναι θεμα προγραμματισμου.Περιμενεις το νησι οπως παντα για να εχεις χρωνο να κανεις της εργασιες στης φαρμες σου,να μαζεψεις ειδικους σπορους,χουμος,και οτι αλλο νομιζεις για να της κανεις ποιο ανταγωνιστηκες.Τωρα χωρις καμια προειδοποιηση η συν/κη.Τι να πρωλαβεις να κανεις σε μια μερα?Απολυτως τιποτα.Το μονο που καταφερατε κυριοι της ggs για μια ακομα φωρα ειναι να κλωνιστεί η εμπιστοσηνη μας απεναντι στο κυρος της εταιριας σας!:cursing::cursing::cursing:
    Post edited by -NEMESIS- on
  • ελευθερια5555ελευθερια5555 Αναρτήσεις: 10
    επεξεργάστηκε 29.05.2015
    ολα για το χρημα ελεος
  • ευαα2ευαα2 Αναρτήσεις: 236
    επεξεργάστηκε 29.05.2015
    τωρα αν ξεφυγουμε και κατηγορουμε παλι εμεισ φταιμε ? νησι ειχατε πει θα ερθει ...οχι το πρωταθλημα και μαλιστα σε τοσο συντομο χρονικο διαστημα .
  • rena40 (GR1)rena40 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 83
    επεξεργάστηκε 29.05.2015
    Καλημέρα!!!!
    αυτή η συνεταιριστική κατάντησε ντε-ζα-βου.....
    Καλα κανετε γιατι οσο υπαρχουν ανθρωποι που ενισχυουν τη συνεταιριστικη ως χορηγοι.....γιατι να μη το εκμεταλευτει η εταιρεια?
    Αντε....καλη επιτυχια σε ολους και παλι!!!!
  • jennyxe2 (GR1)jennyxe2 (GR1) Αναρτήσεις: 40
    επεξεργάστηκε 29.05.2015
    Καλημέρα σας!!!!

Να ευχηθώ σε όλους καλή επιτυχία γιατί ότι άλλο και να πω χαμένο θα πάει. Η εταιρεία αλλού για αλλού..... Οπότε να είμαστε καλά να παίζουμε και να περνάμε καλά!!!
  • GuestΦιφι (GR1)GuestΦιφι (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 587
    επεξεργάστηκε 29.05.2015
    Δεν ξερω τον λογο που η αρχικη αναρτιση μου στο φορουμ για το θεμα αφτο εμφανιζεται μονο η πρωτη παραγραφος Ισος ειναι< τεχνικο πρωβλημα>
    Η τοποθετηση μου ειναι αυτη.

http://prntscr.com/7anton
  • Jannali (GR1)Jannali (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 37
    επεξεργάστηκε 29.05.2015
    Αξιότιμη κυρία εταιρεία, μη περιμένετε έπαινο για την τούτη σας κίνηση...
    καταλαβαίνω τις μεγάλες ανάγκες για να επιβιώσει η εταιρεία,αλλά μη το ξεφτιλίζεται,κρίμα είναι!
    με μεγάλη μου λύπη σας τονίζω
    ότι αυτή η βιασύνη σας να ξαναβάλετε το συν/κό εβέντ , εκφράζει στους παίκτες μόνο το κερδοσκοπικό σας στόχο,χωρίς να δίνεται παραμικρή αξία,για το πολυτιμότερο που διαθέτει,και δεν αναφέρομαι για χρυσό,αλλά για τον πολύτιμο χρόνο του!
    Παίζετε με την υπομονή και την καλή διάθεση του κάθε παίκτη!
    Υπό τέτοιες συνθήκες μας βάζεται και ταυτόχρονα να καλέσουμε και καινούριους φίλους;
    δεν το εναρμονίσατε σωστά :)

Φιλικά Jannali
  • mariam642mariam642 Αναρτήσεις: 12
    επεξεργάστηκε 21.09.2018
    Ομολογώ ότι όλο αυτό το βρίσκω ευφυες!!!Σου λεει η εταιρεία με το νησί δεν ασχολούντε όλοι δε μπορουμε να τα παρουμε....ενω με τη συνεταιριστικη θα πιεζουν οι αρχηγοι,θα υπαρχει ανταγωνισμος θα τα αρπαξουμε χοντρα.Επειδη όμως εχουμε βαρεθει να παιζουμε το ιδιο βαρετο παιχνιδακι αυτη τη φορα θα παιξουμε με τους δικους μας ορους!!!Θα πρωτοτυπήσουμε και θα διεκδικήσουμε μια θέση εκτός δεκάδας ετσι για αλλαγή.Να χαρίσουμε τα υπεροχα δωρα στην εταιρεία να μας θυμαται.
    επεξεργάστηκε 29.05.2015
    mariam642 ..συμφωνω απολυτα ...εφτασε η ωρα να πρωτοτυπισουμε ....
  • MARSA8 (GR1)MARSA8 (GR1) Αναρτήσεις: 8
    επεξεργάστηκε 29.05.2015
    ενα νησι περιμενα ενα συνεταιριστικο τουρνουα εσκασε πρωι πρωι... σε πρωτη φαση λεω.. δεν μπορει.. θα φταιει που δεν ηπια καφε ακομη..και το ξανακοιταω.. και ανακαλυπτω οτι κανεις δεν μου κανει πλακα. λιγο πριν μου ερθει το εγκεφαλικο λοιπον παιρνω την αποφαση οτι εγω σ αυτο το παιχνιδακι δεν θα συμμετεχω.. τοσο προσωπικα οσο και ομαδικα εχουμε αποδειξει τι ειδους παικτες ειμαστε.. ας κρατησουν λοιπον την κερασια τους αυτοι να κρατησω και εγω το χρυσο μου και να ειμαστε ολοι ευχαριστημενοι..
  • eleni1978 (GR1)eleni1978 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 150
    επεξεργάστηκε 29.05.2015
    Συγνώμη βρε παιδιά που το βλέπετε το κακό που ήρθε τόσο γρήγορα η συνεταιριστική πρόκληση;;;Ενός χαρίζαν γαίδαρο και αυτός τον κοίταζε στα δόντια;;; Εγώ πολύ χάρηκα που ήρθε τόσο σύντομα και έτσι θα κερδίσουμε πάλι αρκετά μικρά αλλά και μεγάλα δώρα και ελπίζω να κρατήσει ακόμη πιο πολλές μέρες για να καταφέρουμε να κερδίσουμε και τα 50 δώρα (Τις κερασιές και τις μηλιές δεν τις θέλουμε , δεν έχουμε χώρο να τις βάλουμε στις φάρμες μας και ούτε έχουμε σκοπό να γκρεμίσουμε τους αναβαθμισμένους μας οπωρώνες για να χτίσουμε αυτές οπότε μην ανησυχείτε δεν θα κοιτάξουμε να μπούμε στη δεκάδα) . Ειλικρινά δεν ξέρω τι γίνετε στους δικούς σας συνεταιρισμούς αλλά στον δικό μου δεν υπάρχει ούτε ένας παίκτης που να έχει παραπονεθεί επειδή κέρδισε ένα ακόμη τρακτέρ ή επειδή κέρδισε μερικά αντικείμενα συλλογής και έτσι κατάφερε και συμπλήρωσε κάποια συλλογή εγχειρημάτων , τώρα αν εσάς σας περισσεύουν και σας βαραίνουν και δεν τα θέλετε τότε πολύ απλά μην παίζεται αποστολές, δεν πειράζει ακόμη καλύτερα για εμάς που θα παίζουμε αποστολές να μην έχουμε αντιπάλους που μαζεύουν 40-50 χιλιάδες αυγά στην καθισιά τους και έτσι να καταφέρνουμε να παίρνουμε καμιά πρωτιά να μαζέψουμε και πιο γρήγορα τους βαθμούς φήμης για το τρόπαιο. Σας το είπα και την προηγούμενη φορά αλλά μάλλον δεν το καταλάβατε οπότε σας το ξαναλέω :
    Οι συνεταιρισμοί που παίζουμε στην πρόκληση για να κερδίσουμε όσο γίνετε πιο πολλά δώρα είμαστε περισσότεροι από τους συνεταιρισμούς που παίζουν για την πρωτιά ή την πρώτη δεκάδα οπότε ευχαριστούμε πολύ την εταιρία που μας έφερε τόσο γρήγορα την συνεταιριστική πρόκληση και δεν μας έφερε το νησί που μας τρώει τα λεφτά μας και μετά εξαφανίζεται. Ελπίζω η πρόκληση να κρατήσει ακόμη πιο πολλές μέρες και να καταφέρουν όσο το δυνατόν περισσότεροι συνεταιρισμοί να κερδίσουν όλα τα δώρα της πρόκλησης ειδικά για τους παίκτες με μικρό επίπεδο τα δώρα της πρόκλησης είναι μεγάλη βοήθεια για την φάρμα τους (π.χ τα διακοσμητικά τους βοηθούν να ανεβάσουν την ευτυχία τους ανέξοδα και τα πιστοποιητικά να αναβαθμίσουν τα μηχανήματα του γκαράζ).Σταματήστε να είστε τόσο γκρινιάρηδες ειδικά όταν σας χαρίσουν κάτι και εσείς αντί να το εκμεταλλευτείτε και να κερδίσετε χαλάτε ένα σωρό χρυσό για να κατακτήσετε μια θέση στη δεκάδα λες και αυτό θα σας λύσει όλα σας τα προβλήματα. Κατηγορείται την εταιρεία πως έχει κάνει το παιχνίδι κουραστικό βαρετό πιεστικό ενώ στην πραγματικότητα μόνοι σας ταλαιπωρείστε, η εταιρεία δεν έχει βάλει σε κανένα το πιστόλι στον κρόταφο να βγει πρώτος εσείς έχετε επιλέξει να παίζεται με αυτό τον τρόπο και σας έχει γίνει βραχνάς εμείς έχουμε επιλέξει να παίζουμε με έναν διαφορετικό τρόπο και περνάμε πολύ ωραία. Τα πάντα είναι θέμα επιλογών οπότε αν οι επιλογές που έχετε κάνει για το πως να παίζεται στο παιχνίδι δεν σας ικανοποιούν τότε απλά αλλάξτε τες.
    επεξεργάστηκε 29.05.2015
    κοντευουν να μου τελειωσουν οι σποροι .....το οποιο συνδεεται με το καραβι το οποιο δεν φευγει ....το οποιο με εκνευριζει .......σειρα ειχε το νησι να ερθει κι οχι το πρωταθλημα ... το πωσ παιζει ο καθενασ το πρωταθλημα δεν με ενδιαφερει ....θελω σπορουσ εχετε να μου δωσετε ?
  • bour (GR1)bour (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 94
    επεξεργάστηκε 29.05.2015
    Συμφωνω με την eleni1978! Ειδικα παικτες μικρου επιπεδου που δεν ξοδευουν χρυσο τους ερχεται μια χαρα.Βεβαια η εταιρεια απο αυτους που ξοδευουν χρυσο υπαρχει και αρα και εμεις παιζουμε χαρη σε σας. Αλλα τελος παντων, εγω χαρηκα που ηρθε και ας εχουν τελειωσει οι σποροι μου και ημουν και offline τοσο καιρο λογω εκεινου του ban οποτε δεν εκμεταλλευτηκα το νησι οσο επρεπε. Ας μην εκπαιδευσω και το αλογο. Το'χα τρελλανει! Χαχα!
    επεξεργάστηκε 21.09.2018
    Ελένη νομίζω οτι λέμε ακριβώς το ίδιο.... για αυτό το λόγο θα συμμετέχουμε και εμεις στο πρωτάθλημα για κερδίσουν οι μικρότερες φάρμες τα διακοσμητικά και τα αντικείμενα που όλοι οι συνεταιρισμοί έχουμε ανάγκη.Δε θα μπούμε όμως καθόλου στο τρυπάκι να κυνηγήσουμε μια θέση στην δεκάδα πράγμα που κάναμε στα προηγουμενα πρωταθληματα...αυτό εννοούσα με το οτι θα αλλαξουμε τους ορους ...Η γκρινια είναι λογικο να υπάρχει γιατι οπως ειπαν και οι προηγουμενοι ακομη δε προλαβαμε να παρουμε ανασα απο το προηγουμενο μας το ξαναβαζουν παλι για να τρεχουμε.Και ολο αυτο απαιτει συμμετοχη, αρκετο ελευθερο χρονο και αρκετα δολαρια για να καταφερεις να φτασεις μεχρι το κυπελο.Το προηγουμενο ξεκινησε 9 με 17 Μαιου μετα απο 2 εβδομαδες σχεδον το ξαναβαζουν...και ερωτω γιατι τοση βιασυνη αραγε τοσο πολυ θελουν να μας βοηθησουν με τα δωρα του πρωταθληματος;Προσωπικα δεν ασχολουμαι τοσο πολυ με νησι και αλογα ασχολουμαι μονο με οτι εχει να κανει με τον συνεταιρισμο και επειδη δεν εχω πολυ ελευθερο χρονο για αυτο γκρινιαζω γιατι δε θα μπορω να βοηθησω τοσο οσο θελω τους συμπαικτες μου
    επεξεργάστηκε 29.05.2015
    ευαα2 έγραψε: »
    κοντευουν να μου τελειωσουν οι σποροι .....το οποιο συνδεεται με το καραβι το οποιο δεν φευγει ....το οποιο με εκνευριζει .......σειρα ειχε το νησι να ερθει κι οχι το πρωταθλημα ... το πωσ παιζει ο καθενασ το πρωταθλημα δεν με ενδιαφερει ....θελω σπορουσ εχετε να μου δωσετε ?

Το ότι ήρθε το συνεταιριστικό πρωτάθλημα δεν σημαίνει πως δεν θα έρθει και το νησί, τώρα σε αυτό που λες για το καράβι έχεις απόλυτο δίκιο και νομίζω πως θα πρέπει να επιμείνουμε στο παιχνίδι και να ζητήσουμε να υπάρχει η επιλογή να διώχνουμε το καράβι φορτώνοντας μόνο τα 4 από τα 6 προιόντα, ξέρω πως είναι λίγο δύσκολο να δεχθούν να το κάνουν και έτσι όσοι κάναμε το λάθος και ανοίξαμε έστω και μια φορά το νησί είμαστε αναγκασμένοι να το ανοίγουμε συνέχεια αν θέλουμε να διώχνουμε γεμάτο το καράβι αλλά τουλάχιστον αξίζει να το παλέψουμε.
    επεξεργάστηκε 21.09.2018
    mariam642 έγραψε: »
    Ελένη νομίζω οτι λέμε ακριβώς το ίδιο.... για αυτό το λόγο θα συμμετέχουμε και εμεις στο πρωτάθλημα για κερδίσουν οι μικρότερες φάρμες τα διακοσμητικά και τα αντικείμενα που όλοι οι συνεταιρισμοί έχουμε ανάγκη.Δε θα μπούμε όμως καθόλου στο τρυπάκι να κυνηγήσουμε μια θέση στην δεκάδα πράγμα που κάναμε στα προηγουμενα πρωταθληματα...αυτό εννοούσα με το οτι θα αλλαξουμε τους ορους ...Η γκρινια είναι λογικο να υπάρχει γιατι οπως ειπαν και οι προηγουμενοι ακομη δε προλαβαμε να παρουμε ανασα απο το προηγουμενο μας το ξαναβαζουν παλι για να τρεχουμε.Και ολο αυτο απαιτει συμμετοχη, αρκετο ελευθερο χρονο και αρκετα δολαρια για να καταφερεις να φτασεις μεχρι το κυπελο.Το προηγουμενο ξεκινησε 9 με 17 Μαιου μετα απο 2 εβδομαδες σχεδον το ξαναβαζουν...και ερωτω γιατι τοση βιασυνη αραγε τοσο πολυ θελουν να μας βοηθησουν με τα δωρα του πρωταθληματος;Προσωπικα δεν ασχολουμαι τοσο πολυ με νησι και αλογα ασχολουμαι μονο με οτι εχει να κανει με τον συνεταιρισμο και επειδη δεν εχω πολυ ελευθερο χρονο για αυτο γκρινιαζω γιατι δε θα μπορω να βοηθησω τοσο οσο θελω τους συμπαικτες μου

Καλησπέρα έχεις απόλυτο δίκιο σε αυτό που λες όμως το σχόλιο μου δεν αφορούσε προσωπικά εσένα και το σχόλιό σου και ειλικρινά δεν έχω καμία πρόθεση να θίξω κανέναν απλά έχω εκνευριστεί αρκετά από όταν τελείωσε το προηγούμενο πρωτάθλημα που κάποιοι έκαναν παράπονα για τη διάρκειά του που τους φάνηκε πολλή μεγάλη ενώ πολλοί συνεταιρισμοί θα θέλαμε να διαρκεί ακόμη περισσότερο ώστε να προλαβαίνουμε να κερδίζουμε και τα 50 δώρα παίζοντας χαλαρά όπως παίζουμε συνέχεια. Συγνώμη αν γίνομαι κακιά αλλά είναι εκνευριστικό να βλέπεις κάποιους να γκρινιάζουν γιατί κράτησε μια μέρα παραπάνω η πρόκληση και έτσι χρειάστηκε να κουραστούν να κρατηθούν στην δεκάδα ενώ εμείς και αρκετοί άλλοι συνεταιρισμοί παρακαλούσαμε να κράταγε μερικές ώρες ακόμη για να παίρναμε ακόμη ένα δώρο (όχι το τελευταίο το πεντηκοστό απλά ένα ακόμη ασχέτως αριθμού άλλοι προσπαθούσαν να πάρουν το εικοστό άλλοι το τριακοστό πέμπτο κλπ κλπ ) Νομίζω λοιπόν πως αν πρέπει για κάτι να γκρινιάζουμε σχετικά με την πρόκληση δεν είναι το γιατί ήρθε τόσο γρήγορα αλλά το γιατί δεν κρατάει περισσότερες μέρες ώστε να προλαβαίνουν ακόμη πιο πολλοί συνεταιρισμοί να μαζεύουν τους βαθμούς φήμης που απαιτούνται για να κερδίσεις και τα 50 δώρα και οι οποίοι είναι πραγματικά πάρα πολλοί ακόμη και για συνεταιρισμούς πολλών ατόμων όπως ο δικός μου οπότε φαντάζομαι πόσο απλησίαστο φαντάζει το τρόπαιο για συνεταιρισμούς λιγότερων ατόμων.
    επεξεργάστηκε 21.09.2018
    Νομιζω εχουν δικιο ολοι που γκρινιαζουν τελικα...και αυτοι που προσπαθουν να παραμεινουν στη δεκαδα 8 μερες και θελουν να τελειωσει γρηγοροτερα γιατι εχουν ριξει αρκετα χρηματα για να κρατησουν τη θεση τους τοσες μερες και με τον ανταγωνισμο που υπαρχει ειναι πολυ δυσκολο αλλα και αυτοι που δεν προλαβαινουν να φτασουν εστω μεχρι το στοχο τους με τα δωρα...και εδω το συμπερασμα ειναι ενα.Πως το παιχνιδι με τον τροπο του και με το χρονικο οριο που βαζει σε αναγκαζει να παιξεις με χρυσο για να προλαβεις...οπως γινετε και σε πολλα ιβεντ...με τον αρχιμαστορα κλπ... ή να μην εχεις καθολου προσωπικη ζωη και να εισαι 24 ωρες σε ενα παιχνιδι ετσι τα προλαβαινεις ολα ανετα!!!!Λογικο θα πουν καποιοι ο στοχος της εταιρειας αυτος ειναι και για αυτο υπαρχει το παιχνιδι...Λογικο τοτε και ο καθενας μας να επιλεξει τον τροπο που θα παιξει....με η χωρις διακοσμητικα με η χωρις χρυσο...μην μας επιβαλλουν ομως καθε φορα να ακολουθουμε την δικη τους τακτικη...ηδη πολλοι παλιοι παικτες εχουν εγκαταλείψει το παιχνιδι και πολλοι το σκεφτονται ηδη...Ας χαλαρωσουν λιγακι γιατι ετσι θα τους χασουν ολους.
    επεξεργάστηκε 29.05.2015
    eleni19782 έγραψε: »
    Το ότι ήρθε το συνεταιριστικό πρωτάθλημα δεν σημαίνει πως δεν θα έρθει και το νησί, τώρα σε αυτό που λες για το καράβι έχεις απόλυτο δίκιο και νομίζω πως θα πρέπει να επιμείνουμε στο παιχνίδι και να ζητήσουμε να υπάρχει η επιλογή να διώχνουμε το καράβι φορτώνοντας μόνο τα 4 από τα 6 προιόντα, ξέρω πως είναι λίγο δύσκολο να δεχθούν να το κάνουν και έτσι όσοι κάναμε το λάθος και ανοίξαμε έστω και μια φορά το νησί είμαστε αναγκασμένοι να το ανοίγουμε συνέχεια αν θέλουμε να διώχνουμε γεμάτο το καράβι αλλά τουλάχιστον αξίζει να το παλέψουμε.

θελουν και τα δυο ιβεντ δολλαρια ...νομιζω λιγο δυσκολο να τα βαλουν μαζι ....
    να τρεχεισ για αποστολη και να τρεχεισ και για το νησι
    οι περισσοτεροι παντωσ νησι περιμεναν .....δεν φτανει που ειναι ολα πολυωρα ειχαμε πει να μειωθουν οι ωρεσ παραγωγεισ ..ερχονται τωρα και αιφνιδιαστικα θα μου πεισ εχει ωρα εναρξεισ και τι με αυτο ...παλι αιφνιδιαστικο ειναι αμα αλλο περιμενεισ κι αλλο σου ερχεται ....
    σεβασμοσ μηδεν προσ τον πελατη

με αυτα που κανουν δημιουργουν οι ιδιοι θεμα για συζητηση .....
  • batraxaki (GR1)batraxaki (GR1) Αναρτήσεις: 7
    επεξεργάστηκε 29.05.2015
    Moλις ειδα πως ξεκιναει το συν/κο πρωταθλημα η πρωτη σκεψη που μου ηρθε
    ητανε "πλακα μας κανουν"???!!!!!!Δεν προλαβε να τελειωσε και ξαναγυρισε???
    Ελεος...ξερω πως η εταιρεια θελει να εχει κερδος...ναι,να το χει...αλλα μην μας
    βλεπει μονο ως πορτοφολια...εκτος οτι κραταει πολλες μερες και μας καθηλωνει
    μπροστα σε μια οθονη....κι εχουμε και μια ζωη να ζησουμε....να το φερει και 2 φορες
    σε εναν μηνα παει πολυ!!!!Αυτο δειχνει πως βγαλανε αρκετα την τελευταια φορα...
    κι αποφασισανε πως δεν θα τους χαλαγε να μας βαλουνε να "σφαχτουμε",
    και να χαλασουμε τον χρυσο μας...Φταιμε κι εμεις...ο καθενας με τον τροπο του..
    κι υπαρχουνε και μερικοι...ονοματα δεν λεμε..οικογενειες δεν θιγουμε....
    .............
    την προηγουμενη φορα...(τι να κανουμε...τιποτα δεν μενει κρυφο...χαχα)
    Εγω το κεφι μου το "πληρωνω" μοναχη μου....ισως αλλοι να μην νευριασανε
    που ηρθε τοσο συντομα και να συνεχισουνε να σφαζονται για τις θεσεις...
    Εγω ομως ετουτη την φορα δεν προκειται να παιξω....γιατι ειναι σαν να λεω
    "να συνεχισετε να με χορευετε στο ταψι"....κι εγω αυτο δεν το δεχομαι!!!!
    Κανω το κεφι μου....χαλαω τον χρυσο μου....αλλα οποτε θελω εγω....
    κι αν πιστευω πως αξιζει ο λογος...εεε,αυτη την φορα δεν αξιζει!!!!!!!
    Δεν ειμαι κοροϊδο....και ειναι αδικο να ερθει το πρωταθλημα τοσο γρηγορα...
    μονο και μονο γιατι σπαταλαμε περισσοτερα τοτε....γιατι δεν ειμαστε ετοιμοι γι'αυτο...
    και ετσι θα χρειαστει να χαλασουμε ακομα περισσοτερο χρυσο....κι εγω δεν εχω σκοπο
    να κανω την χαρη αυτη σε κανεναν...Εχω μιλησει στον συν μου,οτι πρεπει να
    απεχουμε αυτη την φορα..και πιστευω πως κι αλλοι συμφωνουνε μαζι μου!!!
    Καλη σφαγη για οσους αποφασισουνε να παιξουνε...και καλα θα κανουνε οι
    υπευθυνοι να το σκεφτουνε καλυτερα την αλλη φορα που θα κανουνε
    την ιδια γκαφα....αυτοι χανουνε και οχι εγω!!!!!!!!!!!Αντε καλησπερες!!!!!!! ;)
  • kalokairinou70 (GR1)kalokairinou70 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 44
    επεξεργάστηκε 29.05.2015
    παιδια μην ανχωνεστε για τις αποστελες ...... η εταιρεια το εβαλε για καποιες παχιες αγελαδες που θελουν αρμεγμα
    επεξεργάστηκε 29.05.2015
    ....................................................(τι να κανουμε...τιποτα δεν μενει κρυφο...χαχα) }}}

τι εννοεισ ?

μην λεσ τετοια ................................ τιποτα δεν μενει κρυφο ...ακριβωσ ...
  • elpidamou (GR1)elpidamou (GR1) Αναρτήσεις: 18
    επεξεργάστηκε 29.05.2015
    ....................................... να ξερουμε ποτε μας επιτρεπεται να πηγαίνουμε βολτα
  • batraxaki (GR1)batraxaki (GR1) Αναρτήσεις: 7
    επεξεργάστηκε 29.05.2015
    ........εμεις εχουμε ...........φιλους".........και ηρθανε να κανουμε ενα παρτακι λογο οτι ερχεται καλοκαιρακι...ειπαμε να πιουμε ενα κοκτεϊλ....διπλα στην πισινα.........................................................................................................................να κανουμε αλλο θεμα εαν θες να μιλησουμε γι αυτο!!!!
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    επεξεργάστηκε 29.05.2015
    Γεια σας ,
    αν δεν κάνω λάθος το θέμα ανοίχτηκε για να γίνει κριτική στην απόφαση του παιχνιδιού να ξαναβάλει τόσο σύντομα το τουρνουά
    Επίσης αν δεν κάνω πάλι λάθος , σας έχω παρακαλέσει , ειδικά τις τελευταίες μέρες , να αποφεύγετε τις προσωπικές αντιπαραθέσεις και τις κριτικές για τον τρόπο που επιλέγει ένας παίκτης ή μια ομάδα να αγωνιστεί .
    Σε περίπτωση που πιστεύετε ότι υπάρχει παράβαση κανονισμών και διπλός ή πολλαπλός λογαριασμός , θα ανοίγετε θέμα και θα το αναφέρετε στην υποστήριξη και όχι εδώ.
    Επειδή δεν κάνω λάθος , θα συνεχίσετε να λέτε την άποψη σας και να κάνετε την κριτική σας μόνο για τον σκοπό που ανοίχτηκε το θέμα και για τίποτα άλλο , αλλιώς θα με αναγκάσετε να κλείσω το θέμα
    Σας ευχαριστώ για την συνεργασία σας και την τήρηση των κανονισμών
    Φιλικά
  • ΡαφαήλΡαφαήλ Αναρτήσεις: 399
    επεξεργάστηκε 30.05.2015
    Γεια σας και από εμένα!

Δυστυχώς, ήρθα στην πολύ δύσκολη θέση να διαγράψω ορισμένα μηνύματα και την Δευτερά θα διαγράψω πολλά περισσότερα. Η αρχή έγινε τυχαία από αυτό το θέμα (και σας παρακαλώ να μην ακούσω τις συνηθισμένες ειρωνίες για αυτό, ναι τυχαία άρχισα από εδώ).

Καταλαβαίνω απόλυτα ότι υπάρχει ανταγνωσισμός, φιλίες, κόντρες, συμπάθειες και αντιπάθειες και μπορείτε να τις εκφράζετε ο ένας στον άλλο με όποιο τρόπο θέλετε, αλλά ΟΧΙ στο φόρουμ δημόσια. Εδώ, οι ειρωνίες, οι προσβολές και οι εντολές δεν είναι δεκτές.

Μέχρι να ηρεμήσουν τα πνεύματα και πάλι, οποιοδήποτε προκλητικό μήνυμα βλέπω θα το διαγράφω. Εάν η κατάσταση συνεχιστεί, θα αναγκαστώ να αρχίσω να δίνω ποινές και κυρώσεις, κάτι που μέχρι τώρα δεν έκανα σε αυτό το φόρουμ, γιατί γνωρίζω ότι έχω να κάνω με ενήλικους και μπορώ να συζητήσω.

Σας παρακαλώ πάρα πολύ να ηρεμήσουν τα πνεύματα. Και ξανά λεώ, ότι η επιλογή του θέματος είναι τυχαία. Έχουν γίνει αναφορές για πολλά θέματα στην ομάδα μας, τα οποία θα εξεταστούν από Δευτέρα. Στο μεταξύ, θεώρησα να λάβω θέση έστω και σε ένα θέμα.

Όσο για το τουρνουά, μαζεύουμε αυτή τη στιγμή σχόλια και φυσικά και θα υπάρξει σχετική αξιολόγιση. Εάν με ρωτάτε, δεν βλέπω το κακό να υπάρχει. Αλλά φυσικά, καταλαβαίνω το επιχείρημά σας.

Τέλος, σχετικά με την μη εμφάνιση του πρώτου μηνύματος, πρόκειται όντως για κάποιο τεχνικό πρόβλημα, το οποίο έχω προωθήσει και ελπίζω να λυθεί άμεσα.

Καλό τριήμερο σε όλους σας! Κάντε και κανένα μπάνιο για μένα :)

Φιλικά,
    Ραφαήλ
  • Alena Lili (GR1)Alena Lili (GR1) Αναρτήσεις: 70
    Ξεκίνισα το παιχνίδι όταν πρωτοανοιξε Θα κλεισω 4 χρονια σε 2 μηνες Με τραβιξε γιατι ηταν δωρεαν Ετσι λεει η διαφιμιση ως σημερα Ειχα 1 στόχο να αναβαθμισω την φαρμα μου και φυσικα να διασκεδασω Όμως το παιχνιδι εξελισετε σε τραπεζα που μαζευει ευρουδακια Σιγα σιγα οτι και να θελεις να κανεις πρεπει να δωσεις χρυσο διλαδι ευρω αλοιος δεν προχορας παρα περα
    Λυπαμε αλλα δεν θα σας κανω την χαρη Πλεων κραταω την φαρμα μου χωρεις να συμμετεχω πουθενα Την κραταω μονο και μονο γιατι λυπαμε να την διαλισω  και για τους φιλους που εχω στον συνεταιρισμο μου
    Ο συνεταιρισμος ΛΕΝΑ δεν θα συμμετχει πουθενα σε καμια αποστολη τυπου νησι συνεταιριστικο προταθλημα και οτι διποτε αλλο
    Καλη συνεχεια σε αυτους που θελουν να πετανε τα ευρουδακια τους στο καλαθι των αχριστων
  • SmallSpot (GR1)SmallSpot (GR1) Αναρτήσεις: 930
    Δεν μπορώ παρα να μην συμφωνήσω μαζί σου. Έχεις απόλυτο δίκιο. Έτσι ακριβώς είναι.
  • milpol (GR1)milpol (GR1) Αναρτήσεις: 88
    Συμφωνω μαζι σου το παιχνιδι εγινε τραπεζα

Σχολιάστε

Έντονη γραφήΠλάγια γραφήΔιαγραφήOrdered listΜη ταξινομημένη λίστα
Χαρακτήρες Emoji
Εικόνα
Στοίχιση αριστεράΣτοίχιση στο κέντροΣτοίχιση δεξιάΕναλλαγή προβολής HTMLΕναλλαγή πλήρους σελίδαςΕναλλαγή φωτισμού
τοποθέτησε την εικόνα/αρχείο