Αρχική Greek Ερωτήσεις για το παιχνίδι

Φάρμα Χριστουγέννων

Στο περιβάλλον της φάρμας Χριστουγέννων εμφανίζετε ένα δώρο (κουτί με περιτύλιγμα και φιόγκο) όπως στο event με τα μανιτάρια. Όταν πας τον κέρσορα πάνω του εξαφανίζετε και εμφανίζετε αλλού. Ξέρει κανείς τι είναι αυτό;
«1

Σχόλια

• giannis04 (GR1)giannis04 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 68
    Και στον συνετ/σμο που ειμαι καποια μελλη παρατηρησαν κατι αλλα  δεν καταλαβαν αν πηραν δωρακι///υπαρχει κατι καινουργιο και αν ναι  πως το παιρνουμε?
  • Φευγάτη (GR1)Φευγάτη (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 201
    επεξεργάστηκε 28.11.2015
    Βρηκα αυτη την απαντηση στο διεθνη φορουμ:
    Αν βρειτε 15-20 φορες (συνεχομενες,οπως και με τις φουσκες ) το δωρακι θα εχετε αυτη την εκπληξη στη φαρμα σας.
    Το γραφω με επιφυλαξη φυσικα ακομη προσπαθω και εγω να δω αν γινετε τελικα.

• Jenny1979 (GR1)Jenny1979 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 1,639
    δηλαδή αν κατάλαβα καλά το δώρο μου θα είναι να δω την λευκή αρκούδα μου να χορεύει? δε βλέπω το λόγο γιατί να κάνω τον κόπο τότε. ας μείνει στάσιμη δεν πειράζει. 
  • chriselin (GR1)chriselin (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 44
    Έτσι ακριβώς είναι, ύστερα από τα πρώτα 17 δωράκια, χορεύει η αρκούδα και απ'ότι είδα υπάρχουν κι άλλα.
    Όποτε μετά κάτι άλλο θα γίνεται.
    Όταν όμως αλλάξεις φάρμα και επιστρέψεις πάλι η αρκούδα είναι στάσιμη.
  • wilmaflintstone (GR1)wilmaflintstone (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 731
    επεξεργάστηκε 29.11.2015
    Βρε παιδιά συγχωρήστε μου την ερώτηση, αλλά η χριστουγεννιάτικη φάρμα δεν είναι η φάρμα Βορείου Σέλαος "ντυμένη με τα γιορτινά της"?
  • Φευγάτη (GR1)Φευγάτη (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 201
    Ο χρήστης wilmaflintstone (GR1) είπε:
    Βρε παιδιά συγχωρήστε μου την ερώτηση, αλλά η χριστουγεννιάτικη φάρμα δεν είναι η φάρμα Βορείου Σέλαος "ντυμένη με τα γιορτινά της"?
    Aκριβώς η ίδια είναι απλά την στολισαν με λαμπάκια,βαλανε και την αρκουδα να χορευει ετσι για να κανει τη διαφορα και την ονομασαν Χριστουγενιατικη φαρμα...!!

Πωπω πρωτοτυπίες!!!! Kαι χριστουγεννιάτικα event!!!!! Ο Ρούντολφ λείπει μόνο!!
    Βρε τι οίστρος είναι αυτός φέτος!!
    Σε ευχαριστώ για την απάντηση Mariam64.
  • BiaGamer (GR1)BiaGamer (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 108
    καλη σας μερα

ξερει κανεις σε τι χρησιμευουν τα δωρα που βρισκουμε στο νησι?

ευχαριστω.
    Τα δωρακια  που λετε  ειναι μεσα στην φαρμα?'η   οπως  τα  αυγα και  οι  κολοκυθες γυρω γυρω? και αξιζει στην τελικη  το δωρο  που δινει?[τα δωρακια  ειναι τα κοκκινα  σημαδακια  παταω πανω και δεν φευγουν ομως]
  • -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    επεξεργάστηκε 29.11.2015
    Είναι στον  χώρο γύρω από την Χριστουγεννιάτικη φάρμα -νησί των Βίκινγκς .
    Μόλις βρείτε το ένα και πατήσετε επάνω του , αυτό εξαφανίζεται και εμφανίζεται σε άλλο σημείο .
    17 συνολικά φορές και συνεχόμενες για την κατάκτηση του πρώτου δώρου - έκπληξη , την πολική αρκούδα που χορεύει , φορώντας το καπέλο του Άι - Βασίλη.
    Συνεχόμενες - δεν πρέπει  να βγείτε από το νησί των Χριστουγέννων μέχρι να βρείτε και τα 17 κουτιά -δώρα , που εξαφανίζονται .
    Μετά την επίτευξη του , βλέπετε την πολική αρκούδα να χορεύει , αλλά όταν βγείτε και ξανά μπείτε στο νησί , παραμένει ακίνητη όπως πρώτα , ωστόσο μπορείτε να το επαναλάβετε βρίσκοντας τα 17 επόμενα συνεχόμενα κουτιά 
    Καλή επιτυχία 
    Φιλικά
    Post edited by -NEMESIS- on
    Δηλαδη το  δωρο ειναι   η αρκουδα  που  χορευει?  Συγνωμη  μου βγηκαν τα ματια  γι  αυτο? το επομενο πιο ειναι   ο πιγκουινος?η  φωκια? ο ταρανδος?  
    επεξεργάστηκε 29.11.2015
    Ο χρήστης giannis04 (GR1) είπε:
    Δηλαδη το  δωρο ειναι   η αρκουδα  που  χορευει?  Συγνωμη  μου βγηκαν τα ματια  γι  αυτο? το επομενο πιο ειναι   ο πιγκουινος?η  φωκια? ο ταρανδος?  
    Δεν το γνωρίζω , δεν είχαμε καμία σχετική ενημέρωση επί του συγκεκριμένου ,  είναι μέσα στις εκπλήξεις των Χριστουγέννων, με τις μικρές καθημερινές εργασίες ,  που σας είπα στην σχετική επίσημη ανακοίνωση .
    Φιλικά
  • SmallSpot (GR1)SmallSpot (GR1) Αναρτήσεις: 930
    επεξεργάστηκε 22.12.2015
    Ο χρήστης wilmaflintstone (GR1) είπε:
    Πωπω πρωτοτυπίες!!!! Kαι χριστουγεννιάτικα event!!!!! Ο Ρούντολφ λείπει μόνο!!
    Βρε τι οίστρος είναι αυτός φέτος!!
    Σε ευχαριστώ για την απάντηση Mariam64.
    Και ποιός σου είπε Γεωργία μου οτι δεν θα έχεις Ρούντολφ ?? Σου έρχεται ... οσονούπω.  Τον Δεκέμβριο. χαχαχα
    Α, κάτι ξέρεις εσύ, κάτι ξέρεις!! χαχα
    Φέτος πάντως έχουν δώσει ρέστα οι σχεδιαστές με τα Χριστούγεννα. Πέρσι δεν είχε τόσα πολλά, αν θυμάμαι καλά.

(Συγνώμη για το spam..!)
    επεξεργάστηκε 22.12.2015
    χαχαχαχα Μπααααααα δεν ξέρω τίποτα περισσότερο από αυτά που διάβασα στις επίσημες ανακοινώσεις.

"Μπορείτε να βρείτε καθημερινά τον Ρούντολφ στο αγρόκτημα σας ! Θα αλλάζει θέσεις κάθε μέρα , αλλά από τη στιγμή που θα τον βρείτε το Χριστουγεννιάτικο ημερολόγιο θα ανοίγει  ένα παράθυρο διαλόγου με την τρέχουσα ημερομηνία, παρουσιάζοντας μια μικρή εργασία , ένα βραβείο ή μια άλλη έκπληξη. "

επεξεργάστηκε 22.12.2015
    Ο χρήστης -NEMESIS- είπε:
    Είναι στον  χώρο γύρω από την Χριστουγεννιάτικη φάρμα -νησί των Βίκινγκς .
    Μόλις βρείτε το ένα και πατήσετε επάνω του , αυτό εξαφανίζεται και εμφανίζεται σε άλλο σημείο .
    17 συνολικά φορές και συνεχόμενες για την κατάκτηση του πρώτου δώρου - έκπληξη , την πολική αρκούδα που χορεύει , φορώντας το καπέλο του Άι - Βασίλη.
    Συνεχόμενες - δεν πρέπει  να βγείτε από το νησί των Χριστουγέννων μέχρι να βρείτε και τα 17 κουτιά -δώρα , που εξαφανίζονται .
    Μετά την επίτευξη του , βλέπετε την πολική αρκούδα να χορεύει , αλλά όταν βγείτε και ξανά μπείτε στο νησί , παραμένει ακίνητη όπως πρώτα , ωστόσο μπορείτε να το επαναλάβετε βρίσκοντας τα 17 επόμενα συνεχόμενα κουτιά 
    Καλή επιτυχία 
    Φιλικά
    Νέμεσις, μιλάμε για 17 "πουγκιά" ή 17 δώρα που βγαίνουν στα ... πέριξ της κυρίως φάρμας του νησιού ?? Εγώ πάντως, ένα έχω να πω. "Στήθηκα" στο νησί και μάζεψα, συνεχόμενα, 73 πουγκιά. Ταυτόχρονα, κοίταγα και γύρω-γύρω. Ούτε κανένα δώρο παρουσιάστηκε στην φάρμα, ούτε φυσικά και η αρκούδα χόρεψε. Μία φίλη μου είπε οτι μάζεψε 16 πουγκιά. Το 17ο παρουσιάστηκε στα "χέρια" της αρκούδας. Και μόλις το πήρε, αυτή άρχισε τον χορό. Τελικά, ξέρουμε πώς θα την κάνουμε να χορέψει ή τσάμπα κόπος ?? Και αξίζουν τα "δώρα" που δίνει ή να το ξεχάσουμε για να μην χάνουμε τον χρόνο μας ούτε να σπάμε και τα νεύρα μας ??
    επεξεργάστηκε 29.11.2015
    Μένια μου δεν εννοούν τις φούσκες (πουγκιά) αλλά ένα μικρό δωράκι πολύχρωμο τυλιγμένο με κορδέλα στον περιβάλλοντα χώρο της χριστουγεννιάτικης φάρμας. μόλις το βρεις και βάλεις το δείκτη επάνω αυτό εξαφανίζεται και βρίσκεται σε κάποια άλλη θέση. και πρέπει να το βρεις συνολικά 17 συνεχόμενες φορές όπως ήδη ειπώθηκε.
    και όσο για το αν αξιζει ποιος να σου το απαντήσει αυτό? εξαρτάται απο τα αν θα βελτιωθούν τα δώρα ή θα συνεχίσουν να αφορούν τις "χορευτικές ικανότητες" των ζώων της φάρμας. 
    "άγνωσται αι βουλαί των σχεδιαστών" χαχαχα

και για όσους δεν έχουν καταλάβει τι λέμε αυτό το δωράκι πρέπει να βρείτε

επεξεργάστηκε 29.11.2015
    για καποιο λογο πηρε δύο φορές το προηγουμενο μηνυμα μου αλλα δε μπορώ να το διαγράψω μονο να το επεξεργαστώ
    αν θες Νέμεσις σβηστο σε παρακαλώ
    επεξεργάστηκε 22.12.2015
    Σε ευχαριστώ Τζενάκι. Όλα καλά. Έπρεπε να κάνω μεγένθυση για να φανουν. Το βρήκα τώρα, αλλά δεν έχω διάθεση να κάτσω να ψάξω για 17. Κάποια άλλη ώρα ίσως.
    επεξεργάστηκε 04.12.2015
    Νομίζω ότι απάντησαν οι συμπαίκτριες μας , είναι 15 κουτιά - δώρα κόκκινου χρώματος , γύρω από την φάρμα του νησιού , θέλουν συνεχόμενη εξεύρεση , το 17 είναι επάνω στην πολική αρκούδα , μόλις το πατήσεις , αρχίζει να χορεύει με τον σκούφο του Santa στο κεφάλι της , αλλά αυτό δεν γίνεται συνέχεια .
    Το 'ίδιο μπορείς να το επαναλάβεις όσες φορές θέλεις , (προς το παρόν) .
    Δεν σου μιλάει για επίτευξη στόχου , απλά η αρκούδα κάτω και δεξιά , χορεύει αυτόματα για λίγο 
    Αν αξίζει ή όχι , το κρίνετε εσείς 
    Επίσης σας ενημερώνω , ότι στο συγκεκριμένο νησί , δεν θα υπάρξει τροχός της τύχης , θα υπάρχει μόνο στις κύριες φάρμες μας .
    Φιλικά
  • andre18 (GR1)andre18 (GR1) Αναρτήσεις: 7
    καλησπερα
    γιατι δεν μας δινει ρουνικες πετρες απο την παραγωγη των προιοντων στην χριστουγεννιατικη φαρμα; ισχυει κατι καινουργιο; πως θα φτασουμε τα εκατομμυρια που ζηταει για τα δωρα;
    επεξεργάστηκε 30.11.2015
    Ο χρήστης andre18 (GR1) είπε:
    καλησπερα
    γιατι δεν μας δινει ρουνικες πετρες απο την παραγωγη των προιοντων στην χριστουγεννιατικη φαρμα; ισχυει κατι καινουργιο; πως θα φτασουμε τα εκατομμυρια που ζηταει για τα δωρα;
    Όχι  δεν ισχύει κάτι καινούργιο , τα εκατομμύρια των πετρών που ζητάει , τα κερδίζουμε  από την πώληση των προϊόντων και όχι από την παραγωγή τους 
    Οι τιμές , είναι όντως διαφορετικές και αυτό οφείλεται στον σχεδιασμό της Εορταστικής φάρμας των Βίκινγκς 

Φιλικά
    επεξεργάστηκε 22.12.2015
    Έρχομαι πάλι για γκρίνια. Θέλω να ρωτήσω κάτι. Βάσει ποιών δεδομένων γίνεται η λίστα στην κατάταξη της χριστουγεννιάτικης φάρμας ?? Γιατί βλέπω παίκτη (προς Θεού δεν έχω κάτι μαζί του), που ένώ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΝΟΙΞΕΙ το νησί, είναι 3ος στην γενική κατάταξη. Και υπάρχουν και άλλοι παικτες που, ενώ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΝΟΙΞΕΙ καν το νησί, είναι στην κατάταξη και μάλιστα σε υψηλές θέσεις.  Ήθελα να ήξερα, με ποιά κριτήρια διαμορφώνεται αυτή η λίστα ?? Υποτίθεται οτι είναι λίστα κατάταξης αυτών που ΕΧΟΥΝ ΑΝΟΙΞΕΙ το νησί. Ή κάνω λάθος ?? Μήπως μας δουλεύουν ?? Λέω εγώ τώρα ...
    Από όσο ξέρω , αυτό που ίσχυε μέχρι πρότινος , από τις  ρουνικές πέτρες που μάζευε κάποιος παίκτης και φυσικά για να τις μαζέψεις πρέπει και προϊόντα να πουλήσεις και το νησί να ανοίξεις  
    Φιλικά
    επεξεργάστηκε 22.12.2015
    Ο χρήστης -NEMESIS- είπε:
    Από όσο ξέρω , αυτό που ίσχυε μέχρι πρότινος , από τις  ρουνικές πέτρες που μάζευε κάποιος παίκτης και φυσικά για να τις μαζέψεις πρέπει και προϊόντα να πουλήσεις και το νησί να ανοίξεις  
    Φιλικά
    Τότε μπορώ να μάθω πού βρίσκει ένας παίκτης ρουνικές πέτρες για να ανέβει τόσο πολύ στην γενική κατάταξη, ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΤΟ ΝΗΣΙ ?? Αν υπάρχει κάποιος τέτοιος τρόπος, να τον ακολουθούμε και οι υπόλοιποι, Δεν θα έχουμε πλέον ανάγκη να ανοίξουμε τα νησιά και να τραβάμε αυτό το "λούκι" για ένα μήνα.
    Άλλο τρόπο δεν γνωρίζω
    επεξεργάστηκε 30.11.2015
    μήπως υπάρχει κάποιο πρόβλημα στην εμφάνιση της κατάταξης?
    γιατι αλλιως ειναι πολυ περιεργο 
    Θα το κοιτάξω και θα σας πω 
    Φιλικά
  • GgkinisPlayer (GR1)GgkinisPlayer (GR1) Αναρτήσεις: 56

Γίνετε με τις prime αγορές. αν ξοδέψεις 199000 χρυσό παίρνεις 2000000 ρούνικες πέτρες

• dimitra1968 (DE1)dimitra1968 (DE1) DE1 Αναρτήσεις: 46
    επεξεργάστηκε 01.12.2015
    Θα έπρεπε να υπάρχουν προυποθέσεις, αυτό θελουν μαλλον να πουν οι συμπαίκτες μου.
    Πρώτα πρώτα να ανοιξεις το νησί... και ετσι θα εχεις και αλλαγή σε όσα ζητά το καραβι.
    Η προσφορά να εμφανίζεται μόνο στο νησι.  
    Στην συνέχεια να φτάσεις σε κάποιο επίπεδο... γιατι τι οφελεί αν απλά το ανοιξεις και να μην κάνεις καμία εργασια... 
    Αλλωστε η λογική της προσφοράς θα έπρεπε να είναι βοήθεια για το νησί...και όχι βοήθεια να το παρακάμψεις.

Σχολιάστε

Έντονη γραφήΠλάγια γραφήΔιαγραφήOrdered listΜη ταξινομημένη λίστα
Χαρακτήρες Emoji
Εικόνα
Στοίχιση αριστεράΣτοίχιση στο κέντροΣτοίχιση δεξιάΕναλλαγή προβολής HTMLΕναλλαγή πλήρους σελίδαςΕναλλαγή φωτισμού
τοποθέτησε την εικόνα/αρχείο