Αρχική Greek Τεχνικά προβλήματα & σφάλματα

φορουμ και mail

teti2002 (GR1)teti2002 (GR1) Αναρτήσεις: 36
επεξεργάστηκε 20.05.2016 σε Τεχνικά προβλήματα & σφάλματα
μετα την αλλαγη του φορουμ ερχονται στο mail μας ολες οι αναρτησεις στο φορουμ.
αυτο δημιουργει καποιο προβλημα. υπαρχει δυνατοτητα και πως μπορει αυτο να
σταματησει?
ευχαριστω
Post edited by -NEMESIS- on

Καλύτερη Απάντηση

• -NEMESIS--NEMESIS- Moderator, Guest Αναρτήσεις: 7,753
    επεξεργάστηκε 15.10.2015 Απάντηση ✓
    Γεια σας ,
    ναι υπάρχει και είναι από τα πρώτα που είχαμε συζητήσει , όταν είχατε απορίες για το νέο πρόβλημα .
    Ακολούθησε τα παρακάτω
    . Πήγαινε στο προφίλ σου
    ..δίπλα στην εικόνα σου υπάρχει ένα μικρό εικονίδιο σαν ανθρωπάκι , προτιμήσεις 
    ...το επιλέγεις με το βελάκι το επεξεργασία προφίλ και ανοίγει μια νέα καρτέλα 
    ....επιλέγεις το προτιμήσεις ειδοποιήσεων
    ..... κάνεις εκεί όσες ρυθμίσεις εσύ κρίνεις ότι σε βολεύουν
    και τέλος δεν γράφετε μια απορία σας  στην κατηγορία  τεχνικά προβλήματα , αλλά στο ερωτήσεις για το παιχνίδι , ενώ πριν ρωτήσετε κάτι , ρίξτε και μια ματιά μήπως το έχουμε απαντήσει 
    Φιλικά

Απαντήσεις

επεξεργάστηκε 15.10.2015 Απάντηση ✓
    Γεια σας ,
    ναι υπάρχει και είναι από τα πρώτα που είχαμε συζητήσει , όταν είχατε απορίες για το νέο πρόβλημα .
    Ακολούθησε τα παρακάτω
    . Πήγαινε στο προφίλ σου
    ..δίπλα στην εικόνα σου υπάρχει ένα μικρό εικονίδιο σαν ανθρωπάκι , προτιμήσεις 
    ...το επιλέγεις με το βελάκι το επεξεργασία προφίλ και ανοίγει μια νέα καρτέλα 
    ....επιλέγεις το προτιμήσεις ειδοποιήσεων
    ..... κάνεις εκεί όσες ρυθμίσεις εσύ κρίνεις ότι σε βολεύουν
    και τέλος δεν γράφετε μια απορία σας  στην κατηγορία  τεχνικά προβλήματα , αλλά στο ερωτήσεις για το παιχνίδι , ενώ πριν ρωτήσετε κάτι , ρίξτε και μια ματιά μήπως το έχουμε απαντήσει 
    Φιλικά
    επεξεργάστηκε 20.05.2016
    Γεια σας ,
    όπως γνωρίζετε το Σ./Κ είχαμε updat των φόρουμ από την Vanilla για να λυθούν τα θέματα σχετικά με τις ταχύτητες εισόδου και ανάγνωσης των θεμάτων .
    Τις τελευταίες ημέρες , όμως  δέχτηκα αρκετά παράπονα από παίκτες ότι δεν μπορούν να μπούνε και να γράψουν στο φόρουμ , αλλά μόνο να διαβάζουν τα θέματα , σαν να είναι δηλαδή επισκέπτες και όχι μέλη.
    Το συζήτησα το θέμα με το τεχνικό τμήμα και προτείνουν εκτός από τ α καθιερωμένα βήματα για τέτοια προβλήματα, δηλαδή :
    •  καθαρισμό προσωρινών αρχείων (όχι κωδικών)
    • επανεκκίνηση σελίδας παιχνιδιού (γιατί το πρόβλημα παρουσιάζετε κυρίως .από την επιλογή εισόδου από το κουμπί φόρουμ του παιχνιδιού )
    • επανεκκίνηση browzer
    • αλλαγή browzer
    • εισαγωγή στο φόρουμ με επιλογή από το google - Greek Big Farm forum

αν το πρόβλημα παραμένει να γίνει προσεκτική αλλαγή κωδικού στην  φάρμα  
    • κλείσιμο και επανεκκίνηση σελίδας παιχνιδιού
    • και εκ νέου προσπάθεια εισόδου στο φόρουμ από το παιχνίδι με τον νέο κωδικό

Θα σας παρακαλούσα να με ενημερώσετε για την πορεία του θέματος και να είσαστε πάρα πάρα πολύ προσεκτικοί με τους νέους κωδικούς , και προτείνω να το κάνετε μόνο αν θυμάστε το mail επικοινωνίας με την υποστήριξη  και μπορείτε να μπαίνετε σε αυτό , έτσι ώστε αν κάνετε κάποιο λάθος να πάρετε στο mail σας αυτόματα νέο κωδικό .

Φιλικά
  • shadow (GR1)shadow (GR1) Αναρτήσεις: 0
    καλησπερα  θα ηθελα να μαθω πως μπορω  να αλλαξω το mail   της  φαρμας μου ?
    Γεια σας,
    αίτημα αλλαγής e/mail , γίνεται μόνο  προς την υποστήριξη.
    Αν δεν γνωρίζεις πως ,  ενημέρωσε με να σου εξηγήσω

Φιλικά
  • invisible_troll (GR1)invisible_troll (GR1) Αναρτήσεις: 3
    Γεια σου Νεμεσις
    Εχω πρόβλημα με την αλλαγη email. Δεν ισχυει πια το mail με το οποιο συνδεθηκα στο παιχνιδι κι εχω νεο. Πώς θα γινει να το πω στην υποστηριξη; 
    Ευχαριστώ
    Γεια σας ,
    θα πεις αυτό ακριβώς και θα σε καθοδηγήσουν για το τι πρέπει να κάνεις

Φιλικά

γεια σου νεμεσις εχω ενα προβλημα με το μειλ μου εχω το δωρο καλοσορισματος εχω φτιαξει αλλων παιχτη στο gmail και εχω βαλει αλλο μειλ εδω που παιζω και αλλο στο gmail τι πρεπει να κανω? ευχαριστω
    εχω ενα προβλημα με το μειλ μου εχω το δωρο καλοσορισματος εχω φτιαξει αλλων παιχτη στο gmail και εχω βαλει αλλο μειλ εδω που παιζω και αλλο στο gmail τι πρεπει να κανω? ευχαριστω
  • maryb (GR1)maryb (GR1) Αναρτήσεις: 4
    Καλησπερα, εχω το ιδιο πρόβλημα : το παλιο μου mail δεν ισχυει, αλλα΄δε γνωρίζω πώς να κάνω αίτημα αλλαγης mail.  Ευχαριστώ
    Εχω αλλαξει μειλ και το παλιο με το οποιο συνδεομουν στο παιχνιδι κι επαιρνα τα δωρα δεν ισχυει, τι πρεπει να κανω για να παιρνω τα δωρα; Σε ποιον να απευθυνθω στην υποστηριξη και πού θα το βρω αυτό;"δεν ξερω πως.
    επεξεργάστηκε 11.05.2017
    Γεια σας ,
    σας έχω εξηγήσει , τι πρέπει να κάνετε σε τέτοια περίπτωση.
    • Θα ανοίξετε εισιτήριο προς την υποστήριξη
    • θα δηλώσετε το παλιό σας mail 
    • θα πείτε πιο είναι  το καινούργιο που επιθυμείτε να έχετε σαν επικοινωνία με το παιχνίδι
    • και μετά από μια διαδικασία ταυτοπροσωπίας , που θα διασφαλίζει ότι είσαστε ο κάτοχος και του παλιού και του νέου mail 
    • θα γίνει η αλλαγή

Επίσης σας έχω παρακαλέσει να μην ανοίγεται 3 και 4 νέα θέματα με την ίδια ερώτηση , και μάλιστα μεσα σε μισή ώρα

η απάντηση θα είναι η ίδια όσα θέματα και να ανοίξετε 

Φιλικά
  • ΦΑΝΗ ΝΙΚΟΣ (GR1)ΦΑΝΗ ΝΙΚΟΣ (GR1) Αναρτήσεις: 1
    ΕΙΧΑ ΤΗΝ Big Farm ΑΠΟ ΤΟ 2013 ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΣΟΒΑΡΟ ΛΟΓΟ ΓΙΑ 3 ΣΧΕΔΩΝ ΧΡΟΝΙΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΝΑ ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΗΝ BIG FARM..KΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΞΑΝΑ ΜΠΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ..ΝΑΙ ΜΕΝ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΜΕ ΒΡΗΣΚΕΙ ΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΝΟΙΓΗ...ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΩ ΤΗΝ ΠΑΛΑΙΑ ΜΟΥ  BIG FARM...
    Γεια σας,
    μετά τόσο καιρό , το παιχνίδι διαγράφει αυτόματα τους λογαριασμούς, για λόγους οικονομίας  δεδομένων στον server
    Με αυτό το όνομα -προφίλ , υπάρχει ένας λογαριασμός σε πολύ χαμηλό επίπεδο αυτή την στιγμή στον Ελληνικό server

Σας παρακαλώ , ποτέ κεφαλαία στο φόρουμ, σας ευχαριστώ.

Φιλικά

Σχολιάστε

Έντονη γραφήΠλάγια γραφήΔιαγραφήOrdered listΜη ταξινομημένη λίστα
Χαρακτήρες Emoji
Εικόνα
Στοίχιση αριστεράΣτοίχιση στο κέντροΣτοίχιση δεξιάΕναλλαγή προβολής HTMLΕναλλαγή πλήρους σελίδαςΕναλλαγή φωτισμού
τοποθέτησε την εικόνα/αρχείο