Strona główna Polish Pytania ogólne Big Farm

Sojusz - plusy i minusy

eria2eria2 Posty: 10
edytowano 05.05.2014 w Pytania ogólne Big Farm
Powiedzcie mi jak to jest... W naszym sojuszu są ustalone opłaty codzienne zalezie od poziomu gracza. I dzieje się tak, przychodzi nowy sojusznik, nie wpłaci opłaty, nie zapisze się do badania i jak się go usunie to ma wielkie pretensje, wyzywa nas od pajacy itp. Przecież nie ma innego sposobu żeby uzbierać kasę na badania, no chyba ze ma się jakiegoś sponsora. I baz tu mądry... Jak to wygląda u Was?
Post edited by eria2 on

Komentarz

  • klawertklawert Posty: 70
    edytowano 02.05.2014
    Witam.Często wygląda to podobnie:)Tylko u nas opłaty są co tydzień.Jest to wygodniejsze:)
  • miki1948 (PL1)miki1948 (PL1) PL1 Posty: 440
    edytowano 02.05.2014
    w naszym sojuszu niema problemu z kasą wpłacamy tygodniowo składkę ja notuję i wiem kto płaci ale wszyscy się trzymają terminów jeśli ktoś przeoczy lub zapomni to mu przypominam na pw i wszystko jest ok
  • oryginalna87 (PL1)oryginalna87 (PL1) Posty: 2,067
    edytowano 02.05.2014
    Niestety u nas tak samo... Uprosić ludzi, żeby się do badań wpisywali jest równoznaczne z cudem :(
  • djorgandjorgan Posty: 261
    edytowano 02.05.2014
    Usunąć z sojuszu możesz bez podawania jakichkolwiek powodów. Jest to opcja dostępna w grze więc możesz z niej korzystać. Co do zasad w sojuszach... Warto czytać gdzie się wchodzi by uniknąć niepotrzebnych nieprzyjemnych sytuacji. Warto zrobić wewnętrzny regulamin sojuszu. Jaki kiedyś został stworzony przez moją koleżankę i mnie w moim byłym sojuszu. Tak by każdy wiedział na co się pisze i zasady były jasne. Wypisywanie inwektyw nic nikomu jeszcze nie dało można zgłosić tą sytuację do Suppu. Poza tym tworzenie czarnych list na forum jest zabronione...

    Pzdr
    djorgan
  • Ala599Ala599 Posty: 592
    edytowano 02.05.2014
    U nas nie ma obowiązkowych wpłat. Biorąc pod uwagę, że nie zawsze jest czas na codzienną grę, wpłacamy kasę w zależności od zasobności farm - raz więcej, innym razem mniej w zależności od ich poziomu. Zasada solidarnego ponoszenia kosztów badań obowiązuje i każdy sam pilnuje się, żeby nie odstawać od reszty :)
  • Maya032Maya032 Posty: 215
    edytowano 02.05.2014
    Są różni gracze, tak jak różni są ludzie - internet powoduje, że przyjmujesz gracza do sojuszu nie wiedząc kim jest...są gracze i gracze....jedni grają dla przyjemności, chcą być w sojuszu, bo "w kupie raźniej i weselej":), inni liczą każdy wirtualny grosz i najlepiej żeby czerpać korzyści bez wkładu własnego, są gracze którzy lubią zmieniać sojusze raz na tydzień (żeby uniknąć wpłat) i tacy którzy lubią poobrażać innych...
    To jest gra i trzeba mieć dystans - nie jeden gracz jeszcze przyjdzie i odejdzie z sojuszu, na to nie masz wpływu...możesz być miła, kompromisowa a jak ktoś ma muchy w nosie - nic nie zdziałasz....
  • miki1948 (PL1)miki1948 (PL1) PL1 Posty: 440
    edytowano 02.05.2014
    Zgadzam się z poprzedniczką ze są sojusznicy którzy tylko chcą czerpać zyski albo myślą że będąc w sojuszu to wszystko samo będzie się robiło albo dołączy do sojuszu i tyle go widziałeś
  • LiliyannLiliyann Posty: 533
    edytowano 03.05.2014
    Na prawdę mogę zrozumieć wszystko - że się wchodzi raz na tydzień, że to tylko gra i jest też normalne życie. Ale pasożytnictwa nie zniosę, bo jakim to niby prawem jedni mogą wpłacać, a inni tylko czekają na gotowe? Jeżeli są ustalone składki to powinno się je płacić i to już nawet nie dlatego, że po to są one ustalone, ale dlatego żeby być fair w stosunku do innych graczy z sojuszu...To już chyba bardziej zasada moralności.
    A pasożycii przyłączają się do sojuszu i myślą, że inni sojusznicy będą się godzić na jego nic nie robienie, a potem wielki szok i hasła jaki to ten sojusz jest be, bo mnie wyrzucili...a przecież ja nic nie zrobiłem/am - no właśnie NIC.
  • eria2eria2 Posty: 10
    edytowano 03.05.2014
    Stworzyliśmy regulamin już dawno, w pierwszej wiadomości wysyłam adres do stronki o naszym sojuszu i jest tam wszystko podane, wysokość wpłat, regulamin itp. Jeśli ktoś nie wie o co chodzi to też wszystko wyjaśniam. Mimo to i tak u większości nowych sojuszników muszę się upominać o wpłatę. Niektórzy wpłacą i już będą wpłacać ciągle, a niektórzy w ogóle nie odpiszą na żadną moją wiadomość. Ale teraz pierwszy raz się spotkałam z tym, że ktoś powiedział, że szukamy naiwnych co będą nam wpłacać kasę. Stworzyłam ten wątek, tak żeby sprawdzić czy to ze mną wszystko ok i żeby się podzielić moimi niezbyt miłymi doświadczeniami.
  • LiliyannLiliyann Posty: 533
    edytowano 03.05.2014
    Niestety, ja też muszę upominać o wpłaty nowych - to jeszcze rozumiem, bo nowi i dopiero muszą się wdrożyć w rytm pracy naszego sojuszu, a jak ktoś nie wpłaci, ale chociaż odpisze na wiadomość i stara się wytłumaczyć, że na razie nie ma i nadrobi. Ale zapisują się też tacy, co to nie płacą - mimo powtarzających się przypomnień, nawet nie raczą odpisać na pw, a później marudzą i bluzgają na sojusz, bo zostali wyrzuceni...
  • ElproviderElprovider Posty: 10
    edytowano 04.05.2014
    U nas to samo, wpłaty nie sa duze raz w tygodniu a i tak niektórym trzeba ciagle przypominac. Tak jak juz ktos wyzej napisał - sa tacy co raz zapłaca i pamietaja co tydzien i tacy co w kazdy poniedziałek sa zdziwieni ze znowu trzeba zapłacic
    szkoda gadac
  • zeve (PL1)zeve (PL1) Posty: 83
    edytowano 05.05.2014
    u nas wpłaty są dobrowolne i sama się zastanawiam, jak to się kręci :P obowiązkowe są za to badania i nasz szef ostatnio wymyślił, że ci którzy nie zdążyli wykupić badacza wpłacają równowartość na konto sojuszu, co jest całkiem sensownym pomysłem i w jakiś sposób będzie eliminowało graczy, którzy chcą się "przewieźć" w sojuszu bez żadnego wkładu ;)
  • LiliyannLiliyann Posty: 533
    edytowano 05.05.2014
    zeve napisał użytkownik: »
    obowiązkowe są za to badania i nasz szef ostatnio wymyślił, że ci którzy nie zdążyli wykupić badacza wpłacają równowartość na konto sojuszu, co jest całkiem sensownym pomysłem i w jakiś sposób będzie eliminowało graczy, którzy chcą się "przewieźć" w sojuszu bez żadnego wkładu ;)
    U Nas też to już funkcjonuje od jakiegoś czasu :) Jest to po prostu fair wobec sojuszników, którzy zapisują się na badania :) Aczkolwiek i to w wielu wypadkach nie pomaga i tak co jakiś czas trzeba kogoś wywalić, bo nie dociera, że żeby sojusz mógł się rozwijać, to ktoś musi na to płacić... Profity to by wszyscy chcieli, a płacić to nie ma komu... :P

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieOrdered listLista nieuporządkowana
Emoji
Obraz
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik