Начало Bulgarian Място за обсъждане на официалните съобщения

Дискусия - януарска актуализация

Здравейте, фермери, в тази тема можете да изразите мнението си за януарската актуализация.
«1

Коментари

  • the HAMMER (BG1)the HAMMER (BG1) BG1 Публикации: 135
    Трудно се изразява мнение по тази актуализация! Нито ми е вълнуващо, нито ми е интригуващо от тези нововъведения! Това, което постигнаха разработчиците на играта е - да ми е апатично! Преобръщат работа на лаборатории и то по начин, по който много от малките ферми не биха могли да си произведат нищо в тях! Поне като пускат нов проект, да бяха подсигурили и ресурс на играчите - визирам катализаторите! Давани долари за надграждане на лаборатории до този момент, влизаш и узнаваш, че си дремал до този момент в играта и нищо не си правил - някой хоп и те връща в детската ясла! Ще ги има като награди сега от кооперативно - ОК и сигурно някакви смешни бройки ще да са, така ли смятат, че ще провокират интерес! Големите отбори, ще се справят някак си, а малките? Къде им отиде баланса в играта, за който постоянно припомнят, когато има пуснато нещо ново в полза на играчите, след което драстично го променят и то вече не е в полза на играчите, визирам промените в риболовния регион, които преглътнахме! Фабрика за сладко - това пък за какво ми е и защо ме принуждават да го имам, колкото им използвам и мандрите - толкова ще им използвам и фабриката за сладко! Нов дом за магарета - или нов начин за обезпечаване активност в събития предоставящи валутната единица - диаманти! Що не пуснат Голяма овощна градина за ябълки, череши, праскови, бадеми цитруси и маслини или бързам :) Всичко е абсурдно и вместо да става интересно поражда апатия и отблъсква! Когато се правят такива промени, не им ли хрумва да се допитат до потребителите, т.е. играчите от какво биха имали нужда и за какво биха давали парите си? Може би тогава ще имат по-голям успех, ама не - ние просто трябва да се адаптираме и безропотно да приемаме това, което някой ни налага! Но както всяко нещо има свое начало, така има и своя край! Играта за мен лично става прекалено сложна, натоварваща и безинтересна и отказвам да се товаря!
  • Vereja (BG1)Vereja (BG1) BG1 Публикации: 312
    Напълно съгласна с Цветомила,става все по-претоварено ,все по-неизпълнимо  и все по-скъпо и бавно,което води до губене на интерес и изоставени десетки,а може и стотици ферми вече.Корабът ми стои и иска сладко от боровинки.Бога ми,аз в къщи нямам такова,а на фермата откъде?Поне да се изчака да купя фабрика,само че нямам свободно място  никакво и няма да имам,всичко е запълнено след толкова години игра.Мокър парцал по главата,да се събудим,съберем партакешите и се ометем от Big farm  окончателно и завинаги..Една игра,която ти къса нервите и се чувствуваш дискомфортно като пре-----ан,вместо да ти е приятно,рзтоварващо и да имаш усещането,че правиш нещо,макар и във виртуалния свят вече не е игра.Жалко за годините изгубено време,пари и късане от съня.
    Чувствувам се излъгана и употребена.
  • page64 (BG1)page64 (BG1) BG1 Публикации: 111
    Подкрепям напълно мнението на Цветомила.
    Последните месеци нямам много време за игра, не следя мнгого и новостите. Но тази актуализация - какъв е смисълът от нея, освен да ни откажат съвсем от играта. За какво са ни разсадниците? Ще ни върнат ли златото, което сме вложили за построяване и надграждане? Цените за вдигане на лабораториите - сигурно ще ми трябват 10-15 години за да ги надградя. Не виждам нищо интересно и ново в играта, което да ме стимулира да играя.За мен единствения стремеж на разработчиците е да ни принудят да висим непрекъснато в играта и да купуваме злато, а не да играем за забавление. Но животът не е само ферма. 
  • миронич (BG1)миронич (BG1) BG1 Публикации: 25
    Трудно се изразява мнение по тази актуализация! Нито ми е вълнуващо, нито ми е интригуващо от тези нововъведения! Това, което постигнаха разработчиците на играта е - да ми е апатично! Преобръщат работа на лаборатории и то по начин, по който много от малките ферми не биха могли да си произведат нищо в тях! Поне като пускат нов проект, да бяха подсигурили и ресурс на играчите - визирам катализаторите! Давани долари за надграждане на лаборатории до този момент, влизаш и узнаваш, че си дремал до този момент в играта и нищо не си правил - някой хоп и те връща в детската ясла! Ще ги има като награди сега от кооперативно - ОК и сигурно някакви смешни бройки ще да са, така ли смятат, че ще провокират интерес! Големите отбори, ще се справят някак си, а малките? Къде им отиде баланса в играта, за който постоянно припомнят, когато има пуснато нещо ново в полза на играчите, след което драстично го променят и то вече не е в полза на играчите, визирам промените в риболовния регион, които преглътнахме! Фабрика за сладко - това пък за какво ми е и защо ме принуждават да го имам, колкото им използвам и мандрите - толкова ще им използвам и фабриката за сладко! Нов дом за магарета - или нов начин за обезпечаване активност в събития предоставящи валутната единица - диаманти! Що не пуснат Голяма овощна градина за ябълки, череши, праскови, бадеми цитруси и маслини или бързам :) Всичко е абсурдно и вместо да става интересно поражда апатия и отблъсква! Когато се правят такива промени, не им ли хрумва да се допитат до потребителите, т.е. играчите от какво биха имали нужда и за какво биха давали парите си? Може би тогава ще имат по-голям успех, ама не - ние просто трябва да се адаптираме и безропотно да приемаме това, което някой ни налага! Но както всяко нещо има свое начало, така има и своя край! Играта за мен лично става прекалено сложна, натоварваща и безинтересна и отказвам да се товаря!
    Абсолютно подкрепям изказването Ви!!! Каквото и да напиша друго, ще е излишно! Вие сте го написала  точно и ясно!
  • миронич (BG1)миронич (BG1) BG1 Публикации: 25
    редактирано 28.01.2021
    И да попитам - от къде, ******************* ще получавам катализатори, за да си правя премиум храните, да речем? Не съм в кооператив и нямам желание за такъв.
    пп И да изрева за последно ВЪРНЕТЕ НИ СТАРАТА ЛАБОРАТОРИЯЯЯЯЯЯЯЯ!!!
    Post edited by Tiana on
  • TianaTiana Moderator, Guest Публикации: 741
    @миронич (BG1)  От индивидуалните събития, постепенно катализаторите ще бъдат добавени като награди във всички събития.


  • Jorsito (BG1)Jorsito (BG1) BG1 Публикации: 15
    Аз съм съгласна с останалите играчи, но искам да вметна и един друг нюанс. Откакто се появи лабораторията инвестирам в нея. Имам 3 лаборатории, като основната ми беше 40 ниво. За да вдигна това ниво, ми трябваха около 1 млрд 300 млн. долара, или някъде около 280 000 злато. За предишните нива, беше горе-долу същото. Инвестирах в нея при едни условия, които сега драстично се променят. Направих си труда да изчисля колко струва построяването на една лаборатория, ниво 40. Цената ще ви изненада - малко над 26 млрд, долара !!!
    И следва логичният въпрос: Това актуализация ли е, или груба злоупотреба? Според мен е второто. И не е така лесно да ни кажат от днес нещата са други, започвайте по новите правила. Не!
    Това са реални пари и реални усилия, които всички ние сме вложили.
    Искам да разбера, според разработчиците на играта, това коректно ли е? Дават ли си сметка, че те са само едната страна в играта, а другата сме ние - играчите. Няма как в движение да променят нещата, както на тях им харесва, или им е по-изгодно.
    Ако решат да сменят драстично линията, по която се развива играта, нека са така добри да ни върнат парите вложени в нещо, което вече реално не съществува.
    И основният ми въпрос оттук нататък е: Как да мислим стратегически за играта, при положение, че нямаме никаква сигурност и не знаем какво ще бъде измислено утре и какво ще бъде променено?


  • миронич (BG1)миронич (BG1) BG1 Публикации: 25
    И аз това искам да питам - как ще ме компенсирате с надграждането на лабораторията? Имам под милиард вложени, но все пак?
  • the HAMMER (BG1)the HAMMER (BG1) BG1 Публикации: 135
    След като по - обстойно се запознах с новостите, да вметна още нещичко и аз по отношение на баланса в играта! На сто процента вече заявявам, че като се правят такива сериозни промени трябва да помислят и за сериозна компенсация, която да е достатъчна, до степен, че да не затруднява играта и да покрие загубите на всеки един играч! В момента имам три лаборатории, които са напълно неизползваеми поради липса на катализатори от съответния вид и то за нещата, които бих искала да произвеждам! Колко години ще са нужни за събирането на достатъчно количества от събития! разгледах наградите от кооперативно първенство - предлаганите ни награди откъм катализатори са меко казано смешни - не стигат дори за половин зареждане на лаборатория и то еднократно! Смятат ли, че по този начин ще задържат, който и да било играч в тази игра - да седи да си губи времето, че да влага и реални пари? Същото важи по отношение и на новата фабрика за сладко - плодова захар йок, а пък количествата, които се изискват за съответен продукт не са никак малки. Плодова захар се събира само от овощните дървета, които пък дават реколта на интервал от време, който е двойно по-голям от този за производство на отделните видове сладка и конфитюри! Та в този ред на мисли къде им е баланса в играта! Толкова ли беше трудно да съгласуват намеренията си с играещите и да се намери адекватен вариант. Няма кой друг да даде по-добра идея как да се развива играта от играещите я! Защо не помислиха за създаването на аукцион или директна размяна между играчите на предметни награди и визии! Това по никакъв начин не би нарушило баланса им, а и го има като опция в много други игри! А точно се хванаха за неща, които не са ни нужни като промени! Спирам до тук и сериозно се замислям дали да продължавам да се "забавлявам" с тази игра!
  • миронич (BG1)миронич (BG1) BG1 Публикации: 25
    След като по - обстойно се запознах с новостите, да вметна още нещичко и аз по.........
    Отново подкрепям изказването Ви! Тоя път се оср.....ха!
  • RONY (BG1)RONY (BG1) BG1 Публикации: 39
    редактирано 29.01.2021
    Няма какво да добява към публикацията на Цветомила, с която съм напълно съгласен ,по скоро ми се прииска да допълня и моето мнение  към нея ,защото като участник в играта от 9 години ми се струва че нещата излязоха извън контрол ! Нясно съм че ГГС се опитват да се домогнат до повече печалби ,но начина по който го правят е меко казано некоректен и не им прави чест ! Когато хората години наред са изграждали стратегия за играта си и изведнъж им "сервираш" актуализация която ги връща в начална позиция ,след всичкото това време прекарано  пред компа (дни,месеци,години наред) ....след похарчените средства (тука веднага някой ще каже - имал -дал :) така е ,но обикновенно човек дава за да се забавлява ,а не в даден момент да се почувства  пре...н, със сигурност  нямам предвид думата  пренебрегнат :) то емоцията ми в момента не е знак  на удовлетворение ,а по скоро съм бесен  ,защото ние не сме глупаци ,които да се съгласяват с всички прищевки на ГГС и всяко търпение си има граници !!! Това с лабораториите си беше чиста проба издевателство и подигравка и не искам да слушам как щели да ни компенсират с катализатори от всички събития за да успеем да нахраним животните  със синя храна от основната и гурмето + овошките - или целта Ви  Господа от ГГС  е да започнете в скоро време  да продавате пакети с  катализатори?
    Познах ли? :)
    Е поне при мен няма да ви се получи :) а и не мисля че останалите играчи ще се вържат на тази въдица  :)
    Това с лабораториите по скоро ще демотивира хората да играят ,дано да го осъзнаете колкото се може по скоро !!!
    Post edited by RONY (BG1) on
  • миронич (BG1)миронич (BG1) BG1 Публикации: 25
    Такаааааа, айде пак да задам въпрос?! Гледам, започна шампионатът, ама, тскова нещо като катализатори липсват. Някой от едженерите/разработчици нещо да каже?!
  • TianaTiana Moderator, Guest Публикации: 741
    Къде гледате? В наградите за добра работа има катализатори.
  • миронич (BG1)миронич (BG1) BG1 Публикации: 25
    Tiana каза:
    Къде гледате? В наградите за добра работа има катализатори.
    Гледам в наградите на световния шампионат, а там катализатори няма.
  • TianaTiana Moderator, Guest Публикации: 741
    В съобщениието за актуализацията е посочено, че катализаторите ще се получават като награди в редовни събития - кооперативно първенство и събитията на усърдните работници, възможно е в бъдеще да бъдат предвидени като награди и в световния шампионат.
  • lati1968 (BG1)lati1968 (BG1) BG1 Публикации: 5
    Здравейте, 
    Аз съм komutatora. Пиша от този профил, защото по някаква причина не мога да пиша от личния си.
    Искам да споделя мнението за създалата се ситуация и на нашия отбор. Първо искам да благодаря на модераторите, че са нашата връзка с разработчиците на играта и да кажа, че съм съгласен с всичко казано по-горе от останалите играчи. Изчаках да започне кооперативното първенство и видях катализаторите за награда, след това си позволих да пресметна, че ще са нужни четири събития, всяко от което е с времетраене от приблизително четири дни, за да събера нужните катализатори и да използвам едната си лаборатория еднократно ( а аз имам три, както повечето играчи ). За това се чувстваме излъгани, защото ако бяха такива условията на лабораториите, аз нямаше да си ги построя, а ако не ги бях построил , нямаше да развия фермата си по този начин. В момента имам много производствени сгради, за които нямам ресурс, да ги поддържам. Сгради , които съм закупил със злато, което съм закупил с реални пари. И да , всички знаем , че проблемът ще бъде решен със специални оферти предлагащи катализатори срещу злато, но нашият кооператив няма да се възползва от тази "промоция" и не защото не можем да си го позволим, а защото ни омръзна, да бъдем лъгани. Някак се превърна в тендеция, да ни разочаровате и всяко следващо решение, което вземате е в наш ущърб. Даваме реални пари, за неща които след поредната актуализация стават безполезни и искате от нас, да дадем още. Благодарим , но ще пропуснем !!!
  • Al Gor (BG1)Al Gor (BG1) BG1 Публикации: 63
    Хм давало катализатори, е да дава, ама за развита лабораторията от 30 ниво нагоре.Съгласна съм с всички постове досега, поредната глупост за реални ПАРИ. Кораба "виси" чака мармалад от шипки-прави се в развита фабрика 5 ниво-да си виси, ама да не почне и играта да зависва и хората да не влизат с месеци. От игра за забавление започват да я превръщат във фабрика за печелене на пари и демонстрация на ЕГО и ПАРИЧНИ ВЪЗМОЖНОСТИ (господа разработчици може да искате мноооого пари, но очаквайте в скоро време и хакове-лакомията ви май ще доведе до там). Не съм против от време на време да давам, все пак имат разходи аз програмистите, сървърите и т.н., но да давам защото някой ме изнудва, а аз искам да релаксирам в тази игра не съм съгласна.
  • RONY (BG1)RONY (BG1) BG1 Публикации: 39
    Е то какво се получи в последна сметка ? Лабораториите се превърнаха в "красиви" паметници ,дори не са и красиви :) Прасетата - паметници поне дават нещо :) 
  • Vereja (BG1)Vereja (BG1) BG1 Публикации: 312
    Замисляме се дали да ги унищжожаваме тези толкова скъпи паметници,наистина стърчат никому ненужни..Поне да освободим терен ,да сложим тази също ненужна сладкарска работилница,след време може и тя да стане неизползваема.Вчера след сериозна игра от моя страна съм получила 9 редки катализатора,а за да пусна едва 160 единици кравешка храна,което покрива едва една трета от нужното да едно зареждане са ми необходими 368 катализатора.Нещо не ми звучи оптимистично в близко време.И друго,защо няма опция за по-продължителен срок,както беше преди.Сега и да имаме катализаторите трябва и от сън да се лишим и на всеки час да сме около лабораториите..
    Хората се надяват,че тази недомислица ще бъде коригирана ,,защото наистина се връщаме години назадкогато имаше само обикновени торове и фуражи.Или да се излезе с твърдо становище от страна на разработчиците и да ликвидираме наред.А не да ме питат непрекъснато какво ми е насторението,това го приемам като гавра в настоящия момент.
    Сигурно хвърляме капи и викаме ура за нововъведенията.

  • batee4o (BG1)batee4o (BG1) BG1 Публикации: 1
    редактирано 03.02.2021
    Tiana каза:
    Здравейте, фермери, в тази тема можете да изразите мнението си за януарската актуализация.
    Отвратително отблъскваща,  но има грешка има и прошка,щом я махнете ,нещата ще се поуталожат.

  • lati1968 (BG1)lati1968 (BG1) BG1 Публикации: 5
    Въпрос към модератора: Има ли развитие по въпроса с лабораторията, или да си търсим нова игра? Защото запасите ни от храна привършват и вече си мислим, че няма смисъл да чакаме.
  • TianaTiana Moderator, Guest Публикации: 741
    @lati1968 (BG1) Няма да има промяна по отношение лабораторията, поне засега.
    Имате лаборатория ниво 2, за какви запаси от храна от нея говорите?


  • lati1968 (BG1)lati1968 (BG1) BG1 Публикации: 5
    Аз съм komutatora, но не мога да вляза във форума с моя профил,имам 3 лаборатории и играта ми зависи изцяло от тях. 
  • donitta (BG1)donitta (BG1) BG1 Публикации: 6
    Абсолютно подкрепям мненията на изказалите се дотук. И аз имах три лаборатории, но вече махнах едната, за да не стои, като паметник на безумието. Даваните от събитията катализатори са смешни, като бройка и свършват за отрицателно време, а няма почти нищо, като резултат. Корабът стои и чака на пристана за някакво сладко, което никой няма на склад, а произвеждането му става доста бавно. Честно казано и аз се замислям, струва ли си времето, парите и усилията да остана в играта. 
  • page64 (BG1)page64 (BG1) BG1 Публикации: 111
    Предварително се извинявам за дългият пост, който ще публикувам. Както Рони писа по-горе, биг фарм е стратегия. Планираш и търсиш начини за реализация на плановете си. С тази актуализация мениджърите занулиха времето и реалните пари, които милиони играчи са вложили за да развият фермите си, така както на тях им харесва. Равносметката ми за моята игра през последните 4 години - 3 лаборатории, които не мога да използвам, 3 разсадника, които дублират новите лаборатории, парник, който също дублира новите лаборатории. Кораб, който си чака сладкото за да тръгне, но май ще ръждяса.
    За 4 години имам  събрани 2300 катализатора, които след 6-7 производства на синя храна за крави и патки и синя тор ще свършат. Може би ще трябва да чакам още 4 години за следващите 6-7 производства. Когато си развивах фермите, аз исках определен брой краварници, паткарници и градини. Играх, прекарвах много време в играта, давах много реални пари. Може би сега е време основната ми ферма и гурме фермата да ги превърна в Паркове с декорации, защото екипът на ГГС не ми дава никаква алтернатива. Да играя събития за да събирам катализатори - погледнах в това събитие, ами ако играя здраво ще събера към 600-700 катализатора, които ще ми стигнат за 100 бройки синя храна за патки, и 100 бройки за крави. А на мен ми трябват дневно по 600 единици за крави и 700 единици за патки. Това, което успявах да постигна със стария вариант на лабораториите. Не ми върши работа и основната мелница и воденица, тъй като те произвеждат по 500 бройки, но за 15 часа.  Та искам да разбера как екипът ще реши дилемата, пред която ме поставиха с новата актуализация - с какво да зареждам обори и градини? Все някога храната и торта ще свършат и тогава - да събарям сгради и да слагам декори, това ли ми предлагате? Как ще ми компенсирате ВРЕМЕТО, и реалните пари, които съм вложила?
    Ще чакам решение на проблемът ми. Дотогава - ще си зареждам корабите и цветната, ще си пускам производство в селото, някоя и друга мисия, малко точки на другите коп събития. Но дали другите играчи от отбора ми, ще приемат този стил на игра? 
    За да получиш нещо, първо трябва да дадеш. За съжаление от играта получавам само разочарование - безкраен низ от еднообразни събития. Нищо, което да е направено в полза на играчите, а само да се харчи и купува злато.
    Мисля, че това, което прави една игра популярна е хората, които я играят. Биг фарм беше популярна игра. Играехме, чакахме с нетърпение да пуснат събитие за да си премерим силите с други играчи. Поне за мен вече не е така.
  • миронич (BG1)миронич (BG1) BG1 Публикации: 25
    редактирано 11.02.2021
    Отново адмирации за горния пост!  Нямам какво да допълня. Радвам се, че играчите тук разсъждават адекватно и обективно. Надявам се, разработчиците да вземат това под внимание!
    Сега да задам въпрос! Построих от тия фабрики за сладко, няма лошо, обаче, как да произвеждам сладко от бъз, например, като нямам никакви семена?! От къде да си ги поръчам, може би от еконт или спиди? След като натресохте допълнители "чудеса", погрижете се, моля, нещата да вървят, а не, както писаха колегите, корабът да си седи, седи и да чака.... годо! Играчите сме коректни, очаквам коректност и от ваша страна! Хубав ден!
    пп И, моля, пускайте ги тия катализатори по-често, например, от производства, а не само на специални събития, щото, верно всичко се обезсмисля! Благодаря (със сарказъм)!
    ПП    За да не пиша пост след пост, давам тук едно предложение- прибавете към сладкарските фабрики складове, както е при гурмето и при мандрата. Така, когато хамбарите са пълни с продукция, ще можем да прехвърляме, а не както сега, пълен хамбар, налага се да продавам, а когато ми се наложи продукция, чакам да стане.
    Post edited by миронич (BG1) on
  • TianaTiana Moderator, Guest Публикации: 741
           Здравейте, фермери,
           Вашите мнения за промяната на лабораторията бяха предадени на екипа, както може би сте прочели, те са подобни и в другите форуми. С оглед множеството изразени негативни мнения, в момента екипът търси варианти за нова промяна на лабораторията, която да е съобразена с исканията на играчите.

           Приятна игра!
  • миронич (BG1)миронич (BG1) BG1 Публикации: 25
    Tiana каза:
           Здравейте, фермери,
           Вашите мнения за промяната на лабораторията бяха предадени на екипа, както може би сте прочели, те са подобни и в другите форуми. С оглед множеството изразени негативни мнения, в момента екипът търси варианти за нова промяна на лабораторията, която да е съобразена с исканията на играчите.

           Приятна игра!
    Това добре! А относно предложението за склад към сладкарството?
  • TianaTiana Moderator, Guest Публикации: 741
    @миронич (BG1) Сега екипът е ангажиран с отзивите за лабораторията, може би в бъдеще ще се добави и склад към фабриката за сладко.
  • миронич (BG1)миронич (BG1) BG1 Публикации: 25
    Tiana каза:
    @миронич (BG1) Сега екипът е ангажиран с отзивите за лабораторията, може би в бъдеще ще се добави и склад към фабриката за сладко.
    Благодаря.

Оставяне на коментар

ПолучерКурсивЗачеркнатоOrdered listНеподреден списък
Емотикон
Изображение
Изравнете отлявоПодреждане в центъраПодравняване вдясноПревключете HTML изгледПревключване на цяла страницаПревключване на светлини
Пускане на изображение/файл