Начало Bulgarian Място за обсъждане на официалните съобщения

Дискусия 28.11.2019 - Започва празничният сезон в Big Farm за 2019 година!



Здравейте фермери и фермерки,


Очакваме коментарите Ви за новостите в тази тема.



Поздрави,
Ели

Коментари

  • jenito (BG1)jenito (BG1) BG1 Публикации: 20
    Къде ми отиде оборудването - монетите от шампионата, диаманти, инструменти,рунически кмъни и т.н всичко е на 0? Защо ?
  • FreyjaFreyja Guest Публикации: 3,258
    Добро утро.
    Ще помоля да почистиш кеша и да рестартираш играта. Ако и след това ги няма, трябва да се свържеш с Поддръжка.
  • алба (BG1)алба (BG1) BG1 Публикации: 122
    какво става с тая фуния никакъв бонус не можем да пуснем ,не е активен нито личен нито общ,няма ли да я оправят


  • Spring2 (BG1)Spring2 (BG1) BG1 Публикации: 7
    да, и при нас е така
  • ElleBelle (FormerMod)ElleBelle (FormerMod) Guest Публикации: 168
    редактирано 06.12.2019
    Здравейте фермери,

    екипът на играта е уведомен за проблема с активирането на бонуса и работи по това.
    Когато имам повече информация, ще пиша отново.


    Поздрави,
    Ели

    Редакция: Беше пусната една малка актуализация, с която проблемът е разрешен. Ако има някакви проблеми, моля Ви да коментирате отново тук, в темата.
    Post edited by ElleBelle (FormerMod) on
  • Yorg (BG1)Yorg (BG1) BG1 Публикации: 78
    редактирано 09.12.2019
    Голям "панаир" с тоя Селски панаир става :smiley:
    Още не съм започнал да играя ,а вече съм топ 1. Преди ЦЕЛЕНАСОЧЕНО останах топ 3 (вместо краварника от предходното класиране , сега ще ме класират насилствено в по-горна група, а аз не желая това, искам да си остана в тази група !!!!). Освен това не са ми дали наградите за тези 89 161 точки.

    Моля за съдействие и БЛАГОДАРЯ предварително !



  • ElleBelle (FormerMod)ElleBelle (FormerMod) Guest Публикации: 168
    Здравей @Yorg (BG1) ,

    за момента няма други оплаквания за грешен резултат, за това ще те помоля да почистиш кеша и да презаредиш играта, за да провериш дали класирането на Вашият кооператив е както трябва или отново ти показва различен резултат. Самото събитие започна с малко забавяне, защото имаше няколко корекции, които трябваше да се направят преди пускането му и това може да е довело до грешки във визуализацията на резултатите, наградите и т.н.
    Благодаря ти предварително за реакцията и ще очаквам твоя отговор, за да мога да информирам екипа на играта за евентуален бъг. 


    Поздрави,
    Ели
  • Диана Райчева (BG1)Диана Райчева (BG1) BG1 Публикации: 19
    Имам проблем с обирането и зареждането. По няколко пъти трябва да кликам , за да се извърши действието. Други играчи имат ли този проблем ? Чистих кеша, рестартирах ...
  • Yorg (BG1)Yorg (BG1) BG1 Публикации: 78
    редактирано 09.12.2019
    Клиъринг кеш, мемъри фреш и кактлюжън .... да умреш :wink: 
    Почти да стана топ 2, но искам топ3 , за да остана в групата си. Краварника прежалих отдавна .
    Съжалявам за неудобството, но 4 пъти се опитвах да прикача файла и затова- скрийншот пращам.
    http://prntscr.com/q8flo5

    Поздрави, Ели :)
    Post edited by Yorg (BG1) on
  • LuizaKisova (BG1)LuizaKisova (BG1) BG1 Публикации: 35
    Имам проблем с обирането и зареждането. По няколко пъти трябва да кликам , за да се извърши действието. Други играчи имат ли този проблем ? Чистих кеша, рестартирах ...
    Не е само при теб. Нерви не ми останаха да натискам по хиляда пъти върху един обект, докато се извърши някакво действе. Чистих кеш, бисквитки, торти, палачинки...рестартирах, през друг браузър влизах. Все същото си остана.
  • зези (BG1)зези (BG1) BG1 Публикации: 7
    По ужасен панаир не сме имали......не можем да обираме ,нито да зареждаме  и предизвикателстава не успяваме да стартираме успешно,отнема ни доста време ,защото те просто изчезват.

    Отказахме се да играем,няма смисъл,а и губим мотивация
  • FreyjaFreyja Guest Публикации: 3,258
    Здравейте.
    Проблемът с лаговете в игата определено е свързан със Селския панаир. Лично аз спрях да го играя и нямам забавяне, но това си е персонален избор, въпреки че е единственото решение към момента.
    Докладвано е, чакаме решение.
  • Yorg (BG1)Yorg (BG1) BG1 Публикации: 78
    редактирано 10.12.2019
    Към настоящият момент положението е следното:
    1/ Започвам с натрупаните точки от предишният сезон (снимка 3)
    3/ Уж имам спечелени 73 награди, а всъщност съм лишен от правото да ги получа в настоящия сезон (снимка 2)
    3/ Видно е че никой от кооператива нарочно няма и една точка, с цел да се разследва това положение (снимка 1)

    ЗАКЛЮЧЕНИЕ : Прехвърляйки ми служебно точките ме лишиха от наградатата по избор за 3-то място от предишния сезон, като едновременно немога да изработя 72 награди от настоящият сезон и  няма да мога да остана в тази група, защото първите 2 кооператива се повишават в друга група.



    Post edited by Yorg (BG1) on
  • ElleBelle (FormerMod)ElleBelle (FormerMod) Guest Публикации: 168
    Здравейте фермери,

    относно лагването на играта, от днес не би трябвало да имаме повече проблеми с това, т.е. играта би трябвало да върви доста по-бързо. Ако отново имате някакви проблеми (невъзможност да съберете реколтата, да активирате предизвикателство, да зареждате кораба с продукти и т.н.), моля Ви пишете отново в тази тема.

    @Yorg (BG1) относно грешният резултат, който се визуализира - необходимо е само един член на Вашият кооператив да направи няколко точки и резултата Ви ще се коригира, т.е. ще виждате правилните си точки в класацията на лигата, в която сте.


    Поздрави,
    Ели
  • Yorg (BG1)Yorg (BG1) BG1 Публикации: 78
    редактирано 11.12.2019
    Благодаря ти Ели :)
    С този сезон на лигата вече всичко е ОК ! :)
    Вярно е че казах, че съм прежалил краварника, който ми се полагаше в предишният сезон за място топ 3, което е видно от снимките по-горе ( топ1 и топ2 са повишени - в друга група са ), но ако можеш да направиш нещичко, че вече дават патици и магарета....
    Ще ти бъда безкрайно признателен:)
    Специални поздрави !
    Post edited by Yorg (BG1) on
  • ElleBelle (FormerMod)ElleBelle (FormerMod) Guest Публикации: 168
    Здравей @Yorg (BG1),

    както писах и тук, ще те помоля да пишеш до Поддръжката относно този проблем, тъй като аз нямам как да ти помогна в този случай. Необходимо е ти лично да се свържеш с тях, като им опишеш възможно най-подробно проблема, за да могат да направят проверка за акаунта ти.


    Поздрави,
    Ели

Оставяне на коментар

ПолучерКурсивЗачеркнатоOrdered listНеподреден списък
Емотикон
Изображение
Изравнете отлявоПодреждане в центъраПодравняване вдясноПревключете HTML изгледПревключване на цяла страницаПревключване на светлини
Пускане на изображение/файл