Начало Bulgarian Технически проблеми и бъгове

Проблеми след преминаване към HTML5, 24.01.2019

Здравейте.
Моля, всеки, забелязал някакви проблеми и/или нередности след преминаване към HTML5, да ги споделя в тази тема, за да мога да ги обобщавам и предавам на екипа на играта.
«1

Коментари

  • niki__iliev (BG1)niki__iliev (BG1) Публикации: 1
    Здравейте, след преминаването не мога да дарявам продукти за договорите , също така не мога движа екрана
  • afrodita.69 (BG1)afrodita.69 (BG1) Публикации: 1
    Върнете ни flash версията. Нищо не работи както трябва в този html вариант. Кой, кога, как и защо реши, че това е по-добрия вариант.....? 
  • maratonr (BG1)maratonr (BG1) Публикации: 3
    Freyja каза:
    Здравейте.
    Моля, всеки, забелязал някакви проблеми и/или нередности след преминаване към HTML5, да ги споделя в тази тема, за да мога да ги обобщавам и предавам на екипа на играта.
    Виж и докладвай  къде отива курсора при зареждане на парника и това е супер идиотско!  Дори със зума не мога на вдигна екрана, за да маркирам правилно това ,което искам да се случи.
  • k_krisss (BG1)k_krisss (BG1) Публикации: 1
    Мноооого е зле всичко! Тук играем за забавление, а не да си изпитваме нервите с нови версии! Много бави играта, снощи така си излязох, без нищо да свърша, днес ще е същото! Опитахте - не става, хайде сега да ни върнете към стария вариант! Моля!
  • hary (BG1)hary (BG1) Публикации: 1
    Защо разваляте една прилично работеща система на Флаш и я сменяте с неработеща на HTML.
    Нищо не работи както трябва само изпитвате нервите на потребителите.
  • Rambaldy (BG1)Rambaldy (BG1) BG1 Публикации: 744
    редактирано 25.01.2019
    Самите браузъри спират да ползват "Adobe Flash Player", а доколкото разбрах, самата компания "Adobe" ще функционира до края на тази година. Така че, щем - не щем, това ще е отсега-нататък. Няма как да върнат флаш версията, или ако има, ще е за малко.
  • ani4164 (BG1)ani4164 (BG1) BG1 Публикации: 208
    И не може да се копира със този флаш НТМL  ако има книга за страници не показва колко броя дава стр,точките при обиране са прозрачни не се виждат,парника дава на др място да зареждам ,и мн др искате описание ами много са,така не може да се играе.И със 4 да гледаме.
  • neshkovs (BG1)neshkovs (BG1) Публикации: 6
    Е НЕЩО ПО БАВНО И ИЗНЕРВЯЩО НЕМОЖАХТЕ ЛИ ДА ИЗМИСЛИТЕ, ЧЕ ДА НИ ОТКАЖЕТЕ ТОТАЛНО ОТ ИГРАТА. ВСИЧКО Е ПЪЛНА СКРЪБ ......УЖАС ;-(
  • argus777 (BG1)argus777 (BG1) BG1 Публикации: 1
    С тоя HTML5 играта стана супер бавна и отвратителна, пробвахте ли я въобще как работи за да правите такива промени.. 
    Върнете Flash версията и всичко ще е ОК, а до тогава аз лично няма да играя.
  • FreyjaFreyja Guest Публикации: 3,258
    Върнете ни flash версията. Нищо не работи както трябва в този html вариант. Кой, кога, как и защо реши, че това е по-добрия вариант.....? 
    Отговорът е тук:
    Rambaldy (BG1) каза:
    Самите браузъри спират да ползват "Adobe Flash Player", а доколкото разбрах, самата компания "Adobe" ще функционира до края на тази година. Така че, щем - не щем, това ще е отсега-нататък. Няма как да върнат флаш версията, или ако има, ще е за малко.

    maratonr (BG1) каза:
    Freyja каза:
    Здравейте.
    Моля, всеки, забелязал някакви проблеми и/или нередности след преминаване към HTML5, да ги споделя в тази тема, за да мога да ги обобщавам и предавам на екипа на играта.
    Виж и докладвай  къде отива курсора при зареждане на парника и това е супер идиотско!  Дори със зума не мога на вдигна екрана, за да маркирам правилно това ,което искам да се случи.
    Докладвано!
    ani4164 (BG1) каза:
    И не може да се копира със този флаш НТМL  ако има книга за страници не показва колко броя дава стр,точките при обиране са прозрачни не се виждат,парника дава на др място да зареждам ,и мн др искате описание ами много са,така не може да се играе.И със 4 да гледаме.
    Докладвано!
    argus777 (BG1) каза:
    С тоя HTML5 играта стана супер бавна и отвратителна, пробвахте ли я въобще как работи за да правите такива промени.. 
    Върнете Flash версията и всичко ще е ОК, а до тогава аз лично няма да играя.

    За съжаление няма как да се върнем към Флаш.
  • ИванЕФ (BG1)ИванЕФ (BG1) BG1 Публикации: 6
    При мен маааалко по-бавно зарежда . Иначе всичко е ОК :) 
    Приятна игра и успех !
      

  • FarmerExpress04 (BG1)FarmerExpress04 (BG1) BG1 Публикации: 2
    До преди около 1 час играех играта с отделен Flash player и всичко си вървеше супер бързо и без проблеми.Сега през браузъра и HTML5 върви бавно и ми къса нервите.Аааа..гледам че чата и всичко останало е на немски е така няма да стане.Като чета коментарите по-нагоре виждам че много от играчите са разочаровани в това число и аз.Хайде лека вечер и със здравe!!!
  • FreyjaFreyja Guest Публикации: 3,258
    Здравейте!
    Много потребители не са спазили съветите и не са обновили браузърите си. Моля, уверете се, че сте изпълнили следните стъпки, за да нямате грешки и проблеми, които не можем да разрешим:

    1) Браузърите трябва да се актуализират до най-новата стабилна версия. Много потребители използват версия 65 на Chrome. Тя обаче е остаряла и проблемите не могат да бъдат коригирани, затова е добра идея да се опитат стъпките, които предлагаме.

    2) Потребителите трябва да избягват да използват Edge засега. Знаем, че има проблеми, но в момента не можем да направим нищо. Microsoft планира да добави Chromium ядро ​​към Edge през следващите месеци и това вероятно ще направи подобрения, но дотогава е по-добре да преминете към друг браузър.

    3) След днешния хотфикс всички трябва да обновят браузъра и да се уверят, че имат най-новата версия. Уверете се че са обновени, както и че и кеш, бисквитки и т.н са почистени.

    Тези стъпки трябва да помогнат и да подобрят изживяването ви в играта.
  • taquilaXX (BG1)taquilaXX (BG1) BG1 Публикации: 11
    редактирано 25.01.2019
    Здравейте

    От как сте пуснали HTML - версията е прекален бъгава. Размазана резолюция.... недоизпипана е играта към новата HTML платформа. Отворете си очите и забележете разликите - еднотипни са за ВСИЧКИ ВИДОВЕ БРАУЗЪРИ.

    p.s. Само мога да кажа, че ще изгубите много  играчи, ако съвсем скоро не оправите проблемите

    Допълнение към браузърите , без значение - Със всяка изминала версия по-нагоре самите браузъри стават все по мудни. А новия браузър - Edge - може да се каже, че е един от по-добрите в средите на Win 10. За разлика от предшественика си IE.

    P.s, И не пишете глупости, че Адобе флаш - компанията щяла да фалирва и прочие. Няма нищо верно.

    Почти всички браузърни игри вече са ориентирани и програмирани към новата платформа HTML. Друг е въпроса дали са доизкосурени самите игри към самата платформа, която ще се смята ужким за по-добра и по устойчива от flash .












    Моля, не прави двупостия - използвай бутончето за редактиране, когато имаш да добавиш нещо към първия си пост.
    Post edited by Freyja on
  • papaya (BG1)papaya (BG1) BG1 Публикации: 12
    След актуализацията не се виждат добре числата, показващи броя храна за животни, невзрачни са и трудно се вижда от коя храна колко броя имам.
  • ElenaElena (BG1)ElenaElena (BG1) BG1 Публикации: 59
    1) При наръчниците не се вижда колко бройки се добавят към даден продукт, ако си купиш следващ наръчник. Преди се виждаха бройките при посочване с мишката.
    2) След края на мисия, не може да се види кой играч от кой отбор е. А по време на самата мисия, трябва да уцелиш точно зелената точка пред името на играча, за да видиш отбора му. 
    Това са дребни проблеми, но са дразнещи поне за мен.
  • valeto6 (BG1)valeto6 (BG1) BG1 Публикации: 32
    Спирам да играя - така не става.
  • kkk123 (BG1)kkk123 (BG1) BG1 Публикации: 9
    Вече се влиза без проблем. В началото зареждането е малко по бавно след което всичко си е ОК. Нямам никакви ядове със бавене, лоша резолюция или др описани от играчите неща. :-) .
    ОС - Linux mint 18.3 "Silvia" - KDE   Браузър - Chromium
  • Vereja (BG1)Vereja (BG1) BG1 Публикации: 312
    Проблемите са много,вече се изписха доста неща.При мен най-големия проблем е зареждането на корабите,губя  петорно повече време от преди.Влаченето на атрибутите за подготовка на кораба е убийствено бавно,необходимо е 5-6 пъти да повториш едно и също движение и ако имаш късмет да застане на исканото място.По-добре тази операция да става с кликване,няма да ми се уморява ръката да влача като каторжник.
    Предложението ми е да се премахне опцията с влачене и да се премине само чрез натискане на бутона.
  • kkk123 (BG1)kkk123 (BG1) BG1 Публикации: 9
    Vereja (BG1) каза:
    Проблемите са много,вече се изписха доста неща.При мен най-големия проблем е зареждането на корабите,губя  петорно повече време от преди.Влаченето на атрибутите за подготовка на кораба е убийствено бавно,необходимо е 5-6 пъти да повториш едно и също движение и ако имаш късмет да застане на исканото място.По-добре тази операция да става с кликване,няма да ми се уморява ръката да влача като каторжник.
    Предложението ми е да се премахне опцията с влачене и да се премине само чрез натискане на бутона.
    Използвай клавшната комбинация Шифт+ клик със мишката върху предмета които искаш да преместиш на кораба. :-)
  • ferrario (BG1)ferrario (BG1) Публикации: 5
    редактирано 28.01.2019
    здравейте  -мислех,че само при  мен  е  отврат -ама не.. .сече,бави ,влачи  ,спи  -чакам  по 3-4  мин  да реши какво да  прави :да  бере , или да ме изхвърли  -искам да заредя  оборите  -там ми е курсора  -ама бере  нивите или градините !!!ВИНАГИ СЛАГАТЕ  НЕДОСВЪРШЕНИ НЕЩА.. аа не знам при вас ама на  екрана  на играта  сиима  2бройки  игри  -отляво  и дясно!!!! хванах  тендовагинит  от разпъване  и свиване !!!!.това е  игра  и ИМА ПРОБЛЕМИ!!!!..взехте  на за шарани!!!! както  чета по нагоре -пак  ние сме  виновни че не изпълнили  условията  за новия  плеер!!!! аман -писна ми да  ни нападате  ,а вие  да  си правите каквото си искате -и  от ден на ден таз игра да  я правите колкотосе може  по  *************!!!! ай  сбогом !!!!











    Постът е редактиран поради недопустима реч.
    Post edited by Freyja on
  • sematabg (BG1)sematabg (BG1) BG1 Публикации: 11
    здравейте такава помия  не бях играл мисля да се откажа немога да се нервирам повече писна ми
  • Rambaldy (BG1)Rambaldy (BG1) BG1 Публикации: 744
    Решено: Adobe Flash изчезва след 2020-а
    Chrome, Edge и Safari започнаха да блокират Flash и рекламите
    Обновена: 26 юли 2017 14:31 | 26 юли 2017 14:30, Екип на Bloomberg 
    16


    Снимка: Reuters
    Американският технологичен концерн Adobe планира най-сетне да се откаже от своята уеб технология Flash веднъж завинаги, пишат Investor.bg и Bloomberg TV Bulgaria. 

    Компанията обяви, че със съзряването на отворени стандарти като HTML5, WebGL и WebAssembly все повече производители интегрират поддръжка за тях в браузърите, което прави допълнителните приставки ненужни. Това е довело до решението да се прекрати поддръжката за Flash. То е било координирано с някои от технологичните партньори на Adobe като Apple, Facebook, Google, Microsoft и Mozilla.

    Всичко това се случва, след като през последните години браузърите Chrome, Microsoft Edge и Safari започнаха да блокират Flash и рекламите, базирани на приставката. Създателите на браузърите настояват за ползването на модерни формати, като HTML5 видео, което най-сетне стана широко разпространено.

    Като пряко следствие от това Adobe заяви, че до 2020 ще преустанови обновяването и разпространяването на Flash Player . Компанията съветва създателите на съдържание да мигрират сегашните Flash продукти към споменатите отворени формати.

    Тъй като редица браншове (като образование, гейминг и видео) разчитат на Flash, Adobe обещава все пак да продължи поддръжката до 2020 за основните операционни системи и браузъри, като пуска редовно поправки на сигурността и запази съвместимостта.

    Прочети още на: https://www.dnes.bg/technology/2017/07/26/resheno-adobe-flash-izchezva-sled-2020-a.348441
  • maraton (BG1)maraton (BG1) BG1 Публикации: 55
    редактирано 31.01.2019
    Напоследък често получавам чер екран и играта изчезва...И защо не работи copy/ paste? Защо не мога да разглежам другите ферми с клик на името, защо трябва по два клика за събиране на рибата? и защо , защо? Убийствено мудна и тежка игра! Много лошо, лошо ,лошо...Sorry, but we are human, not machine!


    ))) Ей ,че смешно!!! Нима сме тук да играем или да рефрешваме? Ти знаеш ли, че много от нас са с много по модерни компютри от  2/3 от сървърите.И скоростите на нета у нас са доста по добри от много райони на света.. Вие просто се бъзикате с нас, по скоро тези идиоти от поддръжката. И тук действат двойни стандарти, с което уж Мая Манолова се пребори.:)))
    Post edited by maraton (BG1) on
  • Rumi88 (BG1)Rumi88 (BG1) BG1 Публикации: 332
    Здравейте днес е страшно зле положението отидеш на селския панаир и браузърите се сриват . 
  • Krokus (BG1)Krokus (BG1) BG1 Публикации: 22
    Rumi88 (BG1) каза:
    Здравейте днес е страшно зле положението отидеш на селския панаир и браузърите се сриват . 
    Препълва се буфера на браузъра и вследствие крашва. Някой пак е оплескал нещо елементарно!
  • Rumi88 (BG1)Rumi88 (BG1) BG1 Публикации: 332
    Когато отида на селски панаир става това май няма да играем 

  • hohons (BG1)hohons (BG1) BG1 Публикации: 313
    Rumi88 (BG1) каза:
    Когато отида на селски панаир става това май няма да играем 

    И при мен е така много е забавно:)
    извинявай чете спамя  но не ми се прави снимка
  • FreyjaFreyja Guest Публикации: 3,258
    Здравейте.
    При мен това се оправя с няколко рефреша. Предполагам, че сте опитали, преди да пишете тук, но аз все пак да си кажа. :)

Оставяне на коментар

ПолучерКурсивЗачеркнатоOrdered listНеподреден списък
Емотикон
Изображение
Изравнете отлявоПодреждане в центъраПодравняване вдясноПревключете HTML изгледПревключване на цяла страницаПревключване на светлини
Пускане на изображение/файл