Начало Bulgarian Място за обсъждане на официалните съобщения

Актуализация 16.08- Промени в дълбоководния риболов - дискусия

18

Коментари

  • FreyjaFreyja Guest Публикации: 3,258
    Здравей, @Boyo (BG1).
    Първо - дано си си починал добре.
    В знак на благодарност за труда, който си положил през времето, в което отсъствах, реших, че заслужаваш да получиш малка награда. Декорацията Огън на общността вече би трябвало да е в Инвентара ти.
    После - Cuddly е момиче. ;) Тя също ти благодари за вниманието и доброто отношение. Но тъй като вината за забавената информация не е в ГГС, а в българските модератори, няма как да направят изключение и да върнат само един сървър. Още веднъж - безкрайно съжалявам за огромното недоразумение, което се получи...
  • Boyo (BG1)Boyo (BG1) BG1 Публикации: 52
    Freyja каза:
    Здравей, @Boyo (BG1).
    Първо - дано си си починал добре.
    В знак на благодарност за труда, който си положил през времето, в което отсъствах, реших, че заслужаваш да получиш малка награда. Декорацията Огън на общността вече би трябвало да е в Инвентара ти.
    После - Cuddly е момиче. ;) Тя също ти благодари за вниманието и доброто отношение. Но тъй като вината за забавената информация не е в ГГС, а в българските модератори, няма как да направят изключение и да върнат само един сървър. Още веднъж - безкрайно съжалявам за огромното недоразумение, което се получи...
    @Freyja
    Много благодаря за подаръка! Усмихна ме :)
    Дано измислят някакъв вариант на пазара, който за момента не е особено ефективен.
    Поздрави!
  • FreyjaFreyja Guest Публикации: 3,258
    Здравей.
    Радвам се, че подаръкът ти харесва. :)

    Официално беше обещано, че след старта на Октоберфеста ще отделят повече ресурси за работа и промени върху дълбоководния риболов. Малко остана до това време.
  • akinak (BG1)akinak (BG1) BG1 Публикации: 198
    добра вечер на всички.в трепетно очакване съм на евентуалните промени в дълбоководния риболов.разбира се това няма да ми попречи да споделя впечатленията си от пазара до днес.аз ще нарека това което се случва като баланс на равнището на мизерията.от страх да не се напредва прекалено бързо.от 16 . 08 да сега все още нямам договор в който се искат и омари.за сметка на това езера с омари чет нямат.изключително рядко се иска стръв от омари целогодишно да правя само тая стръв пак няма да намаля бройката им.за сметка на това миди и стриди ми се искат в 99.99 процента от договорите а те най-рядко и в най-малки количества се срещат в езерата.идеята на разработчиците на тая игра ми е пределно ясна и без да съм специалист като тях. тотално съм разочарован.очаквах че като развивам пазара си нещата ще се променят към по-добро но до тук това не се случи.
  • akinak (BG1)akinak (BG1) BG1 Публикации: 198
    добър вечер.не знам дали е по правилата да пиша след като съм писал по горе но имам усещането че е пипнато нещо много фино с кадифени ръкавици на морския пазар.изпълних няколко договора в които се искаха само риби и стръв а отсъстваха прословутите миди.може и да греша.бъдещето ще покаже.
  • akinak (BG1)akinak (BG1) BG1 Публикации: 198
    здравейте.бях обещал да не пиша повече но така или иначе тук не пише никой и ще си позволя да коментирам последните промени по темата  макар и със закъснение.според мен цените на рибата са добри.даже не добри а много добри.честно надхвърлиха очакванията ми .всеки може да продава омари за долари и с полученото да надгражда траулери.с останалата риба може спокойно да надгражда пазара си.аз така правя не съм в еуфория от постигнатото но  съм доволен. в тази връзка имам директен въпрос към разработчиците на тази игра чрез нашия модератор.Защо рибата тон е по скъпа от омарите при положение че омарите са на по-високо ниво в хранителната верига.цените на стръвта го доказва.благодаря.
  • ДаниЛаз (BG1)ДаниЛаз (BG1) Публикации: 39
    akinak приятельо мълчи и не питай,радвай се на каквото постигнахме,200 виртуални доларчета не са от значение
  • Vereja (BG1)Vereja (BG1) BG1 Публикации: 312
    akinak (BG1) каза:
    здравейте.бях обещал да не пиша повече но така или иначе тук не пише никой и ще си позволя да коментирам последните промени по темата  макар и със закъснение.според мен цените на рибата са добри.даже не добри а много добри.честно надхвърлиха очакванията ми .всеки може да продава омари за долари и с полученото да надгражда траулери.с останалата риба може спокойно да надгражда пазара си.аз така правя не съм в еуфория от постигнатото но  съм доволен. в тази връзка имам директен въпрос към разработчиците на тази игра чрез нашия модератор.Защо рибата тон е по скъпа от омарите при положение че омарите са на по-високо ниво в хранителната верига.цените на стръвта го доказва.благодаря.



    Защото,скъпи мой приятелю,твоите омари сигурно са като моите,тия дето се въдят не в тропиците,а в ледените арктически води.Явно има и такива,след като ми се губят омари от корабите заради сблъсък с айсберги..Някаква нова порода ли кръстосахме с магарето,що ли?Явно тия  ми  ти омарчета са дребни,слаби и безцветни,затова нямат цена.И са с недорасла щипка,а по-вероятно вместо щипка са придобили копито от магарето.
    Кой умник измисли,че кораб ,ловуващ  омари може да се сблъска с айсберг?Някакъв нов "Титаник" ли имаме на фермата?
  • ivanfudulski (BG1)ivanfudulski (BG1) BG1 Публикации: 381
    ми ако живееш на остров Гренландия и пътуваш към тропиците на лов за омари то на връщане е възможен удар в айсберг хихи
  • Vereja (BG1)Vereja (BG1) BG1 Публикации: 312
    Да бе,те гренландците за това живеят-да ходят на оня край на света за омари.Тогава не златни,ами платинени ще им излязат.Или имат сбъркана икономика,досущ като нашата,хи хи.
  • akinak (BG1)akinak (BG1) BG1 Публикации: 198
    Здравейте.снощи по време на работа съм задрямал.без да искам само за няколко минути но достатъчно за да сънувам че съм получил отговор на въпроса си защо цените на рибата тон са по-високи от тази на омарите.Когато се прибрах първата ми работа бе да отворя форума.Просто нямах търпение.Ама отговор нямаше.Бях чувал че сънищата се сбъдвали.Не вярвайте на подобни неща. Вятър работа са.Такива ми ти работи... Е хайде приятна игра и успешен ден на всички.
  • Vereja (BG1)Vereja (BG1) BG1 Публикации: 312
    akinak (BG1) каза:
    Здравейте.снощи по време на работа съм задрямал.без да искам само за няколко минути но достатъчно за да сънувам че съм получил отговор на въпроса си защо цените на рибата тон са по-високи от тази на омарите.Когато се прибрах първата ми работа бе да отворя форума.Просто нямах търпение.Ама отговор нямаше.Бях чувал че сънищата се сбъдвали.Не вярвайте на подобни неща. Вятър работа са.Такива ми ти работи... Е хайде приятна игра и успешен ден на всички.



    Ами нали  през три коментара по-нагоре ти обяснихме и за това,че ги  ловиш в арктически води ,и за това ,че е кръстоска с магарето от фермата и имат копито вместо щипка.И корабите потъват след сблъсък с айсберг,загубите са големи.
    Каквви цени очакваш???
  • ДаниЛаз (BG1)ДаниЛаз (BG1) Публикации: 39
    akinak (BG1) каза:
    Здравейте.снощи по време на работа съм задрямал.без да искам само за няколко минути но достатъчно за да сънувам че съм получил отговор на въпроса си защо цените на рибата тон са по-високи от тази на омарите.Когато се прибрах първата ми работа бе да отворя форума.Просто нямах търпение.Ама отговор нямаше.Бях чувал че сънищата се сбъдвали.Не вярвайте на подобни неща. Вятър работа са.Такива ми ти работи... Е хайде приятна игра и успешен ден на всички.
    Ами добре,че е по-висока,че мойте дупки са с нея......все ми я тая кое е в по-висока хранителна верига в действителност,това е игра и може и скаридата да е по-скъпа и за това не намирам за нужно да ангажираме модератора с това.
  • ivanfudulski (BG1)ivanfudulski (BG1) BG1 Публикации: 381
    Vereja (BG1) каза:
    akinak (BG1) каза:
    здравейте.бях обещал да не пиша повече но така или иначе тук не пише никой и ще си позволя да коментирам последните промени по темата  макар и със закъснение.според мен цените на рибата са добри.даже не добри а много добри.честно надхвърлиха очакванията ми .всеки може да продава омари за долари и с полученото да надгражда траулери.с останалата риба може спокойно да надгражда пазара си.аз така правя не съм в еуфория от постигнатото но  съм доволен. в тази връзка имам директен въпрос към разработчиците на тази игра чрез нашия модератор.Защо рибата тон е по скъпа от омарите при положение че омарите са на по-високо ниво в хранителната верига.цените на стръвта го доказва.благодаря.



    Защото,скъпи мой приятелю,твоите омари сигурно са като моите,тия дето се въдят не в тропиците,а в ледените арктически води.Явно има и такива,след като ми се губят омари от корабите заради сблъсък с айсберги..Някаква нова порода ли кръстосахме с магарето,що ли?Явно тия  ми  ти омарчета са дребни,слаби и безцветни,затова нямат цена.И са с недорасла щипка,а по-вероятно вместо щипка са придобили копито от магарето.
    Кой умник измисли,че кораб ,ловуващ  омари може да се сблъска с айсберг?Някакъв нов "Титаник" ли имаме на фермата?
    222-килограмовата риба от вида червен тон бе продадена за рекордната цена от 1.76 милиона долара на търг в Токио, сума почти три пъти по-висока от миналогодишния рекорд та пак ми кажи че омара е по скъп наздраве
  • akinak (BG1)akinak (BG1) BG1 Публикации: 198
    ааа  Дани  разбира се разбира се макар че нашия модератор не може да се оплаче че го засипваме непрекъснато с въпроси.на мен за разлика от теб не ми е все тая.ще се постарая да ти обясня.омарите са ключов момент в риболова.не случайно разработчиците не ги включват при разработването на пазара.само като стръв и то изключително рядко ето защо предпочитам да продавам омари и с доларите надграждам всичко  друго. и ако продаваш по 15-.20 000 на седмица ще се убедиш че цената има значение...както ни се втълпява непрекъснато е необходим баланс.омарите са баланса.не случайно те са в изобилие и цената им е ниска.така си мисля.но те ангажирам да мислиш като мен.приятен риболов.
  • akinak (BG1)akinak (BG1) BG1 Публикации: 198
    извинявам си.исках да кажа не те ангажирам да мислиш като мен..
  • ДаниЛаз (BG1)ДаниЛаз (BG1) Публикации: 39
    akinak.разбирам те за какво говориш и не ми е все тая,но при мен омарите ги има в почти всички договори,но нямам мекотели така,че съм на същия хал като теб имам договори за много добри милиони,но....не мога да ги изпълня защото на ден ми пускат по много малко,модератора ни не може да промени нищо това е решение свише и той може само да го предаде,ти си изключително умен и знаеш защо..аз съм пример за това,на високите нива това може да не ви стига,но при мен всичко е много лесно
  • akinak (BG1)akinak (BG1) BG1 Публикации: 198
    а Дани.извинявай ако без да искам с нещо съм те засегнал.ние с теб сме си приятели.поне така аз го усещам.просто си приказваме в интерес на напредъка в играта.всичко хубаво.
  • ДаниЛаз (BG1)ДаниЛаз (BG1) Публикации: 39
    akinak знаеш,че много те уважавам приятелю и с нищо не си ме засегнал
  • Лемурия_ (BG1)Лемурия_ (BG1) Публикации: 10
    Здравейте. При мен нещо не се появяват тези вирчета със рибите меч :). Не знам при останалите как е , но когато се появи е по веднъж в седмицата по 1-2 езерца.За сравнение раците се по 5-6 на ден , изловя ли едно езерце с раци на негово място веднага се появява друго , или 2 нови,но с мечовете нищо по 1 на седмица. Това ме ограничава много с офертите на рибния пазар.Няма ли някакъв синхрон на появата?.Когато има събитие на усърдните работници също не мога да играя,защото животинките,които трябва да ловя ги няма :(.Опитах обичайните глупости като да изтрия кеша,да рестартирам компютъра,но нищо не се случва.На меню поддръжка не пиша , защото от там няма никаква реакция и отдавна съм се отказала от така наречената поддръжка.
  • FreyjaFreyja Guest Публикации: 3,258
    Здравей.
    Ще преместя поста ти в темата за Дълбоководния риболов, където този въпрос е обсъждан многократно. Няма никаква логика в появата на различните видове риба в локациите. Единственото, което е сигурно, е че раци има в изобилие, а останалите мекотели са рядкост. Всички страдаме от този проблем.
    Имаме обаче две възможности да обновяваме видовете риба - или трябва да изпразниш локация и да стискаш палци в новата да има това, което ти е необходимо, или да изчакаш 24 часа и локвата да се обнови сама, но и тук го има елемента със стискането на палци, за съжаление.
    По принцип, екипът, който се занимава с баланса в играта, работи по това, но кога ще видим резултат от работата им, нямам идея.
  • Gocheva (BG1)Gocheva (BG1) BG1 Публикации: 13
    Моля да измислите лодка налови си риба от приятел, защото вече втори ден нямам езеро за миди стриди, а излизат на фунията през една кутия. Като гледам ще се боря за два лиценза, а ще трябва да дам три за да ги пропускам. 
  • akinak (BG1)akinak (BG1) BG1 Публикации: 198
    Gocheva (BG1) каза:
    Моля да измислите лодка налови си риба от приятел, защото вече втори ден нямам езеро за миди стриди, а излизат на фунията през една кутия. Като гледам ще се боря за два лиценза, а ще трябва да дам три за да ги пропускам. 
    здрасти.аз ще ти предложа по-лесен вариант.пускаш си лодките и ловиш каквото има.без да се притесняваш.когато дойде събитието  се наспиваш добре.сутринта превърташ с малко злато рибите за да дойдат или херинга или риба тон.обираш ги от лодките за да достигнеш десятка.и си ловиш от тях до края на събитието.няма да се плашиш с тия риби времето само се увеличава а не намалява.завършваш събитието за два дни и си гледаш кефа.успех.
  • Gocheva (BG1)Gocheva (BG1) BG1 Публикации: 13
    Не знам вече къде и колко пъти да пиша едно и също но ще го правя докато някой не ми отговори как се играе рибна фуния без езера за миди стриди и скариди. Това подигравка ли е че не разбирам вече. Не стига че ги няма вече трети ден но и продължават да излизат през една кутия на фунията. Защо едни играчи играят спокойно, а другите да се чудим как и какво да правим. То не беше чистене то не беше прескачане е няма и няма езера.
  • Vely (BG1)Vely (BG1) Публикации: 181
    редактирано 30.10.2017
    Искам да споделя с вас един трик който открих:



    Когато решите да надграждате Лодкостроителницата, правете го през цветната ферма, защото там се използва нивото на хижата и съответно времето може да бъде наполовина, както съм показал на снимките
  • FreyjaFreyja Guest Публикации: 3,258
    редактирано 30.10.2017
    Точно така.
    В риболовния регион няма стопанство. И съответно тамошното време за строеж е реалното. Но когато строежът се стартира от Цветната ферма, можем да се възползваме от капиталовложенията си в развитието на стопанството.
    Post edited by Freyja on
  • Boyo (BG1)Boyo (BG1) BG1 Публикации: 52
    Freyja каза:
    Точно така.
    В риболовния регион няма стопанство. И съответно тамошното време за строеж е реалното. Но когато строежът се стартира от Цветната ферма, можем да се възползваме от капиталовложенията си в развитието на стопанството.
    Здравейте,

    Тук вероятно не е най-подходящото място за въпроса по-долу, но предвид последно обсъденото за цветната ферма... :)

    Заливът на русалките, поне при мен, не се влияе по никакъв начин от щастието в цветната ферма, а реално е разположен там. Производствените разходи са в пълен размер. Това бъг ли е, или съм пропуснал информация по темата и си е замислено, да е така? :)

    Предварително благодаря за отговора!

    Поздрави:
    Boyo
  • FreyjaFreyja Guest Публикации: 3,258
    редактирано 01.11.2017
    Здравей.
    Само времето за строеж се повлиява от нивото на стопанството. Иначе цените са фиксирани и еднакви навсякъде.
    Post edited by Freyja on
  • Milen Drandev (BG1)Milen Drandev (BG1) Публикации: 5
    Здравейте, аз имам следният въпрос към по-опитните играчи, относно дълбоководния риболов. Някой може ли да даде успешна, така да се каже най-рентабилна стратегия. Аз станах истински математик покрай този риболов :smiley: . Та някой може ли да помогне с мнение, според него кои лодки са най-добри на кое ниво и кои артикули за лодката са най-печеливши или по-точно от кои лодки с кое снабдяване и за най-кратко време ще печелим най-много парички.
  • Veki User (BG1)Veki User (BG1) BG1 Публикации: 98
    редактирано 20.11.2017
    Здравей! За близките места 3-4 шхуни, прибират се по-бързо от траулерите, за по-далечните- траулери, естествено на 6-то ниво. Веки кораб си има екипаж. Зареждането с него зависи за колко време и колко риба искаш да уловиш. Трудно е да се каже точно определено къде как какво :)

Оставяне на коментар

ПолучерКурсивЗачеркнатоOrdered listНеподреден списък
Емотикон
Изображение
Изравнете отлявоПодреждане в центъраПодравняване вдясноПревключете HTML изгледПревключване на цяла страницаПревключване на светлини
Пускане на изображение/файл