Начало Bulgarian Място за обсъждане на официалните съобщения

Актуализация 16.08- Промени в дълбоководния риболов - дискусия

179

Коментари

  • ivo lozanov (BG1)ivo lozanov (BG1) BG1 Публикации: 16
    Май разгадах всичко, свързано с договорите. Ще помоля при следващия коментар модераторът да също да се изкаже по въпроса накратко, но като че ли изпълнявайки договори, които са ЕДНИ И СЪЩИ и искат едно и също, се повдига качеството им. Дали е така при рибния пазар? Защото е така при био-пазарът. Аз съм силен в производство на определени неща и има един договор там, който ми е много удобен за инзпълнение и в момента, когато се появява има стойност на наградата 21!
  • mimozi4ka (BG1)mimozi4ka (BG1) BG1 Публикации: 5
    редактирано 04.09.2017
    Здравей Фрея!
    Рядко чета форума и не пиша често.Ти казваш,че си играч както всички нас.Което значи ли че и ти като нас си недоволна от гаврата с всички нас?
    Може би и ти осъзнаваш,че от години не е имало такова раздвижване и ентусиазъм в играчите,когато започнаха да изкарват пари от рибата и да си строят,кой,каквото реши.
    Какво значи предложение да се продава рибата,но видите ли на някакви си дребни парички,за да ви е гадно на всички.
    Ама да сте ни много благодарни,че правим всичко за Вас.Толкова ни е трудно,но накрая ще успеем да ви пуснем продажбите.НО ЗА НИЩОЖНИ СУМИ,ЗА ДА НЕ МОЖЕТЕ ДА НАПРЕДНЕТЕ.
    Само да си ловите риба с лодки без оборудване,които за 29 часа си идват с по 41 рибки.
    ........................................................................................
    За да може да ни се помоли екипа от модератори да се върнем в тази игра.
    Защото Фрея има много други игри!
    И то доста интересни.С развитие.
    Така че,не мисля,че трябва да си така всеотдайна.Почивай си.
    С пожелание за лека и приятна почивка от мен!Александра






    Постът е редактиран, понеже влиза в противоречие с правилата на форума.
    Post edited by Freyja on
  • himik (BG1)himik (BG1) BG1 Публикации: 236
    Това че продажните цени ще бъдат орязани ни беше ясно на всички които сме по-дълго в играта.Пак ще дам примера с империя(пак тяхна игра) където преди време хората лесно достигаха максимално ниво и малко след това се отказваха.Така админите бяха принудени да направят промени.От личен опит ти пиша Александра бързия напредък е грешка важно е да се развиваш да премисляш тактически нещата преди да направиш следващата стъпка.Бързото препускане по нивата строенето на много сгради просто така е грешка.В тази игра Съвместната игра има голямо значение.Може да се спечели и загуби много.Просто админите допуснаха грешка с дълбоководния.За да я поправят ще трябват много време и усилия.Хора сме все пак всички грешим.
  • akinak (BG1)akinak (BG1) BG1 Публикации: 198
    редактирано 04.09.2017
    mimozi4ka (BG1) каза:
    Здравей Фрея!
    Рядко чета форума и не пиша често.Ти казваш,че си играч както всички нас.Което значи ли че и ти като нас си недоволна от гаврата с всички нас?
    Може би и ти осъзнаваш,че от години не е имало такова раздвижване и ентусиазъм в играчите,когато започнаха да изкарват пари от рибата и да си строят,кой,каквото реши.
    Какво значи предложение да се продава рибата,но видите ли на някакви си дребни парички,за да ви е гадно на всички.
    Ама да сте ни много благодарни,че правим всичко за Вас.Толкова ни е трудно,но накрая ще успеем да ви пуснем продажбите.НО ЗА НИЩОЖНИ СУМИ,ЗА ДА НЕ МОЖЕТЕ ДА НАПРЕДНЕТЕ.
    Само да си ловите риба с лодки без оборудване,които за 29 часа си идват с по 41 рибки.
    .....................................................................................................................................................
    За да може да ни се помоли екипа от модератори да се върнем в тази игра.
    Защото Фрея има много други игри!
    И то доста интересни.С развитие.
    Така че,не мисля,че трябва да си така всеотдайна.Почивай си.
    С пожелание за лека и приятна почивка от мен!Александра
    абсолютно не съм съгласен с написаното по горе.какво значи 29 часа 41 рибки.това е подвеждаща информация целяща да нагнети допълнително напрежение.когато съм свободен обирам всеки траулер два-три пъти на ден с подходящо оборудване.това ми гарантира поне 400-500 риби от кораб.от договори на морския пазар през последните два-три дни печеля  не по малко от 20 милиона долара на ден и то при положение че ме стопира липсата на стръв от риба тон.от определени риби имам запас от 20 до 40000.това как става с 41 рибки за 29 часа?
    Post edited by Freyja on
  • FreyjaFreyja Guest Публикации: 3,258
    mimozi4ka (BG1) каза:
    Здравей Фрея!
    Рядко чета форума и не пиша често.Ти казваш,че си играч както всички нас.Което значи ли че и ти като нас си недоволна от гаврата с всички нас?
    Може би и ти осъзнаваш,че от години не е имало такова раздвижване и ентусиазъм в играчите,когато започнаха да изкарват пари от рибата и да си строят,кой,каквото реши.
    Какво значи предложение да се продава рибата,но видите ли на някакви си дребни парички,за да ви е гадно на всички.
    Ама да сте ни много благодарни,че правим всичко за Вас.Толкова ни е трудно,но накрая ще успеем да ви пуснем продажбите.НО ЗА НИЩОЖНИ СУМИ,ЗА ДА НЕ МОЖЕТЕ ДА НАПРЕДНЕТЕ.
    Само да си ловите риба с лодки без оборудване,които за 29 часа си идват с по 41 рибки.
    ........................................................................................
    За да може да ни се помоли екипа от модератори да се върнем в тази игра.
    Защото Фрея има много други игри!
    И то доста интересни.С развитие.
    Така че,не мисля,че трябва да си така всеотдайна.Почивай си.
    С пожелание за лека и приятна почивка от мен!Александра






    Постът е редактиран, понеже влиза в противоречие с правилата на форума.
    А може би ти си тази, която не осъзнава, че аз наистина съм просто играч. Единствената разлика между мен и теб е, че аз имам някакви административни права, свързани само с форума, и действам като посредик между българските играчи и разработчиците на играта.
    Може би не осъзнаваш, че от модератора нищо не зависи. Модераторът е буфер между настроенията на играчите (от които обира абсолютно всички негативи, като твоето отношениелично към мен в момента) и изискванията на мениджърите на играта.
    Повярвай ми, никога няма да се стигне до там, че да се моля на някого да остане или да се върне в играта. Да не говорим, че продажбата за по-малки суми на рибата е в пъти по-добре от невъзможността за продажба. Да не споменаваме, че всички ние, модераторите, ОТНОВО се опитваме да извоюваме баланс между исканията на играчите и действията на разработчиците. И накрая какво - всички камъни отново по нашите глави.
    Е, сърдечно благодаря, че ми развали деня от сутринта. Хубав ден и на теб. Мисля да се възползвам от пожеланието ти и да си взема почивка от всичко това тук.

    Хубав ден на всички пожелавам!
  • ivailo67 (BG1)ivailo67 (BG1) Публикации: 1
    редактирано 04.09.2017
    Досега не съм писал тук никак. Но пък чета всичко и ми става изключително неприятно. Е, в крайна сметка модераторът няма никаква вина за нищо. Защитата й обаче явно е безмислена пред вас, драги критикуващи. Няма какво да направите освен да излеете всичката си злоба и лошотия, за да наскърбите човека, който ви помага, така ли? Ами почакайте малко. Четох, че ivo е доволен от пазара. Аз не съм, защото първо съм на ниско ниво, но имах преди акаунт, който изгубих.. наскоро. И така, има надежда и не го казвам аз, поровете се малко назад, ако желаете. Изчакайте и ако сте толкова недоволни, пишете на ПОДДРЪЖКА, не тук! Тук само наскърбявате добрите хора ( тези, които са най-активни в това ). Пример е модераторът!. Оставете го намира. Няма какво да направите. Затова ще ви помоля най-сърдечно да си затворите устите ( да, добре ме чухте ). Затоврете ги и млъкнете в името на доброто, тук не ви моля, а ви казвам! Който иска да ми се сърди - негова си работа. Но пак нека да си мълчи! Предварително се извинявам за тона, предполагам, че ще бъде редактирано, но - нейсе!

  • ivo lozanov (BG1)ivo lozanov (BG1) BG1 Публикации: 16
    ivailo67 (BG1) каза:
    Досега не съм писал тук никак. Но пък чета всичко и ми става изключително неприятно. Е, в крайна сметка модераторът няма никаква вина за нищо. Защитата й обаче явно е безмислена пред вас, драги критикуващи. Няма какво да направите освен да излеете всичката си злоба и лошотия, за да наскърбите човека, който ви помага, така ли? Ами почакайте малко. Четох, че ivo е доволен от пазара. Аз не съм, защото първо съм на ниско ниво, но имах преди акаунт, който изгубих.. наскоро. И така, има надежда и не го казвам аз, поровете се малко назад, ако желаете. Изчакайте и ако сте толкова недоволни, пишете на ПОДДРЪЖКА, не тук! Тук само наскърбявате добрите хора ( тези, които са най-активни в това ). Пример е модераторът!. Оставете го намира. Няма какво да направите. Затова ще ви помоля най-сърдечно да си затворите устите ( да, добре ме чухте ). Затоврете ги и млъкнете в името на доброто, тук не ви моля, а ви казвам! Който иска да ми се сърди - негова си работа. Но пак нека да си мълчи! Предварително се извинявам за тона, предполагам, че ще бъде редактирано, но - нейсе!

    Браво на теб! Един по-смел, а за пазара не знам на кое ниво си бил преди, но той става по-добър с времето. Ама сега като си на малко ниво, както казваш - всичко си загубил!

  • valka1 (BG1)valka1 (BG1) Публикации: 18
    Върнете продажбата на рибите и рибната стръв!! Какви са тези глупави промени в тази игра направо ми се отбива желанието вече.. Все по зле и все по зле..... 
  • ivo lozanov (BG1)ivo lozanov (BG1) BG1 Публикации: 16
    valka1 (BG1) каза:
    Върнете продажбата на рибите и рибната стръв!! Какви са тези глупави промени в тази игра направо ми се отбива желанието вече.. Все по зле и все по зле..... 
    На поддръжка, моля. Тук няма какво да стане!
  • nadia66 (BG1)nadia66 (BG1) BG1 Публикации: 17
    Аз имам въпрос как с траулер 6 ниво се събират 500 - 600 риби аз успявам да събера с него 227 рибки ако сложа защита. Аз явно не съм разбрала кое е подходящо оборудване. Моля да ни кажете и нас ако има начин да се събират 500-600 рибки, или ако го има някъде обяснено, къде може да го прочетем на български ако е възможно.
  • nadia66 (BG1)nadia66 (BG1) BG1 Публикации: 17
    Извинявам се рибките били 400-500 но аз и да тази бройка не стигам.
  • FreyjaFreyja Guest Публикации: 3,258
    valka1 (BG1) каза:
    Върнете продажбата на рибите и рибната стръв!! Какви са тези глупави промени в тази игра направо ми се отбива желанието вече.. Все по зле и все по зле..... 
    На поддръжка, моля. Тук няма какво да стане!
    Дори поддръжк не могат да върнат свободната продажба. Това е менъджърско решение, с което всеки служител на ГГС е длъжен да се съобрази.
    nadia66 (BG1) каза:
    Аз имам въпрос как с траулер 6 ниво се събират 500 - 600 риби аз успявам да събера с него 227 рибки ако сложа защита. Аз явно не съм разбрала кое е подходящо оборудване. Моля да ни кажете и нас ако има начин да се събират 500-600 рибки, или ако го има някъде обяснено, къде може да го прочетем на български ако е възможно.
    Максимумът на траулер 6 ниво е 387 риби и то само, ако не го оборудваш с друго, освен с големи физери.
    Може ли да попитам от къде се появи тази бройка събрани риби? От къде научихте за нея?
  • Rambaldy (BG1)Rambaldy (BG1) BG1 Публикации: 744
    редактирано 04.09.2017
    akinak (BG1)абсолютно не съм съгласен с написаното по горе.какво значи 29 часа 41 рибки.това е подвеждаща информация целяща да нагнети допълнително напрежение.когато съм свободен обирам всеки траулер два-три пъти на ден с подходящо оборудване.това ми гарантира поне 400-500 риби от кораб.от договори на морския пазар през последните два-три дни печеля  не по малко от 20 милиона долара на ден и то при положение че ме стопира липсата на стръв от риба тон.от определени риби имам запас от 20 до 40000.това как става с 41 рибки за 29 часа?
    Ето от тук дойде тази бройка Фрея,но мисля,че има някакво недоразумение.

    Post edited by Rambaldy (BG1) on
  • FreyjaFreyja Guest Публикации: 3,258
    А, това е друго. Аз се притесних да не е тръгнал поредният слух. :)
    Според мен е възможно поне 2 пъти на ден да се събира риба. С подходящото оборудване, кораб може да се връща на 5-6 часа. Просто четете внимателно кое оборудване каква полза ви носи.
    Ето конфигурация за лов на раци, която гарантира повече от 400 бр. за деня:

  • nadia66 (BG1)nadia66 (BG1) BG1 Публикации: 17
    Благодаря
  • akinak (BG1)akinak (BG1) BG1 Публикации: 198
    абсолютно никой не може да ме убеди че договорите на морския пазар са на случаен принцип.нито пък езерата.от създаването му та чак досега все още нямам договор в който да се искат омари.за сметка на това в езерата омари колкото щеш.и в момента имам пет езера с тях.миди стриди и скариди ми искат във всички договори в най различни комбинации а в езерата има най-малко от тях.нещо се мъти  но какво още не знам.
  • FreyjaFreyja Guest Публикации: 3,258
    Здравей.
    Явно за пръв път ти се случва дълбоководният регион да се "задръсти" с определени видове риба.
    Просто я излови, за да се обновят местата. :)
    Рано или късно всеки се сблъсква с това. Рачешкото нашествие мина вчера през моята ферма. ;)
  • akinak (BG1)akinak (BG1) BG1 Публикации: 198
    Freyja каза:
    Здравей.
    Явно за пръв път ти се случва дълбоководният регион да се "задръсти" с определени видове риба.
    Просто я излови, за да се обновят местата. :)
    Рано или късно всеки се сблъсква с това. Рачешкото нашествие мина вчера през моята ферма. ;)
    благодаря ти.ще го направя.
  • ДаниЛаз (BG1)ДаниЛаз (BG1) Публикации: 39
    И аз минах през рачешкото нашествие,сега ме е налазило пак тона и херингата и тук таме нещо друго за да мълча..........да ама няма да мълча защото миди и стриди все още ми пускат по 20-30 броя,а във всички договори ми ги искат и като ги отхвърлям ми се намалява стойноста на следващите...ами дотегна ми да си го кажа честно и ако не съм ръководител на кооперация до сега да съм спряла да играя.
  • FreyjaFreyja Guest Публикации: 3,258
    Здравей.
    Наистина мидите и стридите са по малко като брой. При всички е така, моля те, не го приемай лично. Аз избрах да мисля за тях като за лавандулата- много часове и малко бройки. Във всяка ферма има по един такъв продукт.
  • ДаниЛаз (BG1)ДаниЛаз (BG1) Публикации: 39
    Ще се заредя с оптимизма ти и ще чакам високо поставените калпаци да се светнат,че прекаляват...вече ще стане месец от както тормозят източника си на доходи.
  • rumi14 (BG1)rumi14 (BG1) BG1 Публикации: 24
    Стига вече бе хора! Превърнахте играта от средство за забавление в средство за интриги и кавги. Единствената грешка на разработчиците е ,че твърде рано ви пуснаха корабчетата,а не ви оставиха да ловите рибки с въдичка до засиняване. Може би тогава щяхте да оцените истински усилията,които полагат тази игра да ви е интересна.забавлявайте се!
  • ДаниЛаз (BG1)ДаниЛаз (BG1) Публикации: 39
    Не мисля,че някой в момента създава интриги.Но макар и игра искам да я играя и да постигам нещо/нали това е целта/.Днес отново имам раци,влагам пари /вярно виртуални/,но нямам печалба от това за да се развива фермата ми........за какви въдички ми говориш и за каква интриги.И как да оценя усилията им,както казваш като те просто нищо не правят в момента....освен ,че идва новото кооперативно.Усилията са в друга насока.
  • akinak (BG1)akinak (BG1) BG1 Публикации: 198
    здравейте.явно всички ще правим промени в начина си на игра във връзка с многократно  намалените приходи от дълбоководния риболов.на фона на промените някак си нетипично и по старому изглеждат Матилда тайните запаси на Лестър и лабораторията на фермата.техните цени за надграждане не са променени.искат се милиарди долари които сега няма откъде да ги вземем.и в тая връзка въпроса ми е следния.предвижда ли се корекция в цените за надграждането им? и ако не бих искал по-популярно да ми се обясни защо?
  • Rambaldy (BG1)Rambaldy (BG1) BG1 Публикации: 744
    Интересно ми е,какво ли ще отговорят от ГГС на това :*
  • FreyjaFreyja Guest Публикации: 3,258
    Здравейте.
    Не е нужно ГГС да отговарят на това. Мога и аз да го направя. ;)
    Цените на Матилда и Лестър са си такива от самото им въвеждане в играта. Не са променени и не очаквам да се променят. Трябва да гледаме на тях като на капиталовложение - все пак, обобщено погледнато, носят доста ползи на всеки играч.


    Следващите ми думи са от позицията ми на дългогодишен играч:
    Истината, според мен, е че ГГС допуснаха грешка при въвеждането на дълбоководния риболов. Грешка в цените. Втората грешка, която допускат в момента е, че не връщат обратно свободната продажба, била тя и с намалени цени. Надявам се да поправят това. Тя, надеждата, последна умирала. ;)
  • akinak (BG1)akinak (BG1) BG1 Публикации: 198
    Freyja каза:
    Здравейте.
    Не е нужно ГГС да отговарят на това. Мога и аз да го направя. ;)
    Цените на Матилда и Лестър са си такива от самото им въвеждане в играта. Не са променени и не очаквам да се променят. Трябва да гледаме на тях като на капиталовложение - все пак, обобщено погледнато, носят доста ползи на всеки играч.


    Следващите ми думи са от позицията ми на дългогодишен играч:
    Истината, според мен, е че ГГС допуснаха грешка при въвеждането на дълбоководния риболов. Грешка в цените. Втората грешка, която допускат в момента е, че не връщат обратно свободната продажба, била тя и с намалени цени. Надявам се да поправят това. Тя, надеждата, последна умирала. ;)благодаря ти за отговора.в общи линии нещата са ми ясни нищо позитивно в тая посока не очаквам.ама ей така една дружеска закачка реших да подхвърля.а сериозното тепърва предстои.утре ще надградя матилда.напук на системата.ще прежаля 450 милиона.и да видим как ще се оправя по-нататък.много съм любопитен.лека нощ на всички.
  • nadia66 (BG1)nadia66 (BG1) BG1 Публикации: 17
    И на мен ми писна трети ден нямам никакви миди а имам 6 договора с тях. Аз трябва да ловя риба която няма какво да правя за да ми се сменят езерцата, а пускането на 14 кораба струва милиони които няма как да си върна. Моят риболовен район се зазимява до някакво нормално решение на създателите на играта е ако искат.

  • ivo lozanov (BG1)ivo lozanov (BG1) BG1 Публикации: 16
    Има едно решение. Пускайте скоростни лодки (празни) и ще ловите по 6-12 риби на път. без да ги оборудвате, но трябва да са надградени до някакво ниво. И така 3-4 дни по 2 пъти на ден ловите с празни лодки, прави 4*2*8(средно) = 8*8 = 64 риби, ако са да речем риба тон, може да си направиш стръв, защото тя се иска в договорите или пък да изпълниш някакъв малък договор. Рано или късно винаги идват и други езерца. Към момента няма друго решение, освен да импровизираме и да готвим в залива на русалките, поне хубаво е, че от договорите дават рибарски опит и си вдигам рибарското ниво, та готвя по-скъпи ястия и ги продавам ( пу, да не чуят от ГГС, да го предложат за промяна:))
  • Boyo (BG1)Boyo (BG1) BG1 Публикации: 52
    редактирано 08.09.2017
    Здравейте,

    И аз бях малко в почивка и естествено пропуснах едно от малкото добри събития (цветята) :))) Ама карай...

    Ако се повишат наградите от рибния пазар, ще има полза от него. Реално в момента с не добре развити траулери успявам да обера 3 езерца за около 2 часа, така че да се рестартират, в търсене на глупавите стриди. Лошото е, че корабите не могат да се ползват ефективно от гледна точка на време/цена на оборудване и количество улов. Удълженото време за риболов прави това невъзможно.

    Няколко пъти писах на cuddly да предаде на екипа на ГГС да направят rollback за нашия сървър, поради късно обявената актуализация (реално няколко часа след нея), но явно няма да стане, дори и да им е предал искането :/

    Сега няма никакъв шанс да си вдигна траулерите до 6-то ниво, а и промените обезсмислят усилието. Дано актуализират договорите така, че да има смисъл от развитие там. Иначе за момента най-ефективно работи траулер 4-ка, при така стеклите се обстоятелства. :)

    @Freyja Няма нужда от благодарности! Беше необходимо да се предаде инфото и cuddly наистина отговаряше много бързо, макар и на лични^^:)

Оставяне на коментар

ПолучерКурсивЗачеркнатоOrdered listНеподреден списък
Емотикон
Изображение
Изравнете отлявоПодреждане в центъраПодравняване вдясноПревключете HTML изгледПревключване на цяла страницаПревключване на светлини
Пускане на изображение/файл