Начало Bulgarian Въпроси, свързани с играта

водна кула

deizy6 (BG1)deizy6 (BG1) BG1 Публикации: 22
редактирано 13.12.2013 в Въпроси, свързани с играта
Защо след закупуване на водната кула трябавт 3 пъти повече пари за производство - например за череши от 7310 става 21 348?!
Post edited by deizy6 (BG1) on

Коментари

  • saridon (BG1)saridon (BG1) BG1 Публикации: 34
    редактирано 30.05.2013
    А не може ли да се откажеш от водната кула? Иначе явно е голяма набутвация, освен ако не е бъг на играта. Вместо да спечелиш явно губиш от кулата!?
  • SystemSystem Публикации: 106,969
    редактирано 30.05.2013
    Нещо бъркате. Водната кула единствено намалява необходимия тор/храна за производство на плодове/животни. Не увеличава производствените разходи, те се влияят единствено от щастието на хората във фермата. Точно защото няма как да вреди, разработчиците са преценили да няма опция да я разрушиш, защото това би било чиста загуба. Ако въпреки всичко имате проблем с производствените разходи в следствие на строеж на кула, пишете на поддръжката и обяснете ситуацията.
  • Magika (BG1)Magika (BG1) Публикации: 1,909
    редактирано 30.05.2013
    deizy6 написа: »
    Защо след закупуване на водната кула трябавт 3 пъти повече пари за производство - например за череши от 7310 става 21 348?!

    Здравей! Това не е технически проблем, затова съм изтрила темата която си пуснала в раздел "Технически проблеми и бъгове".
    Така, след като ти погледнах фермата, веднага забелязах, че имаш проблем с щастието. Направих си един експеримент като махах декорации от моята ферма, за да видя колко ти е щастието и установих следното. Разходите за черешите са около 7 310 когато от щастието ти сваля разходите със -14%. Разходите за черешите са 21 483 когато поради малко щастие ти се добавят + 146%. Щом ти имаш разходи за черешите 21 348 значи щастието ти е много ниско и е в оранжевия сектор, а трябва да е в зеления.
    Ако работниците ви са доволни, ще намалите производствените си разходи. Колкото са по-щастливи, толкова по-старателно ще работят и продукцията ви ще е с по-добро качество. Ако работниците ви са нещастни , тогава ще се увеличат и производствените ви разходи.
    За да бъдат работниците ви доволни е нужно да построите достатъчно декорации във фермата, които да им предоставят забавление и развлечение от тежкия труд.
    Не забравяйте, че макар да се нуждаете от къщи за работниците си, ако построите прекалено много, ще намалите щастието им. Поради тази причина, ако имате много къщи, ще ви трябват и още декорации, за да има баланс.
    Ето и снимка как е по-добре да бъде:
    Attachment not found.
  • deizy6 (BG1)deizy6 (BG1) BG1 Публикации: 22
    редактирано 30.05.2013
    Благодаря за отговора!
  • a_s_na_s_n Публикации: 490
    редактирано 11.07.2013
    Защо вече я няма водната кула?
  • FarmerVilpedaFarmerVilpeda Публикации: 294
    редактирано 11.07.2013
    Има я, в новото "джобче" със специалните сгради.
  • a_s_na_s_n Публикации: 490
    редактирано 12.07.2013
    Благодаря!
  • КМЕТКМЕТ Публикации: 162
    редактирано 13.12.2013
    я сега да попитам на колко трябва да ми падне числото след актуализация ВТОРО НИВО 7400 ЗЛАТО.......Защото снощи след като бе готова близо 4 часа ми искаше по 7 бр. за всичко а десет часа по късно иска по 8 бр. за всичко???.Това пореден бъг ли е???? изчистил съм кеша но пак си е 8....моля модераторите да дадат смислено обяснение.?? Въпроса е по темата ВОДНА КУЛА ?
  • Magika (BG1)Magika (BG1) Публикации: 1,909
    редактирано 13.12.2013
    КМЕТ написа: »
    я сега да попитам на колко трябва да ми падне числото след актуализация ВТОРО НИВО 7400 ЗЛАТО.......Защото снощи след като бе готова близо 4 часа ми искаше по 7 бр. за всичко а десет часа по късно иска по 8 бр. за всичко???.Това пореден бъг ли е???? изчистил съм кеша но пак си е 8....моля модераторите да дадат смислено обяснение.??

    Здравей! В случая на този бъг си бил облагодетелсван, защото кула ниво две намаля количеството с 20%, т.е. оборите ти вземат 8 единици.
  • Vely (BG1)Vely (BG1) Публикации: 181
    редактирано 13.05.2017
    Наистина след построяването на водна кула някой неща поскъпват 3 пъти.
    За сега забелязах че продавача, който се появява до био пазара и предлага възнаграждение с питанка, след построяването на водна кула иска вместо 15000 долара - 45000 долара, не знам каква е логиката.
    Ако открия друго ще пиша отново
  • FreyjaFreyja Guest Публикации: 3,258
    Здравей.
    Водната кула не влияе по никакъв начина на разходите с долари във фермите.
    Продавачът на био пазара предлага различни продукти срещу различни суми. Той няма нищо общо с никоя от сградите във фермите ни, не само с водната кула.
  • Vely (BG1)Vely (BG1) Публикации: 181
    Вярвам че би трябвало да е така, но съм сигурен в това което виждам,
    защото вчера от този продавач си купих 20 сертификата за 15 000 долара от основната ферма, а днес във втората ферма ми ги продаде за 45 000 долара. След това ми се появи и в основната ферма за 45 000 долара, но не посмях да видя този път какво ще ми даде, защото тези сертификати ми излезнаха направо златни. От него съм купувал също тор и храна, но като не знам какво ще ми даде и при тази цена явно вече няма да се възползвам от офертите му. До вчера при всяко появяване на продавача цената беше 15 000, а от днес при всяко появяване е 45 000 долара
    Единственото което се е променило от вчера до днес в моята ферма е строежът на кулата
    Моля ако е възможно това да се провери
    Благодаря предварително
  • FreyjaFreyja Guest Публикации: 3,258
    Здравей отново.
    Ще подам сигнал, но знам отговора предварително и вече ти го казах.

    Има зависимост между цените на продавача и стоката, която предлага. Нивото на играча също оказва влияние. Но няма зависимост между нещо вътре във фермите и нещо извън тях. Да не говорим, че водната кула е предназначена да намаля необходимите храна за оборите и тор за градините, а не да оскъпява някакви неща. По тази логика, работилницата също трябва да оскъпи нещо.
    Имам водни кули във трите си ферми. Имам ги и са ъпгрейднати от преди появата на био пазара. И съм получавала оферти за различни суми долари.
    Според мен цената на продавача е в зависимост от нивото на играча и според стоката, която предлага.
  • Vely (BG1)Vely (BG1) Публикации: 181
    Благодаря за изчерпателния отговор
    От вчера до днес ниво не съм вдигал. Ще наблюдавам следващите дни и ако греша ще се извиня
    Лека вечер!
  • FreyjaFreyja Guest Публикации: 3,258
    Няма нужда да се извиняваш.
    Сега и на мен ми е любопитно и в понеделник ще разпитам. :)
  • Vely (BG1)Vely (BG1) Публикации: 181
    редактирано 16.05.2017
    След поредица от продавачи по 45 000 във всички ферми, току що ми се появи продавач с оферта 14 000 за 10 храна за магарета. Днес обаче вдигнах ниво и построих кула и във втората ферма
  • FreyjaFreyja Guest Публикации: 3,258
    Здравей.
    Аз все още нямам отговор на запитването ми.
    Но от думите ти излиза, че една кула повишава цените, а две кули ги намаляват. Което е, меко казано, невероятно. Така че, аз все още държа на моята теория, че цената на продавача е според стоката. ;)
  • chochosan2 (BG1)chochosan2 (BG1) Публикации: 12
    нека засегнатия играч да уточни ,когато има поръчка за 45 000 долара,под възнаграждение има голяма въпросителна или е упоменато какво точно ще получи за доларите си,и при 15 000 съответно какво има под "възнаграждение" ,защото мисля ,че поръчките са два вида ,като най високата е със скрито възнаграждение ,а при другите се вижда какво ще получиш.при мен скритата поръчка е 95 000 долара.
  • Vely (BG1)Vely (BG1) Публикации: 181
    Аз твърдя само и единствено че: При положение че всеки ден всички оферти от продавача бяха с максимална цена 15000 изведнъж след построяването на водната кула, офертите станаха по 45000.
    Всеки път тези оферти са с питанка. Може да е съвпадение строенето на водна кула, но е хубаво да се изясни защо цените скачат 3 пъти изведнъж. Купих 1 семе за виолетки за 45000. Не се чувствам чак засегнат, защото имам избор дали да приема тези оферти или не, но искам да изясня причината за вдигането на цените. Моето ниво е 64, когато ми се случи за първи път бях 63-то
  • chochosan2 (BG1)chochosan2 (BG1) Публикации: 12
    просто се опитах да изясня проблема,явно някои неща в играта ще останат непонятни за нас
  • ivi3 (BG1)ivi3 (BG1) BG1 Публикации: 240
    То да е само това проблема с мед да ги намажеш, че и с орехи, и пудра захар ще ги поръсим.Може и черешка да им курдисаме за разкош.  Аз плащам по 95 000, пък каквото се падне. Вече спрях да се замислям, че не си струва да се ядосвам. Явно е обвързано с нивото, но дали е тавана на исканата сума.....не зная :'(
  • kokos4e (BG1)kokos4e (BG1) Публикации: 432
    Инфо има отдавна, просто трябва някой да го потърси.
    лично аз не се занимавам с него ;)




  • Vely (BG1)Vely (BG1) Публикации: 181
    Това май вече напълно изясни нещата. Много благодаря
Тази дискусия е била затворена.