Начало Bulgarian Въпроси, свързани с играта

Кооперативно дърво - въпроси и отговори

Magika (BG1)Magika (BG1) Публикации: 1,909
редактирано 21.03.2014 в Въпроси, свързани с играта
Здравейте!

Как по-лесно да поливате Кооперативното дърво.

Кликате върху дървото и ви се показва кръгово меню. Кликате на синия бутон Информация и ви се отваря прозорец, там кликате на иконата Съвместна игра-човека с лейката и ви се отваря нов прозорец на снимката по-долу. В него е показано моментното състояние на дървото на всеки член на съвместната игра. Кликате на играча който искате и директно влизате във фермата му.
Ето и снимката:
Attachment not found.
Post edited by Magika (BG1) on

Коментари

  • Magi85 (BG1)Magi85 (BG1) Публикации: 466
    редактирано 29.07.2013
    Здравейте,отбих се да споделя опита на нашата съвместна игра с дърветата ни.На всички от нас искаше 14 човека ( под отчитащите часове имаше оранжева лейка,която се показва примерно така 2/14 - това означава че само 2ма са ми поляли дървото).Всеки който беше на линия мина из фермите на другите да полива дървета.След като ни заредиха всеки взе различни награди.Наградите са 3,получаваш долари над 10000,точки опит 30-50 и артикули(предмети) за груповите мисии аз получих 10 билета,някои от играчите ми получиха трактори примерно 5,някои 5 билета и 5 трактора,само 3 работна сила,5 пъзела и т.н.Мисля си че си заслужа,понеже предметите ще ги събираме по бързо.Другото което е когато поливаш чуждо дърво ти дава по 200 долара.Приятна игра на всички.:)
  • Magika (BG1)Magika (BG1) Публикации: 1,909
    редактирано 29.07.2013
    Така броят на играчите, които трябва да полеят едно дърво явно зависи от това на кое ниво е съвместната игра съответно дървото. Наградите също. При нас са нужни 12 човека и наградите са малко по-малки. Наградата за поливане на друго дърво и при нас е 200$. Дървото ни е ниво 4.
  • Magi85 (BG1)Magi85 (BG1) Публикации: 466
    редактирано 29.07.2013
    Здравейте отново.След като обрахме дърветата си пак почнаха да отчитат,по което съдя че май може повече от веднъж да се обира на ден.Примерно ако сме 28 играчи и на обиране ни иска по 14.Ако всички поливат ще е възможно по 2 пъти на ден.ПС:Нашето дърво е ниво 5.
  • Magika (BG1)Magika (BG1) Публикации: 1,909
    редактирано 29.07.2013
    По принцип на осем часа. Да не искаш да кажеш, че ако всички от играта си оберат подаръците това време се нулира и отново могат да се поливат дърветата?
  • Magi85 (BG1)Magi85 (BG1) Публикации: 466
    редактирано 29.07.2013
    Не знам точно със сигурнос Маги,но дървото след като го обрах и беше 14/14 взех наградите и пак ми показва 4/14.Но не всички са на линия.Ако го обера още веднъж ще пиша,преполагам че след оставащите 5 часа и нещо пак ще може да се полива и зарежда.
  • Altaviat (BG1)Altaviat (BG1) Публикации: 95
    редактирано 29.07.2013
    Доколкото разбрах, всяко дърво трябва да бъде поливано (Максимален брой на членовете в СИ/2+1) пъти за определеното време.
    Ако имате други наблюдения - поправете ме :)

    П.П. Математиката ми куца, 15 човека/2 е 7,5 - някой да определи по-точно формулата :)
  • Magi85 (BG1)Magi85 (BG1) Публикации: 466
    редактирано 29.07.2013
    Мисля че и зависи от нивото на дървото.Магика каза че тяхното е 4то ниво и им иска по 12 човека,те са 22ма в тяната Си.Нашето дърво е 5то ниво и сме 27 играча и ни иска 14 поливания,ти го изчисли :)
  • Altaviat (BG1)Altaviat (BG1) Публикации: 95
    редактирано 29.07.2013
    Я да сметнем :)

    Магика - 22 от 23 максимално/2 - 11,5. Взимаме цялата част, добавяме единица и получаваме
    11+1=12 поливания;
    Фермерчетата - 27 от 27 максимално/2 - 13,5. Получаваме 13+1=14 поливания :)

    Ако сметнем по друг начин - (Макс. членове на СИ + 1)/2 мисля, че ще е по-правилно - няма да работим с половинки :)
  • SystemSystem Публикации: 106,969
    редактирано 29.07.2013
    Magi85 написа: »
    Не знам точно със сигурнос Маги,но дървото след като го обрах и беше 14/14 взех наградите и пак ми показва 4/14.Но не всички са на линия.Ако го обера още веднъж ще пиша,преполагам че след оставащите 5 часа и нещо пак ще може да се полива и зарежда.

    Ако са ти го поляли в твоя случай поне 14 човека, можеш да го обереш.
    Нормално е после да виждаш 4/14, защото днес са ти го поляли общо 18 :)

    От моите наблюдения, всеки може да полива дърветата (своето и чуждите) по веднъж на 8 часа и да обира подаръците от своето един път на ден (предполагам 24 часа) или по-скоро след минаване на определен час от деня, който остава неизвестен.
  • XIPERION (BG1)XIPERION (BG1) Публикации: 78
    редактирано 29.07.2013
    А според мен "днес вече е полято" е неправилно написано/преведено. След изтичането на 8те часа ако останалите отново те полеят и събереш пак нужната бройка (12/14) колкото ти трябва за да се оберат подаръците мисля, че ще може отново да го обереш. Довечера ще разберем дали съм прав аз или ти. Искрено се надявам аз да съм, не само заради егото ми :)
  • totka52 (BG1)totka52 (BG1) Публикации: 7
    редактирано 29.07.2013
    Дървото първо трябва да се обере и тогава да се вземе подаръка ли? При мен подаръкът се появи малко преди второто поливане и аз си го взех. И сега не мога да полея друго дърво освен моето и друг играч не може да полее моето. Какво да правя?
  • Magika (BG1)Magika (BG1) Публикации: 1,909
    редактирано 29.07.2013
    Обирането на дърво всъщност е вземането на подаръка. Собственото си дърво може да поливате на 8 часа. Дървото на друг може 1 път на ден-24 часа.
  • Tinka_hristova4Tinka_hristova4 Публикации: 10
    редактирано 30.07.2013
    Ако не участваш в съвместна игра и съответно не можеш да поливаш дървото, задачата "Кооперативно дърво" вечно ли ще си стои или след известно време ще изчезне/отпадне?
  • Magi85 (BG1)Magi85 (BG1) Публикации: 466
    редактирано 30.07.2013
    Tinka_hristova4 написа: »
    Ако не участваш в съвместна игра и съответно не можеш да поливаш дървото, задачата "Кооперативно дърво" вечно ли ще си стои или след известно време ще изчезне/отпадне?

    Май си остава за постоянно за играчите в съвместна игра.
  • svetla_159svetla_159 Публикации: 3
    редактирано 30.07.2013
    Как да си отворя информационен прозорец за да знам кой ми е поливал дървото?


    Поста е редактиран от Magika: Мола, пиши на кирилица!
  • Magi85 (BG1)Magi85 (BG1) Публикации: 466
    редактирано 30.07.2013
    Кой ти е поливал дървото не се вижда за сега,ще го оправят в следващия ъпдейт!!!
    Отново да споделя за нашата СИ и опита ни с дървото.Днес няколко играчи си го обраха по 2 пъти.Аз не съм още,но ми трябват още 3-4 поливания и аз ще го обера 2ри път.Значи е възможно повече от веднъж.Но ние все пак сме повечко хора!!!
  • SystemSystem Публикации: 106,969
    редактирано 30.07.2013
    Не зависи колко хора сте, Маги. Формулата навсякъде е еднаква - за да даде награда, дървото иска брой поливания, равен на половината от максималния брой членове в екипа ти плюс едно (от теб). Което значи, че ако те полеят всички и ти успееш да полееш два пъти (през 8 часа) ще можеш да го обереш 2 пъти.
    И тази логика доказва, че е невъзможно да се обере три пъти за денонощието дори в най-малките отбори.
  • cveti_malkatacveti_malkata Публикации: 1
    редактирано 30.07.2013
    Може ли да ми кажете в коя съвместна игра се намират играчи, които имат кооперативно дърво?


    Поста е преместен и редактиран от Magika: Мола, пиши на кирилица!Използвай търсачката и пиши в точната тема!
  • Virginy (BG1)Virginy (BG1) BG1 Публикации: 885
    редактирано 30.07.2013
    Цвети всяка съвместна игра има кооперативно дърво. Т.е. всеки играч, който е в съвместна игра има такова дърво. :-)
  • Magi85 (BG1)Magi85 (BG1) Публикации: 466
    редактирано 30.07.2013
    bdamyanov написа: »
    Не зависи колко хора сте, Маги. Формулата навсякъде е еднаква - за да даде награда, дървото иска брой поливания, равен на половината от максималния брой членове в екипа ти плюс едно (от теб). Което значи, че ако те полеят всички и ти успееш да полееш два пъти (през 8 часа) ще можеш да го обереш 2 пъти.
    И тази логика доказва, че е невъзможно да се обере три пъти за денонощието дори в най-малките отбори.

    Да стана ми ясна формулата на дървото.Обаче не бяхме сигурни вчера дали ще е възможно да се обере 2 пъти на ден.Споделих информацията за тези които не са на ясно.В последната част исках да кажа,че сме доста активни и затова си го обираме по 2 пъти.В СИ в която играчите не са редовни няма как да стане това!!!
  • totka52 (BG1)totka52 (BG1) Публикации: 7
    редактирано 01.08.2013
    Когато поливам моето дърво ми написва, че има грешка /errorCode_NOT_FULLY_CHARGED/. Тази сутрин като поливах дърветата на съкооператорите си на някои от тях ми написа същото и не ми даде полагащите се по 200 долара на дърво, но ги поля. И защо постоянно пише 0/8 или 3/8 при положение, че голяма част от играчите ми казват, че дървото ми при тях е с отметка?
  • Magika (BG1)Magika (BG1) Публикации: 1,909
    редактирано 01.08.2013
    totka522 написа: »
    Когато поливам моето дърво ми написва, че има грешка /errorCode_NOT_FULLY_CHARGED/. Тази сутрин като поливах дърветата на съкооператорите си на някои от тях ми написа същото и не ми даде полагащите се по 200 долара на дърво, но ги поля. И защо постоянно пише 0/8 или 3/8 при положение, че голяма част от играчите ми казват, че дървото ми при тях е с отметка?
    Изписва тази грешка когато го натиснеш два пъти. И на мен ми се случва когато не ми е наред нета и играта ми забива.
    0/8, 3/8 е броят на играчите които са ти полели дървото от възможни 8.
    Дървото ти е с отметка защото те вече са го поляли. Когато някой не го е полял, но не може тогава при него е сива лейката, защото трябва да си обереш дървото.
  • FarmerVilpedaFarmerVilpeda Публикации: 294
    редактирано 10.10.2013
    Искам да попитам някой от по-напреднала СИ какви награди дава дървото на ниво 5? Нашето продължава да дава същите награди, както на 4-то ниво - 42 ТО, 7 000$ и 3-5 артикула. От поддръжката ми отговориха, че не знаят за какво става въпрос.
  • Вивиан5Вивиан5 Публикации: 271
    редактирано 21.03.2014
    Ние сме 18 човека и ни иска 9 поливания-4то ниво е дървото. Ако това ще ви помогне за формулите ви. :p Въпросът ми е: Колко човека трябва да се съберем в играта за да минем на 5то ниво? Благодаря! :)
  • FuxDFuxD Публикации: 52
    редактирано 21.03.2014
    Аз мисля, че нивото на дървото зависи от нивото на СИ а не от броя на членовете, може и да греша.
  • Gamen (BG1)Gamen (BG1) BG1 Публикации: 1,146
    редактирано 21.03.2014
    FuxD написа: »
    Аз мисля, че нивото на дървото зависи от нивото на СИ а не от броя на членовете, може и да греша.
    Не, мисля че не грешиш! След като минете 30 ниво, тогава трябва дървото да мине в 5-то.

Оставяне на коментар

ПолучерКурсивЗачеркнатоOrdered listНеподреден списък
Емотикон
Изображение
Изравнете отлявоПодреждане в центъраПодравняване вдясноПревключете HTML изгледПревключване на цяла страницаПревключване на светлини
Пускане на изображение/файл