Начало Bulgarian Място за обсъждане на официалните съобщения

Актуализация - Кооперативен Шампионат Част II - 31.03.2016

Virginy (BG1)Virginy (BG1) BG1 Публикации: 885
Здравейте,

Тук очакваме коментарите ви относно бъдещите промени.


Поздрави,
Virginy
«1

Коментари

  • preslav94 (BG1)preslav94 (BG1) BG1 Публикации: 1,781
    Е няма ли да има пак като награда ябълка или някаква друга постройка за някоя от фермите ???
  • meribo (BG1)meribo (BG1) Публикации: 21
    при нас няма ябълка и други постройки има дадени семена за златно цвете - 2 , 4 жетона и 4 слънчоглед
  • Rumi88 (BG1)Rumi88 (BG1) BG1 Публикации: 332
    50 те награди за трудолюбивост за всяка лига различни ли ще са
  • aleksa232 (BG1)aleksa232 (BG1) Публикации: 25
    здравейте в бронзова лига сме и имаме бронзово кооперативно дърво , 8 жетона и лиценз за злато това ли са наградите или ще има и лилава храна и дръвчета за място беше 150 лилава храна
  • Ivakriva (BG1)Ivakriva (BG1) BG1 Публикации: 3,743
    Баланс на мисиите:
    Сега мисиите би трябвало да са равностойни за всички. Направихме прихода на репутация, при всички възможни мисии, да е по-последователен и равен, така че да няма вече "златен" начин да преминете мисиите.
    Този процес е все още в разработка и може да има още преработка, докато всичко заработи перфектно 
    • Продукцията от оборите вече ще дават по-малко точки репутация
    • Продукцията от полетата/нивите вече ще дават повече точки репутация
    Вержи, ще помоля за малко разяснения по тази точка от съобщението. И по конкретно по тази част: "така че да няма вече "златен" начин да преминете мисиите."
    Какво означава "златен начин"?
  • preslav94 (BG1)preslav94 (BG1) BG1 Публикации: 1,781
    Браво. Страхотни награди са 50те награди, сложени от ГГС. :/
    И крайната награда е направо уникална- всички я искат.....

    КП беше далеч по-приятно и забавно със старите награди и най-вече с ябълката и черешата...
    Развалихте поредното приятно събитие за играчите.
  • saridon (BG1)saridon (BG1) BG1 Публикации: 34
    Защо няма златен лиценз за награда в сребърната лига? Най-тъпите награди излиза, че са в сребърната лига.... :s
  • Rumi88 (BG1)Rumi88 (BG1) BG1 Публикации: 332
    и в тази за начинаещи няма хубави награди

  • aleksa232 (BG1)aleksa232 (BG1) Публикации: 25
    има златен лиценз но в бронзова лига другото не си струва
  • Farmer Bruno (BG1)Farmer Bruno (BG1) BG1 Публикации: 3
    Тоя път направо са убили рибата с тия награди! На кой са му притрябвали обикновени храни в сребърната лига?!
  • woman (BG1)woman (BG1) Публикации: 53
    редактирано 02.04.2016
    Играта спря от поддръжката. Как е възможно по време на усилена работа в мисия да спрат играта? И при пуснати бустери ... ако така ще си играем, да спрем първенството ? ГГС какво става?
    За спирането искам компенсация! За бъстерите, за пропадналата мисия, за това, че няма предупреждение искам компенсация!
    Простете двупостието, но съм много ядосана
    Post edited by Virginy (BG1) on
  • preslav94 (BG1)preslav94 (BG1) BG1 Публикации: 1,781
    Еми, инфото за хотфикса беше постнат в английския форум, но явно тука няма никой който да ни предупреждава. Всичкото инфо идва с ден закъснение поне.  :/
  • Ivakriva (BG1)Ivakriva (BG1) BG1 Публикации: 3,743
    редактирано 02.04.2016
    Имам въпрос към всички играещи.
    Някой дали забеляза, че не всички вземат всички спечелени награди? Обобщено казано- награди вземаме само когато съм на линия.
    Искам да помоля всички да си огледат отметките на вече спечеленото и да потвърдят наблюденията ми или да ме оборят.
    Какво установихме досега: Със сигурност всеки играч започва да получава награди от момента на появяването му на линия след старта на коопа. Но от там насетне- има играчи, които са лишени от награди за времето, през което не са влизали (през нощта например), но има и такива, които не са били на линия и въпреки всичко са взели всичко спечелено.
    Хайде, помогнете с наблюдения, за да знаем бъг ли е.
  • jenito (BG1)jenito (BG1) BG1 Публикации: 20
    редактирано 02.04.2016
    Искам да попитам, защо не действа бонуса с увеличаване на точките репутация в кооп шампионат 2 пъти си купувах по 50000 от личната сметка за 1 час и ми дава само 50% от моите машини не се ли прибавя и този бонус към тях защото при мен не се прибави и излиза, че си давам парите на вятъра нямаше 10% от него а само от моите машини


    Постът е редактиран от Virginy: Моля, пиши на Кирилица!!!
    Post edited by Virginy (BG1) on
  • Rumi88 (BG1)Rumi88 (BG1) BG1 Публикации: 332
    редактирано 02.04.2016
    да бъг е на някой дава наградите на други не

    в лигата за начинаещи има бъг и с класацията някои отбори са оцветени в жълто вместо бяло и зелено и пише там че има проблем свържете се с подръжка 
    Post edited by Virginy (BG1) on
  • jenito (BG1)jenito (BG1) BG1 Публикации: 20
    редактирано 02.04.2016
    искам да ми се върнат 100 000 които платих за бустери а не получих


    Постът е редактиран от Virginy: Моля, пиши на Кирилица!!!
    Post edited by Virginy (BG1) on
  • Ivakriva (BG1)Ivakriva (BG1) BG1 Публикации: 3,743
    Купуваш бонус за репутация, не за продукция. Другояче казано- ако при завършване на мисия получаваш 10 000 точки репутация и имаш активиран личен бустер примерно за 10% повече, ще получиш 11 000 точки репутация, а не 10% повече продукция.
    Същото важи и за отборните бустери.
  • DIDI-10 (BG1)DIDI-10 (BG1) BG1 Публикации: 31
    Здравейте! Не съм съгласна с така направеното разделение. Няма логика в подреждането на кооперативите. И още нещо - ние сме в бронзова лига, I I  дивизия, - щом ще се състезаваме за по-малко награди от златната и сребърните лиги, поради какви причини се състезаваме наравно с тях - някой може ли да отговори на този въпрос? Ако си малък, ще играеш с малките..не с асовете.. Хубав ден!
  • Ivakriva (BG1)Ivakriva (BG1) BG1 Публикации: 3,743
    Лигата е според резултата на отбора, постигна на предния шампионат, а не според нивото на членовете му. Това е логиката в подреждането. След като индивидуално си постигнал/а ниво, достойно (според разработчиците) да играеш с големите, с тях ще играеш. Персоналното ниво, от което зависи подборът на съперници, няма нищо общо с позицията на отбора ти в състезанието.
  • Rumi88 (BG1)Rumi88 (BG1) BG1 Публикации: 332
    какво става с играта изхвърли ни всички от нас и пише свързването към сървъра неуспешно моля опитайте по късно по време на КП и мисии
  • Rumi88 (BG1)Rumi88 (BG1) BG1 Публикации: 332
    има един проблем с кооперативното събрали сме точките за 37 награда в най малката група но наградата не е отчетена
  • Ivakriva (BG1)Ivakriva (BG1) BG1 Публикации: 3,743
    Имаше срив на сървъра. Към този момент, всички бъгове, които засякохме при нас, са визуални и се оправят с рефреш. За неотчетена награда обаче не зная. Съжалявам.
  • DIDI-10 (BG1)DIDI-10 (BG1) BG1 Публикации: 31
    Ivakriva (BG1) каза:
    Лигата е според резултата на отбора, постигна на предния шампионат, а не според нивото на членовете му. Това е логиката в подреждането. След като индивидуално си постигнал/а ниво, достойно (според разработчиците) да играеш с големите, с тях ще играеш. Персоналното ниво, от което зависи подборът на съперници, няма нищо общо с позицията на отбора ти в състезанието.

    Ivakriva (BG1) каза:
    Лигата е според резултата на отбора, постигна на предния шампионат, а не според нивото на членовете му. Това е логиката в подреждането. След като индивидуално си постигнал/а ниво, достойно (според разработчиците) да играеш с големите, с тях ще играеш. Персоналното ниво, от което зависи подборът на съперници, няма нищо общо с позицията на отбора ти в състезанието.

    Ivakriva (BG1) каза:
    Лигата е според резултата на отбора, постигна на предния шампионат, а не според нивото на членовете му. Това е логиката в подреждането. След като индивидуално си постигнал/а ниво, достойно (според разработчиците) да играеш с големите, с тях ще играеш. Персоналното ниво, от което зависи подборът на съперници, няма нищо общо с позицията на отбора ти в състезанието.
    Едно елементарно сравнение, примерно с футбола - в "А" група играят отбори само от тази група. Кога нямаш резултати изпадаш от групата. Но в първенството не играят обор от "А" , срещу отбор от "Ю" група. Силно се надявам да ме разберете, без да се апострофираме от пусто в празно.
  • Ivakriva (BG1)Ivakriva (BG1) BG1 Публикации: 3,743
    Досега никой не ме беше цитирал три пъти. :)
    Пак ще кажа- противници в мисиите се подбират персонално, според постиженията на играча. А разпределението в лигите е според общото представяне на отбора на предишния кооп. Няма място за сравнение между спорт, който е отборен и мисиите, които са индивидуални.
    Другояче казано, ако ти имаш 4 милиона репутация, недей очаква да играеш срещу някой, който има 400 хиляди. Това в коя лига е отборът ти няма нищо общо с твоето представяне и твоите противници в мисиите.
  • nombarlan67 (BG1)nombarlan67 (BG1) Публикации: 15
    във футбола наградата една и съща за всички дивизии,някои хора са много отворени но може да настинат
  • Virginy (BG1)Virginy (BG1) BG1 Публикации: 885
    Здравейте,

    относно вчерашната недостъпност на играта - най-вероятно сървърите са се сринали, както каза Ива. Това ще се разбере със сигурност утре, когато разработчиците са на работа.
    А относно неполучаването на наградите, вече е писано на Поддръжката и се надявам проблемът да бъде отстранен още утре.
    Когато имам повече информация, ще я споделя.


    П.П. Петъчното спиране на сървърите, беше свързано с отстраняване на бъг, заради който имената на отборите в Българския и Гръцкия сървър, съответно написани с Български и Гръцки букви, не се появяваха в класацията (излизаха без име в класацията).


    Поздрави,
    Virginy
  • aleksa232 (BG1)aleksa232 (BG1) Публикации: 25
    nombarlan67 като играеш мисии не обиждай хората с които играеш ,  ако не можеш да не обиждаш не играй мисии имаш се за много повече да заплашваш играчите с които играеш
  • Ivakriva (BG1)Ivakriva (BG1) BG1 Публикации: 3,743
    Има си процедура за подобни ситуации. Прави се скрийншот на писмата и се пуска тикет до поддръжка. Те ще си свършат работата. Ненапразно в прозореца за текст на писмото седи предупреждение " Не се допускат обидни думи.".
  • ivanka petrova (BG1)ivanka petrova (BG1) Публикации: 10
    редактирано 04.04.2016
    Здравейте на всички четящи и пишещи във форума. Гледам, че се е получило всеобщо изнервяне. Искам само да споделя наблюденията си до момента от кооперативната игра.

    1. Подбора на опоненти в мисиите > Прочетох коментарите по-горе относно това, че се подбират опонентите по репутация, както и сравненията с футболните отбори. Първо - репутацията се трупа с време и игра т.е. стоейки достатъчно дълго време в играта, нивото ти може да е високо, но репутацията ти да е ниска (оборете ме, ако не съм права) и обратното. Всичко зависи от това колко често играеш мисии и дали ги печелиш, както и колко от хората в мисията ти са играли. Така че разпределния по нива ми се струва доста по-честно. Второ, позволете ми да използвам футболната логика. Ако имаш звезда в отбора си, но си от B група... биеш всички от групата благодарение на нея, а не я изпращаш персонално да се състезава в А група, защото има високи личностни качества. Ако благодарение на тази звезда отбора мине в А група, тогава или ще трябва да си набавиш още звезди или твоите играчи, ще трябва да се съревноват наравно с останлите звезди в шампионата. Надявам се да бъда правилно разбрана.
    2. Разпределянето на наградите > Лишаването на останалите лиги, освен златната от подкови, например или пък сертификати за злато е предпоставка за изтичане на хора, към златната лига, които ще напуснат отборите си заради наградите. Ще кажете - въпрос на лична преценка може би, но аз бих казала въпрос на мотивация. Вие не бихте ли напуснали работа за по-добро заплащане? Редно е, наградите да са балансирани по количество, а не по-качество, защото така обричате начинаещите на това да останат такива.
    3. Прекъсването по време на игра > Недупостимо е, след като ви е платено за бонус, да прекъсвате играта за подръжка, освен ако не компенсирате играчите след това. Нещо, което аз не забелязах да се случва. Не защото е непочтено, а защото е форма на измама, което е престъпление според всяко едно законодателство, ако ме разбирате правилно :)

    Поздрави на целия екип на играта.
    Искрено се надявам, поне част от нещата, които съм изложила да бъдат взети под внимание.
    Успешна игра на всички!
    Post edited by ivanka petrova (BG1) on
  • woman (BG1)woman (BG1) Публикации: 53
    редактирано 04.04.2016
    Здравейте на всички четящи и пишещи във форума. Гледам, че се е получило всеобщо изнервяне. Искам само да споделя наблюденията си до момента от кооперативната игра.

    1. Подбора на опоненти в мисиите > Прочетох коментарите по-горе относно това, че се подбират опонентите по репутация, както и сравненията с футболните отбори. Първо - репутацията се трупа с време и игра т.е. стоейки достатъчно дълго време в играта, нивото ти може да е високо, но репутацията ти да е ниска (оборете ме, ако не съм права) и обратното. Всичко зависи от това колко често играеш мисии и дали ги печелиш, както и колко от хората в мисията ти са играли. Така че разпределния по нива ми се струва доста по-честно. Второ, позволете ми да използвам футболната логика. Ако имаш звезда в отбора си, но си от B група... биеш всички от групата благодарение на нея, а не я изпращаш персонално да се състезава в А група, защото има високи личностни качества. Ако благодарение на тази звезда отбора мине в А група, тогава или ще трябва да си набавиш още звезди или твоите играчи, ще трябва да се съревноват наравно с останлите звезди в шампионата. Надявам се да бъда правилно разбрана.
    2. Разпределянето на наградите > Лишаването на останалите лиги, освен златната от подкови, например или пък сертификати за злато е предпоставка за изтичане на хора, към златната лига, които ще напуснат отборите си заради наградите. Ще кажете - въпрос на лична преценка може би, но аз бих казала въпрос на мотивация. Вие не бихте ли напуснали работа за по-добро заплащане? Редно е, наградите да са балансирани по количество, а не по-качество, защото така обричате начинаещите на това да останат такива.
    3. Прекъсването по време на игра > Недупостимо е, след като ви е платено за бонус, да прекъсвате играта за подръжка, освен ако не компенсирате играчите след това. Нещо, което аз не забелязах да се случва. Не защото е непочтено, а защото е форма на измама, което е престъпление според всяко едно законодателство, ако ме разбирате правилно :)
    Много точно казано.
    По трета точка, от 5 мин пак няма игра. Два пъти изписа сървърът се изключва, като предупреждение и играта пак спря. Искам да изкрещя, но се въздържам. От петък до сега всеки ден има поне по един срив или изключване. Моля, настоявам за компенсации за сриването на сървърите и за изключването им по време на състезание. Щом сървърите не издържат и се сриват, да си ги ъпгрейтнат или да увеличат капацитета им. Явно искат с малко пари да правят голяма игра и да я товарят все повече и повече.
    И така, КОМПЕНСАЦИИ за всички потърпевши от спирания, сривове и тем подобни, които са по вина на поддръжката.

    р.р. А спешно отстраняване на бъгове се прави не за 10 минути. Това е само рестарт на сървърите. Същинското отстраняване се прави по друг начин. Да не обяснявам, че доста хора са наясно с поддръжката на сървъри.

Оставяне на коментар

ПолучерКурсивЗачеркнатоOrdered listНеподреден списък
Емотикон
Изображение
Изравнете отлявоПодреждане в центъраПодравняване вдясноПревключете HTML изгледПревключване на цяла страницаПревключване на светлини
Пускане на изображение/файл