Начало Bulgarian Място за обсъждане на официалните съобщения

Списъкът на Дядо Коледа

13

Коментари

  • Ivakriva (BG1)Ivakriva (BG1) BG1 Публикации: 3,743
    trevata (BG1) каза:
    Иначе, математиката е много проста. 6 седмици са точно 42 дена. 42 дена, ти трябва да пренебрегваш кораба, био пазара и т.н., от които също се вадят пари, за сметка на дядо коледа. Та не са само 8 милиона. А много повече. Дори не ти смятам спиране дефакто на цялото развитие, на тези, които все още го правят. Там също са бая милиончетата. 
    Трябва обаче да пренебрегнеш всичко това, заради отбора. Ако отбора е решил да играе, за да си съпричастен с него, трябва да се лишаваш. 



    С елементарна стратегия всичко е възможно- и корабът да е натоварен, и камионите да са изпратени, и дядо Коледа да е доволен. Напълно осъществимо е. Знам колко са 6 седмици. За 4 дни бях "изгубила" 8 милиона, които все пак ми бяха възстановени. Отделно от това успях и да натрупам близо 15 милиона. И кораб товарих, и част от исканията на пазара изпълнявах. Играя без декорации и по вашата логика би трябвало да съм фалирала вече. Ами- не съм. Значи има начин. :)
    Това, което исках да кажа в предния си коментар е, че е напълно възможно да си играем почти както досега.
  • Mr. KiNg (BG1)Mr. KiNg (BG1) Публикации: 869
    Ако ти се налагат ''лишения'', значи просто ти липсва стратегия. В момента не само, че товаря кораба (пазара е просто алтернатива на продаването, може и без него), но от 2 дни съм на 100% със задачите на дядо Коледа и имам 20 милиона долара повече, отколкото в началото на събитието. Да не говорим, че имам достатъчно продукти да го изпълня втори път. В момента и ти не знаеш какво искаш. Всеки артикул се заплаща, задачите са повече от елементарни в рамките на зададеното време, какво по-лесно от това?
    Надявате се някой да ви я подари без капка старание? Ами няма да се случи. ;)

  • bestway (BG1)bestway (BG1) BG1 Публикации: 15
    Защо не намалиха безумните бройки? Как се правят 5 000 букета от диви цветя като всяко производство дава по 40 броя?
  • Mr. KiNg (BG1)Mr. KiNg (BG1) Публикации: 869
    Защото никой не е казал, че ще бъдат намалени. И кое им е ''безумното''? Това са СЕДМИЧНИ задачи, не дневни, не за 5 минути или 30 секунди. А трудността им тепърва ще се увеличава с всяка следваща стъпка.
  • Ivakriva (BG1)Ivakriva (BG1) BG1 Публикации: 3,743
    bestway (BG1) каза:
    Защо не намалиха безумните бройки? Как се правят 5 000 букета от диви цветя като всяко производство дава по 40 броя?
    Имаше 6 (шест) дни, в които  да произведеш "безумните" 5000 букета. Ако си ги оставил/а за последния момент, никой не ти е виновен.
    На мен ми искаше 5000 плодов сладкиш (че е и 8 часа) и не се оплаках. Ти за едно 45 минутно производство ли???
  • Sk1lle7 (BG1)Sk1lle7 (BG1) BG1 Публикации: 82
    bestway (BG1) каза:
    Защо не намалиха безумните бройки? Как се правят 5 000 букета от диви цветя като всяко производство дава по 40 броя?
    Ама ти на ръка ли ги правиш?!  :o
  • iva1204 (BG1)iva1204 (BG1) BG1 Публикации: 39
    жалко че в деня за взаимопомощ се налага да даряваме същите продукти, които сме дарявали и за себе си, а не това, което е трябвало да събира съкооператора. Много е трудно, защото някои просто цъкнаха да видят какво ще стане и с 1% активност си останаха цялата седмица. Сега въпроса ми е ако ги изхвърля от СИ-то сега и останат само хора с 100% и с 0% изпълнение - ще премине ли СИ-то във втората седмица с нови задачи
  • trevata (BG1)trevata (BG1) BG1 Публикации: 279
    Аз не съм казал, че аз се затруднявам. Не знам за кой път - говоря за малките нива. Да потретя, на мен ми е все тая, та дори и да не ни дават парите от продуктите, аз пак ще се оправя. Винаги всичко ми е максимално в хамбара и в момнета, в който нещо се намали дори с доза, с една поръчка, то веднага го правя да е максимално. И кораба, и био пазара пълня, разбира се, да не е нещо, което ми се изисква от коледата в големи количества. Говорех, че не е същото за декора, ако не ни даваха доларите, но както и да е.
    Иначе има неща, които определено ще затруднят всеки. На един наш играч, му искаше около 8 500 мед, около 7 000 цитросови плодове, отделно крем с мед стабилно, който изисква мед и от пекарната имаше огромно количество ябълков пай и отделно над 41 000 ябълки. Не си спомням какво друго беше, но ще го питам. Да ви кажа, който и да е, би се затруднил, а ако не играе НОН СТОП, не би успял да завърши договора. Той е около моето ниво и няма 10-15 градини с ябълки, а е в нормите на средата с около 6,7. Отделно 8 500 мед доста трудно се дарява, заедно с крем с мед, който също изисква мед. Логично, играча не се справи и днес му помогнахме. Та мисълта ми е, не е като да е толкова лесно, че да се изпълнява без капката старание. Напротив. По-трудно от това, вече ще кони към невъзможното.
    И в тая връзка, както беше актуализацията в началото, без да ни се дават пари за дарени продукти, си беше крайно прекалено и трудно за по-малките нива, които все още се развиват.


    Аз имам един друг въпрос. Днес станах рано, имах изпити и трябваше да тръгвам. Помогнах на въпросния играч, като дарих 1 850 ябълков пай и ми отчете, че съм помогнал с 1% в графата за Неделя, а всъщност му дигнах процентите с 4 или 5. Как се отчита, с колко процента си помогнал на даден играч? Ако може модераторите да се включат.
  • RONY (BG1)RONY (BG1) BG1 Публикации: 39
    Здравейте !......Някой може ли да ми обясни от какво се определят процентите в графата "Неделя на финален шанс"?......при положение че съм на 100% с дарението за седмицата......т.е. от какво се влияе този показател за да отчита и там някакво нарастване на проценти?
  • iva1204 (BG1)iva1204 (BG1) BG1 Публикации: 39
    там отчита помощта ти за другите в отбора
  • RONY (BG1)RONY (BG1) BG1 Публикации: 39
    iva1204 (BG1) каза:
    там отчита помощта ти за другите в отбора

    Благодаря ти Ива:)
  • CleoCleo Публикации: 629

    trevata (BG1) каза:

    Аз имам един друг въпрос. Днес станах рано, имах изпити и трябваше да тръгвам. Помогнах на въпросния играч, като дарих 1 850 ябълков пай и ми отчете, че съм помогнал с 1% в графата за Неделя, а всъщност му дигнах процентите с 4 или 5. Как се отчита, с колко процента си помогнал на даден играч? Ако може модераторите да се включат.
    Здравей,

    Този процент показва доколко си помогнал на отбора, а не на играча. Всички задачи, които трябва да бъдат завършени от отбора в неделя, са 100% и когато ти помагаш на един играч, се изчислява процентът, с който си помогнал на отбора. Надявам се да е ясно :)

    Поздрави,
  • Darena2 (BG1)Darena2 (BG1) Публикации: 111
    Днес е един прекрасен слънчев ден,в който тотално отрязах квитанциите на Дядо Коледа.Горкият белобрад старец-едва ли щеше да ахне от възторг,ако научи в какви комерсиални дела го забъркват.Но за организаторите от ГГС думата МОРАЛ е чужда.
  • ivi3 (BG1)ivi3 (BG1) BG1 Публикации: 240
    Нищо подобно, Дядо Коледа отдавна е комерсиализиран. Нормално за живота по света и у нас. Навсякъде се продават паници, покривчици, свещи, чорапчета, костюмчета и играчки с неговия образ. Децата пишат хиляди писма до всеизвестния дядо, а цялата рода чака по опашки, за да смогне на поръчките им. Ами бизнеса с дядото и Снежанка - 150 лв.със, 100 лв.без и така нататък. Примери много............Забравих най-вкусното - шоколадчета, бонбончета, отлежала ракийка, марково уиски, скъпо вино и лимонада с образа на дядката :p 
  • Darena2 (BG1)Darena2 (BG1) Публикации: 111
    ivi3 (BG1) каза:
    Нищо подобно, Дядо Коледа отдавна е комерсиализиран. Нормално за живота по света и у нас. Навсякъде се продават паници, покривчици, свещи, чорапчета, костюмчета и играчки с неговия образ. Децата пишат хиляди писма до всеизвестния дядо, а цялата рода чака по опашки, за да смогне на поръчките им. Ами бизнеса с дядото и Снежанка - 150 лв.със, 100 лв.без и така нататък. Примери много............Забравих най-вкусното - шоколадчета, бонбончета, отлежала ракийка, марково уиски, скъпо вино и лимонада с образа на дядката :p 
    Естествено,че е така-просто винаги се опитвам да вкарвам малко провокативни елементи-без обиди и лични нападки към никого,за разлика от колегата,кичещ се с кралско имеНе ми понасят сладникавите коментари и изкуствена любезност във форума.
  • silverio (BG1)silverio (BG1) BG1 Публикации: 13
    редактирано 03.12.2015
    Някой да каже нещо за увеличаване на % в сиво - за седмицата как се увеличават



    Постът е редактиран от Virginy: Моля, пиши на кирилица!

    Post edited by Virginy (BG1) on
  • Ivakriva (BG1)Ivakriva (BG1) BG1 Публикации: 3,743
    редактирано 03.12.2015
    silverio (BG1) каза:
    Някой да каже нещо за увеличаване на % в сиво - за седмицата как се увеличават

    Ако говориш за последната колона, тази която е за неделя- там ще се появи процент, когато даряваш заради другите. В неделя. :)
    Post edited by Virginy (BG1) on
  • Ivakriva (BG1)Ivakriva (BG1) BG1 Публикации: 3,743
    Да кажа едно БРАВО за актуализацията днес.
    И отделно ми се ще да попитам как се определят количеството и вида стоки, които ще трябва да даряваме? Защото ми се вижда малко нелогично на мен, 170 ниво, да ми иска 5700 ябълков пай, а на съотборник на 90 ниво- 4100 плодов сладкиш. Малко нечестно ми се струва. И трудно постижимо за по-малките нива. Чух и за други фрапиращи количества, но в момента се сещам само за това.
  • trevata (BG1)trevata (BG1) BG1 Публикации: 279
    Ivakriva (BG1) каза:
    Да кажа едно БРАВО за актуализацията днес.
    И отделно ми се ще да попитам как се определят количеството и вида стоки, които ще трябва да даряваме? Защото ми се вижда малко нелогично на мен, 170 ниво, да ми иска 5700 ябълков пай, а на съотборник на 90 ниво- 4100 плодов сладкиш. Малко нечестно ми се струва. И трудно постижимо за по-малките нива. Чух и за други фрапиращи количества, но в момента се сещам само за това.
    Ха... Здравей Ива... да си дойдем на думата. Аз от 10 дена говоря за това, ама вие така и не ме разбрахте. 

    Иначе декора става с прекалено малко усмивки. Блъскам ли , блъскам продукти, след като съм постигнал 100%, само за да вдигам усмивките, но доооста трудно става. Никъде не е казано, че трябва да е лесно разбира се, но за лесно не може и да става дума за това събитие, за вдигане на щастието. 
    Обаче сега, ако приемем, че декора стане с 166 щастие и е 7 х 7, то няма да е от голяма полза... на толкова място се събират бая декорации... примерно 4. първата 4 х 4, втората 4 х 3, третата 4 х 3 и четвъртата 3 х 3. Точно толкова могат да се събера на място 7 х 7. 
    Просто изразявам позиция. Не знам при вас как е, но ние сме 19 човека, за момента декора ни е със 70 щастие, а сме втора седмица. Така като гледам, отива си на 166 щастие, което лично за мен е малко. Ще се напънем да го качим колкото можем все пак.
    Ако не се лъжа от междинните събития за декори, на последна трудност има няколко с около 115 щастие, нали така? А те са 5 х 5... дано последната седмица ни изненадат с нещо, та да стане повече от 166. 
    Лично аз постоянно дарявам. Вече даже не продавам, каквото ми се иска дядото. След като го завръша продукта, вкарвам нон стоп, за да вдигам усмивките. Организирали сме се групата, но бая трудничко си става. надявам се, поне до 200 усмивки да докараме. Ще се борим, пък ще видим.
  • Mr. KiNg (BG1)Mr. KiNg (BG1) Публикации: 869
    Без да се приема като заяждане, но тази декорация ще може да се надгражда, забравяш ли? И мога да те уверя, че в края на събитието, точките и няма да са 166. В момента нашата декорация има почти 100 точки, което предполага, че в края на четвърта седмица те ще са 200 (това е предположение). Това пък означава, че ще останат още 2 седмици за ''изненадата'', която би трябвало да вдигне още точките.
    Също така в официалното съобщение е казано, че при надвнасяне в списъка, точките ще се увеличават минимално.
    Стоките, които трябва да даряваме са общо 7 на брой за седмица. Това, че играч по-ниско ниво има по-високи стойности на един артикул не доказва нищо. Останалите би трябвало да компенсират.
    Пак повтарям, че това е моя теория и не задължавам никой. :)
  • Ivakriva (BG1)Ivakriva (BG1) BG1 Публикации: 3,743
    Да уточня- нямам теории. И никой не се оплаква от количествата. Просто любопитствам какви са критериите, защото такива все пак трябва да има.
  • dido111 (BG1)dido111 (BG1) Публикации: 10
    Здравейте,колко снежни топки трябва да съберем и от къде мога да видя колко съм събрал.
  • Ivakriva (BG1)Ivakriva (BG1) BG1 Публикации: 3,743
    Като цъкнеш пак на елена. Там пише всичко. :)
  • silverio (BG1)silverio (BG1) BG1 Публикации: 13
    koлко кутии трябват от северна ферма -каде  се отразяват бройките
  • Ivakriva (BG1)Ivakriva (BG1) BG1 Публикации: 3,743
    Какви кутии? Сега снежни топки събираме- от нивите и оборите в основната ферма.
  • Rumi88 (BG1)Rumi88 (BG1) BG1 Публикации: 332
    Здравейте някой да знае колко е максимума до който може да се вдигне снежния човек .
  • himik (BG1)himik (BG1) BG1 Публикации: 236
    Зависи от активността ти и от това какви семена сееш.Различно е.Не можем да ти дадем точна бройка.
  • Icy_gold_womanW (BG1)Icy_gold_womanW (BG1) Публикации: 12
    Някой може ли да ми каже колко снежни топки трябва да се събират за снежния човек? Как да разбера дали имам шанс да спечеля до срока или не , като никъде не пише колко са бройките снежни топки?!?!?!?!??!?!  :/:/:/
  • himik (BG1)himik (BG1) BG1 Публикации: 236
    А бе хора в края на събитието печелите декорация снежен човек с щастие колкото си пише в графата.Щастието колко ще е зависи от това колко топки сте събрали.Това е както всяко друго събиране за други събития.Какво сложно има та се пита непрекъснато колко та колко.
  • Icy_gold_womanW (BG1)Icy_gold_womanW (BG1) Публикации: 12
    himik (BG1) каза:
    А бе хора в края на събитието печелите декорация снежен човек с щастие колкото си пише в графата.Щастието колко ще е зависи от това колко топки сте събрали.Това е както всяко друго събиране за други събития.Какво сложно има та се пита непрекъснато колко та колко.
    Някои хора са начинаещи и не играят като вас, може би повече от няколко месеца, и знаят нещата! Какво толкова,че някое е попитал за дадено събитие!?! Нали за това е форума!!!!!!!!

Оставяне на коментар

ПолучерКурсивЗачеркнатоOrdered listНеподреден списък
Емотикон
Изображение
Изравнете отлявоПодреждане в центъраПодравняване вдясноПревключете HTML изгледПревключване на цяла страницаПревключване на светлини
Пускане на изображение/файл