Начало Bulgarian Място за обсъждане на официалните съобщения

Списъкът на Дядо Коледа

24

Коментари

  • Darena2 (BG1)Darena2 (BG1) Публикации: 111
    Mr. KiNg (BG1) каза:
    Тази декорация 7х7 ще може да се надгражда с дезайнерът озеленител, тоест ще достига 7*7*8 или 392 точки щастие, не 162. :) Бутонът дарява повече от необходимото, защото просто 100% не е максимума. Може да се дарява стока и над необходимата и по този начин точките щастие на декорацията се увеличават.
    Благодаря за инфото,но ВСЯКА ДЕКОРАЦИЯ МОЖЕ ДА СЕ НАДГРАЖДА,а този мастодонт ще се чудим къде да го сместваме,моето мнение е това-просто аз спирам да участвам в това безсмислено начинание.И не е лошо да наблегнеш повече на часовете по БЪЛГАРСКИ-пише се дИзайнер.

  • hohons (BG1)hohons (BG1) BG1 Публикации: 313
    Darena2 (BG1) каза:
    С извинение,фермери и фермерки,ама тоя път господата от ГГС чупиха окончателно тъпомера.Ще отбележа 3 основни неща:1.Междинните бонуси за достигнато щастие са не подигравка,ами обида към нас.2.Трябва да се бъхтиш цели 42 дена за една декорация-мастодонт с размери 7 на 7,за която максималното щастие е 162-т.е. по около3.3 на кв.метър-пълен нонсенс,за което в зависимост от достигнатото ниво трябва да изхарчиш по груби сметки между 5 и 50 милиона.3.Не знам умишлено,или не при даряване на продукти бутонът е направен така,ще не спира на необходимите количества,а ти взима цялата наличност от склад-така от необходими 840 лавандула ми взе 1800,а от 200 храна за магарета ми обра всичките 1300.Ей на тия мурафети аз им викам евтини номера от селски вечеринки-и официално заявявам,че повече няма да набутам и един пробит цент.Очаквам и други мнения-може пък аз да не съм прав.
    Подкерям те.
    И аз изгърмях с храните за патки. 
  • Mr. KiNg (BG1)Mr. KiNg (BG1) Публикации: 869
    Darena2 (BG1) каза:
    Mr. KiNg (BG1) каза:
    Тази декорация 7х7 ще може да се надгражда с дезайнерът озеленител, тоест ще достига 7*7*8 или 392 точки щастие, не 162. :) Бутонът дарява повече от необходимото, защото просто 100% не е максимума. Може да се дарява стока и над необходимата и по този начин точките щастие на декорацията се увеличават.
    Благодаря за инфото,но ВСЯКА ДЕКОРАЦИЯ МОЖЕ ДА СЕ НАДГРАЖДА,а този мастодонт ще се чудим къде да го сместваме,моето мнение е това-просто аз спирам да участвам в това безсмислено начинание.И не е лошо да наблегнеш повече на часовете по БЪЛГАРСКИ-пише се дИзайнер.
    Ами случва се от бързане да се обърка някоя буква. Ти пък наблегни по математика, че май само двойки имаме. ;) И за ИНФО всяка декорация има лимит на надграждане.

  • Darena2 (BG1)Darena2 (BG1) Публикации: 111
    Аз просто си изказах личното мнение,без да ангажирам никого.Всеки има глава на раменета си и сам преценява за себе си.Желая успех на всички.
  • kokos4e (BG1)kokos4e (BG1) Публикации: 432
    На мен лично ми харесва! От това предизвикателство ще се разбере колко групи играят реално и колко вегитират (5 играча няма как да минат стъпка за 25) без да се набутат :smile: 
    Дадено е достатъчно време да бъде завършен етапа освен това има опция помощ от приятел.
    А това каква била декорацията или колко сме изгърмяли докато разберем как функционира е част от забавлението :smile: 
  • trevata (BG1)trevata (BG1) BG1 Публикации: 279
    Бе то и аз ще го играя, ама защото мога да си го позволя. Но въпреки това, че всичко, което се сетите в хамбара, винаги ми е било на макс, отново има неща, с които се затруднявам. И няма как да ми харесва. Имаме хора от нашата група, малки нива и те изнемогват. Оплакват се, че пари нямат, а ако спрат, ще навредят на групата било то малко или много. Още по-лошото е, че накрая продуктите, с които те няма да се справят и ние можем да им помогнем, ще се сменят или аз така разбрах?
    Изобщо, ако нямаш много пари или по-точно, не се нуждаеш от такива спешно, то това събитие ще ти излезе доста солено, спиращо развитието малко или много. 
    Наистина, трябва да отправим искане колкото се може, повече играчи, да вземат да променят наградите при стъпките на щастието. То просто те са невидими. Това е цялата истина!


  • Winnie the Pooh (BG1)Winnie the Pooh (BG1) Публикации: 156
    По информация от гръцкия форум, днес май ще има ъпдейт за коригиране на количествата за дядо Коледа както и за наградите, които се получчават при достигане на определено щастие.
    При всяко дарение ще се получва сума пари, все едно се продават продуктите. Еквивалента в долари, на всички вече дарени продукти, ще бъде добавен автоматично.
  • Virginy (BG1)Virginy (BG1) BG1 Публикации: 885
    Здравейте,

    информацията, която споделя @Winnie the Pooh (BG1)  в поста над моя, е от части коректна, но не е пълна. Да, ще има промени по събитието, но все още не са уточнени всички подробности.
    По-късно днес, когато всичко е готово, ще публикувам Официално съобщение за промените, с пълна информация какво ще бъде променено.


    Поздрави,
    Virginy
  • Rumi88 (BG1)Rumi88 (BG1) BG1 Публикации: 332
    здравейте този списък на дядо колледа иска страшно много бройки за награди които не си струват .
  • Mr. KiNg (BG1)Mr. KiNg (BG1) Публикации: 869
    Това не са награди, а бонуси. Наградата е декорация, която ще вземем накрая.
  • Rumi88 (BG1)Rumi88 (BG1) BG1 Публикации: 332
    пак тия бонуси не си заслужават , а и тая декорация накрая е с големи размери 7 на 7
  • Mr. KiNg (BG1)Mr. KiNg (BG1) Публикации: 869
    редактирано 26.11.2015
    Ами като не ти харесва никой не те задължава да я печелиш. И каква връзка има размера на декорацията? Мисля, че за 108 път споменах, че максималните точки щастие на една декорация се определят умножавайки размера и по 8. Тоест дали ще имаш един вагон малки декорации или една голяма... няма никакво значение.
  • Darena2 (BG1)Darena2 (BG1) Публикации: 111
    Ей-браво-логична стъпка от страна на организаторите-усетиха се навреме.Сега вече може да играем-днес неочаквано си получих 7 милиона от даренията.
  • Ivakriva (BG1)Ivakriva (BG1) BG1 Публикации: 3,743
    редактирано 26.11.2015
    Ееее, Darena2, доживях да видя, че поне веднъж каза "Браво". :)

    А иначе- типично по български, сме вечно недоволни.
    Винаги сме били информирани и винаги имаме избор дали да участваме в дадено събитие или не. Да, това конкретно е отборно и искаш или не, ако отборът ти е решил да го играе, трябва да участваш. А не е ли точно това отборния дух? Не е ли точно това най-добрата проверка колко сме единни като отбори? Така ще се види кой има наистина желание да е отборен играч и кой би помогнал на другарите си в нужда.
    На мен ми харесва идеята на събитието. Харесва ми и декорацията. Ще си позволя да цитирам чужди думи, молейки авторът им да ме извини: "Според мен е супер че е с такива размери- ще се вижда по добре и като цяло е по-ценна. Какъв замък щеше да е, ако е 4х4- барака за метли, не и замък." o:)
    А след днешната актуализация, реално не губим почти нищо, дарявайки продукцията. Така че, хайде да поиграем! :smiley: 
  • dani028 (BG1)dani028 (BG1) Публикации: 463

    Да попитам и аз  бонуса за добра работа как се получава.

  • Ivakriva (BG1)Ivakriva (BG1) BG1 Публикации: 3,743
    Като даряваш повече, отколкото ти иска. :)
  • dani028 (BG1)dani028 (BG1) Публикации: 463
    Аха , благодаря за отговора
  • trevata (BG1)trevata (BG1) BG1 Публикации: 279
    редактирано 26.11.2015
    Няма значение, едва от днес, само и единствено заради промяна, която направиха. Как пък да няма значение, че ми дават декор 7 х 7 с 166 усмивки, при положение, че са изсипани може би стотици милиони за над месец?  
    Ти знаеш ли колко декорации ще сложа на място 7 х 7, спечелени почти без пари? Ами после като им увелича усмивките с тия млн., които бих дал за декора 7 х7 ? 
    Докато при едното давам пари за ъпгрейд на усмивки, за другото давам пари ( и то какви пари ) само, за да получа декора и това 7 х 7 с 166 усмивки, като го делнеш на 3 декора, защото толкова декорации безпроблемно се слагат на място 7 х7 и се получава 166 : 3 = 55 усмивки за стотици млн??? Как да няма значение и да, подобно събитие си е баш за критика!

    Няма значение едва от днес, затова Руми88 тъкмо на място си казва.
    И добре, че го промениха, защото не виждах как малките нива 42 дена ще даряват продукти като ненормални и ще се развиват едновременно? Аз лично от моя опит в играта, не го виждах. Понякога разработчиците имам чувството, че са пияни, като правят подобни събития. Да имаш толкова опит в нещо и въпреки това, да измислиш такава тотална олигофрения.
    Когато грешат, трябва да им се казва. Лично аз съм ги хвалил понякога, дори и цели теми съм отварял заради това, че си вършат добре работата, но което си е, просто си е.

    Браво все пак за промяната. Просто не можеше да бъде по-добре дошла! Щяхме да влачим малки съотборници 42 дена, защото лично аз, няма да изгоня никой, защото не може да се справи с непосилна за него задача, за което той самият не е виновен. И нива, значително по-малки от мен, не е като да имат значително по-лесни продукти за дарение, даже аз ще се озоря, затова може би и това трябва да се регулира.
     
  • Ivakriva (BG1)Ivakriva (BG1) BG1 Публикации: 3,743
    Знаете ли- играя без декорации. За мен лично нямат значение нито размера, нито щастието. Играя заради предизвикателството и заради отбора.
    Относно количествата и малките нива- нали заради това е седмия ден, когато ще можем да си помагаме взаимно.
    А за стотиците милиони- на 94% изпълнение съм и ми възстановиха "колосалните" 8,2 милиона. Къде ги видя стотици? Проверих- колкото ще взема, ако продам, толкова ми дава и като даря.
    Хайде де, нека спрем да мърморим поне за малко. И да поиграем за удоволствие. Не за стратегия, не за декорация- за удоволствие.
  • Mr. KiNg (BG1)Mr. KiNg (BG1) Публикации: 869
    редактирано 26.11.2015
    Ти къде си учил математика не ми е ясно. Какви стотици милиони, какви 5 лева, бе човек. Всеки внесен артикул се ЗАПЛАЩА, тоест тази декорация е безплатна. Ще може и да се надгражда след това, така че няма да е със 166, 128, 147, -11 и подобни стойности. Освен това преди старта, всеки отбор решава дали ще играе. Защо започвате нещо, което не ви харесва или не ви е по силите?
     Ще има ли поне един път, в който да сте доволни? Като толкова не ви харесва играта, ами намерете си друга. А можете да питате поддръжката кое, как и защо. Има си и бутонче горе в дясно, екипа не хапе, нито яде хора. ;)
  • Darena2 (BG1)Darena2 (BG1) Публикации: 111
    И в живота е така-когато управляващите те натискат и ти съдират по 10 кожи,а ти си мълчиш,положението става по-лошо.А когато не приемаш и си защитаваш правата-като гърците например-управниците-щат,не щат се принуждават да играят по свирката на хората.И в нашия случай е така-изказахме масово недоволство от дебилните условия на Дядо Коледа,много спряхме да играем по свирката им-и господата от ГГС се видяха принудени да я направят както трябва.Така че явно от нашето форумно недоволство има полза.Приятна игра на всички.
  • Mr. KiNg (BG1)Mr. KiNg (BG1) Публикации: 869
    редактирано 26.11.2015
    Ти определено си вярваш, че ГГС цяла нощ са будували и са чели ТОЧНО нашия форум (дето даже няма кой да им го преведе) и на сутринта измислили хотфикса. ;) Дори тази декорация да беше подарък, пак щяха да се намерят недоволни. :|
  • Ivakriva (BG1)Ivakriva (BG1) BG1 Публикации: 3,743
    Мдаааа. Те гърците затуй цъфтят и вържат сега. ;)
    Както и да е. Не ми се влиза в празнословия и не ми се спори. Всеки гледа от неговата си камбанария и всеки приема неговото право за най-правото.
    Всички сме съгласни, че сега условията са по-добри от преди актуализацията. Хайде просто да спрем да мърморим. Игра е, бе. Хиляди пъти съм го казвала. Играем, за да избягаме от ежедневието, за да общуваме с хора, които макар и виртуални, са ни по-приятни от заобикалящите ни реални такива. Играем, за да ни е приятно и разтоварващо. Нали? Е, извинете, ама нищо приятно и разтоварващо не прочетох до тук в темата.
  • CleoCleo Публикации: 629
    редактирано 27.11.2015
    Здравейте,

    Сигурна съм, че сте забелязали, че вече не съм дотолкова активна във форума и Virginy се грижи за всичко. Това не е, защото не ви харесвам, напротив. Мбого ми липсвате даже, но аз съм си тук и хвърлям по едно око (често и повече), за да знам какво се случва. Исках обаче да се възползвам от възможността да благодаря на всички, които се включиха и ще се включат в тази дискусия. Както някои от вас отбелязаха, това събитие е по желание. Всеки може да прецени сам за себе си (и за отбора си) дали да се включи или не. Искам обаче да е ясно, че мнението на всички играчи е от значение за нас и мога да ви уверя, че коментарите ви се предават за оценка. Надявам се с промените в събитието повече от играчите да се включат и да се забавляват. Аз лично смятам, че декорацията е доста симпатична и ми се иска да я имам :) 

    Желая на всички хубав петък и спокоен уикенд!

    Поздрави,
  • Ivakriva (BG1)Ivakriva (BG1) BG1 Публикации: 3,743
    Првет, Клио. :smiley: 
    И аз имам въпрос. Декорацията анимирана ли ще бъде или просто я показвате такава?
  • Virginy (BG1)Virginy (BG1) BG1 Публикации: 885
    редактирано 27.11.2015
    Здравей Ива,

    последната информация, която имаме за тази декорация е, че тя ще е анимирана :smiley: 



    Поздрави,
    Virginy
  • Ivakriva (BG1)Ivakriva (BG1) BG1 Публикации: 3,743
    редактирано 27.11.2015
    Супер. :smiley: 
    Благодаря, Вержи.
  • HELLO (BG1)HELLO (BG1) Публикации: 69
    И аз имам един въпрос. Ако в СИ-то има хора на 0%, те ще повлияят ли на щастието на декорацията? Ако не, то тогава ще могат ли да помагат в неделя ?
    Лека вечер. :smile: 
  • Virginy (BG1)Virginy (BG1) BG1 Публикации: 885
    Здравей @HELLO (BG1) ,

    съотборниците ти от групата, които не са започнали техните поръчки, ще окажат влияние, ако искате да получите максималното щастие на декорацията.
    Хората от групата, които могат да помагат в Неделя, са само хората, които са започнали техните поръчки. Т.е. ако някой от групата не е дарил нищо за неговата си поръчка, няма как да помогне на друг съотборник.


    Поздрави,
    Virginy
  • trevata (BG1)trevata (BG1) BG1 Публикации: 279
    Аз не знаех, че тази тема е само за положителни мнения. Ако е така, моля да бъде упоменато. Иначе, математиката е много проста. 6 седмици са точно 42 дена. 42 дена, ти трябва да пренебрегваш кораба, био пазара и т.н., от които също се вадят пари, за сметка на дядо коледа. Та не са само 8 милиона. А много повече. Дори не ти смятам спиране дефакто на цялото развитие, на тези, които все още го правят. Там също са бая милиончетата. 
    Трябва обаче да пренебрегнеш всичко това, заради отбора. Ако отбора е решил да играе, за да си съпричастен с него, трябва да се лишаваш. И отново питам модераторите... това дискусия само за позитивни мнения ли е? Значи ли, че ако започнем дадено събитие и имаме критика, не трябва да я споделяме? Значи ли, че ако виждаме крайно тъпа актуализация, не можем да го кажем, защото преди промяната с възтановяването на парите ни, за внесени продукти, по лично мое мнение ( а и не само ), актуализацията беше крайно тъпа.
    Иначе да и на мен не ми дреме. Милиони бол, развитие, няма на къде повече. Декорации да ги рина имам в хранилището, при това 6-та стойност - сиреч най-хубавите, отново бол. Да, ама аз не говорех за себе си, а за по-малките нива. Иначе пука, че ми дреме. Да си пишем как всичко е толкова хубаво.

    И ако не забелязахте в предишният си коментар споменах няколко пъти, че няма значение колко на колко е декора от преди деня, в който промениха събитието и решиха да дават пари, за внесени продукти, защото все пак коментирате това мое изказване и казвате, че се заплащало. Даже с това започнах :  "Няма значение, едва от днес, само и единствено заради промяна, която направиха."

    Та мистър КИНГ, махни от изречението си " всеки внесен артикул се заплаща" и нека видим, на кой математиката е грешна. Или ми кажи къде съм казал, че при положение, че ни дават парите за внесени продукти, отново сме на минус и има значение колко на колко е декорацията? 




Оставяне на коментар

ПолучерКурсивЗачеркнатоOrdered listНеподреден списък
Емотикон
Изображение
Изравнете отлявоПодреждане в центъраПодравняване вдясноПревключете HTML изгледПревключване на цяла страницаПревключване на светлини
Пускане на изображение/файл