Начало Bulgarian Предложения, похвали и критика

Грешки при превода

Magika (BG1)Magika (BG1) Публикации: 1,909
Здравейте! Ако забележите грешка на превода някъде в играта публикувайте тук снимка.
Post edited by Magika (BG1) on

Коментари

  • Magika (BG1)Magika (BG1) Публикации: 1,909
    редактирано 21.05.2013
    Ивент "За природата"

    1. Attachment not found.

    2. Attachment not found.
  • анн2анн2 Публикации: 27
    редактирано 21.05.2013
    При зареждане на играта при мен излиза картинка, под която видимо искат да ме тийзват. ;)
    Attachment not found.
  • barbie5barbie5 Публикации: 40
    редактирано 21.05.2013
    Новите декорации и информацията за тях
    13122526.png 13122532.png

    За другите нямам нужното ниво, но допускам, че и те са на английски.
  • Magika (BG1)Magika (BG1) Публикации: 1,909
    редактирано 21.05.2013
    анн2 написа: »
    При зареждане на играта при мен излиза картинка, под която видимо искат да ме тийзват. ;)
    Attachment not found.

    Това при един приятел е преведено. При мен е по същия начин като на снимката.
  • Magika (BG1)Magika (BG1) Публикации: 1,909
    редактирано 21.05.2013
    Всичко с превода във ивента и новините е наред, само си рестартирайте браузъра.
  • Tigrain (BG1)Tigrain (BG1) BG1 Публикации: 170
    редактирано 25.05.2013
    Това не е ли каравана? Или въведение е някакъв къмпингарски жаргон и аз да не го знам:p
    Attachment not found.
  • анн2анн2 Публикации: 27
    редактирано 26.05.2013
    Прави ми впечатление, че преводът на някои текстове е абсурден и не защото някои използвани в текста думи ги нямаме в нашия език, а най-вече защото написаното изречение не носи никаква информация.
    Пример 1:
    Attachment not found.

    Думата "Может", написана по този начин, я има в руско-производните езици, в българския език такава дума няма.
    Между другото, всички описания в менюто "Гурме ферма", които имат включена думата "ресторант" в себе си, са със сгрешения посочен глагол.

    Но изреченията, които са написани около картинката в случая, освен, че са гледали да са общоважещи, самите те не носят никаква информация.

    Пример 2:

    "Расте в градината. Може да се преработва в други неща в ресторанта."

    Изречението е описание за продукта домати.
    Аналогично изречението за описание на продукта царевица гласи:

    "Отглежда се в нивите и може да се преработва в Храна за кокошки в мелницата."

    Като оставим настрана идеята, че "Храна" следва да е с малка буква или ако е с голяма трябва да е в кавички и по този начин: "Храна за кокошки"; то второто изречение носи доста по-голяма информация от първото.

    Първото изречение споменава някакви "други неща" и тези "други неща" важат за всички описания в менюто "Гурме ферма".
    Искам да кажа в резюме, че няма смисъл да се пишат описания, които не носят информация. ;)
  • Tigrain (BG1)Tigrain (BG1) BG1 Публикации: 170
    редактирано 26.05.2013
    Още една грешка,като посочиш с мишката панела на мисиите.

    Attachment not found.
  • Magika (BG1)Magika (BG1) Публикации: 1,909
    редактирано 26.05.2013
    Tigrain написа: »
    Още една грешка,като посочиш с мишката панела на мисиите.

    Attachment not found.

    При мен си пише "Изберете мисия:"
  • Tigrain (BG1)Tigrain (BG1) BG1 Публикации: 170
    редактирано 26.05.2013
    Magika написа: »
    При мен си пише "Изберете мисия:"
    Странно,може би грешката е само когато участваш в мисия,след 15 мин ми свършва тази и ще проверя пак.

    edit:Грешката е само когато изпълняваш мисия.След като я завърших и при мен си пише"Изберете мисия"
  • анн2анн2 Публикации: 27
    редактирано 26.05.2013
    В инвентара, всички артикули от колекцията са с "drop_нещо си" наименование.
    Примерно:

    Attachment not found.

    "drop_manpower" - ехааа! :rolleyes:
  • zaikovcizaikovci Публикации: 104
    редактирано 27.05.2013
    И при мен всички артикули са не оправени за което има обяснение,но не съм аз човека който да ви обяснява.Има си съпорт той да обяснява :)

    Attachment not found. Attachment not found.

    Интересно ми е до кога и форума ще бъде преведен на половина.Ако имат нужда от помож мога да помогна :)
  • zaikovcizaikovci Публикации: 104
    редактирано 27.05.2013
    Открих още една грешшка след като се опитах да си събера храната от мелницата !!!
    Предоставям Ви линк към снимката
    http://postimg.org/image/65omscas1/
  • Magi85 (BG1)Magi85 (BG1) Публикации: 466
    редактирано 27.05.2013
    Това с артикулите си беше ок преди,беше преведено,това май стана след новия ъпдейт.
  • igrach2igrach2 Публикации: 68
    редактирано 28.05.2013
    Привет,
    да се намеся и аз в "парчето":
    В цветната ферма има "Маслинена горичка".
    1. Редно е да бъде МАСЛИНОВА вместо маслинена /както ябълкова, черешова и т.н./.
    2. По-добре звучи ГРАДИНА вместо горичка /пак по същата аналогия/.
    Толкова засега.
    :)
  • hotwindhotwind Публикации: 494
    редактирано 04.10.2013
    Правилното изписване на името на една от декорациите е - "Копа сено", а не "Купа сено".


    Мнението е преместено от Magika: Използвай търсачката!

    Magika, благодаря, то си имало тема, пък аз се чудя къде да го пиша:confused:
  • Domko Domov (BG1)Domko Domov (BG1) Публикации: 90
    редактирано 21.11.2013
    6775596.jpg

    Има грешка в превода на помощта на четвърта стъпка от ивента "Не от този свят"!Пише, че снимките се събират от конюшните-такива сгради в Big Farm няма.
  • DerekDerek Публикации: 132
    редактирано 21.12.2013
    Днес кучето навърши "2 месеци" :) Мисля, че е редно да е "месеца" :)
    Не ми се прилага картинка, вижте го в играта, ако някой иска - нека качи. :)
  • пиги1022пиги1022 Публикации: 2,736
    редактирано 21.12.2013
    Да, прав си - аз не го бях забелязала. Ето и снимка:

    6871511y.jpg
  • Малко братчеМалко братче Публикации: 15
    редактирано 21.12.2013
    http://publications.europa.eu/code/bg/bg-4100500.htm


    NB:
    При съществителните с наставка -ец, -ел, -ен след числителни бройни се предпочитат обикновените форми за множествено число:
    петдесет прозорци, сто орли
  • пиги1022пиги1022 Публикации: 2,736
    редактирано 21.12.2013
    http://publications.europa.eu/code/bg/bg-4100500.htm


    NB:
    При съществителните с наставка -ец, -ел, -ен след числителни бройни се предпочитат обикновените форми за множествено число:
    петдесет прозорци, сто орли

    http://kaksepishe.com/broyna-forma/

    http://zamatura.eu/ezikova_kultura/Gramatichni-pravila/Osobenosti-na-broinata-forma

    https://sites.google.com/site/bulgarskiezikfordummies/temi/tema-1/upotreba-na-ssestvitelni-sled-cislitelni-imena
  • DerekDerek Публикации: 132
    редактирано 21.12.2013
    вижте, аз го забелязах, споделих. вече хората, които отговарят за играта да преценят кое е правилно и трябва ли да се оправя. езика ни се променя постоянно и честно казано сто линка да извадим, пак не се знае кое как ще е. така че да го оставим до тук, да може след почивката, хората които отговарят за тези неща да го видят и да решат дали трябва да се оправя или не. :)
    пиги, мерси, че ме отмени със снимката. ако ме болеше, колкото ме мързеше... :d
  • Ivakriva (BG1)Ivakriva (BG1) BG1 Публикации: 3,743
    редактирано 13.01.2014
    Domko Domov написа: »
    6775596.jpg

    Има грешка в превода на помощта на четвърта стъпка от ивента "Не от този свят"!Пише, че снимките се събират от конюшните-такива сгради в Big Farm няма.

    Е как ще няма- има и даже тор произвеждат... Само не знам къде да ги намеря, че да си вдигна няколко... ;)http://prikachi.com/images/663/6951663u.jpg
  • SystemSystem Публикации: 106,969
    редактирано 26.05.2014
    В тази игра има много грешки в превода,явно
  • dogi137 (BG1)dogi137 (BG1) BG1 Публикации: 1,120
    редактирано 26.05.2014
    Намирисва ми на нова КМЕТИЦА!:)
  • Mr. KiNg (BG1)Mr. KiNg (BG1) Публикации: 869
    редактирано 26.05.2014
    dogi1372 написа: »
    Намирисва ми на нова КМЕТИЦА!:)

    Ами нищо чудно, вчера имаше избори ;)
  • КМЕТИЦА (BG1)КМЕТИЦА (BG1) Публикации: 471
    редактирано 08.08.2015
    dogi1372 написа: »
    Намирисва ми на нова КМЕТИЦА!:)



    Ааааааа запазена марка е Кметицата,трудно някой може да ме стигне.ама последователи да има няма лошо.

Оставяне на коментар

ПолучерКурсивЗачеркнатоOrdered listНеподреден списък
Емотикон
Изображение
Изравнете отлявоПодреждане в центъраПодравняване вдясноПревключете HTML изгледПревключване на цяла страницаПревключване на светлини
Пускане на изображение/файл